Arbeidsmarkt in de IJmond bleef gespannen in juni en juli ÉW4 Zongebrek en kou drukken stempel op de landbouw Regen en wind konden de ringstekers niet deren Teraardebestelling van Wim de Krijger Sasgeissrs en Gasfornuizen IJmondverenigingen vandaag en morgen Hoe de duiven vlogen Geslaagde Stormvogels-ouverture doet veel goeds verwachten in de komende voetbalcompetitie Groningen gaat de renbaan verbeteren „Ome Kees" Willemse gaat met pensioen m Havenberichten Kort IJmondnieuws 5 WISKER 10 li i l#I w, WOENSDAG 8 AUGUSTUS 1962 Maatkonfektie JOH. MEIJER Zoon Wasmachines - Centrifuges Faillissementen Vuurwerk in Zandvoort gaat niet door Achterstand is veelal niet meer in te lopen fm Kort nieuws OLD CLOTHES NEW DRY CLEANING ONLY Sport in het kort STOFZUIGERS LOENDERSLOOT De spanning op de arbeidsmarkt in de IJmond is in de maand juli vrijwel on veranderd gebleven. Het aanbod van L.T.S.'ers bleef heel ver beneden de vraag uit het bedrijfsleven. De belangstelling voor vakantiewerk bjj scholieren was minder groot dan in vorige jaren. Dit zjjn de bevindingen van het „Gewestelijk Arbeids bureau IJmond". In de maanden juni en juli van dit jaar was de geregistreerde arbeidsreserve in de IJmond respectievelijk 88 en 89, of in percenten uitgedrukt 0.3 percent. Voor Noordholland waren de cijfers res pectievelijk 2.686 of 0.5 percent en 3.760 of 0.8 percent. Landelijk gezien: 19.368 (0.7 percent) en 23.721 (0.9 percent). Naast de cijfers van het aantal inge schrevenen en vergelijkende cijfers op de zelfde datum van 1961 ligt het in het voor nemen de volgende mededelingen te doen. Het aantal ingeschreven werkzoekende behorende tot de arbeidsreserve is ten op zichte van eind juni 1962 vrijwel gelijk ge bleven, maar blijft beneden het aantal van juni 1961 (105). Het aantal openstaande aanvragen naar manlijke krachten bleef ten opzichte van 1962 vrijwel gelijk, op 1750. Het aantal is evenwel bijna 400 meer dan op de vergelijkbare datum van het vorig jaar. Het aantal ingeschreven vrouwen (werk loos) was ultimo juli 34, het aantal open staande aanvragen bedroeg 291. Dit laatste aantal ligt eveneens niet onbelangrijk ho ger dan het cijfer van het vorig jaac (217). Uit deze cijfers blijkt dat de spanning op de arbeidsmarkt #n IJmond vrijwel on veranderd blijft. Het einde van het school jaar en de intrede van een groot aantal jonge mensen in het arbeidsproces heeft op d# cijfers geen invloed. Het grote aan tal openstaande aanvragen is een afspie geling van de vele mogelijkheden een pas sende plaats te vinden. Als deze categorie jonge mensen een beroep doet op de dien sten van het arbeidsbureau, heeft het op het aantal ingeschreven werklozen geen invloed omdat slechts een klein aantal niet direct te plaatsen is. Van het aantal ingeschreven mannen waren er 27 beneden 19 jaar, bij de vrou wen was dit aantal 12. Gedurende de maand juli werden er 120 mannen en 107 vrouwen als werkzoekend ingeschreven, 100 mannen en 75 vrouwen werden geplaatst. Gedurende deze maand werden er van de zijde van werkgevers 200 aanvragen om mnl. arbeidskrachten en 108 voor vrouwelijke krachten inge diend. Er waren respectievelijk 131 en 66 voldane aanvragen. Deze aantallen liggen onder invloed van de toetreding van een aantal jeugdigen niet onbelangrijk hoger dan in voorgaande maanden. L.T.S.