Amerikaan Rubinoff doceerde tennis bij „Groenendaal Bloemenhove kan binnenkort Unicum-patiënten ontvangen Haarlem bedwong amateurs van JOS in het laatste kwartier Caravan Tom Okker - volkomen kansloos - verloor drie keer met 6-2 Eenendertigtoonsmuziek in Teylers Museum Verbouwing is gereed gekomen RCH verloor in Heemstede met 3-2 van DWS-ers Softbaluitslagen MAANDAG 6 AUGUSTUS 1962 5 59 Slechts charme U itslagen B-toernooi C-toernooi Studenten en politie slaags in Tokio Mug met wit boord EDO Haarlem Hillegom HBC Softbalprogramma De Amerikaan Ed Rubinoff, die in Eind hoven en Hilversum zijn kunnen reeds had getoond, heeft zondag in het Groe- nendaal-toernooi in Heemstede, alle ver wachtingen nog overtroffen. De tweede speler van Florida demonstreerde tennis zoals wij het op de Haarlemse banen nog nimmer aanschouwden en waartegen de favoriet van het Haarlemse tennis- publiek, de nationale jeugdkampioen Tom Okker, die evenals Rubinoff drie finales bereikte, volkomen machteloos was. In alle eenvoud, zonder enige schijn in zijn houding, dirigeerde Rubinoff de bal met miraculeuze zuiverheid naar iedere ge wenste plaats. Vooral zijn geraffineerde dropshots waren een sterk wapen waar weinig tegen viel te doen, althans voor Okker, want wanneer de Haarlemmer het achterveld verliet, had Rubinoff direct een kleine lob in voorraad en zo bleef Okker dan ook de gehele partij zoeken naar de plaats die hij het beste als basis zou kunnen innemen. Bovendien verde digde de Amerikaan uitermate sterk en wist hij meer dan eens onder grote waar dering van het publiek na een sprintje, uit een onmogelijke positie de bal toch nog te retourneren. Per saldo was de finale voor Rubinoff een exhibition en voor Okker een goede les, die vooral met de nationale kam pioenschappen in 't zicht, zijn revenuen kan afwerpen. Het scoreverloop was vrij onbelangrijk, want het driemaal 6-2 men speelde volgens „the best of five" werd de Haarlemmer in ongeveer 60 minuten verslagen. Toch was het niet aanhoudend een strijd tussen kat en muis, Tom wist soms aardig te repliceren en dan ontstond er een pittige strijd waar in de talrijke toeschouwers ten volle aan hun trek kwamen. Okker bereikte de finale door een zege op Georg Hom en een overwinning op Cees Nieland in de halve eindstrijd; 6-1 en 6-2. Rubinoff overwon Marcel Koster en bedwong in een aantrekkelijke strijd Ron van Gelder met tweemaal 6-2. Voor een grote verrassing zorgde Yvon ne Verheek, door in eigen huis de Be- verwijkse favoriete voor de titel, Rietje Tervoort in twee sets te kloppen. In een base-lineduel had mej. Tervoort veel moei te met de slice van Yvonne, die na een 2-0 en 3-1 voorsprong in de eerste set een 5-3 achterstand opliep doch via 5-5 en 6-6 de set met 8-6 won. In de tweede set nam Yvonne Verheek een 4-0 voor sprong en won de set met 6-3. Met zijn landgenoot Rob Balink heeft Rubinoff zonder moeite ook het heren- dubbel voor zijn rekening genomen. Ba- link deed zeker niet onder voor zijn te genstanders Okker en Van Gelder en het was begrijpelijk dat onder deze omstan digheden de balans naar de Amerikanen oversloeg. De setstanden werden 6-2, 6-4 en 6-2. De Nederlanders bereikten zonder spe len de finale, want van hun Amsterdam se tegenstanders Witteman en Horn had laatstgenoemde vanaf de METS-banen in Scheveningen laten weten, dat hij voor een nederlaag niet naar Heemstede zou komen. Ed Rubinoff had als partner in het gemengd dubbelspel mej. Van Beurten, die meer charme dan tenniscapaciteiten be zat en volkomen onmondig in dit gezel schap was. De Amerikaan moest dan ook bergen werk verzetten, maar hij deed