'ASPRO' AGENDA Snup, Swop en Sijpie gaan op vacantie! en Polle Pelli en Punéo Stroom repatrianten uit Nieuw-Guinea Politiesalarissen hoger in oktober Thuisfront wil nog veel naar N.-Guinea sturen Cafetaria en woonhuis in Den Haag verbrand „Ban de Bom"-demon- stratie in Den Haag Gevonden projectiel ontplofte De plaats van de N.S. in een veranderend Nederland Fusie van een tweetal bladen Jongetje omgekomen bij brand in Leiden Honderden potjes met onbekende inhoud aangespoeld Na regen wat zon ZATERDAG 11 AUGUSTUS 1962 neem Haarlem r V elsen-IJ muiden Beverwijk Heemskerk Ziek emigrantje dankzij een loterijprijs naar Nederland Jongen gedood, broertje zeer ernstig gewond Argentijnen trokken stelend door Europa Kruideniers winnen proces tegen twee filiaalbedrijven Eerste blauwe bessen in Groningen Sleepboot wordt met Nijlwater gedoopt Mytylschool in Utrecht wordt veel duurder Scheepmachinist na aanvaring verdronken Europa-zegels verschijnen op 17 september Woonhuis en loods met vier auto's afgebrand ■A.c-rrr' 15. „Ik vind dat de ballon zo naar beneden trekter zal toch niet iets verkeerd zijnP" „Och, nou, ik denk dat het anker ergens aan haakt", zegt Boems. ,01, maar Boems", roept Pelli verschrikt.„Dat heb ik helemaal vergeten, dat is onze PoUe die aan je anker hangt!!" „Hmm!, nu, dan snijd ik het touw eenvoudig door, hij kan dat anker gerust houden!" 3d ei I 3 WÏ& Over de luchtbrug, die de K.L.M. tus sen Nieuw-Guinea en Nederland heeft ge legd, stromen thans de repatrianten op Schiphol binnen. Gisteravond bracht een Super-Constellation 100 vrouwen en kinde ren uit Bangkok, vandaag bestond een groot deel van de passagiers die door twee DC-8 lijnmachines naar Schiphol werden gebracht, uit repatrianten. Zondag worden drie K.L.M.-vliegtuigen met repatrianten op de Amsterdamse luchthaven verwacht, eerst om 8 uur een chartervlucht uit Biak, die door een DC-8 wordt uitgevoerd, vervolgens om 10.15 uur een DC-8 lijnmachine uit Tokio, die in Bangkok repatrianten zal opnemen en ten slotte om 16 uur een Super-Constellation (chartervlucht). Tezamen zullen deze drie machines naar schatting 300 repatrianten naar Nederland brengen. Advertentie PIJN De onderzeeboot jager „Utrecht" is na negentien maanden dienst te hebben gedaan in de wateren rond Nieuw- Guinea gisteren in Den Helder teruggekeerd. Ondanks het feit, dat de steiger was afgezet bestormden de tientallen wachtende familieleden het schip, zodra het was afgemeerd. De commissie voor georganiseerd over leg in politie-ambtenarenzaken is in Den Haag twee dagen bijeen geweest. Bespro ken werd de nieuwe salariëring voor de rijks- en gemeentepolitie, waarover tus sen minister en organisaties overeenstem ming is bereikt. Het is de bedoeling, dat aan de politieambtenaren het verhoogte salaris over oktober wordt uitbetaald en zo spoedig mogelijk de herberekende sa larissen over het tijdvak tot 1 oktober 1962. De regering zal worden geadviseerd de premie voor de geneeskundige verzorging met ingang van 1 januari 1962 te verlagen van 5,6 percent tot 5,4 percent en de maxima te verhogen tot 8652 gulden voor de lagere politie-ambtenaren en 10.896 gul den voor de hogere politieambtenaren. Eveneens werd overeenstemming bereikt over een advies aan de ministers van Justitie en van Binnenlandse Zaken tot verbetering van enige uitkeringen van de dienst geneeskundige