Amerikaanse piloot: „Ik miste de Beaver op 3 meter" Ritje van onbestuurde tram krijgt een nasleep en bondig V A Cr it N RA Kamuk en Tipak twee Eskimo jongetjes Polle, Pelli en Luchtmachtvoorlichting: Een vreemde en voorbarige verklaring Behandeling voor de Centrale Raad van Beroep op 10 okt. Trambedrijf verzweeg dat twee leden van het personeel gewond werden Eén dode en elf gewonden in het verkeer A/Vinfield...smaakt zoals't hoort! Dr. E. van Raalte zeventig jaar Wichelroedeloper vindt grafkelder op slot Prijs van melkprodukten moet terug naar die van 15 december Adviesaanvrage regelen voor advertentiewezen Vorstelijk geschenk op de „Oranje" onthuld Zonnig en droog ZATERDAG 28 JULI 1962 Centrale Raad voor Evangelie en Industrie Zaak-l'an der Putten ■RHÉk- Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk Examens Heemskerk Ministers beslissen: Russische tarwe voor Nederland sê ga Ss 3. „Ho, Polle, kom terug, je vliegt helemaal over landDe rivier maakt hier een bocht en als ik je redden moet, zul je de rivier moeten volgen!" „Hij is een slechte vlieger, hij kan helemaal geen richting houden", zegt Pelli, die is komen kijken; „hoe zullen we hem dat aan het verstand brengen?" „Wacht eens Pelle, jij kunt vliegen, ga eens vlug er achter aan en leg hem uit, hoe of hij doen moet" Het onderzoek naar hét gebeurde met t Amerikaanse Boeing passagiersvliegtuig dat gezamenlijk door de militaire en bur gerlijke autoriteiten wordt verricht, is nog niet afgesloten. Voor zover reeds kon worden vastgesteld is van enige over treding van de vliegvoorschriften tot nu toe niets gebleken. Dit is medegedeeld door een woordvoerder van het ministe rie van Verkeer en Waterstaat. Het langzame militaire vliegtuig van het type Havilland Beaver vloog op 5000 voet hoogte volgens voorschriften. De be stuurder van het militaire vliegtuig zag ten oosten van Apeldoorn op iets grotere hoogte 'n groot viermotorig straalverkeers- vliegtuig snel op zich afkomen. Hij maak te onmiddellijk een uitwijk-manoeuvre Het verkeersvliegtuig deed dit eveneens De vliegtuigen passeerden elkaar naar schatting van de bestuurder op een afstand van 100 tot 300 meter. De gezagvoerder van de Boeing heeft in New York verklaard, dat de Nederland se piloot schuld heeft aan het incident. De gezagvoerder was met zijn lege toe stel naar New York teruggekeerd. Het vliegtuig moet gerepareerd worden, daar de cabine bij de snelle uitwijkmanoeuvre schade heeft opgelopen. De vliefo- verklaarde dat hij het mili taire toestn op drie meter heeft gemist. „Wij waren ongeveer 90 meter van het vliegtuig verwijderd toen ik het voor het eerst zag", aldus de gezagvoerder. „Ik moest mijn toestel optrekken en ik geloof dat ik er maar 3 meter van af was". „Het is de eerste keer in 25 jaar dat een van mijn passagiers gewond werd", aldus de piloot. Hij zei, dat de piloot van het Nederlandse militaire toestel op 3000 voet mocht vliegen maar het vloog op 4500 voet. De luchtmachtvoorlichtingsdienst in Den Haag heeft deze verklaring van de Ameri kaanse piloot vreemd en zeer voorbarig Het werk dat plaatselijk of regionaal door de protestantse kerken wordt ver richt in een zestal stichtingen voor evan gelie en industrie heeft thans een over koepelend orgaan, genaamd „Centrale Raad voor Evangelie en Industrie". In deze centrale raad hebben zitting de voorzitters van de stichtingen en vertegen woordigers van diverse kerken. Het doel van de centrale raad is coördinatie, studie, uitwisseling van ervaringen en het advise ren van de plaatselijke en regionale stichtingen. Voorzitter is ir. J. J. Kwak