Beverwijkse toneelvereniging Kunst na Arbeid jubileert KERKDIENSTEN Beverwijk en Heemskerk blijven het oneens over uitbreidingsplannen I Waspeen doorgedraaid Havenberichten Kort IJmondnieuws Marinegroep naar de „seaweek" in Griekenland Schepen uit vele landen naar Rotterdam Bloemenveiling Beroep op G.S. inzake Meerestein en Assumburg Minder belangstelling voor rondvaarten in IJmuiden HAGED00RN FILM EN FILMWERELD Fa. v. d. Outenaar Raave ZATERDAG 4 AUGUSTUS 1962 '6 2 Zaterdag 29 september wordt in het Kennemer Theater te Beverwijk een toneelvoorstelling gegeven, welke een enigszins feestelijker karakter zal dragen dan gewoonlijk. Het is de opvoering van George Batsons vrolijke thriller in drie bedrijven „Boeven en madeliefjes", waarmee de toneelvereniging „Kunst Na Arbeid" deze avond haar zilveren jubi leum viert. Des middags is hier dan in huize „Terpsichoré" aan de Zeeweg, reeds een receptie aan vooraf gegaan. Weliswaar is deze dag niet geheel in overeenstemming met de feitelijke op richtingsdatum (1 augustus 1937), doch het is begrijpelijk, dat feestvieren in de vakantietijd weinig zin zou hebben ge had. Stormvogels-EDO Zeeverkenners ernstig gedupeerd door diefstal Auto weggeduwd NOG VRIJ GROTE AANVOER VAN AARDBEIEN PROTESTANTSE BEGRAFENIS VERENIGING DAMES, DAMESKAPSALON Jongetje stak plotseling de straat over Raad van Beverwijk donderdag bijeen Amsterdammer die koper stal aangehouden voor al uw loodgieterswerk aanleg en verkoop van sanitair Tuindersstraat 91-93 - IJmuiden (O.) Telefoon 7851 Aardbeien in doosjes „Kunst Na Arbeid" ontstond vijfentwin tig jaar geleden uit een spreekkoor, dat zijn bestaan rechtvaardigde, door voorna melijk medewerking te verlenen aan één mei bijeenkomsten van de toenmalige S.D.A.P. Wellicht hebben deze activiteiten bij de leden de belangstelling voor toneel bevorderd, zodat op de reeds genoemde datum tot oprichting van een toneelver eniging werd besloten. Onder regie van de heer G. Terstall, startte het nieuwe ensem ble enige maanden later als „Kunst Na Arbeid" in het Kennemer theater en wel met een opvoering van „Onder één dak", het bekende toneelspel door Jan Fabricius. Het was geheel in overeenstemming met haar principes, dat de vereniging zich te vens aanmeldde als lid van de Nederland se Bond van Arbeiderstoneelverenigingen. Los van bond „Kunst Na Arbeid" trok echter onder de geestverwanten niet de belangstelling, waar de oprichters op hadden vertrouwd, zodat het bestuur besloot zich van de bond los te maken. Als neutrale toneelvereni ging kwam men nu betrekkelijk snel tot bloei, hetgeen onder meer twee voorstellin gen van elk te spelen stuk noodzakelijk maakte. Aldus werd achtereenvolgens het eerste, tweede en vierde lustrum gevierd; respectievelijk met opvoeringen van „Kra- tes", „Loods aan boord" en „Een huis vol herrie"; met welke titels tevens zo onge veer het répertoire van de jubilerende to neelvereniging is aangegeven. Persoonlijk herinneren wij ons de beste voorstellingen van „Kunst Na Arbeid" uit de periode rond 1950, met name Herman Bouber's volksstukken „Duif en doffer" en „De com mensaal", welke werden gegeven onder regie van de heer Piet van Vleuten. An dere regisseurs zijn J. W. van der Mey, A. Wegman, Willem van der Veer en me vrouw Ruth Snel geweest, welke laatste onlangs werd opgevolgd door Herman van Ondanks de huidige malaise bij het ver enigingsleven, mag „Kunst Na Arbeid" Asperen uit Haarlem, die dus in septem ber als regisseur bij zal debuteren. De aanvoer op de Beverwijkse groente veiling was ook deze week groot. Er was meer waspeen dan gevraegd werd, zodat me nig kistje doordraaide. Ook bij de bospeen moest men al mooie peen hebben om tot 33 cent per bos te komen. Spinazie en pos telein kwamen zelden boven de 20 cent per kilo. Er