Nieuwe records voor Ria van Velsen, Mensonides, Jiskoot en Wee teling Uitstekende tijden bij de Nederlandse zwemkampioenschappen in Soest Kamerbeek Nederlands kampioen tienkamp V De tienkamp in cijfers Twee titels voor Poynter en Gamoudi bij militaire atletiekkampioenschappen Canadees Henderson won de hoofdprijs bij de FD's I 3. Weer Europees record voor Gerhard Hetz m Haarlemmers Doornbosch en Knol op resp. derde en vierde plaats achter natuurtalent De Haas Wereldtitel in Hornetklasse voor Hobday Spanning groot op laatste dag Hollandweek II MAANDAG 6 AUGUSTUS 1962 10 Blessure Hoogepunten Verkeerd Natuurtalent Sympathiek Zeilen Ze hebben het hem weer geleverd, de Nederlandse zwemmeisjes en jongens. Zij hebben met een paar weken training on der normale zomerse omstandigheden bij goede watertemperatuur, alle achterstand weggewerkt die in de eerste zomermaan den werd opgelopen. De resultaten van de Nederlandse kampioenschappen, die gedu rende het weekeinde in het prachtige Soes- ter natuurbad werden verwerkt, spreken duidelijke taal. Precies twee weken voor het begin van de Europese kampioenschap pen in Leipzig werd door nagenoeg alle kandidaten voor de nationale ploeg de top vorm bereikt. Een indrukwekkend Euro pees record voor Ria van Velsen op de 100 meter rugslag (1.10.2) twee Nederland se records van Wieger Mensonides op de schoolslag, een van Jan Weeteling (200 me ter rugslag) een van Jan Jiskoot (100 me ter vlinderslag) en vele andere tijden van de bovenste plank vormden de verrassen de oogst van deze wedstrijden. Het werd de sportcommissie van de KNZB door al dit fraais niet al te lastig gemaakt bij het bepalen van de keuze voor de nationale af vaardiging. Verheugend vooral waren de opvallende verbeteringen in het prestatie-niveau bij de heren. De 2.37.5 van Mensonides en Van Empel en de 1.02.3 van Jan Jiskoot op de 100 meter vlinderslag zijn er de sprekende voorbeelden van, maar ook Ronnie Kroon (57 sec.) en Jan Weeteling (2.32.2) kwamen naar voren en bereikten het peil waarop bijvoorbeeld Jan Bontekoe als was aangeland. Nog niet alle prestaties konden goed te gen elkaar worden afgewogen. Daarvoor was het programma van enkele zwem sters en zwemmers te overladen. Adrie Lasterie was ingeschreven op de 100 me ter en 400 meter vrije slag, de 400 meter wisselslag en voor de beide estafettes, Jiskoot zwom vrije slag, rugslag, vlinder slag en wisselslag, Marianne Heemskerk, Wieger Mensonides had ook al veel hooi op haar vork geno men en vooral bij de dames heeft dit al les een rol gespeeld. Bij hen vergeleken was Ria van Velsen, die zich geheel op haar rugslag banen kon concentreren on miskenbaar in het voordeel. En toch heeft al die concentratie weer niet kunnen voor komen, dat Ria op haar tweede baan in de finale weer in haar oude fout verviel, door voortdurend in de touwen te zwem men. Dat het desondanks een nieuw Europees record werd, bewijst alleen maar hoe veel sneller een goed baan-houdende Ria zou kunnen zwemmen. Corrie Winkel, de titel- houdster, had bij de finish van haar serie op zaterdagavond bi] het aantikken tegen de scherpe rand van het electronisch tijd- waarnemingsboord een handblessure opge lopen, maar de Groningse rivale van Ria van Velsen trok zich van die handicap niet veel aan. Met haar 1.10.9 bleef zij na genoeg naast Ria. Ineke Tigelaar jeugd kampioene