Van luchtbrug Biak-Schiphol wordt druk gebruik gemaakt AGENDA KNAP SNEL WEER OP Internationaal kamp voor elfjarigen in Overschie Kamuk en Tipak twee Eskimojongetjes en Polle Niemand durft voor eigen risico in Merauke te blijven Nieuw-Guinearaad niet gekend in repatriëring Twee jaar voor jongens die vrouw beroofden Buitenlanders zonder geld bezorgen Amsterdam veel last Vervoersverbod voor varkens nog tot september Barrières van taal, godsdienst en ras worden overbrugd f Zes maanden voor jeugdige componist Engeland en Nederland erkennen junta in Peru De Blue Diamonds naar N.-Guinea Ook opklaringen 'i DINSDAG 31 JULI 1962 Kerkelijk nieuws - Haarlem V elsen-U muiden Beverwijk Heemskerk MOLENDIJK BOSWACHTER LIET ZICH GEWEER AFPAKKEN 7Achzelf aangegeven om van narcotica-verslaving af te komen Aardbeving bij Australisch N.-Guinea Uit het ziekenhuis •SS »s 5. „Pelli, vlieg dan gauw naar boven om te zien wat aan de andere kant van dat touw is!" „Zo met je hoofd naar beneden krijg je misschien wel een geniaal idee, Polle!" „Ik zou graag willen weten, wie het idee gehad heeft om zo een lang touw in de lucht te hangen! Pelli die naar boven vliegt, denkt„Poeh! Dat is een lange weg, maar er moet toch ergens een eind aan komen!" 8 2.S HOLLANDIA. Van de gelegenheid om met extra vliegtuigen vrouwen en kin deren naar Nederland te laten reizen op landskosten wordt ruim gebruik gemaakt. Er worden op het ogenblik lijsten aangelegd van aanvragen voor vooruitzending, aan de hand waarvan voorrangschema's worden vastgesteld. Voor de eerste week van augustus alleen staan reeds tussen de driehonderd en vierhonderd vrouwen en kinderen voor vertrek uit Hollandia geboekt. Voor de extra superconstellations zullen woensdag, donderdag en vrijdag opnieuw 265 vrouwen en kinderen gereed staan. De directie van de Shell op Nieuw-Guinea besloot reeds, op korte termijn alle vrouwen en kinderen te repatriëren. Vrouwen uit Merauke, die maandag op Biak arriveerden, vertelden dat het ver trek nauwelijks een uur tevoren was aan gezegd. Zij mochten per persoon 30 kilo bagage meenemen, maar hadden juist ge noeg tijd gehad de helft daarvan te pak ken. Een van haar, mevrouw S. Keetman, zei dat haar man, die landbouwvoorlich- ter is, al sinds de eerste landingen van de Indonesische parachutisten nabij Me rauke niet meer kon werken. Zijn kweke rij werd bezet door parachutisten. De vrouw van inspecteur van politie L. Es- huis zei dat haar man sinds de landingen geen vrije dag meer had gehad. De vrou wen verklaarden dat het slechts was toe gestaan op eigen verantwoording in Me rauke te blijven. Maar niemand durft dat, zeiden zij. Luchtbrug Van de veertien extra vluchten waren er maandag drie volgeboekt. Allereerst ver trekken diegenen, die in Nederland een op> vangadres hebben. De K.L.M. is in staat vóór 18 augustus met de „luchtbrug" 1100 passagiers te vervoeren. Daarnaast zouden nog enkele honderden vrouwen en kinde ren met normale DC-8-vluchten kunnen worden vervoerd, waardoor de totale ca paciteit voor de komende 18 dagen op 2000 passagiers komt. Hierbij wordt het niet noodzakelijk geacht de plaatsen voor de gewone passagiers te blokkeren. Het schema is gebaseerd op het afvoe ren van 5.000 vrouwen en kinderen in de komende maanden. De met het transport belaste ambtenaren betwijfelen echter of dit aantal inderdaad zal kunnen worden bereikt. Zij ervaren, dat velen niet weg willen, omdat zij pas van verlof zijn te