Wijsmuller's Help en Utrecht zijn nu ingericht naar Hollandse begrippen Speciale Opruimingskoopjes 10% Korting Dinsdag Sweelinck-herdenking in Beverwijkse Grote Kerk Aardbeienveiling bood gisteren een zeer somber beeld Ook in de bollenkwekerij maken machines mankracht overbodig Stormvogels vraagt steun van de burgerij Woninginrichting Verspuy BIG BEK REGENKLEDING 10% korting BORST heren polyester zomerpantalons nu 9.75 oud-Hollandse huiskamer bankstel blank eiken slaapkamer Velsen in cijfers Comité aanbeveling in Velsen Kort IJmondnieuws VRIJDAG 27 JULI 1962 7 Wedstrijden vielen in het water Stukje „Noord-Holland" Groeten-uitzending "-tejÉÉËÊÉtt •-■<■*> Aflossing voor Dames en Herén op alle geëtaleerde goederen en coupons. DOET UW VOORDEEL WONINGINRICHTING Planetenweg 38 - 42 - Tel. 5991 Tot en met ZATERDAG a.s. kunt u nog profiteren van onze zeer Bovendien nog ook op de reeds afgeprijsde artikelen PLEIN 1945 Ongeval bij Hoogovens Openingstijden van begraafplaatsen Kor! nieuws Stichting Nutsspaarbank Gemeentebestuur van Jongensstad bezocht Heemskerk EXTRA AANBIEDING van 18.90 Kennemerlaan 100-106, Tel. 5501 Plein 1945 no. 48 Tel. 7349 HET IS DE MOEITE WAARD.... WIJ ETALEREN VAN DE GELEGENHEID dat twee schepen uit de vloot van de Zeesleep vaart en Bergingsmaatschappij n.v. Bu reau Wijsmuller, de in 1960 aangekochte zeesleepboot „Utrecht" en het in dat zelfde jaar aangekochte hef- en ber gingsvaartuig „Help", begin van dit jaar naar de werf gingen om de vierjaarlijkse onderhoudsbeurt te ondergaan, is ge bruik gemaakt om beide schepen naar Nederlandse eisen en begrippen in te richten. Begin juni kwamen beide sche pen weer te IJmuiden terug, waarna de „Utrecht" is begonnen aan de uitvoering van een lange reeks sleepreizen. De sleepboot is thans onder bevel van kapi tein T. van Oosten onderweg met een zuiger van Southampton naar Lagos in West-Afrika. De „Help" wordt thans te IJmuiden opnieuw uitgerust met hef- en bergings- en opruimingsmateriaal. AAN BOORD vdn de „Utrecht" is op de werf Niehuis en Van den Berg te Vlaar- dingen begonnen met het uitbreken van alle hutten, messrooms en verblijven. Door het gehele schip kwam een nieuwe be schieting langs de wanden; er kwamen nieuwe banken, stoelen, kooien en kasten. De grootste verandering vond plaats op het tussendek, waar voorheen de matro zen en runners in één grote ruimte onder gebracht waren. Deze Amerikaanse wijze van huisvesting werd, zoals dit ook op de Zeeland was, afgeschaft en hiervoor in de plaats kwamen zeven hutten en een centraal gelegen messroom tussen de hut ten. Op het hoofddek, waar drie hutten voor officieren waren en voorts een messroom en een wasplaats, zijn thans vijf officiers- hukten voor de werktuigkundigen ingericht. Voorts werden op dit dek de kombuis, de was- en de toiletgelegenheden verbeterd. De vier hutten die men op het sloepen- dek aantrof, zijn ook uitgebroken. Hiervoor in de plaats kwamen een messroom en een zitje voor de officieren, een radiohut en een hut voor 2 radiotelegrafisten. Ver der zijn daar hutten voor de kapitein, eer ste en tweede stuurman. De brug van de „Utrecht" werd gemoderniseerd; de ra darinstallatie werd vernieuwd en naast het echolood kreeg de „Utrecht" ook een Dec- ca plaatsbepalingsapparatuur. Uiterlijk is er niet veel veranderd aan het schip; de achtermast werd verlengd en kreeg in het midden een platform, waar het waterka non werd geplaatst. De voormast werd iets meer naar voren geplaatst en ver nieuwd. In de hutten, in de kombuis en de mess- rooms was nog iets op de „Utrecht" te ontdekken: het nieuwe BW-serviesgoed, BW-dekens en linnengoed. Soortgelijke goe deren zullen op alle sleepboten en ook op de vier in aanbouw zijnde schepen wor