dit met zoveel enthousiasme en macht dat hij het in zijn eentje klaar speelde om in de halve finale het Beverwijkse duo mej. Tervoor.t-John Groen met 8-6 en 6-4 te kloppen. Het was een formidabele prestatie die hij bijna weer presteerde in de finale tegen Kea en Tom Okker. De eerste set wonnen de Okker's met veel moeite met 6-4, maar de tweede set verloren zij liefst met 6-1. Wij moeten hier direct aan toevoegen dat de Haarlemmers van de situatie niet profiteerden door bijv. alles op Rubinoff's partner te spelen. In de derde beslissende set kwam het duo- Okker op 5-3 en matchpoint, maar Tom sprong zo nonchalant met zijn kansen om, dat Rubinoff met inzet van al zijn 5 matchpoints toch nog de situatie het hoofd kon bieden en na 5-5 en 6-6 de strijd pas op 8-6 beslist werd. Wij kunnen ons voorstellen dat een spe ler van een klasse als Rubinoff ter wille van de „strijd" met een veel mindere partner genoegen neemt, maar het ging hier toch echt te ver. Bij de prijsuitreiking dankte de Ameri kaan de wedstrijdleiding en zei dat voor al de prettige sfeer van de Nederlandse toernooien hem getroffen had. Hij zou dan ook niet nalaten zijn landgenoten op te wekken deel te nemen aan de Nederlandse toernooien. De finalisten-herenenkelspel; links de sterke Amerikaan Ed Rubinoff en rechts Tom Okker, zijn „leerling" in de eindstrijden van het tennistoernooi Groenendaal. De belangrijkst; uitslagen luidden: A- toernooi, H.E., kwart-eindstrijden; E. Ru binoff versl. M. Koster 61, 60; R. v. Gelder versl. H. Blom 62, 63; T. Okker versl. G Hom 6—3, 60; C. Nieland versl. P. Witteman 62, 60. Halve eindstrijden: E. Rubinoff versl. R. v. Gelder 62, 62; T. Okker versl. C. Nieland 61, 62. Eind strijd: E. Rubinoff versl. T. Okker 6-2, 6-2, 6—2. D.E., eerste ronde: mej. R. Tervoort versl. mej. C. v. d. Broek 63, 61; mej. M. v. Rappard versl. mej. A. Broekers 86, 62; mej. Y. Verheek versl. mej. M. Sikkes 6—1, 4—6, 63: mej. J. Smids versl. mej. I. de Groot 6—3, 6—2. Halve eindstrij den: mej. R. Tervoort versl. mej. M. v. Rappard 64, 6—3, mej. Y. Verheek versl. mej. J. Smids 6—2, 6—4. Eindstrijd: mej. Y. Verbeek versl. mej. R.Tervoort 86, 6—3. H.D., halve eindstrijden: Rubinoff en Ba- 'ink versl. Deibei en Vorstman 62, 60; De Jong en Blom versl. S. Okker en Wijk- mizen 6—3, 64; T. Okker en v. Gelder /ersl. v. Spounter en Hassink 61, 61; Horn en Witteman versl. Muschter en Ti- 'iheru 63, 64. Halce-eindstrijden; Rubinoff en Balink versl. De Jong en Blom 61, 62; T Ok ker en v. Gelder winnen zonder spelen van Horn en Witteman. Eindstrijd: Rubi noff en Balink versl. T. Okker en v. Gel der 6—2, 6—4 en 6—2. G.D., kwart eindstrijden; Kea en Tom Okker versl. mej. Beunder en v. Buuren 61, 60; mej. W. v. d. Broek en v. Gel der versl. mej. Verheek en Koster 61, 63; mej. Tervoort en Groen versl. mej. Van Rappard en Den Hartog 57, 63, 63; mej. v. Beurten en Rubinoff versl. mej. C. v. d. Broek en Vogelzang 75, 63. Halve eindstrijden: Kea en Tom Okker versl. mej. C. v. d. Broek en v. Gelder 64, 62; mej. v. Beurten en Rubinoff versl. mej. Tervoort en Groen 86, 64. Eindstrijd: Kea en Tom Okker versl. mej. v. Beurten en Rubinoff 64, 16, 86. B-toernooi, H.E., kwart-eindstrijden; J. Bijlsma versl. H. Vogelzang 64, 36, 60; F. Hassink versl. E. Duijn 97, 63; C. Teitler versl. H. Maas 6—3, 5—7, 6—2; H. v. Splunter versl. R. v. Walsem 63, 61. Halve eindstrijden: J. Bijlsma versl. F. Hassink 63, 64; C. Teitler versl. H. v. Splunter 64, 97. Eindstrijd: C. Teitler vesl. J. Bijlsma 75, 61. D.E., kwart eindstrijden: mej. F. Beun der versl. mej. M. Blom 63, 46, 97; mej. G. Lommerse versl. mevr. D. v. Lin- gen 