1 ll 1 1 1 Mevrouw, u krijgt het befitei T&hcVi UITGAAN IN HAARLEM Duitse Jeugdboeken voor Nederlandse Willy Vervoort en Harry Mooten naar N.-Guinea VRIJDAG 3 AUGUSTUS 1962 Nieuw „Telstar"-systeem in voorbereiding n m ssjhb. MÊÊÊÊ De radio geeft zaterdag T elevisie programma Vee Vee Vee in de Vleeshal DIVERSEN MUZIEK TENTOONSTELLINGEN Alkmaar geeft opdracht aan Mari Andriessen Een communicatiesatelliet, die veel weg heeft van een cilindrische vogelkooi en die stationair op een punt boven de aarde komt te hangen, zal in de toe komst wellicht dag en nacht kunnen zor gen voor wereldwijde tv-programma's. De afdeling ruimtevaart van Hughes Air craft heeft donderdag bekendgemaakt, dat haar geleerden krachtens een regerings contract werken aan de ontwikkeling van een dergelijke satelliet, welker gewicht circa 225 kg zal bedragen. De satelliet zal op een hoogte van 36.000 km met de aarde meedraaien. Aange zien satelliet en aarde dezelfde snelheid zullen hebben, lijkt het alsof de satelliet stilstaat. Een groot voordeel is de enor me hoogte, waardoor de satelliet bijna eenderde van de aarde kan bestrijken. Door een zo'n satelliet boven de At lantische Oceaan zouden Noord-Amerika, Europa, Zuid-Amerika en Afrika dag en nacht door een communicatienet met el kaar verbonden zijn. Drie van deze sa tellieten zouden de gehele aarde kunnen omspannen. Hughes is voornemens begin volgend jaar drie kleine communicatiesatellieten in de ruimte te brengen. Het betreft hier experimentele versies van de grote satel liet, die naderhand moet volgen. r— A A NKOND/G/NGEfl r n BESCHOUWINGEN HILVERSUM I. 402 m. 746 kc/s. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00-24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte ochtendklanken (gr.). 8.00 Nieuws, postduivenberichten en socialistisch strijd lied. 8.19 Muzikale ochtendpost (gr.) 8.30 Voor de kinderen. 8.50 Wegwijzer, tips voor vakantie en snipperdagen. 9.00 Ochtend gymnastiek voor de vrouw. 9.10 Klassie ke muziek (gr.). 9.35 Waterstanden. 9.40 Meisjeskoor. VPRO: 10.00 Samen thuis, praatje. 10.05 Verder dan de wereld, Bij beloverdenking. VARA: 10.20 Melodieën- Expres. 10.50 De wilde vaart, cabaret. 11.20 Sportnieuws. 11.45 Orgel en zang: lichte muziek. 12.15 De mens in de kos mos, lezing. 12.30 Mededelingen ten be hoeve van land- en tuinbouw en postdui venberichten. 12.34 Vers van de pers. 13.00 Nieuws. 13.15 VARA-Varia. 13.20 Voor de jeugd. 14.10 Streekuitzending. 14.30 Lichte grammofoonmuziek. 14.50 Matinee op de vrije zaterdag: Concertgebouworkest klas sieke en moderne muziek. 16.40 Boeken wijsheid. 17.00 Radio Jazzclub. 17.30 Ac tualiteiten. 18.00 Nieuws en commentaar. 18.20 Draaiorgelmuziek (gr.). 18.30 Licht ensemble. 19.00 Artistieke Staalkaart. VPRO: 19.30 Op de helling, gesprek. 19.45 Kamermuziek (gr.). 19.55 Deze week, le zing. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Mariniers kapel. 20.40 Dansorkest en zangsolist. 21.10 Socialistisch commentaar. 21.25 Roemeens orkest. 21.50 Op de oude toer: bejaarde melodieën. 22.20 Sportnieuws. 22.30 Nieuws. 22.40 Licht instrumentaal kwintet. 23.05 Lichte grammofoonmuziek. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 1007 kc/s. 7.00- 24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Geestelijke lie deren. 7.30 grammofoonmuziek. 7.45 Mor gengebed en overweging. 8.00 Nieuws. 8.15 Pluk het weekend (gr.). 8.50 Voor de huis vrouw. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Mo derne orkestmuziek (gr.). 11.00 Voor de zieken. 