Spanjaarden in finalepoule iets sterker dan België i Nijmeegse vierdaagse eindigde met stralend weer LU P Toptennis Jn kwestie van tijd en geld SPORT TIJDENS WEEKEINDE Frankrijk liep na ruzie en 30-0 achterstand het veld uit Rijnvis naar DHC Temming naar DWS Laver stelde in Hilversum teleur De zevende dag Nederland een ronde verder in de strijd om Galea-beker Van Dooyeweerd heeft de beste (jonge) troeven Europese FD-titel voor gebr. Samuel 15 yy Durf ZATERDAG 28 JULI 1962 Geld en tijd Voorzichtig Jeugd CRICKET HONKBAL WIELRENNEN In Amsterdam is vrijdagmiddag om vijf uur de strijd om het Europese kampioen- schep pas goed begonnen. In de middag het hcnkbalveid aan de Kruislaan was 's morgens onbespeelbaar door de regen en onweersbuien, die het buitenveld en de CT" Ji„)T looppaden volledig A-fTblank hadden gezet speelde zich het laatste drama af, een drama waarin de Franse ploeg wederom de tragische figuur was. Duitsland legde beslag op de vijf de plaats door met 30-0 te winnen. De Fransen wachtten echter het einde van de zevende innings niet af en vertrokken naar de kleedkamers na onder linge ruzie. Hopelijk is dit het einde van Franse deelneming aan de Europese honk- ba Ikampioenschappen. Zoals gezegd de finale begon pas toen de Spaanse en de Belgische ploeg in het veld kwamen. Zij speelden een aantrekke lijke wedstrijd, die uiteindelijk werd ge wonnen door de Spanjaarden die in het veld iets sterker bleken. De vele toeschou wers kwamen dan eindelijk aan hun trek ken: naast af en toe heel goed honkbal ook spanning en dat had tot dan toe ont broken. De Belgen kwamen in de eerste helft van de vijfde innings met 7-2 ach ter, maar kwamen in de gelijkmakende innings weer gelijk. De Spaanse wer per Sole moest in die Belgische slagbeurt van zijn eerste tegenstander Cockx een homerun accepteren, waarna ook Corne- lissen, Robijn, Brouwers en Waroux honk- slagen gaven. Sole moest toen plaats ma ken voor Roman Aguayo, die België aan de kant kreeg toen de stand al 7-7 was. Ook in de Belgische ploeg was de star- t:ng-pitcher Van Trichtveld al snel ver dwenen. Twee innings lang hield hij orde en ook in de derde slagbeurt leek dit het geval. Weliswaar kregen de Spanjaarden alle honken bezet, maar toen Luis Barrio met twee uit een bal hoog in het linksveld sloeg, waar Brouwers die al eerder ach teloos enkele malen de bal met een hand uit de lucht had geplukt geen moeite met de bal leek te hebben, was men er van overtuigd dat ook nu de stand wel 0-0 zou blijven. De bal stuitte echter uit de handschoen van Brouwers, die een diep ongelukkig man werd, want drie Spanjaar den profiteerden van deze blunder (3-0). De linksbuiten van de eredivisievoetbal club ADO, Lex Rijnvis heeft een contract getekend met DHC in Delft. Rijnvis heeft jarenlang een bijzonder hechte vleugel ge vormd met Mick Clavan, maar het laatste seizoen heeft men hem nogal eens gepasseerd. De midvoor van Feijenoord II, de Utrechter Temming, heeft een contract ge tekend met de Amsterdamse eerste-divisie- club DWS. MW Limburgia en Roda JC hebben en kele spelers aangekocht. MVV nam de amateurs Van der Kuit (doelman) en linksbuiten Ederveen van Sportclub Emma over. Limburgia contracteerde de beken de Fortuna-back Pieneman en Roda JC zag zich verrrijkt met de 19-jarige ama teur Amkreutz. Pieters van MVV ging over naar BW. Henny van Nee, wiens doelpunt de pro motie van Heracles naar de ere-divisie bewerkstelligde, gaat de Almelose club ver laten. Hij is evenals Jan Kers, de rechts back van het