verzorging politie op het gebied van de tandheelkunde en te vens om de politie-ambtenaren en hun ge zinsleden (ook de gepensioneerden) een tegemoetkoming toe te kennen bij nood zakelijke opneming in een verpleeginrich ting. c BIOSCOPEN Cinema Palace, 10, 11, 12, 14, 15 en 16 u.: „De reis van de prinsessen Irene en Mar griet door de West", a.l.; 19 en 21.15 u.: „De kolos van Rhodos", 14 j. Frans Hais, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „De kat zal 3 maal miauwen", 14 j. Lido, 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Mr. Vlub- ber, de vliegende schoolmeester", a.l. Van daag 23.30 u.: „Het raadsel der verdwenen vrouwen", 18 j. Zondag 11 u.: „Avontuur per ballon", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Tarzan en Tanya", 14 j. Minerva, vandaag en zondag 19 en 21.15 u.: „De korporaal gaat aan de haal", a.l.; zondag 14 en 16.15 u.: „Song of Texas", a.l. Van maandag af 14.30 u.: „De pechvogel", a.l.; 20.15 u.: „Rear Window", 18 j. Rembrandt, 10.30 u. (behalve zondag): „Paw, het kind van twee werelden", a.l.; 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „La belle Améri- caine", a.l. Zondag 11 u.: „Canada, land der zwarte beren", a.l. Roxy, vandaag 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „De pas des doods", 14 j. Van maandag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „Agent der Apachen", 14 j. Studio, 10.30 u. (behalve zondag): „Dik Trom"; 14.15 u.: „The General", a.l.; 19 en 21.15 u.: „Jules en Jim". Zondag 11 u.: „Fa- ja Lobbi", a.l. Monopole (Zandvoort), 14.30 u.: „Blue jeans en petticoats", a.l.; vandaag en zon dag 19 en 21.15 u.: „Blonde meisjes voor Havana", 18 j. Van maandag af 19 en 21.15 u.: „Psssst! ...mijn dochter weet er meer van", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Groot Heiligland 62), Frans Halstentoonstelling, 10-17 en 20.30- 22.30 u.; zondag 13-17 u. Tot 30 september. Vishal (Grote Markt): Expositie van een keuze uit het moderne kunstbezit van de gemeente Haarlem, 10-17 u.; zondag 13-17 u. Tot 30 september. Museum „Het Huis Van Looy" (Kleine Houtweg): Expositie van een keuze uit het oude bezit van het Frans Halsmuseum, 10- 17 u.; zondag 13-17 u. Tot 30 september. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Tentoonstelling van schilderijen en tekeningen van Ellen BottenheimNie- mer, 9-17 en 18-20 u„ tot 18 augustus. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein): Gedurende de maand auguS' tus expositie van tekeningen en aquarellen van Poppe Damave. 10-22 u. Dagelijks klassiek grammofoonplatenconcert van 21- 22 u.: Schubert. Teyiers Museum (Spaarne 16): Tekenin gen Hollandse, Italiaanse en Franse school. Dagelijks van 11-17 u., eerste zondag van de maand 13-17 u. DIVERSEN Muziektent Raadhuisplein, (Zandvoort), vandaag 20.30 u.: Concert. Vleeshal, iedere dag 14.30 u.: Poppen theater Merlijn. 20.15 u.: Marionettenspe lers Jan Nelissen en Feike Boschma. Waaggebouw (hoek Spaarne-Damstraat) Taveerne, met zang door Cobi Schreyer en poppenspel door „Merlijn". Iedere avond van 8 tot 1 u. (behalve maandag). „Adam en Eva" (Raamvest 5): Iedere avond van 8 uur af café-chantant. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 10 augustus). Burgemeester. Aan de heer H. R. van bruggen is op zijn verzoek eervol ontslag -rleend als burgemeester der gemeente ilfsen. ZATERDAG 11 AUGUSTUS City, 19 en 21.15 u.: „Matrozen in nylons". Rex, 19.30 u.: „El Cid". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen 14-16.30 u. Heidestraat 45, 19 tot 21 u.: expositie werken van Theo Bitter en Franco Gelli. ZONDAG 12 AUGUSTUS City, 14.30 u.: „De held van Marathon"; 19 en 21.15 u.: „Matrozen in nylons". Rex, 15 u.: „Daar droomt elk meisje van"; 19.30 u.: „El Cid". Heidestraat 45, 14 tot 17 u.: expositie werken Theo Bitter en Franco Gelli. MAANDAG 13 AUGUSTUS City, 20 u.: „Een vrouw voor het leven". Rex, 19.30 u.: „El Cid". Heidestraat 45, 19 tot 21 uur: expositie werken van Theo Bitter en Franco Gelli. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Cen Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. ZATERDAG 11 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Sap pho, de Venus van Lesbos"; 23.30 u.: „Thé- rèse Etienne". Luxor Theater, 19.30 u.: „El Cid". (Eén voorstelling). W.B. Theater, 20 u.: „Slavenkaravaan". ZONDAG 12 AUGUSTUS Kennemer Theater, 14.30 u.: „Bloed wraak"; 16.30, 19 en 21.15 u.: „De grote dwaasheid". Luxor Theater, 14.30 en 19.30 u.: „El Cid". W.B. Theater, 14.30 u.: „Marineduivels"; 16.30 en 20 u.: „Operatie vals geld". MAANDAG 13 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „De grote dwaasheid". Luxor Theater, 19.30 u.: „El Cid". (Eén voorstelling). W.B. Theater, 20 u.: „Operatie vals geld". ZATERDAG 11 AUGUSTUS Marquette Theater, 20 u.: Bioscoopvoor stelling. ZONDAG 12 AUGUSTUS Marquette Theater, 14.15 u.: „De leeuwendoder"; 16 u.: Bioscoopvoorstel ling; 20 u.: ,,'s Nachts kan alles ge beuren". Dr. W. van Zijll, algemeen secretaris van de Nederlandse Sportfederatie, heeft in opdracht van het Nationaal Thuisfront Nieuw-Guinea een bezoek aan Nieuw-Gui nea gebracht. De heer Van Zijll is dezer dagen in Nederland teruggekeerd. Hij heeft in Nieuw-Guinea in overleg met burgerlij ke en militaire autoriteiten ook het trans port en de distributie van goederen voor het Thuisfront geregeld. Hoewel de onduidelijke politieke situatie ten aanzien van Nieuw-Guinea ook het Thuisfront voor problemen stelt, blijkt er na de eerste verscheping van goederen naar Nieuw-Guinea bij de militairen zo'n grote behoefte aan recreatie te bestaan, dat men daar op de kortst mogelijke termijn in wil voorzien. Er is in de verschillende militaire centra vooral veel behoefte aan watersport. Behalve voor zeilboten, kano's en prauwen zijner aanvragen voor po ckets, films, gezelschapsspelen, opblaasba re zwembaden, materiaal voor de hengel sport, duikmaskers en snorkels. De behoef te hieraan zal nog sterk toenemen, wan neer, zoals in de lijn der verwachting ligt, de militaire activiteiten zullen verminde ren. De omstandigheid dat tal van burgers uit Nieuw-Guinea vertrekken, heeft voor het Thuisfront in zoverre een nuttige kant, dat de mogelijkheid geopend is om boten en ander sportmateriaal ter plaatse over te nemen en voor de militairen te bestemmen. Hierdoor wordt niet alleen tijd gewonnen, maar ook transporten worden erdoor beperkt. In een uur tijds is vannacht in het Haagse Achterom, een deel van het Pas sagecomplex, een cafetaria met daar boven gelegen dubbel woonhuis door brand verwoest. De brandweer heeft onder moei lijke omstandigheden weten te voorko men, dat belendende percelen, het K.L.M.