-ers De belangstelling van het bedrijfsleven voor arbituriënten van de L.T.S.en be draagt een veelvoud van het aanbod. Ge constateerd kan worden dat de bedrijven met bedrijfschoolopleidingen door de jon gelui worden geprefereerd boven de ande re terwijl daarenboven ook de belangstel ling voor verdere opleidingen in part-time onderwijs groeiend is. Vakantiewerk Hoewel hier niet over gedetailleerde cij fers kan worden beschikt bestaat de in druk dat de belangstelling voor vakantie werk bij de scholieren minder groot is dan vorige jaren. Bij enkele bedrijven bestond kennelijk minder belangstelling voor va kantiewerkers dan verleden jaar. Advertentie Orig. Engelse en - Italiaanse stoffen. Moderne dessins. liity i Voor elk figuur elk gewenst model vanaf 230.— Desgewenst coupeursbezoek aan huis. Maatkleermakers KENNEMERLAAN 36 - TELEF. 4453 Groot was de belangstelling uit PTT- en Stormvogelskringen, toen gisteren op Wes- terveld ter aarde werd besteld het stoffe lijk overschot van Wim de Krijger, die vrijdag jongstleden na een ernstig ziekbed, op bgna 45-jarige leeftijd overleed. In de aula werd eerst het woord gevoerd door het hoofd van het district Haarlem der PTT, de heer C. Koele wijn. Deze ge waagde onder meer van de grote plichts betrachting van de overledene, die dank tij zijn ijver, verantwoordelijkheidsgevoel en vriendelijke omgangsvormen steeds ho ger op de PTT-ladder was geklommen. Groot, zo zeide spreker, was dan ook de verslagenheid onder allen, die Willem de Xrijger in en door hun werk kenden, toen /rijdag j.l. bekend werd, dat hij voor goed vas ingeslapen. Nadat de onmiddellijke chef van de werledene, de heer B. Heimig, in gelijke ;eest had gesproken, sprak de heer A. Crab als vriend, waarna ds. J. Kroon de slechtigheid in de aula besloot met woor- ien van troost en bemoediging. Onder de tonen van gezang 282 „Blijf sij mij, Heër, want d' avond is nabij" verd toen het stoffelijk overschot graf- vaarts gedragen, waarbij Stormvogels- 'rienden als slippendragers fungeerden. Aan de groeve sprak de heer A. Bakker lamens Stormvogels gevoelige woorden 'an dank en afscheid. „In Stormvogels- cringen zal men je nimmer vergeten", zo oesloot deze spreker. Nadat ds. Kroon het „Onze Vader" had gebeden, bracht een broer van de overle dene allen dank voor de betoonde belang stelling. Advertentie Pg> fiDO KENNEMERLAAN JL K TEL 5271 ERKEND GAS- EN WATER FïTTFfc WOENSDAG 8 AUGUSTUS Santpoort-Dorp, 18.30 u.: Wielerronde in kader feestweek. Verder kermis. Openbare leeszaal, Plein 1945, IJmuiden- Oost, 19 tot 21.30 u. R.-k. leeszaal, Petruszaal, Venusstraat, IJmuiden, 18.30 tot 19.30 u. DONDERDAG 9 AUGUSTUS Santpoort-Dorp, 13.30 u.: Hoofdstraat, kortebaandraverij. Verder kermis. Raadhuis Velsen, 10 tot 12 u.: Spreekuur wethouder van sociale zaken (geen wo ningtoewijzing). Openbare leeszaal, Plein 1945, IJmuiden- Oost, 10 tot 12.30 u.; filiaal Wijkerstraat- weg 77, Velsen-Noord, 10 tot 12 u. R.-k. leeszaal, IJmuiden-Oost, niet ge opend. Beverwjjk, 19.30 u.: Openbare gemeente raadsvergadering. Advertentie ALLE GOEDE MERKEN Centrifuge reeds voor149. met el. rem f 179.— 100 service en garantie. Betaling ook In overleg. Marktplein - Tel. 4262 De rechtbank in Haarlem heeft dinsdag in staat van faillissement verklaard: Koert Folkers, horlogemaker te Haarlem, Vergierdeweg 15 Rechter-commissaris is mr. H. J. M. Cokart, curator mr. H. Luij- ken. Wegens gebrek aan actief werden opge heven de faillissementen van: P. H. Ka- blau, zonder beroep, wonende te IJmuiden, Trompstr. 