SUOMI beschikt weer over kern van veelbelovende jonge atleten COR OLY Joh. M El J ER Zoon IC KORTING Zomers weer lokte badgasten naar IJmuidense strand AVAR0S De laatste ronde OP ALLE ZOMERARTIKELEN SPORTRUWIELEN C0R OLY JAWA bromfietsen COR OLY STOFZUIGERS Sparen Meer goede muziek in Velsen Velsens zakennieuws DKV start in eerste klasse Amstelland IJmondverenigingen vandaag en morgen m Daling export pekelharing Zeeverkenners gestrand Havenberichten Poetiersbedrijf P. ONRUST ZOON Kostuums-Sportkombinaties-Regenjassen ij mu id en a ƒ475.— DONDERDAG 2 AUGUSTUS 1962 j W PLEIN 1945 Afd. Dames- en Kinderkleding r~^ Gees Lute onbetwist de sterkste Aardbeien en groenten Faillissementen m mmmm i Het atletiekseizoen 1962 heeft tot nu toe voor de Kennemerstaten Atletiekvereni ging „Suomi" op duidelijke wijze ge demonstreerd dat deze Velsense atletiek- club hard op weg is om haar oude repu tatie te heroveren in de Nederlandse atletiekwereld. Dank zij de opkomst van een flink aantal jeugdleden, die onder leiding van de heer W. van Gog een serieuze training volgen, is gebleken dat „Suomi" voor de naaste toekomst bezig is een nieuwe kern van wedstrijdatleten(es) te vormen, die nu al op elke baan gevreesde tegenstanders (sters) zijn geworden. Het is bij dit alles een gelukkige om standigheid, dat al deze vooruitstrevende jeugdleden van „Suomi" „eigen kweek" zijn, gerecruteerd uit deelnemers(sters) aan de school-atletiekwedstrijden. Deze wedstrijden hebben eens te meer duidelijk gemaakt, dat het toch wel zeer goed is voor de lichamelijke opvoeding op de scholen propaganda te maken. „Suomi" heeft hiervan nu de resultaten ervaren. Er staat nog een verscheidenheid aan baanwedstrijden voor de Velsense atle- ten(es) op het programma; wedstrijden, waarin zij zich in hun prestaties nog meer kunnen bekwamen. De prestaties hebben al geleid tot het behalen van twee Nederlandse jeugdkam pioenschappen, een prachtig resultaat voor „Suomi" en vooral ook voor oefen- meester W. van Gog en zijn helpers(sters). De meest opvallende prestatie is die van het A-meisje Ilja Laman, dat op de 600 meter met 1.37,9 het nationale record voor zich opeiste na een grondige voorbereiding. Van de IJmuidenaar Ton Blok werd reeds vorig jaar verondersteld, dat hij in 1962 tot belangrijke resultaten zou kunnen komen. Zijn serieuze training en vooral ook persoonlijke vechtlust stempelden hem in 1961 al tot een aspirant-kampioen. Hij heeft bij de junioren A op de 1500 meter aan deze verwachtingen volledig beant woord door niet slechts het oude club record van 4.02,4 terug te brengen naar 3.57,9 doch met dit resultaat tevens het nationale record op dit nummer te be machtigen. Deze IJmuider-atleet wist voorts het clubrecord op 800 meter junioren A met 3,5 seconde terug te bren gen tot 1.54,5 en hetzelfde nummer voor heren liet hem evenzeer het oude record terugbrengen met nu 3,2 seconde tot 1.54,8. Inmiddels heeft Ton Blok zijn laatste record 800 meter junioren A in de laatste wedstrijd opnieuw verbeterd met 0,1 seconde tot 1.15,4. Op de technische nummers was het de C-junior W. v. d. Werff, die het club record hoogspringen 1,40 meter opvoerde tot 1,48 meter en daarnaast op vèrspringen samen met R. Sligting het 4,91 meter record wist te brengen op 4,98 meter. In dezelfde C-afdeling junioren kwam R. Sligting voorts op de 80 meter van 10,1 seconde tot het nieuwe record van 9,9 sec. en op de 600 meter van 1.31,7 tot het nieuwe resultaat van 1.30,9. Rob Schmitz, die bij de junioren C uit komt, verbeterde het clubrecord discus werpen aanmerkelijk van 29,46 meter tot 31,32 meter met nog groter verschil het zelfde record