Onwaardige toestanden in voormalig concentratiekamp te Dachau Vluchtelingen wonen in de barakken waarvoor nog huur wordt gevorderd Coen Visser sterkste sprinter in de Ronde van Castricum i'opsy Ottenbros op de tweede plaats Havenberichten ^Brieven aan de redactie De rode haan kraaide victorie I HUIS 556ste STAATSLOTERIJ In de vishal en op zee 25 maart 1933 Verlies en winst MAANDAG 30 JULI 1962 De muur rondom Dachau is voor het grootste gedeelte in stand gehouden. Jonge IJmuidenaar na botsing overleden Bromfietsen en scooter gestolen Kort nieuws Diefstal uit tent Kettingbotsing le klas le lijst Op zee De VL 110 „Michiel Jan" haalde vanmor gen uit de eerste trek 2 last hoops, waarbij nog al wat toters. Men verwachtte hieruit een goede last haring te kunnen kaken. De „Ada" VL 7, die iets bewesten de „Michiel Jan" viste, deed een ochtendtrek van 7 tot 8 kantjes schone haring, enkele kabeljauwen en wat vis. (Van onze correspondent) BONN. De naam Dachau is een wonde plek in het wereldgeweten. Een naam, die samen met Auschwitz, Tre- blinka, Maidanek en Bergen-Belsen een keten vormt van de afschuwelijkste diep tepunten uit de geschiedenis der mens heid: de brute moorden van de nazi's op Joden, Poolse en Russische krijgsge vangenen, politieke delinquenten en an deren. Een schok gaat door de reiziger heen, die argeloos over de autoweg rich ting Miinchen rijdt en plotseling dat quasi onschuldige bord ziet staan: hij de volgende kruising uitrit naar Dachau, liet is niet ver meer dan, nog maar een kilometer of tien en men komt bij het Beierse industriestadje, vanwaar met bordjes in drie talen duidelijk aange geven wordt hoe men naar het museum en de herdenkingsplaats Dachau moet komen. De entree daar is niet riant. De par keerplaats ligt tussen de barakken, waar vroeger tienduizenden de laatste maanden van hun leven sleten in een hei, die men zich als welgevoede bezoeker in 1962 niet meer vermag voor te stellen. Wel is er echter iets bewaard gebleven van de troosteloosheid van dit kamp. De muren en het prikkeldraad rondom zijn er gro tendeels nog en de barakken staan niet alleen nog altijd in hun naargeestige rij, links en rechts, met een breed middenpad ertussen, maar worden ook nogbe woond. Alsof er geen Westduitse welvaartsstaat bestaat, alsof de bondsrepubliek de sla gen van de oorlog nog niet te boven is ge komen, zo wonen in de barakken, waar-- van de muren het meest ten hemel schrei ende leed en de grootste schanddaden van deze eeuw hebben gezien, Westduitse bur gers. Merendeels vluchtelingen, afkomstig uit Oosteuropese staten, waar na het Hit- Ier tijdperk geen plaats meer was voor Duitse bevolkingsgroepen. Zij komen uit Joegoslavië, Bulgarije, Tsjechoslowakije, de Oekraine, enzovoort. Op normale wo ningen wachten zij vaak al zeven, acht jaren. In de tussentijd leven zij in de ba rakken van Dachau, waar zij aan vader tje staat het luttele bedrag van 25 gulden voor een driekamerwoning betalen. Dat zij er diep ongelukkig zijn kan men niet be weren. Zij hebben werk in de stad, ver dienen vaak behoorlijk, wat bij de geringe huur betekent dat zij een auto of motor fiets voor de deur van hun concentratie kampbarak hebben staan. Het grootste nadeel van het wonen in het kamp, zo zei ons een uit Joegoslavië af komstige arbeider, is de grote afstand naar de bewoonde wereld. Als men zelf geen vervoermiddel bezit, en men is aan gewezen op bus en trein, heeft men 's avonds geen andere keus dan thuis zit ten of wat kouten in de paar primitieve ca- fétjes met vochtplekken op de muren, die ook in de barakken te vinden zijn. Men krijgt de