Ab Geldermans kreeg grootse ontvangst in Beverwijk GRATIS FOLDER VESPA Fa. PRUIS Zoon VESPA Fa. Schuit Zoon Tongen ondergingen sterke schommeling in prijs Deense gasten namen moe maar dankbaar afscheid van IJmond Schot vaardig VSV speelde met Sparta Wagram (8-3) SUOMI-atleten kwamen in Den Haag aan de start Contracten van Stormvogels Weekoverzicht vishandel IJmond verenigingen vandaag en morgen Kort IJmondnieuws MAANDAG 30 JULI 1962 Rijtoer Vraag de Vespa dealer met grammofoonplaatje! v" Aardbeiencampagne loopt snel af H uldiging Strijd DAMESKAPSALON JAN SUYK Leo Nieuwenhuis gecontracteerd door Stormvogels CENTRIFUGES LOENDERSLOOT STOFZUIGERS WEEKABONNEMENTEN V Ab Geldermans is zaterdagmiddag op grootse wijze in zijn geboortestad Bever wijk ontvangen en gehuldigd voor zijn in de Tour de France geleverde prestaties. Toen de populaire wielrenner omstreeks drie uur op het Stationsplein arriveerde, kreeg hij van de vele belangstellenden, die zich rond de afzethekken verdron gen, een evationeel applaus. Nadat wet houder E. Gerritse hem namens het ge meentebestuur had verwelkomd en toe gesproken burgemeester J. G. S. Bruin- sma en loco-burgemeester W. J. Ves- sies waren uitstedig volgde een feestelijke rijtoer door de stad naar het sportpark „Adrichem" aan de Sint Aagte- dijk, waar de eigenlijke huldiging plaats vond. Het was alleen jammer, dat de belangstelling in het sportpark alles te wensen overliet. Er waren slechts enkele honderden toeschouwers, waaronder heel veel jeugdige supportertjes van Ab, van de huldiging getuige. Heel wat groter was de belangstelling voor de ontvangst van Geldermans op het Stationsplein. Wethouder Gerritse prees zich gelukkig om hem namens het gemeentebestuur als eerste te mogen verwelkomen. Spreker feliciteerde Ab van harte met zijn behaalde succes in de Tour de France en schetste in het kort zijn wielerloopbaan. „Vader Geldermans had aanvankelijk helemaal geen waarde ring voor het fietsen", zei hij, „maar Ab hield vol en nadat hij in 1953 zijn eerste race op een geleende fiets had gewonnen, wist Jan Groot (een méca- niciën uit Alkmaar en vertrouwensman van Ab Geldermans, red.) vader Gelder mans te overreden. Ab kreeg een race fiets. De wethouder vond de vijfde plaats van Geldermans in zo'n ontzettend zwa re ronde een mooie prestatie en hing hem namens het trotse gemeentebestuur een lauwerkrans om de schouders. „Dat U volgend jaar weer in blakende condi tie aan de Tour zult kunnen deelnemen", besloot de heer Gerritse zijn toespraak, „èn ik hoop dat Geldermans dan onder beproefde Nederlandse leiding in een Ne derlandse ploeg mag rijden". Het ap plaus zwol toen aan tot orkaankracht en onderstreepte duidelijk de hartewens van zijn vele supporters; Ab kopman van een eigen ploeg. Na deze ontvangst volgde een feeste lijke rijtoer door de stad en die werd door deelneming van de verschillende Be- verwijkse sportverenigingen, waarvan de aspirant-leden in clubtenue in de stoet meeliepen, een feestelijke demonstratie van het sportleven in de aardbeienstad. Overal langs de route stonden juichende Beverwijkers in rijen van drie en vier man om een glimp van hun populaire stadgenoot met zijn charmante echt genote Ilse in een versierde open wa- Advertentie IMPORTEURS: IMPORT "NEGA" N.V. G.A.M. N.V. NEDESPA Rotterdam Soerweg 25 Roermond Telefoon 176600 Telefoon 4354 Hoofdagent UMUIDEN en OMSTREKEN MARKTPLEIN 1 - IJMUIDEN TEL 37BI. Hoofdagent BEVERWIJK en OMSTREKEN BREESTRAAT 151 - BEVERWIJK - TEL 3327 - v Het was zaterdagmorgen de laatste keer dat Beverwijk op die dag een aardbeien veiling op de Breestraat meemaakte, want de komende week worden er iedere dag nog speciale aardbeienveilingen gehouden met uitzondering van zaterdag. En het is waarschijnlijk