Suriname wil de Toegoenezen uit Nieuw-Guinea opnemen AGENDA Amsterdam toonde minister zijn goedkoopste woning a Polle Chefarine 4 TL NAAIMACHINES Pin Papoea's in Nederland zijn verontrust Bom op Hirosjima Zes windhozen voor de kust Experiment geslaagd 4-voudige combinatie inderdaad veet beter! Regen en kouder Dinsdag 7 augustus 1962 E 13 f* C I Grote Houtstraat 181 t N li E L Haarlem - Tel. 14444 E. Abendanon overleden Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk Heemskerk snxsnonv 8 ovasNaoAV Santpoort J 'J - 4 f Zeventien jaar geleden: Kerkelijk nieuws Examens Vervoerscijfers van NZH Dr. Klompé was er helemaal in Voor de kleine man 11. Het trekt wel erg aan mijn broekMaar ik houd goed vast Nee. ...Ik laat niet los!" „Ik zal laten zien, wie de sterkste isAu. Daar breekt de top er afDat is ook een boom van nietslF' „Nou, nou. dat is me een schommelpartij hoorI En dat allemaal gratis!!" Elk der vier bestanddelen van Chefarine „4" is wereldberoemd. De combinatie in één tablet werkt nog krachtiger. Bovendien zorgt één der bestanddelen, dat ook een gevoelige maag niet van streek raakt. n 3a s a Sr HOLLANDIA De Surinaamse rege ring heeft zich in principe bereid verklaard de Toegoenese gemeenschap uit Nieuw- Guinea toe te laten in Suriname, onder voorbehoud dat de Surinaamse staten zich daarmede kunnen verenigen. Volgende week zullen twee vertegenwoordigers van de Toegoenezen naar Nederland reizen om de kwestie te bespreken met de autoritei ten in Den Haag. Daarna zullen zij naar Suriname gaan om daar de mogelijkheid van vestiging van de groep te onderzoeken. De Toegoenezen zijn voornemens, in Suri name de landbouw te beoefenen. Zij zijn bereid, tijdens de vrije uren gezamenlijk de bouw van een nieuw Toegoedorp in Su riname ter hand te nemen. Als de plannen doorgaan zal dit de der de keer zijn, dat deze gesloten gemeen schap zich een nieuw bestaan moet ver werven. De Toegoenezen, een groep af stammelingen van Nederlanders, Portuge zen en Indonesiërs, hadden zich destijds gevestigd aan de noordkust van West-Java. Zij zijn in 1950 uit Indonesië uitgeweken naar Nieuw-Guinea, daar zij wegens hun Nederlandse sympathieën van Indonesische zijde vijandigheden hadden te verduren. Zij vormen thans in Hollandia een chris ten-gemeenschap van ongeveer 200 perso nen Visa gevraagd voor Indonesische Neder landers Inmiddels heeft het" lid van de Nieuw- Guinearaad mr. J. O. de Rijke aan gou verneur Platteel vragen gesteld over wat hij noemt „de grote ongerustheid" onder die inwoners van Nieuw-Guinea, die de In donesische nationaliteit bezitten en daar door niet in staat zijn, Nieuw-Guinea te verlaten en zich in Nederland te vestigen. Mr. De Rijke vraagt de gouverneur, of er geen snelle en doeltreffende maatrege len moeten worden genomen om deze men sen ten spoedigste een Nederlands visum te verschaffen. Hij geeft in overweging, er bij de Nederlandse regering öp aan te dringen, dat de gouverneur wordt ge machtigd, visa te verstrekken. Mocht dit niet mogelijk zijn dan zou de heer De Rijke gaarne zien dat de ~~'iver- neur er bij de Nederlandse reg op aandringt, dat er spoedig een an naar van het Nederlandse ministerie van Justi tie zal overkomen naar Hollandia, die de bevoegdheid zou moeten hebben visa te verstrekken. De heer De Rijke zegt, dat de ingezetenen met Indonesische nationaliteit „om voor hen dringende redenen de ophanden zijnde verandering in de status van Nieuw-Guinea met zorg en angst tegemoet zien." Hij doelt hiermede op de zo genoemde maat schappelijke Nederlanders, verder op de „groep van 37 verstekelingen", de Toe- genese