den gebracht. Ook op het hef- en bergingsvaartuig „Help" is veel veranderd ten aanzien van de inrichting van het schip. De meest in grijpende verbouwing op de werf van de A DM te Amsterdam geschiedde in het grote bergingsruim van het schip. Daar was tot eind vorig jaar alle bergingsma- eriaal in één groot ruim opgeslagen. Door het aanbrengen van een volledig gelast stalen tussendek is de vloerruimte aan merkelijk vergroot. In een groot aantal vakken kan het bergingsmateriaal nu wor den opgeslagen. Ankers, pompen, slangen, touwwerk, draden en de voor de „Help" benodigde 50 en 125 tons takels voor het hieuwen over de kop hebben daar een plaats gekregen. Verder treft men daar ook de andere uitrusting aan. zoals poliep grijpers, kikvors- en standaardduikuitrus- tingen, onder- en bovenwater autogeen en electrische las- en snijapparatuur. Achter in dit ruim is op het tussendek aan bak boordskant een speciale modern ingerichte werkplaats. Een grote draaibank, een boor- kolom en lasgeneratoren hebben daar on der andere een plaats gekregen. Aan stuur boordskant is een speciale werkplaats en opslagruimte voor de duiker- en kikvors- De Deense gasten bij de handbalver eniging IJmond, die donderdag heel goed te spreken waren over het hen geboden programma van deze dag met winkelen in de ochtend en een middagwandeling naar sluizen en noordpier, die natuurlijk ook over de gehele lengte werd „geno men", hadden wel erg veel pech door de regen. Net als alle vakantiegangers. I die gisteren onderweg waren en na de middag volop hun portie van de regen hebben gehad. Maar het natte pak, dat de Deense gasten gistermiddag bij hun tocht heb ben opgelopen, verhinderde hen niet don derdagavond naar het Koningsveld te gaan om daar in voetbal- en handbalwedstrij den hun sportieve plichten jegens de gast heren- en dames te vervullen. De heer W. Siebers, voorzitter van IJmond, vond het echter raadzaam deze wedstrijden wegens de opnieuw stromen de regen maar te verschuiven naar he denavond, zodat dan bij hopelijk betere weersomstandigheden de wedstrijden wel zullen doorgaan. Vandaag hebben de Deense gasten de Alkmaarse kaasmarkt bezocht en een tocht gemaakt naar Volendam, Edam en Hoorn. Zaterdagavond komen Denen en IJmon- ders bijeen voor een afscheidsavond in het Statenhuis, nadat 's middags op het Koningsveld nog weer voetbal- en hand balwedstrijden zullen worden gehouden. ploeg van „De Help" ingericht. Tussen beide werkplaatsen in is de timmermans werkplaats gelegen, waarin ondermeer een zaagbank wordt aangetroffen. De akkomodatie van de „Help" is ver beterd. Alle hutten zijn opnieuw betim merd en waar eens ruime verblijven wa ren, daar zijn nu 1, 2 of 3 persoonshutten ingericht. Aan het uiterlijk van de „Help" is ook weinig veranderd. In de mast kreeg het schip een „kerstboom" voor de na- vigatieverlichting. Het schip is nu ook uit gerust met radar en kreeg ook een duik- vlet onder haar davids. Een brokje „Noord-Holland" een sleepboot, die vorig jaar september door Indonesië in beslag werd genomen tijdens de hulpverlening aan een gestrand Grieks vrachtschip is toch nog in het bedrijf van N. V. Bureau Wijsmuller terecht ge komen. Het is de fnotorreddingboot van de „Noord-Holland", waarmee indertijd van Pulu Sambu af vier man naar Singapore ontvluchtten. Drie andere opvarenden ont snapten per rubbervlot. De reddingboot heeft daarna vele maanden te Singapore gelegen, maar is onlangs per vrachtschip van de Maatschappij „Nederland" naar Amsterdam vervoerd. Aan boord van de „Utrecht" moest een andere motorreddingboot worden opgesteld zodat de kleine zwarte letters, die de naam „Utrecht" vormen, thans de naam „Noord- Holland" bedekken. De familieleden vah 10 opvarenden