11.45 Klassieke muziek (gr.). 12.00 middagklok-noodklok. Licht lunchcon cert (gr.). 12.55 Nationale zwemkampioen- schappen te Soest. 13.00 Nieuws. 13.15 Pla- tennieuws. 13.25 Musicerende dilettanten. 13.50 Operetteklanken (gr.). 14.30 Voor de jeugd. 15.30 Viool en piano: moderne mu ziek. 16.00 Grammofoonmuziek. 16.10 Als de dag van gisteren, klankbeeld. 16.40 (gr.). 17.30 Boekbespreking. 17.40 Semi- klassieke grammofoonmuziek. 18.30 Noem mij een land als Nederland, gevarieerd programma. 19.00 Nieuws. 19.10 Actuali teiten. 19.25 Kamermuziek (gr.). 19.55 Po pulaire klassieken door het kamerorkest. 20.50 De platenkoffer, gevarieerd program ma. 21.40 Weense klanken (gr.). 22.20? 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nieuws. 22.40 Wij luiden de zondag in. 23.00 Moderne orkestmuziek (gr.). 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Populaire orkesten parade. 12.30 Weerberichten. 12.35 Popu laire orkestenparade (vervolg). 13.00 Nws. 13.15 Weekend Juke-Box. 14.00 Lichte grammofoonmuziek. 14.30 Amusements muziek (gr.) 15.30 Broer en zus en zo 16.00 Licht casinoconcert. 17.00 Nieuws. 17.50 Dagklapper en liturgische kalender. 17.20 Vrouwenkoor. 17.40 Symfonische jazz. 18.00 Vlaamse kerkorgels. 18.21 Klas sieke kamermuziek (gr.) 18.30 Voor de sol daten. 19.00 Nieuws. 19.30 Lichte grammo foonmuziek. 23.00 Nieuws. 23.05 Jazz. 23.55-24.00 Nieuws. VOOR VRIJDAG NTS: 20.00 Journaal en weekoverzicht KRO: 20.20 Brandpunt, maandelijks TV- magazme. 21.00 Tekenfilm. 21.20 De Jack Benny Show. gevarieerd programma. 21.45 Oosterse Christenen, een documentaire over verschillende Christelijke kerken in Turkije. VOOR ZATERDAG AVRO: 15.00 Hallo Vaderland!, een se rie extra groeten van onze militairen op Nieuw-Guinea 15.15 Jazz. 15.40 Russische volksdansen. 16.35 Reisfilm over Noorwe gen. 17.00-17.30 Voor grote en kleine kin deren. 19.30 Dierenfilm. NTS: 20.00 Jour naal en weeroverzicht. AVRO: 20.30 Inter nationale liedjes. 20 ^5 Televizier 21.00 Caterina Valent" ,w ->i 50 TV- film. 22.15-22.4U Israëlisch P heater. Drie opera's van Mozart in Aix-en-Provence Clara Asscher-Pinkhof bekroond Advertentie NAAST UITVOERINGEN van klassieke en pre-klassie- ke muzieken waarvoor het Pro Arte Kamerorkest van Kurt Redel uit München dit jaar was ingelast en recitals waarbij Teresa Berganza Aix speciaal met Spaanse liede ren in verrukking bracht, was er, eveneens volgens tra ditie, een concert dat in het teken van „vandaag" was ge plaatst. In de tuin van het klooster Saint-Louis, dat te genwoordig als ambachts school gebruikt wordt, had zich, onder het lover van platanen, het Parijse Colon ne-orkest opgesteld om onder leiding van Jean Gitton die zich als invaller kranig kweet van een zware taak, een pro gramma uit te voeren dat grotendeels al weer aan bei de jubilarissen van Aix, Mil- haud en Strawinsky, was ge wijd. De zes symphonietjes van Milhaud zou men wel als de twintigste eeuwse replieken van Bach's Brandenburgse Concerten kunnen omschrij ven. en zijn „Creation du Monde", ongetwijfeld een hoogtepunt in zijn massale oeuvre, blijft voor de ge schiedenis stellig het stuk waarin de jazz en de westerse muziek tot dusver hun ge lukkigste verbintenis gesloten hebben (bij na zonder schennis van het eigen karakter of de eigen eer). Milhaud's leerling Jacques Bondon vertegenwoordigde op dit pro gramma met een liederencyclus met orkest begeleiding „Le Pain de Serpent" de jonger generatie, ofschoon zijn modernisme zich duidelijker in de instrumentale aan