tweede, gecontracteerd door PEC, Zwolle. De Deventer eerste divisie-club Go Ahead heeft dezer dagen overeenstemming bereikt met het in de Westduitse Oberliga uitkomende Borrussia '09 (Dortmund) over de transfer van de 23-jarige linksback van de Duitsers, Rolf Tiemann. Vanaf 1 augus tus zal Tiemann de gelederen van de Deventenaren komen versterken. DOS heeft een nieuwe spil gecontrac teerd. Het is de 29-jarige Miklós Dacsev, die reeds enkele jaren deze plaats bezet bij de Belgische club Anderlecht. Dacsev is een Hongaar van geboorte. Hij speelde in het Hongaarse jeugdelftal en kwam in de jaren 1955-'56 een paar keer voor Honga rije-B uit. Na de Hongaarse opstand keerde Dacsev niet meer naar zijn land terug. Tennis Rod Laver heeft vrijdag na eerst een restant van donderdag te hebben opge ruimd en vervolgens door overwinningen op de Zuidafrikaan Diepraam (6-4. 6-2) en zijn landgenoot Hughes (6-1, 8-10. 6-3) de halve finales van het heren enkelspel bereikt bij de internationale Nederlandse kampioenschappen in Hilversum. Vanzelfsprekend, zal men zeggen: wat verwacht men immers anders van een Wimbledonkampioen tegen spelers van het internationaal-tweede plan. Maar de La ver van vrijdag was niet dezelfde, die op zo imponerende wijze Wimbledon won en die drie y/eken geleden nog zijn grote kunnen demonstreerde in Scheveningen. Had hij de schrik nog in de benen van het vliegtuigincident met de Boeing 707, waarbij hij donderdag betrokken was, of was het tennismoeheid, die hem plaagde? Een feit is, dat het spel van Laver dit maal in mineur was en dat hij hiermee toch tot winst kwam, was niet zozeer zijn verdienste, maar meer het gevolg van de geringe kwaliteit van -zijn tegenstanders. In de dubbelspelen werden de laatste Nederlanders uit het toernooi gewipt, met uitzondering van mevrouw De Jong. die met mej. Tegart tot de finale van het finale dubbelspel doordrong. In de eerste helft van de vierde innings kreeg Van Trichtveld moeilijkheden en werd hij vervangen door Cockx, die de moeilijke taak kreeg een 6-2 achterstand te beperken. In de tweede innings had den de Belgen twee runs gescoord op een honkslag van Cornelissen, die met drie honkslagen uit drie beurten de beste hitter van de wedstrijd werd. In de vijfde innings werd het 7-2 toen Cockx in de steek werd gelaten door zijn velders. De Belgen kwa men echter terug toen zij de worpen van Jose Sole overmeesterden. In de zesde in nings werd het 8-7 voor Spanje door een honkslag van Luis Barrio en in de achtste inning was de Spaanse voorsprong uitge groeid tot 11-7. Zwak honklopen van Varendonck die in in de achtste innings met een tweehonk- slag begon, deed de Belgische kansen aan zienlijk dalen, want de Belg stond na een honkslag van catcher Joris iets te ver van zijn honk en dat strafte de Spaanse links- velder Malaria uitstekend af. Van de honk slag van Cornelissen kon nu alleen Joris profiteren (11-8). De Belgen kregen in de laatste slagbeurt nog een goede kans op de zege toen met een uit twee Belgen op de kussens stonden. De Spaanse werper Roman Aguayo over trof toen zichzelf en schakelde zijn laatste twee tegenstanders uit op 3 sl. Aguayo werd winnende werper (4 2-6 in 4 2/3 in nings). Cockx verloor rpet 4-4-7 in 6 in- riifogS). Cornelissen was efe besté hitter; terwijl Vaerendonck, Rafael Barrio, Luis Barrio, Malarria en Braulio Garcia ieder tot twee hits kwamen. De Duitser Weindel wordt op de thuis plaat door de Franse catcher uitgetikt. Vrijdag zjjn de finales van het zevende Europese honkbalkampioenschap