Zaterdag „troostderby" in Hilversum Trabert liet zich verrassen door Ayala in internationale tenniskampioenschappen Canadees profiteerde geducht van windschifting en won Vogelzang versloeg Den Hartog in A-toernooi van Groenendaal Amsterdammer Vink de snelste sprinter in Zandvoort Engelsman Hobday behield de leiding op het IJsselmeer s. r Del Sol gaat naar Juventus voor 2 miljoen André en Versluis mogen niet naar Alkmaar Tien paarden in de Derby Scheeren kreeg trap van paard Bart Kraan stelde teleur bij FD's Vanavond komen alle A-spelers op de baan s Vroegtijdige ontsnapping verraste favorieten RE VA opgeheven HHC kampioen softbal in West I Mh VRIJDAG 3 AUGUSTUS 1962 11 11 Braziliaanse club overwon in New York Grote Prijs Duitsland Open golfkampioenschap in Hilversum Susan Doerr dicht bij wereldrecord WERELDTITELSTRIJD HORNETKLASSE Nederlandse jeugd eindigde I team op de been" te brengen, op de laatste plaats Oefenprogramma van de semiprofclubs Tony Trabert, de Amerikaanse ex-Wim- bledonkampioen, zal zich tevreden moeten stellen met een prijs van duizend gulden. De zaak waarnemer in Europa van ten- niscircusexploitant Jack Kramer verloor in de kwartfinales van de internationale profkampioenschappen op de Mets-banen in Scheveningen tegen de verwachting in van de nieuwste aanwinst van het circus, de Chileen Luis Ayala, en daarom komt hij niet in aanmerking voor de hogere prijzen die de halve-finalisten elkaar zul len betwisten. Ook de Australiër Mal An derson verdween uit de strijd. Hij ver loor van zijn landgenoot Ashley Cooper. De Nederlandse tennisliefhebbers kun nen de laatste weken hun hart ophalen aan toptennis. Was de vorige week Hil versum het strijdterrein van sterke ama teurs uit vele landen, dit „weekeinde" is het de beurt aan de beste professionals, ondergebracht in het Kramercircus, om hun kunnen te tonen. En onwillekeurig gaat men vergelijkingen trekken tussen het spel van beide categorieën. Hoewel men eigenlijk pas een duidelijke uitspraak tv - ."SS, Tennis \ii M VI krijgt als spelers van beide categorieën tegenover elkaar op de baan komen te staan, was het gistermiddag toch wel dui delijk dat een Laver in goede vorm onge twijfeld ook bij deze profs een uitstekend figuur zou slaan. Dat Cooper winnen zou van zijn land genoot Anderson lag in de lijn der ver wachtingen. De man die voor Laver de kroon van de sterkste amateurspeler ter wereld torste is altijd al een completere speler geweest dan Anderson.. Het duur de in dit duel wel even voordat beide spelers op de juiste temperatuur waren en in het begin wekten zij de indruk dat er twee tennisrobotten op de baan stonden, die plichtsgetrouw hun werk de den. Het was voor de enkele honder den toeschouwers een raadsel waarom Anderson steeds maar op de beslist niet zwakke backhand van Cooper bleef spe len. Hij kwam dan ook met 3-1 achter te staan alvorens hij tot wat meer sprei ding overging en er in slaagde bij 3-3 op gelijke voet te komen. Twee service- doorbraken bezorgden Cooper echter toch de eerste set 6-3. In de tweede hield Anderson tot 2-2 de score bij, maar op 2-3 moest hij opnieuw zijn service prijsge ven en dit verlies kwam hij niet meer te boven: 3-6. Ayala is in zijn eerste profjaar duidelijk sterker gaan spelen. Zijn geslicede sla gen zijn wat meer gepolijst en ook zijn service heeft aan kracht gewonnen. Tra bert daarentegen blijkt op zijn retour te zijl), al is zijn formidabele backhand nog immer een machtig wapen. Dubbele fouten bij een service komen bij profs slechts zelden voor. Maar Trabert pres teerde het om tweemaal