opnieuw tot 37,50 meter. C. Kooistra bij jongens B kwam tot een geheel nieuw record 60 meter in 7,5 secon de en verbeterde het oude record 100 meter van 12,- seconden naar 11,8 seconde. Advertentie Kippepoulet heerlijk voor de soep, p. p. 2.25 Soep-Braadkippen, p p. 2 00 Braadkuikens, per pond 2.50 Poulardes, per pond 2.50 Piepkuikens, per pond 2.50 Alles vers geslacht geen diepvries GRAHAMSTRAAT 4 - TEL. 8803 ORANJESTRAAT 94 - TEL. 5291 Ook bij de meisjes A liep G. Oorthuys de 60 meter in 8,9 sec. naar een nieuw record, terwijl bij de meisjes D M. Oorthuis de zelfde afstand van 9,1 sec. terugbracht naar 9,- seconden. Dezelfde atlete nam op vèrspringen D slechts een centimeter meer voor een nieuw record, dat op precies 4 meter werd gebracht. A. Vereschildt liet zich niet onbetuigd bij discuswerpen meisjes C. Het oude record van 17,12 meter kwam door haar nu op 22,39 meter. Bij de heren zorgde A. Koet voor een verrassing door het bestaande clubrecord 400 meter horden van 60,5 seconden terug te brengen tot 58,9 seconden. Bovendien wist hij de clubrecords op hoogspringen en polsstokhoogspringen met respectieve lijk 1,80 meter en 3,30 meter te evenaren. Tenslotte is het H. Keizer bij de heren van „Suomi", die voor de 2000 meter een nieuw clubrecord met precies 6 minuten vestigde. Al met al een uitstekende prestatielij st van „Suomi"-leden, die het wel erg jam mer vinden de eigen vertrouwde sintel- baan op het voormalige Watervliet te moeten missen en nu voor hun baanoefe- ningen aangewezen zijn op de sintelbaan van het sportpark „Adrichem" te Bever wijk. Met de inrichting van het nieuwe Ko ningsveld aan de Grote Hout- of Konings weg te Velsen-noord en dan weer in de vertrouwde omgeving hopen de vele leden van ..Suomi" toch mettertijd ook weer over een si(ntelbaan de beschikking te krijgen. Advertentie de mooiste bromscooter Breestraat 108 Beverwijk Bij de postinrichting IJmuiden was in de maand juli van dit jaar de inleg op de Rijkspostspaarbank 455.699,60 gulden; uit betaald werd tot een totaalbedrag van 372.087,60 gulden. Volgens de statistiek van de gemeente Velsen was het saldo van de Rijkspost spaarbank in deze gemeente vorig jaar 1.868.000, tegen ƒ2.594.000 in 1960. Voor de Nutsspaarbank waren deze bedragen respectievelijk 976.000 en 1.275.000. HAVENVERKEER AMSTERDAM. In juli zijn in de hoofdstedelijke haven aangekomen 761 schepen (4.923.659 brt.) en vertrokken 760 schepen (2.024.317 brt.). Advertentie KOOPJES IN ALLE AFDELINGEN Speciale aanbieding in Dames- en Herenkonfektie Dames- en Herenmodes Maatkleermakers Kennemerlaan 36 - IJmuiden Tel. 4453 Na de vakantie, in de eerste volle week van september, zal de Volksmu ziekschool Velsen een begin maken met de invoering van het Orff-instrumenta- rium. In die maand zullen alle leerlin gen hiermee kennis maken. De verwach ting is, dat met behulp van dit instru mentarium de lessen nog aantrekkelijker zullen worden. Op de demonstratielessen, die ook dit jaar weer in de verschillende gemeentedelen zullen worden gegeven, zullen ouders en verdere belangstellen den kennis kunnen maken met de eerste resultaten. Met de propaganda voor het komende jaar zal vroeg worden begonnen. Om de ouders letterlijk en figuurlijk tegemoet te komen zal de directeur van de Volks muziekschool op verschillende plaatsen in de gemeente spreekuur houden om alle gewenste inlichtingen te verstrekken. De zittingen zullen worden gehouden in Sant poort-Noord, Santpoort-Zuid, Driehuis, IJmuiden-Oost, IJmuiden-West en Velsen- Noord. Over tijd en plaats volgen nog nadere mededelingen. Indien mocht blij ken, dat hieraan behoefte bestaat, zal op