gemeenschap en de Ambonese aan hangers van de Republiek Zuidmolukken en de „Permesta". De „maatschappelijke Nederlanders" Advertentie de beste Zweedse, Zwitserse en Duitse merken. Japanse zig-zag-naaimachines electrisch, in koffer350. kwamen in 1950 uit Indonesië naar Nieuw- Guinea zonder dat zij beseften, dat zij door de „toescheidingsovereenkomst" de Indonesische nationaliteit hadden gekre gen. De verstekelingen zijn in 1958 naar Nieuw-Guinea gekomen, nadat zij uit In donesië naar Nederland waren gevlucht. De Toegoenezen wonen allen in Hollandia waar zij een hechte christen-gemeenschap vormen van ongeveer 200 personen. Ook zij vluchtten in 1950 uit Indonesië naar Nieuw-Guinea. De grootste groep wordt ge vormd door de maatschappelijke Neder landers, die ongeveer 200 gezinnen telt. Totaal verblijven in Nieuw-Guinea bij na 1000 mensen die de Indonesische na tionaliteit bezitten. Allen zijn bevreesd voor de komst van de Indonesiërs, zij willen zo spoedig mogelijk naar Neder land gaan om zich daar een nieuw be staan op te bouwen. Velen hunner heb ben reeds jaren geleden een naturalisa- tieaanvraag ingediend, doch er sindsdien niets meer van gehoord. Door de grote hoeveelheid aanvragen voor paspoorten is de administratie in Hollandia op het ogenblik niet in staat, aanvragen voor visa te behandelen. Australische hulp Volgens Radio-Australië hebben organi saties en particulieren in Australisch Nieuw-Guinea beloofd hulp te verlenen in geval van een plotselinge evacuatie van Nederlanders uit westelijk Nieuw-Guinea. De voorzitter van de Rotarybeweging in Port Moresby heeft dit meegedeeld in antwoord op een verzoek van Nederland se organisaties in Hollandia. Organisaties en particulieren hebben aangeboden ac commodatie voor evacuees beschikbaar te stellen of alle mogelijke andere hulp te verlenen. De Vereniging van Papoea's in Neder land heeft van een vergadering in Haam stede telegrammen gezonden aan de mi- nister-president, de ministers van Buiten landse Zaken en de voorzitters van de Eerste en Tweede Kamer. In het tele gram wordt gezegd: Vijfenveertig Pa poea's, in vergadering bijeen te Haamstede, brengen ter kennis aan de Nederlandse re gering en volksvertegenwoordiging, dat zij zeer verontrust zijn door de huidige ont wikkeling van de kwestie Nieuw-Guinea. Zij herinneren u met de meeste klem aan 't herhaaldelijk beloofde zelfbeschikkings recht". Het telegram was namens de groep ondertekend door de heren Sawor en Hannesbei. Ook werd een telegram ge zonden aan de Nieuw-Guinearaad. Daarin wordt gezegd, dat de in Indonesië verblij vende groep van zes niet de in Neder land studerende Papoea's vertegenwoor digt en dat de grote meerderheid van de in Nederland studerende Papoea's de hou ding van deze groep ten sterkste afkeurt. De Nederlandse geoloog E. C. Abenda non is op 83-jarige leeftijd overleden in een hotel te Monte Carlo, waar hij reeds drie jaar woonde. Hij was geboren op Java en heeft vele onderzoekingen ver richt in de Stille Oceaan. Hij zal in Neder land worden begraven. c Grote Kerk, vandaag 1617 u.: Orgel concert. BIOSCOPEN Cinema Palace, 10 u.: „Kluchtig en luch tig", a.l.; 14 en 20 u.: „South Pacific" a.l. Frans Hals, vandaag 20 u. en verder 14, 19 en 21.15 u.: „Het zwaard van Monte Cristo", 14 j. Lido, 14 u.: „Im Weissen Röss'l, a.l.; 19 en 21.15 u.: „Parijs in paniek", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: en schiep de vrouw", 18 j. Minerva, 14.30 u.: „Geintjes met geesten", a.l., 20 u.: „El Cid", 14 j. Rembrandt, 10.30 u.: „Paw, kind van twee werelden", a.l.; 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „La belle Américaine", a.l. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Hongkong affair", 14 j. Studio, 10.3C u.: „Dik Trom" en „Donald Duck", a.l.; 14.15 u.: „The General", a.l.; 19 en 21.15 u.: „Jules en Jim", 18 j. Monopole (Zandvoort), 14.30 u.: „Watt en half Watt in de penarie", a.l.; 19 en 21.30 u.: „De wrekende hand", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Groot Heiligland 62), Frans Halstentoonstelling, 10-17 en 20 30- 22.30 u.; zondag 13-17 u. Tot 30 september. Vishal (Grote Markt): Expositie van een keuze uit het moderne kunstbezit van de gemeente Haarlem, 10-17 u.; zondag 13-17 u. Tot 30 september. Museum „Het Hui» Van Looy" (Kleine Houtweg): Expositie van een keuze uit het oude bezit van het Frans Halsmuseum, 10- 17 u.; zondag 13-17 u. Tot 30 september. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Tentoonstelling van schilderijen en tekeningen van Ellen Bottenheim-Nie- mer, 9-17 en 18-20 u. Tot 18 augustus. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein): Gedurende de maand augus tus expositie van tekeningen en aquarellen van Poppe Damave, 10-22 u. Dagelijks klassiek grammofoonplatenconcert van 21- 22 u.: A. Bruckner t/m 12 augustus. Teylers Museum (Spaarne 16): Tekenin gen Hollandse, Italiaanse en Franse school. Dagelijks van 11-17 u„ eerste zondag van de maand 13-17 u. DIVERSEN Circuit van Zandvoort, woensdag 10 u.: Zeepkistenrace. Strand voor Rotonde (Zandvoort), woens dag 22 u.: Vuurwerk. Vleeshal, iedere dag 14.30 u.: Poppen theater Merlijn. Waaggebow (hoek Spaarne-Damstraat) Taveerne, met zang door Cobi Schreyer en poppenspel door „Merlijn". Iedere avond van 8 tot 10 uur. „Adam en Eva" (Raamvest 5): Iedere avond van 8 uur af café-chantant. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 3 augustus). DINSDAG 7 AUGUSTUS City, 20 uL „Op de plaat(s) rust". Heidestraat 45, 19 tot 21 u.: expositie van werken van Theo Bitter en Franco Gelli. WOENSDAG 8 AUGUSTUS City, 14.30 u.: „De hond van Vlaande ren"; 20 u.: „Op de plaat(s) rust". Rex, 20 u.: „Een zolderkamer op Pigal- le". Heidestraat 45. 19 tot 21 u.: expositie werken van Theo Bitter en Franco Gelli. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. DINSDAG 7 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Sag mir adieu". Luxor Theater, 19.30 u.: „El Cid") (Eén voorstelling). WOENSDAG 8 AUGUSTUS Kennemer The?'"1-, 19 en 21.15 u.: „Sag mir adieu". Luxor Theater, 19.30 u.: „El Cid"; (Eén voorstelling). DINSDAG 7 AUGUSTUS Marquette Theater, 20 u.: „Don Camillo op de barricade". Marquette Theater, 20 u.: „Don Camillo op de barricade". Bloemendaalsestraatweg, dagelijks (be halve 's zondags) 14 en 20 u.: Jeugdcircus Bas. Woensdag, 18.30 u.: aanvang wiellerronde vanaf Terrasweg. In Rotterdam, Den Haag en Amsterdam is gisteren de verwoesting van Hirosjima door een kernbom, zeventien jaar geleden, herdacht. In een bijeenkomst in Amsterdam sprak dr. O. Noordenbos, lid van de Tweede Ka mer voor de P.S.P. „Wij hebben de plicht elke valse gerustheid te verstoren. De bom op Hiroshima was de eerste stoot tot een derde wereldoorlog en een waarschuwing die ons geweten niet met rust mag laten," zei hij. De internationale secretaris van het „Comité van 100" uit Engeland, de heer Peter Cadogan, kondigde een Europese anti-oorlogsdemonstratie aan, die, naar hij hoopte, in de eerste week van novem ber in Amsterdam zal worden gehouden. Het Engelse comité heeft met verscheide ne Europese groepen onderhandelingen gevoerd om demonstraties te houden langs de grens van Oost- en West-Duitsland. Voorts spraken