- passage kantoor' en een onlangs ver bouwd groot modemagazijn, door het laaiende vuur werden aangetast. Persoon lijke ongelukken deden zich niet voor. De schade bedraagt vele tienduizend gul dens. De Haagse „Ban de Bomgroep" heeft gisteravond in samenwerking met het „Comité 1962 voor de vrede" een protest demonstratie gehouden tegen de nieuwe serie proefnemingen met kernwapens door de Sovjet-Unie. Zestig demonstranten, voornamelijk jongeren, verzamelden zich voor het Vredespaleis. In optocht gingen zij met spandoeken naar de Russische ambassade aan de Andries Bickerweg. Daar boden zij een manifest aan, waarin de Russische regering met de meeste klem wordt verzocht de kernproeven te staken. Het manifest werd in ontvangst genomen door twee leden van het ambassadeper soneel. Een prijsje uit de loterij zal misschien een negenjarig in Australië wonend Ne derlands jongetje, Freddy Schotte, het le ven redden. Freddy is met Pasen van dit jaar ziek geworden en specialisten te Melbourne stelden kanker vast. Zij deel den zijn ouders mede dat er misschien enige kans op herstel zou zijn als hij voor behandeling naar Europa ging. De familie Schotte, die vroeger in Zeven huizen woonde, maakte zich gereed om het nieuwe huis en al wat men in elf jaar in Australië had verworven te ver kopen om de reis te betalen. In Ararat, ruim 200 km ten westen van Melbourne, waar de Schottes wonen, trof men voorbereidingen voor een openbare inschrijving, maar deze week won Schot te een gedeelte van een prijs van 2000 Australische ponden in een loterij. On middellijk zijn mevrouw Schotte en Fred dy met een vliegtuig naar Nederland ver trokken. Dat het eens grootste mijnenveld van Europa in de bossen rond Groesbeek bij Nijmegen nog steeds niet veilig is, is gis termiddag op zeer tragische wijze geble ken. De 14-jarige Hans de Bruin uit Groes beek vond de dood, toen hij met twee broertjes en een vriendje een gevonden projectiel wilde demonteren. Het gevaar lijke projectiel ontplofte. Hans' lichaam werd deerlijk verminkt, zijn 11-jarige broertje Tonnie levensgevaarlijk gewond. Het andere broertje, de 5-jarige Peter, liep betrekkelijk weinig letsel op. Een 13- jarig vriendje, Theo Thoonen, die aan het gevaarlijke spelletje niet langer had wil len meedoen, was juist een paar meter van de onheilsplek verwijderd, toen het projectiel ontplofte. Hij is direct in hef dorp groot alarm gaan maken. De broertjes Hans en Tonnie hadden des morgens in het bos „De Heuvelswal", na bij de Kiekbergbaan enig oorlogstuig ge vonden. 's Middags togen zij in gezelschap van hun broertje Peter en het vriendje Theo andermaal naar de plaats gewapend met een hamer en een nijptang. Toen Hans met de hamer op een der projec tielen sloeg, volgde een hevige ontploffing. De politie vond korte tijd later het zwaar verminkte lichaam van Hans en de zeer erijstig gewonde Tonnie, die in het hoofd getroffen was door een scherf. Aanvanke lijk dacht men dat Tonnie het ongeluk niet zou overleven, doch later bleek zijn toe stand niet hopeloos te zijn. Regelmatig wordt in de bossen rond Nijmegen nog oorlogstuig gevonden. Meest al gaan de vinders onmiddellijk naar de politie. In Den Haag zijn twee Argentijnse stu denten van 30 en 24 jaar aangehouden, die in Nederland en in het buitenland tien tallen diefstallen hebben gepleegd. Sinds begin juli maakten de studenten in een van een Italiaans kenteken voorziene auto een trektocht door