enkele plaatsen spreekuur worden inge steld. Een 25-tal leerlingen van de opleiding ten behoeve van de harmonie- en fanfa recorpsen wordt thans opgeleid voor de examens van de landelijke bonden. De eerste candidaten zullen in het voorjaar van 1963 examen kunnen doen. Eind sep' tember zal met een tweede cursus wor den begonnen. Er is reeds een zodanig aantal gegadigden voor een nieuwe cur sus, dat deze zeker doorgang zal vin den. Omtrent de datum van begin zullen de besturen der muziekverenigingen nog bericht ontvangen. Het verdient echter wel aanbeveling, dat zij nu reeds in eigen kring nagaan welke leerlingen even tueel nog in aanmerking komen deze cursus eveneens te volgen. Alleen jonge leden van harmonie- en fanfarecorpsen kunnen voor deze speciale opleiding in aanmerking komen. Na het succesvolle optreden van de Volksmuzikschule uit Neukölln is van ver schillende kanten de vraag gerezen, of het mogelijk zou zijn ook aan de Volks muziekschool Velsen te komen tot de vor ming van een orkest met een dergelijke bezetting. Er zijn thans concrete plan nen om, naast de albestaande ensemble klassen, over te gaan tot de vorming van een dergelijk orkest. Het spreekt echter vanzelf, dat aan de leden van dit te vormen orkest wel enige eisen moeten worden gesteld. De leden zullen dan ook in overleg met de betreffende leerkrach ten voor de instrumentale lessen worden uitgezocht. Om misverstand te voorko men: in de bedoelde opzet is geen plaats voor accordeons, blokfluiten en tokkelin- strumenten. In het pas geopend motel aan de Rijks weg nummer 9 in Beverwijk is woensdag morgen tijdens een korte plechtigheid de afdeling lijn- en bodediensten van de Be verwij kse verhuis- en transportfirma Commandeur overgedragen aan de, even eens in Beverwijk gevestigde, firma Bra- kenhoff. De firma Brakenhoff vierde tege lijkertijd haar 38-jarig bestaan. De lijn en bodediensten worden nu met vier wa gens onderhouden. Vier van de zeven zoons Brakenhoff zijn in het bedrijf werkzaam. Commandeurs transportbedrijf dat over een week zijn 38-jarig bestaan zal vieren, blijft in de toekomst het verhuis- en inter nationaal meubeltransport verzorgen. Advertentie In de elfde zomeravondrit van de Be- verwijkse rennersclub „Kennemerland", die over een afstand van tachtig kilometer in het sportpark „Adrichem" werd verre den, heeft de Castricummer Cees Lute zich onbetwist de sterkste getoond. Samen met Jan Timmer, die hij in het beslissende sprintje vrij gemakkelijk de baas bleef, had Lute een voorsprong van bijna ander halve ronde bijeen gefietst. De uitslag luidde: 1. C. Lute, 2. J. Tim mer, 3. H. Wentink, 4. D. Dullemans, 5. F. van Tongeren. De zes andere deelne mers hadden zich al eerder bij het mees terschap van Lute neergelegd en waren afgestapt. Uitslag B-klasse: 1. J. van Egmond, 2. G. Bobeldijk, 3. T. Groot. Uitslag C-klas- se: 1. R. Öeteman, 2. H. Boomsma, 3. J. Bobeldijk, 4. L. Steenman, 5. E. Berne- veld, 6. J. van Wijk. Uitslag jeugdklasse: 1. Durge, 2. Dekker, 3. Cornelisse. Na de volgende week zal het wel gedaan zijn met de aardbeien. Op de Beverwijkse veiling was de aanvoer woensdag 5000 manden. Voor de eerste kwaliteit werd van vier tot vijf gulden per mand betaald; de tweede soort bracht 1,50 tot 3,40 per mand op. De doosjes aardbeien werden vlot verkocht; er werd tot 51 centen per doosje voor gegeven. De aanvoer van waspeen is vrij groot. Bij dit ruime aanbod zoekt de handel ken nelijk voor nieuwe afzetmogelijkheden. Zo heeft een exporteur uit „Noord" een tiental kratten waspeen naar West-Afrika doen verschepen. De noteringen op de Beverwijkse veiling waren woensdag: aardbeien 