„Bekeken" zwemmen op eerste dag van nationale titelstrijd LANDEN om de GOUDEN HELM Adrie kwam met wilskracht aan de top Allegonda's Juweel of Axkit Hollandia gaat Derby winnen R.C.H.-D.W.S. Voetbalfinale Zuid-Amerika duurde drie en half uur Canadees Henderson toonde opnieuw zijn grote klasse SPORT TIJDENS WEEKEINDE Tino Jansen bleek inzinking nog niet teboven Prijzenbedrag van f 21.000 nieuw hoogtepunt Voorselectie voor professionals Hobday behield voorsprong Van Staveren van achttiende naar derde plaats ZATERDAG 4 AUGUSTUS 1962 15 I Baanploeg voor Milaan is aangevuld Dameskampioenschap van Nederland NNil v „Br;> t&m mtmm- Maandag 6 augustus, 8 uur, naar het STADION AMSTERDAM GOLD PLATE Denemarken Finland Zweden Nederland - Engeland - Duitsland - Nw Zeeland GROOTSTE en LAATSTE SPEEDWAY-WEDSTRIJD Prijzen: ƒ1.50 - 2.50 - 3.00 - 3.50 - 4.00 Australië 1962 Vroeg Regelmaat Wilskracht ]an Dassen „Dijkse Boys" is voor een seizoen uitgesloten Record aantal deelnemers in Europese titelstrijd CRICKET WIELRENNEN VOLLEYRAL L De Nederlandse zwemjeugd heeft vrij dag bezit genomen van het fraaie Soes- ter natuurbad om er dit weekeinde de strijd om de nationale zwemtitels uit te vech ten. Een extra belangrijke strijd ditmaal omdat het er voor de allerbesten boven dien om gaat een plaats in de Neder landse ploeg voor de Europese kampioen schappen in Leipzig te veroveren. Alleen de finales, die vandaag en morgen wor den gezwommen, zullen als selectie (de laatste) gelden en daarom kwamen er op de eerste dag nog maar weinig tijden van formaat uit de bus. Een zesde plaats was voldoende en in de meeste geval len werd er dan ook niet snel maar alleen maar „bekeken" gezwommen. Tino Jansen, de kleine blonde zwemmer uit Tiel, bleek zich nog steeds niet van zijn inzinking te hebben hersteld. Hij had in de laatste serie van de 200 meter vrije slag in de baan naast Ronnie Kroon een mooie kans zich in de finale te zwem men, maar het tempo van de Amster dammer, die met 2.15,1 (de derde snelste tijd na Bóntekoe (2.10.4) in de tweede serie) derde werd, was hem te machtig en met zijn 2.16,9 kwam hij precies een tiende seconde te kort. Bij de dames zwom Klenie Bimolt een sterke 100 meter schoolslag. Met 1.21,6 was zij 1,4 sec. sneller dan Betty Heu- kels, die in de eerste serie overigens mei 1.23,0 op haar beste seizoentijd was ge komen. Er was nog een meisje dat zich niets van de tactiek of van het moei lijke bassin (slechte baanlijnen en een niet functionerende overloopgoot) aantrok. Het was Ada Kok, die op de 100 meter vlinderslag in 1.10.7 de snelste was. Een fraaie prestatie en de beste tijd die zij in dit seizoen tot nog toe liet noteren Tineke Lagerberg, die al afscheid heeft genomen van de grote wedstrijdsport en ook niet meer beschikbaar is voor Leip zig, had de verleiding toch niet kunnen weerstaan om te tonen dat ze nog altijd vechten kan. Zij trok goed met Ada mee en finishte in 1.21.1, waarmee zij tweede werd voor Marian Heemskerk (1.13.7). Deze tijd van Marian werd later op de avond in de series van de meisjes op de 100 meter vlinderslag geëvenaard door haar 15-jarige zusje Ineke. Op de eerste dag werden reeds twee titels beslist, namelijk die van het schoon- springen op de één meter-plank. Bij de heren werd kampioen van Nederland Har ry Meelhuizen (Joop Stotijn) met 94,61 punten voor H. Karlas (Springclub Am sterdam) met 