kleding dan in de muzikale gedachtenlijn en ontwikkeling openbaarde. In tegenstelling met zijn balletten ,,Le Sacre du Printemps" en „Les Noces" kon men, met betrekking tot „L'Histoire du Soldat" van Strawinsky eveneens deze avond wel weer betwijfelen of deze parti tuur over de symfonische autonomie be schikte om ongestraft als concertstukje te kunnen fungeren, hoe karakteristiek van wege de orkestrale economie ook dit werk dan ook was in de jaren na Wereldoorlog I, die dit programma in het bijzonder deed herleven. BIJ DE SAMENSTELLING van het ta bleau de la troupe is men in Aix over 't algemeen uiteraard wel verplicht met het vlottend verloop der beschikbare opera krachten rekening te houden, doch dit jaar scheen de leiding bij die operatie op nogal Wat extra tegenslagen te zijn gestuit, en in ieder geval heeft men sterren als ètich- Randall, Sciutti of een Marcello Cortis, die nu enige maanden geleden veel te jong overleden is, ën die sedert jaren de kern der bezettingen vormden, soms wel erg gemist. Gabriel Dussurget die als artistie ke directeur van het festival zich een in ternationale faam als „talenten-coach" verworven heeft, had met de Italiaanse Mariella Adani overigens een soubrette in het pikant-ironische genre geschaakt die zich zelfs naast Sciutti's herinnering nog wist te handhaven; ook een andere ont dekking van trouwens al enkele jaren te rug, de Peruaan Luigi Alva spreidde in zijn twee befaamde aria's „Dalla suo pace" en „II mio tesoro" in „Don Juan" een finesse en een adeldom ten toon, waar door hij ook in Aix als Mozart-vertolker het pleit nu wel definitief gewonnen heeft. Dit boek, dat als het beste boek voor lezers van 12 tot 15 jaar uit de bus kwam, is uitgegeven door de Cecilie Dressier Ver lag in Berlijn. De prijs bedraagt DM 5000 en wordt uitgeloofd door het bondsminis- terie voor gezins- en jeugdzaken. Hij wordt 2 november in Stuttgart uitgereikt. In het kader der Frans Halstentoonstel ling en met medewerking van Haarlems Bloei zullen vanaf 6 augustus gedurende veertien dagen, voorstellingen gegeven worden in de Vleeshal door de poppenspe lers Jan Nelissen en Feike Boschma. Het is dus een gezamenlijk programma voor handpoppen en marionetten onder de titel: VEE VEE VEE in de Vleeshal. Het ligt in de bedoeling van de spelers het publiek te wijzen op de vaak „prettige" manier der z.g. vreemdelingenindustrie. Het wel en wee der toeristen wordt nader belicht en de roemruchte gastvrijheid der Hollanders komt in dit vreemde verhaal tot uiting op een aparte manier. Een klein cabaretprogramma van Feike Boschma gaat aan VEE VEE VEE vooraf; Jan Nelissen zal enige inprovisaties spelen met zijn handpoppen. t De voorstellingen beginnen om 20.15 uur. Op 22 augustus zal humorist-conferen cier Willy Vervoort naar Nieuw-Guinea gaan om militairen vertier te bezorgen. Met hem vertrekken eveneens zijn echt genote, de cabaretière Tonny Boucher, de zangeres Anita Berry, de accordeonist Harry Mooten en, zoals reeds gemeld is The Blue Diamonds. Zij blijven tot 22 september in Nieuw-Guinea. CHARLES LAUGHTON IN ZIEKENHUIS De Britse acteur Charles Laughton is woensdagavond in een ziekenhuis in Holly wood opgenomen, waar hij een spoedope ratie heeft ondergaan. Aanvankelijk was zijn toestand bevredigend, doch donderdag is hij hard achteruitgegaan. Advertentie Laatste bedrijf van Figaro in de decors van Antoni Clave. DE WENER Erich Kuntz die de naam van de grootste Papageno van deze tijd geniet in .welke rol hij vorig jaar ook in „Aix" de Figaro goeddeels „droeg" acteerde als Leporello in „Don Juan" èn in de titelrol van de „Figaro" daarente gen met een nadruk op mimische en an dere effecten die voor ons gevoel moeilijk te rijmen viel met de principieel Latijns- gerichte stijl die Aix zich sinds jaren eigen had gemaakt. Doch veel storender en zelfs desastreuzer was nog wel de Duit ser Hermann Prey als Don Giovanni zel ve, die bij de voorbereiding van die rol aan de psychologie van deze grootste en fascinerendste figuur die Mozart ooit geschapen heeft wel niet veel tijd moet hebben verspild. Bij de verschijning van een nieuwe Don Juan in Aix pleegt de hele Franse pers zich mèt Frangois Mauriac uitvoerig af te vragen op welk aspect zijn satanische onbezorgdheid, de allure van de grand seigneur, zijn erotische gedrevenheid, de revolte van gelukszoeker die naar het ab solute smacht ditmaal nu het sterkste werd belicht, maar met Prey was iedereen wel spoedig uitgepraat. Hij heeft een fraaie bariton, dat is zeker, maar met de legen darische verleider vertoonde hij zo weinig overeenkomst, dat men hem blindelings een achttienjarige dochter graag zou heb ben toevertrouwd. Jammer genoeg, trok dirigent Michael Gielen in zijn vlakke, bij na ongeïnteresseerde leiding één lijn met de vertolker of beter de executant van de titelrol, en deze avond hebben wij dan ook nog wel onze heetste tranen over de afwezigheid „op de bok" van Hans Rosbaud moeten schreien. DE „ENTFüHRUNG'," die onder lei ding stond van de jonge Serge Baudo die zich nu ook in Aix wel als de coming man der Franse operadirigenten heeft aange diend, hebben we helaas niet bijgewoond. Doch ook over de „Figaro" valt, althans vocaal gesproken en uit eigen onder vin ding, veel goeds te zeggen. Vooral Mariel la Adani als Suzanne en Teresa Berganza als Cherubino en Christiane Gayraud als Marcelline vormden hier een trio dat al veel verklaarde van de hartstochten die zich zo straks zouden ontketenen. Erich Kuntz als Figaro hield zich desalniettemin weer wat meer op de schalkse vlakte, zo dat men met hem te weinig doorvoelde dat hij zijn geliefde te verdedigen had tegen een graaf die aanstalten maakte zijn rech ten te doen gelden om in diens eerste hu welijksnacht de plaats van zijn bediende in te mogen nemen. Een nog al objecte over levering uit de slaventijd, waartegen Mo zart dan ook in deze opera ofschoon met de noodzakelijke omzichtigheid re volteerde en waardoor de Figaro, zo geen sociale aanklacht, dan toch wel iets méér vertegenwoordigt dan enkel een „onschul dig" rococo-divertissement in welke sfeer, als gezegd, ook Kuntz zich niettemin hier vooral wel weer vermeide. DAARENTEGEN heeft, sinds de kleine tweehonderd jaar dat Mozart zijn meesterwerken schiep, zich in hun be trekkingen tot het publiek wel 't een en ander gewijzigd. Het verhaal wil dat de Oostenrijkse keizer Jozef II na de pre mière van de „Entführung" de (26- jari ge) componist zou hebben toegevoegd, dat voor zijn oren die muziek te lastig was, „omdat ze te veel noten bevatte". En dezelfde anekdote legt Mozart dan de woorden in de mond: „Sire, het aantal noten nu is juist precies genoeg". Men kan die legende geloven of niét, doch wie zou vandaag Mozart nog een teveel aan noten op zijn zang durven te verwijten? Wat Aix betreft, zijn 't er altijd nog eerder te weinig. Alle pro gramma's waarop zijn naam wordt ver meld moeten met gesloten bureaus wor den gegeven, en nu reeds komen er al aanvragen binnen om de plaatsen voor het volgende festival te