dr. B. van der Lek, die een technisch exposé gaf over kernwa pens, en de heer A. J. van der Spek, die de achtergronden en de perspectieven schetste van de kernbewapening. Beiden beschouwden het als een dringende eis om tot een eenzijdige afschaffing van de kernwapens te komen om de vicieuze cir kel van wantrouwen te doorbreken. De bijeenkomst werd besloten met op voering van het spel „Hiroshima". T. Ned. Herv. Kerk Bedankt voor Boven-Hardinxveld Langerak te Vinkeveen. Aangenomen naar Enter (toez.) W. C. J. Jacobs te Reitsum, die bedankte voor Nije- haske (toez.) naar Zwolle (vac. dr. L. A. Snijders) J. Schipper te Goënga naar Nederhemert G. Veldjesgraaf, kand. te Ede, die bedankte voor Arnemuiden, Berg ambacht, Boven-Hardinxveld, Eemnes- Buiten, 't Harde, Hei-en-Boeicop, Schoon- rewoerd, Zuilichem-Nieuwaal en voor Zwartebroek. Bedankt voor Akkerwoude-Murmer- woude H. van Dijk te Westerhaar. Chr. Geref. Kerken Tweetal te Schiedam D. Henstra te Delft en G. Leendertse, kand. te Haarlem. Aangenomen naar Amsterdam-Noord M. de Boer, kandidaat te Haarlem-Noord, die bedankte voor Hillegom, Lutjegast, Papen- drecht, Thesinge, Veendam-Wildervank en voor Zutphen. Beroepen te Broek onder Akkerwoude C. den Hertog te 's-Gravenhage-West te Sliedrecht (Middeldiepstraat) G. Leen dertse, kand. te Haarlem. Geref. Kerken Aangenomen naar Leeuwarden-West L. H. Kwast, te Andijk. Geref. Gemeenten Beroepen te Kalamozoo (Michigan, U.S.A.) H. Rijksen te Gouda. 's-GRAVENHAGE Geslaagd voor het staatsexamen hbs-A mejuffrouw Inger A. Rees uit Bloemendaal, leerlinge van het Kennemerlyceum. Mejuffrouw Rees was tengevolge van een auto-ongeluk niet in staat aan het eindexamen deel te nemen. Leden van de „Stichting wereldbur gers in Nederland" hebben maandag in Rotterdam een dodenwacht betrokken bij Zadkine's monument „Verwoeste stad", ter herdenking van de slacht offers van de atoombomaanvallen op Hiroshima en Nagasaki. In juni van dit jaar vervoerde de Noord- Zuid-Hollandse Vervoer Maatschappij N.V. in totaal 4.377.912 passagiers (vorige maand 4.659.506). Het drukste vervoer werd ge boekt op de lijnen ZandvoortHaarlem Amsterdam (536.294 passagiers), Den Haag Haarlem (423.049), LeidenHaarlem (370.295), Den HaagVoorschotenLeiden (318.567) en HaarlemIJmuiden (239.882 passagiers). Op de stadslijnen in Haarlem werden in juni in totaal 1.439.537 passagiers (vorige maand -1.618.218) vervoerd, op de stadslij nen in Leiden 249.194 (281.257). In Scheveningen heeft men maandag middag omstreeks half één een voor onze kust vrij zeldzaam verschijnsel gezien. Niet minder dan zes windhozen vormden zich in het zuiden en trokken langzaam langs de kust naar het noorden waar zij oplosten. De windhozen waren meer dan een half uur zichtbaar. Er waren vier zeer dunne slurven en twee bijzonder dikke, die zeer veel water opzogen. Op zee hebben enkele kleine boten last van de windhozen gehad. De Nederlandse ambassadeur in Australië, dr. J. G. de Beus, heeft voor het eerst weer gesproken met zijn Indonesische ambtgenoot, generaal Soeadi Soeromihardjo, lijdens een receptie die in de Zwitserse ambassa- sade in Canberra werd gehouden. (Van onze reportageredacteur) De dames C. G. E. M. de Jong en E. A. M. den Hartog, inspectrices van de Amsterdamse Woningdienst, hebben maandag wel gemerkt dat de minister van Maatschappelijk Werk het naadje van de kous wil weten. Mejuffrouw dr. M. A. M. Klompé, die een bezoek bracht aan een door de stichting „Goed Wonen" in gerichte „werkwoning" in de Amsterdam se tuinstad Osdorp, heeft bij haar rond gang geen onderwerp en geen huishoudelijk artikel