79,07 pnt. Eljo Kuiler (Joop Stotijn) werd kampioene bij de dames met 97,16 pnt., tweede werd hier Ria Verleg (KNZB) met 96,20 pnt. Hoewel in 1959 ruim tweehonderd dra versveulens werden geregistreerd heeft deze jaargang, die de beginletter A draagt, zich tot nu toe nog niet ontpopt als een generatie met klassedravers. Het beste be wijs levert hiervan wel de zondag op Duin- digt te lopen Derby, waarvan uit het totaal Paardesport van 125 ingeschrevenen slechts tien paar den zullen deelnemen. De eerlijkheid ge biedt echter ook te zeggen dat het de avond tevoren te houden He.ikens Memoriaal eveneens enige zuigkracht heeft gehad, doch ook de daarin aanwezige driejarigen zjjn evenmin goed genoeg voor deze Derby. In feite zijn er onder de startgerechtig den slechts twee paarden van formaat. Dit zijn de hengst Axkit Hollandia en Alle gonda's Juweel. Vooral de jonge hengst heeft in zijn carrière tal van hoogtepun ten en werd uit achttien starts slechts drie keer verslagen. Lange tijd stond hij op eenzame hoogte, totdat Allegonda's Juweel bij trainer Heskes niet alleen zijn koers- conditie vond, maar ook de juiste cadans. In enkele weken tijds werden zijn resul taten zo goed, dat hij thans tenminste zo goed is te achten als Axkit Hollandia en volgens velen zelfs beter. Een verrassing van één der andere paar den is bij een verloop zonder incidenten vrijwel niet mogelijk, tenzij de pittige Abdullah Hanover in handen van Jan Wagenaar sr. beter is dan tot nu toe werd vermoed. Daarom is ondanks het gemis van klasse over een breed vlak, deze Derby toch nog weer moeilijker dan werd verwacht en dat belooft dan zondag op Duindigt weer een spectaculair en span nend slot te worden van een Derby, die met de ruim 21.000,aan prijzen en premies al bij voorbaat voor een nieuw hoogtepunt in de zo rijke Derby-historie zorgde. Ronde de Derby is een aantrekkelijk programma opgebouwd, waarin ook de volbloed een belangrijke rol speelt. Vooral is dat de klassieke Clingendaalren, waarin negen tweejarigen elkaar de rijke prijs zullen betwisten. Indien de goede Aphro dite echter haar koers doet zullen de beide vertegenwoordigers van stal Siemens (Kohinoor, Patalon) haar niet kunnen hou den. Outsider is Lovely Surprise. De ren voor stayers brengt Happy Time en Sambo als de favorieten aan de start, zij het enigszins twijfelachtig omdat beide genoeg hebben aan de 2700 m. lange af stand. Hierdoor krijgt de goede Le Faquin zelfs nog een kans, doch voorlopig zal het toch nog zijn Happy Time. Advertentie MORGEN ZONDAG 5 AUGUSTUS AANVANG 2 UUR Wielrennen De KNWU heeft voor het wereldkam pioenschap op de weg der professionals 12 renners ingeschreven, waarvan er 8 in de titelstrijd zuilen uitkomen. De voor geselecteerden zijn Piet Damen, Piet van Est, Ab Geldermans. jo de Haan. Jan Hugens, Jan Janssen, Bas Maliepaard, Coen Niesten, Piet Rentmeester, Jo de Roo, Michel Stolker en Huub Zilverberg. De Hagenaar Joop Nolten is als derde amateursprinter toegevoegd aan de Ne derlandse baanploeg voor de komende we reldkampioenschappen wielrennen. Nolten had met Rob Redeker en Marinus Paul vrijdag en dinsdag in het Olympisch sta dion in Amsterdam enkele wedstrijden ge reden, waarbij het drietal qua plaatsing gelijk was geëindigd. Nolten had even wel de meeste overwinningen behaald. Behalve de reeds aangewezen nationale kampioen Noppie Koch zullen