dat het volgende jaar de aardbeien, voorzover die er dan nog zijn, in de nieuwe veiling geveild zullen worden. De aanvoer bedroeg zaterdagmorgen 4000 manden en deze konden alle vlot worden verkocht. De handel had schijnbaar 's mor gens goede zaken gedaan en kocht de aan gevoerde aardbeien grif op. De eerste kwa liteit werd tot ƒ4,80 per slof verkocht waarbij er ook heel wat rond 4 van de hand gingen. De tweede sortering had ook vele afnemers en noteerde van 2,20 tot 3,90 per slof. Verwacht mag worden dat de aanvoeren deze week snel af zullen ne men zodat men spoedig een streep onder de campagne kan zetten. gen gezeten op te kunnen vangen. Het was alleen jammer, dat de vrolijk met bloemen versierde „vehikels" van de Eerste Beverwijkse Auto-Cross Club niet aan de stoet mochten deelnemen van politie-inspecteur A. Rijkeboer, omdat zij niet waren voorzien van kentekenbewijzen en andere papieren. Voorafgegaan door het trommel- en trompetterkorps van de speeltuinvereni ging „De Schulpen" en de Beverwijkse Harmonie Kapel, arriveerde de succesvolle Tourrijder omstreeks vier uur in het sportpark „Adrichem". Daar werd hij eerst toegesproken door de heer J. J. Wijman, provinciaal consul van de Ko ninklijke Nederlandse Wielren Unie, die hem namens de Unie voorzitter dr. P. van Dijk was verhinderd een herinneringsvaan aanbood. Het geschenk van de burgerij, een fraaie Zaanse klok, werd overhandigd door pastoor P. C. Vollebregt. Er was voorts een bloemstuk van het personeel der firma Janssen uit Antwerpen, dat bij de Hoogovens werk zaam is. Ook Ad Jongbloed, de burgemeester van jongens stad had het een en ander aan het adres van Geldermans te richten. „Ik ben nog zeer jong", sprak hij met heldere stem, „en ik heb U als voorbeeld ge steld aan mijn medeburgers yan jon gensstad. Wij hebben besloten om U tot ereburger te benoemen. Mijn wethouders zullen U de oorkonde overhandigen. En nu een driewerf Hoera, besloot „burge meester" Jongbloed zijn toespraakje. Tot slot van deze huldiging, waarin ook de Velser sportdokter J. H. M. Rolink en mécaniciën Jan Groot werden betrokken zij hebben met seigneur Joop Vooren heel veel voor Geldermans gedaan en hem de richtlijnen gegeven om tot succes te kunnen komen sprak voorzitter Sjaak Davidson van de Beverwijkse Renners Club „Kennemerland" een woord van hul de. Als herinnering aan zijn in de Tour de France geleverde prestaties Ab reed een dag in de gele leiderstrui en eindigde tenslotte als „meesterknecht" van winnaar Jaques Anquetil op de vijf de plaats overhandigde hij Geldermans een Belgische erepalm met linten. Het huldigingsceremonieel was daarmee af gelopen en op Ab rustte alleen nog de taak om het vertreksein te geven voor een nieuwelingenwedstrijd. Er is in deze race over dertig ronden door de jonge wielrenners volop strijd ge leverd. Vooral Gerrit Bruin, Chris Plus, Jan van Rijn, Piet Tesselaar, Dick Jong en Marcel Rutte toonden zich daarbij zeer strijdlustig. Zij kregen echter geen kans om een afscheiding te forceren, want daarvoor lag het tempo veel te hoog en bovendien riep favoriet Bruin de demar- ranten steeds weer tot de orde. Bert van der Pol sleepte in deze beginperiode met zijn rappe sprint de twee premies in de wacht. De derde werd een prooi van de plaatselijke favoriet Jan van Rijn. Toen deze ook de vierde premie wilde winnen nam hij daarbij zoveel risico, dat hij in een der bochten onderuit ging en sleepte Tesselaar in zijn val mee. Voor beide rennert was de strijd bekeken. Rut- te won nu deze premie en ondernam sa men met Bruin meteen een uitlooppoging. Alleen Plus slaagde er nog in om hen te achterhalen. Deze drie koplopers hebben Geldermans met zijn echtgenote bij zijn intocht in Beverwijk het verdere verloop van de