Twee maanden detentie voor „ontvoering" van wachtmeester SUNILDAG Noorwegen vraagt Nederland bijdrage voor reddingsschip A G E N D A Snup, Swop en Sijpie gaan op vacantie! en Folie i y Grapvan zeven dienstplichtigen Ds. M. D. Gijsman overleden Verbeterde regeling ziektekosten van ambtenaren Vragen over toelating Indische Nederlanders uit Nieuw-Guinea Hoofd van Deltadienst, prof. P. Ph. Jansen, vraagt ontslag - f* DONDERDAG 9 AUGUSTUS 1962 Haarlem V elseri'U muiden Beverwijk Heemskerk Santpoort E L N A ENGE KENNIS STAAT ACHTER U, Grote Houtstraat 49 Haarlem - Telefoon 20049 i: mm Amsterdammertje krijgt ander aapje Kerkelijk nieuws 13. „Hmm!, eindelijk iets stevigs om me vast te houden.En nu blijf ik beslist wel hangen!" >yAlweer te vroeg gejuicht.Nu is de hele toren naar beneden!! Die dit gebouwd heeft moet ook een standje hebben!" „Nu krijg ik natuurlijk moeilijkheden met de burgemeester, als hij merkt dat de toren van het raadhuis weg is. ...F' Nieuwe depressie 99 Zeven dienstplichtige marechaussees, die bij wijze van grap op 27 juni een wachtmeester, die per auto terugkeerde naar het pelotonsbivak, hebben ont voerd en veertien kilometer van het bivak op de Elspeeterheide met gebonden handen hebben achtergelaten, zijn overeenkomstig de vordering van de auditeur militair door de Krijgsraad te velde West in Den Haag veroordeeld tot twee maanden detentie met aftrek van het reeds ondergane arrest. De krijgsraad vond geen aanleiding de door de auditeur-militair gevorderde verlaging tot de stand van soldaat laagste klasse op te leggen. Toen zes van de zeven marechaussees, J. R. N. uit Groningen, A. A. van A. uit Leewarderadeel, H. G. F. R. uit Ensche de, W. J. K. uit Veendam, G. B. uit Woer den en J. P. C. M. van H. uit Asten, hoorden dat een wachtmeester om twaalf uur 's nachts van een afscheidsfeestje in het bivak van de legerplaats 't Harde zou terugkeren besloten zij een grap uit te ha len. Zij vonden, dat de wachtmeester, wie het ook mocht zijn, maar eens een flink eind moest lopen. Aan de marechaussee, die de jeep van de wachtmeester bestuurde, M. K. uit Veenendaal, werd gezegd dat hij vlak voor het bivak op een rood sig naal moest stoppen. Er zou een „geintje" uitgehaald worden... Op dezelfde avond werden de taken nauwkeurig verdeeld. Eén van hen zou met de rode lantaren zwaaien, enkele an deren moesten de wachtmeester vasthou den. De man werd aan handen en voeten gebonden en kreeg een blinddoek voor. Na een rit van veertien kilometer werd hij met gebonden handen in het duister achterge laten- Bochten geteld Toch zag de wachtmeester kans in twee uur terug te komen in het bivak, want terwijl hij achterin de jeep lag had hij de bochten en het aantal spoorwegover gangen geteld. Hij was tot de conclusie gekomen dat hij zich op een plek moest bevinden, waar hij eens tijdens een oefe ning „gedropt" was. Zoedoende slaagde hij er snel in de weg terug te vinden. Nadat de auditeur-militair aan het woord was geweest zei de verdediger, ma joor mr. Nieukerke, compagniescomman dant van de beklaagden, dat de krijgstucht Advertentie SUNIL NEDERLANDS MEEST GEBRUIKTE WASMIDDEL hier ver overschreden is. Dat de knapen juist een dergelijke grap hebben uitge haald, schreef hij mede toe aan het feit, dat zij juist geoefend waren in het omgaan met krijgsgevangenen. De krijgsraad ver oordeelde tenslotte de chauffeur van de jeep, die niet in het complot opgenomen was, wegens het opzettelijk iemand be roofd houden van zijn vrijheid tot twee maanden gevangenisstraf met p« Op de leeftijd van 68 jaar is in het dia- conessenhuis in Den Haag overleden ds. M. D. Gijsman, emeritus-predikant in al gemene dienst van de Nederlands Her vormde Kerk. Ds. Gijsman