achtereen een dubbele fout te maken, juist op een on gelukkig moment, namelijk toen Ayala in de eerste set met 5-4 voorstond. De fouten kostten Trabert dan ook de set (6-4). Maar in de tweede bleek wel duidelijk dat de in Parijs woonachtige Amerikaan niet was opgewassen tegen het afwisselen de spel van de kleine gedrongen Chileen. De temperamentvolle Ayala, wiens aan vankelijk zwakke backhand steeds beter ingespeeld raakte stelde de Amerikaan vooral met zijn sublieme dropshots voor grote problemen. Dit uitputtende speltype velde uiteindelijk ook Trabert want na 2-2 in de tweede set werd het, doordat Ayala nog tweemaal door de service van zijn tegenstander brak, heel snel 6-2 voor de kleine Chileen, die daarmee dus zijn kansen behield op de eerste prijs van 3800 gulden. Voetbal Luis del Sol, de beroemde binnenspe- ler van Real Madrid, heeft een contract getekend voor de Italiaanse club Juven tus. Hoewel officieel nog geen transfer bedrag bekend werd gemaakt, gelooft men in Spaanse voetbalkringen, dat dit 33 miljoen peseta's bijna twee miljoen gulden heeft bedragen. Daarvan zou 25 miljoen peseta's ten gunste zijn ge komen van Real Madrid en 8 miljoen peseta's aan Del Sol, die een contract heeft getekend voor de duur van drie jaar. Real Madrid nam Del Sol in 1960 over van de vereniging Betis uit Sevilla en betaalde voor hem toen 6 miljoen pe seta's. Naar we vernemen, heeft het bestuur van VSV bericht ontvangen, dat de KNVB de overschrijving van André en Versluis, de beide VSV-spelers, die de wens te kennen hadden gegeven in het komende seizoen voor Alkmaar uit te ko men, niet accepteert. Hans van Doornveld, die een paar sei zoenen zij 't dan niet regelmatig deel uitmaakte van Stormvogels' eerste elftal, zal in het komende seizoen voor KFC uitkomen. De Braziliaanse club America heeft woensdag de eerste wedstrijd in de finale van het internationale voetbaltoernooi in New York gewonnen. De Brazilianen ze gevierden met 2-1 over het Portugese Be- lenenses. De ruststand in deze wedstrijd, die door veel incidenten werd ontsierd, was 0-0. De tweede finale-ontmoeting tussen bei de teams zal zondag worden gespeeld. De Australiër Ashley Cooper. Dat er bij het dubbelspel aanzienlijk mindere bedragen op het spel stonden (eerste prijs 2160 gulden, een bedrag dat de partners dus moeten delen) was dui delijk aan het duel tussen de combinaties Mackay-Segura en Cooper-Trabert te mer ken. Even leek de ontmoeting interessant te worden toen Mackay en Segura in de eerste set een 5-1 achterstand ophaalden tot 5-4, maar toen maakten Cooper en Tra bert er een eind aan, 6-4. In de tweede set kwamen clown Segura en Mackay er helemaal niet meer aan te pas: 6-2. De eerste partij van dit toernooi was de enkelspel-ontmoeting tussen de Australiërs Ashley Cooper en Mal Anderson. Cooper won met 63, 6—3. In de tweede wedstrijd zegevierde Ayala (Chili) met 64 62 over de Amerikaan Tony Trabert. De uitslag van het dubbelspel was: Cooper/Trabert (Australë/Ver. Staten) Mackay/Segura (Verenigde Staten/Ecuador) 64, 62. Paardesport Van de 125 in hun geboortejaar voor de Derby 1962 ingeschreven dravers zui len er op zondag 5 augustus op de ren baan Duindigt tien deelnemen. Dit zijn Axkit Hollandia, Allegonda's Juweel, Ab dullah Hanover, Ammettiena van IJmui- den, Ascure, Albert P, Amad Kinley, Amou de Mitzi, Astrid Hollandia en Apace Spencer. Het totaal uit te loven bedrag aan prij zen en fokpremies heeft de recordhoogte van ruim f 21.000., waarvan er 11.000. voor de winnaar zijn bestemd. De bekende springruiter Willy Scheeren uit