63, 75; mej. E. Borgerding versl. mej. L. Jansen u3, 75; mej. A. Broe kers versl. mej. T. Kloet 75, 62. Halve eindstrijden: mej. F. Beunder versl. mej. G. Lommerse 46, 75, 64; mej. A. Broe kers versl. mej. E. Borgerding 62, 61. Eindstrijd: mej. F. Beunder versl. mej. A. Broekers 62, 86. H.D., halve eindstrijden: Zanders en Teitler versl. Duin en Muschter 2—6, 62, 62; Hassink en Vogelzang versl. Groen land en Zonderland 86, 75. Eindstrijd: Hassink en Vogelzang versl. Zanders en Teitler 6—4, 6—8, 8—6. DE TOEHOORDERS, die zondagmiddag tegenwoordig waren bij de bespeling van het een-en-dertig toonsorgel in Teylers Museum, werden meer dan tot nu toe ge bruikelijk was, geconfronteerd met com posities, welke geschreven werden votr de 31-toonstemming. De solist van deze mid dag, de organist Anton de Beer had het gehele programma met deze muziek sa mengesteld. Het werd ingeleid door „Music for 31 tone organ" van de Engelse componist Alan Ridout. Het werk bestaat uit een reeks vrij korte stukken van ge varieerd muzikaal karakter. Maar ook de grondslagen van de tonen-samenhang van de stukken zijn verschillend, want elk werd gebaseerd op een eigen toongeslacht, dat uit 't door de een-en-dertig tconsstemming mogelijk geworden tonenmateriaal geselec teerd werd. DOOR DE VERNUFTIGE constructie van het orgel kon voor de uitvoering van Ridouts muziek beschikt worden over de normale twaalf toonsspeeltafel. Deze om standigheid maakte de vertolking wel een voudiger dan bij een bespeling van de eigenlijkeeen-en-dertigtoonsspeeltafel, het geen echter niet wegnam, dat de muziek technisch veeleisend bleef. Maar Anton de Beer heeft de problemen met een gave, muzikale vertolking voortreffelijk over wonnen. DE TOCCATA van Jan van Dijk, die daarna volgde, is eveneens op een der toongeslachten gebaseerd, vaak met een opvallend cerebrale gerichtheid. Het aan sluitende Preludium en Fuga no. 4 van Henk Badings bevatte, uiteraard ook in de vertolking, veel meer directe muzikale inspiratie, hetgeen ook gezegd kan wor den van het „Poco allegro" uit de Sonate voor 31-toonsorgel van Anton de Beer, dat in belangrijke mate op het timbre-karak ter van het orgel in het algemeen leek af gestemd. ANTON DE BEER bespeelde voor de uitvoering van de genoemde laatste drie werken de een-en-dertig-toonsspeeltafel. En ook nu dwong hij door de beheersing van de uitzonderlijke, moeilijke speeltech- niek bewondering af. In een onderhoudende causerie heeft Anton de Beer zijn auditorium interes sante mededelingen gedaan over de nieu we stemming en haar betekenis voor de ontwikkeling der muziek. P. Zwaanswijk D.D., halve eindstrijden: mej. Blom en mej. Borgerding versl. mej. Kloet en mevr. v. Lingen 26, 64, 64; mej. Beun der en mevr. Abma versl. mej. Harwarth en mevr. Rekoert 63, 75. Eindstrijd: mej. Blom en mej. Borgerding versl. mej. Beunder en mevr. Abma 62, 26, 62. G.D., halve eindstrijden: mej. Borger ding en Groenland versl. mej. Beunder en Goossens 75, 64; mej. Smids en v. Splunter versl. mej. Blom en Bijlsma 62, 64. Eindstrijd: mej. Smids en van Splun ter versl. mej. Borgerding en Groenland 62, 6—4. C-toernooi, H.E., halve-eindstrijden; L. v. d. Raadt versl. H. Maas 63, 63; J. Nanninga versl. G. Beerendonk 64, 62. Eindstrijd: L. v. d. Raadt versl. J. Nannin ga 3—6, 6—1, 9—7. D.E., halve eindstrijden: mej. A. Eizema versl. mej. M. v. d. Veer 64, 62; mej. L. Jansen versl. mej. B. Kauling 64, 46, 75. Eindstrijd: mej. A. Eizema versl. mej. L. Jansen 26, 75, 63. H.D., halve eindstrijden; v. d. Raadt en Meijer versl. Kemeling en Pino 64, 75; Graaff en Nanninga versl. Lohof en