race volledig beheerst en in de slotronde verrasten de clubmakkers Plus en Rutte de sterke Bruin met een tactische manoeuvre. Plus demarreerde en Rutte liet de eer van de achtervolging aan Bruin over. Dat leverde volledig succes op, want plus bleef met amper tien meter voorsprong aan de win nende hand en Rutte versloeg Bruin nog eens in de sprint om de tweede plaats. De uitslag luidde: 1. C. Plus, Haarlem, de 33 kilometer in 45 min. en 48 sec.; 2. M. Rutte, Haarlemmerliede; 3. G. Bruin, Andijk; 4. J. de Jong, Halfweg; 5. N. Bak ker. Wieringermeer; 6. A. Bogaard, Haar lem; 7. B. v.d. Pol, Haarlem; 8. J. Roet, Halfweg; 9. D. Jong, West Graftdijk; 10. R. Twist, St. Pancras; 11. G. Nijssen, Haarlem; 12. J. van Egmond, Heemskerk. Advertentie Heeft u ook al zo'n prettige moderne NATUURPERMANENT gehad 7 Of indien u geen permanent wilt, neemt u dan eens een TEENAGER-WAVE. Wijkerstraatweg 259 - Velsen-N. - Tel 3585 Stormvogels heeft de volgende spelers gecontracteerd: N. de Graaf, Smits, Visser, S. de Graaf, De Bruyn, Van Wooning, De- genaar, Haverkamp, Pirovano, De Vries, Egner, Maarleveld, Plug, Nieuwenhuis (inheim), De Winter (Limmen), Th. van Kampen (UVS), W. van Kampen (UVS) en Van Wirlee (UVS). Het oefenprogramam van Stormvogels ziet er als volgt uit: 5 augustus: Stormvo gelsEDO; 12 augustus: UVSStormvo gels; 1 augustus: StormvogelsHVC. Onder het alziend oog van trainer Sluyk speelden zaterdag een tweetal elftallen van Stormvogels, samengesteld uit con tract-gegadigden, tegen elkaar op het hoofdterrein van Schoonenberg. In beide teams waren oude Stormvogels-bekenden opgesteld, maar ook zagen we tal van nieuwe gezichten, o.a. Huisman van De Kennemers, De Winter van Limmen; Mus- kee en Nieuwenhuis van Kinheim, Das van Watergraafsmeer en Tijms van Waterloo. Met het in het vooruitzicht gestelde con tract voor ogen zetten alle spelers hun beste beentje voor. Stormvogels heeft er sinds zaterdag avond een nieuwe speler bij. De oud- Kin- heim-speler van de zaterdagmiddagcompe titie, Leo Nieuwenhuis uit Velsen-Noord heeft zaterdagavond met het bestuur van de blauw-witten een A-contract getekend, nadat hij onder andere ook al benaderd was door de semiprofclub Alkmaar. Het A-contract dat Nieuwenhuis, die in de laatste jaren in het eerste elftal van Kinheim-zaterdag altijd 'n opvallende aan- valsspeler is geweest, heeft afgesloten be tekent, dat hij in Stormvogels I zal wor den opgesteld Vóór het afsluiten van het contract speelde hij twee proefwedstrijden voor de Vogels. Aanstaande zondag zal hij in de vriendschappelijke wedstrijd tus sen Stormvogels en het Haarlemse EDO voor de eerste maal als semi-prof op de middenvoorplaats worden opgesteld. Konden we in ons vorige overzicht ver melden dat de tongen-exporteurs zonder al te grote prqsschommelingen hun zaken hebben kunen doen, dan moet nu toch wel even aangehaald worden de zeer sterke stfjging van de tongenprijs en dan in 't bijzonder die van de kleine tongen, die maandagmorgen na half tien plaatsvond. Want werd er om 7 uur gestart met een prijs van iets boven de twee gulden, na half tien werd begonnen met f 2,80 om direct daarna op te lopen tot 3,60 met een top die tot 3,80 reikte. De overige dagen zijn de prijzen van de kleine tong langzaam op het normale peil van rond 2,terechtgekomen; de overige soorten tong hebben zich de gehele week op een ongeveer .vaststaand peil kunnen handhaven. Kabeljauw en gullen zijn er deze week in grotere hoeveelheden aangevoerd, dan in voorgaande weken. De prijzen waren dan ook iets lager, waardoor er verschei dene gullen tot filets konden verwerkt worden. De z.g. stijve kabeljauw en gullen zijn grotendeels weer naar België ver dwenen zonder dat de Belgen bepaald een hoge prijs hoefden neer