KANDIDATEN WERELDKAMPIOENSCHAPPEN va. Haarlemse B-ploeg zevende in wedren om de tijd 1 W Horn gevraagd voor Zuidamerikaanse voetbalfinale Ten Hoopen naar Hermes DVS Over de kop HVV ondanks protest naar derde klasse Agnes Simon staat bovenaan Italiaanse ploeg voor Milaan Modderige finish Geplaatsten voor de tenniskampioenschappen Lundquist wordt geen prof België op derde plaats in Vichy P. J. (Piet) Parson overleden as Ilsa Konrads gewond bij auto-ongeluk Olympische Spelen per Telstar Theo Messidor f overwon in de Con Brio-prijs Kampioenschap voor dames Wim van Duyl won in Denemarken Jacht losgesneden WOENSDAG 8 AUGUSTUS 1962 11 Mm Elinkwijk-Slask wordt donderdagavond gespeeld op Hillegom-terrein Feijenoord speelt de eerste wedstrijd tegen Servette op 12 september Fortuna verloor van Rode Ster Belgrado De Amerikaanse coureur Don Davis bracht er wonderbaarlijk genoeg het leven af toen hij tijdens een automo bielrace in Ohio twee keer over de kop ging en daarna tegen de grond smaakte. Davis werd zwaar gewond. Joegoslaven overwonnen in Pointe-a-Pierre OLYMPISCH STADION - Vrijdagavond a.s. 8 uur INTERNATIONALE WIELERWEDSTRIJDEN REVANCHE NIJDAM-POST AMVJ in Europese bekerstrijd tafeltennis liiiSlliÉi gpwü ^a'C/> U tóJIp lM ijfï p IÉ - A PP 'li?"" v Verrassing in dubbelspel in Duitse titelstrijd Galea-beker W SMS iiiÉM Njord naar België Zeilen ..TOUR DER JUGEND" Advertentie V o et bal Het Braziliaanse Santos is nog niet ze ker van de overwinning in het toernooi om het Zuidamerikaanse clubkampioen schap. De overkoepelende voetbalbond van Zuid-Amerika heeft namelijk besloten de tweede ontmoeting tussen Santos en Pena- rol (Uruguay), die zoals bekend werd ont sierd door een groot aantal incidenten, vrijdag 17 augustus in Buenos Aires te laten overspelen. Naar verluidt zou men de Nederlandse arbiter Leo Horn willen vragen deze wedstrijd te leiden. Dinsdag heeft de Schiedamse tweede di visieclub HermesDVS met de Friese ver eniging Leeuwarden overeenstemming be reikt over de transfer" van de Leeuwar den-voorhoedespeler Jan ten Hoopen naar de Schiedammers. Aangezien de transfer periode reeds was verstreken heeft de KNVB voor deze verkoop^peciale dispen satie verleend. Ten Hoopen verbleef name lijk de laatste weken in verband met mi litaire dienst in het buitenland, zodat de contracten niet eerder konden worden ge tekend. Voordat hij in Leeuwarden speelde kwam Ten Hoopen achtereenvolgens voor de Haagse verenigingen Quick en ADO uit. De voetbalwedstrijd tussen de eerstedivi- sieclub Elinkwijk en de Poolse club Slask uit Breslau (Wroclaw), die dinsdagavond in het gemeentelijk sportpark in Hillegom gespeeld zou worden ten bate van de Ne derlandse Katholieke Invalidenbond „St. Liduina", afdeling Bollenstreek, kon van wege de slechte weers- en terreinomstan digheden geen doorgang vinden en is nu opnieuw vastgesteld voor donderdagavond, aanvang kwart voor zeven. Alle spelers van Elinkwijk en Slask wa ren gisteravond op het veld in Hillegom aanwezig en alleen de scheidsrechter liet verstek gaan. De opstelling van Slask, waarin verschil lende internationals spelen, is: doel: Wilc- zynsky; achter: Gulba en Crabosz; mid den: Lpczak, Siegiert en Sarna; voor: Klimza, 'Czarneck, Bielas. Rogoza en Spie wak. De opstelling van Elinkwijk is nog niet bekend. De data waarop de eredivisieclub Feije noord in het komende seizoen zijn wed strijden in de eerste ronde van het toer nooi om de Europese beker