van de zeesleepboot „Utrecht" en van de 10 opvarenden van de zeesleper „Friesland" beide van N.V. Bureau Wijsmuller te IJmuiden zullen op donderdag 9 augustus de gast zijn van Radio Neder land Wereldomroep in Hilversum. Op die dag zullen in twee half uur durende pro gramma's groeten worden uitgesproken in de uitzendingen „Oostschip" en „West schip" naar deze schepen. De „Utrecht" sleept op 10 augustus wanneer de program ma's worden uitgezonden, langs de Afri kaanse westkust met een zuiger van South- De zeesleepboot „Utrecht" ampton naar Lagos in Nigeria, terwijl de „Friesland" dan werkzaam is in de Mid dellandse Zee. De „Utrecht" is sinds half juli van huis; de „Friesland" van eind april af, toen een rotsbreker van Rotter dam naar Istanbul in Turkije werd ge sleept. De bemanning van de Wijsmuller-sleep boot „Cycloop" welk schip werkzaam is in de oliehaven Port Brega aan de Noord kust van Libië, Afrika, zal begin volgen de week per vliegtuig worden afgelost. De ze bemanning heeft drie maanden dienst gedaan ip Port Brega. De nieuwe beman ning vertrekt maandagmiddag 30 juli per vliegtuig van Schiphol naar Port Brega de oude bemanning kan volgende week in de nacht van dinsdag op woensdag op Schiphol worden verwacht. Advertentie brrfiJB U9:hie* Advertentie Advertentie Het is dit jaar 400 jaar geleden dat te Deventer een van de grootste figuren uit het Nederlandse muziekleven het levens licht aanschouwde, en dit is dan ook voor vele uitvoerende kunstenaars hier te lan de aanleiding om een hunner concertpro gramma's op hem af te stemmen. Deze kunstenaar was Jan Pieterszoon Sweelinck wiens naam zowel door zijn instrumentale en vocale composities als wel door zijn faam als organist en improvisator nog steeds blijft doorklinken bij en in ere wordt gehouden door allen die spelend of luisterend hun hart hebben verpand aan de „oude muziek" Ook te Beverwijk dat immers in het Müller-orgel in de Grote Kerk een instru ment bezit dat zich zo bij uitstek leent voor het uitvoeren van „oude" orgelmuziek zal zulk een Sweelinckherdenking worden gehouden en wel dinsdagavond 31 juli a.s. Reeds op zijn 15de jaar, dus in 1577, kreeg Sweelinck zijn eerste aanstelling als organist, hetgeen wel zijn begaafdheid in dit opzicht laat zien. Het is niet zekef of dit al een aanstelling was als organist aan de Oude Kerk te Amsterdam, wel staat vast dat hij daar in 1580, dus op 18-jarige leeftijd reeds speelde. En deze betrekking heeft hij dan tot aan zijn dood toe (1621) ononderbroken vervuld. Sweelincl?s betekenis voor ons muziekle ven is tweeledig. Aan de ene kant is hij een van de laatste toondichters van betekenis die zich nog zozeer tot de oude schrijftrant aangetrok ken voelt dat het merendeel van zijn werk in de 16de eeuwse a cappella stijl is ge schreven, hetgeen het sterkst naar voren komt in zijn 150 Psalmen (vocaal), een muzikaal monument van protestantse kerk muziek zoals er geen tweede bestaat, of we zouden ze moeten vergelijken met de Bach-cantates. Aan de andere kant is Swee linck juist baanbrekend geweest op het gebied der instrumentale muziek: het is voornamelijk door zijn toedoen dat in de In de gemeente Velsen woonden op 31 december 1961: 33.377 mannen en 32.930 vrouwen, totaal 66.307 personen. Daaronder waren 1.352 kinderen bene den het jaar, te weten 680 jongetjes en 672 meisjes. De grootste groep inwoners werd ge vormd door 1.662 kinderen van 15 jaar, na melijk 886 jongens en 776 meisjes. Er waren twee mannen en twee vrouwen van 95 jaar en ouder. De meest voorkomende besmettelijke ziekten waren tyfus en paratyfus, namelijk 26 gevallen tegen 11 in 1960, gevolgd door leverontsteking, met 21 gevallen, tegen 18 in 1960. Het totale aantal gevallen van be