te Arnhem, secretaris dr. J. C. C. Rupp te Utrecht. De stichtingen voor Evangelie en Industrie zijn reeds gevestigd in Ede, Arnhem, de IJmond, Rozenburg-Spijkenisse, Veenen- daal en Zaandam. ff l genoemd. Het onderzoek dat is ingesteld door de rijksluchtvaartdienst is pas giste ren begonnen. Zelfs de rijksluchtvaart dienst is niet in staat een gedetailleerd overzicht te geven van het gebeurde. De luchtmachtvoorlichtingsdienst vindt de gang van zaken te meer vreemd omdat de Amerikaan in Nederland niets ten kwa de van de luchtmacht heeft opgemerkt. Over de schuld kan op dit moment niets worden gezegd, nu het onderzoek pas op gang is. De betrokken piloot van de luchtmacht zal geen verklaring in het openbaar af leggen voordat hij door de commissie van onderzoek is gehoord. De Centrale Raad van Beroep in Utrecht I zal op 10 oktober de ontslagzaak—Van der Putten behandelen. Zoals bekend is, te kende de minister van Defensie beroep aan tegen de beslissing van het Ambtenaren gerecht in Arnhem, die het op 28 novem ber 1961 aan de heer F. H. van der Putten verleende ontslag als technisch hoofd-1 ambtenaar van het ministerie vernietigde. Evenals voor het Ambtenarengerecht in Arnhem zal mr. N. J. Geleijnse uit Am- j sterdam als raadsman voor de heer Van der Putten optreden. Jhr. mr. C. R. C. Wijckerheld Bisdom treedt op als raads man van de minister van Defensie. Hij heeft deze taak overgenomen van mej. mr. M. Wiggers, die tot nu toe in de zaak-Van J der Putten als gemachtigde van de minis ter optrad. Advertentie Bij de wonderlijke rit, die een onbeman de tramwagen van het Amsterdamse Ge meentevervoerbedrijf tengevolge van een fout van een monteur op 2 juli door een druk stadsdeel maakte, zijn twee mensen gewond geraakt: een bestuurder en een conductrice. De bestuurder heeft twee da gen en de conductrice drie weken tenge volge van opgelopen kwetsuren niet kun nen werken. Drie dagen na de „spookrit" verklaarde de directie van het Gemeentevervoerbe drijf, dat zich „als door een wonder tij dens deze rit op de kruisingen, noch op de zebrapaden enig verkeer bevond, zodat gelukkig geen persoonlijke ongelukken zijn voorgekomen". De officier van Justitie te Amsterdam, die ambtshalve een politieonderzoek ge lastte naar de rit met de onbemande tramwagen, heeft verklaard dat pas tijdens dit onderzoek is gebleken, dat de rit min der goed is afgelopen dan op 5 juli offi cieel was bekendgemaakt. Hij heeft een het naar zijn mening niet gebruikelijk is als er met een personeelslid of een pas sagier een ongelukje in de tram gebeurt, dat aan de politie te melden. Hij ontkent pertinent dat het bedrijf dit detail geheim heeft willen houden. De directie heeft de politie ook niet in kennis gesteld van de wonderlijke rit en de daarop gevolgde botsing met een stil staande tram. Het bedrijf beschouwde de zaak als een interne kwestie. In Utrecht is het 14-jarige meisje Ge- rarda Briekendaal als gevolg van een ver keersongeluk in de Jacobstraat om het TOASTED AMERICAN de wielenslijper, die verantwoordelijk wordt geacht voor de ongeveer 450 meter lange rit van de onbemande tram. Na dit vooronderzoek zal de officier beslissen of hij de slijper zal vervolgen wegens het toebrengen van lichamelijk letsel door schuld. De adjunct-directeur van het vervoer bedrijf, ir. W. Wijt, is pas op 5 juli op de hoogte gesteld van het feit, dat de be trokken bestuurder twee dagen zijn werk had verzuimd en dat de conductrice ook nog thuis was. Ir. Wijt had de politie daarvan niet op de hoogte gesteld, omdat Morgen, zondag, zal onze medewerker dr. Ernst van