begon nen. Voor honderd toeschouwers heeft de Franse ploeg op het honkbalveld aan de Jan van Galenstraat in Amsterdam haar laatste wedstrijd gebruikt om de slechte indruk die zjj de afgelopen dagen reeds maakte nog eens te onderstrepen door van het veld te lopen in de zevende innings van de wedstrijd tegen Duitsland na een flinke onderlinge ruzie. Duitsland won met 300. Onder leiding van de Nederlandse scheidsrechters Hetem, Van Deenen en Schotel hebben Spanje en België voor een bjjzonder aantrekkelijke wedstrijd gezorgd bijgewoond door 4.000 toeschouwers met als inzet de derde plaats. Spanje won met 118. De stand in de finale-poule is nu: Nederland en Italië 12, Spanje 22 en België 20. Duitsland is op de vijfde plaats geëindigd, Frankrijk werd zesde, terwijl Zweden als laatste is geëindigd. Vandaag worden ItaliëSpanje en NederlandBel gië gespeeld. Zondagmiddag wordt de finale die tussen Nederland en Italië ge deeltelijk uitgezonden door de televisie. Nederland heeft zich geplaatst voor de finale van de Belgische groep van het toernooi om de Galea-beker. Nadat ons land op de eerste dag van de ontmoeting in Nieuwpoort tegen West-Duitsland reeds met 2-1 voor stond, zegevierde Evert Schneider vrijdag met 6-4, 7-5 van Eberle, waardoor Nederland een beslissende voor sprong heeft genomen. In het laatste enkelspel van de wedstrijd NederlandWest-Duitsland zegevierde Jan Hajer met 6-2 4-6 6-0 over de Duitse Kreinberg, zodat de eindstand op 4-1 in het voordeel van Nederland werd gesteld. De intocht van een groep militairen in Nijmegen. Na de uitbundige eerste dagen van de Nijmeegse vierdaagse, de sombere derde en de slecht beginnende vierde dag, wa ren de vooruitzichten van vrijdag, de laat ste van vier dagen wandelen, ongunsti ger dan ooit tevoren. Langs druipend groen van heggen en bomen wandelden ruim 11.000 deelnemers, hun gestalten weerkaatsend op de weerspiegelende we gen naar Cuyck, Waar alles was inge richt om de wandelaars te ontvangen. De winkeliers hadden zelfs hun etalages ont ruimd om de talrijke familieleden en be kenden de gelegenheid te geven de door trekkende in plastic verpakte wande laars te bekijken. Evenals in vorige jaren was in Cuyk over de Maas een schipbrug gelegd. Doornat bonkten de wan delaars over de houten vlonders en zelfs de grootste optimisten zagen in hun ver beelding alleen maar een intocht in Nij megen langs druipende toeschouwers. Maar ergens schijnt toch een voorzienig heid de vierdaagse gunstig gezind te zijn. Er is nu eenmaal een traditie dat op de laatste dag altijd de zon schijnt en dat was ook nu weer het geval. Om half drie in de namiddag brak de zon door en zij hield de deelnemers meer dan een uur gezelschap. Plotseling was er weer die on definieerbare sfeer van de vierdaagse en trokken de duizenden langs de tienduizen den, zingend, vergetend de blaren en pijn, vergetend de ontberingen van de dagen ervoor, de slagregens, de broeierige hitte en de kille wind in de morgenuren. Men marcheerde opgewekt achter de naamloze trommelaars, achter de gereputeerde mu ziekkorpsen als die van de genadiers, de mariniers, de luchtmacht en de strak ge- diciplineerde Engelse bands. Daartussen wandelden de burgers, en dat alles was aanleiding voor de menigte langs de kant onvermoeid te applaudisseren. Bloemen waren overal, aangeboden omdat iemand 't nodig vond een ander onbekend iemand te huldigen. Speciale hulde ondervonden de buitenlanders, zoals bijvoorbeeld de Zwitsers, omdat zij met zo'n groot aantal waren gekomen en met onze