voor lands kampioenen zal spelen zijn thans bekend. De Rotterdammers die, zoals bekend, het Zwitserse Servette als eerste tegenstan ders hebben, zullen woensdag 12 septem ber in Genève tegen de Zwitsers aantre den. De thuiswedstrijd is op woensdag 19 september vastgesteld. De Geleense voetbalclub Fortuna heef! dinsdagavond op eigen terrein voor 700( toeschouwers een 1-2 nederlaag geledei tegen Rode Ster Belgrado. De ruststani in deze ontmoeting was 1-0 in het voor deel van Fortuna. Het Nederlandse doel punt kwam op naam van Kohn, vooi Rode Ster Belgrado scoorden Oklanovic en Stepic. De aloude Haagse voetbalvereniging HVV is in een vreemde situatie verzeild geraakt. De KNVB heeft de Hagenaars in de derde «klasse ingedeeld. Hiermede zou den de Hagenaars stilzwijgend zijn gede gradeerd. Nee, zegt het HVV-bestuur, dat is nog helemaal niet zeker, want al heeft ons protest tegen de uitslag van de laat ste competitiewedstrijd tegen Neptunus dan niets opgeleverd, we zijn tegen deze uitspraak in beroep gegaan en dat beroep is nog niet behandeld. De wedstrijd HVV-Neptunus eindigde op zondag 20 mei in 0-0, maar de Hagenaars tekenden na afloop protest aan tegen het niet toekennen iran een doelpunt van Stol. Deze 0-0 betekende, dat de HVV-ers on deraan in de tweede klasse eindigden en dus zouden moeten afdalen naar de derde klasse. Maar veronderstel, dat het beroep wordt toegewezen, dan zou dit tot gevolg hebben, dat de Hagenaars gelijk met Pa- pendrecht zouden eindigen en alsnog een beslissingswedstrijd zouden moeten spelen. Maar Papendrecht is reeds ingedeeld in de tweede klasse. Joegoslavië heeft dinsdag in Pointe-a- Pierre (Trinidad) een beslissende 3-0 voor sprong genomen tegen Brits West Indië in een wedstrijd voor de tweede ronde (Amerikaanse zone) van het toernooi om de Davis Cup.'Boro Jovanovic en Nicola Pilic versloegen in het dubbelspel Peter Valdez en Allan Price met 6-2 6-0 6-1. In de finale van de Amerikaanse zone zal Joegoslavië uitkomen tegen Mexico. Tafeltennis Agnes Simon uitgeweken Hongaarse ta feltennisster, die een tijd lang voor Neder land uitkwam en nu voor West-Duitsland speelt, is door de internationale tafeltennis- federatie aan het hoofd geplaatst van de Europese ranglijst van dit jaar. Bij de heren wordt de ranglijst aangevoerd door de Zweed Hans Alser. Door het ontbreken van de Europese landen bij de Europese kampioenschappen van dit jaar heeft men de spelers en speel sters uit die landen nogal laag gewaar deerd, zodat b.v. Peter Roszas, de jonge Hongaar, op de Europese lijst maar een zesde plaats inneemt. De ranglijsten zijn: Heren: 1. Alser (Zwe den), 2. Berczik (Hong.), 3.-4. Arndt (Did.) en Markovic (J.sl.), 5. Peterfy (Hong.), 6. Roszas (Hong.), 7.-8. Schoeler (Did) en Larsson (Zweden), 9. Miko (Tsj.slow.), 10. Stanek (Tsj.sl.). Dames: 1. Agnes Simon (Did), 2. Eva Foeldi-Koczian (Hong.), 3. Diana Rowe (G.B.), 4. Maria Alexandru (Roem.), 5.-8. Pitica (Roem.), Heirits (Hong.), Hevesi (Hong. en Harst (Did.), 10. Balaischite (Rusl.). De Nederlandse clubkampioen AMVJ (Amsterdam) heeft ingeschreven voor de Europese beker voor tafeltennisteams en zal in de eerste ronde uitkomen tegen het zeer sterke Partizan Belgrado. In de overige wedstrijden voor de eerste ronde (die voor 30 september voltooid moet zijn) luiden: Tusa '08 Düsseldorf (W.-Dld.) Red Boys Differdange (Lux.); Tsj.slow. BBSV Wenen (Oostenrijk); Hongarije Standard Luik (Belg.); Lok Leipzig (O.