neiging, als men de triest heid ziet van dit kamp waarin in 1962 nog mensen wonen, terug te gaan en het mu seum, dat ingericht is in het crematorium, te laten voor wat het is. Maar het is niet juist aan deze neiging toe te geven. Ook het museum is zeker geen verkwikkende belevenis, om meer dan één reden, maar eraan voorbijgaan moet men niet. Naast een klein crematorium, dat echter al gauw te klein was voor het aantal doden, staat het grote crematorium, waarin een permanente tentoonstelling te zien is van foto's, documenten en kaarten, aan de hand waarvan de treurige historie van het kamp Dachau verduidelijkt wordt. Dachau was het eerste concentratie kamp dat de nazi's, nadat zij aan de macht waren gekomen, inrichtten. Al op 25 maart 1933, slechts een paar maanden na het „Ermachtigungsgesetz", werd het kamp in een oude munitiefabriek geopend. De gevangenen, voornamelijk socialisten, communisten, Joodse intellectuelen en Beierse rooms-katholieken timmerden daarna het barakkenkamp in elkaar, waar van de Westduitse overheid dus nu nog huur opstrijkt. Op 1 mei 1933 waren er 1200 geïnterneerden, eind april 1945 bij de bevrijding door de Amerikanen 32.000, af gezien dan van de rond 35.000 gevangenen, die buiten het eigenlijke kamp waren on dergebracht. Hoeveel mensen in totaal het leven in Dachau lieten is onbekend. Een men, goed bedoelde leuzen enzovoort. Hoe men er toe kan komen zijn naam te kras sen in crematie-ovens, waarin tienduizen den uitgehongerde Joden, Polen, Russen, enzovoort werden verbrand, blijft een psy chologisch raadsel. Even onbegrijpelijk is het dat de vlaggen van alle nationalitei ten, die slachtoffers in Dachau te betreu ren hebben, besmeurd zijn met namen. Zo heeft een Nederlands echtpaar gemeend de Nederlandse driekleur met hun namen plus een smakeloze leuze te moeten ver luchten. Tenslotte wordt de deur dicht gedaan door de spreuken, die in het onvermijde lijke gastenboek door bezoekers uit alle landen zijn achtergelaten. Een bezoek aan Dachau is een treurige ervaring, helaas niet alleen door het ver schrikkelijke verleden van deze Beierse plaats. Onbegrijpelijk en onthutsend is het te merken dat Dachau, graf voor zovele vervolgden, niet een plek is geworden van eerbiedig herdenken, maar een oord, waar toeristieke smakeloosheid hoogtij viert en waar anderzijds (in de barakken) een vrij treurig dagelijks leven wordt geleid zon der veel besef van de ellende, die zich in deze omgeving heeft afgespeeld. De troosteloosheid van een ba- rakkenstraat, waar in de huidige tijd vluchtelingen wonen. van de schattingen luidt: van 1933 tot 1945 ongeveer 235.000. Het kleine museum bevat brieven, rechtbankvonnissen en allerlei documen ten, waaruit men een indrukmakend beeld kan krijgen van de gruwelijke werkelijk heid van het S.S.-kamp. Schokkend is vooral een groot bord waarop men kan narekenen, wat de S.S.-ers 25 jaar gele den haarfijn uitkienden: dat het kamp Dachau winst maakte, als men met een gemiddelde levensduur van negen maanden per gevangene rekende. De minimale kos ten aan slijtage van kleding en voeding en kamponderhoud plus bewaking staan daar aan de ene kant van de balans. Aan de andere staat de opbrengst per gevan gene, zowel de door arbeid ingebrachte als die aan goud in kiezen en tanden bij over lijden. Het is voor de bezoeker van 1962 nuttig zich te herinneren hoe de grote Duitse in dustrie in het Hitler-tijdperk dochterfa- brieken bij concentratiekampen oprichtte, waar de gevangenen dan tegen geringe beloning dwangarbeid verrichtten. In Da chau waren dat de nu zo bloeiende bedrij ven Messerschmidt