Vught is als gevolg van een trap van een paard opgenomen in de Ursula-kliniek in Wassenaar. Scheeren liep op het achterterrein bij het concours hippique in Stompwijk toen plot seling Feldblume van Cees Schmal, die zonder berijder bij de trailer stond opsprong en de achterbenen achteruit sloeg. Het paard trof hierbij Scheeren vol tegen het hoofd bij het rechteroor. Schee ren sloeg tegen de grond en bleef met een gapende wond bewusteloos liggen. Na dat hem eerste hulp was verleend op het terrein is Scheeren per ziekenauto over gebracht naar de Ursulakliniek voor ver dere behandeling en onderzoek. Zijn toe stand was donderdagavond volgens be richten van de Ursula-kliniek niet kritiek. Op zondag 5 augustus zullen op de Hamburgse baan Bahrenfeld de aan de heer A. Voordouw toebehorende Jour de Java en Kan Pom B van de Friese stal Oosting deelnemen aan de 2600 meter lan ge internationale draverij om de Grote prijs van Duitsland die gedoteerd is met 40.000 DM. De paarden, die resp. op 2620 en 2640 meter zullen starten, worden gereden door Martin Vergay en Joh. Oosting. Tijdens de eerste wedstrijd van de Hol- landweek II, die bij bijzonder goede weers omstandigheden op het IJsselmeer werd gehouden, ruimde de wind tijdens de ra ces van zuid naar west waardoor het merendeel van de uitgezette banen be- zeilbaar was. Enkele zeilers wisten ech ter geducht van die windschifting te pro fiteren, zoals bijv. de Canadees P. Hen derson, die in de FD-klasse de eerste overwinning behaalde. Henderson was bij het eerste merkte ken in het middenveld en leek vrijwel kansloos. Op kop voeren in de eerste ronde afwisselend de Hongaar Dominek, Jan van Staveren en Jan Bol. In de volgende ronde nam de Oostenrijker Ch. Ludwig de leiding over voor Dominek en Van Staveren. Intussen was Henderson al in vierde positie gekomen voor Jan Bol. Kruisend maakte de Canadees een slag zee in en toen de wind draaide kon hij daardoor de boei gemakkelijk bezeilen. Hij won met een behoorlijke voorsprong op Ludwig en Van Staveren. Bart Kraan stelde teleur. Hij bracht het niet verder dan een dertiende plaats. Henk de Ruiter wist in de Pampusklas- se eveneens van de windschifting gebruik te maken. Zijn voornaamste concurren ten E. A. Labouchère en H. van Es sen maakten een overbodig slagje, ter wijl De Ruiter rustig naar het merkte ken zeilde. De jeugdige H. F. van der Rest had in de Finnjollen steeds de leiding van Voor het internationale open golfkam pioenschap voor amateurs en profs dat zaterdag 4 en zondag 5 augustus over 72 holes op de Hilversumse golfclub wordt gehouden, hebben 69 deelnemers inge schreven. De eerste prijs voor de profs bedraagt 2.000. Favorieten voor de titel zijn de Zuidafrikaanse prof Brian Wilkes, die vorig jaar op de Kennemer Golfclub in Zandvoort heeft gewonnen, en de Hil versumse prof Gerard de Wit. het grote veld, terwijl H. van Gelder zich na veel strijd met T. de Vries en de Belg Guy Lachapelle zich als tweede wist te plaatsen. De uitslagen van de eerste dag waren: FD-klasse: 1. Syndi (T. Henderson, Ca nada), 2. Suzanne (Ch. Ludwig, Oosten rijk), 3. Adriaan (J. van Staveren), 4. Tilicum (J. Bol), 5. Balaton (Dominek, Hong). «jMjfiöJ»- Hornetklasse: 1. Tantalus (G. Gowell, G.B.) 2v Poule de Luxe (D. Nagtegaal), Drakenklasse: 1. Blizzard (F. J. Buys) Pampusklasse: 1. Westeinder (H. J. de Ruiter) Waterjuffer (P. L. de Zwart) Finnklasse: 1. Feeling (H. F. van der Rest), 2. Lutine (A. van Gelder), Olympiajollenklasse; 1. Killroy (N. Key- zer), 2. Troubadour (G. W. Stellingwerf), Vrijheidsklasse: 1. Monique (L. Willem- sen), 2. Smitje (H. Schmitz jr.). Zwemmen De 17-jarige Amerikaanse vlinderslag zwemster Susan Doerr, die met een tijd van 1 min. 8.2 sec. bijna een jaar lang het wereldrecord van de 100 meter op haar naam had staan, zwom donderdag bij wedstrijden in Philadelphia deze afstand in 1 min. 7.8 sec. Dit betekent de op een na beste wereldprestatie van dit jaar. De beste is de wereldrecordverbetering van de Canadese Mary Steward, die eind juli op een 55 yards baan een tijd van 1 min. 7.3 sec. liet afdrukken. De dag voor de Derby komt de PSV „Hilversum" tijdens haar zaterdagavond- meeting met het G. Heikens Memoriaal, dat als de zgn. Troostderby mag worden beschouwd. De mindere klasse der 3-jari gen en de paarden, die met de 2500 meter lange afstand van de officiële Derby moeite hebben, verschijnen hierin aan de start. De flyer Annemieke Hollandia heeft hierin ongetwijfeld de beste papieren, vóór Amor du Commerce en Arion Athel. Een mogelijk outsider is de sterk opkomende Amigo. In het vijfde onderdeel van het amateur- kampioenschap heeft de noordelijke troef YYV goede kansen Walnut Erebus en Xan- thos Narciso naar de plaatsen te verwijzen. In de tweede autostartkoers gaat Zalkestis winnen van Xanthia S en Witty Hanover. Outsider is Vink S. De eerste afdeling van de Cromwell-prijs kan eindelijk succes brengen voor Adua Scotch, gevolgd door Zeester en Antoinette. De tweede afdeling kan een prooi worden voor de keuze Tes- selaar (Anne Emiiie, Zoöphiel), gevolgd door Axworthy B. Indien Amigo het derde nummer verkiest boven 't Heitens Memo riaal kan hij hierin winnen vóór zijn stal- genoot Axel Hollandia en Anna Scotch. Bij de 2-jarigen is een aantrekkelijke strijd te verwachten tussen Brion v. d. Lente en Balero Prise, waarbij eerstge noemde de voorkeur heeft. Bravour S is een mogelijk outsider. Hoewel in de Carena-prijs vijftien paarden starten be staat er over de komende zege van Astyanax geen enkele twijfel. Slechts Zane Grey vormt een lichte bedreiging, evenals Xandover, wanneer hij tijdig uit het grote gedrang zal zijn. Het internationale nummer is een vol komen open aangelegenheid. De onderlinge verschillen zijn zo gering, dat vijf paar den voor de eerste plaats in aanmerking komen. De kleine Victor Emanuël heeft een lichte voorkeur boven Mitchouka en de sterke Umberto. Een mogelijk outsider is Walter Hollandia. De eerste A-partijen van het Groenen- Peter Groenland, die in het B-toemooi door Van Walsem werd gewipt, waagde een kansje in het A-toemooi en ontmoette de Amsterdammer Blom. Groenland weer de zich verdienstelijk maar faalde ge woonlijk op het beslissende moment. Zo verspeelde de Heemstedenaar na een 54 voorsprong de eerste set door twee double faults (75) en ook toen Blom op match- daal-toernooi hebben de talrjjke toe-1 point stond sloeg Groenland weer zijn schouwers gisteravond nog weinig ver- service in het net: 62. Piet Witteman heffends geboden. Mogeiyk was het jneest versloeg Gerkens eveneens in twee sets opvallende resultaat de zege van Hein met 62 en 63. Ronald Kammeijer Vogelzang op de HLTC'er Tonnie den speelde tegen Van Buuren een ongedwon- Hartog, die in twee sets door de veelbe- §en partij, nam veel risico, liep veel op, lovende Vogelzang werd geklopt. Men maar bezat voldoende overwicht op de speelde dit duel zonder enige franje, iedere nogal passief spelende WOC'er om onbe- klap moest een punt opleveren, doch dit dreigd de strijd met twee maal 64 in lukte aanvankelijk noch Vogelzang, noch zÜn voordeel te beslechten. Den Hartog. Veel slagen belandden buiten Bij de