onaangeroerd gelaten. Vooral het bergprobleem in deze, wat de bouwkos ten betreft, tot op het bot uitgebeende woningen had haar aandacht. De directeur van de hoofdstedelijke Wo ningdienst, ir. J. F. A. Alozerij, smaakte in elk geval de voldoening dat Hare Ex cellentie een aantekening maakte van een passage uit zijn inleidende toespraak waarin hij een subjectieve huurbijdrage voor de betrokken bewoners in plaats van een objectieve subsidie per woning bepleitte. Minister Klompé kan daar nu haar ambtgenoot van Volkshuisvesting over aanschieten, want die voelt niet zo veel voor die Amsterdamse gedachte. De door mejuffrouw Klompé bezochte „werkwoning" bevindt zich namelijk in een complex van 648 zogenoemde keuze woningen. Dat zijn woningen welke door een rationeel en doeltreffend ontwerp, met behoud van een goede kwaliteit, tegen lagere sommen kunnen worden besteed dan de gemiddelde woningwetwoning. Op zichzelf heeft dat rëeds een lagere huur tot gevolg maar het rijk doet daar, om die inspanning te belonen en navolging uit te lokken, nog eens twee gulden sub sidie extra per week en per woning bij. Dank zij deze regeling is het mogelijk betaalbare woningen beschikbaar te stel len voor de grote groep van arbeiders die minder dan negentig gulden per week verdienen. De woningen van dit door de gemeente-architecte mejuffrou A. C. van Hattem ontworpen complex doen huren die variëren van dertien gulden (drie kamerwoning op de vierde verdieping) tot zeventien gulden (vier-kamerwoning op de eerste verdieping) per week, in clusief waterverbruik, huur en onderhoud van geyser, verlichting van de trappen huizen en tuinfonds. Een twee-kamerwo ning voor bejaarden op de begane grond komt op elf gulden per week. Dat is dus een stuk goedkoper dan het door snee-huis in Amsterdam, zelfs in de wo ningwetsector. Dit type huizen is in de eerste plaats bestemd voor de reeds genoemde min der draagkrachtigen, die thans nog vaak in krotten in de binnenstad of in aller hande één- of tweekamerwoningen gehuis vest zijn. Het is de bedoeling dat het zelfde, wellicht iets gewijzigde ontwerp, in Amsterdam-noord wordt herhaald en later, als Den Haag wil en wij leven, in de Bijlmermeerpolder. Die wijziging zal vooral gezocht moe ten worden in de gevel waarop alle slaap kamers uitkomen. Die langgerekte wand met een ontelbaar aantal uniforme ra men roept herinneringen op aan de ne- gentiende-eeuwse huurkazernes, zelfs al valt zelfs in deze soberheid uitvloeisel van de opdracht een duidelijk talent te ontdekken. Het nare is vooral, dat het complex zich door deze zichtbare schraalheid zo onderscheidt van de nabije blokken met soms zeer geslaagd uitge vallen woningwetwoningen, dat de voor bijgangers menen met een wijk voor maatschappelijk niet aangepasté gezinnen te maken te hebben. De bedenkingen tegen deze slaapkamer gevel die aan de woonzijde is een stuk aantrekkelijker vervangen zodra men in de woning zelf bespeurt hoe goed het de ontwerpster is gelukt ruimte te suggereren op een beperkt oppervlak. De rangschikking en indeling der vertrekken zijn in hoge mate boeiend. Deze omstan digheid en de behoeften van bewoners met een smalle beurs hebben „Goed Wonen' doen besluiten nu eens geen modelwo ning met mooie meubeltjes in te rich ten, maar te laten zien welke mogelijk heden zo'n klein huis dat voor d» betrokken huurders echter vaak een zet van ruimte lijkt in vergelijking met hun vroegere behuizing biedt voor een wer kelijke doeltreffende bewoning. Daarom spreekt men van een „werkwoning" en niet van een „modelwoning". In de Rei- merswaalstraat worden de