werd in 1945 predikant in algemene dienst in de Noordoostpolder voor de geestelijke verzorging van de arbei ders in de polder. In 1947 werd hij lan delijk hoofd van de geestelijke verzorging van in kampen en woonoorden gehuisveste personen en hun gezinnen namens de Pro testantse Kerken in Nederland later ook van de D U W-kampen. In het Staatsblad is opgenomen de inte rimregeling Ziektekosten Ambtenaren voor 1962. Zolang nog geen definitieve regeling is vastgesteld, wordt deze interim-regeling zes anderen kregen wegens feitelijke in- jeder jaar opnieuw vastgesteld. Vergele- subordinatie twee maanden militair.. ^en de regeling van verleden jaar zijn de volgende verbeteringen aangebracht: gehuwden zullen in plaats van 135.60 ont vangen 151,20 en ongehuwden 75,60 in plaats van f 67,80. Ook voor gezinnen met kinderen zijn de bedragen verhoogd. tie met aftrek. Overigens: een formeel verschil, want de krijgsraad bepaalde dat de detentie op gelijke wijze zal worden ondergaan. OSLO (Reuter) De secretaris-gene raal van de Noorse maatschappij voor het redden van drenkelingen, Olaf Bjoernstad, heeft woensdag gezegd dat Noorwegen aan Nederland en Engeland zal verzoeken te gaan samenwerken op het gebied van het redden van drenke lingen en het voorspellen van het weer. Volgens hem zijn Nederland en Enge land de enige landen aan de Noordzee, die nog niet deelnemen aan de bestaande samenwerking. (ANP) De directeur van de Konink lijke Noord- en Zuid-Hollandsche Redding Maatschappij, de heer H. Th. de Booy, deelde desgevraagd mede, dat Noorwegen inderdaad een dergelijk verzoek aan Ne derland heeft gedaan. Het gaat daarbij om een bijdrage in de exploitatiekosten van een weer- en reddingschip 100 mijl ten noorden van Terschelling. „Maar onze maatschappij heeft daarmee niets te ma ken, omdat het gaat om een schip in vol le zee, buiten ons rayon", zei de heer De Booy. De regering moet naar zijn mening uit eindelijk een beslissing nemen op dit Noorse verzoek. Wel heeft de afdeling scheepvaart van het Ministerie van Ver keer en Waterstaat de N.Z.H.R.M. om ad vies gevraagd. Geruime tijd geleden verzocht Noorwe gen Nederland en Engeland ook reeds om bij te dragen in de exploitatiekosten van een weer- en reddingschip in de Noord- c Openluchttheater Bloemendaal, vandaag 20.15 u.: „Das Dreimaderlhaus". BIOSCOPEN Cinema Palace, vandaag 20 u.: „South Pacific", a.l. Van vrijdag af 10, 11, 12, 14, 15 en 16 u.: „De reis van de prinsessen Irene en Margriet door de West", a.l.; 19 en 21.15 u.: „De kolos van Rhodos", 14 j. Frans Hals, vandaag 19 en 21.15 u.: „Het zwaard van Monte Cristo", 14 j. Van vrij dag af 14, 19 en 21.15 u.: „De kat zal drie maal miauwen 14 j. Lido, vandaag 19 en 21.15 u.: „Parijs in paniek", 18 j. Van vrijdag af 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Mr. Vlubber, de vliegende school meester", a.l. Luxor, vandaag 19 en 21.15 u.: en schiep de vrouw", 18 j. Van vrijdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Tarzan and the huntress", 14 j. Minerva, vandaag 20 u.: „El Cid", 14 j. Van vrijdag af 14.30 u.: „Song of Texas", a.l.; 20.15 u.: „De korporaal gaat aan de haal", a.l. Rembrandt, 10.30 u.: „Paw, kind van twee werelden", a.l.; 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „La belle Américaine", a.l. Roxy, vandaag 19 en 21.15 u.: „Hongkong affair", 14 j. Van vrijdag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „De pas des doods", 14 j. Studio, 10.30 u.: „Dik Trom", a.l.; 14.15 u.: „The General", a.l.; 19 en 21.15 u.: „Ju les en Jim", 18 j. Monopole (Zandvoort), vandaag 19 en 21.30 u.: „Im weissen Rössl", a.l. Van vrij dag af 14.30 u.: „Blue jeans en petticoats", a.l.; 19 en 21.30 u.: „Blonde meisjes voor Havanna", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Groot Heiligland 62), Frans Halstentoonstelling, 10-17 en 20.30- 22.30 u.; zondag 13-17 u. Tot 30 september. Vishal (Grote Markt): Expositie van een keuze uit het moderne kunstbezit van de gemeente Haarlem, 10-17 u.; zondag 13-17 u. Tot 30 september. Museum „Het Huis Van Looy" (Kleine Houtweg): Expositie van een keuze uit het oude bezit van het Frans Halsmuseum, 10- 17 u.; zondag 13-17 u. Tot 30 september. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Tentoonstelling van schilderijen en tekeningen van Ellen BottenheimNie- mer, 9-17 en 18-20 u. Tot 18 augustus. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein): Gedurende de maand augus tus expositie van tekeningen en aquarellen van Poppe Damave, 10-22 u. Dagelijks klassiek grammofoonplatenconcert van 21- 22 u.: A. Bruckner t/m 12 augustus. Teyler Museum (Spaarne 16): Tekenin gen Hollandse, Italiaanse en Franse school. Dagelijks van 11-17 u., eerste zondag van de maand 13-17 u. DIVERSEN Muziektent Raadhuisplein, Zandvoort, vandaag 20.30 u.: Concert. Vleeshal, iedere dag 14.30 u.: Poppen theater Merlijn; 20.15 u.: Cabaret en pop penspel door Jan Nelissen en Feike Bosch- ma. Waaggebouw (hoek Spaarne-Damstraat) Taveerne, met zang door Cobi Schreyer en poppenspel door „Merlijn". Iedere avond van 8 tot 10 uur. „Adam en Eva" (Raamvest 5): Iedere avond van 8 uur af café-chantant. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 3 augustus). DONDERDAG 9 AUGUSTUS City, 20 u.: „Arrivederci Roma". Rex, 20 u.: „Een zolderkamer op Pigalle". Heidestraat 45, 19 tot 21 u.: Expositie van werken van Theo Bitter en Franco Gelli. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, 14 tot 16.30 u. VRIJDAG 10 AUGUSTUS City, 20 u.: „Matrozen in nylons". Rex, 19.30 u.: „El Cid". Heidestraat 45, 19 tot 21 u.: Expositie van werken van Theo Bitter en Franco Gelli. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. DONDERDAG 9 AUGUSTUS Kennemer Theater, géén voorstelling. Luxor Theater, 19.30 u.: „El Cid". (Eén voorstelling). VRIJDAG 10 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Sap pho, de Venus van Lesbos". Luxor Theater, 19.30 u.: „El Cid". (Eén voorstelling). W.B. Theater, 20 u.: „Slavenkaravaan". DONDERDAG 9 AUGUSTUS Marquette Theater: Geen voorstelling. VRIJDAG 10 AUGUSTUS Marquette Theater: Geen voorstelling. Bloemendaalsestraatweg, dagelijks (be halve zondag), 14 en 20 u.: Jeugdcircus Bas. Advertentie 'n Zwitsers top-produkt wordt u getoond bij Gr. Houtstr. 181 Haarlem zee. Dit schip was zo ver van Nederland verwijderd, dat het verzoek werd afgewe zen. Het tweede schip, dat Noorwegen nu benoorden Terschelling wil stationeren, acht Noorwegen als gemeenschappelijk object voor Engeland en Nederland aan trekkelijker. In de Noordzee zijn tot nu toe weinig weersehepen gestationeerd, omdat er be trekkelijk weinig scheepvaart is. Alleen de vissersschepen, die de Noordzee druk be varen, missen een weerschip, dat niet al leen weergegevens kan verstrekken, maar ook hulp kan bieden als dicht in de buurt een schip in moeilijkheden is. Deze over weging ligt waarschijnlijk ten grondslag aan het Noorse verzoek. Het was de heer De Booy niet bekend of de regering al een beslissing heeft ge nomen. Een woordvoerder van de Koninklijke Zuid-Hollandsche Maatschappij tot het Redden van Schipbreukelingen in Rotter dam de organisatie, die leiding geeft aan het reddingswezen van Terheide tot de Belgische kust gaf als zijn mening te kennen dat de Noorse plannen weinig weerklank zullen vinden in Nederland. Noorwegen wil in samenwerking met andere landen een tweede weerschip stationneren op de Noordzee. Maar de fi nanciële