ook Leen van der Meulen en Martin Wierstra de Nederlandse kleuren verdedigen bij de professional stayers. Met tien paarden in de derde ren komt de volbloedsport goed voor de dag. Hierin valt de keuze op Peter Pan, die slechts be dreigd wordt door Rex en Seven Sisters S. Bij de dravers is het internationale nummer zeer matig bezet, doch des ondanks kan het derde duel tussen Mar seille en Theo Messidor één der spannend ste worden van de gehele middag. Twee keer achtereen heeft de dappere Theo het onderspit moeten delven, doch de laatste maal was het verschil geringer en Theo Messidor zou nu ook Marseille aan zijn zegekar kunnen binden. Hetzelfde geldt voor de bezetting in het sprintersnummer voor de 4-jarigen. Een select gezelschap, waarin Derby-winnaar 1961 Zippora haar vijfde achtereenvolgen de zege zal kunnen boeken, gevolgd door Zampa v. Papenhoef en Zola S. Het openingsnummer kan nu een prooi worden voor Zita H. Haar gevaarlijkste concurrenten zijn Attila en X Worthy. Met enige verbetering zou Auerhen S kunnen verrassen. In de Vanadis-prijs zal X Double Six niet te belopen zijn als hij goed van start gaat, doch daar dit niet altijd het geval is verdient het aanbeveling wat dekking te zoeken op Yellowbird en Y Y Meeske. Een outsiderskans heeft Zaroline G. De steeds snellere Yostra blijft het goede pad be wandelen. Zij kan met haar formidabele aanvangssnelheid zulk een voorsprong op bouwen, dat zij in de eindstrijd juist eer der de eindstreep kan bereiken dan Zus van Spencer en Zephyr. Zeilen Ook vrqdag, in de derde race van de strijd om de wereldtitel in de Hornet- klasse op het IJselmeer bij Muiden, ruim de de wind zodanig dat de tweede ronde van de baan geheel bezeild was. De Zwit ser J. C. Berger wist zich in de rakken van de leiding te verzekeren voor nummer één in het klassement C. C. Hobday (G.B.) Beide zeilers handhaafden zich in deze posities. Achter hen vonden echter enige ver schuivingen plaats. De Engelsman A. Clif ford kwam in het laatste rak naar de derde positie voor zijn landgenoten R. S. White en dr. Brian Walker. De bestge- plaatste Nederlander was M. Dudok van Heel, die als dertiende eindigde. Joop Schipper werd 15de en J. Veis 18de. John Berger heeft thans nog slechts 1 punt achterstand op Hobday. De uitslag van de derde race luidde: 1. Woof (stuurman J. C. Berger, bemanning Erni Berger, Zwits.), 2. Black an' Blue V (C. C. Hobday—J. Odie, G.B.), 3. Handy Andy II (A. CliffordP. Goodfellow, G.B.), 4. Just Magic (R. S. White—R, Fi sher, G.B.), 5. Gallant (dr. Brian Walker Mary Walker, G.B.). Na drie races heeft C. C. Hobday met 149 punten de leiding in het klassement. J. C. Berger staat met 148 pnt. tweede. Aan het dames-schaakkampioenschap van Nederland, dat van 5 t/m 11 augustus in Blerick wordt gehouden, wordt deelge nomen door: de huidige kampioene, me vrouw Heemskerk, mej. C. Bruinenberg (Deventer), mej. mr. P. C. de Klerck (Den Haag), mevr. C. Roodzant (Rotterdam), mevr. H. M. P. Spook (Uithoorn), mevr. R. Timmer (Den Haag), mevr. C. Vreeken (Vlaardingen) en mevr. C. J. van Wierin- gen (Nijmegen). Innsbruck is druk bezig met de voor bereidingen van de Olympische Win terspelen. Op de foto ziet men het ijs stadion, dat niet minder dan 108 kilo meter koelhuis nodig heeft, in wor ding. Op de achtergrond de overdekte hal. De finale van het Zuidamerikaanse be- kerkampioenschap