was veel vraag naar sla, die tot 16 cent per krop in prijs opliep. Sperziebonen draaiden rond de 1,50 per kilo, snijbonen liepen op tot 2,25 per kilo. Tuinbonen gingen ook vlot weg tot 34 cent per kilo. De vrij grote aanvoer van bloemkool bracht van 20 tot 45 cent per stuk op. To. maten, waarvan het aanbod groter gaat worden, gingen tot 43 cent per kilo. Kom kommers noteerden van 12 tot 30 cent per stuk. Naast de laatste aardbeien komen er nu ook rode- en zwarte bessen en frambozen. De noteringen waren vrijdag: Aardbeien 220-600 per slof en 33-97 per doosje, sla 3,5-16, spinazie 8-22, postelein 8-20, bloemkool 15-44, sperziebonen 150-170 snijbonen 180-230, tuinbonen 12-34, toma ten 20-43, komkommer 12-33, bospeen 10- 25, waspeen 10-20, doperwten 43-82, rode kool 12-22, groene kool 11-18. Vrijdag kwamen tn IJmuiden aan: Benguela wan Hamburg; Holger Andreasen, Felixtowe; Praia Grande, sleepboot van Noordzee voor IJ muiden: Tasmanië, Rotterdam; Roelof Holwerda, Par bijlegger IJmuiden; Liberiakust, Rotterdam; Lutetia. Flensburg, walsmateriaal voor IJmuiden; Astrid Bres, Shoreham; Rondo, Mohirana, slabs voor IJmiuidenCornells Houtman, Port Talbot; Willem Fortuin. Rotterdam, ledig voor IJmuiden; Wexford, Boston, ledig voor Kook a. d. Zaan; British Splendour, Isle of Grain; Zephyr, Delfzijl; Tim, Porsgrumn; Spitzfels, Marmagoa. Patria, Rotterdam; Wilpo, Mantyluoto, hout voor Zaan dam. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Plato naar Hamburg; Nieder Rhein, Emden; Harlingen. Ko penhagen, bijlegger IJmuiden; Flevo, Bordeaux; HKS De Hoop, Noordzee; Admiraal De Ruyter, Rotterdam; Dorine Vaasa. ledig van Velsen; Wil lemstad, Southampton; Odin, Narvik; Roelof Hol werda, Halden, bijlegger IJmiuiden; Njord, Stock holm; Dollard. Colchester; Loke, Stockholm Maas, Boston, stijfsel en stroop van Koog a. d. Zaan; Karimata, Port Said; Autolycus. Birken head.; Draco, Aalborg; Chmristina, Gothenburg, walsmateriaal van IJmuiden; Daje Böhmer, Mal ta' Celebes. Las Palmas Blamkenstein, Sam Fran cisco; Labotas, Kopenhagen; Prinses Irene Yewclow; Havjarl, Newcastle, ledig v IJmuiden Zaterdag kwam in IJmuiden aan: Magdalena Oldendorfer van Norfolk, kolen voor IJmuiden. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Liselotte naar Emden; Jacob Teekman, Rotterdam,; Corvus, Stavanger: Christel, Abö; Verkhoyansk, Rostock, walsmateriaal van IJmuiden; Lut etia, Emden ledig van IJmuiden; Lijrabaansgracht, Rotterdam Berkelstroom, Liverpool. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is eggaan). Sparen. Bij de Nutsspaarbank Velsen werd vorige maand 798.805.25 ingelegd en 723.356.83 uitbetaald. Het spaarover schot bedroeg 75.448.42. Tot en met juli van dit jaar is er 990.276.24 gespaard tegen 846.135.84 in dezelfde periode van 1961. Geslaagd. De heer F. van Putten uit Driehuis is in Amsterdam geslaagd voor het associatie-examen praktijk diploma Spaans. De jubilerende secretaresse-actrice (links) met Leny Opzeeland in „Gelouterd" Kunst Na Arbeid" momenteel toch nog over ruim tweehon derd donateurs beschikken, waarnaast de werkende kring uit vijftien leden bestaat. Het bestuur is thans als volgt samenge steld: de heer P. Bakker, voorzitter; me vrouw F'. J. van Helden-de Dood, secretares se; de heer R. Boer, penningmeester en mevrouw L. Opzeeland en de heer H. de Reus, commissarissen. Zilveren jubilaresse. Waarschijnlijk zal het bestuur op deze feestavond ook de nodige aandacht beste den aan het zilveren jubileum van me vrouw F. J. van Helden-de Dood, die niet alleen tot de oprichters behoort, maar zich gedurende die tijd bovendien buiten gewoon verdienstelijk voor „Kunst Na Ar beid" heeft gemaakt. Behalve met de func tie van secretaresse, belastte zij zich te vens met het innen der contributies bij