te tellen. Dit geldt ook voor de grofste schelvis soorten, die deels naar België, maar ook naar Duitsland verhandeld werden. Don derdag en vrijdag liepen de schelvisprij- zen, vooral die voor de schelvis die door de haringschepen werd aangevoerd en van behoorlijke kwaliteit was, vrij sterk in prijs terug, waardoor de schelvis-filets- makers ook in de gelegenheid kwamen om schelvis-filets te maken van onze eigen schepen. In de voorgaande weken hebben deze mensen hun schelvissen uit het bui tenland (België) betrokken. Ook de voor het binnenland zozeer begeerde brood schelvisje is voor prijzen variërend van 26 tot 13, voor de mindere soorten, te koop geweest. De wijting was de gehele week verkrijgbaar voor 20 tot 10. De dichte wijting werd voor een groot ge deelte door de conserven-industrie opge nomen voor prijzen die rond de 13 of 14 lagen met een uitschieter naar boven voor de straathandel en naar beneden voor de diverse beestenhouders, zoals nertsfokkers of kippen- en eendenhouders. De grofste schol is weer grotendeels op genomen door de exporteurs naar Enge land en ging ook wel naar België en Duitsland. De kleinste schol die woensdag door de geringe aanvoer peperduur was, heeft zijn -veg in het binnenland wel weer gevonden. Makreel is er weer in grote hoeveelheden aan de markt geweest. De allerbeste soorten zijn door de rokerijen verwerkt en de conserven-industrie heeft zich ook deze week weer niet onbetuigd gelaten. Met de haring is het nog lang niet zoals men het zo graag zou willen, hoewel de aanvoer iets ruimer wordt. De prijs van dit visje blijft toch nog steeds voor de meeste verwerkers aan de hoge kant. Ook willen we even aanhalen de prach tige lading vis die vrijdag in de markt werd gezet door de IJM 25 Julie Streiff". Dit schip had naast zijn lading makreel, een prachtige partij schelvis, koolvis, gul en kabeljauw maar ook een mooi partijtje zwartvis, bestaande uit diverse soorten tarbot en heilbot. Bepaald te betreuren is het dat dit schip juist in het laatst van de week moest markten. Het was beter ge weest als deze lading in het begin van de week aan de markt was geweest. Advertentie Miele, AEG, Edy, Bico, DRU. Erres, Scharpf, Electrolux, Sema, Principal, Hoover, Zanker. Reeds vanaf 149.50 met garantie. Gem. betaling en 100 service. Lange Nieuwstraat 433 - 435 MAANDAG 30 JULI Bloemendaalsestraatweg, Santpoort-Zuid, 20 u.: jeugdcircus Bas. Openbare leeszaal, Plein 1945, IJmuiden- Oost, 19 tot 21.30 u. R.-K. leeszaal, Willemsbeekweg 96, IJmuiden-Oost, 19 tot 21 u. Jozefhuis, Vel sen-Noord, 19 tot 21 u. DINSDAG 31 JULI Openbare leeszaal, Plein 1945, IJmuiden- Oost, 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 uur. Filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord, 19 tot 21 uur. Duinpan, Santpoort-Zuid, 16 tot 18 en 19 tot 21 uur. R.-K. leeszaal, Willemsbeekweg 96, IJmuiden-Oost, 10 tot 12 uur. P. J. Troelstraweg 20, IJmuiden-Oost, 9.30 tot 12 uur: spreekuur Stichting Huis houdelijke en Gezinsvoorlichting, tel. 7166. In alle vroegte zijn zondagmorgen om ongeveer drie uur de Deense gasten uit Houlbjerg na een prachtige week te hebben doorgebracht bij de handbalvereniging IJmond in Velsen-Noord weer afgereisd naar hun land, waar zjj de komende zaterdag op hun beurt de leden van IJmond zullen ontvangen in het kader van de sport- uitwisscling van de Europa-Sportring. Het afscheid van de Denen in het met Deense en Nederlandse vlaggetjes versierde Statenhuis geschiedde zaterdagavond onder zeer grote belangstelling. De gasten hadden 's morgens een bezoek aan het Hoogoven- hedrjjf gebracht, dat een grote indruk op hen maakte, 's Middags speelden zjj nog wedstrijden op het Koningsveld en daarna maakten zij zich al weer gereed voor het