bespreken. Op voor waarde dan dat men Mozart krijgt te horen. En daarom: wat men over onze twintigste-eeuwse wereld ook denken en zeggen wil, het feit dat Jozef II achter af nu zo spectaculair en dagelijks te kijk wordt gezet, geeft ons dan toch de moed te geloven dat we in twee honderd jaar niettemin wel iets gewonnen hebben. En zelfs onnoemelijk véél: aangezien van daag Mozart's muzikale en geestelijke schatten immers voor de hele mensheid niet alleen toegankelijk zijn geworden, doch ook naar hun hoogste waarde blij ken te worden geapprecieerd. Frank Onnen Hermann Prey als Don Juan en Erich Kuntz als Leporello. strumenten, mineralen, 31-toons-Fokker- orgel. Dagelijks van 1117 u.; eerste zondag der maand 1317 u. Vishal, Grote Markt: Keuze uit modern kunstbezit van Haarlem. Dagelijks van 10—17 u„ zondag van 13—17 u. Tot 30 september. Zaterdag 4 augustus. Muziektent, Zand- voort, 20.30 u.: Concert door de A.M.J.V.- band. Zondag 5 augustus, Raadhuisplein, Zand- voort, 14.30 u.: Haags Jeugdtheater van Carla Flink met „De avonturen van Robbertje Bibberwang". Maandag 6 augustus. Raadhuisplein, Zand- voort, 20 u.: Feestavond door de Tiroler Kapel „De Alpenjagers" uit Haarlem. Dinsdag 7 augustus, Zuiderstrand bij red- dingspost, Zandvoort, 13.45 u.: Tweede Zandbouwwedstrij d. Woensdag 8 augustus, Circuit van Zand voort, 10 u.: Tweede zeepkistenrace. Woensdag 8 augustus, Strand voor Roton de, Zandvoort, 22 u.: Vuurwerk. Donderdag 9 augustus. Muziektent Raad huisplein, Zandvoort, 20.30 u.: Concert door de Kurkapel Rooyersvan Bakel. Stadhuis, Grote Markt. Dagelijks te be zichtigen van 9 tot 12.30 u„ daarna mel den bij portier. Zaterdag gesloten. Grote of St. Bavokerk, ingang Oude Groen markt 23: Te bezichtigen op werkdagen van 9 tot 17 u. Gratis te beluisteren con certen op het Müllerorgel elke dinsdag van 20 tot 21 u. en elke donderdag van 16 tot 17 u. R.K. Kathedrale Basiliek, Leidsevaart: Voor bezichtiging aanmelden bij portier. Vleeshal: Kindervoorstellingen poppen theater „Merlijn". Dagelijks 14.30 u. Tot en met 25 augustus. Waag Taverne, Damstraat-Spaarne, 20 01 u.: Iedere avond optreden door Cobi Schreyer met folkloristische liederen (internationaal programma) en inter mezzo van 't poppentheater Baartmans. Maandagavond besloten. Café-chantant „Adam en Eva", Raamvest no. 5, 20 u.: Iedere avond cabaret. „In 't Goede Uur", Nieuwe Kerksplein, 21-22 u.: Dagelijks klassiek grammofoon- platenconcert. Dagelijks open van 10 tot 18 en 20 tot 24 u. Kunstcentrum „De Ark", Nieuw Heiligland 1 rd.: maandag-, woensdag- en vrijdag avond van 1820 u.: Klassiek grammo- foonplatenprogramma. U krijgt beslist bet beste, als u Knorr bouillontabletten vraagt. Nieuw en modern, samengesteld van 't fijnste vlees en voor zien van heerlijke kruiden. Neem Knorr bouillontabletten voor uw eigengemaakte soep, voor uw drinkbouillon of als smaakverfijner voor uw gerechten! :ijn dat Mozart ook dit jaar weer muzikale spil is geweest van het festival van Aix. Drie opera's van de Salzburgse meester „Don Giovanni", „Die Entführung aus dem Serail" en „Figaro's Hochzeit" stonden op het programma, drie re prises overigens uit een vast repertoire waaraan volgend jaar vermoedelijk de vrij onbekende „Idomeneo' zal ;d. De noviteiten in de muziekdramatische s opera „Orphée" en Strawinsky's ballet sector Milhau' „Les Noces" mochten we in een vorige brief al uitvoerig bespreken. Doch alvorens straks op Mozart terug te komen, verdienen melding. eerst ook nog enkele concerten speciale ver- Uit 