Terrasvogels-honkballers waren het sterke TIW de baas EDO-ers gaven Stormvogels in oefenwedstrijd goed partij Damclub Huissen komt in de titelstrijd uit met Baba Sy Prijsniveau van vis gevolg van kwaliteitsverschillen IEDERE STAND KOLEN CONTANT Schotse boot gezonken, de tien opvarenden gered Feestweek Santpoort StVogels-reserves veel te sterk voor EDO-jeugd Havenberichten Nozemslag in Venlo Werkgroep gast van prinses Wilhelmina Weekoverzicht vishandel Wageningse kruideniers contra filiaalbedrijven IJmondverenigingen vandaag en morgen KFC versloeg zonder moeite VSV (5-0) MAANDAG 6 AUGUSTUS 1962 13 CENTRIFUGES LOENDERSLOOT Praia Grande vertrokken uit IJmuiden Auto in brand Kind met voet tussen spaken STOFZUIGERS DAMESKAPSALON JAN SUYK Zomeravondconcert Kettingbotsing Huwelijk HOTEL ROYAL - Kennemerlaan - SFEER EN GEZELLIGHEID TWEE DINGEN -fa Voor uw recepties en partijen IJmuiden - Tel. 7452 ÉÉN BEGRIP Nieuwe speeltuin in Oosterwijk zaterdag geopend DE GEZAMENLIJKE BRANDSTOFFENHANDEL In de uitwedstrijd tegen het sterke TIW uit Amsterdam heeft Terrasvogels nog eens duidelijk onderstreept wie de honkbalkam pioen in de tweede klasse A zal worden. De Velsenaren wonnen met 6-2, zodat de Vogels nog 2 punten uit 2 wedstrijden no dig hebben. Dat het voor de Vogels in deze wedstrijd moeilijk zou worden was bekend en het getuigt daarom van grote kracht dat zij ondanks deze wetenschap met 4 invallers de strijd aandurfden: de spelers Hoefsmit en Kolkman waren met vakantie, Rijke ge blesseerd en De Boer moest na een onge lukje waarbij hij een bal tegen 't hoofd kreeg de strijd staken. Van de invallers traden vooral de new comers Wijnberg en Hogeland op de voor grond: beiden met goed veldspel en beiden met een prima honkslag op de uitstekende TIW-pitcher Nagelkerken, die niet minder dan 17 keer 3 slag gooide. In de eerste innings opende Herkemij met een honkslag nadat Van Berkel al met 3 slag aan kant was gezet. Een gestolen tweede honk bracht dus een loper in sco- ringspositie. Pellemans slaagde evenwel niet en ook hij kreeg 3 slag. Thoolen gaf weliswaar geen honkslag, maar op zijn hit tastte het TIW binnenveld mis zodat hij het eerste honk bereikte, terwijl Herkemij doorliep en het eerste punt scoorde. De ge lijkmakende beurt leverde wel twee honk- slagen op maar een vang door de catcher één door de tweede honkman en een keer 3 slag bracht de derde nul. De tweede innings werd door een „lefty" Wedemeyer geopend en hij kreeg 4 wijd Hij stal het tweede honk en de opofferings- stootslag van De Boer bracht hem op drie. Een keer 3 slag betekende 2 nullen, maar toen Nico Disselköter met een infieldhit, welke door de eerste honkman werd ge mist. en Van Berkel met een honkslag doorkwamen leverde dit het tweede punt op. Ook in deze gelijkmakende beurt kon TIW niet scoren, ondanks een keer 4 wijd en een foute aangooi op het eerste honk De derde innings was voor Terrasvogels gauw voorbij, want het minimum aantal mensen kwam aan slag en verder allen nullen. TIW scoorde hierop een punt, na dat een loper op 't honk was gekomen door 4 wijd en 't tweede honk stal; een honkslag volgde en er werd gescoord. Slagbeurt no. 4 leverde de Vogels weer een punt op. Wedemeyer kwam als opener met een honkslag-stootslag op één en via een foute aangooi op twee. Op gewaagd