in 1961, legde nu beslag op de damestitel op de 100 meter vrije slag in 1.04.3 voor de weer goed teruggekomen en opvallend sterk zwemmende Haagse Erica Terpstra (1.04.5) en Adrie Lasterie, die als derde in 1.05.3 wellicht om eerder ge noemde redenen iets teleurstelde. Kle- nie Biemolt, die een week geleden in de Haagse selectie haar kandidatuur defini tief stelde, kwam weliswaar niet tot de zelfde scherpe tijden, maar haar 1.21.9 en 2.53.3 (1.23.6 als tussentijd op de 100 me ter) waren toch ruim voldoende voor twee nationale titels en voor een plaats in de Europese ploeg. En zo kunnen we doorgaan. Met de 1.10.5 van Ada Kok op de 100 meter vlin- Duitslands wonderzwemmer Gerhard Hetz verbeterde aansluitend op de Westduitse nationale kampioenschappen in Würzburg het Europees record op de 1500 meter vrije slag. Hetz, die zonder enige concur rentie zwom, legde de afstand af in 17 min. 31,7 seconden. Hij bleef daarmee precies 12 seconden beneden 't oude Euro pese record, dat met 17 min. 43,7 secon den op naam stond van de Hongaar Jo sef Katona, die deze tijd maakte tijdens de Olympische Spelen van Rome. De 20-jarige zwemmer uit Hof had als tussentijden: 4.31,0 over de 400 mter, 9.16,5 over de 800 meter. derslag, de 1.12.2 waarin Tineke Lager- berg, terugkwam en tweede werd en ook met de 1,24,- waarmee Tonny Buiskool, dochter van de in de herfst van 1961 over leden directeur van het bondsbureau, de 100 meter schoolslag bij de meisjes-aspi ranten won. Tot de onttroonden behoorden behalve Corrie Winkel ook Betty Heukels, maar ook haar 2.54,3 waarmee zij na een fel duel met Rita Kroon tweede werd, mag er zijn. De hoogtepunten bij de heren waren dus de prestaties van Mensonides, Van Empel en Jiskoot, nadat Jiskoot, die sedert en kele maanden onder leiding van Forbes Carlile oefent, zich wijselijk voor de 100 meter rugslag-finale had teruggetrokken, derde was geworden op de vrije slag in 57,9 achter de keiharde tweekamp Kroon (57) Sitters (57.5) presteerde h(j nog geen half uur later het ongelooflijke door de 100 meter vlinderslag zonder strijd te winnen in 1.02.3, een tijd van het beste Europese formaat, die een verbetering van 0,9 sec. van het record van Gerrit Korteweg betekende. Het was een frappant staaltje van talent en wedstrijdhardheid. Het meest opwin- de was ongetwijfeld de race tussen de schoolslag zwemmers Mensonides en Van Empel. Van Empel keerde een fractie eer der in 1.13.6, maar Wieger die zaterdag in een enorme en indrukwekkende sprint het 100 meter record op 1.12.1 had ge bracht had nog wat meer reserves in pet to. Hij droeg zich met een heel korte arm slag naast de man uit Eist, die even hard terugvocht. Het werd een neus-aan-neus- race, waarbij Wieger het nog even met een andere ademhalingstechniek probeer de. JVIaar elke centimeter die de één won werd door de ander dadelijk weer terugge wonnen, met als resultaat dat de horloges voor beide zwemmers, op 2.37,5 bleven staan. Wieger en Rob hadden elkaar naar een toptijd getrokken... De ZIAN-zwem- mer kreeg in de volgorde van aankomst de eerste plaats èn de titel. Gerrit Korteweg eindigde op de 200 me ter vlinderslag als tweede achter Bert Sit ters. Hij werd echter gediskwalificeerd wegens het verkeerd (niet horizontaal met de schouders) nemen van zijn keerpunten. Het was een beslissing van de kamprech ters. die veel