de donateurs. Om daarnaast nog de nodige tijd te reserveren voor het verzorgen van programma's en tombolaprijzen. On getwijfeld zal haar spoedig duidelijk wor den gemaakt, dat haar activiteiten bij Kunst Na Arbeid" op hoge prijs worden gesteld In de periode van 6 tot 11 augustus zal te Peraes in Griekenland de achtste internationale „Seaweek" worden gehou den, waarbij ook Nederland vertegenwoor digd is door een ploeg, gevormd uit per soneelsleden van de Koninklijke Marine. Deelgenomen zal worden aan de marine- vijfkamp, welke bestaat uit behendigheids- en uithoudingswedstrijden zowel te land als in het water. De vijf kamp-beker, wel ke het vorig jaar gedurende de zevende Seaweek" te Tarente in Italië voor de tweede maal in het bezit van de Neder landse ploeg kwam, zal derhalve bij deze internationale maritieme sport-ontmoeting verdedigd moeten worden. Voorts zal wor den gemaakt van de „yole de mer", een vaartuig dat met een oefengiek verge leken kan worden en dat bemand wordt door vier roeiers en een stuurman. Gedu rende de zeilwedstrijden zal Nederland uitkomen in een Finn jol. Nadat de eerste „Seaweek" in 1953 te Livorno in Italië gehouden was, vond de ze vervolgens tot en met 1957 ieder jaar in een ander land plaats, te weten in Zweden (1954), in Griekenland (1955), in Noorwegen (1956) en nogmaals in Zwe den (1957). In 1959 werd de zesde „Seaweek" in Nederland gehouden. Het vorig jaar werd deze internationale sportontmoeting te Ta rente in Italië gehouden. Toen wist de 5 kampploeg van de Koninklijke Marine een bijzonder fraai succes te boeken, waar door de wisselbeker, welke in 1959 reeds veroverd werd, in Nederlandse hand bleef, Als het dit jaar gelukt wederom in deze marinevijfkamp te zegevieren, dan kan deze trofee definitief meegenomen wor den naar Nederland. Na afloop van de „Tall Ships Race" van Torbay naar Hoek van Holland zal Rotterdam niet alleen worden bezocht door de zeilschepen, die aan deze zee zeilwedstrijd hebben deelgenomen, doch ook door een aantal oorlogsbodems van verschillende nationaliteit. Het gros van deze schepen zal op vrij dag 17 dan wel zaterdag 18 augustus te Rotterdam aankomen en aan de Parkkade ligplaats kiezen. Gedurende dat week einde en ook op maandag de 20ste zullen aan deze kade gemeerd liggen de Franse vliegtuigdirectie- tevens onderzeeboot ja ger „Forbin", het Nederlandse fregat De Zeeuw", de Franse zeilende school- schepen „La Belle Poule" en „L'Etoile", de Duitse opleidingsbark „Gorch Fock", het Britse anti-onderzeebootfregat „Ursa" en de Nederlandse oceaan-mijnenveger Onverdroten", voorts de grote en bijzon der fraaie Noorse driemaster „Sorlandet" en het niet door zeilen doch door ma chines voortgestuwde Noorse opleidings schip voor de koopvaardij „Haakon VII". Deze lange rij van veelsoortige schepen wordt gesloten door de Belgische oceaan- mijnenveger „G. Truffaut". De meeste van deze oorlogsbodems en zeilschepen zullen gedurende hun verblijf te Rotterdam dagelijks gedurende enige uren bezichtigd kunnen worden. Zondag a.s. spelen een Stormvogels A- en B-elftal respectievelijk tegen het eerste en tweede elftal van EDO uit Haarlem. Het A-elftal der Vogels ziet er als volgt uit: De Graaf; De Vries en Visser; Van Woo ning, Pirovano en S. de Graaf; W. v. Kampen, Bakker, Nieuwenhuis, De Winter en Weerlee. De B-ploeg beschikt over: Egner; Smit en P. van Duyvenbode; Plug, Th. v. Kam pen en De Bruyn; Maarleveld, Haverkamp De Klerk, D. v. Duyvenbode en Degenaar. Leden van de zeeverkennersgroep „De Kennemers" deden donderdag bij de Vel- ser politie aangifte van de vermissing van een tweepersoonskano en twee stel ped dels. Bovendien vernielden onbekenden de eikehouten zwaarden van een Friese zeil- schouw, die evenals de kano lag gemeerd in het zij kanaal en