en Bayerische Motor Werke (B.M.W.). Hoewel het Dachau-museumpje belang wekkend is en de gaskamer en de crema tie-ovens onthutsend, blijft er ook hier wat betreft smaak, piëteit en zorg veel te wen sen. Het in Brussel zetelende Comité In ternational de Dachau, dat de organisatie van een en ander in handen heeft, heeft kennelijk te weinig geld om het museum in een waardige staat te houden. Er is veel verwaarloosd, zoals een kaart van alle concentratiekampen met lichtin stallatie waarvan geen lampje meer brandt, en er is door bezoekers veel sma keloosheid ten beste gegeven, die men gaarne verwijderd zag. Hoe ongelooflijk het ook is, het hele museum, maar voor al het crematorium zijn overwoekerd door op alle mogelijke plaatsen gekraste na De 23-jarige betonwerker J. P. Brouwers uit IJmuiden-oost, die zondagavond 22 juli op het kruispunt Broekbergenlaan-West laan in Santpoort met zijn bromfiets tegen het trottoir reed en vervolgens een lan taarnpaal raakte, is in het Academisch Ziekenhuis in Leiden overleden. Bij het Rex-theater in IJmuiden is zon- zondagnacht een bromfiets gestolen. De brommer stond op slot. In de buurt van de winkeltjes aan het IJmuidense strand namen onbekenden eveneens een brom fiets mee. Van het erf achter een woning aan de Zeeweg verdween in de nacht van zaterdag op zondag een scooter. Uitgever Ten Have 90 jaar. De heer W. ten Have sr. uit Bussum, die als bakkers knecht zijn loopbaan begon en sinds 1906 eigenaar is van de Amsterdamse uitgeverij en boekhandel W. ten Have aan de Kalver- straat, heeft zondag zijn 90ste verjaardag gevierd. Zijn uitgeverij werd vooral be kend door de uitgave van boeken over christelijke onderwerpen, een reeks schaakboeken en de uitgave van Prinses Wilhelmina's boek „Eenzaam maar niet Alleen". Paardemiddel. Een rechter in Santa Mo nica (Californië) past paardemiddelen toe bij veroordelingen van verkeerszon daars. Zo schreef hij de 21-jarige Lis Kielskov, die voor hem verscheen om dat zij te snel gereden had, voor, dat zij een avond in het ziekenhuis van San ta Monica moest kijken naar verkeers slachtoffers die daar werden binnenge dragen. Vliegtuigongeluk. Nabij Gaillac, in het Franse departement Tarn, is zondag avond een vliegtuig met een aantal leer ling-parachutisten aan boord, neerge stort. Zes der inzittenden kwamen om Let leven. Voet aangehecht. Chirurgen in Boston heb ben de linkervoet van een 24-jarige mo torrijder die bij een verkeersongeluk na genoeg van het been was gescheiden, weer aangehecht. Volgens de eerste be richten is de operatie gelukt. Ruim twee maanden geleden hebben chirurgen van hetzelfde ziekenhuis met succes de rech terarm van 'n twaalfjarige jongen aan genaaid. De jongen wordt deze week weer opgenomen voor de kritieke ope ratie ter aaneenhechting van de zenu wen. In het begin van deze maand heb ben artsen in Calgary (Canada) de arm gered van een zeventienjarig meisje. Een scholier uit Beverwijk deed bij de politie in Beverwijk aangifte dat er uit zijn kampeertent een portemonnaie met 30 was verdwenen. Op aanwijzingen van enige kampeerders werd een 15-jarige jongen uit Soesterberg als verdacht aan gehouden. Ofschoon een speurhond hem als de dader aanwees, bleef de jongen ont kennen. Hij werd overgebracht naar hel politiebureau in Beverwijk, waar hij za terdagmorgen weer is vrijgelaten. In de internationale wielerronde van Cas tricum, die zondagmiddag onder grote be langstelling door de Zaanse wielerclub DTS in samenwerking met de VVV „Cas tricum" op een duizend meter lang parcours aan de Geelvinkstraat werd ge houden heeft de Santpoorter Coen