150500, sla 3'/ï12, spinazie 1224, postelein 1225, andijvie 2230, rode kool 1825, bloem kool 1451, doperwten 110155, snijbonen 170200, tuinbonen 1322. Uit mededelingen in het officiële club blad van de christelijke korfbalvereniging „Door Korfbal Vriendschap" blijkt dat de resultaten van de vereniging in het afge lopen jaar bevredigend zijn geweest. DKV 1 en DKV 2 behaalden het kam pioenschap in hun afdeling en promoveer den naar de eerste en tweede klasse Am stelland. Het is de bedoeling dat op 9 augustus de senioren- en op 22 augustus de jeugdtraining wordt hervat. Op 25 augustus zal de DKV wisselbeker de in zet zijn van de sportdag en op 1 september nemen zeven DKV-twaalftallen deel aan een toernooi in Amsterdam-Noord. De indeling van de nieuwe competitie ziet er als volgt uit: Eerste klasse: Oranje Nassau 2A'dam- Z.; Vlug Vaardig 2—A'dam-N.; Sport VereentWormerveer; CSCAAmstel veen; MIKAmsterdam-West; DKVIJ- muiden-O.; Wordt- Kwiek 2—Uithoorn; BadhoeveBadhoevedorpKIOSNieuw- Vennep; ODIAalsmeer. Tweede klasse: DKV 2—IJmuiden- O.; SDOHillegom; Rapid—Haarlem-N.; VZOD—De KwakelMeervogels—Amster- dam-Z.; DIOD—Mijdrecht; MIK 2—Am sterdam-W.; CSCA 2—Amstelveen; OS- DOOuderkerk aan de Amstel; KIOS 2 Nieuw-Vennep. Derde klasse: RooswijkVelsen; Roos- wijk 2—Velsen; DKV 3—IJmuiden-O.; Meer BoschHeemstede; Meer Bosch 2Heemstede; Badhoeve 2Badhoeve dorp; DiemenDiemen; Meervogels 2 Amsterdam-Z.; SDO 2Hillegom; Vlug Vaardig 3A'dam-N. A I: Oranje Nassau aAmsterdam-Z.; Wordt Kwiek aUithoorn; Vlug Vaar dig aAmsterdam-N.; DKV aIJmuiden- O.; DIOD—Mijdrecht; Diemen—Diemen; CSCA a—Amstelveen. m A 2: SDO a—Hillegom; KIOS—Nieuw- Vennep; RapidHaarlem-N.; Rooswijk Velsen; Sport Vereent a—Wormerveer; DKV bIJmuiden-O. B: DKV c—IJmuiden-O.; CSCA a—Am stelveen; Vlug Vaardig b—Amsterdam- N.; SDO b—Hillegom; Sport Vereent b— Wormerveer; Wordt Kwiek bUithoorn, De rechtbank te Haarlem heeft dinsdag in staat van faillissement verklaard; Jacobus Brouwer, aannemer van metsel werken te Haarlem, Mentawistraat 19. Rechter-commissaris is mr. H. G. Rambon- net; curator is mr. A. R'. van IJlzinga Veen- stra, te Haarlem. R. Bergen, metaalbewerker te Wormer veer, Van Speykstraat 27. Rechter-commis saris is mr. H. G. Rambopnet; curator mr. C. J. Doorenbos, Wormerveer. Bij beschikking van de rechtbank van 24 juli is aan de firma W. Komen Zoon te Assendelft, Dorpsstraat 1Ö55. en haar fir manten W. Komen te Krommenie, Zuider hoofdstraat 115 en J. Komen te Assendelft. Dorpsstraat 1078 voorlopige surséance van betaling verleend, met benoeming vgn mr. C. J. Doorenbos te Wormerveer tot bewind voerder. Het verhoor van schuldeisers is bepaald op dinsdag 6 november 1962 om 2 uur. Bij beschikking van 27 juli is in het fail lissement van; Martinus Christiaan Hoole. koopman te Haarlem, Riebeeklaan 3 in de plaats van mr. F. M. Oberman, tot curator benoemd mr. K. A. F. J. Pliester, te Haar lem. Advertentie RALEIGH MAGNEET VESTING reeds vanaf 109.- Breestraat 108 - Beverwijk DONDERDAG 2 AUGUSTUS Openbare leeszaal, Plein 1945, IJmuiden Oost, 10 tot-12.30 u. Filiaal Wijkerstraat- weg 77, Velsen-Noord, 10 tot 12 u. R.