v. d. Boon 4—6, 64, 62. Eindstrijd: Graaff en Nanninga versl. v. d. Raadt en Meijer 64, 61. D D., halve eindstrijden: mej. Knape en mej. Vermeulen versl. mej. v. d. Veer en mej Dankmeijer 36, 75, 97; mej. Herwarth en mevr. Blokker versl. mej. Hage en mej. v. Rij 6—4, 75. Eindstrijd: mej. Herwarth en mevr Blok ker versl. mej. Knape en mej. Vermeulen 64, 108 G.D.: hglve eindstrijden nog niet gespeeld. TOKIO (AP) De Japanse politie is zondag in botsing gekomen met 150 radi cale Zengakuren-studenten (leden van de Liga van Marxistische studenten). Zij trachtten met geweld binnen te dringen op een bijeenkomst van de door de com munisten geleide „Wereldconventie tegen kernbommen" die in Tokio wordt gehou den. Enige studenten en negen politieman nen liepen verwondingen op. Drie studen ten zijn gearresteerd. Aan de conventie wordt deelgenomen door tienduizend per sonen onder wie 86 vreemdelingen uit elf landen. Sport im het kort ATLETIEK. In het Londense White City Stadium is zaterdag een begin gemaakt met de tweedaagse atletiekwedstrijd Engeland Polen (dames en heren). Bij de heren leidt Polen na de eerste dag met 63-43, bij de dames hebben de Britten een 28-27 voor sprong. Het hoofdbestuur van de Nederlandse Vereniging van Administratief Perso neel (NEVAP) heeft als verenigingsvig net een mug met een wit boord gekozen. De categorale vakbond kwam tot deze keuze omdat de bij 't NVV aangesloten bond van handels- en kantoorbedienden „Mercurius" onlangs heeft gesproken over „Categorale muggen" die zich wel tot olifanten opblazen. De Haarlemse semi-profclubs RCH, EDO en „Haarlem" hebben het voorbije week end benut met het spelen van oefenwed strijden voor de komende competitie en daarbij was men over het algemeen over het vertoonde spel best tevreden. Deson danks verloor RCH in Heemstede met 23 van DWS en moest EDO in Velsen met 31 het hoofd buigen voor Stormvo gels. Alleen „Haarlem" bracht het tegen de amateurkampioen JOS tot een over winning: 6—4. Een vooral in de eerste helft overwe gend sterker RCH bezorgde DWS in het Heemsteedse sportpark door doelpunten van Hendriks en Engelsma, een snel en gevaarlijk midvoor met 'n hard schot in de benen, een 20 achterstand met de rust. Maar na de hervatting waren de rollen omgedraaid en hadden de bezoekers het beste van het spel. Zij brachten dat met doelpunten van Wery, Lenz en Hol lander op het scorebord tot uitdrukking: 2—3. Deze sportief gespeelde wedstrijd door ongeveer 3.500 toeschouwers bijgewoond werd goed geleid door scheidsrechter Muis. Uitblinkers bij de Racing waren de nieu we aanwinsten Engelsma, Eeuwes en Van der Berg, terwijl „good old" Honout het op de linksbackplaats uitstekend deed. Linksbuiten Doesselaar door een oude blessure geplaagd moest zich in de twee de helft laten vervangen door Liefhebber. De opstelling van RCH was: Van der Schilden; Nanai en Honout; Poerwo, Ko- Van het volgende ver haal is mij gezegd dat het waar is gebeurd. Hoewel ik daaraan toch wel twijfel en ik zal u straks melden, waar om is het te mooi om het hier niet weer te ge ven. U weet: tegenwoordig trekken honderden men sen per caravan naar het buitenland. Om de sport of om terug te verdienen wat de auto te veel kost. Nu zou het volgende aan een Haarlems echtpaar, op toer door Frankrijk, zijn overkomen. Op een gegeven dag was de dag lang en het weer nogal loom en Mevrouw Cara van zei tot haar echtge noot: Willem, ik voel me een beetje moe; weet je wat, ik ga lekker een tukkie doen achterin. Stop om een uur of vier, dan ben ik wel uitge- maft en kom weer naast je zitten. U weet, dat tijdens het rijden een caravan