vertrek. Bij het officiële afscheid was ook aanwezig de heer Oud, algemeen secretaris voor Nederland van de Euro-Sportring. Nadat om tegen half tien zaterdagavond alle Deense gasten binnen waren, allen vergezeld van hun tijdelijke pleegouders en de Hollandse vrienden van IJmond vertelde de heer Oud waarom de Euro-Sportring zich de moeite had gegeven voor de uitwisselingen, die de laatste weken en ook verder nog in de volgende maand met talrijke verenigingen in den iande worden onderhouden. Dit geeft voor de Nederlanders een grote verantwoordelijkheid, zoals IJmond deze week de verantwoordelijkheid voor de ploeg uit Houlbjerg op een uit nemende wijze heeft gedragen. Uit verschillende commentaren viel op te maken, dat het de gasten aan niets heeft ontbroken en dat zij veel plezier hebben beleefd. Uit naam van de E.S.R. dankte de heer Oud de gasten uit Houl bjerg voor hun sportieve gedragingen. Ook IJmond kreeg uiteraard veel dank, evenzeer als de pleegouders voor de ver leende 'gastvrijheid. Met name de heer J. Gaartman, die de gehele week namens het IJmond-bestuur met de gasten is opge trokken, was de E.S.R. veel dank verschul digd. De heer W. Siebers, voorzitter van IJmond, bepaalde zich tot de opmerking, dat van beide zijden een goede vriend schappelijke verhouding is gegroeid, waartoe de sportuitwisseling in gunstige zin heeft bijgedragen. Hij wenste de gas ten alvast een goede thuisreis na de week van gezellig bijeenzijn. De zes Deense da mes kregen ieder als herinnering een wa penlepeltje van Velsen en de jeugdige lei der van Houlbjerg, Egon Mouritzen, ont ving als aandenken aan de geslaagde uit wisseling een vaan en clubspeld van IJmond. VSV had zaterdag Oostenrijkse gasten op bezoek, namelijk de ATSV „Sparta" uit Wagram. De thuisclub kwam uit in de volgende opstelling: Stuy; Rijnders en Rol; Jager, Kort en Snijders; Dikstaal, Langbroek, Ilendriksen, Grootenboer en Aardenburg. VSV nam aanvankelijk het spel volledig in handen. De voorhoede combineerde zo wel ter linker- als ter rechterzijde, dat het een lieve lust was. De Oostenrijkse ver dediging had hierop allerminst een ant woord klaar en voor de toeschouwers goed en wel gezeten waren, hadden Hendriksen en Langbroek VSV een 20 voorsprong gegeven. Ongeveer een half uur duurde dit VSV- overwicht Zo af en toe werd het afgewis seld door een tamme aanval der bezoekers, maar Kort c.s blev«.n met opmerkelijk ge mak de situatie de baas-, Sparta zou dan ook nog geruime tijd ver van een doelpunt zijn gebleven, als Stuy zich niet door een effectvol schot had laten verrassen (21). Goed gesteund door Snijders en Jager trok VSV hierop weer ten aanval. Vooral de vleugel Grootenboer Aardenburg leverde pittig spel en rechts was Dikstaal door zijn grote snelheid gevaarlijk. Hen driksen bracht de stand op 31, Lang broek op 41, Jager na een pass van Dik staal op 51 en Grootenboer op 61. Tegen de rust beten de bezoekers wat beter van zich af en vlak voor de rust scoorde hun middenvoor met een goed schot een tweede doelpunt (62). Ook na de hervatting was VSV weer het gevaarlijkst, maar door een omzetting in de Oostenrijkse ploeg ging het scoren niet zo gemakkelijk meer. Pas in de vijf tiende minuut kon Hendriksen na een vlotte combinatie tussen Dikstaal en Langbroek de stand op 72 brengen. De bezoekers verkleinden hierna na een fout van Stuy weliswaar de achterstand tot 73, maar veel ging er van hun aanvallen ondanks hun aan de dag gelegde grote energie toch niet uit. Hun doel beleefde dan ook de benauwdste momenten, maar hun doelman leverde meermalen knap werk enhad het geluk nog al eens aan zijn zijde. Een en ander was oorzaak, dat Grootenboer pas in de allerlaatste seconde nogmaals tot scoren kon komen (83). De heer Siebers