Hoffman greep de kans van zijn leven en leidde Nederland naar Europese titel Nederlands honkbalteam met 'n flink aantal prijzen naar huis Ik blijf in een tweede klasse clubje Homeruns van Crouwel en Arindell basis voor prolongatie OER 0 2 0 0 10 15 NEDERLAND Toch nog teleurstelling West-Duitsland krijgt eredivisie 123456789 10 INNINGS 0 10 0 3 0 0 0 ITALIA MAANDAG 30 JULI 1962 11 Tekenend, Eerste klap SALL SIRIH OUT |!l| Te veel Beledigingen Beslist I 99 99 Bij Fraser Blij PSV contracteerde Van der Meer Titelstrijd kunstrijden in 1964 in Garmisch Na ruim drie uur superhonkbal en ondraaglijke spanning hebben meer dan zesduizend toeschouwers in Amsterdam bun toch al schorre kelen tot het uiterste kunnen beproeven toen Leo Kops met een flitsende aangooi naar eerste honk- man Boudewijn Maat voor de derde nul zorgde in de laatste Italiaanse slagbeurt. Nederland was weer en nu voor de vijfde maal Europees kampioen, want de negende slagbeurt hadden de Neder landers, die het eerst het veld ingingen, niet eens meer nodig. In de achtste innings vond de dramati sche ontknoping plaats van de finale van de zevende Europese honkbalkampioen schappen: bij de stand 4-4 zorgden Leyss- ner en Arrindell er met felle en verre tik ken voor, dat v\jf Nederlandse spelers het thuishonk konden passeren. Een plotseling machtsvertoon van de Nederlandse slag- ploeg op het werpen van Giulio Glorioso, die te lang op de plaat bleef staan. Dit vijfde Europese kampioenschap werd tevens een grootse triomf voor de Bussu- mer Rob Hoffman, die na vijf innings zijn grote kans kreeg toen de herstelde Beid- schat tol had moeten betalen voor zijn ge wichtsverlies van zeven pond in drie da gen door een kortstondige maar hardnek kige griep: Hoffman hield de Italiaanse slagploeg vier innings lang voor nul en hij slaagde er zelfs in met zijn fast-ball de Italianen zonder een honkslag steeds weer naar de kant te sturen. Slechts de zeer onsportief spelende Goldstein bereikte de honken en dat door 4w. Zoals geschre ven: door een twee- honkslag van Ruben Leyssner en een ho merun van Arrindell met twee man op de honken werd de 4-3 achterstand die Nederland had toen Hofmann op de plaat kwam omgezet in een 9-4 voorsprong na 8 innings. De finale van dit zo teleurstellende Euro pees honkbalkampioenschap werd er een zo als een finale van een dergelijk toernooi behoort te zijn. Fel, spannend, maar boven al sensationeel. De tribunes waren voor het overgrote deel bezet met Nederlanders die zich bij deze gelegenheid lieten gelden alsof zij uit 't zonnige zuiden kwamen. Tel kens weer als de Italiaanse werper Glo rioso een vertragingsmanoeuvre uitvoerde reageerde men fel. Het meest onsympa thieke van het Italiaanse idool was echter het body-pitchen dat hij zondagmiddag liet zien. Als een werper met een controle als Glorioso vier maal een Nederlandse slagman raakt dan mag men dit als opzet gaan beschouwen. Tekenend is hiervoor wel dat het juist Henk Keulemans was die tot tweemaal toe door de redelijk goed maar zeker niet groots leidende hoofdscheidsrechter Casi- mir Schrauwen naar het eerste honk werd verwezen. De twee speciaal voor de fina le uit Duitsland overgekomen Amerikaan se scheidsrechters Paoletti en Summers waren bijzonder sterk en vooral aan hun tactisch en rustig optreden is het te dan ken dat deze grootse finale in sportieve banen bleef, al was het jammer dat de Belgische hoofdscheidsrechter de eindelo ze