Visser zich duidelijk de sterkste rijder getoond. Hij zegevierde in de massasprint van een compact peloton met lengtes verschil over zijn naaste rivalen Harm Ottenbros en Willem van Smirren. Ook een uit zeven sprints bestaand premieklassement om een horloge sleepte Visser in de wacht. Voor de start werden de nationale baan- kampioenen Henk Buis (stayers) en Jaap Oudkerk (achtervolging) gehuldigd en in de bloemetjes gezet. Zij reden daarna sa men een ereronde. Ook de buitenlandse deelnemers aan deze ronde, waaronder acht Belgen, vier Duitsers, zeven Engel sen en acht Fransen, reden vooraf een voorstellingsronde. Van deze buitenlanders toonden vooral de Belgen Ravets en Ver- duyn zich in het begin zeer actief. Zij kre gen evenwel geen kans om zich van een voorsprong te verzekeren. Daarvoor lag Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Voluta van Middlesborough; Europa, Swansea; Mathilda Sundsvall; Arkadia, Londen; Waterland Ham- burg; Fern, Gruvon; Severity, Hull; Arbon, Par; Lucas Bols 1, Mantyluoto; Hinde, Londen; Ladon, Paramaribo; Dieksand, Wilhelmshaven, Anholt Swansea: Idanel, Rochester; Trus. Harlingen naar Staaihaven IJmuiden; Willemstad, Antwrepen Zondag kwamen in IJmuiden aan: Christine van Mantyluoto; Diogenes, Antwerpen; Mosel Abö; Leliegracht, Hamina; Walter Richter, Gent' laden Binnenhaven IJmuiden; Patria, Gothen burg; Rijnstroom, Londen; Alphard, Three Rivers' Julia Mary, Londen; Zaanstroom, Shoreham.- Ka- rimata, Bremerhaven; Bolt, Halden; Zaankerk, Antwerpen; Illstem, Antwerpen; Jan Brons, Hal mma; Alexander, Gruvon; Grebbestroom, Huil; Rhea, Kotka; Christina, Sheerness, schroot lossen Binnenhaven IJmuiden; Harrogate, Goole' Petro- Bourgh, Immingham; Neth. Coast, Newcastle on Tyne, Zuidpool, Honfleur, laden Binnenhaven IJmuiden; Draco, Gibraltar; Saint Luc, Duinker ken; Atlantic, Poole; Wolanda, Londen; Withe- Haven, Abö, hout lossen Zaandam; Emile Delmas Duinkerken; Nellie Halterman, Rotterdam; Mil thras, Kopenhagen; Kaap Falga, Rundvik; Lady Soma, Ipswich, laden Staalhaven IJmuiden; Em- bla, Gefle: Heriot, Grangemouth; Flevo, Aarhus' Den wick-Head, Sunderland; Philetas, Hamburg- Unitas H., Mantyluoto; Reimar Edzard Fritzen' Gefle, erts lossen Buitenhaven IJmuiden; Stella Maris, Mantyluoto; Marie, Rauma; Prinsenbeek Kramfors. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Port Talbot naar Great Yarmouth, kunstmest geladen IJmui den; Yewforest, Londen, walsmateriaal geladen IJmuiden; Birka, Rotterdam; Atlantico (sleep boot) met drie bakken, Douala (West-Afrika Jans, Londen; Jean E., Londen; Fraviso Marl seille; Eggebek, Venern; Arkadia. Bremerhaven; Sohwarzenbek, Hamburg; Eemstroom, Leitlv Me- rak, Flensburg, walsmateriaal geladen IJmuiden; Tukker, Ystad, zout geladen Haringhaven IJmui den; Stevan Ockzeja, Hamburg; Tor, Malmö' Waverstroom, Shoreham; Vigsne, Odda; Ooster- burgh, Stockholm; Kreon, Lissabon; Leliekerk, Rotterdam; Iloren Palm, Hamburg; Juno, Flensl burg, platen geladen Binnenhaven IJmuiden; Bergensfjord, Zeebrugge; Keizersgracht Calais Looiersgracht, Rotterdam. Zondag vertrokken uit IJmuiden: Hontestroom naar Huil; Lingestroom, Londen, Neraus, Ham burg; Antha. Aarhus; Beatrice. Londen: Lukas M., Krickaldy;'Dieksand, Hamburg. Maandag kwamen in IJmuiden aan: Theresa van Riser; Julius Haschildt, Domsjö; Brinda, Ply mouth; IJstroom, Liverpool; Matthew, Londen. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). het tempo veel te hoog. Ook acties van de landsmannen Oudkerk, Schenk en Van Smirren leverden geen succes op. Pas na driekwartier koers slaagden de stayer kampioen Buis, Bogaard, Schenk, Hoog land, Lute, de Belg Van Hoegaerden en de Engelsman Brown erin om een kop- groepje te formeren. Deze zeven koplopers gaven alles wat zij aan pure snelheid op konden brengen en dat leverde hun aan vankelijk een voorsprong van 200 meter op. Door de ontketende tegenaanvallen moesten de aanvoerders hun winst weer volledig prijsgeven. Alhoewel Buis, Bogaard, Van Hoegaerden die gezelschap had den gekregen van Ottenbros zich pas na felle strijd gewonnen gaven. Nieuwe demarrages van Van Smirren, Vleesman, Helsoot, Braas en weer Bogaard leverden evenmin het gewenste resultaat op. Pas zeventien ronden voor het einde het parcours moest 85 keer afgelegd wor den toen Visser, Van Lachterop en Voorn op de vlucht sloegen, scheen de strijd een beslissende wending te krijgen. De drie demarranten veroverden snel een paar honderd meter voorsprong en kre gen bij hun vlucht versterking van de ac tieve Bogaard, Van Stralen en de Belg Verduyn. Met de samenwerking in dit kop- groepje bleek het echter niet best te klop pen en door de activiteiten van de fa vorieten Duyker, Hoopman, zaterdag win naar in Zaandam, Van Dijk, Ottenbros en Oudkerk kwam zes ronden voor het einde alles weer bijeen. De Brit Daniels probeer de daarna met een ontsnapping zijn slag te slaan, maar de Nederlanders gaven hem daartoe geen kans. Een eindsprint moest uiteindelijk de beslissing brengen en daarin toonde Coen Visser zich onbe twist de sterkste. Hij kwam als eerste met lengtes voorsprong door de laatste bocht en heeft van die winst niets meer afgestaan. De uitslag luidde: 1. C. Visser, Sant poort, de 80 kilometer in 1 uur 53 min en 9 sec.; 2. H. Ottenbros, Alkmaar 3 W. van Smirren, Amsterdam; 4. F. van Lachterop, Amsterdam; 5. P. van Dijk, Wormerveer 6. C. Fontijn, Wormer; 7 H. van Gent, Leiden; 8. J. Saint Aubin Boulogne-Bilancourt (Fr.); 9. J. Oudkerk Zaandam; 10. K. Zomer, Halfweg; 11. W de Graaf, Amsterdam; 12. J. Schoen Zaandam; 13. N. Lute, 's Graveland; 14 N. Withoud, Amsterdam; 15. N. van Leeu wen, Zeist; 16. K. Daniels, Hammersmith 17. W. Vleesman, Uitgeest; 18. M. Sachs, Amsterdam; 19. H. Posne, Amsterdam; 20. H. van Piere, Uithoorn. In een wedstrijd voor nieuwelingen ont snapten Gerry Bruin, Joop Riensema en Wim Boterman al meteen na de start uit het peloton en zij bezorgden dit in de slot fase een ronde achterstand. Alleen Boter man slaagde niet in die opzet. Voor de succesvolle Bruin was het daarom bepaald jammer, dat hij drie ronden voor het einde ten val kwam en daardoor een bijna zekere overwinning verspeelde. De uitslag luidde: 1. J. Riensema, Slo ten, de 45 kilometer in 1 uur 6 min. en 25 sec.; 2. W. Boterman, Amsterdam in I.07.10; 3. F. Green, Follega op 1 ronde; 4. S. Handgraaf, Haarlem; 5. J. van Rijn Heemskerk; 6. R. Troost, Zaandam; 7. R. Copier, Zwanenburg; 8. W. Bas, Oost Graftdijk; 9. J. de Wit, Zaandam; 10. L. Schulte, Amsterdam. Een wedstrijd voor aspiranten over 20 km werd gewonnen door de Zaandammer Leo Visser in een tijd van 30 min. en 56 sec. vO* (Verkort weergegeven) De mummies van Wieuwerd. In uw cou rant van donderdag 26 juli j.l. komt op blz. 9 een stukje voor met als titel „Wi chelroedeloper wil het raadsel van Wieu- werds mummies oplossen". De hierin voor komende bewering, dat deskundigen tot dusver nooit de oorzaak van de mummifi cering hebben kunnen vaststellen is on juist. Een aantal jarn geleden heft prof. dr. T. Y. Kingma Boltjes, hoogleraar in de microbiologie aan de Gemeente Universi teit van Amsterdam aangetoond, dat de mummificering in de grafkelder van Wieu werd het gevolg is van enkele bijzondere „klimatologische" omstandigheden in de ze kelder, waarvan de voornaamste is het uitdrogend effect van een voortdurende luchtstroom. In de kelder opgehangen stukken vers vlees vertoonden een zo snelle daling van het vochtgehalte, dat bacteriën geen kans kregen. Dat een droge luchtstroom conser verende eigenschappen heeft werd verder door verschillende experimenten, waarbij de omstandigheden in de grafkelder o.a. op kleine schaal werden nagebootst, be vestigd. Deze en nog andere experimenten met betrekking tot Wieuwerds mummies zijn neergelegd in een rapport, dat op het la boratorium van genoemde hoogleraar ter inzage is en dat ik u ter lezing kan aan bevelen. DRS. W. HESPE Omdat een auto remde om voorrang te verlenen aan een bromfietser, ontstond zondagmiddag aan de noordzijde van de tunnel een kettingbotsing, waarbij drie auto's ernstig werden beschadigd. Het verkeer moest ruim een uur lang worden omgeleid. De Franse pers heeft dezer dagen ken nis gemaakt met de „Balzac V", het prototype van de „Mirage II1-V": een straalvliegtuig met een snelheid van tweemaal die van het geluid en dat verticaal kan landen en opstijgen. Het toestel zal in 1966 in serie worden gebouwl en aan de Franse luchtmacht worden toegevoegd, waarmee deze luchtmacht de eerste ter wereld is, die over een dergelijk type in werkelijke dienst beschikt. Bijgaande foto werd tijdens de demonstratie op het vlieg veld Melun-Vïllaroche, ten zuiden van Parijs gemaakt. Twee boerderijen in Hoornsterzwaag (Fr.) en Rogat (Dr.) zijn dit weekeinde in de as gelegd. Ook een landbouwschuur in Westerlee (Gr.) moest het ontgelden. Bij een brand in de boerderij van de land bouwer R. Westerbeek in Rogat, gemeen te De Wijk, kwamen 15 biggen en een zeug in de vlammen om. De Wijker brandweer slechts bestaan de uit twee man, doordat de andere brand weerlieden zondagmiddag het dorp had den verlaten kon weinig tegen het vuur uitrichten. De gehele boerderij brandde af. Drie boerenwagens en een personen auto werden door het vuur vernield, evenals naar schatting 50.000 kg. hooi. Het spelen met lucifers door twee kinde ren van 4 en 2 jaar was de oorzaak van de brand in de boerderij van P. Dekker te Hoornsterzwaag. De kinderen hadden een vuurtje gestookt in een schuur. De boerderij brandde geheel af. Van de in boedel kon niets worden gered. Hooibroei was de oorzaak van de brand in de landbouwschuur van de heer H. Mul der in Westerlee. Buren ontdekten de brand. De brandweer uit Scheemda wist het aangrenzende woonhuis te behouden. Op het kampeerterrein in IJhorst (Dr.) brak brand uit in een bungalowtent van de fam. P. van Elk uit Amsterdam. Bij het vullen van een gaslamp ontstond een he vige explosie. Het vuur werd door toege snelde kampeerders geblust. Een dame, die zich in de tent bevond, liep tengevolge van de steekvlam brandwonden aan haar arm op. PI B COPf NMf Gf N 726O 12. „Ah, fijn mains, hebt u mijn kauwgom gevondenP" HOGE PRIJZEN zoiss00? 4ftn95u{w!i JiU? ISiPaU;50? 9680 14759 1 1000 2507 14233 15626 28320 21044 f,«. i9,bi 5ZK Jo.? n! 10602 11751 11781 16754 16832 19196 26479 LL .n - 602 2876 2965 3577 3611 3794 5188 5391 5412 5485 8196 1^30 uLk H1RK4 ir?