9-11, uitgesproken op 13 maart 1962. H. R. Kriege, metaalbewerker te Haar lem, zomerkade 191, uitgesproken op 29 augustus 1961. D. Wassenaar, groothandel in foto-arti kelen, Frabriciusstraat 19 te Haarlem, uit gesproken op 15 mei 1962. J. Merbis, expediteur te Beverwijk, Duin- wijklaan 32, uitgesproken 15 mei 1962. Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingslij st is op 4 augustus ge ëindigd het faillissement van de nalaten schap van A. A. Feber, laatst gewoond hebbende te Haarlem, Saenredamstraat 108. Wegens het verbindend worden van de tweede tevens slotuitdelingslijst is op 3 augustus geëindigd het faillissement van M. Nieuwjaar, koopman te Haarlem, Nas- saulaan 25 rd. Oranje Nassau Van de postduiven'houders'ver. Oranje Nassau te IJmuiden namen 120 duiven deel aan een wed vlucht van Tergnier af (324 km.). Gelost om 6.30 uur. Eerste duif van J. Boekweg om 10.34.1 uur, laatste prijsduif 10.51.36 uuir. Uitslag: J. Boekweg 1 3 5: MB. Rutte 2 6 19: A. Broek 4 8 9 10 13; P. Martens 7; P. Visser lil: Bruisschaart 12; J. Sik kelerus 14 15 16 17; J. Ulehake 18; Wassenaar 20 21 24; Ch. Prins 22; Schreuder 23. IJmuiden Van de postduivenhoudersvereniging IJmuiden te Umuiden namen 130 duiven deel aan een wed vlucht van Tergnier af (325 km.). Gelost om 6.30 uur. Eerste duif van G. v. d. Struik om 10.39 uur, laatste prijsduif 10.58 uur. Uitslag: G. v. d. Struik 1 2 6 8 13 18 24; M. Vendel 3 4 15 20 23; A. J. Waal 5 12 17 19 26; A. Voetman 7 10; J. Eelsing 9 11 22; J. v. Opbergen 14 21 25; F. Piers 16. Zondag jongstleden stelde Stormvogels een elftal aan het publiek voor, dat in het komende seizoen ongetwijfeld voor een groot gedeelte de kern van het blauwwitte team zal uitmaken en dat in de competitie zal trachten zo goed mogelijke resultaten te bereiken. Het deed prettig aan, dat ondanks het strandweer en niettegenstaande het feit, dat het hier slechts een vriendschappelijke ontmoeting gold, toch nog een flink aantal bezoekers „acte de présence" had gegeven. Zonder nog direct in een „hoera-stem- ming" te verkeren, geloven we toch te mo gen constateren, dat de kennismaking ran beide kanten is meegevallen. Het publiek volgde met grote aandacht de verrichtin gen der spelers en zorgde door toejuichin gen en aanmoedigingen voor een prettige sfeer en de spelers zowel die van EDO als van Stormvogels deden hun uiterste best om de bezoekers iets aanvaardbaars voor te zetten. En daarin zijn ze het feit in aanmerking genomen dat het hier voor de meeste spelers de eerste wedstrijd gold en men met het oog op de vele nieuwe spe lers nog aan elkaar moest wennen naar onze mening geslaagd. In deze ontmoeting is duidelijk gebleken, dat de verdediging bij N. de Graaf, Pirova- no, Visser, De Vries, Van Wooning en S. de Graaf in goede handen was. Vooral doelman en spil de eerstgenoemde twee spelers toonden zich nu reeds opvallend goed op dreef. En als we dan nog beden ken, dat in de ontmoeting tegen EDO II gebleken is, dat ook in de B-ploeg een paar verdedigers tot goede prestaties kwa men, dan is ten aanzien van de verdedigers in het komende seizoen een zeker optimis me zeker gewettigd. De voorhoede bestond geheel uit nieuwe spelers. Ze waren allen uit de lagere re gionen afkomstig en stonden natuurlijk nog wat vreemd tegenover elkaar. En toch hebben we nu reeds met meer genoegen naar deze voorhoede gekeken dan naar de meeste aanvalslinies van het vorige sei zoen. Zeker, er waren tekortkomingen, maar naar onze mening is er grond om te mogen verwachten, dat trainer Sluyk met dit vijftal iets kan beginnen. Vooral links binnen De Winter