coachen gelukte het ook nog het derde honk te stelen. De tegenpartij was hierdoor wat aangeslagen, hetgeen tot uitdrukking kwam in het misgrijpen van de catcher. De score kwam hierdoor op 3-1 voor de Vogels. De TIW-ers stelden daar direct 2 honkslagen tegenover maar de eerste man stond bij het eerste honk te slapen en werd daar uitgetikt. De tweede sneuvelde op het tweede honk na een prima aangooi van de catcher, waarop hij ca. 4 meter te kort kwam. De derde slagman werd via 4-3 0 uitgeschakeld. In de vijfde innings werd er niet gescoord en kwam alleen TIW tot een honkslag. Wijnberg opende de zesde slagbeurt met een gave honkslag, kwam op het tweede honk via „schijn" en met behulp van een veldfout op het derde en zelfs over de thuisplaat. De drie volgende mensen wer den evenzovele pullen. De gelijkmaker door TIW begon met een honkslag, de volgende werd door de catcher op 't eerste honk uit geschakeld; daarop weer een honkslag. ge volgd door een keer 3 slag. Met twee nul len en twee honken bezet werd er een enorme dreun in het ver re veld gegeven die echter met een sublieme running-catch door Thoolen werd gevangen. In de zevende innings sloeg Herkemij Advertentie Miele, AEG, Edy, Bico, DRU, Erres Scharpf, Electrolux Sema, Principal Hoover, Zanker. Reeds vanaf 149.50 met garantie. Gem. betaling en 100 service. Lange Nieuwstraat 433 - 435 PETERHEAD (Schotland) (AP) De Deense treiler Nella Dan heeft tien Schot se zeelieden aan boord genomen, nadat zij de gehele nacht op een vlot in de Noord zee hadden rondgedobberd. De Schotten hadden hun toevlucht geno men op het reddingsvlot nadat hun vis sersvaartuig, de Daisy, ongeveer veertig mijl ten oosten van de Orkney-eilanden lek was geslagen. Kort nadat zij de Daisy had den verlaten zonk het scheepje. Twee red dingboten, tien andere schepen en twee vliegtuigen hebben de gehele nacht naar de schipbreukelingen gezocht. Het scheepje was op de thuisreis na bij de Shetland-eilanden te hebben gevist. een tweehonkslag voor Terrasvogels en Verder kwamen de Velsenaren niet. Bij TIW was een honkslag-stootslag alles. De achtste slagbeurt bracht de Vogels 2 punten; nadat Thoolen en Wijnberg op 3 slag waren gesneuveld kwam Wedemeyer met een honkslag door. Een pracht honk slag-stootslag door Hogeland bracht Wede meyer op het derde honk. Ondanks de twee nullen werd er een schijn-squeeze gecoach- ed, die door Bert Disselköter zó goed werd gebracht, dat TIW weer even de kluts kwijtraakte en de pitcher 2 maal achtereen langs de catcher wierp, waardoor eerst We demeyer en vervolgens Hogeland de thuis plaat konden toucheren. In de gelijkmakende beurt kwamen er wel twee TIW-ers op de honken (honkslag en een fout) doch door te gewaagd honk' lopen, overigens in opdracht van de coach, werden het nullen via een aangooi van de korte stop op 't tweede honk en een aan gooi van de catcher op 't derde honk. De derde slagman werd uitgevangen in het binnenveld. De laatste innings bracht de Vogels geen punten daar de honkslag van Pellemans daarvoor niet voldoende was, ondanks zijn poging de thuisplaat te stelen. TIW kwam tot nog een punt na twee honkslagen achter elkaar en een foute aan gooi door de tweede honkman. De beste hitters bij Terrasvogels waren Wedemeyer met 0,667 (2 uit 3), Hogeland met 0.500 (1 uit 2) en