Hoe de voetbalver. „Velsen" in 40 jaar reilde en zeilde KERKD GRATIS FOLDER VESPA Fa. PRUIS Zoon VESPA Fa. Schuit Zoon Heemskerk moet van Ged. Staten een hogere straatbelasting gaan heffen AREND REIJM Havenberichten Meer huizen en meer huisvuil in Heemskerk Wethouders Beverwijk A. Hoeben kreeg vandaag Koninklijk zilver Harddraverij voor boerenpaarden IJmondverenigingen HAGED00RN FILM EN FILMWERELD 'n Haarscherp beeld met televisie van RADIO BEGKEfi voor RIJLES ZATERDAG 11 AUGUSTUS 1962 Gezellig begin tussen grazende koeien Laat uw hond niet rondslenteren Inbraak in strandwinkel Dit jaar 57 mijnen in de Noordzee gesignaleerd Man ontsnapt uit strafgesticht Auto-, Motor- of Scooterles? KERKWEG 67 - SANTPOORT Vraag de Vespa dealer met grammofoonplaatje! Voorzieningen voor 160 etagewoningen in Heemskerk DAMES, DAMESKAPSALON El Cid RADIO RECKER is „SUCCES" Het 40-jarige „Velsen", de bekende r.-k. sportvereniging, moge dan nu de beschikking hebben over een tweetal seniorenvoetbalvelden en een voor de aspiranten en de welpen, een der op richters van de vereniging, de,heer S. J. Wittebrood, wist ons te vertellen, dat „Velsen" ook andere tijden gekend heeft, èn ten opzichte van de terreinen èn. van de financiën. Op 27 april 1922 werden in een verga dering in café „De Tuinman" van de heer J. Böhm, gelegen aan de Hagelin- gerweg, de eerste stappen gezet en op 22 juli 1922 werd de vereniging officieel opgericht. De wedstrijden werden aanvan kelijk gespeeld op een terrein van „Aus- picius et Telis" gelegen aan de Kapelweg. Men stelle zich, aldus de heer Wittebrood, geen stadion voor, maar een grasveld, door de koeien goed voorzien van „een en an der', 2 goals aanvankelijk zonder doel- netten en 2 balken over een sloot. Was sen moesten de spelers zich in kleine teil tjes en het water moesten zij uit voor noemde sloot halen, waartegen niemand ook de tegenpartijen niet bezwaar had. Met een zelfgemaakte „krijtkar" werden de lijnen getrokken en van een gekocht oud, maar gaaf hokje, werd een kleedhuis ge maakt. De eerste tegenpartij was „Concor dia" uit Hillegom en bij deze openingsont moeting zorgde „Soli Deo Gloria" voor de vrolijke noot. De entree-gelden bedroegen f 6.15: 61 personen hadden ieder een dub beltje betaald, en één persoon had boven dien nog 5 cent fooi gegeven. Santpoort werd Velsen Na 2 jaar vond boer van der Peet, dat „Santpoort" zo heette het tegenwoor dige „Velsen" toen nog -lang genoeg op zijn weiland gespeeld had en verhuisde de club naar Driehuis, waar Frans Jan sen een terrein ter hoogte van de tegen woordige P. C. Hooftlaan beschikbaar stel de. Maar verhuizen kost bedstro, vooral wanneer je oude rommel verplaatst, aldus de heer Wittebrood. Weer twee jaar later was „Santpoort" óók daar uitgevoetbald, want de gronden aan de PC Hooftlaan, Vondellaan enz. wer den voor bouwterrein in gereedheid ge bracht. Men verhuisde toen naar een ter rein, gelegen bij het „Terras'-bos. Dit veld lagen nogal schots en scheef bij, maar daar wisten de leden raad op. Zes weken lang werkten ze er in de avonduren, met zijn twintigen aan en toen was de zaak voorelkaar op een kleedhuis na, want het oude had het begeven. Met eigen volk werd er toen een nieuwe kleedgelegenheid gemaakt, tweemaal zo groot als de vorige. Ja, ja, in die oude tijd stonden de leden voor niets Nog eenmaal zou de club verhuizen. De paters van het Missiehuis kochten een complex weiland aan de Kwekerslaan voor sportbeoefening door de a.s. missionaris sen en op deze terreinen mocht Velsen ook spelen en., speelt er nog. Hier stre den Arie Schoorl c.s. onder meer om het landskampioenschap van de RKF tegen „Mullo" uit Helmond, S.D.O.U.C. uit Ulft en TYBB uit Haarlem. Varken In de aanvang van dit artikel schre ven we ook, dat Velsen ten opzichte van de financiën andere tijden gekend heeft. Hoe men soms aan geld kwam, vertelde de heer Wittebrood ons ook. Men