Europa. In de landen die zij bezochten, namen zij van alles weg. Uit een warenhuis in Hamburg namen zij kleding ter waarde van duizend gulden weg. Op 4 augustus kwamen ze ons land binnen en begonnen hier hun operaties met het stelen van goederen ter waarde van 500 uit een Amsterdams warenhuis. Daarna bezochten ze Volendam en Mar ken, waar ze souvenirs buit maakten. Op 6 augustus kwam het tweetal in Den Haag. Daar stalen zij in een warenhuis goederen ter waarde van 3.000. Ze wer den betrapt door een controleur, toen zij ook nog vulpennen wegnamen. De politie heeft hen opgesloten en de justitie zal be slissen wat er met het tweetal moet ge beuren. In een kort geding, dat vier Wage ningse kruideniers aanhangig hadden ge maakt tegen twee filiaalbedrijven in Wa- geningen zijn de winkeliers in het gelijk gesteld. De president van de Arnhemse rechtbank heeft de bezwaren van de filiaal bedrijven tegen het vakantierooster, dat de gemeenteraad had vastgesteld, afgewe zen en de beide filiaalbedrijven bevolen zich te houden aan de vakantiesluiting op straffe van het betalen van een dwang som van 5.000 voor elke dag dat de regeling wordt overtreden. Aan de veiling „Eendracht" te Gronin gen zijn deze week voor het eerst par tijtjes blauwe bessen aangevoerd, 'n nieuw produkt uit Drente, dat uit Amerika ge ïmporteerd is en thans ook bij consumen ten en telers zijn weg gaat vinden. Op de veiling was de prijs per doosje van 250 gram 59 cent. De blauwe bes is een pro dukt, dat op de Drentse gronden betrek kelijk eenvoudig kan worden geteeld. 67. Nou, zeg, zei Snup. Sijpie mag wel wat opschieten, anders komen we nog te laat op school! Ja, zei Swop. Laten we maar eens roepen! Ze zetten hun handen aan de mond en riepen. Sijpie!.Sijpie! Waar zit je? Op schieten, of we komen te laat! En ja, daar kwam de dikke Sijpie ein delijk aanhollen. Bij de Nederlandse Spoorwegen is een commissie voor planologisch onderzoek ingesteld, die tot taak heeft de toekom stige plaats van het spoorwegbedrijf in een veranderd Nederland te bestuderen. Het wordt van het grootste belang ge acht dat de Nederlandse Spoorwegen zich bij de veranderingen, die door het Rijks instituut voor het Nationale Plan, provin ciale planologische diensten, gemeenten en andere instellingen worden voorbereid, zullen weten aan te passen. De nieuwe commissie zal zich onder meer een beeld moeten vormen van de toekomstige ver voersbehoeften. Daarbij zullen de ver schillende wijzen van vervoer, vervoers stromen, het lijnennet en de rentabiliteit van nieuwe projekten aan een onderzoek worden onderworpen. De volgende week zal op een van de oevers van het Oude Eemskanaal te Delf zijl een hoeveelheid water uit de rivier de Nijl worden gegoten. Op woensdag 15 augustus des morgens om 11 uur zal namelijk een fles Nijlwater wor den stukgeslagen tegen de boeg van de sleepboot „Baher", die in aanbouw is op de scheepswerf van de firma Nies- tern uit Delfzijl. De echtgenote van de ambassadeur van de VAR., mevrouw Chatila, zal de voor de Suezcanal Authority gebouwde sleep boot te water laten. De bouw van de Mytylschool bij de Kromme Rijn te Utrecht gaat niet min der dan 288.158, meer kosten dan de begrote 1712.280 omdat er „enkele on- volkomendheden" in de constructie zijn, Tijdens een vergadering van de Utrechtse gemeenteraad hebben alle partijen hun ontstemming uitgesproken