tussen de Braziliaanse club Santos en Penarol uit Uruguay, die zoals elke voetbalwedstrijd negentig minu ten had behoren te duren, heeft in wer kelijkheid drie en een half uur in beslag genomen. Want in het kleine stadion van „Villa Belmiro" in Santos was niet voet bal de hoofdzaak, maar het spectaculaire optreden van de Chileense scheidsrechter Carlos Robles, die de funeste onvoorzich tigheid beging de gastheren tweemaal een strafschop te weigeren. Bij de tweede weigering bestormde het publiek het veld, lege flessen vlogen door de lucht en scheidsrechter Robles, die da- I. In de tweede race van de Flying Dutch- manklasse in de Holland Week toonde de Canadese Paul Henderson opnieuw zijn grote klasse. Bart Kraan kon juist vóór Henderson nog rond het eerste merkteken gaan, maar zakte in de loop van de strjjd af naar de negende plaats. Als zesde ging de Hongaar Bela Dominek de ruime rakken in, Jan van Staveren als 18de. Henderson nam met groot gemak de kop over en was verder Advertentie 8| o/nö^ifieri téiei rtd&dw öfo JiU .26Q Tn A JLUï - ii onbereikbaar. Dominek zeilde zich op voor treffelijke wijze naar de tweede plaats en onze landgenoot Van Staveren verricht te een buitengewone prestatie door uit het middenveld naar voren te komen en als derde te finishen, achter de Hongaar. E. A. Labouchère was de eerste Pam- pus-zeiler die door de lijn kwam. Steeds had hij in eerste positie gelegen voor P. L. de Zwart en J. Sijtema. In de laat ste ronde wist H. van Essen zich tussen de Zwart en Sijtema in te dringen en tenslotte als derde door de finish te gaan. De winnaar van de eerste race, Henk de Ruyter, werd vijfde. Bij de Finnjollen kwamen de koplopers van de eerste dag er niet aan te pas, .met uitzondering dan van de Belg Guy Lachappelle, die in de eerste race vier de en nu vijfde werd. De Finn-zeilers konden het laatste rak, dat eigenlijk een bius - f^ru^^^J^.:_m.p,gteA. ?iwi, Jö één slag beZfeiïen. J. W. Ballon werd hier winnaar. L. Willemsen maakt in de Vrijheidsklas se een goede kans op de eindzege. Dit maal wist hij als tweede achter J. J. H. Hellemans te eindigen, hetgeen hem met zijn eerste plaats van donderdag een goe de klassementsvoorsprong geeft. In de Olympiajollen boekte G. W. Stel lingwerf een overwinning die hem de lei ding geeft in het klassement. Zijn tegen stander N. Keyzer, die de eerste wed strijd won, werd nu derde. „Weet je dat het wereldrecord op min. 21 sec. staat?" Adrie Lasterie hapt in haar boterham. „Wat is die 5.33.1 van mij dan?" Ze neemt een slok uit een melkbeker. „Ze hebben er veel te veel ophef van gemaakt". Een hap. „Wat ik dit weekeinde op de nationale kampioenschappen in Soest presteer is veel belangrijker"Een slok. „Wie moet er nog een stuk worst?", gilt Tineke Lagerberg uit de fourage- tent waar ze als een klein moedertje dozijnen boterhammen smeert en uit deelt aan haar „gezin" van ongeveer dertig jongens en meisjes van de zwem- club „Haarden". „Ik!", schreeuwt Adrie. „]ij hebt al gehad", is het antwoord. Adrie lacht. „Je moet altijd proberen", zegt ze. „Ik heb altijd trek! Maar wat wil je: tien dagen hier midden in de bossen kam peren. Drie keer per dag naar het zwembad „De Vuursche". Met zijn allen in tenten waarin we slapen als ossen. Dat is conditie zegt mijn train- ster Wil Bunschoten-van Breukelen. Als je goed eet en goed slaapt heb je vorm, ben je gezond als