was zeer tevreden over de pleegouders, die huis en haard openstel den voor de gasten. Zonder hen was de ontvangst niet mogelijk geweest. De heer en mevrouw Gaartman, die de gehele week offerden voor de gasten, kregen bloemen en een sigarenaansteker. De heer en mevrouw De Dood, beheerders van het Statenhuis, die de gehele week hun recre atieruimte voor de gasten en IJmonders openhielden, ontvingen uit erkentelijkheid bloemen en sigaretten. Tenslotte zei Egon Mouritzen dat hij het jammer vond aan de laatste avond toe te zijn. Hij dankte namens zijn groep allen, die tot de goede internationale sportweek en het prachtig verzorgde programma voor ontspanning hadden meegewerkt. Hij ge waagde verder met veel dankbaarheid van de uitstekende verzorging door de pleeg ouders. Reeds nu bereidde hij de IJmond-leden, die zaterdag in Houlbjerg zullen aanko men, voor op een goede ontvangst. Het groot gezelschap bleef tot aan het afscheid in het vroege morgenuur van zondag zeer gezellig bijeen met dansen en spel. Hartelijk uitgeleide gedaan vertrok ken de Denen, vermoeid maar met de beste herinneringen aan hun verblijf in de IJmond. Laatste wedstrijden Geheel volgens programma van de sport uitwisseling tussen de handbalvereniging „IJmond" en de gasten uit het Deense Houlbjerg, werden zaterdagmiddag op het Koningsveld voetbal- en handbal wedstrij den gespeeld. Gedurende enige uren heeft men kunnen genieten van een goede voetbalwedstrijd tussen de junioren van VVB en Houlbjerg en van de handbalwedstrijden tussen de heren van IJmond 1 en 2 tegen de Deense gasten. Opmerkelijk was het goede voetbal van de Deense jongeren tegen de VVB-ers, die weliswaar technisch beter waren, maar in evenwicht werden gehouden door het en thousiasme en het niet-aflaten van de te genstanders. Er waren aan beide zijden vaak goede doorbraken, die echter voor de doelen de juiste afwerking misten om tot doelpunten te komen. Het evenwicht tussen de beide ploegen bleef tot de rust gehand haafd aangezien beide teams elk tot vier doelpunten kwamen (44). Daarna leek het of de doortastende, scherp opgestelde aan vallers van Houlbjerg zouden gaan winnen, omdat zij na bijna een half uur met een fraai schot tot 45 kwamen. Maar VVB werkte hard voor de gelijkmaker, die dan ook tien minuten voor het einde werd ge scoord (55). Toch lieten de Deense gasten het er niet bij en met nog enkele minuten te spelen kon het totale evenwicht van de wedstrijden VVBHoulbjerg bewaard blijven. Het zesde doelpunt van de Deense jongeren (56) maakte de balans gelijk, want VVB 1 won dinsdagavond met 101; VVB 2 speelde met 33 gelijk en de jon geren van VVB moesten dus de winst aan de Deense gasten laten. Handbal Evenveel belangstelling was er voor de handbalwedstrijden op het Koningsveld. Eerst kwamen de tweede teams van IJmond en Houlbjerg tegen elkaar uit. De Denen waren veel schotvaardiger dan de IJmon ders, die de aanval te lang ophielden en de Deense doelman telkens goed vonden opgesteld. De rust ging in met 37 voor Houlbjerg. Na de hervatting werd de strijd onder aanmoedigingen van beide suppor- tersgroepen nog feller. De gasten hadden meer succes met doelschieten dan de thuis club, die vaker vergat tijdig in de ver dediging terug te komen. De Denen maak- Advertentie Advertentie Electrolux, Excelsior, Erres, Holland Electro, Ruton, AEG, Philips enz. VERKOOP - REPARATIE Betaling in overleg VELSERDUINWEG 173 - TELEFOON 4402 ten in deze tweede periode tien doelpunten en de IJmonders, toch beter dan voor de rust, wisten hun aantal doelpunten met nog zeven te vergroten, zodat de eind stand 1017 voor Houlbjerg werd. Van geheel ander spelkarakter was de strijd tussen de heren van de eerste teams. In het Deense team speelden nu ook weer enige