Herkemij met 0,400 (2 uit 5). De pitchers wierpen; TIW 17-2-8; 8 veld- fouten. Terrasvogels 5-2-12; 3 veldfouten. Het scoreverloop was: TIW 0-0-1-0-0-0- 0-0-1=2; Terrasvogels: 1-1-0-1-0-1-0-2-0 6. Zondag a.s. gaan de Vogels naar de Vo- lewijckers in Amsterdam-Noord (12.00 uur), waar zij indien gewonnen wordt kampioen worden. Gezien de plaats op de ranglijst van Volewijckers, met 3 punten op de één na onderste plaats, moet dit te realiseren zijn. Na vorig jaar in de tweede klasse te zijn gekomen zou dit een unieke prestatie zijn. De laatste wedstrijd in de normale competitie is tegen TYBB op Schoonenberg zondag 19 augustus (12.00 uur). De Portugese sleepboot „Praia Grande" die in opdracht van N.V. Bureau Wijs muller vaart, is zaterdagmiddag uit IJmui den vertrokken naar Livorno met een droogdok uit Amsterdam op sleeptouw. De Portugees werd uitgeleide gedaan door de gehele in IJmuiden liggende Wijsmuller- vloot. De sleepboot „Zeeland" van Wijs muller is in Vlaardingen aangekomen en begint morgen aan een lange reis met baggermateriaal naar Kaapstad in Zuid Afrika. Een sportvisser, die 'Zaterdagavond op de IJmuider Zuiderpier zat te vissen, raak te met zijn linker wijsvinger bekneld tus sen de buizert van zijn klapstoeltje toen dit het begaf. Het eerste lid van de vin ger werd afgekneld. De man werd naar het Antoniusziekenhuis gebracht en keer de daarna naar huis terug. Op de Driehuizerkerkweg in Driehuis raakte zaterdagmiddag een personenauto in brand brand, doordat de benzine uit de carburator stroomde. Het vuur werd door de bestuurder geblust. De zwaar be schadigde auto moest worden weggesleept. Een 3-jarig kind dat bij de moeder achterop de fiets zat kwam zaterdag in de Noostraat te IJmuiden-oost met een voetje tussen de spaken van het achter wiel en moest naar het Antoniuszieken huis worden overgebracht. Advertentie Electrolux, Excelsior, Erres, Holland Electro, Ruton, AEG, Philip* enx. VERKOOP - REPARATIE Betaling in overleg VELSF.RDULN WEG 173 TELEFOON 44*2 Stormvogels en EDO hebben zondag op het hoofdterrein van „Schoonenberg" een nuttige oefenwedstrijd gespeeld, die beide partijen omtrent hun nieuwe aanwinsten ongetwijfeld wijzer zal hebben gemaakt. Zo zal het de Haarlemse officials gebleken zijn, dat rechtsbuiten Van Dusschoten en linksbinnen Breitner krachten zijn, die inderdaad wat in de mars hebben, en weer capaciteiten mogelijk nog meer tot hun recht zullen komen, wanneer de Haarlemse aanval geheel volledig is. Bovendien moet ook in aanmerking ge nomen worden, dat het EDO-aanvals- kwintet een zeer parate IJmuidense de fensie tegenover zich vond. Hier was spil Piróvano ongetwijfeld de uitblinker, maar ook de andere verdedigers lieten zich niet gemakkelijk van de wijs brengen door de vaak prettige aanvallen van de Haarlemse voorhoedespelers. Met name zouden we ook doelman De Graaf willen noemen, die het vele en soms lastige werk op uiterst betrouwbare wijze verrichtte. In de IJmuidense voorhoede was Bak ker na een jaar afwezigheid weer op het oude vertrouwde nest neergestreken en hij bracht direct weer gang in de blauwwitte aanval. Verder waren het allemaal nieuwe gezichten. Van dezen vielen de prestaties van linksbinnen De Winter wel het meest op, maar we hebben ook ver trouwen in de beide ex-UVS-vleugelspe Iers