smettelijke ziekten was 59 tegen 62 in het jaar tevoren. In het openbaar verkeer kregen 45 men sen letsel door schuld, tegen 41 in 1960. Hierbij vielen doden. Er waren 33 gevallen van joy riding, tegen 44 in het jaar tevoren. Het aantal seksuele misdrijven liep -terug van 118 in 1960 tot 84 in 1961. Het totaal aantal misdrijven liep even eens terug, namelijk van 785 in 1960 tot 737 in 1961. Alle beschikbare lichtpunten in de vei linghal van Kennemerland in Beverwijk waren donderdagmiddag aangestoken om de kopers tijdens het donkere regenachtige weer, toch nog iets van de aardbeien te laten zien. Ondanks deze service toonde men maar heel weinig belangstelling voor de aardbeien, want de kopers zagen de bui van vrijdagmorgen ook al hangen. Door het koude en natte weer heel weinig vraag en wat moet men dan met aardbeien doen? Een grote optimist waagde het naar vo ren te brengen dat het morgen „bloed heet" zou zijn, maar de grote massa reageerde hier niet op. En de tuinders, zij hadden zeilen en kleden meegenomen om hun aardbeien droog te houden, want naar natte aardbeien kijkt de handel helemaal niet. Druipend van het water kwam men 't veilinggebouw binnen rijden. Daar werden pas de kle den van de aardbeien gehaald waarna de vruchten, ook binnen, door de keurmeester werden gekeurd. Begrijpelijk dat dit op hield, want waren de aardbeien verkocht dan moest men in de meeste gevallen bin nen lossen. De vrachtrijders voor Amster dam en Den Haag, die anders vlakbij de veiling staan stonden nu in de droge kis- tenbergplaats van de voormalige BET veiling. Het duurde dan ook veel langer dan anders. Om half zes was men klaar met het veilen van nog geen 10.000 manden De tuinders kregen geen loon naar wer ken. De handel was heel voorzichtig. Het begon met de enen heel goed. Hoewel de prijs niet zo hoog lag als de avond tevo-» ren werd er toch voor de export gekocht voor een prijs rond 4,- per mand. Maar er kocht slechts één exporteur en toen de ze de markt even verliet viel de prijs als een baksteen en gaf men voor de enen niet meer dan 3,- per mand of nog enige dubbeltjes minder. De tweeën, en daaruit bestond het overgrote deel van de aanvoer konden veelal niet f 2,- per mand halen, Waren de vruchten wat klein van stuk dan was men tevreden met een prijs van 1,30 of 1,50 per mand. Zo zal misschien me nige tuinder blij zijn dat het seizoen snel het einde nadert, een proces dat wordt bespoedigd door het slechte weer. In steeds grotere mate wordt de machi ne ook bij de bloembollenkwekers aange schaft. Er gaat nu geen dag voorbij of men ziet op de bollenakkers de rooimachi- nes druk doende de bollen uit de grond te halen. Ook al omdat het zo laat in het jaar is. Volgende week is het augustus en dan zijn de tulpen nog niet allemaal de grond uit, wat anders rond half juli al het geval is. Kon men enige jaren terug in deze streek enige loonwerkers bezig zien om de bollen machinaal uit de grond te halen, er zijn nu heel wat kwekers bij gekomen, die zelf of gezamenlijk een rooimachine, die toch een slordige vierduizend gulden kost, te kopen. Men moet dit wel doen om de'eenvoudi ge reden dat er geen personeel voldoende is om in deze korte oogstperiode te hel pen. Bovendien kan men het lang niet een ieder laten doen. Dat men zo laat is, is een gevolg van het koele voorjaar en de eerste zomermaanden. De bollen gingen niet dood en kregen niet de mooie bruine kleur die een tulp nodig heeft om afgele verd te kunnen worden. Na de tulpen ko men de narcissen aan de beurt en dan voorlopig als sluitstuk, de irissen en dat zijn nog altijd een goede 300 hectare. Het enige wat men nog met de hand moet doen is het bollenpeilen en dagelijks ziet men een groot aantal vrouwen en voor