landgenoten op goede voet verkeren, voor de Engel sen, omdat zij met hun onverstoorbaar heid de Nederlanders opwekten iets sym pathieks hier tegenover te stellen, voor de Israëliërs, vanwege hun unieke stijl van zingen en lopen en voor die ene Duitser, die vlot bloemen in ontvangst nam en ze zonder bedenken uitdeelde aan lieve toe schouwsters langs het parkoers. Deze laatste dag van de 46e internationale vier daagse was een complex van wedervaar- digheden, maar het slot was als altijd zo indrukwekkend, dat deze conclusie geen misrekening kan zijn: met al de ver schillen die allerlei groepen scheidden, was de verbroedering toch het belangrijk ste element. Aangezien nog eens 27 wandelaars de pijp aan Maarten gaven, voltooiden in to taal 11.696 deelnemers de vierdaagse van Nijmegen. 11.696 mensen die vol trots het vierdaagse kruisje kunnen laten zien. Daarentegen zijn er 526 van de 12.222 wan delaars, die hun startformulier hebben af gehaald, in de loop vdn de vier wandel- dagen uitgevallen. De Apeldoornse vierdaagse is door 1204 deelnemers met goed gevolg afgelegd. In totaal vielen er in de'vier dagen van re- gén en zötmeSctrijii tifeh Wandelaars uit. Op de laatste dag waren het er drie die de tocht staakten. „Kijk nou hoe verkrampt ze speelt, hoe doodsbenauwd ze is om een bal verkeerd te slaan", riep de man ver twijfeld uit. Reeds eerder had hij op het gezellige Hilversumse tennispark, waar deze week de internationale Nederlandse kampioenschappen wor den gespeeld door opmerkingen laten weten dat hij een insider is. De „ze" waar hij op doelde, was Jettij Baars, Nederlands kampioene, die in de twee de ronde van de baan geveegd werd door de kleine Australische Jean Black- man 6—0, 6—1 „Waarom bleef je zo angstvallig op de baselijn staan en durfde je geen moment het risico van de aanval te nemen", vroegen we de blonde 28- jarige Amsterdamse na afloop van haar partij. „Heel gauw gezegd: omdat ik geen greintje zelfvertrouwen in zo'n partij heb, omdat wij nooit de kans krijgen als Nederlandse speelsters om in dergelijke internationale toernooien een beetje wedstrijdroutine op te doen. Twee keer per jaar krijgen we nu de kans om aan zo'n wedstrijdreeks mee te doen, tijdens het internationaal toer nooi in Eindhoven en hier in Hilver sum. „Wij gaan hier de baan op met de loodzware last op de schouders om het een ronde uit te houden, om niet in één wedstrijdje de kans te verliezen eens va ker tegen buitenlandse speelsters te staan. Daarom durf je geen enkel risico te nemen, daarom sla je de ballen of het eieren zijn die bij de minste ruwe aanraking kunnen breken. Vergelijk mij nu bij voorbeeld eens met dat Australi sche meisje Blackman. Zij is bezig aan een tournee van vier maanden. In die maanden reist ze van internationaal toer nooi naar internationaal toernooi. Maar dan leer je het, dan leer je pas wat ten nissen is. Bovendien, als zij hier in Hil versum in de eerste ronde wordt uitge schakeld, kan ze lachend denken: vol gende week in Brussel of in Hamburg of wie weet waar, beter doen." „Kijk eens naar dat Zuid-Afrikaanse meisje Gerzon. Twee jaar geleden werd diezelfde Mariene Gerzon in Noordwijk door Kea Okker in drie sets uitgescha keld. Kea Okker is een Nederlandse speelster die het op de nationale kam pioenschappen nog nooit tot een finalepar tij heeft gebracht. Kijk nu eens naar Mariene, hoe ze over de baan danst, met welk een zelfvertrouwen ze speelt. Nu lacht ze om elke Nederlandse tegenstand ster. Waarom? Omdat ze in die twee jaar aan ik weet