dames werd Annette Broekers de lijnen en pas later vond men de juiste door de Haarlemse jeugdkampioene Mar- richting. In de eerste set gaven beide spe- Iers elkaar niets toe, maar in de tweede set nam Hein Vogelzang, gestimuleerd door de bescheiden 75 zege in de eerste set, het initiatief en bleef de HLTC'er op de diepe passingshots en de fraaie half-1 volleys van zijn tegenstander het antwoord schuldig: 61. tien van Rappard in twee sets verslagen: 86 en 61. Martien zal in de halve fi nale de degens moeten kruisen met Rietje Tervoort. Mevr. Hiddinga en Wijkhuizen hebben in het dubbelspel de eer moeten laten aan de jeugd. Cockie v. d. Broek en Hein Vogelzang bleven het Heemstede-dubbel de baas met 62 en 86. Vanavond om halfzeven begint het A- toernooi in zijn volle omvang, want dan komen alle deelnemers aan het heren enkelspel op het gravel. Tom Okker, die van de week de eer ten deel viel in het jeugdvormingskamp Beekhuizen tegen de Indische tennisstrateeg Krishnan te mogen spelen en het de Indiër zeker niet cadeau gaf, ontmoet Ronald Kammeijer en zal evenals de Amerikaan Rubinoff tegen P. Koster geen grote tegenstand behoeven te overwi—ien. Daarentegen verwachten we veel strijd en mogelijk veel drie-setpar- tijen in de duels tussen Marcel Koster en Van Splunter, Groen en Blom, Horn en Vogelzang, De Jong en Nieland en Balink en Witteman. Voorts speelt Rubinoff met Balink nog een dubbel om halfacht tegen Deibei en Vorstman. Na twee dagen zeilen liggen de Engel sen C. C. Hobday en P. Bateman met hun schip „Black an' Blue V" stevig aan de kop. In de tweede race van het wereldkam pioenschap in de Hornetklasse, dat op het IJselmeer bij Muiden wordt verzeild, heeft de Engelsman Hobday de leiding in het klassement behouden. Hij eindigde weliswaar niet als eerste, maar werd door een tweetal diskwalificaties toch overwin naar. Hobday heeft gedurende de gehele race Een krachtmeting tussen de wielerclubs „Olympia" (Amsterdam) en „De Kam pioen'' (Haarlem), donderdagavond op het circuit van Zandvoort als ouverture van het zondag te houden wegkampioen j schap der amateurs verreden, heeft een overwinning opgeleverd voor de snelle Amsterdammer Louis Vink. Hij zegevier de in de eindsprint van een negen man sterke kopgroep over de steeds meer op de voorgrond tredende Bert Bogaard, Henk Koopmans, Jan Koolhof, Rein de Jong Henk Scharrighuizen, Thijs Bouma, Wil lem van Smirren en Ben Gieske. Deze negen aanvoerders hadden met een vroeg tijdige ontsnapping de favorieten volko men verrast. Voor deze clubontmoeting, waarvan de 01ympia"-beker weer de inzet vormde, verschenen maar liefst tachtig renners 34 A-klassers, 18 B-klassers. 20 C-klas sers en 8 jeugdrijders aan de start. In de race voor de A-rijders onderna men Koopmans en Gieske al in de tweede ronde het parcours moest vijftien keer afgelegd worden een uitlooppoging en zij kregen daarbij spoedig gezelschap van Bogaard en Koolhof. Vier man op kop dus Het peloton reageerde fel op deze vlucht en door Van Smirren, Bouma, De Jong. Scharrighuizen rn Vink werd met kracht de tegenaanval ter hand genomen. Hen- ny Marinus, die reeds na honderd me ter fietsen een lekke band kreeg en met n ronde achterstand de strijd voortzet te, schoot hen daarbij te hulp. Zij kwa men op gelijke hoogte van de vier kop lopers. De favorieten Schuuring, Steen voorden, Visser, Balvert en Krabbenbos lieten de negen demarranten aanvanke lijk rustig gaan en die afwachtende hou ding werd hen noodlottig. Visser, Schuuring, Krabbenbos, Balvert en Helsloot begonnen tenslotte nog wel aan de