over de gang van zaken. Wethouder van der Vlist zei dat de architecten niet voor rede vatbaar zijn en wethouder Derks merkte op dat er niet volgens de goedgekeurde teke ningen wordt gewerkt. De bouw van deze school voor buitengewoon lager onderwijs van de Mytylstichting die door de ge meente moet worden bekostigd, duurt nu al twee jaar. In de machinekamer van de Nederland se kustvaarder „Vrede" heeft men in Ant werpen het lichaam gevonden van de ma chinist B. Schlosser. De „Vrede", die met ernstige averij naar Antwerpen is ge sleept, was nabij Terneuzen in aanvaring geweest met het Amerikaanse vrachtschip „Hurricane". Het Nederlandse schip liep een diepe scheur in de achtersteven op, waardoor de machinekamer onder water kwam te staan. Pas bij aankomst in Ant werpen vond men het lichaam van de ma chinist. Het maandblad „Rijdend Nederland" en het weekblad „De Automobilist" zullen een fusie aangaan als gevolg waarvan zij ge combineerd als weekblad zullen verschij nen. Het gefuseerde blad zal de titel „Rij dend Nederland-De Automobilist" dragen. De directie zal worden gevoerd door We gener's Couranten Concern N.V. De re dactie zal worden verzorgd door de heren J. Joppe (hoofdredacteur), H. Hegeman en J. van der Meijde. DEN HAAG, 10 augustus Voor de derde maal zullen in september Europa zegels worden uitgegeven. Behalve door Nederland zullen voor zover bekend, zegels naar het gemeenschappelijke ontwerp wor den uitgegeven door België. West-Duitsland Frankrijk, Griekenland, Ierland, Italië, Luxemburg, Noorwegen, Turkije, IJsland en Zwitserland, terwijl Portugal een eigen motief voor de zegels heeft gekozen. Evenals in de vorige jaren wordt de Europazegel van Nederland in twee waar den uitgegeven: 12 en 30 cent. De achtergrond van de zegel van 12 cent is goudachtig geel; van de zegel van 30 cent blauw. De bladeren zijn op beide zegels citroengeel. De stam van het boom pje, de tekst en de waarde-aanduiding zijn zwart. De zegels zullen voor het publiek ver krijgbaar zijn van 17 september tot 13 ok tober 1962, of zoveel langer als de voor raad strekt. De geldigheid voor de fran kering eindigt op 31 december 1963. In Zwagerveen bij Kollum (Fr.) is vrij dagavond een loods, waarin vier perso nenauto's stonden, door brand verwoest. De vlammen sloegen over naar een wo ning, die ook in de as werd gelegd. Van de inboedel van de woning kon niets wor den gered. Een week. De Bredase politierechter heeft de Ierse zeeman, die zondagavond met een stukgeslagen bierglas een kelner in het Bredase Oranjehotel heeft aange vallen, conform de eis van de officier van Justitie veroordeeld tot een week gevan genisstraf met bevel tot onmiddellijke ge vangenneming. Ondergrondse garage. In Rotterdam zal een ondergrondse parkeergarage wor den gebouwd voor 760 auto's. Deze garage, die 9,5 miljoen gaat kosten, komt onder het schouwburgplein, onder de huidige parkeerplaats tussen de schouwburg en het toekomstige concertgebouw. Een voetgan gerstunnel zal een verbinding vormen tus sen garage en concertgebouw. In een huis in de Duizenddraadsteeg te Leiden, waar zes jeugdige kinderen alleen thuis waren, heeft een brand ge woed welke het leven heeft gekost aan de bijna anderhalf jarige Arie van Ton geren. Mevrouw Van Tongeren, moeder van acht kinderen, was met een zoontje van 11 jaar boodschappen gaan doen. Van haar andere