niet hoeveel internationale wedstrijden heeft meegedaan. Omdat ze in die wedstrijden zouden angst om terug gezonden te worden haar aanval heeft kunnen opbouwen." „Om zo'n tournee te maken is geld en tijd nodig. Wij hebben geen industrie, of een rijke bond, of een rijke pa, die zo iets bekostigen kan of wil. Ik ben ge trouwd, heb een driejarig dochter je, dat ik niet graag vier maanden of korter alleen zou willen laten. De meeste Ne derlandse speelsters kunnen geen maan den van werk of huis wegblijven. Wij hebben geen geld en geen tijd dat is het simpele antwoord op de vraag, waarom het Nederlandse damestennis zo ver ach ter staat bij andere landen, België en Zwitserland niet meegerekend. Die wor stelen met dezelfde prob'emen blijkbaar. „Ook met het probleem dat tennis tenminste echt wedstrijdtennis verhoudingsgewijs door zo weinig men sen beoefend wordt. Bijna alle mensen die competitietennis spelen zijn met die sport toevallig in aanraking gekomen. De jongens of meisjes die al heel jong op de baan komen, ontdekt worden, ta lent bezitten en in opleiding genomen worden door verantwoorde mensen moet je met een kaars zoeken. Begrijp me goed, dat is niet bedoeld als kritiek op de bond. Als je geen hand hebt kun je geen vuist maken. Dat gebrek aan jong enthousiasme, aan jong talent spruit voort uit de gebrekkige lichamelijke op voeding die wij in ons land, vergeleken met landen als Australië, Engeland en Amerika, krijgen. Wat is nou een uur per week gymnastiek. In zo'n uurtje heeft de gymonderwijzer nauwelijks ge legenheid de meest elementaire oefe ningen met de kinderen te doen en komt nooit toe aan het laten zien of beoefe nen van een of andere sport, in ieder geval niet aan het laten zien van tennis". gaan kunstrijden op de schaats. Omdat in Amsterdam de kunstijsbaan werd op gedoekt zocht ik een andere sport, waarin souplesse, kracht, maar voora! ook het vrouwelijke tot uiting kunnen komen. In het begin kwam ik in aanraking met enkele nog al vervelende, dikdoenerige meiden, die mij nauwelijks op de baan duldden. Toen heb ik de tanden op elkaar gezet om ze te tonen, dat het spelen van goed tennis niets te maken heeft met het banksaldo van je vader. In vier jaar klom ik op van beginneling tot derde speelster van het land. Door mijn trou wen en de baby ben ik twee jaar uit geschakeld geweest". toernooi deel te nemen al bij voorbaat verkeken. „Op zo'n nationaal toernooi speel je dus net zo verkrampt, net zo defensief als alle Nederlandse speelsters in dit inter nationale veld. De topspeelsters staan on der leiding van Joop de Mos, een pri ma trainer, die er werkelijk alles aan doet. Hoe goed een trainer echter ook is, hij kan ons ook niet veel verder bren gen. Hij kan ons geen geld geven en geen tijd om internationale wedstrijdrou tine op te doen. Het probleem tijd is makkelijker op te lossen dan het pro bleem geld. Tijd kunnen wij, getrouwde speelsters, niet meer vinden, waarschijn lijk wel jeugdige speelsters". „Vorig jaar werd ik kampioene van Ne derland. Kijk daar niet te hoog tegenaan. Dit jaar kan ik met evenveel recht die titel verliezen aan mevrouw Ridderhof of mevrouw De Jong. Ook die nationale kampioenschappen zijn wedstrijden waarin alle speelsters uiterst voorzichtig en uiterst nerveus spelen. Kom je im- immers niet bij de laatste twee, of vier dan is elke kans om aan een behoorlijk „Vooral de tennissport moet het van de jeugd hebben. In de gevoelige periode van het kind, als ze zoals enkele trai ners mij vertelden in de vierde of vijfde