achtervolging, maar dat bleek on begonnen werk. Vooral Bogaard, Koop mans, Koolhof, Gieske, Van Smirren en Bouma weerden zich met de „gedubbel de" profrijder Marinus voortreffelijk op het voorplan. Het peloton kreeg in de slot fase zelfs nog een ronde achterstand aan gemeten van de negen koplopers. Alleen Schuuring en Visser bleven buiten hun bereik. De uitslag luidde: 1. L. Vink (Olympia), de 63 kilometer in 1 uur 31 min. en 14 sec.; 2. B. Bogaard (KAmp.); 3. H. Koopmans Jong (Ol.)6. H. Scharrighuizen (Ol.) 7 M. Bouma (Kamp.); 8. W. van Smir- Juist nu het weer wat zomers begint te worden is het voor de voetballers hoog tijd geworden voor een gedegen voorbereiding op het aanstaande seizoen. Zoals bijvoorbeeld bij Ajax, waar Swart en Muller (zie foto) met hun team- genoten aan de training begonnen. Volleybal een fel gevecht geleverd om de leidende ren (Ol.); 9. B Gieske (Kamm- in r positie met zijn landgenoten Clifford en Schuuring (O) 1 White Deze laatste twee waren bij de In de race'voor nieuwelingen wisten start teruggeroepen, aoch hadden hieraan Frans v. d. Ruit, Marcel Rutte en Cor fff" «f <*f fêeven. White finishte ten Groenewegen een ruTm"voorsprong"e be- slotte als eerste voor Hobday, Clifford en halen en van hen bleek Van der Ruit ten- de Zwitser Berger Aangezien Clifford en slotte de rapste sprinter. White echter werden gediskwalificeerd De uitslag luidde: 1. F vd Ruit (Ol)- werden Hobday en Berger evenals in de de 42 kilometer in 1 uur 5 min en 13 sec eerste race respectievelijk een en twee. 2. M Rutte (Kamp.); 3 C Groenewegen K. J. Schipper was met een zevende plaats Ioenewegen ditmaal de beste Nederlander. De uitslag van de tweede race was: 1. Black and Blue V, stuurman C. C. Hob day. bemanning J. Odie (Engel), 2. Woof, J. C. Berger-Ernie Berger (Zwitserland), 3. Tertia, O. K. Cramp-Judy Cramp (En geland), 4. Sagitta I, R. E. Martin-R. Cle ments (Engeland), 5. Falsetto, R. D. G. Stevens-G. Cramp (Canada). Het klassement luidt nu als volgt: 1.1 De Amsterdamse eredivisieclub volley- C. C. Hobday (Engeland) 100 pnt., 2. J. C. bal en landskampioen MVC REVA heeft Berger (Zwitserland) 98 pnt., 3. R. E. Mar- opgehouden te bestaan. Er waren moeilijk tin (Engeland) 93 pnt., 4. O. K. Cramp heden gerezen tussen de spelers, wat voor (Engeland) 92 pnt., 5. Dr. Brian Walker Hans Jansen aanleiding was naar AMVJ (Engeland) 90 pnt. over te gaan en voor Hidde van der Ploeg om met volleybal te stoppen. Daar aan voerder Hans Maas hetzelfde besluit nam, i\t a i j j - vraagd naar AMVJ, zodat het eerste team Nederland is door een 5-4 nederlaag tegen met Paul van Lit (ex-REVA), Wim Hoe- Oostennjk op de negende en laatste plaats boer en Cees Degenkamp zo goed als de geemdigd in het toernooi om het golf- zelfde samenstelling behoudt. Vier van de kampioenschap voor jongens in Krefeld. acht damesleden van REVA gaan even! In de hnale won West-Duitsland met 51/»- eens over naar AMVJ, dat in de over- met 6 3 - .z®?evier?e Zweden gangsklasse uitkomt. De vier overige meis met 6-3 over Italië. Belgie versloeg in een jes hebben nog geen keus kunnen maken wedstnjd voor de bezetting van de vijfde maar zullen waarschijnlijk de gelederen ot en met zevende plaats Spanje met van Armada of Boemerang gaan verster- J"*- 1 ken. (Ol.); 4. A. Bogaard (KAmp.); 5. G. Nijs- sen (Kamp); 6. W. de Veer (Ol.); 7. W. Kennis (Ol.); 8 S. Handgraaf (Kamp.); 9. C. Plus (KAMP(: 10. H. Maatman (Ol.). Bij de C-klassers zegevierde de Haar lemmer Gerrit Kuilboer in de eindsprint van het compacte peloton. De uitslag was: 1. G. Kuilboer (Kamp.), de 