kinderen speelde de één bui ten. De vijf anderen hebben vermoedelijk met Vuur gespeeld. Toen er brand ontstond zijn zij naar buiten gerend, waarbij ook een baby van zes weken werd meegenomen. Tegen omstanders vertelden zij dat hun broertje Arie nog op de zolder lag te sla pen. Voor de brandweer bleek het onmo gelijk, via de inmiddels ook fel brandende trap naar de zolder te komen. Door een gat in het dak te hakken wist zij op de zolder te komen, maar het kind bleek reeds in de rook gestikt te zijn. Sinds donderdag spoelen op de kust van Zeeland glazen potjes aan, die zeer waar schijnlijk een geneesmiddel bevatten, dat gevaarlijk kan zijn voor de gezondheid. De potjes hebben de vorm van een weck fles en zijn vijf cm. hoog en drie cm. breed. Zij zijn gesloten met witte plas tic doppen. Zij bevatten elk 25 langwerpi ge capsules. De op de stranden van West- kapelle en Zoutelande aangespoelde pot jes zijn opgezonden naar een laborato rium ter analysering. Tot dusverre zijn bij de politie ongeveer vijftig potjes inge leverd. Ook in Zeeuws-Vlaanderen zijn dergelijke potjes aangespoeld en op Schou wen zijn er al ongeveer vijftig gevonden. Het1 K.N.M.Ï. deelt mede: Tijdens het weekeinde blijft het weer in ons land onder invloed van een depres sie, waarvan het centrum vanmorgen ten westen van Schotland was gelegen. De eerste regenzone van de storing passeerde vanmorgen in hoofdzaak ten noorden van ons land. Een tweede regenzone, die tegen middernacht ons land bereikt, zal echter meer regen veroorzaken. Daarna stroomt koelere lucht het land binnen, waarin en kele buien voorkomen maar ook enkele plaatselijke opklaringen, voornamelijk in de kuststreken. WEERRAPPORXEN Maxtmum-teniparatum binnen- en buitenland c? Neerslag: laatste at uur. 5S V aB Den Helder zwaar bew. zzw 18 0.4 Ypenburg geheel bew. zw 19 0 Vlissingen geheel bew. zw 19 1 Eelde geheel bew. zw 19 5 De Bilt geheel bew. zw 19 0.3 Twente geheel bew. zzw 20 0 Eindhoven geheel bew zw 20 0.3 Zd-Limburg geheel bew. zzw 19 0.1 Helsinki regen zzo 18 2 Stockholm regenbui zw 19 2 Oslo onbewolkt w 16 7 Kopenhagen licht bew. wzw 16 8 Aberdeen regen z 16 9 Londen geheel bew. zw 22 0 Amsterdam motregen zw 19 0.1 Brussel motregen zw 19 1 Luxemburg zwaar bew. zzw 18 0.3 Parijs onbewolkt zw 21 0 Bordeaux mist windst. 25 0 Grenoble onbewolkt windst. 26 0 Nice onbewolkt n 29 0 Berlijn geheel bew. zw 22 0 Frankfort zwaar bew. zzw 24 0 München half bew. zzw 24 0 Zürich onbewolkt windst. 24 0 Genève onbewolkt windst. 26 0 Locarno onbewolkt windst. 26 0 Wenen onbewolkt windst 27 0 Innsbruck mist windst. 26 0 Rome onbewolkt windst. 31 0 Madrid onbewolkt ono 28 0 Mallorca onbewolkt n 34 0 Lissabon onbewolkt windst. 0 Ajaccio onbewolkt nw 31 0 Zondag 12 augustus Zon op 5.18 uur, onder 20.12 uur. Maan op 17.46 uur, onder 1.22 uur. Maandag 13 augustus Zon op 5.19 uur, onder 20.10 uur. Maan op 18.41 uur, onder 2.14 uur. Maanstanden 15 augustus 21.10 uur eerste kwartier. 22 augustus 11.27 uur volle maan. 30 augustus 4.09 uur laatste kwartier. Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 11 augustus Hoog water 11.31 en uur. Laag water 6.50 en 19.23 uur. Zondag 12 augustus Hoog water 0.02 en 12.44 uur. Laag water 8.06 en 20.40 uur. Maandag 13 augustus Hoog water 1.14 en 13.51 uur. Laag water 9.17 en 21.46 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 2