gereed gemaakt werd voor een in Vinkeveen te houden zomer kamp. Een bewoner van de Wijkeroogstraat in Velsen-noord belde in de nacht van don derdag op vrijdag de politie op met de mededeling, dat de voor de deur van zijn huis geparkeerd staande personenauto door een paar mensen werd weggeduwd. Later bleek dat de wagen met de voorzij de tegen een andere geparkeerde auto was terecht gekomen. De aanvoer viel donderdag op de aard beienveiling niet tegen. Het zijn wel geen grote vrachten die er meer komen, maar men kan toch zien dat de vruchten tot het laatst aan toe worden geplukt. Voor de goede kwaliteit werden nog hoge prijzen betaald die van 3,40 tot 5,70 per slof uiteen liepen. Voor de tweede kwaliteit lagen de prijzen wel lager, maar beneden 2 per slof was er toch niets te koop. Er komen nu steeds meer doosjes aan de markt die ook grif van de hand gingen voor een prijs tot' 70 cent per stuk. Maar ook voor een lagere prijs kon men terecht. Vrijdag worden de aardbeien nog op de speciale veiling geveild, maar zaterdag morgen is er geen veiling meer. Volgende week zal men dan het restant van de aard beien veilen na de groenteveiling. Advertentie AANSPREKER J. MEIJER Fazantenlaan 3 - tel. 4576 - IJmuiden-O Begrafenissen en Transporten door het gehele land Advertentie Dank zij onze perfekte haarbe- handeling kunnen wij u een vlot en modern kapsel garanderen. REGGESTRAAT 86 hoek Rijnstr. Bushalte Scheldestr. - Tel. 4546 Op de Beverwijkse bloemenveiling was de aanvoer deze week vrij vlot verkocht voor goede prijzen. De aanvoer van gladiolen is niet groot en deze bolgewassen bleven duur, ze werden voor 50 tot 90 cent per bos verkocht. Rozen en anjers waren ruim vertegen woordigd en al zijn deze bloemen, die men het ganse jaar aan de markt ziet niet zo duur, er werden voor de tijd van het jaar goede prijzen voor betaald. Dit kan ook gezegd worden van de zomer bloemen. Een bosje Statice kwam nog tot 80 cent per bos. Dahlia's kwamen in kleine partijtjes aan de markt, de gekleurde tuin- anjers brachten het tot 45 cent per bos. Door het niet al te warme weer was de aanvoer van lelies niet zo groot, met vrij gunstige prijzen. De aanvoer van potplanten was matig; naast cyclamen zag men nog wat tuingoed. Een 3-jarig jongetje liep donderdagmor gen om elf uur een lichte hersenschudding op, toen hij in de Frans Naereboutstraat in IJmuiden, omdat hij onvoorzichtig over stak, door een bromfietser werd aangere den. De bromfietser viel maar bleef on gedeerd. Het jongetje werd naar het An- toniusziekenhuis overgebracht en vandaar naar zijn huis. Zondag 5 augustus IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Nieuwe Kerk, 10 u. en 19 u.: ds. L. Brink; De Rank, geen jongerendienst; Bethlehemkerk, 10 u.: ds. Stegeman; 19 u.: ds. Van Lier; Jeugd- kapel, 10 u.: Th. Mooy. Geref. Kerk, Ichthuskerk, 9.30 u.: ds. G. Assies; 17 u.: ds. S. Wesbonk; Petra- kerk, 9.30 u.: ds. S. Wesbonk; 17 u.: ds. D. C. Tiemens; Strand Zeeloods, 11 u.: ds. D. C. Tiemens. Geref. Kerk (Vrijgemaakt), Rambonnet- laan, 9.30 en 17 u.: ds. C. J. Smelik. Chr. Geref. Kerk, 10 en 17 u.: ds. J. van Leeuwen. R.-K. Kerk, Gregoriuskerk, 8.30 en 10.30 u.: Petruskerk,7, 8, 9.30, 11.30 en 17 u. Oud-Katholieke Kerk, 8 u.: vroegmis; 10 u.: hoogmis; 19 u.: vespers. Leger des Heils, Edisonstraat 14, 10 u.: heiligingsdienst; 19.45 u.: openlucht bijeenkomsten; 20 u.: openbare samen komst (Edisonstr. 14). Doopsgez. Gem., Helmstraat, 10 u.: ds. P. J. van Schayck. Gemeente Gods, Cultureel Gebouw, 10 u.: samenkomst. Geref. Gemeente, Cultureel Centrum, 10 en 17 u.: leesdienst. Geref. Kerk, Ichthuskerk, 9.30 u.: ds. G. Assies; 17 u.: ds. S. Wesbonk; Petrakerk, 9.30 u.: ds. S. Wesbonk; 17 u.: D. L. Tie mens; Strand Zeeloods, 11 u.: ds. D. L. Tiemens. Baptistengemeente IJmond, Cultureel Centrum, 10 u.: G. Plantings. Duitse dienst, Strand Zeeloods, 10 u.: dr. E. Strasser. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herder Kerk, 10.30 u.: ds. J. H. W. Dickhout. Geref. Kerk, Bethelkerk, 9.30 u.: ds. D. C. Tiemens; 17 u.: ds. G. Assies. R.-K. Kerk, H. Laurentius van Brindisië, Willemsbeekweg, heilige mis 6, 8, 9.15 (Hoogmis); 11 en 12.15 u.; 18 u.: avond mis. Een meisje met sex-appeal (City) Tot en met zondagavond kan men in City de luchtige Zweedse comedie „Een meisje met sex-appeal" zien. een film die er zich wel bij uitstek voor leent een verregende vakantiedag toch nog een opge wekt besluit te geven. Het gaat om een verlegen jongeman die hulpportier bij een bank wordt. Bij het personeel merkt hij een aardig meisje, dochter van een admi raal die oude geweren verzamelt, op. Na een zeiltocht met haar staat hij in vuur en vlam en wil hij een ring kopen voor haar. Daartoe koopt hij samen met een vriend aandelen in kanonnenfabrieken. Hij koopt ook huizen. Het meisje, dat al ver loofd was, verbreekt haar engagement, maar haar vader wil niet dat zij met een nietsnut trouwt. Toch loopt het goed af. „Op de plaat (s) .rust", die maandag-, dinsdag- en woensdagavond in het theater aan de Kennemerlaan draait, is eveneens een vrolijke vakantierolprent en wel over drie Amerikaanse dienstplichtigen, die met drie meisjes worden uitgenodigd voor een t.v.-optreden,omdat zij alleraardigst kunnen zingen. Het optreden komt er, echter niet dan na allerlei komische verwikkelingen. Donderdagavond „Arrivederci Roma" in de speciale voorstellingen-cyclus. Mario Lanza speelt er de hoofdrol in. In de zondagmiddag- en woensdagmid dagvoorstellingen respectievelijk „Despera do's sterven schietend" en „De hond van Vlaanderen". Fracasse (Rex) Het is een verademing om naast de veelal harde moderne filmprodukten eens te kijken naar een niemendalletje in oude stijl. Het is in de film „Fracasse, de onoverwinnelijke musketier" dat we de heldengevechten kunnen meemaken om de eer van een onschuldig meisje. Jean Marais, de held uit de film, is een arme baron die door toevallige omstandigheden De raad der gemeente Heemskerk heeft de bezwaren van Beverwijk tegen de ont- werp-uitbreidingsplannen in onderdelen „Assumburg" en „Meerestein" ongegrond verklaard. Beide bezwaarschriften waren voorna melijk gericht tegen het feit, dat in het bijzonder bij het plan Assumburg wordt afgeweken van de reeds aanhangig ge maakte herziening van het streekplan. Im mers wordt aan terreinen, welke bij deze herziening voor belangrijke verkeersver bindingen zijn bestemd, thans bij uitbrei dingsplan de bestemming van woonbebou wing gegeven. Deze afwijking is niet van ondergeschikte aard doch bepaalt de gehe le structuur van IJmond-Noord. Bij de uit breidingsplannen wordt kennelijk uitge gaan van het plan Zuiderhoek, dat blijkens de daaromtrent verschenen publikaties een geheel andere oplossing van de ruim telijke problemen van IJmond-Noord poogt te geven dan het huidige streekplan en de aanhangig gemaakte herziening. In zijn beslissing overweegt de raad van Heemskerk, dat reeds eerder, bij de vast stelling van het plan Meerestein, door bei de gemeenten in gezamenlijk overleg, is af geweken van het streekplan ten aanzien van het tracé van een grote verkeersweg. Deze overweging is, voeren, B. en W. van Beverwijk, echter niet terzake dienende, omdat bedoelde afwijking door beide ge meenten werd aanvaard en de structuur van IJmond-Noord niet aantastte. Thans is over de vastgestelde plannen in geen en kel opzicht overleg gepleegd. Het gemeen tebestuur van Heemskerk kon uit de te zij ner kennis gebrachte besluiten van de raad van Beverwijk voorts weten, dat de ze tegen de ontworpen plannen overwe gende bezwaren