een vis en.ze lacht weer als ze het zegt, „zwem je als een vis". „Ik heb voor die 4 x 100 wisselslag per soonlijk helemaal niet getraind. Zondag toen ik het Europees record verbeter de deed ik voor het eerst op dat num mer mee. Wel een bewijs dat dat record van Marian Heemskerk niet scherp stond. Trouwens, mijn record betekent ook weinig. Denk nou niet dat ik met die verbetering niet blij ben. Ten eerste ver hoogt het mijn kans om naar de Euro pese kampioenschappen in Leipzig uitge zonden te worden en ten tweede kan ik nu lachen tegen degenen die lachten toen ik op 15 juli de 1500 meter tijdens de Noordhollandse kringkampioenschappen erg slecht zwom. Toen was ik net in een slechte conditie; dat heb je als meisje nou eenmaal wel eens". „Ze zeiden toen allemaal", vervolgt het 18-jarig Hilversumse zwemstertje, „dat we veel te vroeg begonnen waren met trainen. We zijn vroeg begonnen. In april gingen we al in de Loosdrechtse plassen trainen in water van 8 a 9 gra den. Elke dag twee of drie keer gingen we er op de fiets naar toe. En maar af standen zwemmen. Sprinten konden we niet, omdat er geen banen, met start blokken en zo zijn. Natuurlijk zou onze trainster ook liever in een goed bad met ons werken. Maar wat moet je als je in Hilversum zoveel mogelijk uit het over dekte zwembad geweerd wordt, omdat daar een andere trainer wil heersen en je in Naarden elke dag maar even terecht kunt in „het overdekte" waar je dan je banen trekken moet tussen het zwem mend publiek door". „We hebben er hard aan getrokken. Ik heb heel wat kilometers in het water afgelegd in de afgelopen maanden. Maar ik heb nu mijn spierpijn gehad, ik heb mijn vermoeidheid achter de rug. Ik kan het nu met het oog op de nationale en misschien Europese kampioenschap pen wat kalmer aan doen, terwijl de an deren zich akelig werken om tot betere tijden te komen. Voor mij is elke wed strijd nu makkelijker dan een training. Na een wedstrijd ben ik lang niet zo moe, als na een training. Sommigen heb ben ook gezegd dat ik de afgelopen we ken tekenen vertoonde dat ik overtraind zou zijn. Larie! Vlak na Rome is Wil met me begonnen om me klaar te maken voor Ileipzig. Wel, ik bén klaar! Schrijf nou niet, dat ik zondag nog sneller zal gaan. Dat is nooit van tevoren te zeggen. Je moet je in water voortbewegen en water is iets levends, dat je soms meezit en soms tegenzit. Het Zuiderparkbad staat als zwaar bekend. Voor mij was het dat zondag niet. Soest staat als lichter be kend. Wie weet hoe zwaar het voor mij zal zijn. „Bovendien doe ik op de nationale kampioenschappen aan drie onderdelen mee. De 4 x 100 meter wisselslag, de 100 meter borstcrawl en de 400 meter vrije slag. Te veel? Niet als ie zoveel kilometers gezwommen hebt als ik. Wil van Breukelen wil me zoveel mogelijk kans geven om me te plaatsen voor Leip zig. Lukt me dat, dan komen er dingen waar ik echt een beetje tegenop zie. In de eerste plaats gaan we dan met de nationale ploeg drie dagen naar Borne waar we onder leiding komen te staan van de Australiër Carlisle. Hij is één keer bij ons geweest om naar me te kijken. Het is een heel vriendelijk man, die lang met Wil heeft gepraat. Wat moet die man echter in drie dagen met mij doen, aan mij verbeteren. Ik ben al vanaf mijn zesde jaar, toen ik zwemmen leerde van Han Bunschoten bij „Naar den". Vanaf mijn twaalfde jaar traint Wil me. Ze kent