- Dld.)Silver Star Genève (Zwits.); Bulga rijeSparta Warschau (Polen); O Pangra- tiou (Griekenl.)CSJM Cluj (Roemenië). Titelhouder GSTK Zagreb is in de eerste ronde vrij. W ielrennen De Italiaanse bond voor beroepsrenners heeft zijn ploegen aangewezen voor de we reldkampioenschappen die op 24 augustus in Italië (Milaan) beginnen. Sprint: Antonio Maspes (wereldkam pioen), Santé Gaiardoni (Ol. kamp. 1960), Giuseppe Ogna, Cesare Pinarello, Valenti no Gasparella. Achtervolging: Leandero Faggin, Gia- como Fornoni, Luigi Arierti. Motorgangmaking: Virgilio Pizzali, Do- menico de Lillo, Pietro Musone. Op de weg: Vittorio Adorni, Pierino Baf- fi, Antonio Bailetti, Ercole Baldini, Franco Balmanion (winnaar van de Ronde van Italië 1962) Graziano Battestini, Guido Carlesi, Franco Cribiori, Nino Defilippis Gastone Nencini, Arnaldo Pambianco, Vito Taccone. West-Duitsland selecteerde voorde titel- wedstrijd op de weg bij de professionals eveneens twaalf renners, namelijk Rudi Altig, Hans Junkermann, Rolf Wolfshohl, Karl Heinz Kunde, Friedhelm Fischerkel- ler, Dieter Puschel, Horst Oldenburg, Wolf gang Schulze, Sigi Renz, Edi Gieseler, Die ter Kemper en Günter Tueller T ennts Het zat de atleten tijdens de ontmoe ting Engeland en Noord-Ierland tegen Polen niet mee in het Londense White City Stadion. Plensbuien hadden de sintelbaan in een modderbank her schapen. Op de foto de finish van de 10.000 to, met Martin Hyman (links) en Bulliment. P; Voor de nationale tenniskampioenschap pen van Nederland, welke van 13 tot en met 19 augustus op de Metsbanen in Sche- veningen worden gehouden, zijn de volgen de spelers geplaatst: Heren enkelspel: 1. Piet van Eysden, 2. Willem Maris, 3. Evert Schneider, 4. Jan Hajer, 5. Ton Okker, 6. Peter Scholtz, 7 Ron van Gelder, 8. Rob Kuypers. Dames enkelspel: 1. mevr. Eva de Jong Duldig, 2. mevr. Jetty Baars, 3 mevr. Jen ny Ridderhof, 4. Madeleine Weurman, 5. Fredy Marinkelle, 6. Henny van Rijn, 7. Anja Lepoutre, 8. Els Spruyt. Heren dubbelspel: 1. Maris en Van Eys den, 2. Hajer en Schneider, 3. Van Gelder en Okker, 4. Breukink en Van Dalsum. Dames dubbelspel: 1. Ridderhof en Weur man, 2. De Jong en Lepoutre, 3. Marin kelle en Van Rijn, 4. Spruyt en Sluyter. Gemengd dubbelspel: 1. Fredy Marinkel le en Hajer, 2. mevr. Eva de Jong en Breu- nink, 3. Trudy Groenman en Okker, 4. mevr. Jenny Ridderhof en Arends. De Zweedse tenniskampioen Jan Erik Lundquist, die onlangs een groot aan deel had in de Zweedse Davis Cup-over winning op Italië, hééft een aanbod af geslagen om professional te worden. To ny Trabert, de zaakwaarnemer van Jack Kramer, had hem een contract aange boden van 25.000 kronen (een kleine 20.000) maar Lundquist geeft er de voor keur aan verbonden te blijven aan een Zweeds avondblad, dat hem in staat stelt de Zweedse kleuren in internationale wed strijden te verdedigen. Op de laatste dag van de internationale tenniskampioenschappen van West-Duits land behaalden de Australische meisjes Jan Lehane en Lesley Turner een verras- se"do overwinning in het dames dubbel spel. Zij zegevierden in de finale met 6-3, P-3 over de Zuidaf'-i'cnanse combinatie San dra Price-Renee Schuurman. In het herenenkelspel ging de titel naar de 23-jarige Australische Wimbfedonkam- pioen Rod Laver. De Australiër versloeg in de finale de Spaanse Ddvis^-Cupspeler' Manuel Santana met 8-6 7-5 6-4. De vierde Australische overwinning in deze 56ste internationale Duitse titelstrijd was die in