stof tot gesprek opleverde, omdat de keerpunten van de Delftenaar gelijk zijn aan die van de Amerikaanse en Australische butterfly-specialisten. Het was de sensatie van het toernooi, dat met de strijd om de Europese titels voor ogen nieuwe bijzondere perspectieven heeft ge opend. Ria van Velsen, de nieuwe Europese recordhoudster op de 100 meter rugslag dames. Toen er zondagavond twee proestende atleten opdoken uit het naast de sintelbaan gelegen zwembad op het complex de Vijf Sluizen in Vlaardingen, was dat voor Eef Kamerbeek en Hans de Haas een welko me afsluiting van een tienkamp om de Ne derlandse titel, die voor de Eindhovenaar bijzonder goed verlopen is. Hans de Haas, een atleet die op 27-jarige leeftijd in ons land werd ontdekt en die zijn zinnen had gezet op een plaatsje in de Nederlandse ploeg voor de Europese kampioenschappen in Belgrado, heeft in deze twee bijzonder vermoeiende dagen aangetoond dat zijn training onder leiding van Eddy Russman, eveneens de coach van Eef Kamerbeek en professor aan de sporthogeschool in Keu len, niet voor niets is geweest. Eef Kamerbeek kwam tot een totaal van 7196 punten een aanmerkelijke verbete ring van zijn prestatie van twee maanden geleden in Londen toen hij 6748 punten ver zamelde tijdens de drielandenwedstrijd te gen België en Groot-Brittannië. Hij reist over vier weken naar Belgrado met een enorm zelfvertrouwen in zijn bagage. Voor hem was deze tienkamp een afsluiting van een keiharde wintertraining, gevolgd door een eindeloos lange tijd van blessures, waaraan geen einde scheen te komen. Za terdag en zondag in Vlaardingen benader de hij op enkelepunten na zijn tienkamp verrichting van Rome toen hij op de Spe len als vijfde eindigde en hij bleef slechts 398 punten van zijn recordprestatie van een jaar geleden. Voor Eef Kamerbeek is het zaak om op de loopnummers zijn snelheid terug te krijgen en in de komende weken duchtig te oefenen met de nieuwe glasfiberstok, waarmee hij nu reeds 3,80 bereikte en bij 3,90 op het nippertje faalde. Wanneer hij dat bereikt kan hij een van de Nederland se troeven op de Europese kampioenschap pen zijn, ofschbon zijn loopnummers de 100 meter in 11,4 sec, de 400 meter in 52,1 sec, de 110 meter horden in 14,7 sec en de verboemelde 1500 meter in 4 min 57,6 sec zijn minder goede loopconditie aanwij zen. Maar wat te zeggen van 6,82 meter ver, 14,12 meter kogel, 45.45 discus, 61,52 meter speer en1,86 meter bij het hoogspringen. Dat waren voor de Eindho venaar prestaties van formaat, ofschoon hij over het kogelstoten en discuswerpen minder tevreden was. Zijn speerwerpen en hoogspringen waren beste persoonlijke prestaties en dat was iets wat hij niet had verwacht. Natuurtalent Hans de Haas, vegetariër, medisch student, die vlak voor zijn kandi daats zit, kwam naar Vlaardingen met de rugzak nog op de nek, terug van een trek tocht en liep, wierp en sprong naar 6185 punten, die zo op het oog misschien niet al te veel zeggen, maar die reliëf krijgen wanneer men weet dat hij dit resultaat in zijn derde tienkamp bereikte. Hij heeft ruim zes weken niet kunnen trainen op de loopnummers, omdat hij in zijn eerste lan den wedstrijd tegen België geblesseerd raakte, maar voor het overige een der mate grote vooruitgang boekte, dat men zich gaat afvragen hoe het in Nederland bestaat, dat zo'n groot talent pas op zijn 27ste