305 in Duitsland verschenen kinder en jeugdboeken, die tussen 1 november 1960 en 31 oktober 1961 zijn gepubliceerd, is de jeugdboekenprijs toegekend aan het boek Sternkinder door Clara Asscher- Pinkhof, dat uit het Nederlands vertaald werd door Wilhelm Niemeyer. Dubbeltablet Vleesbouillon 35 ct Dubbeltablet Kippenbouillon 40 ct Vrijdag 3 augustus, Openluchttheater Bloemendaal, 20.15 u.: Jazz-show door Rita Reys, het trio Pim Jacobs en de Boy's Big Band. Dinsdag 7 augustus, Grote of St. Bavokerk, 2021 u.: Orgelconcert door Piet Kee met werken van onder andere Thomas Weelkes, J. S. Bach, Meek, J. Brahms en M. Reger. Donderdag 9 augustus, Grote of St. Bavo kerk, 1617 u.: Orgelconcert door Haite van der Schaaf uit Amsterdam met wer ken van J. G. Walther, G. Böhm, J. Blow, M. Greene, Flor Peeters, J. Brahms, H. Purcell en de organist. Woensdag 8 augustus, Openluchttheater Bloemendaal, besloten kindervoorstel ling door r.-k. vereniging voor het gezin. Donderdag 9 augustus, Openluchttheater Bloemendaal, 20.15 u.: Hoofdstad Ope rette met „Das Dreimaderlhaus". De beeldhouwer Mari Andriessen heeft van de gemeente Alkmaar opdracht ge kregen tot het maken van een bronzen beeld, voorstellende Maarten Pieterszoon van der Meij. De stadstimmerman Van der Meij bracht ten tijde van het beleg van Alkmaar brieven verborgen in zijn polsstok door de vijandelijke linies. Hij pleitte voor het ontzet van de stad bij de gouverneur van Noord-Holland Sonoy, de Staten van Hollands Noorderkwartier en de prins van Oranje. Uit het fonds voor kapitaaluitgaven van culturele strekking verleende de gemeen teraad van Alkmaar gisteren een krediet van f 50.000 voor het aanschaffen in de komende jaren van beeldhouwwerken ter stads verf raaiing. Van dit bedrag is een deel bestemd voor het door Mari Andries sen te vervaardigen beeldhouwwerk, dat als geschenk voor de 8 oktobervereniging „Alkmaar Ontzet" bedoeld is, die het vo rig jaar zijn honderdjarig bestaan vierde. Het. beeld zal een plaats krijgen in het hart van de stad. Frans Halsmuseum, Eeuwfeest van het museum met portretten, groepsportretten en genrestukken van Frans Hals uit in ternationaal en particulier bezit. Dage lijks geopend van 10—17 uur, zondag van 1317 uur, woensdag van 2022 uur. Tot 30 september. Avondopenstelling tot en met 16 september van 20.30 22.30 u. met kaarslicht, bloemen, flood light en klassieke muziek. Kunstcentrum ,De Ark", Nieuw Heilig land 13: Expositie van schilderijen en tekeningen van Ellen Bottenheim-Nie- mer. Dagelijks van 9-17 u. Tijdens con certen op maandag, woensdag en vrijdag van 18-20 u. Tot en met 18 augustus. In de nieuwe expositiezaal: schilderijen, tekeningen, aquarellen, enz. Kunstzaal „In 't Goede Uur", Nieuwe Kerksplein: Expositie van tekeningen en aquarellen uit Spanje en Marokko van Poppe Damave. De hele maand augustus dagelijks geopend van 1022 u. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat: Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken. Dagelijks ge opend van 1417 uur, behalve maandag van 10—12 30 en 13 3017 uur. Museum Het Huis van Looy, Kleine Hout weg 103: Tentoonstelling van oude kunst uit het Frans Halsmuseum. Dagelijks van 1017 u., zondag van 1317 u. Tot 30 september eylers Museum, Spaarne 16: Schilderijen 19e en 20e eeuw. Tekeningen Hollandse, Lizzi Schöffman en Hans Taube in „Das Dreimadlerhaus". Franse en Italiaanse school 16e t.m. 19e eeuw. Fossielen, hist, natuurkundige in- f4

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 4