het gemengde dubbelspel. Les ley Turner en Ken Fletcher versloegen in de eindstrijd van dit onderdeel de Brazi liaans-Australische combinatie Maria Es ther Buenos-Bob Howe met 9-7, 6-1. In het voorlaatste enkelspel van de ten- nisontmoeting tussen de jeugdteams van Frankrijk en Rusland in Vichy voor de finale van het toernooi om de Galea-beker, heeft de Fransman Jauffret dinsdag met 8-6, 6-1, 10-6, 6-2 gewonnen van de Rus Mdzinarisjvili. De stand was toen beide landen hadden beiden reeds een enkel- en Rusland het dubbelspel gewonnen weer gelijk: 2-2. Een beslissing is er dinsdag echter nog niet gevallen Het laatste enkelspel van de ontmoeting, dat tussen Barclay (Fr.) en Metreveli (Rusland), moest namelijk bij de stand 6-4, 6-2, 6-6 in het voordeel van de Fransman wegens de hevige regen wor den gestaakt. De partij zal woensdag wor den uitgespeeld. In de strijd om de derde plaats tussen Italië en België is de stand 3-2 voor België door de 6-3, 6-3 overwinning van de Belg de Gronckel dinsdag op zijn Italiaanse tegenstander Bologna. De laatste partij in de ontmoeting België-ïtalië was die tussen de Belg Drossard en de Italiaan Maioli. Drossard won met 1-6, 6-2, 6-3, waardoor België een 3-2 overwinning heeft behaald en de derde plaats in het toernooi om de Galea-beker bezet. Dinsdagmiddag is in Haarlem onver wacht overleden de heer P. J. (Piet) Parson, in leven een zeer geziene figuur in het Haarlemse sportleven. De heer Par son was niet alleen een veelzijdig sport man, die honkbal (samen met de heren Kuling en Vrugt) en basketbal in Haar lem introduceerde, maar die ook liefst 42 jaar waakte over de gemeentelijke sport velden. Hij bereikte de leeftijd van 65 jaar. Aan het einde van dit jaar zou hij met pensioen gegaan zijn. Toen de heer Parson 42 jaar geleden in overheidsdienst trad was de aanleg van het sportterrein aan de Kleverlaan zijn eerste opdracht. Dat was in de tijd dat men van de Kleverlaan nog helemaal tot Oud-Schoten kon doorkijken. Sinds dat jaar heeft de heer Parson heel wat lief en leed van de Haarlemse sport, die hij zo'n warm hart toedroeg, meegemaakt. Talloze sportvelden werden onder zijn streng toe ziend oog aangelegd, maar als pien hem ernaar vroeg zei hij altijd dat het er nog veel te weinig waren. Parson, die als be diende begon, klom in de loop der jaren via de functie van voorman en opzichter op tot technisch ambtenaar (buitendienst) bij de dienst Lichamelijke Opvoeding, in V Zwemmen Zondag 12 augustus neemt de Haarlemse zwemvereniging Njord met een ploeg van 16 leden deel aan de zwemdoortocht DammeBrugge in België. Daarbij zal ook een tweetal leden van DWR en VZV aan de start verschijnen. In het kader van de sportuitwisseling met Wenen vertrekken vrijdagmorgen le den van de Haarlemse zwem- en poloclub De Waterratten en leden van de Heem- steedse zwem- en poloclub naar Wenen om aldaar deel te nemen aan zwem- en polowedstrijden. De Australische zwemster en vroegere wereldrecordhoudster Ilsa Konrads, werd maandag gewond bij een auto-ongeluk in de buitenwijken van Sydney. Volgens de doktoren is het mogelijk dat Ilsa Konrads haar linkerpols heeft gebroken. Dit zou haar kansen bij de komende Common- wealth-Spelen, die in november in Perth worden gehouden, zeer ongunstig beïn vloeden. welke functie hij verantwoordelijk was voor het toezicht op en de staat van onder houd van de gemeentelijke sportaccommo daties zoals terreinen, gymnastiekzalen, zwembadeir