toekomstige be woners die allen door de Woningdienst tot een bezoek aan de „werkwoning" wor den uitgenodigd vooral nuttige ideeën aan de hand gedaan, waarbij het „Doe- het-zelf-beginsel niet wordt verwaarloosd. Juist voor deze groep is het knutselen vaak de enige kans om sommige dura meubelstukken te verwerven. De prak tische kant in de vorm van documen tatie over spijkers, pluggen en andere bevestigingsmethoden, over vloerbedek king en verwarming en zo voort krijgt dan ook veel aandacht. De voor lichting wordt gegeven door de woning- inspectrices, die daartoe door „Goed Wo nen" zijn geïnstrueerd. De bewoners zijn zelf geestdriftig genoeg voor deze voor lichting, maar dat wil nog niet zeggen dat men daar in Osdorp nu ook 648 vol gens Goed-Wonen-opvattingen ingerichte flatjes kan vinden. Voorlopig zweren de meesten nog volop bij de imitatie van wat als een welgestelde woonstijl wordt beschouwd. Men heeft echter gezien dat het ook anders kan en vroeger of later zal dat wel z'n vrucht afwerpen. Het zou prettig zijn wanneer „Goed Wonen" zijn nuttige initiatieven ook eens buiten Amsterdam ontwikkelde. Advertentie Vier betrouwbare middelen in 1 tablet doen wonderen tegen pijn en griep I BEROEMDE GENEESMIDDELEN IN ÉÉN TABLET Glazen buisje 20 tabletten f 0.80 Handige atripverpakklng 40 tabletten f 1,50 Voordelige flacon 100 tabletten f 3.50 Het K.N.M.I. deelt mee: Een depressie, die maandag het Ka naal bereikte, is vannacht dieper ge worden. Aan haar zuidelijke flank ont wikkelde zich een betrekkelijk klein storm- veld, dat zich dinsdagochtend naar dg Nederlandse kust voortzette. Het front van de depressie passeerde met veel regen en onweer ons land. Er viel op tal van plaatsen in de kustprovincies meer dan 20 mm. regen. In Zuid-Engeland was de regenval nog groter. Qe regenzone boven Engeland zal zich waarschijnlijk in de ko mende nacht over ons land uitbreiden. Daarna zal met een tot matig afgeno men wind koele lucht blijven binnenstro men uit Schotland, waarin later enkele opklaringen mogelijk zijn. WEERRAPPORTEN Maximum-temperaturen w c binnen- en buitenland -ot! d SS Neerslag: laatste at uur. Ho 2 *S Den Helder half bew. zzw 19 10 Ypenburg half bew. z 18 14 Vlissingen zwaar bew. z 18 7 Eel de zwaar bew. ZW 19 34 De Bilt onbewolkt z 18 10 Twente zwaar bew. ZW. 19 2 Eindhoven onbewolkt zzw 20 0 Zd-Limburg licht bew. ZW 21 1 Helsinki zwaar bew. z 19 1 Stockholm licht bew. wzw 19 5 Oslo zwaar bew. windst. 15 5 Kopenhagen regen 0 18 0,1 Aberdeen regenbui nnw 14 0,2 Londen regen w 15 23 Amsterdam onbewolkt zzw 18 22 Brussel licht bew. z 21 0,2 Luxemburg zwaar bew. wzw 23 3 Parijs onbewolkt ZW 26 0 Bordeaux regenbui wzw 26 5 Grenoble regen nw 34 16 Nice half bew. n 27 0 Berlijn onweer zzo 21 0,1 Frankfort regen zzw 24 8 München gehpel bew wnw 28 0 Zürich regen zzo 28 23 Genève regen wzw 32 1 Locarno zwaar bew windst. 27 23 Wenen onbewolkt zzo 30 0 Innsbruck zwaar bew w 29 0 Athene onbewolkt n 38 0 Rome onbewolkt windst. 34 0 Ajaccio onbewolkt no 28 0 Madrid onbewolkt windst. 32 0 Mallorca licht bew. windst. 30 0 Lissabon onbewolkt n 29 0 Woensdag 8 augustus Zon op 5.11 uur, onder 20 19 uur. Maan op 13.25 uur, onder 23.38 uur. Maanstanden 8 augustus 16.55 uur nieuwe maan. 15 augustus 21.10 uur eerste kwartier. 22 augustus 11.27 uur volle maan. 30 augustus 4.09 uur laatste kwartier. Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 7 augustus Hoog water 7.44 en 20.06 uur. Laag water 3.25 en 15.35 uur. Woensdag S augustus Hoog water 8.27 en 20.51 uur. Laag water 4.00 en 16.14 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 2