heeft, bezwaren welke niet slechts van technisch stedebouwkün dige aard zijn, noch ook alleen op het ge bied van de gemeente Heemskerk betrek king hebben, doch de structuur van ge heel IJmond-Noord bepalen en zeer direct betrokken zijn met de naar bekend zeer verschillende en tegenstrijdige idealen, die de beide gemeenten voor de ontwikkeling van IJmond-Noord voorstaan. Assumburg Inzake het plan Assumburg overweegt de raad van de gemeente Heemskerk voorts, dat reeds in juni en september 1961 bouw vergunningen voor woningbouw zijn ver leend. Er bestonden toen nog geen plan nen voor het projecteren van een verkeers weg door dit gebied. Deze zou ten noor den van deze wijk komen te liggen. Eerst op 2 maart 1962 werden de huidige plan nen voor IJmond-Noord door Gedeputeer de Staten van Noord-Holland gepubliceerd. De woningnood vordert, dat aan de ont worpen woningbouwplannen uitvoering wordt gegeven en mitsdien wordt het uit breidingsplan Assumburg ongewijzigd vastgesteld. B. en W. van Beverwijk stellen hierte genover dat het de taak van het gemeente bestuur van Heemskerk zou zijn geweest de woningbouwplannen aan de wijziging van het streekplan aan te passen. Op 2 maart 1962 waren daartoe nog mogelijkhe den. De noodzaak daartoe klemt te meer, omdat de woningbouwplannen zijn ontwor pen, voordat er een uitbreidingsplan voor het betrokken gebied was vastgesteld. Inzake het plan Meerestein overweegt de raad van Heemskerk voorts, dat het be zwaar, dat bij dit plan is uitgegaan van het structuurplan „Zuiderhoek" onjuist is. Het plan Meerestein kan door het plan Zuiderhoek niet worden beïnvloed en wel om de eenvoudige reden, dat in het plan Zuiderhoek juist van het plan Meerestein wordt uitgegaan. B. en W. van Beverwijk stellen hierte genover, dat het onaannemelijk is, dat bij een structuurplan, dat een jaar geleden reeds is gepubliceerd, dat als een nieuwe gedachte voor IJmond-Noord is aangekon- De raad der gemeente Beverwijk zal op donderdag 9 augustus 1962 om 19.30 uur ten stadhuize „Scheybeeck" in openbare vergadering bijeenkomen. De agenda ver meldt: voorstel tot het verlenen van kre dieten voor de voorbereiding van stede- bouwkundige plannen; voorstel tot vast stelling van het uitbreidingsplan in onder delen „Westerhout"; voorstel tot het in stellen van beroep tegen de vaststelling van het uitbreidingsplan Assumburg en Meerestein door de raad der gemeente Heemskerk; voorstel tot het verlenen van een krediet voor uitbreiding van het ge bouwencomplex van het gemeentelijk gas bedrijf; voorstel tot uitgifte in erfpacht van een terrein aan de Parallelweg; voor stel inzake onderhandse aanbesteding van de bouw van een garage; voorstel inzake het toestaan van een krediet ten behoeve van het woonwagenkamp; voorstel inzake een krediet voor aanschaffing van leermid delen t.b.v. de Jan Ligthartschool; voorstel inzake een krediet voor aanvulling van de inventaris der Jan Ligthartschool; voorstel inzake het treffen van voorzieningen t.b.v. het gymnastieklokaal aan het Moensplein; voorstel naar aanleiding van een verzoek van de stichting „Jong Haarlem Vooruit" om toekenning van subsidie; begrotingswij zigingen; mededelingen en ingekomen stukken. kennis maakt met een troep reizende ko medianten, onder bekoring van een der actrices raakt en meetrekt met de troep. Hoewel hij zijn adellijke afkomst meestal op de achtergrond houdt, blijft hij de edelman die opkomt voor de ver drukte onschuld. Zijn degen is goed voor menig spannend duel dat hij, dat had u al begrepen, altijd wint. Er is natuurlijk ook een happy-ending. Het verhaal doet er in deze film niet zoveel toe. Het is meer de onschuldige pretentieloze manier waarop deze film is gemaakt die haar tot zo'n aantrekkelijk produkt maakt. Woensdag- en donderdagavond „Een zol derkamer op Pigalle", zondagmiddag „Snowfire, de witte wilde hengst". Beverwijk (Kennemer Theater) Tot en met maandagavond de film ,Ciske de rat" waarin bekende Nederlandse figuren een hóö'fdról Spélèn. 