middelen van de Nederlandse maatschappijen laten het niet toe daar een aandeel in te nemen. Volgens de K.Z.H.R.M. kunnen dezelfde resultaten op aanmerkelijk goedkopere wijzen worden bereikt door het plaatsen van een waar- nemingsboei of een platform, Advertentie als u in een speciaal-vakzaak koopt. Bovendien kunnen wij bogen op een uitstekend, goed-ge- outilleerd service-apparaat. En wat heel belangrijk is: of u nu een horloge koopt, of een klok, of een sieraad.u ziet wat u koopt en terugsturen is niet nodig. Bovendien geeft het een veilig gevoel te kopen bij Het huis met het carillon „Is het juist, dat een woordvoerder van het ministerie van Justitie verklaard heeft dat de toelating van de zg. Indische Ne derlanders op Nieuw-Guinea in Nederland nog in de ministerraad moet worden be keken, dat niet valt te beoordelen wan neer een beslissing kan worden verwacht en dat de zaak van de spijtoptanten en andere maatschappelijke Nederlanders in Indonesië veel dringender is, omdat daar de materiële en geestelijke nood veel nij pender is?" Dit heeft het lid van de Tweede Kamer, de heer Daams (P.v.d.A.) aan de minis ter van Justitie gevraagd De heer Daams vraagt de bewindsman of deze het verantwoord acht de groep „maatschappelijke Nederlanders", ook in dien zij een visum voor toelating in Ne derland zouden vragen, te dwingen tot een voortgezet verblijf op Nieuw-Guinea, wan neer Nederland de soevereiniteit over dit gebied zal hebben overgedragen. „Is de minister bereid aan deze slechts formele vreemdelingen toe te zeggen, dat zij, voorzover zij zulks begeren, zonder formele moeilijkheden in Nederland kun nen komen?", zo vraagt het kamerlid ver der. Hij vraagt ook of het in verband juist is dat de snel om zich heen grijpende ont wrichting van het huidige overheidsappa raat met de residenten vrijwel niet meer mogelijk maakt de visa-aanvragen voor Nederland nog volgens de normale tijd rovende procedure in behandeling te ne men en af te werken. „Is het niet zo, dat al deze gevallen vrijwel precies dezelfde achtergrond heb ben, dat al deze personen voorkomen op vertrouwelijke lijsten van zg. maatschap pelijke Nederlanders ei dat de gouver neur reeds in beginsel heeft beslist, dat deze vreemdelingen in formele zin naar Nederland zullen kunnen vertrekken, voor zover zij op deze lijsten voorkomen", vraagt de heer Daams, die tenslotte wil weten of de minister daarom bereid is te bevor deren, dat deze groep volgens een niet- tijdrovende procedure inreispapieren voor Nederland zal ontvangen. Dit zijn de 31-jarige W. van der Werff uit Vught (links) en de 36-jarige E. J. Verdurmen uit Avereest, die woens dag uit de gevangenis in Leeuwarden wisten te ontsnappen. Tot dusver is het niet gelukt de twee mannen aan te houden. Verdurmen is gisteren in Zwolle gesignaleerd. Een oud-gevan- genenbewaarder herkende hem. De politie in Zwolle, die onmiddellijk werd gewaarschuwd, heeft de man echter niet kunnen vinden. I 23. Dit is het leuke huisje, waar het beertje Snup woonde. En hier is Snup, die juist op weg naar school is. Ja, beertjes moeten ook naar school, hoor; net zo goed als jullie. Want wat heb je nou aan domme beertjes? Met z'n boekentas liep Snup dus naar school; maar eerst keek hij uit naar z'n vriendjes Swop en Sijpie. Amsterdam heeft in deze dagen de primeur van nieuwe vrouwelijke p beroepen. Eergisteren lieten wij u een foto zien van de eerste schoor- |j steenveegster, vandaag tonen wij u de eerste telegrambestelster in de hoofdstad, de 25-jarige mej. Moer- f; kerken. P.T.T. hoopt dat haar voor- beeld door andere meisjes gevolgd zal worden. Prof. ir. P. Ph. Jansen, hoofd van de Deltadienst van de Rijkswaterstaat heeft om gezondheidsredenen per 1 