klas van de lagere school zitten, toont het zijn talenten, zijn karakter. Dat is de tijd waarop ze hun sport moe ten kiezen. Welke jongen of welk meis je van een jaar of tien-elf heeft wel eens een tenniswedstrijd gezien? Welk kind krijgt de kans om spelers en speelsters als Laver, Mulligan, Sandra Price, Ma ria Esther Bueno en noem maar op te zien? Die kans hebben ze deze week in Hilversum. Hier moest het nu kri oelen van zulke kinderen. Hier moesten de tribunes vol zitten met schoolklas sen, net zoals ik dat eens tijdens een interlandhockey-wedstrijd in Londen heb gezien. Toen zat Wembley vol met jui chende schoolkinderen. Dat is propagan da maken voor sport". „Ook ik ben eigenlijk toevallig met tennis in aanraking gekomen. Ik wilde „Het probleem geld lijkt me heel wat moeilijker, omdat de Nederlanders nu eenmaal een behoudende, vaak kruide niersachtige mentaliteit hebben. Welke industrie of fabriek durft geld beschik baar te stellen? Denk maar.eens aan de wielrenners. Daar heeft de laatste tijd genoeg over in de kranten gestaan. Welke rijke pa durft zijn zoon of dochter op toernee te sturen om ervaring op te doen? Die pa's vergeten dat zulk geld enorm goed besteed is. Want wat vormt je karakter meer dan internatio nale wedstrijdsport? En als er dan eens zo'n pa is, die er alles voor over heeft om zijn zoon of dochter in zijn of haar sport naar de internationa le top te helpen, luis ter dan eens naar de kritiek en de achter klap die zo'n man te verduren heeft. Ik hoef geen naam te noemen, maar ik zou de vader van onze wereldkampioene kunstrijden op de schaats willen omhel zen." „Er is een wijziging ten goede in de ten nissport", zo besluit onze nationale ten niskampioene Jetty Baars, „en in dit toer noói in Hilversum i: daar al een bewijs van. Maar het Neder landse tennis zal nog een lange en moeilij ke weg moeten gaan wil het internationaal meedoen. Een weg. die voor mij en enke le andere nationale topspeelsters wel te lang zal zijn Jetty Baars, de Nederlandse tenniskampioene. Jan Dassen De start van de laatste étappe, waarvan de route ging over Beekbergen, Hoender- loo en Uchelen, had plaats in stromende regen, maar tegen het middaguur was er weer een stralende zon, die vooral de of ficiële intocht later op de dag een fleurig tintje gaf. Vandaag en morgen wordt op het ter rein van Rood en Wit de ontmoeting tus sen het Nederlands Cricketelftal en de Ox ford University gespeeld. Ook 2ondag wordt er om elf uur begonnen. Waterski Op de Bosbaan in Amsterdam worden dit weekeinde de open Nederlandse en Noordeuropese kampioenschappen voor waterskiërs gehouden. Vandaag wordt het nummer slalom afgewerkt, zondagmiddag aanvang twee uur) het nummer schans springen. In Amsterdam is zondag de finalewed strijd van het Europees toernooi, waarin, zoals men langzamerhand wel begrepen zal hebben, Nederland tegenover Italië zal staan. De aanvang van deze finale is be- bepaald op drie uur. Het verloop van de wedstrijd is ook te volgen op het t.v.