'Kees Brusse als de onderwijzer die vriendschap sluit met het boefje Ciske, Paul Steenbergen speelt de rol van geestelijke bij een tuchtschool, Johan Kaart treedt op als rechercheur. Dinsdag en woensdag een vrolijke film „Sag mir adieu", over een paar muzikale landlopers die de meest vreemde avon turen beleven. Bewonderaars van Marilyn Monroe kunnen haar zaterdagavond zien optreden in de wild west film „Bus -stop". Zij speelt de rol van een wild meisje dat in het Wilde Westen een rancherzoon ont moet die hals over kop verliefd op haar wordt en onmiddellijk met haar wil trou wen. Het meisje voelt daar niet veel voor en vlucht. Bij de bushalte slaagt de ver liefde cowboy er in het meisje met een lasso te vangen. Ofschoon ook dit niet de juiste manier voor een huwelijksaanzoek blijkt te zijn. komt alles tenslotte nog op zijn pootjes terecht. De film „Vader, moeder en negen kin deren" draait zondagmiddag. (Luxor theater) Sophia Loren en Charles Heston vervullen de hoofdrollen in de film „El Cid", de bekende film over een Spaans edelman. Vanwege de grote lengte van de film die de hele week in Luxor draait begint de avondvoorstelling om half acht en wordt er maar één avondvoorstelling gegeven. Woensdagmiddag wordt de jeugdfilm „De spoorzoekers" vertoond. (W .B. T h e a t e r). Bandieten, sheriffs en Indianen voeren vanavond in „Geen ge nade voor bandieten" een niet aflatende strijd waarbij intensief van vuurwapenen gebruik wordt gemaakt. Vanzelfsprekend speelt in dit verhaal ook een meisje een belangrijke rol. „Sensatie op Rijksweg 101" is de ti tel van een Amerikaanse film waarin po litiemannen de strijd aanbinden tegen een bende veedieven. Deze film draait zon dag en maandag. De pelsjager wordt verliefd op een In diaans meisje, schiet in noodweer een vriend dood, wordt gearresteerd en slaagt er na allerlei avonturen in zijn onschuld te bewijzen. Dit is in het kort de inhoud van de film „Het barre Noorden" die zondagmiddag wordt vertoond. Jehovah's Getuigen, Koninkrijkzaal Vel- serduinweg 248 19 u.: wachttorenstudie. Verg. v. Gelovigen, De Ruyterstraat 73, 10 u.: verkondiging van de dood des Heren: woensdag 20 u.: bijbelbespreking. Ver. Vr;jz. Herv., Abeelenstr. 1, 10.30 u.: ds. N. Immink. Evang. ver. Elon, Vareniusstraat 1, 10 u. en 19.30 u.: ds. Gravendeel; 1617 u.: openluchtsamenkomst op Marktplein: ds. Zijlstra. VELSEN-ZUID: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk, 8.45 en 10 u.: ds. L. Brink. VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, Noorderkerk, 10 u.: ds. H. P. Huisman; 19 u.: ds. J. H. W. Dick hout. Geref. Kerk, 9.30 en 17 u.: ds. W. Tom. R.-K. Kerk, St. Joseph, heilige mis; 6.45, 8, 9.15 en 11 u.: avondmis. Kerk van Jezus Christus v. d. Heiligen der laatste dagen, Wijckerstraatweg 81, 17 u. dienst. Evang. Emanuel, 10 u.: J. Braaksma. DRIEHUIS: R.-K. Kerk, St. Engelmundus, heilige mis: 7, 8.15, 9.45 en 11.20 u. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, Dorpskerk, 9 en 10 u.: ds. -J. C. Remijn; De Hoeksteen, Sant poort-Zuid, 9.30 u.: ds. J. Kroon; Ad- ven tskerk (ziekenhuisdienst), 11 u.: ds. J. Kroon. Geref. Kerk, 9.30 en 17 u.: ds. N. J. W. C. de Kluis. Chr. Geref. Kerk, Pniëlkapel, 10 u.: ds. J. J. Rebel; 16 u.: prof. W. Kremer. R.-K. Kerk, O.L.V. Kerk, heilige mis te 7, 8.15, 9.30 en 11.30 u. BEVERWIJK: Volle Evang. Gem., Groenelaan 74, 19.30 u.: J. de Groot. Vrije Evang. Gem., Koningstr. 117, 9 u. en 19 u.: F. J. Nijkamp. Evang. Lutherse Gem., 10.30 U.: mej. da L. B. Poppezijn. Maranatha, Baanstraat 10, 10 u.: J. F. Snoeks. Volle Evang. Gem., Groenelaan 74, 19.30 u.: J. de Graaf. Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 10 u.: ds. G. W. IJzerman; 19.15 u.: ds. W. Oorthuys; Irenekapel, 10 u.: ds. G. van Schuppen; De Opgang, 10 u.: ds. W. Oort huys; Oosterwij k-Meeresteyn, Chr. L.T.S. 10 u.: vie. G. Kalsbeek; Jeugd- kapel „De Opgang", 10 u.: H. Olivierse. Vrjjz. Herv. Kerk, Prinsesselaan, 10 u.: drs. J. Hoftijzer. Geref. Kerk, Moensplein, 9.30 u.: ds. C. Meyer; 17 u.: ds. v. Dijk; Geref. Kerk, Oosterwij k, Dommelsingel 4a, 8.30 u.: ds. v. Dijk; 17.15 u.: ds. C. Meyer. Chr. Geref. Kerk, Prinsesselaan, 15 u.: ds. Vlietstra. Leger des Heils, Jan Alsweg 32, 10 u.: Heiligingssamenkomst; 12 u.: Zondag school; 16.30 u.: Kindersamenkomst; 20 u.: Verlossingsamenkomst. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, 9 u.: Duit se dienst; 10 en 20.30 u.: ds. J. Borg- hardt. Geref. Badgastenkerk, Julianaweg, 10 en 19.30 u.: ds. Hoogkerk. HEEMSKERK Ned. Herv. Kerk, Kerkplein, 10 u.I J. Jameiet; 19 u.: ds. G. W. IJzerman. Geref. Morgensterkerk, Constantijn Huy- gensstraat, 9.30 en 17 u.: ds. Joh. Knol. R.-K. St. Laurentiuskerk, H. Missen 6.30 en 7.45 uur; Hoogmis 9.15 uur; Kinder mis 11 u.; Avondmissen 12 en 17.15 u. O.L. Vrouw van Lourdeskapel, H. Mis sen 8.15 en 10 u. HAARLEM: Church of England, Kinderhuissingel, Evening Service 3 p.m. digd, op het meest markante punt de grote hoofdverkeersweg is uitgegaan van een plan vooi een woonwijk, dat eerst in juni 1962 ter visie is gelegd. Op grond van het bovenstaande geeft het college de raad van Beverwijk in over weging tegen de door de raad van de ge meente Heemskerk vastgestelde uitbrei dingsplannen in onderdelen genaamd „Meerestein" en „Assumburg" bij Gede puteerde Staten in beroep te gaan, zulks onder aanvoering van de bezwaren, welke de raad van Beverwijk tegen deze plannen reeds bij de raad van de gemeente HeemS' kerk heeft ingebracht, voor zover daaraan niet is tegemoet gekomen en voorts op grond van motieven, welke in deze raads voordracht nader zijn ontwikkeld. Advertentie GARAGE L. v. d. LEDEN R. CLAEZENSTR. 1 DAG en NACHT Op het terrein van de papierfabriek in Velsen-noord is donderdag een 50-jarige Amsterdammer aangehouden. De man had vijf kilogram afvalkoper bij zich. Een zelfde partij werd door de Amsterdamse gemeentepolitie in zijn woning aangetrof fen en in beslag genomen. Advertentie Het rondvaartbedrijf van de heer A. van der Graaf in IJmuiden heeft, evenals de meeste op het touristenverkeer inge stelde bedrijven, te lijden van het zeer matige zomerweer. Daarbij komt dan nog dat de steiger van het rondvaartbedrijf is verplaatst van de oude naar de nieuwe sluis waardoor het moeilijker te bereiken is. Het bedrijf heeft de beschikking over twee schepen. Een overdekte boot waarmee tochten door de havens en langs de pier worden ge maakt en een voormalige reddingboot, vroeger de President Van Heel, die zich uitstekend leent voor tochtjes buitengaats. De rondvaarten duren ongeveer een uur en worden bij goed weer vijf maal per dag gehouden. De heer Van der Graaf meent dat het aantal mensen dat een rondvaart maakt ongeveer de helft is van verleden jaar. Het was vrijdag de dag der doosjes op de laatste speciale aardbeienveiling in Be verwijk. De meeste tuinders hadden hun produkt in doosjes gedaan en zij kregen deze extra moeite rijkelijk beloond. Vooral de aardbeien die aanspraak op goede kwa liteit konden maken brachten veel op. Zo zag men doosjes van een goede dertig cent per stuk, maar er waren er die met 75 cent per stuk werden betaald. Voor een paar kistjes van de allerbeste kwaliteit betaalde men maar liefst tot 97 cent per doosje. Er waren ook nog sloffen waarvoor 2,20 tot 6,per stuk werd gegeven.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 6