november van dit jaar eervol ontslag gevraagd. Prof. ir. P. Ph. Jansen werd op 11 augus tus 1902 te Dordrecht geboren. Hij studeer de aan de Technische Hogeschool te Delft, w.aar hij in maart 1926 het diploma van civiel-ingenieur verwierf. Achtereenvol gens was hij werkzaam bij de bouw van de grote sluis in IJmuiden, die van de grote sluizen in de Afsluitdijk van de Zui derzee, de werken tot verbetering van de Maas voor grote afvoeren (waaronder de lbouw van de stuw te Lith), de bestudering van de Rotterdamse Waterweg en de Wes- terschelde en van de hydraulische proble men in de Waddenzee In de uitvoering Van de werken tot het watervrijmakefi van West-Noord-Brabant. Daarna werd hij belast met de leiding van de droogmaking van het in het jaar 1944 overstroomde eiland Walcheren. In 1946 volgde zijn benoeming tot gewoon hoogleraar in de waterbouwkunde aan de Technische Hogeschool te Delft. Hij bleef echter als adviseur aan de Rijkswater staat verbonden. Vanaf 1956 is hij hoofd van de Deltadienst en buitengewoon hoog leraar aan de Technische Hogeschool. Prof. Jansen is onder meer officier in de Orde van Oranje-Nassau, ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw., grodtofficier in de Kroonorde van België en grootofficier in de Orde van Verdienste van Oostenrijk. Hij is voorts ereburger van Middelburg. Prof. Jansen zal als buitengewoon hoog leraar aan de jTechnische Hogeschool te Delft verbonden blijven, terwijl hij voorts incidenteel beschikbaar zal blijven voor het internationaal uitbrengen van advie zen op waterbouwkundig gebied. De 12-jarige Kootje van Santbergen uit de Van Beuningenstraat in Amsterdam, wiens aapje wordt vermist, krijgt als ge volg van de activiteiten van een aantal Bredanaars een andere aap uit het dieren park in Tilburg. Een inwoonster van Bre da heeft voorts toegezegd de grafzerk voor de vorige week overleden moeder van de jongen te bekostigen. Kootje had zijn aap je willen verkopen ten einde met het geld, dat hij voor het dier zou krijgen, bij te dragen in de kosten van de graf zerk. Het aapje wist dezer dagen uit zijn hok te ontsnappen en is sindsdien spoor loos. Geref. Kerken (Vrijgemaakt) Bedankt voor Brampton (Ontario, Cana da) (Can. Ref. Churches) O. J. Douma te Souburg-Vlissingen; voor Gramsbergen en Lutten aan de Dedemsvaart J. W. Beek man te Arum (Fr.). Chr. Geref. Kerken Bedankt voor Almelo D. Henstra te Delft. Dr. Holleman hoogleraar. Dr. J. F. Holleman, sedert 1957 directeur van het instituut voor sociaal onderzoek van de universiteit van Natal in Zuid-Afrika is benoemd tot hoogleraar in Leiden, om onderwijs te geven in de sociologie en cul tuurkunde van Afrika. Dr. Holleman, ge boren in 1915, volgde middelbaar onder wijs in Amsterdam en Batavia en studeer de in Zuid-Afrika onder meer volkenkun de. In Kaapstad verwierf hij in 1950 zijn doctorsgraad. Van 1940 tot 1945 was prof. Holleman in Zuidafrikaanse staatsdienst. Vervolgens was hij werkzaam aan weten schappelijke instellingen in Rhodesië. Hoogleraar. Dr. L. N. M. Duysens is benoemd tot hoogleraar aan de rijksuni versiteit te Leiden in de faculteit der wis- en natuurkunde om onderwijs te geven in de biofysica. Na zijn promotie was prof. Duysens gedurende twee jaar werkzaam in "de Verenigde Staten. In 1956 werd hij wetenschappelijk hoofdambtenaar aan de rijksuniversiteit te Utrecht en lector in de biofysica aan de rijksuniversiteit in Leiden. Meevallers. De „doorlichting" van de gemeentebegroting, die in Den Haag pe riodiek geschiedt, heeft aangetoond, dat over het eerste halfjaar 1962 op de gewo ne dienst, zonder de bedrijfsuitkomsten, een voordelig verschil in vergelijking met de raming is te constateren van ruim 360.000. De