ruggekeerd of niet bereid zijn alles achter te laten. „Kroonduif" moet hard werken Voor de overbrenging van vrouwen en kinderen van plaatsen in Nieuw-Guinea naar Biak wordt ook een grote krachts inspanning van de luchtvaartmaatschappij „De Kroonduif" vereist. Terwijl de norma le lijndiensten zoveel mogelijk gehand haafd worden, is er een schema opgesteld om zo efficiënt mogelijk gebruik te maken van de vier Dakota's, de drie Twin-Pio- neers en de drie Beavers. De 17 vliegers van de Nieuwguinese luchtvaartmaat schappij vervullen hun taak onder moei lijke omstandigheden op een wijze die ieders bewondering oogst. Zij komen daar bij meer dan eens voor verrassingen te staan. Zo werd een toestel van „De Kroon duif" enkele dagen geleden naar een plaats in Zuid-Nieuw-Guinea gezonden, waar volgens opgave enige tientallen vrou wen en kinderen klaar stonden om te wor den overgebracht naar Biak. Dit werk bleek echter vergeefse moeite geweest te zijn, want bij aankomst bleek de stem ming volkomen omgeslagen te zijn en slechts één passagiere bleek bereid om mee te gaan naar Biak om vandaar naar Nederland door te reizen. Niet lager dan 500 meter vliegen Op de verkeerstoren op Biak keek men ook even vreemd op, toen kortgeleden een piloot in een telegram over het vertrek van de zuidkust meldde, dat er 22 passa giers aan boord waren, maar dat het er vermoedelijk bij aankomst 23 zouden zijn, Er werden terstond maatregelen getroffen maar de blijde gebeurtenis had pas kort na aankomst op Biak plaats. De bijzondere omstandigheden vereisen uiteraard ook bijzondere maatregelen. Zo wordt in de gebieden, waar zich nog In donesische parachutisten bevinden, nooit lager gevlogen dan circa 500 meter. Op deze hoogte zijn de toestellen niet bereik baar voor de lichte wapens, waarover de Indonesische infiltranten beschikken. Ondanks de uitzonderlijke omstandighe den voert „De Kroonduif" het schema nauwgezet uit. Maandag zijn met de re gelmaat van de klok toestellen op Biak vertrokken en aangekomen. Ned. Herv. Kerk Bedankt voor Krimpen a. d. Lek J. J. van der Grift te Ermelo. Benoemd tot bijstand in het pastoraat te Kapelle J. van Woerden, emeritus-predi kant te Middelburg. Bedankt voor Haren H. B. Oosthoek te Zwaagwesteinde. Geref. Kerken Aangenomen naar Hoogeveen (5de pred.- pl.) C. van Zuylen te Marken. Oud-Geref. Gemeenten In Nederland. Bedankt voor Bruinisse J. van de Poel te Ede. Geref. kerken vrijgemaakt Bedankt voor Grand-Rapids (Verr. St.) W. Wierenga te Noordbergum. HOLLANDIA Verscheidene leden van de Nieuw-Guinearaad hebben kritiek geuit over de omstandigheid dat de Nieuw-Gui nearaad niet is gekend in de maatregelen tot het vooruitzenden van vrouwen en kin deren naar Nederland. Het heeft ook aan coördinatie ontbroken tussen de raad en het gouvernement. Verklaard werd dat het moeilijk te verteren is dat de Nieuw- Guinearaad de meest recente ontwikkelin gen moet vernemen via pers en radio. Er is nog nooit een bespreking gehouden tus sen de gouverneur en het seniorenconvent van de Nieuw-Guinearaad, dat al een jaar bestaat. Sommige leden wezen erop dat, met het oog op de onzekere politieke toe komst, verscheidene particuliere onderne mers hun bedrijven in Nieuw-Guinea heb ben opgeheven of van plan zijn dit te doen. Opgemerkt werd dat dit voor het gouver nement een welkome gelegenheid is de daarvoor in aanmerking komende Pa poea's of groepen Papoea's in de gelegen heid te stellen met overheidskredieten de ze bedrijven over te nemen. c Grote Kerk, vandaag 2021 u.: Orgel concert. BIOSCOPEN Cinema Palace, 10 u.: „Watt en half- Watt in de penarie", a.l.; 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Ja, ja, die Liebe in Wien", a.l. Frans Hals, vandaag 20 u. en overige dagen 14, 19 en 21.15 u.: „Zeventien en nog nooit gekust", a.l. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Drie dolle tan tes", a.l. Luxor, 14 u.: „Alleen op de wereld", a.l.; 19 en 21.15 u.: en schiep de vrouw", 18 j. Minerva, 14.30 en 20.15 u.: „High Socie ty", a.l. Rembrandt, 10.30 u.: „Paw, kind van twee werelden", a.l.; 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „La belle Américaine", a.l. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Het zwaard van Robin Hood", 14 j. Studio, 10.30 u.: „Sjors van de rebellen club", a.l., 14.15, 19 en 21.15 u.: „The Ge neral", a.l. Monopole (Zandvoort), vandaag en mor gen 14.30 u.: „Alles draait om Conny", a.l.; vandaag 19 en 21.30 u.: „Het meisje Anna Suh", 18 j.; morgen 19 en 21.30 u.: „Schwarze Nylons, heisse Nachte", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Groot Heiligland 62), Frans Halstentoonstelling, 10-17 en 20.30- 22.30 u.; zondag 13-17 u. Tot 30 september. Vishal (Grote Markt): Expositie van een keuze uit het moderne kunstbezit van de gemeente Haarlem, 10-17 u.; zondag 13-17 u. Tot 30 september. Museum „Het Huis Van Looy" (Kleine Houtweg): Expositie van een keuze uit het oude bezit van het Frans Halsmuseum, 10- 17 u.; zondag 13-17 u. Tot 30 september. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Tentoonstelling van schilderijen en tekeningen van Ellen Bottenheim-Nie- mer, 9-17 en 18-20 u., tot 18 augustus. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein): Gedurende de maand juli ex positie van tekeningen van Ives Heude, 10-22 u. Dagelijks klassiek grammofoon- platenconcert 21-22 u.: Mozart. Teylers Museum (Spaame 16): Tekenin gen Hollandse, Italiaanse en Franse school. Dagelijks van 1117 u., eerste zondag van de maand 1317 u. DIVERSEN Raadhuis Zandvoort, vandaag 20 u.: ge meenteraadsvergadering. Openluchttheater Bloemendaal, woens dag 14.30 u.: „Pipo de clown"; 20.15 u.: Afrikaanse dansgroep. Stadhuis Haarlem, woensdag 14 u.: ge meenteraadsvergadering. Strand voor Rotonde, Zandvoort, woens dag 22 u.: Vuurwerk. Vleeshal, iedere dag 14.30 u.: Poppen theater Merlijn. Waaggebouw (hoek Spaarne-Damstraat) Taveerne, met zang door Cobi Schreyer en poppenspel door „Merlijn". Iedere avond van 8 tot 01 u., maandag besloten voor stelling. „Adam en Eva" (Raamvest 5): Iedere avond van 8 uur af café-chantant. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 27 juli). DINSDAG 31 JULI City, 20 u.: „In het Witte Paard". Heidestraat 45, 19 tot 21 u.: Expositie werken van Theo Bitter en Franco Gelli. lach- WOENSDAG 1 AUGUSTUS Rex, 20 u.: De Chaplin-revue. City, 14.30 u.: „Uit Hollywood's fabriek"; 20 u.: „In het Witte Paard". Heidestraat 45, 19 tot 21 u.: Expositie werken van Theo Bitter en Franco Gelli. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, open van 9.30 tot 12 en van 14 tot 13.30 uur. DINSDAG 31 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Doro thea Angermann". Luxor Theater,, 19 en 21.15 u.: „Het zwaard van Monte Cristo". WOENSDAG 1 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Doro thea Angermann". Luxor Theater,, 19 en 21.15 u.: „Het zwaard van Monte Cristo". DINSDAG 31 JULI Marquette-theater Geen voorstelling. WOENSDAG 1 AUGUSTUS Marquette-theater, 15 en 20 u.: „Alles de lucht in". Advertentie HAUTE COIFFURE Salon de Beauté - Sauna SANTPOORTERPLEIN 1 Telefoon 60643 HAARLEM Bus lijn 2 Een 19-jarige Amsterdamse chauffeur en een 18-jarige bijrijder, eveneens uit de hoofdstad, die op 12 maart een publieke vrouw op de Sloterweg probeerden neer te slaan en vervolgens van haar tas met 55 beroofden zijn door de rechtbank in Amsterdam veroordeeld tot een gevangenis straf van twee jaar, door te brengen in een jeugdgevangenis. De officier van justitie had drie jaar jeugdgevangenis geeist. De jongens had den de vrouw op de Sloterweg in hun auto meegenomen naar een stil plekje. Daar wilde de bijrijder de vrouw met een gummistok bewusteloos slaan. Dit geluk te niet, want de vrouw vluchtte. Wel slaagden de knapen erin haar van haar tas te beroven. Daarna gingen ze er van door. De vrouw noteerde het aütonummer en nog dezelfde nacht konden de chauf feur en de bijrijder worden aangehouden. De negentienjarige chauffeur werd in de rapporten een uiterst verwend jongetje genoemd, dat thuis alles kreeg waar het om vroeg. Toen hij 19 jaar werd kreeg hij een auto, „omdat hij bromfietsen niet zo leuk meer vond" Twee jongemannen, die waarschijnlijk aan het oefenen waren met heimelijk ver kregen wapens, hebben een boswachter uit Aarle Rixtel neergeslagen en met diens eigen jachtgeweer bedreigd. Zij zijn er vandoor gegaan en nog niet gevonden. Boswachter Schuurmans reed zaterdag met zijn 12-jarige zoon in zijn auto door het hem toevertrouwde jachtgebied toen hij pistoolschoten hoorde- knallen.- Hij ver liet zijn auto en zag tussen het kreupel hout twee jongemannen staan. Een hun ner nam de vlucht, de heer Schuurmans kon de ander, die langs hem heen wilde fietsen, aanhouden. Op zijn fiets had de jongen een boekentas. Hij weigerde de inhoud hiervan aan de boswachter te tonen. Het zoontje var de boswachter griste de tas van de fiets en rende toen naar de auto om het jachtgeweer van zijn vader te halen. In de tas bleek een groot pistool te zitten. Toen de boswachterszoon het geweer had gepakt, zag hij zijn weg versperd door de man die het eerst was gevlucht. Deze maakte de jongen het pistool uit de tas en het jachtgeweer afhandig. De boswach ter begaf zich toen in een worsteling om te proberen zijn jachtgeweer weer in handen te krijgen. De boswachter kreeg een klap van de kolf van het geweer te gen het hoofd. Met een bloedende hoofd wonde viel hij tegen zijn auto aan. Onder bedreiging van pistool en jachtgeweer wer den de boswachter en zijn zoon gesom meerd onder de auto te gaan liggen. Na dat de twee mannen het contactsleuteltje uit de auto hadden genomen, maakten zij zich langzaam uit de voeten. Advertentie Voor hoofdpijn, migraine, verkoudheid, griep, reumatiek, spit, ischias, kiespijn, zenuwpijn en menstruatiepijnen hebt U een antineuralgicum met zeer grote pijn stillende kracht nodig. Dat is Togal. Bij apoth. en drog. Togal 0.95; 2.40; 8.88. Het afgelopen weekeinde zijn in Amster dam enige tientallen buitenlandse toeris ten, die door geldgebrek aan lager wal waren geraakt, door de vreemdelingenpo litie aangehouden en over de grens gezet. De Amsterdamse recherche schat het aan tal buitenlanders, dat in juli wegens het maken van schulden als ongewenste vreemdelingen is uitgeleid, op ongeveer 100 personen. Iedere maand wordt dit aan tal groter. Het zijn niet