£n li'MQ73,5,2^?5,4, 8442 8557 8719 8742 8899 9224 16993 16169 16228 13460 135R3 1 sfR4 Hvai ïao« L1618 11757 12179 12766 12813 12913 I3U34 13314 15902 1613R ilall ÏvIIZ ïiSLi 14311 14784 14849 14898 15277 15357 15655 15716 21390 21777 1 436 17777 I7893 18140 19247 19890 19903 2U454 20658 20944 1018 054 066 072 288 316 368 374 634 638 649 694 837 850 877 942 2002 008 009 040 1(1 300 306 328 509 530 556 558 6(1 675 713 716 SU24 029 034 048 244 267 272 278 536 564 590 626 852 883 886 894 997 4000 4015 038 054 059 166 204 218 276 394 424 438 456 567 586 609 623 743 750 780 812 929 937 952 956 5009 035 036 045 261 275 312 337 435 441 528 538 655 661 678 680 954 969 971 6002 004 030 032 228 234 261 265 404 435 493 525 752 762 787 798 948 959 963 7029 U45 060 070 185 204 257 271 397 438 453 457 593 600 628 671 775 815 844 846 8014 027 168 175 342 358 404 420 536 544 561 570 756 776 820 845 991 9039 042 135 150 238 334 370 418 538 562 564 608 701 716 726 730 856 903 919 943 10000 *0003 019 059 098 308 321 323 324 546 562 563 565 731 734 763 774 946 950 963 PRIJZEN VAN 20, 077 132 145 179 227 260 384 428 440 505 563 620 717 724 725 728 819 828 049 071 352 419 588 611 760 808 049 070 288 299 694 699 911 912 065 091 281 292 480 487 631 638 815 828 970 051 109 358 371 553 586 687 697 094 096 442 449 621 639 835 -38 103 157 459 488 761 763 942 959 113 117 312 326 490 507 640 682 858 876 139 160 382 389 602 603 883 911 112 160 462 498 645 656 858 891 176 221 504 507 764 840 967 975 123 141 333 386 529 540 703 704 897 901 161 247 396 401 627 637 914 937 046 085 089 132 183 207 321 345 350 357 376 384 533 580 591 596 629 682 821 841 847 882 909 917 088 093 102 282 298 303 466 471 505 689 698 716 877 884 916 196 202 205 421 454 457 579 604 619 910 929 953 109 113 140 322 362 363 513 564 592 719 724 770 962 982 293 321 333 460 478 531 623 681 723 978 979 982 160 177 201 211 227 233 422 435 462 510 523 535 626 627 630 638 679 681 746 755 785 818 824 853 944 953 961 968 972 978 184 199 262 273 281 303 327 360 379 458 474 484 615 650 661 667 678 721 777 808 812 816 863 943 11037 060 206 279 395 407 580 606 840 841 933 934 12096 106 418 434 719 740 943 974 1SO01 054 251 264 521 538 677 685 910 937 14001 036 271 289 519 540 732 767 15018 023 202 381 485 526 804 811 16036 037 219 224 363 367 585 588 848 856 17005 028 193 196 554 587 706 775 18015 039 373 380 814 819 19000 19021 026 298 301 521 539 773 817 20014 015 128 137 306 311 490 496 77b 807 21020 027 233 253 540 545 834 859 079 081 312 319 414 471 643 709 844 845 935 942 130 140 474 535 749 771 975 991 060 081 266 27f 548 549 686 711 048 09s 302 318 572 574 788 817 057 067 414 423 554 557 842 859 045 048 254 269 368 420 630 650 890 907 058 07, 197 356 643 650 796 800 101 129 418 452 838 845 089 099 367 369 477 527 727 730 861 907 957 978 169 230 542 547 806 808 112 161 375 378 536 544 742 774 908 9U9 984 244 253 624 645 831 902 176 184 383 393 552 568 818 820 910 931 264 327 651 671 922 936 084 114 121 141 142 237 279 289 360 381 404 428 577 588 623 635 653 673 741 770 819 821 855 869 126 131 353 370 584 657 851 886 091 i)99 424 437 580 613 887 913 089 116 273 275 435 443 657 671 98( 994 078 129 367 463 654 663 819 836 134 171 582 612 861 865 185 193 412 465 669 677 904 922 122 133 442 467 649 723 929 935 141 150 298 301 468 488 681 720 17000 142 144 511 525 666 667 910 912 202 215 672 688 902 971 028 077 319 342 568 590 821 888 026 036 141 160 326 334 557 588 819 857 063 067 275 437 549 566 861 876 080 089 394 412 597 638 895 923 039 076 181 210 339 410 651 662 902 903 072 092 -*39 456 618 620 880 896 126 149 425 471 657 683 933 958 091 096 216 227 459 465 689 725 934 979 J.34 156 461 466 629 662 900 909 201 251 470 490 702 718 939 988 169 187 475 481 726 785 974 988 169 195 351 352 545 564 753 821 163 192 539 552 675 705 921 936 327 342 724 738 973 988 187 255 479 519 700 747 965 103 108 275 277 482 483 741 768 994 163 203 471 483 790 829 911 952

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 6