jaar aan atletiek gaat doen. Hij was het, die een jaar geleden in Sofia tijdens de studentenkampioenschappen twee dagen lang de beroemde Russische tienkamper Vassily Kusnetsov het leven zuur maakte, maar na zeven nummers door een slechte speerworp van de tweede naar de zesde plaats duikelde en 6004 pun ten verzamelde. In Vlaardingen, op een zeer zware baan, dat bewezen de verrichtingen ook van de andere atleten, en door gebrek aan trai ning op de loopnummers verloor hij teveel punten om de minimumeis voor Belgra do te verwezenlijken. Ondanks zijn gebrek aan techniek sprong hij 6,71 meter ver, stootte hij 13,77 meter kogel, sprong 1,83 meter hoog, en bleef sechts centimeters achter op Eef Kamerbeek, die door zijn trainingspartner danig werd gestimuleerd. Ook op discus, polshoog en speer was zijn vooruitgang merkbaar, het verlies op de loopnummers kon deze sympathieke atleet die in de nacht van zaterdag op zondag in een tentje naast de sintelbaan kampeerde, echter niet goedmaken. Jammer voor deze natuurmens, want in het verleden heeft hij bewezen met 11.3 sec op de 100 meter, 49.9 sec op de 400 meter en 4 min 28,3 sec op de 1500 meter tot zeker 6800 punten in staat te zijn. Sympathiek was het gebaar van de Utrechter toen hij o.a. aan Eef Kamer beek, zijn concurrent, op de 400 meter de binnenbaan aanbood, terwijl hij zelf de bui tenbaan voor zijn rekening nam en bijzon der plezierig was het te zien hoe hij rea geerde toen Eef Kamerbeek, die in een jaar tijds van een zijdelingse rol bij het hoogspringen omschakelde naar de buik- rol, 1,86 sprong. Hij was de eerste die de Eindhovenaar feliciteerde, wetende dat het voor Kamerbeek van enorm belang was. Hans de Haas is zonder het zelf te weten de stimulerende factor voor Kamerbeek geweest. De strijd om de derde plaats werd ge wonnen door de Haarlemmer Jelle Doorn - bosch, die sukkelde met een ontwrichte knie en op het nippertje geen 6000 punten behaalde. Zjjn clubgenoot Rein Knol ver raste met een vierde plaats, dank zij een uitgekookte race op de 1500 meter, prach tige springprestaties: 6.71 meter ver en 1.81 m hoog terwijl eveneens zijn discus worp van 42.76 meter niet te versmaden was. Met 5589 punten bleef hij precies ze ven punten voor op de Amsterdammer Wim Thissen, die ietwat teleurstelde. Eef Kamerbeek tijdens een van de onderdelen van de tienkamp, het pols stokhoogspringen. -r- 4. Rein Knol 5. Wim Thissen 100 m ver kogel hoog 400 m 110 m h. discus polsst. speer 1500 m totaal 11.4 6.82 14.12 1.86 52.1 14.7 45.45 3.80 61.52 4.57.6 7196 11.5 6.71 13.77 1.83 52.5 15.4 38.00 3.40 47.43 4.57.5 6185 11.8 6.45 13.65 1.67 52.4 16.6 36.26 3.10 55.77 4.25.2 5992 11.9 6.71 13.09 1.81 56.0 16.5 42.76 3.20 41.04 4.49.0 5589 12.0 6.55 12.16 1.63 53.0 16.9 37.76 3.00 55.16 4.26.4 5582 11.4 6.54 12.53 1.67 54.7 16.2 36.75 3.00 49.25 5.16.2 5323 Twee atleten hebben hun stempel ge drukt op de 17de intergeallieerde mili taire atletiekkampioenschappen, die vrij dag, zaterdag en zondag in het Bossche De Vliertstadion zijn gehouden, de Ame rikaan Bobby Poynter en de Tunesiër Gamoudi. Twee maal troonden zij op de hoogste trede van het ereschavotje. Poyn ter voor zijn overwinningen op de 100 en 200 meter en Gamoudi voor zijn zeges op de 5 en 10 kilometer. Het weinig met goede atletiek verwen de Nederlandse publiek heeft in de drie dagen, &ie deze