gesprekken tussen de Italianen niet wat bekortte door kortaf „spelen" te gelasten. Toen de opstellingen van beide teams bekend werden, waren er twee grote ver rassingen. Allereerst was het verheugend dat Herman Beidschat toch in staat was 1e verdediging te leiden en in de tweede plaats was het opstellen van Crouwel als midvelder een zeer verrassende zet van Ron Fraser, die door niemand was ver wacht. Al direct na het begin van de wedstrijd bleek echter dat Crouwel ook als verrevelder bruikbaar was, want de verre i'k van de openingsslagman der Azurri, Luigi Cameroni, verdween in de handschoen van Crouwel die er zelfs maar één hand voor gebruikte. Beidschat leek goed op dreef en met 3sl. voor Ugo Balzani en een snelle reactie van Boudewijn Maat ging Italië voor nul aan de kant. De eerste Nederlandse slagman, Henk Keulemans, werd met donderend gejuich ontvangen en hij ontfutselde Glorioso een vrije loop,, waarna hij de stemming er he lemaal inbracht door het tweede honk te stelen. Alleen Boudewijn Maat slaagde er verder nog in de honken te bereiken en slechts een wilde worp bracht Keulemans op het derde honk. Noch Hannie Urbanus die zijn 50ste interland speelde noch Ruben Leyssner slaagden er in Keulemans thuis te brengen. Derdehonkman Luzi bracht Beidschat de eerste klap toe door met twee uit een homerun te slaan (1-0). Beidschat, die door de Italianen op allerlei wijzen werd geïmponeerd en uitgescholden, herstelde zich echter en schakelde Andrea Balzani Uit op 3sl. Dat Italië onder grote druk speelde bleek in de gelijkmakende slag beurt, toen Arrindell een eenvoudig roller- tje naar de Italiaanse tweedehonkam Bal zani sloeg Ugo kreeg de bal niet onder controle, wierp toch nog tijdig naar eerste- honkman Goldstein, maar deze liet de bal vallen. Leo Kops kreeg 4w. en met een stootslag bracht Ricky Kersout de honklo pers op twee en drie. Een squeeze tussen Beidschat en Arrindell mislukte en Arrin dell was ingesloten tussen het derde honk en de thuisplaat. Een fout van derdehonkman Luzi bracht Nederland echter in plaats van twee nul len een 2-1 voorsprong, want behalve Ar rindell scoorde ook de attente Leo Kops. Nederland had op Glorioso nog geen honk slag gegeven, maar toch stond de Oranje equipe voor! Beidschat kwam de derde en vierde in nings zonder kleerscheuren door, al drong Luigi Cameroni in de derde innings na een tweehonkslag van Ugo Balzani tot het derde honk door. In de gelijkmakende Ne derlandse slagbeurt kwamen de honken wel vol, maar de beslissende honkslag bleef uit en zo was de stand na vier in nings nog steeds onveranderd 2-1 voor Nederland. De vijfde Italiaanse innings werd Beid schat echter te veel. Een homerun van Glorioso zelf gaf hem een mentale knauw en Italië een 2-2 stand. Met 4w. voor Spi- nosa, een honkslag van Ugo Balzani en een gestolen honk van deze speler, viel er een stilte op de tribunes. Niet echter in de Italiaanse dug-out, waaruit kreten als: „Zieke pitcher gaan naar bed" en .Herman go home" kwamen. Giampiero Faraone werd door Beidschat nog uitge schakeld en het publiek kreeg weer hoop. Midvelder Roberto Gandini gaf een gave honkslag en dat betekende 4-2 voor Italië en het einde van Herman Beidschat. Wel iswaar beëindigde Herman de Italiaanse innings met 3 slag voor Andrea Goldstein, maar de mismoedige gebaren die Beid schat tijdens de innings naar de Neder landse dug-out had gemaakt waren voor Ron Fraser voldoende om zijn eerste