Raalte. privaat-docent aan de Amsterdamse Universiteit, zijn zeven gerechtelijk vooronderzoek gevorderd tegen ,»V *1:obstra?t °mJT \Z Amsterdamse Universiteit, zijn zeven de wielenslijper, die verantwoordelijk I I Lal J* d"e c Cinema Palace, 10 u. (behalve zondag): „Watt en half-Watt in de penarie", a.l.; 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Ja, ja, die Liebe in Wien", a.l. Frans Hals, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Zeventien en nog nooit ge kust", a.l. Lido, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Drie dolle tantes", a.l.; vandaag 23.30 u.: „Blonde meisjes voor Havanna", 18 j. Zondag 11 u.: „Avontuur per ballon", a.l. Luxor, 14 u.: „Aleen op de wereld", a.l.; 19 en 21.15 u.: en schiep de vrouw", 18 j. Minerva, vandaag en zondag 19 en 21.15 u.: „De snertsoldaat", a.l.; zondag 14 en 16$15 u.: „Gullivers reizen", a.l. Maandag 14.30 en 20.15 u.: „High Society", a.l. Rembrandt, 10.30 u. (behalve zondag): „Paw, kind van twee werelden", a.l.; 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „La belle Américaine", a.l. Roxy, vandaag 19 en 21.15 en zondag 14 16.15, 19 en 21.15 u.: „Met de 3 Stooges de lucht in", a.l. Van maandag af 14.30, 19 en 21.15 u.: ,Het zwaard van Robin Hood" 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „The General", a.l.; zondag 11 u.: „Faja Lobbi" en „Prijs de zee", a.l. Van maandag af 10.30 u.: „Sjors van de rebellenclub", a.l. Monopole (Zandvoort), 14.30 u.: „Alles draait om Conny", a.l., vandaag en zondag 19 en 21.15 u.: „Kop op, handen thuis", a.l. Van maandag af 19 en 21.30 u.: „Het meisje Anna Suh", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Groot Heiligland 62), Frans Halstentoonstelling, 10-17 en 20.30- 22.30 u.; zondag 13-17 u. Tot 30 september. Vishal (Grote Markt): Expositie van een keuze uit het moderne kunstbezit van de gemeente Haarlem, 10-17 u.; zondag 13-17 u. Tot 30 september. Museum „Het Huis Van Looy" (Kleine Houtweg): Expositie van een keuze uit het oude bezit van het Frans Halsmuseum, 10- 17 u.; zondag 13-17 u. Tot 30 september. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Tentoonstelling van schilderijen en tekeningen van Ellen Bottenheim-Nie- mer, 9-17 en 18-20 u„ tot 18 augustus. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein): Gedurende de maand juli ex positie van tekeningen van Ives Heude, 10-22 u. Dagelijks klassiek grammofoon- platenconcert van 21-22 u. DIVERSEN Muziektent Raadhuisplein, Zandvoort, vandaag 20.30 u.: Concert. Vleeshal, iedere dag 14.30 u.: Poppen theater Merlijn. Waaggebouw (hoek Spaame-Damstraat) Taveerne, met zang door Cobi Schreyer en poppenspel door „Merlijn". Iedere avond geopend van 8 uur af. „Adam en Eva" (Re am vest 5): Iedere avond van 8 uur af café-chantant. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 27 juli. ZATERDAG 28 JULI City, 19 en 21.15 u.: „Hannibal". Rex, 20 u.: „De hartstocht van een 17- jarige". ZONDAG 29 JULI City, 19 en 21.15 u.: „Hannibal"; 14.30 u.: „Tarzan en de verloren safari". Rex, 20 u.: „De hartstocht van een 17- jarige"; 15 u.: „Gebrandmerkt". Heidestraat 45, 14 tot 17 u.: Expositie werken van Theo Bitter en Franco Gelli. MAANDAG 30 JULI City, 20 u.: „In het Witte Paard". Rex, 20 u..- „De hartstocht van een 17- jarige". Heidestraat 45, 19 tot 21 uur: Expositie werken van Theo Bitter en Franco Gelli. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, 9.30 tot 12 u. en tot 14 tot 16.30 u. ZATERDAG 28 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Jer- rie als huisknecht"; 23.30 u.: „Noodlot der begeerte". Luxor Theater, 18 45 en 21.15 u.: „Die Fledermaus". W.B. Theat-r, 20 u.: „Wet in de Prairie' ZONDAG 29 JULI Kennemer Theater, 14.30 u.: „Shane"; 16.30, 19 en 21.15 u.: „Jerrie als huisknecht" Luxor Theater, 14.30 u.: „Hercules"; 16.30, 18.45 en 21.15 u.: „Die Fledermaus" W.B. Theater, 14.30 u.: „Niets dan pech' 16.30 en 20 u.: „De tijger valt aan". MAANDAG 30 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Jer rie als huisknecht". Luxor Theater, 14 u.: „Die Fledermaus" (voor bejaarden); 18.45 en 21.15 u.: „Die Fledermaus". W.B. Theater, 20 u.: „De tijger valt aan' af, tussen twee geparkeerde auto's door en kwam toen in botsing met een passe rende bromfiets. Het meisje viel op het wegdek en werd overreden door een trek ker met oplegger. Zij is korte tijd later overleden. Vanmorgen omstreeks zeven uur heeft op een kruispunt in Woubrugge een zeer ernstige botsing plaatsgehad tussen twee auto's, waarbij acht personen werden ge won waaronder vier zeer ernstig. Beide wagens werden onherstelbaar vernield. De gewonden zijn overgebracht naar het Aca demisch Ziekenhuis in Leiden. In Brummen is een Duitse auto uit een bocht gevlogen en omgeslagen. Van de in zittenden werden er drie met ernstig let sel overgebracht naar het ziekenhuis in I Zutphen. De wichelroedeloper J. Bron uit Ede die dinsdag pogingen in het werk wil stellen om met behulp van „aardstralenkastjes" de vier mummies in de grafkelder van het eeuwenoude hervormde kerkje in het Frie se plaatsje Wieuwerd te laten verdwijnen, krijgt geen medewerking van de kerkvoog dij. Kerkgebouw, kerkhof en grafkelder zullen maandag en dinsdag gesloten zijn. Met nadruk verklaart de kerkvoogdij dat zij geen geloof hecht aan het succes van de proefnemingen. Zij stelt zich echter op het standnun' dat kerk en grafkelder geen plaatsen zijn voor het uitvoeren van expe rimenten. feestdag in een vakantieoord in het bui tenland vertoeven. Dr. Van Raalte, die in 1917 aan de Leidse Universiteit promoveerde op een proefschrift over „De minister-president' is zich daarna steeds bezig blijven hou den met onderwerpen van staatsrechte lijke aard, waarover hij behalve talloze dagblad- en tijdschriftartikelen ook ver scheidene boeken heeft gepubliceerd. Voor al zijn in 1958 als pocketuitgave van de Staatsdrukkerij verschenen boek „Het Ne derlandse Parlement", dat in hetzelfde jaar ook in een Engelse editie is uitge komen, is in grote kring gelezen en waardeerd. Eind vorig jaar verscheen zijn brochure „Onderhandelen met Indo nesië", die eveneens veel aandacht heeft getrokken. Van 1934 tot en met 1957 is dr. Van Raalte als parlementair redacteur aan ons blad verbonden geweest, welke inspan nende functie hij na zijn veertigjarig ju bileum als journalist heeft neergelegd Hij is ons echter, als schrijver van de rubriek „Op en om het Binnenhof", trouw gebleven en wij hopen van harte dat hij die medewerking nog lang zal blijven voortzetten Amsterdam. Geslaagd voor het examen akte m.o. lichamelijke oefening: mej. E van Reijen, Heemstede, mej. L. Saveur Haarlem, mej. G. van der Velden, Haar lem. Hilversum. Geslaagd voor het examen boekhouden m.o.: A. C. van Wickeren Badhosvedorp. Amsterdam. Aan de Academie van Bouwkunst is geslaagd voor het architec tenexamen V.B.O.: A. P. Warnaar, Heem stede. ZATERDAG 28 JULI Marquette-theater, 20 u.: „De vlucht van kapitein Blood". ZONDAG 29 JULI Marquette-theater, 14.15 u.: „De vlucht van kapitein Blood"; 16 en 20 u.: „De Saint in actie". 