-k. leeszaal, Willemsbeekweg IJmuiden-Oost, niet geopend. P. .1. Troelstraweg 20, IJmuiden-Oost, 9.30 tot 12 u.: Spreekuur huishoudelijke en gezinsvoorlichting, tel. 7166. Raadhuis, Velsen, 10 tot 12 u.: Spreek uur wethouder van sociale zaken (geen woningtoewijzing). VRIJDAG 3 AUGUSTUS Openbare leeszaal, Plein 1945, IJmuiden- Oost, 19 tot 21.30 ui Tegen de toen bijna strakblauwe hemel stonden woensdag, hoog en ver weg een paar kleurige vliegers, daar beneden op het kampeerterrein, vlak naast elkaar, de rode, oranje, witte en groene tenten. Een lange stoet badgasten trok naar het steeds drukker wordende strand. Na een van de koudste julimaanden van de laatste eeuw scheen ook in IJmuiden de zomer te zijn begonnen. Terwijl op de dichtbevolkte pier de vis sers met een frons in het voorhoofd naar de ranke toppen van hun hengels turen wagen zich aan de andere kant de zwem mers in zee. Sommigen tot hun middel, een enkele wat verder. De zee, Nederlands grootste vriend en vijand die iedere zomer opnieuw zwemmers en zwemsters verrast door haar verraderlijke stromingen lijkt kalme en ongevaarlijk. Bijna elke dag staan in de kranten berichten over kinde ren en volwassenen die tijdens een zwem tocht in moeilijkheden zijn geraakt. Soms komt er nog op tijd hulp opdagen, een andere keer is die hulp te laat. „Hoe is het gesteld met de veiligheid van de baders aan het IJmuidense strand?" Deze vraag stelden wij woensdagmiddag aan de heer J. J. Krijnen, agent van de Velser politie, die gedurende het gehele zomerseizoen de badgasten vanuit zijn bo ven alles uitstekende, wachtpost gadeslaat. We hebben hier dit seizoen nog geen ern stige ongelukken gehad" zegt hij. „De mensen zijn erg voorzichtig, waarschijn lijk omdat zij wel vermoeden hoe sterk de stroom is die langs de pier trekt." Op dit moment haast een dame zich hijgend de trap op; „Ik ben mijn dochtertje kwijt", vertelt ze zenuwachtig. Rustig noteert de politieman de gegevens. „Dat gebeurt hier veel", zegt hij even later. „Pas nog liep er een vier jaar oud jongetje over het strand van IJmuiden naar Bloemendaal. De poli tie uit Bloemendaal heeft hem daar opge vangen en de kinderen die naar IJmuiden komen lopen houden wij hier zolang vast." Want de samenwerking tussen de politie te Wijk aan Zee, Bloemendaal, Zandvoort en IJmuiden laat niets te wensen over. Mochten er ondanks de waarschuwingen toch mensen zijn die zich te ver in zee wagen, dan is er nog altijd de IJmuidense Reddingsbrigade. Een lid van de brigade houdt van 's morgens negen uur tot diep in de middag de zwemmers met een ver rekijker in het oog. Langs de kust vaart de oranjekleurige reddingvlet, de twee an dere liggen op het strand en doen alleen dienst op drukke dagen. Waar veel mensen bij elkaar zijn ge beuren dikwijls ongelukken. Kleine ver wondingen kunnen in de eerste hulp in de politiepost behandeld worden. Voor ernsti ge gevallen wordt de hulp van de genees kundige dienst ingeroepen. Naast het po- Agent J. J. Krijnen kijkt vanuit zijn hoge post uit over het IJmuidense strand. Het hele seizoen van 's morgens vroeg tot laat in de middag, tot de laatste badgasten zijn vertrokken. litiehuisje staat in de zandbak een klein blond meisje. Ze huilt tranen met tuiten „Ik ben mijn moeder kwijt", roept ze tus sen de snikken door, ze is al een uur weg." De kinderen aan de andere kant van het gaas staren haar belangstellend aan. „Je moeder, die komt nooit meer terug", constateert er eentje. Aan de kop van de pier ligt nog één schip. Het is een Franse stenenbreker die onderwater liggende obstakels verwijdert. De Nederlandse arbeiders zijn met vakan tie. Sommigen van het slaan vanuit een ligstoel op het strand de buitenlandse col lega's gade. Anderen proberen vanaf de Zuiderpier een visje te verschalken. Want de pier is voor hengelaars opengesteld ge durende de vakantie van de bouwvakken. Dit ventje loopt nog veilig in de buurt van zijn moeder, fdaar iedere dag is er wel een vader of moeder die rade loos op zoek is naar een wat al te avontuurlijke zoon of dochter. In het tweede kwartaal van 1962 is er in totaal 3.071.465 kg pekel- en steurharing geëxporteerd, wat