Weerlee en yan Kampen. Wanneer dezen nog vaker met cross-passes in de vrije ruimte aan het werk worden gezet, zullen hun capaciteiten nog meer tot hun recht komen. De taak van aanvalsleider viel Nieuwenhuis nog wat zwaar. Een om zetting tussen hem en Bakker lijkt ons de aangewezen weg. Al met al waren de pres taties van het splinternieuwe Stormvogels' aanvalskwintet tegen de behoorlijk in el kaar zittende EDO-defensie, waarin Nij- man, Spiers, Berends en Leonhardt ze.;er niet gemakkelijk te passeren waren, alles zins bevredigend. Hoewel er zaterdag al een concours hippique op het terrein van de Witte Paters aan de Wüstelaan is gehouden begint morgen eigenlijk de Santpoortse feestweek, georganiseerd door de hard draverijvereniging Santpoort en Om streden. Dinsdag, 10 uur: ringrijderij op de fiets in de Hoofdstraat; 13.30 uur: ring rijderij voor paren met paard en tilbury. Woensdag, 18.30 uur: wielerronde over het parcours TerraswegDinkgreven- laanMiddenduinerwegBurg. Ensche- délaan. Donderdag, 13.30 uur: kortebaandra- verij om de Zilveren Zweep op het ach terste gedeelte van de Hoofdstraat, tus sen het Broekbergenplein en de Over- bildtweg (ingang Velsenbroekstraat). Vrjjdag, 19.30 uur: handicapwedstrijd voor boerenpaarden op de hierboven ge noemde baan. De hele week is er 's middags en 's avonds in de versierde en verlichte Hoofdstraat een lunapark, deels langs de trottoirs, deels op het grasland. Het reserve-elftal van Stormvogels, waarin onder meer de UVS'er Van Kam pen als spil stond opgesteld, heeft met een ADO-team, waarin een aantal junioren stond opgesteld, korte metten gemaakt. Vrijwel de gehele wedstrijd waren de blauwwitten het meest in de aanval en ze wonnen tenslotte met niet minder dan 60. Van Duyvenbode nam drie doelpun ten voor zijn rekening, De Klerk twee en de zeer beheerst spelende en zijn voor hoede uitstekend steunende rechtshalf Plug één. Ondanks hun steeds groter wor dende achterstand bleven de Haarlemmers tot het einde toe flink partij geven en uit dit oogpunt bekeken hadden ze een tegen- punt wel verdiend. Maar linksachter Van Duyvenbode, spil Van Kampen en rechts achter Smits zetten de roodzwarte aan vallers steeds op het laatste nippertje de voet dwars, zodat doelman Van Heyst, zonder zich al te veel in te spannen zijn doel voor doorboring kon behoeden. Advertentie Heeft u ook al zo'n prettige moderne NATUUR PERMANENT gehad 7 Of indien u geen permanent wilt, neemt u dan eens een TEENAGER-WAVE. Wijkerstraatweg 259 - Velsen-N - Tel 3585 In de Oude Dorpskerk te Wijk aan Zee zal de organist de heer G. J. Moed, dinsdag 7 augustus een concert geven met mede werking van Tine Schuitmaker, sopraan en Piet van Leeuwen, hobo. Stormvogels won de ontmoeting met 31, maar naar onze smaak zou een 22 eindstand de krachtsverhouding beter heb ben weergegeven. En dit zou vermoedelijk ook het geval zijn geweest, als Leonhardt bij een 21 stand voor de Vogels een aan EDO toegekende strafschop niet door de paal gestuit had gezien. In plaats van 22 werd het in de volgende minuut nu 31, doordat Bakker bij de direct volgende IJ muidense aanval goed werk van Van Weerlee met een doelpunt bekroonde. Daarvóór had eerst Breitner met een prachtig schot EDO de leiding gegeven CO1), was door De Winter de st4nd-1|felijk gemaakt (1—1). w"aarna Bakker nog .Vóór da rust voor een tweede IJmuiden'-dóefpunt had gezorgd (21). Van de beide keepers heeft De Graaf ongetwijfeld meer in actie moeten komen dan de EDO-doelman Dekker. Maar de wijze, waarop laatstgenoemde een vliegend schot van Bakker stopte, mag toch wel even apart vermeld worden. Doordat een Duitse personenauto zon dag op de rijksweg naar Amsterdam wilde keren, moesten twee achter de Duit ser rijdende Italiaanse automobilisten plotseling remmen. Een derde auto, be stuurd door een Nederlander, kon niet tijdig tot stilstand worden gebracht en botste tegen een van de Italiaanse wagens, die aan voor- en achterzijde zwaar werd beschadigd. Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Boccadasse van Port Arthur; Borneo, Fjaerla-nd; Inge, Mon rovia; Marathon, Paramaribo; Frey, Londen; Margrit Gorthon, Lulea, erts voor IJmuidenHin de, Londen; Finn trader, Baltimore; Zuiderzee, Par; Doha, Isle of Grain; Tuskar, Middlebro; Neth. Coast, Newcastle. Zondag kwamen in IJmuiden aan: Conrad van Hamburg; La Paloma, Swansea; Esso Frankfurt, El Palito; Minos, Mantyluoto; Sherborne, Swan sea; Tintania, Kotka; Talavera, Leningrad, hout voor Zaanlam; Inge R. Christophersen, Londen; Pengamon, Poti;. Roelof Buisman, Par; Camiroux 3, Antwerpen, ledig voor IJmuiden; Rijnstroom, Londen; Zaanstroom, Shoreham; Julia Mary, Lon den; Pirjo, Kotka, cellulose voor Velsen; Eem- land. Hamburg; Zwaantiena, Londen, ledig voor IJmuiden; Amyntas, Hamburg; Vechtstroom, Bristol; Barbly, Corpus Christi; Wolanda, Lon den; Heluan, Otterbacken ,erts voor IJmuiden; Karachi, Bremerhaven; Grebbestroom, Hull; Lea, Leith; Imke, Kopenhagen; Ramona, Skannerdal; Harrogate Goole; Manto, Aarbus; Tampa, Bre men; Lissabon, Le Havre; Gaasterland, Rio de Janeiro; Rugard, Domsjö; Walma, Kotka, cellu lose, Velsen. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Zuidpool naar Karlskrona, walsmateriaal van IJmuiden; Nova Zemibla, Svendborg, piekrjzer van IJmuiden; Graig, Bremen; Ingeborg, Brunsbüttel; Gerd Fre- se, Brunsbüttel; San Nicola, Tuapse; Automedon, Port Said: Lireco, Karlstad, zout van IJmuiden; Anda, Bergen; Jans, Londen; Praia Grande, Li vorno met droogdok op sleep: Forel. Zeebrugge. ledig van IJmuiden; Willem Fortuyn, Karlstad, piekijzer van IJmuiden; Stentor, Piraeus; Triton, Barbados; Eemstroom. Leith; Patria, Gothenburg; Friesland, Stettin, ledig van IJmuiden; Saarland, Bremen; Pericles. Stade; Frey, Malmö; Iver, Sgarka; Volokolmask, Lipaya, walsmateriaal van IJmuiden. Zondag vertrokken uit IJmuiden: Patria naar Jacobstad, ledig van Velsen; Waverstroom, Sho reham; Tuskar, Rotterdam; Carl Gorthon, Mil- fordhaven: Ulysses, St. Maarten; British Splen dour, Duinkerken; Jean E., Londen; Themis, Pernis; Artemis, Dordrecht. Maandag kwamen in IJmuiden aan: Midas van Gdynia; Schiekerk, Bremerhaven; Heriot, Gran gemouth; Herrie, Kotka; Vliestroom, Liverpool; Haapsalu, Aberdeen, ledig voor IJmuiden; Henny J„ Swansea; Gazelle, Wight, voor Umuiden Maandag vertrokken uit IJmuiden: Lingestiroom naar Londen; Hontestroom, Huil; Reint, Ham burg; Ruhr, Cuxhaven; Gaasterland, Antwerpen. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). De bekende en populaire zoon van de wethouder van Sport in de gemeente Vel sen de heer H. de Boer, Jaap de Boer, treedt op donderdag 16 augustus in het huwelijk met Hendrika van Oostbruggen, dochter van een Velsense politieman. Het huwelijk zal worden voltrokken om 13.30 uur door de vader van de bruidegom. Kerkelijke huwelijksinzegening door ds. J. H. W. Dickhout in de Goede Herder kerk aan de Velserduinweg om 14.30 uur. Vele sportliefhebbers uit voetbal- en dammerskringen zullen het bruidspaar ko men gelukwensen in hotel Royal waar de receptie om half vijf aanvangt. Het jonge paar gaat zich vestigen in de ouderlijke woning van de loco-burgemees ter aan de Rembrandtlaan te IJmuiden. Ria van Velsen heeft tijdens de natio nale zwemkampioenschappen in Soeat- duinen het Europese en Nederlandse record op de 100 meter rugslag ver beterd met een tijd van 1 min. 10.2 sec. Van links naar rechts: Op het ere podium Korrie Winkel (2), Ria van Velsen (1) en Lize Remer (3). De politie heeft zaterdagavond op een plein in het centrum van Venlo ongeveer 40 Duitse en Nederlandse nozems met gummiknuppels uit elkaar moeten slaan De jongelui waren met elkaar slaags ge raakt en reden op elkaar in met hun bromfietsen. Het was een ware veldslag, die door de twee horden ten aanschouwe van veel publiek werd uitgevochten. Van tijd tot tijd gaan de Venlose no zems met de Duitse pedaalridders op de vuist, omdat de Venlose knapen in de Duitsers ongewenste mededingers zien naar de gunst van de meisjes. Advertentie Wegens de vakantie is de eindstrijd om het clubkampioenschap van Nederland tot begin september verdaagd. Zoals bekend heeft de damclub IJmuiden de leiding, maar ook de sterke meesterclub „Gezellig Samenzijn" en de damclub Huissen hebben in de laatste wedstrijden nog kansen op de titel. En dat de damclub Huissen het ernstig meent met een poging de hoogste damtitel te winnen blijkt de aankoop van twee geduchte in Nederland zeer bekende dammers. Aan bord één komt namelijk Baba-Sy uit Senagal te spelen, terwijl het vijfde bord door Raymond Saint-Fort uit Haiti wordt ingenomen. De stand van het toernooi is thans: DCIJ 5 5 0 0 10 62—38 Gez. Samenzijn 4 4 0 0 8 49—31 4 2 2 0 6 43—37 RDG 5 3 0 2 6 50—50 Groningen 5 2 0 3 4 50—50 Het Oosten 5 1 1 3 3 45—55 5 0 1 4 1 41—59 5 0 0 5 0 35—65 Het volgend programma moet nog wor den afgewerkt zoals door de KNDB-wed- strijdleider is vastgesteld: Op 1 september DCIJHuissen welke wedstrijd door de „gilden"-feesten op 1 en 2 september te Huissen op een nadere da tum moet worden gespeeld; 7 september HuissenGezellig Samenzijn; 2 september te Amsterdam Gezellig Samenzijn—RDG; 2 september te Groningen DGZ—Het Oos ten; 1 september te Utrecht UDGTree beek. Daarna op 15 september komen alle acht clubs in een grote zaal te Utrecht bij een om de laatste ronde te spelen. Deze ronde is als volgt: DCIJ—GS; UDGHet Oosten; DGZRDG; TreebeekHuissen. De opstelling van de damclub Huissen, die in 1960 de titel won, is: bord 1 Baba- Zaterdag was het volop feest in Ooster wijk. De nieuwe speeltuin „Jeugd en Vreugd" is in gebruik genomen door de talrijke jeugd in deze nieuwe woonwijk. Voorafgegaan door de keurig lopende drumband van de Speeltuin Centrale werd een rondgang door dit stadsdeel gemaakt, waarna Marjolijn van den Berg de schaar overhandigde en Marjan Schouten het lint doorknipte. De heer N. J. Zuurbier, voor zitter van de Speeltuin Centrale sprak