68-69. De kapitein van de patrouilleboot liet een motorboot in zee zetten; daarmee zouden enkele mannen naar de ijsberg va ren. Want het schip zelf mocht niet te dicht in de nabijheid van de gevaarlijke ijsberg komen. Toen de boot uit de davits gestreken was voer die recht op de ijsberg af. Dich terbij gekomen zagen de mannen, dat de kapitein goed gezien had Twee zwaaien- de figuurtjes waren nu duidelijk te zien. De ministers van Economische Zaken en van Landbouw en Visserij hebben een prijzenbeschikking voor melkprodukten af gekondigd, waarin wordt bepaald dat met ingang van 5 augustus de prijzen van yoghurt, chocolademelk, pappen en vla's niet hoger zullen mogen zijn dan die wel ke golden op 15 december 1961. De ministers hebben tot deze maatre gel besloten, omdat in verscheidene stre ken de prijs van deze produkten was ver hoogd. Een dringend beroep van de mi nister van Economische Zaken op het be stuur van het Produktschap voor Zuivel, om te bevorderen dat de prijzen vrijwillig tot het gewenste peil zouden worden te ruggebracht; heeft niet tot resultaat ge leid. In het overleg met het Produktschap voor Zuivel had de minister het argu ment, dat de 'verhoging van de verwer kingsmarge voor consumptiemelk, waar voor de minister toestemming had ver leend, ook zou mogen doorwerken in de prijs van de genoemde produkten, in be ginsel aanvaard. Naar het oordeel van de ministers is evenwel door de reeds in de afgelopen periode toegepaste prijs verhogingen van deze produkten voldoen de compensatie voor 1962 verkregen, zo dat thans de prijzen weer tot het oude peil dienen te worden teruggebracht. De ministers zullen in september overleg plegen met deskundigen van de betrokken organisaties over de prijsvaststelling voor 1963. Blijkens een bekendmaking in de staats courant van vandaag heeft de staatsse cretaris van economische zaken de com missie economische mededinging ver zocht advies uit te brengen omtrent de vraag, of er aanleiding bestaat op te tre den op grond van de wet economische mededinging tegen de door de vereniging „De Nederlandsche Dagbladpers", De Ne derlandse Organisatie van Tijdschriftuit gevers. de Nederlandse Vereniging voor Erkende Advertentiebureaus en de Bond van Adverteerders tot stand gebrachte „Re gelen voor het advertentiewezen". De wet economische mededinging ver leent onder meer de bevoegdheid om, in geval van strijd met het algemeen be lang, tot gehele of gedeeltelijke onverbin- dindverklaring van een mededingingsre geling over te gaan. De adviesaanvrage betreft het geheel van de in de regelen voor het adver tentiewezen neergelegde bepalingen, in het bijzonder de erkenningsregeling voor ad vertentiebureaus. Ingevolge deze laatste re geling zijn de aangesloten uitgevers van dagbladen en tijdschriften gehouden op de door hen vastgestelde advertentietarieven uitsluitend aan erkende advertentiebureau een vaste korting van 15 pet te verle nen. Ingeval de adverteerders geen ad vertentiebureau dan wel een niet-erkend bureau inschakelen wordt geen korting ver leend. Verhuisd. Het laboratorium voor de serum- en vaccincontrole van het Rijks instituut voor de Volksgezondheid in Utrecht is verhuisd naar het nieuwe ge bouwencomplex van het R.I.V. in Bilt- hoven. In de eerstkomende maanden zullen ook alle andere laboratoria voor de berei ding en zuivering van vaccins en sera met enkele honderden medewerkers naar Bilt- hoven worden overgebracht. Mijnenvegers terug. Gisteren is het 128ste squadron mijnenvegers van de Ko ninklijke Marine, dat bestaat uit de „Naaldwijk", de „Ommen", de „Giethoorn", de „Hoogeveen" en de „Drachten" na een nefenreds in de Scandinavische wateren in Nederland teruggekeerd. Tijdens deze reis werden bezoeken