maakte een goede in druk en Bakker bracht weer vaart in de blauwwitte aanval. De beide vleugelspelers Weerlee en Van Kampen kregen, naar onze smaak, te weinig de bal vóór hen in de ruimte gespeeld, maar kwamen des ondanks tot behoorlijke prestaties. De Kinheimer Nieuwenhuis lag nog wat met het tempo overhoop, maar behoort zeker nogmaals een kans te krijgen. Al met al mag het eerste optreden van Stormvogels geslaagd heten. Er volgen nu nog een paar oefenwedstrijden beide op Schoonenberg tegen Haarlem en HVC en dan gaat de strijd om de fel begeerde punten beginnen. Het vuurwerk, dat vanavond om tien uur in Zandvoort zou worden ontstoken, gaat niet door. De slechte weersomstandig heden zijn spelbreker. De gemeenteraad van Groningen heeft besloten 414.000,uit te trekken voor de verbreding en de gedeeltelijke verhar ding van de renbaan in het stadspark. De baan krijgt een totale breedte van 25 meter, de buitenste 17 meter zullen worden verhard. De Groningse baan zal er een worden als die in Recklinghausen, die geldt als een van de snelste van Europa. Wethouder J. B. H. Hulsman is van oor deel dat het wel najaar 1963 zal worden, eer de baan gereed is. We beleven weer een jaar dat records breekt, zij het dan op een voor mens, dier en plant minder [prettige manier. We hadden de koudste maart sedert 1850 en sinds 1888 is de temperatuur in mei niet zo laag geweest. Maar eigenlijk zijn de statistieken van het K.N.M.l. niet nodig om ti een overzicht van de abnormale weersgesteldheid te geven. In juli nog brandden de kachels, een winstpunt voor de brandstoffenhandelaar en een extra verzwaring van het huishoudbudget in de vakantietijd. En wie buiten de stad rondziet, ontwaart dat daar alles veel later is dan verleden jaar, toen we toch ook niet over een overdaad aan warmte en zonneschijn hodden te klagen. De gevolgen van dit alles zijn niet uit gebleven. De groei van het gewas ontwik kelde zich traag. Er is een achterstand van drie weken tot meer dan een maand en oude landbouwers vertellen, dat zij het nog nooit zó hebben meegemaakt. Nog in het prille begin van de lente nam de periode van droogte en schrale kou een aanvang. Daardoor is het gewas eigenlijk pas in de beginweek van juni wat gaan groeien en kreeg het in de dagen na Pink steren toen het heus zomer leek te gaan worden nog een duwtje in de goede richting. Daarna ging het weer mis. Met ingang van 1 september gaat de bekende machinist van het poldergemaal De Veiserbroek"de heer C. Willemse, na een dienstverband van bijna 42 jaren hij trad op 1 oktober 1920 bij „de polder" in dienst met pensioen. De heer Willemse diende „De Veiser broek" onder drie dijkgraven, namelijk baron W. van Tuyll van Serooskerken, jhrE. H. E. Teding van Berkhout en jhr. W. Ph. Teding van Berkhout. Ruim 38 jaren heeft hij met zijn echt genote in de bij de polder behorende dienstwoning gewoond. Deze woning lag daar eenzaam, maar in de zomermaanden kon het in de omgeving ervan gezellig druk zijn van de zijde van vissers en watersportliefhebbers. En zij allen móch ten „Ome Kees" graag vanwege zijn ge moedelijkheid en zijn droge humor. Sinds het vorige jaar echter woont de heer Willemse niet meer zo dicht bij zijn „watermachien". Hij betrok toen „De Peil schaal" aan de Hagelingerweg te Sant poort, een woning, die hij reeds jaren daarvóór bestemd had als renteniershuisje. En wat zeker niet velen gedacht hadden na zoveel jaren van eenzaamheid in de polder: hij en zijn echtgenote voelen er zich