alleen jongeren, die hun vakantie voortijdig moeten beëindigen. Dit weekeinde was er een Zwitserse familie bij met vijf jonge kinderen. Een veel toegepaste manier om aan de kost te komen blijkt bij deze lieden het stelen van flessen melk uit kratten te zijn, die de melkhandelaren 's nachts voor hun winkels neerzetten. Lege flessen worden dan bij een andere handelaar tegen statie geldvergoeding ingeleverd. Hoewel met de bestrijding van het mond- en klauwzeer onder de varkens zeer goede resultaten zijn geboekt het we kelijkse aantal nieuwe gevallen is terug gelopen en in de periode van 19 tot 25 juli gedaald tot twaalf kan de minister van Landbouw en Visserij nog geen vrij heid vinden de vervoersbepalingen in het onbesmette gebied op te heffen. Hij heeft besloten de tot nu toe geldende maatre gelen voor het gehele land voorlopig tot 1 september te handhaven. In het besmette gebied (Gelderland. Utrecht, Noord-Brabant en Limburg) ko men nog altijd verschillende verspreide gevallen voor, waarvan de herkomst van de besmetting niet kan worden nagegaan Daardoor is het gevaar van verdere ver spreiding van de smetstof ook naar het onbesmette gebied niet denkbeeldig. De minister heeft bij zijn beslissing vooral overwogen dat de exportmogelijkheden in gevaar kunnen worden gebracht door mo gelijke overbrenging van smetstof naar het onbesmette gebied. Hierdoor zouden de met zoveel moeite en kosten verkregen resultaten weer verloren kunnen gaan. Op het landgoed De Tempel in Over schie is een internationaal zomerkamp ge opend voor elfjarige jongens en meisjes uit negen verschillende landen, naar het voorbeeld van de Amerikaanse kinderpsy chologe prof. D. Twitchell Allen, die in 1951 in Cincinnati (Verenigde Staten) het eerste internationale kinderdorp organiseer de. Dit leidde tot de oprichting van een vereniging die uitgroeide tot een wereld organisatie. Er zijn in de afgelopen tien jaar 34 kampen gehouden, verspreid over de hele wereld, waaraan meer dan 1300 kinderen uit 42 landen hebben deelgeno men. Deze zomer zijn er zomerdorpen in Ca nada, Denemarken, Egypte, Japan, Noor wegen, Oostenrijk, de Verenigde Staten en Nederland. Elk kamp wordt gevormd door ongeveer tien delegaties van twee jongens en twee meisjes van elf jaar met een lei der of leidster. Taalverschillen vormen voor kinderen op deze leeftijd geen pro bleem. De bedoeling is, dat de kinderen bij sport en spel, volksdans, zang, toneel en allerlei uitstapjes zoveel begrip voor elkaar krijgen dat alle barrières van taal, ras, godsdienst en politiek worden over brugd. Na de kampen wordt de onder linge band bewaard door brieven en reü nies. De kampen in Canada, Denemarken en Noorwegen zijn dit jaar reüniebijeen komsten voor de jongens en meisjes die elkaar vijf jaar geleden al hebben ont moet. Hieraan nemen nog geen Neder landse kinderen deel, omdat de Nederland se stichting pas vorig jaar haar eerste kamp heeft gehouden en in 1958 voor het eerst kinderen naar andere landen heeft uitgezonden. De zomerdorpen in Egypte, Japan en Oostenrijk worden dit jaar wel door jongens en meisjes uit ons land be zocht. „De Tempel" in Overschie is tot 20 augustus het ontmoetingscentrum van elf jarige Canadezen, Engelsen, Finnen, Fran sen, Liberianen, Noord-Amerikanen, West- Duitsers, Zweden en Nederlanders. Het is niet onmogelijk, dat er in de loop van de maand ook nog een delegatie uit Zuid- Slavië zal verschijnen. De landen achter het