niet „bemand" mag zijn, maar alia met de Fran sen valt altijd wel wat te knoeien en wie ziet je als je horizontaal in het caravanbedje ligt. Mie stapte dus over en Willem zette de tocht welgemoed voort. Hij zal zo wat een uur of twee hebben gereden, toen zich bij hem het Fonds Bijzondere Noden aan diende. Gelukkig ma nifesteerde zich op dat moment een riant bos met vele dikke bomen en hij zette zijn stoet stil om gehoor te geven aan de stem van de nooddruft. Op dat moment wordt Mie wakker, ziet Willem in gesprek met de na tuur en denkt: dat kan ik ook wel eens doen. In haar dessous begeeft ze zich naar een andere boom en opent daar de vergadering. Kijk, nu is dit het mo ment, waarop het ver- haal niet klopt. Want el ke Mie zou naar haar Willem hebben geroe pen: oehoe,en dan elke denkbare variant op de omschrijving van de voorgenomen of reeds in gang zijnde bezigheid. Zo niet, aldus het ver- haal, deze Mie (het kan zijn dat ze nog een tikje sliep). Wat gebeurt? Willem is met zijn boom tot een conclusie gekomen, stijgt in zijn voertuig en zoeft heen. Mie in een onbe holpen ogenblik en be paald niet op het open bare leven gekleed ach terlatend met haar boom. Roepen helpt niet, zwaaien nog minder en aan de kim verdwijnt een heel klein geworden caravan. Wat nu? Liften, denkt Mie en ze bekijkt zich ten voe ten uit. Maar Frankrijk zou Frankrijk niet zijn als het haar niet gelukt response te verwerven op haar opgestoken duim. Het is een jeep van de gendarmerie, die zij heeft verlokt. In en kele woorden en ik kan me zo voorstellen, hoe moeilijk dan de on regelmatige werkwoor den zijn heeft ze de situatie verklaard: ver boden slaapje caravan, nooddruft, zoeffff! De gendarmerie begrijpt al les zeer wel en gaat han delend optreden. Gehuld in een haastig omgesla gen tuniek, mag zij plaats nemen tussen twee bri gadiers in en vliegens vlug zet men de caravan na. Nu is een jeep geen Porsche, maar het lukt om in het kielzog te ge raken. Willem echter heeft op dit moment in zijn zijspiegeltje geke ken en denkt: hé, een politiejeep die met grote vaart mij volgt; achterin ligt Mie een verboden tukje te doen en gooit kolen op het vuur. En ja hoor hij wint terrein, de jeep moet het afleggen. Mie is ondertussen in alle staten en toestanden geraakt, maar oppert het briljante idee om bij het volgende benzinestation de politie van het naast- bijzijnde dorp op te bel len, met het gebod Mon sieur Caravan tot staan te brengen, om redenen die hem later verklaard zullen worden. In dat dorp heft de gendarme de hand en Willem denkt: hemel, ik hang! Gemelijk stapt hij uit en zal zich naar Mie begeven, als hij daar de bewuste politiejeep ziet aansnorren met ziet hij het goed? zestig kilo gemeenschap van goederen. Enfin, om een lang verhaal kort te maken: met heel veel wijn en heel veel plezier is het allemaal braaf op zijn pootjes terecht gekomen. Mooi verhaal, vindt u niet, zelfs als het gelogen zou zijn. Bart L. Joris ning en Eeuwes; Hendriks, Van der Berg, Engelsma, Brouwer en Doesselaar (Lief hebber). Ook EDO speelde in Velsen voor de rust beter dan Stormvogels en kon door een pracht doelpunt van linksbinnen Breit- ner, die goed voldeed, de leiding nemen (01). Doelman de Graaf stond meerde re treffers van de rood-zwarten in de weg. Aan de andere kant lukte dat beter en door De Winter en Bakkei kwam de thuis club zelfs aan 'n 21 voorsprong bij de rust. Er was in de tweede helft wat meer evenwicht in het spel en nadat Leonardt een mooie kans op de gelijkmaker ge mist had hij schoot een strafschop te gen de paal stelde Bakker tien minu ten voor tijd de overwinning van