en ijsbaan. In zijn jeugd is de-heer Parson een veel zijdig sportman geweest. Hij was een van de steunpilaren van de voetbalvereniging „Volksweerbaarheid", die later een fusie aanging met „Bloemendaal". Twintig jaar, van 1917 tot 1937, heeft de heer Par son deel uitgemaakt van het eerste elftal van Bloemendaal dat voor de oorlog in de tweede klasse van de KNVB een gevreesd tegenstander was. Hij kwam ook vele ma len voor vertegenwoordigende elftallen uit. Ook in schieten, cricket, tennis, honkbal, hockey en basketbal stond hij zijn manne tje. De heer Parson was ook de man die in 1923 samen met de heren Kuling en Vrugt het honkballen in Haarlem heeft ge ïntroduceerd. Van 1923 tot 1936 had hij zitting in het bestuur van SC Haarlem, welke vereniging hem tot erelid benoem de. Verscheidene jaren is de heer Parson voorzitter geweest van negentalcommissies van de KNHB. Op zijn initiatief was het SC Haarlem, dat de basketbalsport in Haarlem introduceerde. Verder maakte de thans overledene zich verdienstelijk als voetbalscheidsrechter en consul van de KNVB, belast met de keu ring van de velden. De afdeling Haarlem van de KNVB benoemde hem in 1960 het jaar dat hij het feit herdacht dat hij veertig jaar in gemeentedienst was tot lid van verdienste. De heer Parson was ook drager van de eremedaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje Nas sau. Aangemoedigd door de geslaagde lan cering van de Amerikaanse satelliet Tel star is Japan van plan de Olympische Spelen van 1964 direct uit te zenden. Het ministerie van verkeer heeft van daag meegedeeld, dat Japan van plan is spoedig onderhandelingen met Amerika te beginnen voor het gebruik van de Ame rikaanse satellieten. Het ministerie zegt Koersen in Hilversum De uitslagen van de draverijen die dins dag in Hilversum zijn gehouden luidden: Comte du Commerceprijs (1500 meter): 1. Bertha Again I., 1.42.7, 2. Byou van 's-Gravenhof, 3. Banda Banda S. W 2,30, P 1,10, 1,30, C 2,50, K 2,50. Comtesse Hollyroodprijs (2000 meter): 1. Aruba, 1.33.4, 2. Aura van Zelda, 3. A Reine Kinley. W 3,90, P 1,50, 1,80, 1,20, C 5,50, K 6,50. Comtesse Terraiseprijs (2040 meter): 1. Adua Scotch B, 1.30.8, 2. Alma Axkit, 3. Yankee Boy. W f 4, P 2,40, 2,90, 3,90, C 12,30, K 7,80. Con-Amoreprijs (2020 meter): 1. Albatros S, 1.31.7, 2. Zignor van H, 3. Zibello Han over K. W f 2,60, P 1,90, 2,10, 2,10, C 6, K 6,80. Con Brioprijs (2020 meter): 1. Theo Mes sidor, 1.22.9, 2. Upper Ten, 3. Victrix V. W 2,20, P 1,40, 1,70, 4,10, C 6, K 4,20. Conehita-Sixprijs, eerste afdeling (2000 meter): 1. Xanover, 1.28.8, 2. Zola S, 3. Zita Belwin. W 5,70, P f 1,50, 1,30, 1,60, C 4,10, K 15,70. Conehita-Sixprijs, tweede afdeling (2000 meter): 1. Y Yolann, 1.28.2, 2. Yonker As ter, 3. Zita Belwin. W 5,70, P 1,50, 1,30, f 1,60, C 4,10, K 15,70. Conchitaprijs (2020 meter): 1. Vink S, 1,27,-, 2. Xylon S, 3. Taky Erebus. W 5,60, P 2,20, 2,20, 1,70, C 6,10, K i9. Condor S-prijs (2900 meter): 1. Willy's Lieveling, 1.28.4, 2. Xylander V, 3. Ylbode B W 13,60, P 2,60, 3,20, C 4,10, K 22,80. Totalisatoromzet 97.560,50. Schaken In Blerick zijn de afgebroken partijen uit de derde ronde om het dameskampioen schap van Nederland gespeeld. De uit slagen waren, mej. Bruinenbergmej. De Kierck 01, mevr. Heemskerkmevr. Van Wieringen wederom afgebroken. De stand is nu: 1. mej. De Kierck 3; 2. mevr. Vreeken 2; 3. mevr. Roodzant lVi en 1 afgebroken; 4. mevr. Timmer IV2; 5. mevr. Van Wieringen 1 en 2 