wer per te vervangen. Fraser droeg de belangrijke taak op aan de 22-jarige HCAW-werper Rob Hoffman, die nog voor hij op de plaat kwam een flinke morele steun kreeg van Wim Crou wel, die met een schitterende homerun voor 4-3 zorgde. Deze gave tik stelde ook coach Ron Fraser, die zijn verrevelders Tromp, Houtkamp, De Groot en Talens in de dug-out liet zitten om van Crouwels slagwerk te kunnen profiteren, in het ge lijk. Ook Ruben Leyssner bleek kijk te krijgen op Glorioso's werpen, want hij gaf een harde hit in het rechtsveld. Het bleef echter 4-3 want Arrindell en Kops werden uitgeschakeld. Hoffman begon in de zesde innings met de Italiaanse derdehonkam Carlo Luzi als tegenstander, maar met behulp van Leo Kops, die in het foutloos spelend Neder lands team schitterde, bleef Hoffman over eind. Hierdoor gesteund kwam Hoffman over zijn plankenkoorts heen en in het verdere verloop van de wedstrijd slaagde er nog slechts één Italiaan in de honken te bereiken: de gebaarde Andrea Gold stein, die tijdens de wedstrijd zulke bele digende opmerkingen aan het adres van bijna alle Nederlandse spelers uitkraam de, dat zelfs Luigi Cameroni, de Italiaan se catcher-manager die na de wed strijd een half uur heeft zitten huilen in de Italiaanse kleedkamer tijdens het slot- diner in het Amsterdamse Hiltonhotel ver klaarde ten zeerste teleurgesteld te zijn geweest over het gedrag van Goldstein. De Nederlandse opmars was met het op treden van Hoffman begonnen. In de zesde Nederlandse slagbeurt was dat nog niet te merken: de 4-3 Italiaanse voorsprong bleef ongewijzigd. In de zevende Neder landse innings echter bleek Glorioso aan het eind van zijn krachten. Hannie Ura- banus kreeg 4w. de tiende vrije loop die de Italiaan toestond en op een stoot slag van Ruben Leyssner blunderde hij door de bal langs het eerste honk te gooi en. waardoor Hannie Urbanus de stand op 4-4 kon brengen. Leo Kops gaf een honk slag, waardoor Leyssner op het derde honk kon komen. Met pas één Nederland se nul leken de kansen groot Er volgde een langdurige conferentie van de Italia nen, maar Glorioso wist van geen wijken en hij overtuigde zijn catcher Cameroni ervan, dat hij het wel kon klaren. Hij had geluk dat Ricky Kersout daarna faalde met zijn stootslag, die gemakkelijk door hem werd gevangen waardoor er twee nullen vielen. In de achtste innings werd het vonnis geveld over de Italianen, die tot dan toe weliswaar fouten hadden gemaakt, maar toch ook bij vlagen honkbal van klasse hadden getoond ondanks het enorme en thousiasme van de Nederlandse fans, die de schaarse „Italia, Italia"-yells van de Spaanse ploeg, verre overvleugelde. Rob Hoffman kreeg 4w. en Henk Keulemans werd ten tweede male geraakt door een worp van Glorioso. Wim Crouwel werd uitgevangen en de verre tik van Boude wijn Maat werd door rechtsvelder Farao ne op meesterlijke wijze boven het hek weggeplukt. Geen homerun dus, maar Hoffman kon op deze drive het derde honk bereiken. Hannie Urbanus kreeg wederom 4w. en de honken waren dus vol. Langdu rige conferentie bij de Italianen, maar Glo rioso bleef op de plaat. Hoopte hij weer op het falen van de Nederlandse slag- ploeg? Niemand zal het weten. Hoofdscheids rechter Schrauwen at een citroen op en daarna kon het spel worden hervat. Leyss ner hypernerveus kwam in het slag- perk. Twee slag en een wijd was de stand even later en dat met twee nullen, nie mand geloofde meer in een heldendaad van