kampioenschappen duur den kunnen genieten van voortreffelijke prestaties. Niet alleen het feit, dat tal rijke prominente atleten aan de start ver schenen maar ook de perfecte organisa tie, het prachtige weer en de uitstekend verzorgde accommondatie - omstandighe den, die men in ons land zo weinig aan treft werkten hier voor een zeer groot deel aan mee. Bovendien was het ver heugend, dat de Nederlandse deelnemers zich hieraan konden optrekken. Vooral Frans Künen, Joop Houthuis, Henk Snep vangers en Piet van de Kruk zullen met genoegen aan deze wedstrijden terugden ken, zij verbeterden namelijk allen een nationaal militair record, waarbij de pres taties van Houthuis (54,9 sec. op de 400 m. horden) en Snepvangers (3.48,2 op de 1500 m.) internationaal het meeste per spectief bieden. De Tunesische korporaal Ali Ben Ga moudi, die vrijdagavond op magistrale wijze de 10.000 meter won, voegde daar zondag op de 5 kilometer een nieuwe triomf aan toe. Henri Clerckx, de Bel gische rijkswachter, die tijdens de 10 km. tot 400 meter voor de finish de leiding had, wilde zich op de 5000 meter re vancheren voor de nederlaag, die hij twee dagen tevoren tegen Gamoudi had gele den. Direct na de start legde de Belg het 19 man sterke veld een hoog tempo op om een voorsprong te forceren. De Tunesiërs Khamassi en Gamoudi, zijn grootste concurrenten, bleven de Belg echter al» een schaduw volgen. Vijf ron den lang handhaafde de Belg zich, maar toen hij een inzinking kreeg, plaatsten de twee Noordafrikanen een tussensprint, die Clerckx als een zweepslag trof. Ineens viel er een gat van 30 meter. Niemand kon het tweetal volgen, ook Clerckx niet, die aanvankelijk nog wan hopig trachtte de aansluiting te herstel len doch na ruim drie kilometer de strijd ontmoedigd staakte. Khamassi en Gamou di gingen door, steeds hetzelfde hoge tempo draaiend (3000 m. in 8.32) sloegen zij het veld uiteen. Bij het ingaan van de laatste ronde plaatste Gamoudi op de zelfde wijze als bij de 10 km. zijn ver nietigende eindsprint. Het luiden van de bel is voor deze ijzersterke, prachtig lo pende atleet als het ware een startschot voor de laatste 400 meter. Voluit sprin tend liep hij in de eerste 100 meter zeker 15 meter van zijn landgenoot weg. Even als vrijdag werd voor hem in de laatste ronde een tijd ruim beneden de 60 se conden afgedrukt. Khamassi, die in fèite de gehéïe race' het zware kopwerk had gedaan, eindig- dé als tweede ruim voor de Belgische parachutist Van Praet, die ip de laatste kilometers sterk naar voren was geko men. Frans Künen, die op de 10 km. een eervolle zesde plaats bereikte, start te niet op de 5000 meter. De Amerikaan Bobby Poynter was Ga- moudi's tegenhanger op de korte afstand. Met een enorme overmacht zegevierde de Amerikaanse negersprinter op de 100 en 200 meter terwijl hij bovendien een zeer groot aandeel had in de overwin ning van zijn ploeg op de 4 x 100 meter estafette. Poynter won eigenlijk spelen derwijs, geen van zijn tegenstanders kon hem partij geven en het zal de Ameri kaan dan ook wel genoegen hebben ge daan dat hij zich als laatste man van de 4 x 100 meter ploeg eens echt moest inspannen om de Italianen van de over winning af te houden. Dat lukte hem voortreffelijk. De achterstand van drie meter, die hij bij het overnemen van het stokje had, was op de streep omge zet in een voorsprong