IJzeren Gordijn hebben tot nu toe geen zomerdorpen georganiseerd, maar wel kinderen naar kampen in andere landen uitgezonden. Russische kinderen hebben o.a. deelgenomen aan kampen in Scan dinavië. De kinderen werden tijdens hun verblijf in de kampen onopvallend geobserveerd door psychologen, die een studie maken van de mogelijkheden e.i resultaten van een niet op een gemeenschappelijke taal gebaseerde communicatie en gegevens ver zamelen over de aard en de diepgang van de gelegde contacten. Halverwege augustus wordt er op „De Tempel" een „open dag" gehouden voor ouders en wetenschappelijk of cultureel geïnteresseerden. Wegens het in bezit hebben van verdo vende middelen heeft de Amsterdamse rechtbank een 23-jarige componist uit de hoofdstad veroordeeld tot een gevangenis straf van zes maanden. De officier van justitie had tegen deze aan narcotica verslaafde jongeman, die zichzelf bij de politie aangaf omdat hij voelde dat het mis ging, een gevangenis straf van negen maanden, waarvan drie voorwaardelijk, geëist. De volgens de rap porten verdienstelijke componist, die een televisiehonorarium van 450,- uitgaf aan narcotica en drank, wilde enige tijd uit de maatschappij verwijderd worden om zich zelf weer onder controle te krijgen. Hij was met het roken van marihuanasigaret- ten begonnen en ging daarna steeds ster kere verdovende middelen gebruiken. De officier van Justitie, mr. W. K. ba ron van Dedem, had bij de behandeling van deze zaak gepleit voor een psycho therapeutische behandeling van verslaaf den aan narcotica in een speciale inrich ting. Naar zijn mening houden de ver slaafden feitelijk de handel in verdovende middelen in stand. 72-73. De motorboot tvas nu bij de ijs berg aangekomen. Met een haak hielden de mannen hem tegen de kant aan, zodat ze op het ijs konden stappen. Kamuk en Tipak heten zich zo gauw mo gelijk van de hoogte zakken; en toen ze waren haastten ze zich naar de beneden boot. Hallo, jongens! zeiden de matrozen. Wat voeren jullie hier uit? Was je ver dwaald? Stap maar in LIMA (Peru, AP) Groot-Brittannië, België en West-Duitsland hebben de mili taire junta van Peru officieel erkend. Zij volgden het voorbeeld van Frankrijk, Ita lië, Spanje, Zwitserland, Portugal en Ne derland. President generaal Ricardo Perez Godoy is optimistisch gestemd ten aanzien van de kansen, dat de Verenigde Staten wel dra de schorsing van de diplomatieke be trekkingen en de economische hulpverle ning ongedaan zullen maken. Een aan tal Zuidamerikaanse landen wacht met de erkenning totdat de Verenigde Staten een besluit genomen hebben. Ex-president Manuel Prado Yugaryeche die twaalf dagen geleden in een onbloe dige militaire staatsgreep werd afgezet, zal woensdag met een speciaal vliegtuig van de Air France uit Lima naar Parijs vertrekken. Postume onderscheiding. De Belgi sche regering heeft posthuum ir. S. S. Sme ding de medaille van erkentelijkheid van sche regering heeft postuum ir. S. S. Sme ding als adjunct-afgevaardigde van het In ternationale Rode Kruis in Kongo aan Bel gische onderdanen heeft verleend, in het bijzonder in Elisabethstad, waar hij tijdens een hulpactie in 1961 om het leven is ge komen. De onderscheiding is aan de ouders ter hand gesteld. Rector-magnificus. Voor het studie jaar 1962-1963 is benoemd tot rector-mag nificus van de rijksuniversiteit te Leiden prof. dr. S. Dresden. Toeristen. Drie beschonken Neder landse timmerlieden, die een vakantie aan