Storm vogels veilig: 31. De opstelling van EDO, dat het zonder Van der Oord, Hak, Peters en Emanuel Minas moest doen, was: Dekkers; Leonardt en Berends; Nijman, Van der Smissen en Spiers; Van Dusschoten, Van der Put- tèn, Brëéuwerj'Breitner en Dh Klein.' Haarlem had zaterdagmiddag aan de eersteklasser JOS, vorig seizoen kampioen, een goede en sportieve sparring partner. Vooral technisch speelden de amateurs uit de hoofdstad een goede partij voetbal en pas in het laatste kwartier, toen het hoge tempo hun parten ging spelen, moes ten zij de overwinning aan Haarlem over laten. Midvoor Angenent, de nieuwe aanwinst in de voorhoede van Haarlem, werd in deze ontmoeting zwaar bewaakt en daar door kregen zijn medevoorwaartsen wat meer armslag. Vooral de uitstekend spe lende linksbinnen Jaski heeft daarvan ten volle geprofiteerd en hij liet dan ook drie doelpunten aantekenen. Zijn derde tref fer, waarmee de gasten een voorsprong verloren zagen gaan en de stand 44 werd daarvoor had Angenent in moeilijke po sitie ook eenmaal weten te scoren be zegelde het lot van JOS. Er was toen nog 'n kwartiertje te spelen en in die periode konden Frie en Berendregt (straf schop) door een hoger tempo de roodbroe- ken alsnog naar de volle winst schieten: 64. De opstelling van Haarlem was: Van 't Kruis; Van Vegten en Duwel; Boom, Berendregt en Duister; Frie, Vreeken, An genent, Jaski en De Ridder. Voor ongeveer 500 toeschouwers speelde de derdeklasser Hillegom zaterdagavond tegen de Weense club ASK Eggendorf en kwam daarmee remise (1-1) overeen. Een goede prestatie. Vooral in de eerste helft waren de gastheren steeds sterker, maar de voorwaartsen konden aan hun schoten niet de goede richting geven. Bovendien bleek de jeugdige doelman Hoffmann zijn vak goed te verstaan en harde schoten van Bob en Dirk de Jong werden bekwaam door hem gekeerd. Een maal had Hoff man bepaald geluk, toen Van Braam het houtwerk trof. Na de hervatting namen de Oostenrij kers het heft in handen en waren zij over alle linies beter. Dat leverde na 17 minu ten spelen een treffer op van midvoor Tiechmann (0-1). De thuisclub gaf de moed niet op en nadat Bod de Jong door twee Eggendorfers in de „tang" was ge nomen, zette broer Dirk de toegestane vrije trap om in een doelpunt (1-1). Aan weerskanten wisten daarna de keepers hun club voor een nederlaag te behoe den. Van der Waal moest daartoe zelfs een penalty keren. Einde dus 1-1. De tweedeklasser HBC heeft zondag op eigen veld met 0-2 verloren van het Haag se Celeritas. Beide doelpunten werden in de eerste helft gemaakt. HBC was na de thee weliswaar sterker, maar de doelman van de gasten bleek voortreffelijk op dreef en gaf geen krimp bij harde schoten van Duivenvoorden en de knap spelende Rotte veel. Ook Jac. Spann, die door militaire dienst twee jaar niet heeft kunnen voet ballen en onlangs teruggekeerd is uit Nieuw-Guinea, speelde weer als linksbin nen mee in de voorhoede van HBC. Hij speelde nog wel niet groots, maar zijn smaenspel met de anderen was heel goed. Dat geeft voor de Heemstedenaren dus re denen tot optimisme en vooral ook omdat de jeugdige Rotteveel zich zo goed aan past in het eerste. Het beeld van invalidenwagentjes, die aan dc ZuiderboutlaanDreef in Haarlem rjjden, zal niet zo lang meer te zien zijn. Het tijdelijk onderkomen van „Nieuw Uni cum", het verpleeg- en revalidatiehuis uit Heemstede, op de hoek van de Spanjaards laan en Zuiderhoutlaan, zal nu kunnen worden verlaten door de vijftig patiënten en het dertig personen tellend personeel. Vandaag is namelijk de restauratie gereed gekomen van de villa „Bloemenhove", He renweg 