aanzienlijk minder is dan hetgeen in dezelfde periode van het vorig jaar werd uitgevoerd, nl. 4.345.042 kg. De opbrengst was echter niet zo veel min der, want de waarde in guldens van de ge- exporteerde pekel- en steurharing bedroeg in het eerste kwartaal van 1962 f 3.099.154 tegen ƒ3.896.026 in dezelfde periode van 1961, hetgeen te danken is aan de hogere prijzen. In 1961 en 1962 lagen deze resp. op 0,90 en 1,01 per kg. Het grootste aandeel in de uitvoer had Scheveningen met 1.177.457 kg (38,34 percent) met een waarde van 1.225.122,—. Katwijk en Vlaardingen kwamen met 29,97 percent en 29,10 percent op de tweede en derde plaats. De verdere uitvoer kwam uit IJmuiden of andere plaatsen, aldus een overzicht van de dienst der Nederlandse Haringcontrole in Den Haag. Advertentie Achtervering en 2 versnellingen BREESTRAAT 108 BEVERWIJK Op de Maas, bij het Noord-Limburgse plaatsje Afferden is een groep zeever kenners uit Roermond gestrand, doordat hun boot, met proviant, kleding, uitrusting stukken en geld in brand raakte, ontplof te en tenslotte zwartgeblakerd naar de kant dreef. Het gezelschap was met vier boten op weg naar een vakantieadres. Een vonk van een buitenboordmotor,zet te gemorste benzine in brand. Aan blussen viel niet meer te denken. Voor de zeeverkenners zat er niets an ders op dan het bootje onmiddellijk te ver laten. Als een brandende fakkel dreef het de rivier op. Toen bovendien nog een re serveblik benzine ontplofte, bleef er van de boot niet veel meer over dan een zwartgeblakerde karkas. Door de vakantie plannen moest een dikke streep worden gehaald. Advertentie Alle goede merken 100 service en garantie W| m m r q MARKTPLEIN I 3 H t K TELEFOON 4262 Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Brandaris van Teignemouth: Nieder Rhein, Christlanshamn; Victoria, Kopenhagen; Tikhoresk, Antwerpen, le dig Binnenhaven IJmuiden; Ulysses, Rotterdam; Zaanland, Buenos Aires; Dongeborg, Brussel, le dig Ubunker IJmuiden; Automedon, Hamburg; Graig, Liverpool; Sapele Palm, Liverpool; Jean E., Londen; Galtgarben, Gent, ledig Binnenhaven IJmuiden; San Nicola, Tuapse; Asmara, Rotter dam; Bernhard Schepers, Mantyluoto; Havjarl, Norfolk, kolen voor IJmuiden; Autolycus, Ham burg; Verkhoyansk, Caen, ledig Binnenhaven LJmuiden; Berkelstroom; Gerd Frese, Stocka. Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Pericles van Rotterdam: Tjerk Hiddes, Londen, bijlegger IJmuiden; Martin Thore, Stockholm; Loke, Ant werpen; Maas, Rotterdam, ledig Koog aan de Zaan; Imperial, Rotterdam. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Maratha Enterprise naar Vlissmgen; Dianel, Goole, kunst mest van IJmuiden; Ubbergen, Klaipeda; Illstein, Bremerhaven; Waterland, Las Palmas; Angelus, Curasao; Anja, Grimsby, kunstmest van IJmui den; Maron, Bremen; Draca, Halmstad, ijzer van IJmuiden; Timca, Kotka; Narvy, Gdynia, ledig van Zaandam; Corsair, Hampton Roads; Rijn- borg, Domipsö, zout van IJmuiden; Norfolk Tra der, Harlingen; Yewdale, Londen, walsmateriaal van IJmuiden; Skagerak, Herö, zout van IJmui den; Jagersfontein, Bremen; Emile Delmas, Duinkerken; Theano, Rotterdam; Ibadon Palm, Southampton; Amstelstroom, Plymouth; Philetas, Rotterdam; Amyntas, Hamburg; Unitas H., Cux- haven; Mitras, Rotterdam; Lies Frelsen, Cuxha- ven; Ustroom, Rouen; Magas, Rotterdam; Anto- nios S., Fireus. Donderdag vertrokken uit IJmuiden; Anita Adèle naar Rotterdam; Julius Hausschildt, Cux- haven; Brandaris, Londen; Tjerk Hiddes, Abö, bijlegger IJmuiden; Christant, AböLucas Bols 1, Abö. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkömst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 7