uitstekend thuis. Op 31 augustus eindigt dus Willemse's dienstverband bij „De Velserbroek". We zijn er van overtuigd, dat velen, die in de loop der jaren met de gemoedelijke machi nist in aanraking zijn geweest, hem nog even de hand ten afscheid zullen reiken en nog „vele goede jaren" zullen toewensen. mouw n;t;w wtwÊtm >-»> M'fWW 'I'tvnd'; mm. V,<: In de polder heeft dit de plannen van de boer grondig in de war gegooid. Immers, reeds in de wintermaanden bepaalt hij hoe hij zijn landerijen gaat indelen. Het ene stuk wordt bestemd voor de hooiwinning ten behoeve van de wintervoedering. An dere landerijen worden gebruikt voor het weiden van het vee in lente en zomer. Nu de groei echter zo uitermate traag ging, waren de voor beweiding bestemde grasper celen snel kaalgegeten. Wat moest hij? Er was maar één oplossing: de dieren in de voor hooiwinning bestemde weiden sturen met alle gevolgen van dien. Ja, zelfs was dit in vele gevallen nog niet afdoende en moest het vee worden bijgevoerd. Waar nog wél een gedeelte van de lan derijen geschikt kon blijven voor de win ning van hooi, groeit vaak een licht ge was. En alsof alle ongemakken elkaar opolgen toen dit moest worden geoogst werkten het nate weer en de vochtige atmosfeer deze werkzaamheden tegen. Met snelwerkende machines maakte de boer gebruik van de korte perioden met gunstig weer. Hierdoor is het mogelijk dat u thans begin augustus in vele streken rond om Haarlem de hooibouw nog in volle gang ziet. Dit alles draagt er toe bij, dat vele vee houders met zorg de wintermaanden tege .moet. -zienu Afvalprodukten, zoals erwten stro, bietenblad en -koppen, enz., zullen naar het zich thans al laat aanzien waardevol worden om als bijvoeding te worden gebruikt. De oogst is begonnen Met de landbouwgewassen staat het er beter voor. Het plattelandsgezegde „een droog jaar wordt een goed jaar" mag dan niet altijd opgaan, het ziet er wel naar uit da^ het in veel landbouwstreken bewaarheid zal worden. Intussen is de oogst al begonnen. De kar wij, waarvan de witte schermbloemen kortgeleden nog een zoete geur door de polder verspreidden, is gemaaid. Het oog sten van erwten ten behoeve van de conser- venindustrie is in volle gang. Het graszaad is op de meeste plaatsen gedorst. Bij al deze werkzaamheden is de roman tiek verdwenen. Deze heeft plaatsgemaakt voor de ver doorgevoerde mechanisatie, want ook op het platteland spreekt het ge brek aan arbeidskrachten een duchtig woordje mee. Symbool van de oogst in 1962. Op vele plaatsen is de hooioogst nog in volle gang. Terwijl de hemel met dreigende wolken bedekt is, werkt de boer op volle toeren om zijn gewas binnen te halen vóór de bui loskomt. Moderne machines staan hem hierbij ten dien ste, zoals deze hooihark, die vóór aan de trekker is gemonteerd. Hard klapperden dinsdag de natte vlaggen in de wind die, vergezeld van regenvlagen, door Santpoorts versierde Hoofdstraat woei. Ondanks de buiten gewoon slechte weersomstandigheden is van 's morgens tot laat in de middag met animo gestreden om de prijzen die ge wonnen konden worden tijdens de tra ditionele rmgsteekwedstrijden Het begon met de ritten op het losse paard die door een aanzienlijk aantal toeschouwers werden gadegeslagen. Daarna moesten de fietsers tegen de harde wind intrappen en proberen de stok door de ring te steken. Wél verjoeg de regen 's middags de meeste belangstellenden, maar voor de deelnemers bleek dit geen bezwaar te zijn, want maar liefst twaalf paarden en