van zeker vier meter. Enkele uren tevoren had Poynter met bijna een halve seconde voorsprong de 200 meter gewonnen, zijn tijd (21.4 sec.) viel in vergelijking met de 10.4 sec. waarmee hij zaterdag de 100 meter won enigszins tegen. De Amerikaanse ploeg nam tijdens de ze kampioenschappen het merendeel van de titels (negen) voor zijn rekening. Het was overigens wel opvallend dat dit bij nummer waren zoals discuswerpen en ko gelstoten, de estafettes, de sprintnummers, en het polsstrokhoogspringen. Naast Poyn ter leverde zaterdag Henri Wads worth een uitstekende prestatie door tegelijker tijd op twee nummers deel te nemen. „Pendelend" tussen het hoogspringen en polstokhoogspringen veroverde hij een tweede en eerste plaats. Uiteraard drukte dit heen en weer lopen zijn prestaties. Ongetwijfeld zou hij bij het polsstokhoog springen de 4.71 meter waarop hij nu faalde bedwongen hebben wanneer hij het hoogspringen had laten schieten. De 400 meter horden leverde twee ver rassingen op. Ten eerste de nederlaag van de Amerikaanse favoriet Eddie Sou thern, hij bracht het niet verder dan een derde plaats en de doorbraak van de jonge Rotterdammer Houthuis, die met 54,9 sec. een voortreffelijke race liep. Wanneer deze 20-jarige knaap de tech niek beter onder de knie krijgt hij kwam enkele malen niet goed uit zit er voor hem een tijd beneden de 52,5 sec. in. De 400 m. horden leverde de Duitsers hun enige overwinning op dank zij een sterke eindspurt van Karl Haas. De laatste wedstrijd van het wereld kampioenschap in de Hornetklasse, die za terdag op het IJselmeer bij Muiden werd gezeild, had een wel zeer merkwaardig verloop. Er stond een matige tot krachti ge wind en deze slotrace zou dus eigenlijk een ideale afsluiting van het wereldkam pioenschap geweest moeten zijn. Van een wedstrijd is evenwel geen spra ke geweest. Nadat de zeilers het in de windse-merkteken gerond hadden en zij op het tweede merkteken, dat in een hoek van negentig graden op het eerste ge plaatst moest zijn, aan wilden zeilen, bleek dit niet te vinden. De meeste deelnemers rondden toen een van de peilingsvlaggen wat uiteraard niet de juiste manier was om de wedstrijd goed uit te zeilen. M. Dudok van Heel en de Brit Beecher Moore, die achter in het veld lagen, zochten na dat zij begrepen dat er iets mis moest zijn met de route die hun concurrenten volgden, net zo lang tot zij het merkteken gevonden hadden. Zij rondden het als voor geschreven, waarna zij onmiddellijk de protestvlaggen tegen de andere deelne mers zetten. Zo kon het dus dat de overwinning in de laatste wedstrijd aan de Nederlander kwam, op de tweede plaats gevolgd door Beecher Moore. Na aftrek van de slecht ste wedstrijd, voor de meeste deelnemers was dat uiteraard deze laatste race, was de Engelsman Hobday met 149 pnt. we reldkampioen voor zijn Zwitserse concur rent Berger, die 148 pnt. verzamelde. De uitslag van zaterdag luidt: 1. Blue Phoenix (M. Dudok van Heel M. van Mesdag) 2. Mustang (Beecher Moore Barbara Moore) Eindstand: 1. En wereldkampioen C.C. Hobday (G.B.) met Blanck and blue V 149 pnt. 2. J. C. Berger (Zwits.) met Woof 148 pnt. 3 en 4. R. E. Martin (G.B.) met Sagitta 1 en dr. Brian Walker (G.B.) met Gallant, beiden 137 pnt. 5. O. K. Cramp (G.B.) met Tertia 134 pnt. 13. M. Dudok van Heel (Ned) met Blue Phoenix. 15.K. J. Schipper (Ned), met Starline. 