afgebroken; mevr. Heemskerk Vj en 1 afgebroken; 7. mej. Bruinenberg V2 en 8. mevr. Spook 0 pnt. De uitslagen van de vierde ronde waren: Mevr.'Spookmevr. Vreeken 0—1; mej. Bruinenberg—mej. mr. De Kierck afge broken; mevr. Roodzantmevr. Timmer 10; mevr. Heemskerkmevr. Van Wie ringen afgebroken. De Nederlander Wim van Duyl is dins dag winnaar geworden van de derde race in de internationale Drakenwedstrijden, die in Skovshoved bij Kopenhagen worden gehouden. Hij finishte met het jacht Barco de Oro als eerste voor de Duitser Harm- stord en de Deen Berntsen. De vierde race leverde een overwinning op voor de Deen Birch. Tweede werd hier de Italiaan Sor- rentino en derde de Australiër Linacre. De leiding in het klassement is in handen van favoriet Berntsen. Hij heeft 10 punten. Li- nacree bezet met 14 punten de tweede plaats en derde Van Duyl met 21 punten. Onbekenden hebben in New Port (Rhode Island) de landvasten van het Amerikaan se 12 meterjacht Nefertiti doorgesneden. Het schip dreef tegen een steiger en werd beschadigd Nefertiti is een van de vier jachten die selectiewedstrijden houden voor het ver dedigen van de Amerikca's cup tegen het Australische uitdagende jacht Gretel. De Nefertiti is pas dit jaar in de vaart. Het schip heeft 300.000 dollar (ruim een miljoen gulden) gekost en maakte een goede kans de selectiewedstrijden te win nen. Bij een voorlopig onderzoek is vastge steld dat er een gat van 15 cm in de romp zit boven de waterlijn. De spiegel is licht beschadigd. Het schip gaat op de helling voor een grondig onderzoek. Een lid van de bemanning, die aan boord sliep, merkte pas dat het schip op drift was, toen het tegen de steiger stootte. De politie heeft toegezegd dé schepen te zullen laten be waken. De selectiewedstrijden zullen op 15 augustus worden hervat. In de „Tour der Jugend" werd dins dag de derde etappe als een ploegen tijdrit gereden en daarin zijn de B-rijders van het Haarlemse „De Kampioen" weer beter voor de dag gekomen dan de A- ploeg. Vooral Ted Blom, Jan Aldershof en Hans Handgraaf die het reeds na zeven kilometer zonder de verdere steun van benjamin Rein Portegies moesten stellen reden een goede race en leg den beslag op de zevende plaats met een tijd van 40 min. en 56 sec over de circa 25 kilometer. Het nationale team van Duitsland met Kurt Mattzuttis, Otto Bennewitz, Manfred ten Vorde en Bernd Thoma, was in deze ploegentijdrit opnieuw de beste en finishte in een tijd van 38 min. en 47,8 sec. als eerste vóór Denemarken, Nordrhein- Westfalct,, -'nge'end, Hessen, Zwitserland, Nederland (De Kampioen), België, Lu xemburg en Baden. Met de A-rijders ging het in deze ploe gentijdrit ook niet zo slecht en volgens ploegleider Joh. van Zwieten, die ons re gelmatig vanuit Barsinghausen op de hoogte houdt, reden de jongens al veel beter dan zondag en maandag. Zij ste venden al spoedig het twee minuten eer der vertrokken team van Japan voorbij en kwamen toen in de „ruimte" te fiet sen. Het werd voor hen uiteindelijk een veertiende plaats van de 23 ploegen. Al leen Bert van der Pol had in het zicht van de finish het contact met zijn mak kers Rinus Stevens, Cor Baars en Tom de Klerk verspeeld. In het totale klassement van de A- en B-ploegen staat „De Kampioen" mo menteel op de twaalfde plaats. Vandaag (woensdag) moeten de B-rijders een rit over 35 kilometer rijden en de A-rijders een rit over 71 kilometer.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 11