daarna de jeugd toe, die stond te popelen om de toestellen te bespringen. Nadat de heer Zuurbier goede wenken had gegeven aan de jeugd, namen de speeltuinpret en de verschillende spelen een aanvang. Sy, 2. Bart van Aalten, 3. Jan Eddink, 4. Maarten Storm, 5. Raymond Saint-Fort, 6. Piet Levels, 7. Bart Leyser, 8. Theo Janssen, 9. Emiel Sciarone, 10. Henk Kem perman. Reserves: Geert van de Looi, Joop Niels, Geert Janssen. Het DCIJ-tiental is nog niet definitief samengesteld maar Roozenburg kom' uit Haaksbergen over om de laatste twee ont moetingen, waarin hij voor het laatst DCIJ zal vertegenwoordigen, uit te spelen. De uit 31 jongelui van diverse nationa liteiten bestaande werkgroep, die voor de zwaar gehandicapte kinderen in het reva lidatiecentrum „Johanna-stichting" in Arn hem een openlucht-theater bouwen, zijn twee dagen de gast geweest van prinses Wilhelmina. Aangezien er door de zomer vakantie een groot tekort aan slaapgele genheid was, had men van tevoren ge tracht hierin ie voorzien door middel van een advertentie in een kerkelijk blad. Prin ses Wilhelmina heeft daarop gereageerd en een van haar villa's ter beschikking van de jongelui gesteld. De werkkampers zijn bijzonder gastvrij door de prinses onthaald. Over de afgelopen week is betrekkelijk weinig te vermelden. De prijsverschillen die zjjn opgetreden zijn niet zo zeer het gevolg geweest van vraag en aanbod. Het enorme kwaliteitsverschil is hiervoor het meest verantwoordelijk, want de handel is niet zo gemakkelijk te bewegen van prijsverschillen, zoals die b.v. dinsdag zijn voorgekomen, van 1.50 per kg. op een zelfde soort vis te betalen, zoals is voor gekomen b.v. bij de kleinere tongsoorten. Schelvis, gullen en wijting gaven ook nog al wat verschil in prijs te zien, hoewel niet zo erg als de tongen, toch was er over de gehele week een verschil in prijs van 10 tot 12 per 50 kg. Kabeljauw is er maar weinig aangevoerd. De stijve kabeljauw is in het laatste van de week voor vrij hoge prijzen verkocht. Maar dit is meer het gevolg van de matige aanvoer dan een gevolg van de vraag, want de meeste vishandelaren bij onze Belgische vrienden hebben ook hun vakan ties en dat betekent in België, met uit zondering van de badplaatsen, ook maar een matige vraag naar vis. De grovere schoolsoorten zijn van prij zen variërend van 3545 gekocht door de Engelse exporteurs, de middelsoorten zijn voor iets hogere prijzen verhandeld omdat er veel belangstelling voor werd ge toond voor België. De Hein" soorten, die woensdag en donderdag voor deze tijd van het jaar voor hoge prijzen verkocht wer den n.l. van 3023 voor de beste soorten, zijn voor het allergrootste gedeelte in het binnenland geconsumeerd. Door de haringjagers werden de laatste week enkele zeer grote heilbotten aange voerd, die zich kennelijk te goed hebben gedaan aan de vette haring. Er was zelfs één heilbot di meer dan 100 kg woog, meerdere van 40 tot 60 kg zijn er aangevoerd, de kwaliteit van deze beestjes was van een uitzonderlijk goede kwaliteit. Haring is er in iets ruimere mate door gevoerd als voorheen. De prijzen zijn dan ook voor de handel iets redelijker gewor den. Werd een maandag met nog even boven 30 gestart, in de loop van de week is de prijs voor het grootste deel tussen 25 en 20 komen te liggen. De kleine