al scholieren naar de kwekers gaan om be hulpzaam te zijn bij het bollenpeilen, want dit moet nog met de hand gebeuren. Sor teren en tellen kan machinaal gebeuren. Dit is dan eigenlijk nog het enige sei zoenbedrijf waarin men als leek iets kan verdienen. Dat was voorheen in onze streek heel wat anders, want hoe velen waren toen niet behulpzaam bij het aardbeienplukken. Toen kon men 's morgens om vijf uur al een grote drukte op de wegen zien van mensen die gingen aardbeienplukken. De scholen gaven zes weken plukverlof en ve le vrouwen trokken ook de tuinen in om Een 29-jarige Haarlemmer in dienst van N.V. Werkspoor en werkzaam op het ter rein van de Koninklijke Nederlandsche Hoogovens en Staalfabrieken N.V., was donderdag bij een werkput van hoogoven IV bezig enige platen omhoog te hijsen Plotseling schoten op anderhalve meter hoogte, de platen uit de strop en raakten de Haarlemmer aan rug en bovenbeen. Zijn verwondingen waren van dien aard dat hij in het Beverwijkse Rode-Kruiszie kenhuis moest worden opgenomen. tot een uur of vijf 's middags bij de pluk te helpen. Ging men geen aardbeien pluk ken dan kon men ook nog bij de fabrie ken terecht, Beverwijk had er zes, om aardbeien te spoelen of dopjes uit te zoe ken. En wa„ de aardbeienpluk afgelopen dan ging men bonen afhalen bij de eonser- venfabrieken. Rijen karren stonden er dan te wachten op een vracht bonen, die dan thuis afgehaald konden worden voor enke le centen per kilo. Dit duurde dan tot goed half september. Maar dit is verleden tijd want ook het bonen afhalen gebeurt ma chinaal en aardbeienfabrieken heeft Bever wijk niet meer. 17de eeuw zich voor orgel en clavecimbel een zelfstandige stijl kon ontwikkelen. Maar belangrijker dan deze historische betekenis is toch nog dat zijn muziek ons /lóg steeds iets te zeggen heeft, dat het .levende" muziek is, die nog niets van haar vat op de hoorder heeft verloren. En -dat geldt dus ook voor zijn orgel werken. Het instrumentale werk van Sweelinck omvat Fantasieën, Echofantasieën, Toc- cato's, Variaties over Koraal- en Psalmme lodieën en Variaties over wereldlijke me lodieën. Het programma van dinsdag a.s. zal van elk dezer vormen een werk bevatten. Om 20 uur precies zal de organist Geert Jur- jen Moed een toelichting geven op de te spelen werken, om 20.15 vangt het concert dat ongeveer een uur zal duren aan. De toegang is vrij. In verband met de te verwachten grote belangstelling voor dit concert zullen de deuren van de kerk reeds om half acht open zijn. Burgemeester en Wethouders van Vel sen brengen ter openbare kennis, dat bij besluit van de gemeenteraad van 18 juli 1962 de tijden van openstelling van de al gemene begraafplaatsen, met ingang, van 1' augöstuW 1962, zijn gewijzigd en als yolgt vastgesteld; ,i. a.'gedurende het gehele jaar van maan dag tot en met vrijdag van 1012 uur en van 1417 uur; b. op zaterdagen, zon- en feestdagen van 1012 uur en van 1416 uur. Ponyrijden in het Bos. Begin septem ber komen 12 IJslandse ponies de ontspan ningsmogelijkheden in het Amsterdamse Bos verruimen. Een inwoner van Wenum (Apeldoorn) opent dan een pony-centrum, zoals hij dat reeds in zijn woonplaats ex ploiteert. Vooral voor de Amsterdamse jeugd wordt hierdoor de mogelijkheid ge opend het Amsterdamse Bos langs 16 kilo meter ruiterpad te doorkruisen. De bedoe ling van het centrum is tevens het grote publiek nader tot de ruitersport te brengen Vermakelijkheidsbelasting. De ge meenteraad van Rotterdam heeft een voor stel van B. en W. tot wijziging van de ver makelijkheidsbelasting aangenomen. Deze belasting zal voor bioscopen worden ver laagd "an 25 tot 20 percent. De heffing voor dancings zal ook op 20 percent wor den gebracht. De oppervlaktebelasting