Ruben. De volgende pitch een lijn rechte harde worp ketste echter van zijn knuppel tussen de verrevelders voor een tweehonkslag, waarvan Hoffman en Keulemans profiteerden: 6-4! Op de tribu nes werd: „Glory, glory, hallelujah" ge zongen en „Go home, Giulio" geroepen, maar Glorioso bleef op de plaat. De volgende Nederlandse slagman was Simon Arrindell. Deze Antilliaan, die door familie-omstandigheden uit het trainings kamp in Chateauroux was teruggeroepen en tot dan toe nog niet erg succesvol, be schaamde het vertrouwen van zijn coach nu niet: met twee honken bezet joeg hij de bal over het bordje 100 meter, waar de bal zelfs nog over de tribunes zeilde: 9-4! De strijd om de Europese titel was be slist. Glorioso behaalde nog een persoon lijk succesje door Leo Kops uit te schake len, maar dat deed alleen hém nog maar goed, de Italianen waren niet meer te red den. Zelfbewust trad Hoffman zijn laatste drie tegenstanders tegemoet: Andrea Bal zani werd uitgevangen door Ruben Leyss ner, Giulio Glorioso en Alberto Spinosa kregen de bal niet verder dan bij Leo Kops, die niet faalde. Hoffman en Fraser gingen op de schou ders, de overige spelers werden van alle kanten gefeliciteerd: Nederland was weer voor twee jaar kampioen. Een groots suc ces voor de gehele Nederlandse ploeg, ook voor de moedige Herman Beidschat, maar vooral voor Rob Hoffman die met deze prestatie aantoonde dat Nederlands suprematie op Europees honkbalgebied niet alleen steunt op de capaciteiten van Herman Beidschat. Het Nederlands honkbalteam heeft in dit zevende toernooi om het Europees kam pioenschap een flink aantal prijzen ver worven. Aanvoerder Han Urbanus kon er zondagavond tijdens het slotdiner in het Hilton-hotel al drie in ontvangst nemen: een ere-medaille van prins Bernhard, de wisselbeker van de Europese Federatie en een beker, die definitief in Nederlands be zit kwam alle trofeeën, die aan de titel verbonden waren. Maar verder waren er ook persoonlijke prijzen voor coach Ron Fraser, de jonge werper Rob Hoffman en Leo Kops, die door een internationale com missie van honkbaljournalisten tot de beste spelers van het toernooi werden uit geroepen. Een eer, die zij met een Span jaard en twee Italianen deelden. De toekenning van deze bijzondere prij zen was: beste werper: Rob Hoffman (Ne derland); beste catcher: Cameroni (Italië); beste slagman Fernandez (Spanje) met het zeer hoge moyenne van 0.636; beste all round speler: Leo Kops (Nederland); beste coach: Ron Fraser (Nederland); beste scheidsrechter: Scirman (Italië). Nederland heeft niet alleen de eerste plaats bereikt in de competitierangschik- king, ook in slagprestaties waren onze landgenoten de besten van Europa. In de vijf wedstrijden tegen Frankrijk, Zwe den, Spanje, België en Italië kwamen zij tot een algemeen slaggemiddelde van In de zesde innings van de finale om het Europees honkbalkampioenschap werd de jeugdige werper Rob Hoff man voor Nederland ingezet. Hij speelde een uitstekende wedstrijd. Ook, was als slagman waarbij hij een keer op het eerste honk in botsing kwam met de Italiaanse werper Glorioso, die de taak van Goldstein had overgenomen. Glorioso liet de bal vallen, Hoffman 0.294, t.w. 48 honkslagen uit 163 slag beurten. De teamslaggemiddelden waren: 1. Ne derland, 0.294 (163—48); 2. Italië, 0.270 (13336); 3. Spanje, 0.265 (18148); 4. Duitsland 0.260 (138—136); 5. België, 0.234 (14534); 6. Frankrijk, 0.180 (12222); 7. Zweden 0.113 (11513). In de individuele rangschikking kwamen twee Spanjaarden op de hoogste plaatsen, vóór de Nederlander Ruben Leyssner. Tot de eerste tien, allen met een moyenne van 0.400 of hoger, behoorde ook jubilaris Han Urbanus (0.400). Leo Kops werd 18de met 0.313. De individuele rangschikking luidt: 1. Fernandez (Spanje), 0636 (117), 2. Sole (Spanje) 0.500 (14—7), 3. Leyssner (Neder land), 0.467 (15—7), 4. Vaerendonck (België) 0.444 (188), 5. Ugo Balzani (Italië), 0.438 (16—7). De Belg Pierre Waroux en de Italianen Goldstein en Luzi werden de „homerun koningen". Zij sloegen er elk drie op een totaal van 4, waarvan de Italiaanse ploeg (11) bijna de helft voor haar rekening nam. Van de Nederlanders produceerde Ruben Leyssner twee „homers" en Maat, Arrin dell, Crouwel, Peters en Talens er elk een. De eindstand van het zevende toernooi om het Europees honkbalkampioenschap luidt: 1. Nederland; 2. Italië; 3. Spanje; 4. België; 5. Duitsland; 6. Frankrijk; 7. Zweden. Nadat zaterdag de wedstrijden 13 en 14 van de zevende Europese kampioenschap pen evenzo vele teleurstellingen werden, doordat Spanje en België verre de minde re bleken van resp. Italië en Nederland, heeft de finale Nêdëtfand-Italië voor een grandioos slot gezorgd van een het dient jammer genoeg te worden opgemerkt teleurstellend toernooi. Hoe Nederland wederom Europees kam pioen werd kunt u elders op deze pagina lezen. De Nederlandse ploeg bewees in de ze wedstrijd mentaal beter te zijn in de keiharde honkbalsport dan de Azurri die tegen zwakke tegenstanders tot grootse daden komen, maar ook ditmaal duidelijk bewezen niet onder druk te kunnen spe len. Spanje legde beslag op de derde plaats, want hoewel de Spanjaarden zater dagmorgen met 8-0 van Italië verloren, ook België met Jos Robijn op de plaat kon niet tegen Nederland op en werd kansloos gelaten met 8-2 dank zij een homerun van Boudewijn Maat, die zijn ploeg na een 2-1 achterstand met 3-2 voorbracht, waarna de Belgische tegenstand ineenstortte. Hoe men het ook op prijs stelt bij de FEB dat er ditmaal niet minder dan ze ven landen aan dit toernooi deelnamen, men zal in de toekomst naar een andere vorm moeten gaan zoeken om de Europe se honkbalkampioen aan te wijzen. Spanje, Duitsland en België missen werpers van formaat, al moet gezegd worden dat de Belgen zich knap hebben hersteld na een jarenlange inzinking. Frankrijk moet zich voorlopig maar niet meer vertonen op der gelijke evenementen, tenzij men de inner lijke beschaving van de topfiguren op een veel hoger peil weet te brengen. De enige winst van dit toernooi was de deelname der Zweden, die iedere ervaring misten, maar wat spelopvatting en ijver betreft met de sterkste ploegen konden wedijveren. De lessen die de Opvolger van de Nederlandse coach Ron Fraser, die binnenkort voor goed naar de Verenigde Staten terug- Het gejuich is verstormd, de tien duizend mensen, die Nederland voor de vijfde keer Europees honkbalkam pioen zagen worden na een enerveren de strijd tegen de heetgebakerde Ita lianen zijn huns weegs gegaan. In groepjes van twee of drie komen de spelers die voor deze nationale triomf zorgden uit het OVVO-kleedlokaal aan de Kruislaan in Amsterdam. Een lange slanke jongen komt alleen uit de gang. Even kijkt hij opzij naar het veld met de verlaten tribunes. Daar behaalde hij een uurtje geleden zijn grote triomf, daar vertrouwde de Amerikaanse bondsboach Ron Fraser hem, werper van een