me volledig. Die mijn heer Carlisle is een volkomen vreemde voor me, net zo goed zal ik voor hem wel een vreemde zijn. Ik ben helemaal ge wend aan de regelmaat van „Naarden", een regelmaat "e al jaren duurt. Wat zullen ze in Borne doen?" „Adrie, het is half acht. Je bent al een half uur te laat". Wil Bunschoten-van Breukelen trekt haar van de ligstoel. Als Adrie om zich heen kijkt, ziet ze dat bij na alle tenten, die op een klein stukje weide midden in het bos staan, al dicht- geritst zijn. „Welterusten". Snel ver dwijnt ze. Mevrouw Bunschoten kijkt haar na en zegt: „We hebben allemaal in de club respect voor dat kind. Ze moet knokken om mee te doen. Haar vader is glazen wasser, die 's morgens om vier uur al ruiten staat te poetsen om zijn gezin met vier kinderen te onderhouden. Adrie is naaister. Ze krijgt per stuk betaald. Ze heeft de laatste maanden als een waanzinnige gewerkt om het geld voor dit kamp" bij elkaar te krijgen. Haar ouders kunnen voor haar geen uitzonde ring maken. Ze kreeg het niet helemaal voor elkaar „Adrie is helemaal geen uitgesproken zwemtalent. Wat ze bereikt heeft, heeft ze te danken aan haar enorme wils kracht We hopen van ganser harte dat ze naar Leipzig zal mogen, dat ze door haar sport iets van de wereld zal zien „Als ze wordt uitgekozen, zal dat nog vele problemen voor haar meebrengen problemen waar een ander niet eens aan denkt. Maar ze zal er naar toe als een dametje. Hoe we dat klaren weten we nog niet, maar ze zal voor niemand be hoeven onder te doen. Weet je, dat ik me wel eens nijdig kan maken over het feit, dat de één zo makkelijk krijgt, waar de ander jaren voor moet knokken. En dan bed^ri ik heus geen buitensporige d'ngen nig in de verdrukking raakte, viel flauw, terwijl hij nog met moeite kon uitbrengen ,Het was Penarol, die er één verdiende..." De Braziliaans^ grensrechter Sergio Bustamente zag zijn kans schoon zich on sterfelijk te maken. Hij drong zich naar vo ren, de FIFA-reglementen in de hand en schreeuwde „geef mij de fluit. Ik zal de wedstrijd verder leiden." Zijn woorden drongen echter door tot de gevelde arbiter, die juist bezig was bij be wustzijn te kqmen. Met een wonderbaarlijk snelle reactie begreep de Chileen dat er een aanslag op zijn positie werd gepleegd en in een mum van tijd stond hij weer op zijn benen om de wedstrijd verder te leiden. Dat gebeurde echter pas na einde loze twistgesprekken met de leiders van beide elftallen, terwijl de spelers het incident had plaats zeven minuten na de rust bij de stand 3-2 voor Penarol op het veld een praatje stonden te maken. Na 80 minuten werd de wedstrijd inder daad voortgezet, maar reeds na één mi nuut, waarin Santos de gelijkmaker scoor de, opnieuw onderbroken, omdat één van de grensrechters uit angst voor het kabaal, dat op de tribunes werd ontketend, van zijn stokje ging. Pas nadat deze op een bran card naar de kleedkamers was vervoerd, kinden de resterende minuten van de wed strijd worden uitgespeeld. In de stand kwam geen wijziging meer, zodat Santos, dat de eerste ontmoeting met 2-1 won, zich clubkampioen van Zuid-Amerika mag noe men. Naar aanleiding van incidenten in een wedstrijd aan het einde van de afgelopen voetbalcompetitie, is de Helmondse voet balvereniging „Dijkse Boys" door de KNVB uitgesloten van het meespelen in de competitie 1962-1963. Enige tijd geleden werd dit besluit kenbaar