voor café's met muziek en voor dancings zal eebter tegeliikertijd met 50 percent worden verhoogd. Advertentie Sparen maakt dromen tot werkelijkheid in de gemeente Velsen Het gemeentebestuur van Jongensstad in Oosterwijk wil ten koste van alles op goe de voet met de omliggende gemeentebe sturen leven. Want werd woensdagmor gen een bezoek gebracht aan het gemeen- tebestuur van Beverwijk, donderdag ging men bij de vroede vaderen van Heems kerk op bezoek. Burgemeester Ad Jong bloed die ook nu weer vergezeld was van zijn wethouders en hoofden van dienst werd op het gemeentehuis van Heemskerk ver welkomd door wethouder T. Wen tink» en loco-secretaris de heer J. Vosselman-Bosch. De begroeting was over en weer aller hartelijkst. Wethouder Wentink gaf 'n klein historisch overzicht van het wel en wee van de oude tuindersgemeente die nu overgroeid wordt door de woningen van mensen die hun bestaan in de industrie- vinden. Hij gaf een zachte wenk aan de jongensgemeenschap om in de woonwijken, toch vooral mee te werken aan het be waren van dat beetje natuurschoon dat er nog is goed te bewaren. Daarna was het woord aan de eerste burger van jongens stad. Hij was vol lof over de ontvangst en prees de goede samenwerking tussen beide gemeentebesturen, iets dat men niet altijd kah zeggen van nabuurgemeenten. Tegelijk nodigde hij het gemeentebestuur van Heemskerk voor een tegenbezoek uit. De wethouders kwamen weer met hun at tenties aandragen. Tot slot gaf de heer Vosselman-Bosch een uiteenzetting over het raadhuis. Hij liet een gebrandschilderd raam en een wandschildering zien. Nadat' rïiëh 'zich'- e#ii verpoosd' h'ad word een rondrit door dé gemeente gemaakV en bezocht men hel Hültöneèl en kasteST? Marquette. Advertentie De ÏJmuidense voetbalvereniging Storm vogels heeft besloten door te gaan in het betaalde voetbal ondanks de zware finan- Advertentie om even te komen kijken. werkelijk iets aparts. zeer comfortabel. Dat moet u zien zeer solide royale 3-deurskast, toogledikant. Bekleding stoelen naar keuze. DE PRIJS IS EEN VERRASSING (voor sfeer in uw woning) PLEIN 1945 - 2 - IJMUIDEN TELEFOON 8089 eiele consequenties. Er is een comité ge vormd waarin zitting hebben de heren G J. Bremerkamp, oud-voorzitter van Stormvogels; mr. J. W. Crefeld, advocaat en procureur te Velsen; J. A.Diepraam, agent Ned. Handel Mij. in IJmuiden; mr. J. R. van Eerde, directeur van het Staats- vissershavenbedrijf; P. Krab, voorzitter Ned. Zeevisgroothandel Vereniging; W.G. Meyboom, secretaris Redersvereniging IJmuiden; M. Roos, directeur Rotterdam- sche Bank IJmuiden, D. Verbaan van de centrale der Zeevarenden ter Koopvaardij en Visserij; A. Wijsmuller, directeur van N.V. Bureau Wijsmuller en H. Zwart, di recteur Machinefabriek en Technische Han del IJmuiden dat een krachtig beroep op de burgerij van Velsen om de blauw witte Stormvogels te steunen, warm aan beveelt. Stormvogels had liever gefuseerd met de vereniging V.S.V. om in de IJmond met één vereniging in het betaalde voet bal te spelen. Nu echter de vereniging V.S.V. halsstarrig blijft weigeren te fuse ren zal de IJ.V V. Stormvogels met man en macht proberen om de komende com petitie zo goed mogelijk voor de dag te komen. Dit eist echter zeer grote finaneiele of fers. De IJ.V.V. Stormvogels heeft reeds een uitstekende trainer gecontracteerd en zal trachten nog enkele zeer goede spelers aan te kopen. Duivenkampioenen. De Beverwijkse postduivenhoudersvereniging „Ons Genoe gen" heeft de volgende kampioenschappen bekendgemaakt. Kampioen Fond; 1. Th. Kuyer; 2. G. Weel; 3. J. Scheffers. Kam pioen oud: 1. G. Weel; 2. J. Scheffers; 3. Th. Kuyer; 4. W. v. Wijk; 5. A. Goderie.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 7