tweede-klasseclub, de leiding toe van de nationale defensie tegen de sterkste slagploeg, die het oranje negental ooit tegenover zich zag in een titelstrijd. Hij schudt even zijn hoofd alsof hij moeite heeft te beseffen, dat het allemaal werkelijk gebeurd is, dat hij, Rob Hoffman, een jongen van 22 jaar uit Bussum die slagploeg, waar voor een door griep verzwakte Herman Beidschat voor opzij moest, bedwongen heeft. Zó bedwongen dat zij geen punt meer scoorden, dat zij bijna geen honk meer aanraakten. Het is als een droom. Zijn worpen waarop die vermaarde Azzuri tel kens weer missloegen, die aanmoedi gingen van de duizenden, de lawine van dolgeworden supporters die zich na de laatste worp op hem stortten en hem in de lucht tilden „Ik heb moeite om alles te verwerken", zegt hij verontschuldigend glimlachend als hij merkt, dat ik hem gadesla. Het ia ook wel wat om ineens van Ron Fraser te horen „ga je ingooien, je moet er op" terwijl je in de dugout al klappert van de zenuwen. Hij heeft me moreel enorm opgetild, die Fraser; alle jongens trou wens. Ze gaven me echt het gevoel dat ik het kon, dat ze vertrouwen in me had den. Dat gaf me rust. En dan die Ricky Kersout. wat een stalen knaap is dat. Die kreeg je met geen tien komedie spelen de Italianen vlak voor hem uit het lood. Ik heb, geloof ik, nog niet eens zo gek geslagen ook, hè. Wel een verschil met het spel in de tweede klasse". „Je moet me echter niet alleen als een tweedeklas pitcher bekijken, daar voor ben ik al te lang in Fraser's han den. In 1959, toen Fraser voor het eerst een aantal geselecteerden begon te trai nen, kreeg de coach van HCAW. mijn club uit Bussum, het voor elkaar dat ik als een soort buitenstaander mee mocht doen met die training. Tegen Kaiserslau- tern Engineers, een trainingswedstrijd van de Nederlandse ploeg voor Barcelona, waar de vorige strijd om de Europese ti tel plaats vond, stelde hij me op. Ik gooi de toen in Haarlem de laatste drie innings. Ik was toen zo nerveus als een schoot hondje. De dag daarop in Amsterdam mpcht ik weer twee innings spelen en dat ging niet eens zo gek. Toch dacht ik geen moment dat ik gekozen zou wor den om die trip naar Barcelona mee te maken". „Die vliegreis, mijn eerste, was een enorme belevenis. In Barcelona heb ik maar een innings gespeeld, de laatste te gen Duitsland, toen we zover voor ston den, dat Fraser zonder enig risico reser ves in kon zetten. Daarna koos hij mij regelmatig voor vertegenwoordigende teams. Doch nooit om echt een wedstrijd te maken; bijna steeds werd ik het veld ingestuurd als een andere werper afknap te. Relief-pitcher zijn is niet altijd een aangename taak. Tijdens dit toernooi, in de wedstrijd tegen Frankrijk, kreeg ik eindelijk een behoorlijke kans. Die heb ik gegrepen, zo gegrepen, dat Fraser mij na afloop complimenteerde. Dat ik in die strijd zo'n goede indruk bij hem gemaakt had, dat hij mij nodig had om de laatste en alles beslissende innings te werpen, had ik niet durven dromen." „Ik ben blij dat alles goed is gegaan, blij voor mezelf en blij voor mijn club HCAW. Men heeft wel eens de indruk dat die vereniging mij niet naar een hoofd klasse vereniging wil laten gaan, dat is je reinste kolder. Ik denk er zelf geen moment aan van team te veranderen. Ik ben en blijf Bussumer, ik ben en blijf in HCAW, welke aanbiedingen ik ook van hoofdklasseverenigingen krijg, en ik heb er al heel wat gehad, dat weet zo langzamerhand iedereen." „Ik