soorten zijn naar gelang soort en kwali teit (vooral van de Zuidharing) voor alle prijzen verhandeld. Makreel is er de gehele week voldoende aangevoerd. Bovendien hebben de UK 60 en 61 samen in span deze week voor enkele, uiteraard kleine par tijtjes pilchards gezorgd, die voor de prijs van 21 tot 19 hun weg naar de con- servenindustrie hebben gevonden. De gebr. Van (jer Berg zijn grote liefhebbers van spanvisserij, dit hebben zij in voorgaande tijden ook wel meer dan eens bewezen. In Wageningen zijn twee filiaalbedrijven in opstand gekomen tegen de gemeente lijke vakantieregeling. Er was een rege ling vastgesteld, waarbij de ene helft van de Wageningse kruideniers van 16 tot en met 28 juli zou sluiten en de andere helft van 6 tot en met 18 augustus. Dit was zeer tegen de zin van de directies van de twee filiaal bedrijven, die betogen dat een zo lange sluiting strijdig is met het belang van de consumdnt. Zij hebben nu verklaard dat het rooster van de vakantiesluitingen niet tijdig door B. en W. van Wageningen is vastgesteld en daarom achten zij de rege- linfhniat bindend-.-Beide:-bedrijven hebbena reeds- laten weten dat zij van 6 tot en met 1$.-augustus niet gesloten 'Zullen zijn. De Wageningse kruideniers bestrijden de mening van de filiaalbedrijven dat het rooster te laat is vastgesteld. Zij hebben tegen beide filialen een kort geding aan hangig gemaakt, dat woensdag voor de Arnhemse rechtbank zal dienen. MAANDAG 6 AUGUSTUS Openbare leeszaal, Plein 1945, IJmuiden- Oöst, 19 tot 21.30 u. R.-k. leeszaal, Willemsbeekweg 96, IJ- muiden-Oost, 19 tot 21 u. DINSDAG 7 AUGUSTUS Hoofdstraat, Santpoort, feestweek, 10 u.: Ringrijden op de fiets; 13.30 u.: Voor paren met paard en tilbury, 's Middags en 's avonds lunapark. Dorpskerk, Wijk aan Zee, 20 u.: Zomer avondconcert. Openbare leeszaal, Plein 1945, IJmuiden- Oost, 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 u. Filiaal Wijkerstraatweg 77. Velsen-Noord. 19 tot 21 u. De Duinpan, Santpoort-Zuid, 16 tot 18 en 19 tot 21 u. R.-k. leeszaal, Willemsbeekweg 96, IJ- muiden-Oost, 10 tot 12 u. P. J. Troelstraweg 20, IJmuiden-Oost, 9.30 tot 12 u.: Spreekuur huishoudelijke en gezinsvoorlichting, tel. 7166. VSV speelde zondag in Uitgeest een vriendschappelijke wedstrijd tegen KFC. De Kogers, die een aantal nieuwe spelers in de gelederen hadden, onder andere Van Doorneveld van Stormvogels, zaten fel op de bal en wonnen de wedstrijd met niet minder dan 5-0. Zulks ondanks het feit, dat bij VSV de verdediging stond opgesteld, die velen reeds als de defensie voor het komende seizoen hadden gedoodverfd. Ook in de Velsense voorhoede wilde het niet vlotten; vooral van de beide vleugelspe lers, Dikstaal en de nieuweling Mesman, ging weinig uit. Daardoor kwam ook het binnentrio in de regel niet tot grote pres taties. Farenhorst c.s. slaagden er dan ook met in de eer te redden. Dit laatste moet echter ook op rekening van de KFC- doelman Schouten geschreven worden. Hij hield in goede stijl een aantal felle scho ten uitstekend uit zijn doel. Aanvankelijk zou Stormvogels zondag a.s. in Leiden tegen UVS spelen. Deze wedstrijd gaat echter niet door en in plaats daarvan spelen de Vogels nu komen de zondag op Schoonenberg tegen Haar lem. Advertentie

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 13