de Moezel doorbrachten, zijn in Cochem gearresteerd. Zij hadden een Duitser tegen de grond geslagen en politieagenten uitge scholden en geslagen. Een politieman liep verwondingen op. De vakantiegangers zijn uitgewezen. Hun namen zijn niet bekend gemaakt. Volgens het observatorium in Port Mores by in Australisch Nieuw-Guinea, heeft zich dinsdagochtend vroeg een zware aardbe ving voorgedaan in het gebied van de Bis- marckzee. Langs de noordkust van Austra lisch Nieuw-Guinea zijn aardschokken waargenomen. Alle zes Nederlanders die eergisteren bij Innsbruck in Oostenrijk na een bot sing tussen een bus en een vrachtauto door de vrachtauto werden aangereden kon den gisteren na te zijn behandeld het zie kenhuis verlaten. De Blue Diamonds, twee zingende jon gemannen wier grammofoonplaten op de teenagermarkt hoge ogen gooien, en die op het ogenblik hun militaire dienstplicht vervullen, zullen op 22 augustus naar Nieuw-Guinea vertrekken om daar een twintigtal voorstellingen te geven voor de militairen. Zij zullen worden begeleid door een mi litair orkestje dat op Nieuw-Guinea aan wezig is. Er wordt nog gezocht naar en kele artiesten die samen met de Blue Dia monds een afgerond programma kunnen verzorgen. De Blue Diamonds hebben hun elemen taire militaire opleiding van vier maan den voltooid. Zij zullen hierna worden op geleid tot sergeant radio-telegrafist. Deze opleiding zal in verband met het Nieuw- Guinea-bezoek twee maanden later aan vangen. Tussen een lagedruksysteem bij de Noorse kust en het hogedrukgebied bij de Azoren staat een zuidwestelijke tot westelijke stroming met vrij koele mari tieme lucht. De aangevoerde lucht is sta biel, maar frontale storingen veroorzaken daarin tijdelijk bewolking en soms wat regen. Er komt hierdoor niet veel veran dering in de weertoestand. Perioden met bewolking zullen dus worden afgewisseld door perioden met opklaringen. Veel re gen wordt echter het komende etmaal met verwacht. Verder zal de wind ma- ig tot vrij krachtig zijn uit richtingen tus sen zuid en west. Het temperatuurver- loop blijft nagenoeg onveranderd. WEERRAPPORTEN Maximum-tempera turen binnen» en buitenland Neerslag laatste 24 uur. CoeyftaM PIS Bei t Coo*»Koq«e Den Heider Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Zd-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zurich Genève Locarno Wenen Innsbruck Athene Rome Ajaccio Madrid Mallorca Lissabon regen zw motregen zzw motregen zw geheei bew z motregen zzw regen z geheel bew z zwaar bew. zw zwaar bew w onbewolkt wzw geheel bew. zzw /.waar bew zzo half bew. zw geheel bew w motregen zw motregen zw licht bew. zzw zwaar bew windst. onbewolkt windst. onbewolkt windst. half bew. n onbewolkt z zwaar bew zzw zwaar bew zw onbewolkt windst. onbewolkt windst. zwaar bew. ono licht bew. wzw zwaar bew. windst. onbewolkt windst. half bew. windst. onbewolkt ono onbewolkt windst. zwaar bew windst. onbewolkt w 18 0,1 20 1 19 2 20 0,1 20 2 20 0,1 21 0,1 21 0,3 21 0,5 21 1 20 0' 18 0 19 0,1 19 0,1 20 1 20 1 21 7 23 0 27 0 26 0 26 0 23 3 24 0 22 0 24 0 27 0 27 3 24 0 24 0 38 0 29 0 26 0 34 0 30 0 28 0 Woensdag 1 augustus Zon op 5.00 uur, onder 20.31 uur. Maan op 5.50 uur, onder 21.06 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 31 juli Hoog water 3.29 en 15:58 uur. Laag water 11.33 en 23.56 uur. Woensdag 1 augustus Hoog water 4.10 en 16.38 uur. Laag water 12.14 en uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 2