leden, die al in de eerste wedstrijd hadden meegedaan. Ondanks de uiteraard grotere vermoeidheid van deze Denen, bleken zij over een geweldig uithoudings vermogen te beschikken. IJmond 1 was in de eerste speelhelft aanzienlijk sterker door deze af te sluiten met 148, maar na de hervatting ging het nog meer fel toe. De Denen wisten zeker vier strafworpen goed te benutten en hierdoor kwam het dat bei de ploegen elk nog tot zeven treffers kwa men; een gelijk opgaande tweede helft dus. Met de eindstand 2115 voor IJmond 1 werd de vlugge strijd afgesloten. De regionale atletiekwedstrijden van de A.V. „Sparta" op de sintelbaan aan de Zuid-Larenstraat in Den Haag zijn door een flink aantal leden van de Kenncmer- staten Atletiekvereniging SUOM1 bezocht. Dit bezoek van de Velsense atleten heeft weer enige persoonlijke records opgeleverd mede een nieuwe clubrecord. Ilja Laman die op het nummer 600 meter meisjes A een aanval op haar pas gevestigde Ne derlandse record wilde proberen op de goede baan slaagde hierin niet. De aan val mislukte want zij bleef, hoewel eerste met 1 minuut 39,2 seconden in deze strijd 1,3 sec. beneden haar record, van 1 mi nuut 37,9 sec. Ook de junior Ton Blok uit IJmuiden kon zijn voornemen om zijn Nederlands record op de 1500 meter junioren A om laag te brengen niet ten uitvoer brengen. Wegens gebrek aan tegenstand bleef hij beneden zijn recordprestatie, maar eindig de als eerste in 4 minuten 2 sec. Een goede dag was het voor Wim van der Werff die bij de jongens C met hoogsprin gen een vierde plaats bezette en daarme de tevens door zijn 1.47 meter een nieuw clubrecord vestigde, een verbetering van het oude op naam van W. Velthuijs en A. Versteeg met 1.40 meter bestaande re cord. De 800 meter heren B werd in series gelopen om een finaleplaats te kunnen be reiken. Hans Keizer demonstreerde een fraaie taktiek in zijn serie door juist als zesde te eindigen in 2 min 5 sec. In de eindstrijd ging het hem aanmerkelijk snel ler af. Hij finishte als derde in 1 minuut 59,8 sec. Met een nieuw persoonlijk record werd Henk Witvoet in 2.06.3 eerste in zijn se rie in de 800 meter heren D; Jurg van der Wel maakte met 2.11.4 en vierde ook een persoonlijk record. Klaas Lieuwen stel de met een tweede plaats in de serie in 2.10,5 wel enigszins teleur. De overige uitslagen waren: meisjes C 60 meter: A. Vereschildt le in serie 8,6; le in halve finale 8,7 en le in eindstrijd 8,8 sec. Kogelstoten: A. Vereschildt le met 9.81 meter. Meisjes B: 80 meter: Gea Blok 2. in serie 11.2; 3. in halve finale 11,2; Tine ke Blok 4. in serie 11,7; J. Reineirsche 6. in serie 12,5; E. Keizer 5. in serie 13 sec. Discuswerpen: J. Reiniersce 2. met 20.11 meter. Verspringen: Gea Blok 4.24 m; Ti neke Blok 4.04 meter. Meisjes A: 100 me ter: M. van Setten 4. in serie 14 sec.; Gré Oorthuis 5. in serie 14,2 sec. Hoogspringen: G. Oorthuis 2. met 1,40 meter. Jongens C: 80 meter: W. v. d. Werff 5. in serie 11 sec. Jongens B. 100 meter: C. Kooistra 2. in serie 12 sec.; 6. in halve finale 12,2 sec.; 600 meter: F. Lenderink 4. in serie 1.42; L. Langendoen 6. in serie: A. Tabak 7. in serie. Verspringen: F. Lenderink 4.85 m (pers. record); C. Kooistra 4.78 meter (pers re cord); F. Langendoen 4.43 meter (pers. record); A. Tabak 3.85 meter. Jongens A: 100 meter: F. Roemer 4. in serie 12 sec. xmYmrnrmYYmYvmminfmyminrYYmYYymTnnooqi dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE Geslaagd. Na een herexamen is ge slaagd voor het staatsexamen gymnasium A de IJmuidenaar R. J. Diepersloot, leer ling van het avondlyceum „IJmond". EXAMEN Breda Geslaagd voor het officiers examen bij de Koninklijke Militaire Aca demie: J. P. G. van der Meer, Santpoort.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 7