215 in Heemstede, die onlangs door de stichting Nieuw Unicum werd aange kocht. Wanneer gaan de mensen uit „Nieuw Unicum" over? is de vraag die velen bezig houdt. Qp 4 juli moest „Nieuw Unicum" in drie dagen het veld ruimen, omdat op „Kénnemerduin" het gereformeerde cen trum zal worden gebouwd. Van die zijde was men er van overtuigd dat de restau ratie op de vierde augustus onmogelijk klaar kon zijn. Het punt waar nu alles om draait is de beslissing van de doktoren, die goedkeu ring voor de verhuizing moeten geven. Zo als de zaken nu staan, is het volgens de doktoren medisch niet verantwoord de pa tiënten meteen naar „Bloemenhove" over te brengen, omdat het feit van twee ver huizingen binnen zo'n korte tijd wel eens minder wenselijke gevolgen zou kunnen hebben. Was het oorspronkelijk de bedoe ling om op 4 augustus naar „Bloemenhove" te gaan, nu hoorden we spreken van „zo tegen september". Modern^ interieur Dag en nacht, de zondagen en vrije za terdagen inbegrepen, is er gewerkt aan „Bloemenhove", met als resultaat een mo dern interieur, gladde wanden, frisse kleu ren, veel licht, een badkamer berekend op invaliden, douches en radioinstallaties in de afzonderlijke kamers, een lift en toilet ten op alle drie etages. Totaal zijn er vijf tien kamers voor de patiënten, verder nog kamers voor de directeur, administratie en nachtzuster. Een groot balkon aan de voor kant werd bij een kamer getrokken, waar door het oppervlak verdubbeld werd; een klein balkonnetje kreeg een overkapping en kan nu als bergruimte gebruikt worden. Achter het huis is nog een braak liggend stuk grond, waarop onmiddellijk zal wor den begonnen met de bouw van een huis houdelijke afdeling (keuken), therapieaf delingen, douches, een terras en nog enkele faciliteiten. Met de bouw hiervan hopen de aannemers, fa. P. Korstenbroek in Bent veld, in december gereed te komen. De ar chitectuur was in handen van de heer W. Kelder uit Bussum. Vandaag wordt de laatste hand aan de stoffering gelegd. Door het hele huis zal nieuw meubilair te vinden zijn, een grote verandering bij wat het was, omdat men zich altijd maar met een „allegaartje" te vreden heeft moeten stellen. Softbal Eerste klasse: The CatchersHCK 5-9: HHCDSS 14-5 HHC kampioen. Tweede klasse AHCK 3SC Haarlem 2-5; Bloemen- daalEDO 2 16-3; LijndenTerrasvogels 2-20. Tweede klasse B: HHC 2De Pinguins 3 1-0; EDO—HCK 2 9-4. Derde klasse A: SC Haar lem 2HCK 4 uitgesteld; Bloemendaal 3 EHS 1-15. Derde klasse B: OVVO 2—EDO 3 16-1; Shell—HHC 3 6-16. Vierde klasse A: OVVO 3The Catchers 2 uitgesteld. Vierde klasse B: SC Haarlem 3HHC 4 7-2; Roos- wijk 2—Onze Gezellen 3 1-15. Vierde klasse C: DIO 2—DSS 3 17-13; THB 2—De Pinguins 4 17-4. Eerste klasse: HCKVVGA ma 6 aug.; HHC—TYBB di 7 aug.; DSS—OVVO do 9 aug. Tweede klasse A: SC HaarlemLijnden ma 6 aug.; De Pinguins 2Onze Gezellen ma 6 aug. Tweede klasse B: De MeteoorRooswijk ma 6 aug.; HCK 2—HHC 2 di 7 aug.; De Pinguins 3—EDO wo 8 aug.; Rooswijk— DIO vrij 10 aug. Derde klasse A: EHS—Onze Gezellen 2 do 9 aug.; Bloemendaal 3—HCK 4 do 9 aug.. Derde klasse B: THB—OVVO 2 ma 6 aug.; TYBB 2—Shell ma 6 aug.; EDO 3— THB vrij 10 aug. Vierde klasse A: The Catchers 2—VVGA 2 di 7 aug. Vierde klasse B: Onze Gezellen 3—HHC 4 do 9 aug.; Onze Gezellen 4—SC Haarlem 3 vrij 10 aug. Vierde klasse C: Terrasvogels 2—THB 2 di 7 aug.; DSS 3De Pinguins 4 do 9 aug. De Amerikaanse rederij Marchessini Lines (New York) zal met ingang van september haar diensten uitbreiden met de z g n. ..A-dienst" van het Verre Oosten via het p-,--,..,' n„a] en jjot. terdam.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 5