uitkomsten van de produktie- bedrijven en van het grondbedrijf zijn over de eerste zes maanden rond 600.000 gun stiger dan was geraamd. Ierse meisjes. Van de 23 Ierse meisjes die dit voorjaar naar Terschelling kwamen om er in een hotel te werken, zijn er nog maar 7 over. De 16 andere zijn naar Ier land teruggegaan. Het werken in een hotel is de meisjes, van wie de meesten thuis een kantoorbetrekking hadden, erg tegengevallen. De meisjes hadden verder moeite met het Nederlands en het Duits, welke laatste taal in de vakantie bijna de voertaal is op Terschelling. Botsing. Bij Zwolle zijn in de loop van de vorige nacht twee goederentreinen tegen elkaar gereden. Zij reden in dezelf de richting en kwamen ongeveer tegelijk bij een wissel aan, waar zij elkaar in de flank reden. Eén van de locomotieven en vier goederenwagens werden uit de rails gedrukt. Twee van deze wagens kantelden. De locomotief werd beschadigd. Het reizi gersverkeer heeft geen hinder ondervon den van de botsing. Ambtenarengerecht. Bij besluit van de minister van Justitie is benoemd tot lid van het Ambtenarengerecht te Amsterdam mr. L. Hollander, raadsheer in het fee- rechtshof te Amsterdam. Gold Star Mothers. Van 12 tot 20 sep tember zijn in Nederland te gast ongeveer tachtig moeders van gesneuvelde Ameri kaanse militairen, die behoren tot de meer dan 18.000 leden van de „Gold Star Mo thers", welke vereniging op 4 juni 1928 te Washington werd opgericht. Er worden bezoeken gebracht aan Margraten, Bas- togne (België) en de zogenaamde corridor gemeenten (plaatsen, gelegen aan de route Eindhoven-Nijmegen). i Het K.N.M.I. deelt mee: Bij Ierland en Engeland zijn de baro meters gaan dalen op de nadering van een nieuwe oceaandepressie, waarvan het centrum ten zuiden van IJsland naar het oosten koerst. De frontale storing bereik te donderdagochtend, vergezeld van regen, reeds de Ierse kust. Verwacht wordt, dat het front de komende nacht ons land be reikt. Vóór de frontpassage neemt de wind toe, uit richtingen tussen zuid en zuid west en aan de kust wellicht tot krachtig of hard. Na de frontpassage draait de wind naar zuidwest en stroomt tamelijk vochtige lucht ons land binnen. Over het algemeen zal het weer de komende paar dagen een onbestendig karakter behouden. WEERRAPPORTEN Maximum-temperaturen binnen- en buitenland- Neerslag: laatste 24 uur. Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Zd-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Athene Rome Ajaccio Madrid Mallorca Lissabon zwaar bew. mist onbewolkt licht bew. half bew. onbewolkt zwaar bew onbewolkt zwaar bew half bew. zwaar bew licht bew. zwaar bew zwaar cew half bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt mist licht bew. onbewolkt licht bew. mist zwaar bew onbewolkt zwaar bew. zwaar bew. half bew. zwaar bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt zwaar bew. onbewolkt onbewolkt z z zzw zzw 16 17 16 16 windst. 16 z 17 zzw 17 z 15 zzw 18 wzw 15 windst. 14 w zw z z zzw wnw 17 17 18 16 17 16 windst. 20 windst. 23 windst. 25 n 26 z 20 windst. 20 windst. 21 wnw 20 windst. 23 windst. 27 inw 23 ozo 19 nnw 35 windst. 32 nno 27 n 31 windst. 31 n 26 0 0,5 19 5 6 0,2 0,1 10 9 5 4 2 5 0 0 1 2 0 0 0 0 0,1 0 2 0 0 0 0 3 0 0 0 0 0 0 Vrijdag 10 augustus Zon op 5.14 uur, onder 20.15 uur. Maan op 15.38 uur, onder 0.06 uur. Maanstanden 15 augustus 21.10 uur eerste kwartier. 22 augustus 11.27 uur volle maan. 30 augustus 4.09 uur laatste kwartier. Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 9 augustus Hoog water 9.21 en 21.51 uur. Laag water 4.44 en 17 04 uur. Vrijdag 10 augustus Hoog water 10.22 en 22.53 uur. Laag water 5.42 en 18.09 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 2