gemaakt aan het bestuur van de club, doch bij de Dijkse Boys meende men, dat het zo'n vaart niet zou lopen, temeer omdat men gepro testeerd had tegen de opgelegde straf en men daarop niets meer hoorde. „Geen antwoord, goed antwoord," ver onderstelde men kennelijk en Dijkse Boys ging zich voorbereiden op de nieuwe com petitie. Nu echter het competitieprogram ma is vastgesteld, blijkt dat Dijkse Boys inderdaad nergens is ingedeeld. Een heel jaar lang niet voetballen, betekent voor de betrokken club feitelijke ontbinding. Deze zware straf, die alle leden van de vereni ging treft, is een uitvloeisel van de maat regelen om de vaak verregaande overtre- c, ngen en aanvallen, die op scheidsrech ters worden gedaan in de Noordbrabantse Voetbalbond, rigoureus tegen te gaan. VOETBAL. De voetbalwedstrijd Ujpest DoszaRode Ster Bratislava, die zaterdag 1 september in Boedapest wordt gespeeld, zal door de Nederlandse scheidsrechter A. Lacroix (Amsterdam) worden geleid. De ontmoeting is een wedstrijd voor de kwart finales van de intertoto-competitie. Zwemmen Aan de Europese kampioenschappen zwemmen, schoonspringen en waterpolo, die over enkele weken in Leipzig worden gehouden, zal door ruim 760 zwemmers en zwemsters uit 23 landen worden deel genomen. Dit is een record. In de eerste klasse A van de cricketcom petitie gaat de nek-aan-nek-race tussen Rood en Wit en HCC II nog steeds voort. Beide clubs hebben zondag moeilijke wed strijden: de Hagenaars spelen uit tegen HBS, de Haarlemmers ontmoeten VRA in Amstelveen. In de eerste klasse B heeft Rood en Wit II een thuismatch tegen Ex celsior, Haarlem gaat naar Sparta in Rot terdam. Voorts worden gespeeld: PW II Rood en Wit III, Haarlem II—HBS III en HCC IVRood en Wit IV. Op het circuit van Zandvoort zullen zon dag 320 amateurs aan de start verschijnen voor het nationale wegkampioenschap. On der hen bevinden zich verscheidene favo rieten, zoals de Amsterdammers Schuuring en Cornelisse, de Limburgers Schroder, Evers en Beckers, de Brabanders Snep vangers, Solaro, Haast, Van der Kloot, Rut ten, Van Aert en Van Kemenade, de schaatsenrijder Gerben Karstens uit Lei den, de Hagenaars Paul, Mesters en De Ja ger, de Santpoorter Coen Visser, Cees van Espen uit Arnhem, de Beverwijker Chris Duyker en titelhouder Gerard Wesseling uit Halfweg. Verder zijn onder meer van de partij de Haarlemmers Bogaard, Gieske, Krabben bos, Straver, Schenk en Van der Horst, de Kennemerlanders Timmer, Wentink, Van Tongeren en Zonneveld, Schouten uit Bad hoevedorp, de Heemstedenaar Henk Peters, Thijs Bouma uit Spaarnwoude en vele an deren. De start van deze kampioensrace is om één uur, de af te leggen afstand bedraagt 176 kilometer (42 ronden). Voorafgaande aan de titelstrijd der amateurs rijden de nieuwelingen (300 man) en de veteranen (55 man) wedstrijden over respectievelijk 58 en 40 kilometer. De organisatie is door de KNWU weer opgedragen aan de Haar lemse wielerclub „De Kampioen". Op het terrein van de speeltuin „Ooster kwartier" aan de Zomervaart houdt de vol leybalvereniging WIK morgen een toernooi, waaraan naast de heren van de organise rende club, dames- en herenteams van Raaphorst-Wassenaar, De Spiekers-Den Haag, Gios en De Blinkert deelnemen. De dames-poule wordt gecompleteerd door het Velsense VGV. Het toernooi begint om twaalf uur.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 15