gebracht aan Kristian- sand in Noorwegen, Malmö in Zweden en aan Hamburg. Jehova's Getuigen. In Groningen is gisteren een congres van Jehova's Getui gen begonnen. Het is het derde van een serie van vier congressen die dit jaar in Nederland worden gehouden. Het congres duurt drie dagen. I Pe Pja<3uette, die de stoomvaartmaat schappij Nederland ter herinnering aan de koninklijke tocht op 2 mei met het m.s. I „Oranje van koningin Juliana en prins Bernhard ten geschenke heeft gekregen is aan boord van dit schip door de hoofd stewardess, mej. A. van Houten, onthuld. De bronzen plaquette is aangebracht op een der wanden van de cinema-lounge. Ze is een repliek van de herinneringsmedaille die twintig personeelsleden van de maat schappij Nederland van het koninklijk paar hebben gekregen als uiting van waardering voor al datgene wat het personeel voor het doen welslagen van de koninklijke boot- I tocht had gedaan. De onthulling geschiedde in het bijzijn van degenen, die de herinne ringsmedaille hadden ontvangen en van de ontwerpster, mevrouw K. van Rood- Limpers. De plechtigheid op het schip geschiedde voor het begin van een reis naar de Mid dellandse Zee onder commando van kapi tein B. G. Donderdahl. Op 12 augustus zal de „Oranje" in de haven van Vlissingen terugkeren en op dezelfde dag voor een tweede reis vertrekken. Rusland heeft aan Nederland een mil joen schepels tarwe verkocht voor levering in augustus en september, aldus hebben exporteurs in New York vrijdag verklaard. Het K.N.M.I. deelt mede: Het weer is onder invloed gekomen van een hogedrukgebied, dat over Engeland I naar het oosten trekt. Eeveneens in oos telijke richting beweegt een depressie bij IJsland met het erbij behorende fronten systeem. Dit frontensysteem bereikte van morgen Ierland. De snelheid er van is evenwel gering. Het ziet er dan ook naar uit dat het weer in Nederland ook mor gen zal worden bepaald door het eerder genoemde hogedrukgebied. Het zal daar door zondag droog en rustig weer zijn met zonnige perioden en iets hogere middag- temperaturen dan vandaag. WEERRAPPOBTEN Maximum-temperaturen q binnen- en buitenland. t>3 Neerslag: laatste 24 uur. *S Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Zd-Limburg Copyright P. I Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs I Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Rome Ajaccio Madrid Mallorca zwaar bew. half bew. licht bew. zwaar bew. half bew. half bew. zwaar bew. zwaar bew zwaar bew. half bew. onbewolkt half bew. half bew. geheel bew. zwaar bew. zwaar bew. zwaar bew. zwaar bew. zwaar bew. zwaar bew. regenbui half bew. geheel bew. regen zwaar bew. zwaar bew. zwaar bew. zwaar bew. zwaar bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt licht bew. nnw 16 windst. 16 nw wnw nnw n windst. 17 nnw 17 16 17 17 18 17 18 nno nnw windst. 20 nw 15 windst. 15 zzo n nno nno nno w zzo o wnw nno nnw nnw wzw 19 17 17 22 22 23 30 28 22 26 25 26 32 0 1 1 0,2 1 1 2 2 0,5 0 4 3 01 0 2 0,2 0 0 6 0,1 0 0 0,1 4 0 0 1 10 0 0 0 0 windst. 29 nnw 31 windst 28 windst. 36 ono 30 windst. 35 windst. 36 Zondag 29 juli Zon op 4.56 uur, onder 20.36 uur. Maan op 2.52 uur, onder 19.13 uur. Maandag 30 juli Zon op 4.57 uur, onder 20.35 uur. Maan op 3.46 uur, onder 19.58 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 28 juli Hoog water 0.56 en 13.35 uur. Hoog water 8.53 en 21.30 uur. Zondag 29 juli Hoog water 1.57 en 14.29 uur. Laag water 9.57 en 22.27 uur Maandag 30 juli Hoog water 2.45 en 15.15 uur. Laag water 10.48 en 23.14 uur. ,h?cg en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 2