word alleen ziek van al die goed gemeende raadgevingen als „ga toch in de hoofdklasse spelen, dan speel je met spelers van het hoogste niveau, dan pas ontwikkel je je snel tot een goede wer per!". Misschien wel, misschien was ik stukken verder geweest als ik in een ge renommeerde eredivisieclub zou spelen, maar wat zou ik dan een boel gezellig heid gemist hebben. Gezelligheid, die ik alleen maar kan vinden bij HCAW, de vereniging van mijn vrienden. En dat klinkt misschien gek in de sportwereld, waarin men zo doorzakt naar profmentali teit, voor mij is gezelligheid in de ver eniging nog steeds het belangrijkste". Als later de jonge sportman uit Bussum hoort, dat hij is uitgeroepen tot de beste werper van het toernooi door zijn presta ties in de wedstrijden tegen Frankrijk en Italië, knipoogt hij in mijn richting en fluistert „het hoogste bereikt als wer per van een tweedeklasclubje, waar blijf je nou"? Jan Dassen Voor het eerst in het toernooi kwam de gehele Nederlandse ploeg uit de dug-out om een van de Nederlandse spelers geluk te wensen met een homerun: geen wonder, want de „homer" van Arrindell betekende zo goed als zeker prolongatie van de Europese titel: de Nederlandse voor sprong groeide uit van 6i tot 94. keert Bill Arce hun gaf in techniek en tactiek werden gretig door de Zweden op genomen. Een nieuwe vorm voor de Europese honkbal titelstrijd is niet een, twee, drie te geven, maar het denkbeeld van Ge Hoo- genbos, om de eerstkomende jaren een se rie van „best of seven" tussen Nederland en Italië te laten spelen, lijkt ons een goe de oplossing. Misschien een idee voor een eventueel opnieuw-te houden honkbalweek in Haarlem, al zal men hieraan dan geen Europees kampioenschap kunnen verbin den. Voetbal Op de bondsvergadering van de Duitse voetbalbond, die zaterdag in Dortmund is gehouden, is met 103 tegen 26 stemmen besloten met ingang van 1 augustus 1963 een eredivisie in te voeren. Aan het be sluit ging een debat, dat soms in heftige bewoordingen werd gevoerd, van drie uur vooraf Thans kent het Westduitse voetbal aan de top vijf eerste klas-afdelingen. Een bestuursvoorstel om het volledige beroepsspel in West-Duitsland in te voeren werd met 80 tegen 49 stemmen verworpen. Wel hechtte de vergadering haar goedkeu ring aan de invoering van de categorie zogenaamde „licentiespelers" voor de ere divisie. De licentiespelers krijgen een ho gere vergoeding dan de huidige contract spelers, die 400 Mark (bijna 400 gulden) per maand ontvangen. De stemmenverhou ding voor dit laatste voorstel was 91 voor en 37 tegen terwijl er 1 ongeldige stem was. PSV en Leeuwarden hebben overeen stemming bereikt over de transfer van Van der Meer naar PSV. De aanvoerder van Leeuwarden, die vorig jaar van ADO was overgenomen, tekende zaterdag in Eind hoven een contract met de Eindhovense vereniging. Het PSV-team zal in zijn nieuwe samen stelling op 8 en 11 augustus in Turkije twee wedstrijden spelen. Schaatsenrijden De wereldkampioenschappen kunstrijden zullen in 1964 worden gehouden van 25-29 februari Garmisch-Partenkirchen, tenmin ste wanneer men er in slaagt voor die tijd het Olympische ijsstadion te overdekken. De kampioenschappen vallen na de Olym pische Spelen in Innsbruck (29 januari-9 februari). De kosten voor de verbouwing van het ijsstadion in Garmisch-Parten kirchen worden geschat op ruim ander half miljoen Mark.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 11