ponnies trokken talloze malen de met bloemen versierde tilburies langs de ring terwijl de mannen en de vrouwen om de beurt, mèt of zonder succes, de stok in de richting van de ring prikten. Vooral aan het einde van de middag kwamen de deelnemers er hoe langer hoe beter in. De uitslagen van de wedstrijden luid den als volgt: ringsteken op de fiets: heren: 1. Jan Breedveld, 2. Paul van Kuyeren, 3. Herman van Kuyeren, 4. Henk Welage; dames: 1. Rina Spanjaard, 2. Joke op de Kelder, 3. Anneke Rutte, 4. Ineke Kochx. Losse paard: 1. Wijnand van Veen, 2. Theo Lemmers, 3. Frans Looy. Tilburies: dames: 1. mevrouw Van Holte, winnares van de zilveren cassette (drie maal eerste prijs, ook verleden jaar), 2. Ria Webbe, 3. Hannie Schoorl, 4. mevrouw Waasdorp; heren: 1. Piet Prik, 2. Van Riesen, 3. Hans Lemmers, 4. Dirk Schipper. Advertentie KONINGSPLKkN TELEFOON <8M Aapje zoek. In Amsterdam is sinds twee dagen een 12 centimeter groot, grijs zwart slingeraapje zoek. Het diertje is ont snapt Uit een woning aan de Van Beu- ningenstraat, tot groot verdriet van een 12-jarige scholier, die het aapje een half jaar geleden kreeg, toen het diertje pas geboren was. De jongen had het plan het aapje te verkopen om mee te kunnen be talen aan de grafsteen voor zijn moeder, die vorige week overleden is. Finse zeeman verdronken. Uit de Merwehaven in Rotterdam is het lichaam opgehaald van de 36-jarige scheepstimmer man L. K. Vaananen uit Finland, opvaren de van het Finse schip „Arika". Vergissing Een Amerikaanse toerist in een hotel in de Zweedse stad Haelsing- borg belde op zijn kamer om de dien ster, maar zag in haar plaats de brand weer verschijnen. Hij had op het ver keerde knopje gedrukt. Parlement. De Italiaanse Kamer van Af gevaardigden heeft een besluit goed ge keurd om het aantal parlementsleden uit te breiden. Het aantal afgevaardigden in de kamer stijgt van 596 tot 630, het aantal senatoren van 248 tot 315. Beide huizen zullen voortaan vijf jaar zitten. Tot nu toe was dit voor de Kamer vier jaar, voor de Senaat vijf jaar. WIELRENNEN. De Fransman Pierre Ruby heeft de eerste etappe van de „Mid- den-augustus wedstrijd" in Bretagne ge wonnen. Hij legde het 126 km lange par koers af in 3 uur 6 minuten en 55 sec. Zijn landgenoot Hamon finishte in dezelfde tijd als tweede en Jean Gainche (Frankrijk) kwam met 22 seconden achterstand als derde binnen. Bas Maliepaard en Michel Stolker bevonden zich in het peloton, dat een tijd van 3 uur 7 minuten en 45 secon den kreeg toegewezen. RENTREE VAN WILKES. Wilkes, die door Xerxes is gecontracteerd, zal zondag aanstaande in een vriendschappelijke wed strijd tegen DHC zijn rentree maken voor zijn oude club. De maaiers, op de voet gevolgd door de bindsters, zijn al lang uit de mode in de moderne Noordhollandse landbouwstre ken. Ook de door paarden of een trekker getrokken graanmaaier, die met maaien de haspelwieken en rikketikkende messen heen en terug door het koren reed, be hoort langzamerhand tot de ouderwetse werktuigen. Nu zijn het de combines of maaidorsmachines, de kolossale gele, zil- vergekleurde en rode monsters die met grommende motoren over de akkers rij den. Wanneer de zon in het westen is ge daald, betekent dit geen einde aan hun werkdag. Dan flitsen de schijnwerpers aan en felle lichtbundels glijden over de gewassen, die door de scherpe messen wor den gemaaid, in de machine worden ge dorst en bovenop, keurig in zakken ge stort, gereed zijn om van het land naar de schuur of de