34 kilometer in 59 min. en 12 sec.; 2. Wolfers (Kamp.); 3. Riem (Ol.); 4. Jansen (Ol.); 5. Seelen (Kamp.); 6. Silleman (Ol.); 7. Fiechter (Kamp.); 8. Koelemey (Kamp); 9. Hui- bers (Ol.); 10. DE Vries (Ol.). Een rit voor jeugdklassers werd gewon nen door de Amsterdammer Van der Moot. Hij finishte met grote voorsprong. De uitslag was: 1. Van der Moot (Ol.), de 12,5 kilometer in 23 min. en 15 sec.; 2. Blom, 3. Van Berkel, 4. Kiekens, 5. Schenk, 6. Van der Horst, 7. Neddermeyer, 8. Handgraaf (allen Kamp.). Clubklassering: 1. „Olympia" met 78 pnt.; 2. „De Kampioen" met 59,5 pnt. De „01ympia"-beker ging zodoende weer mee naar Amsterdam. In het nog korte bestaan van de NSDB heeft het Haarlemse HHC opnieuw de kampioenstitel van West I veroverd. Deze titel bracht het in totaal veroverde aan tal kampioenschappen op zeven. De „Reds" namen geen halve maatregelen en wonnen verdiend met 14-5. Deze grote zege is echter zeker niet ge makkelijk tot stand gekomen. De meer dan 600 bezoekers zagen reeds in de eerste innings DSS via een honkslag van Dinie Zwanenveld de leiding nemen. Wel kwam HHC door honkslagen van Ruth de Haas en Hannie Berendonk terug en werd de negatieve score in een positieve omgezet, doch het anders zo prima veldspel van HHC was nu veel slordiger. Toen DSS in de derde innings via honkslagen van Betty Nederstigt en Tinie Hardebelt de 4-1 achterstand kon omzetten in een 4-4 stand, werd het op merkelijk stil in het kamp van de „Reds". Zelfs het nemen van een 6-4 voorsprong door fouten in het DSS-veld was nog niet belangrijk. De vonk, die HHC tot explo sie zou brengen kwam in de vijfde slag beurt. Opnieuw kreeg Els Ter Meulen een vrije loop. Een mislukte stootslag gaf toen de moeilijkheden. Want terwijl de honk- loopster nog niet terug was op het honk wierp de werpster al de volgende bal naar de slagvrouw. Een enorme klap ver over het buitenveld en goed voor een homerun deed het HHC kamp opveren. Doch toen kwam de domper. De scheidsrechter had het spel nog niet hervat. Iedereen moest terug naar zijn honk en opnieuw nam Ruth de Haas plaats in het slagperk. HHC was echter wakker geschud. Het zelfvertrouwen was terug. Ruth de Haas gaf een twee-honkslag, gevolgd door honk slagen van Mieke Albers, Emmy Hofstra Gerda Cammenga en Saskia de Jong. On der deze druk moest het moedig spelende DSS bezwijken. Zelfs het uitgeven van een niet aan de scheidsrechter opgeven pinch- hitster kon HHC niet intimideren. Wat coach Verzeylberg ook probeerde, niets hielp. Toen DSS eindelijk deze innings kon beëindigen waren inmiddels acht HHC speelsters de thuisplaat gepasseerd. De strijd was gestreden. Toosje van Galen bracht tenslotte in de zesde innings de eindstand op 14-5. Feilloos veldwerk bracht HHC door de laatste DSS-slagbeurt en toen Mieke Albers met een aangooi op het eerste honk de laatste nul voor haar re ning nam kon de vlag in top. HHC heeft op het ogenblik een moeilijk te overwinnen ploeg. Het jeugdig enthou siasme en de routine van enkele ouderen hebben deze ploeg tot een gaaf geheel ge maakt. Hannie Berendonk maakte al de kampioenschappen mee. De HHC ploeg is nu ook veruit favoriet voor het behalen van de landstitel. Deze strijd zal in sep tember in Rotterdam worden beslist. Evenals de andere semi-profclubs speelt ook Haarlem enkele wedstrijden ter voor bereiding van het aanstaande seizoen. Za terdag spelen de roodbroeken tegen de amateurkampioen JOS (aanvang vier uur) woensdag om kwart voor zeven staat De Volewijckers tegenover de Haarlemmers.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 11