18. J. Veis (Ned.) met Amoebe. Onder gunstige weersomstandigheden werd zondag de Holland Week 2 op het IJsselmeer besloten. Vooral in de klassen waar om een hoofdprijs moest worden ge zeild was de spanning nog zeer groot. In de Flying Dutchman-wedstrijd bij voorbeeld had Bouw van Wijk na 't eer ste kruisrak een behoorlijke voorsprong gekregen op Heike Blok, de Engelsman Wooderson en de Canadees Henderson. In het lange kruisrak kon Blok echter door een goede slag de leiding overnemen. Van Wijk handhaafde zich eerst nog in tweede positie, maar opkruisend naar de finish gingen Wooderson en Jan Jongkind hem bedreigen. De Brit slaagde er in de eindlijn eerder te belopen dan van Wijk, die bovendien over stuurboord lig gend onder Jongkind overstag ging, het geen hem de derde plaats kostte. De Cana dees Paul Henderson kwam als 7e door de lijn en had daardoor voldoende pun ten voor de hoofdprijs, de St Bernardtro- fee, verzameld. Door een verrassende zege in de Finn- jollenklasse sloot J. Ballon deze wed strijdenreeks als beste af. Hij ging wel iswaar als tweede door de finish vóór de Belg Guy Lachapelle maar Bert Saur werd van zijn eerste plaats op protest uitgeslo ten. De Vrijheidszeiler H. Schmitz kon door een eerste plaats in de laatste race Wil- lemsen de leiding in het klassement ont nemen. Willemsen eindigde als zevende en zag zich de hoofdprijs daardoor ont gaan. De jeugdige P. L. de Zwart voer een zeer sterke wedstrijd in de Pampusklasse en wist de uit 14e positie naar de tweede plaats door stotende Henk de Ruyter ach ter zich te houden, waardoor hij de hoofd prijs verdiend won. De derde dag van de Holland Week 2 kon eigenlijk niet als een wedstrijddag worden beschouwd. Ook hier brachten de zeilers een groot deel van de tijd door met het zoeken naar het door de er varingen in de Hornet-race inmiddels be rucht geworden tweede merkteken. Na meldingen als zou het merkteken niet te vinden zijn, voer het wedstrijdco mité er ter controle heen. Daarbij bleek dat het wel op de aangegeven plaats lag. Doordat de wind iets geschift was en het merkteken tegen zon in moeilijk te ver kennen was, hebben de met te deelnemers zich waarschijnlijk vergist. Een van de gevolgen van het „onvind bare" merkteken was het feit dat Henk de Ruyter met zijn Pampus al zoekende op het strand van Muiderberg afsteven de. Hij meende daar een vlag te ontdek ken. Bij nader inzien bleek het een rode strandstoel te zijn., overigens gaven de meeste deelnemers, het zoeken moe, voor tijdig op. In de Flying Dutchman klasse won U. de Vries voor C. Guelcher. Als eerste was Jan Schooneveldt door de finish ge gaan. Hij werd echter gediskwalificeerd omdat hij te vroeg was gestart. De Cana dees Paul Henderson, leider in het klasse ment, wist als zesde te eindigen. Bij de Pampus-j ïchten ging de zege naar B. van Eek, die als laatste het eerste merkteken rondde. Op aanwijzing van en kele F.D.-zeilers, die het tweede merkte ken inmiddels hadden bereikt, kon Van Ecl: de juiste route volgen. Ook in de Finnjollen-klasse werd lang durig en vaak vergeefs tussen Mui derberg en Muiden gekruist om de witte vlag met het rode vierkant te vinden. Van Swol jr. won hier. In de Vrijheids- klasse werd L. Willemsen tweede. Hij heeft nu de leiding in het klassement ste vig in handen.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 10