drogerij te worden ver voerd. Wie in de late avond of zelfs in de nach telijke uren door de polder gaat, kan deze „werken der duisternis" overal waarne men. Het lawaai der zware motoren is tot in de verre omtrek hoorbaar en de lucht is prikkelend door het stof dat de mecha nische gevaarten opwerpen als ze alleen, maar soms met twee of drie tegelijk het gewas oogsten op het tijdstip, dat het hier voor het meest geschikt is. Ondanks dit voorspel van de oogst, geeft de polder tóch een beeld, dat geheel an ders is dan andere jaren. Bij een normaal verloop van de weersomstandigheden is in deze tijd het geel van het rijpe graan de overheersende kleur. Maar nu voeren de groene tinten nog de boventoon. Al zal el ke dag met zonnig en warm zomerweer de rijpheid van het koren snel de overhand .geven. Advertentie Excelsior, Holland Electro, Ruton, AEG, Electrolux, Philips, Erres, Betaling eventueel te regelen. Voor 100 service: Lange Nieuwstraat 433 - 435 BURGERLIJKE STAND VAN VELSEN BEVALLEN: J. A. Klinge-Talsma, 2 x d., van Valkenburgstraat 8, Velsen-Noord; C. Duijn-de Vries, z., Eemstraat 20, IJmuiden; J. Vis-Reinhard, d., President Steijnstraat 30, IJmuiden; C. M. Schoorl-Smit, z., Tuin dersstraat 59, IJmuiden-Oost; A. Bakker van der Wal, z., Popelstraat 3, IJmuiden- Oost; C. T. Bart-Boots, d., Doelman straat 18, Velsen-Noord; L. A. Kneppers- Schoorl, z., Amsterdamseweg 37, Velsen- Zuid; J. P. V. G. Goes-Fautré, d., Wüste- laan 96, Santpoort; M. H. Handgraaf-Ven- del, z., Bilderdijklaan 5, Driehuis; L. W. Harms-Broek, z., van Ostadestraat 39, IJ muiden; R. Koot-Kooi, z., Olga van Götsch- laan 21, Santpoort-Zuid; J. C. Otto-Hoo- gerduijn, d., Anemonenstraat 10, Santpoort; I. M. J. Hofsté-Tan, d., Anna van Saksen laan 9, Santpoort-Zuid; E. C. Gruijters- van Leeuwen, z., van der Helststraat 17, IJmuiden-Oost; B. C. M. Sintenie-Ouden- dijk, z., Duinlustparkweg 67, Santpoort- Zuid. OVERLEDEN: A. J. de Vries, 39 j., e. van J. van der Kolk, Frans Naerebout- straat 24, IJmuiden-Oost; K. Koffeman, 85 j., wed. van D. Ras, Edisonplein 4, IJ muiden; L. P. Bet ïtjes, 63 j., e. van M. C. Pirovano, Watervlietstraat 39, Velsen- Noord; F. H. Bregonje, 64 j., e. van D. H. Gerding, S. P. Kuyperstraat 3, IJmuiden; H. Levasier, 75 j., wed. van A. P. M. van Opbergen, Rijnstraat 35, IJmuiden. Dinsdag kwamen in IJmuiden aan: Cameroun- kust van Antwerpen, Arkadia. Bremerhaven; Spolanda, Rotterdam, ledig voor IJmuiden. Graai Müritz, Delfzijl, bijlegger IJmuiden; Tyscha, Lon den; Leonard T., Gefle; Peregrine Lowestoft; Mellrose, Rotterdam. Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Zuider- kerk van Antwerpen; Maron, Antwerpen; Aeneas Rotterdam Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Equator naar Aal borg; Strabo, Rotterdam; Arkadia, Londen- Alcetas, Hamburg; Esso Frankfurt, Hamburg1 Schiekerk, Rotterdam. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Minos naar Rotretdam; Marathon, Hamburg. In verband met de weersgesteldheid werd de loodsdienst dinsdag gestaakt voor kleine schepen om 10.30 uur en voor alle schepen om 11 uur Voor grote schepen werd de loodsdienst vamm-or.: gen hervat om 6.30 uiur. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Benoeming. B. en W. van Velsen stel len de raad voor tot onderwijzer in vaste dienst aan de openbare lagere school voor kinderen met leer- en opvoedingsmoeilijk heden de heer D. Schermer, te Heemskerk, te benoemen.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 5