- scherm. Op het Adsteegcircuit in het Limburgse Beek zullen zestig professionals en onaf- hankelijken zondag in een „marathon"- rit van 280,5 kilometer met elkaar slag le veren om het nationale wegkampioen- schap 1962. Van het drie rittensysteem, zoals dat de laatste jaren werd toegepast om tot een kampioen te kunnen komen en waarmee het individuele karakter van de ze titelstrijd geweld werd aangedaan, is men van de KNWU weer afgestapt. De kwieke Bas Maliepaard, tweemaal achter een landskampioen, kan nu bewijzen ook in een rit de beste te zijn. Hij zal evenwel op grote tegenstand kunnen rekenen van een Geldermans (Beverwijk), de Brabanders Damen, Piet van Est en Zilverberg, Henk Nijdam uit Eelderswolde, de Limburger Hugens, de Zeeuwen Rentmeester en De Roo en Janssen uit Nootdorp. Onder de deelnemers bevinden zich ver der de Beverwijker Coen Niesten, Cees Lu- te uit Castricum, de Heemstedenaar Piet Steenvoorden, Toon Rutte uit Haarlem- merliede, de Sassenheimer Arie van Hou- welinge, Mik Snijder uit Halfweg en Dick Enthoven uit de IJpolder. Het Adsteeg circuit, dat een lengte heeft van 8,5 km., moet 33 keer worden afgelegd. De start is 's morgens om half elf. Koersen op Mereveld Van het tien nummers tellend program ma, dat zondagmiddag op de renbaan Mereveld wordt verreden, prijkt als fraai middelpunt de Grote Fokkersprijs voor de jonge opkomende cracks. Zij zijn zonder uitzondering present. De beste troeven heeft Jan van Dooyeweerd (Zus v. Spen cer, Zephir Harvester). Zijn keuze wordt in staat geacht Zampa v. Papenhoef en Yonker Aster te weerstaan. Outsiders zijn Zippora en Yankee Maid, die respectieve lijk twintig en veertig meter voorgift heb ben te geven, doch bij een gunstig verloop een ernstige bedreiging voor de favorieten vormen. In Merevelds Internationale Prijs is het onverwoestbare duo Theo Messidor-Quick- silver weer van de partij. Het wordt voor de beide cracks opnieuw een bikkelharde koers, omdat zij een belangrijke handicap moeten inlopen. Theo Messidor zal dit grote gevecht vermoedelijk winnen van Quicksilver en Tabor, waarbij Kerrwil- Iiams opnieuw als de gevaarlijke outsider wordt gezien. De eerste autostartkoers brengt zestien paarden achter de auto. Hoewel Alida W ongunstig heeft geloot is haar snelheid nu wel toch zo groot, dat zij haar eerste zege kan boeken over Aafke Williams en As- cure. Outsider is Reine Kinley. In het tweede nummer gaat IJsloper naar een zekere zege, vóór Zegerus Hollan- dia en Y Kitty's Zoon. Het nummer voor de stayers brengt Tri ton Erebus opnieuw als de grote favoriet aan de start, hoetvel hij op Mereveld door gaans niet tot zijn beste prestaties komt. Gevaarlijk is Yewell Boy, evenals Wash ington. Het tweede onderdeel voor het kampioenschap der amatrices kan opnieuw een zege brengen voor mevrouw Kooyman- Wagenaar met William Axwit. De schim mel Wanda van Gonny is haar grote con current, vooral als zij door een bekwame amatrice wordt gereden. Visuil en Xema zijn de andere mogelijkheden in dit altijd door de bezoekers zo geapprecieerde nummer. De Derby-kandidaat Axkit Hollandia loopt opnieuw en zal zich voor de zoveelste keer moeten inspannen om te kunnen win nen. Alexander the Saint wordt op de tweede plaats verwacht, vóór de sterk op komende Art Erebus. Bij de tweejarigen gaat Bento Kitty zijn derde zege boeken, daar Bravour en Berg- leeuwerik nog niet tegen hem zijn opge wassen. Voorts worden nog overwinningen verwacht van Zingaro, vóór Zibello Han over en Zigeunerkoning, die zonder zijn kuren X Erebus kan slaan. Het Europees kampioenschap tweemans- zwaardboten (FD-klasse), dat voor Oosten de werd gezeild, is vrijdag gewonnen door de Franse gebr. H en J. Samuel, die tevens de laatste race op hun naam brachten. De Nederlanders Jager en Willemse, die na zeven wedstrijdfen nog de eerste plaats be zetten, eindigden in de race van vrijdag op de vierde plaats, waardoor zii het kam pioenschap net aan "zich zagen voorbijgaan. Zij werden in de einduitslag tweede.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 15