kocht een varken, dat door slager Halff geslacht, verdeeld en in de etalage „met veel tam tam" geëtaleerd werd. Loten werden ver kocht en de winst verhuisde naar Velsens penningmeester. Viermaal werd een boot tocht georganiseerd in een helder ge schrobd veebootje naar Volendam of Loenen aan de Vecht, een buffet was aan boord, een draaiorgel zorgde voor de mu ziek en.de kas voer er wel bij Ten aanzien van de geleverde prestaties in de loop der jaren wist de heer Witte brood een aardige bijzonderheid te ver tellen. In seizoen 1928—1929 wilde het be stuur het eerste elftal terugtrekken uit de 2de klasse der RKF, omdat men zich door vertrek van een aantal spelers te zwak waande voor deze afdeling. Dit terugtrek ken werd niet geaccepteerd en men start te dus wél in de 2de klasse. De eerste wedstrijd werd met 32 verloren, maar. aan het einde van het seizoen ging de kampioensvlag in top. „Het kan verkeren", zei Breeroo Jubileumcadeau? En nu speelt Velsen nog in de tweede klasse, maar in die van de KNVB. Wat zouden de spelers ervan denken om het be stuur in dit jubileumiaar weer een kam pioenschap aan te bieden? Het bestuur van de Vereniging van Die renbescherming deelt mee dat in deze week in Velsen en omgeving een ongekend groot aantal honden, men schat ongeveer twaalf, niet bij hun eigenaars znij teruggekeerd. Ofschoon er geen aanwijzingen zijn dat er sprake zou zijn van opzetelijke handelin gen, raadt het bestuur de bezitters van honden aan, de dieren niet los te laten lopen. In de nacht van donderdag op vrijdag werd ingebroken in de strandwinkel De Tabaksdoos op het Winkelplateau op het IJmuider strand. Men kwam door de afge sloten deur aan de achterzijde binnen. Er werd een hoeveelheid sigaretten ont vreemd. De Velsense politie heeft de zaak in onderzoek. BREMEN (DPA) Dit jaar zijn reeds 57 drijvende mijnen uit de laatste oorlog in de Noordzee waargenomen, aldus een mededeling van het Instituut voor Scheep- vaartonderzoek in Bremen, tegen 46 vorig jaar. De meeste meldingen kwamen de laatste tijd uit de buurt van het eiland Wight en de Ierse westkust. Een 30-jarige inwoner van Klazienaveen, die was gedetineerd in de strafgestichten te Veenhuizen, is ontsnapt. De man werkte in een der tuinen, die bij de gestichten be horen. Advertentie VANOUDS HET ADRES De enige rijschool ln de gemeente Velsen die gediplomeerd is door K.N.A.C. - A.N.W.B. - K.N.M.V. F.N.O.P. en VAMOR Het bewijs van vakmanschap. Door onze vakkundige lessen leert u goed en veilig rijden. TEVENS RIJBEWIJS CENTRALE Telefoon 8930 en 8947 (02560) ONDERWIJZER VOORGEDRAGEN B. en W. van Velsen stellen de raad voor om met ingang van 28 dezer te benoemen tot onderwijzere in vaste dienst aan de openbare Prof. Dr. Ph. Kohnstammschool (voor voortgezet gewoon lager onderwijs) te IJmuiden de heer P. Doves te Zaandam. Zondag 12 augustus IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Nieuwe Kerk, 10 u. dr. C. Brouwer; 19 u.: ds. G. van Doorn; De Rank, geen jongerendienst; Bethle- hemkerk, 10 u.: A. de Jong; 19 u.: ds. A. Post, jeugddienst; Jeugdkapel, 10 u.: A. Aleman. Geref. Kerk, Ichthuskerk, 9.30 u.: ds. G. H. Homans; 17 u.: ds. G. Assies; Petra- kerk, 9.30 u.: ds. G. Assies; 17 u.: ds. J. van Leeuwen; Strand Zeeloods, 11 u.: ds. G. Assies. Geref. Kerk (Vrijgemaakt), Rambonnet- laan, 9.30 en 17 u.: ds. B. te Velde. Chr. Geref. Kerk, 10 u.: leesdienst; 17.30 u.: ds. J. J. Rebel. R.-K. Kerk, Gregoriuskerk, 8.30 en 10.30 u.: Petruskerk, 7, 8, 9.30, 11.30 en 17 u. Oud-Katholieke Kerk, 8 u.: vroegmis; 10 u.: hoogmis; 19 u.: vespers. Baptistengemeente IJmond, Cultureel Centrum, 10 u.: Jac. Schouten. Duitse dienst, Strand Zeeloods, 10 u.: dienst. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herder Kerk, 10 u.: ds. J. H. W. Dickhout. Geref. Kerk, Bethelkerk, 9.30 u.: ds. J. van Leeuwen; 17 u.: ds. G. H Homans. R.-K. Kerk, H. Laurentius van Brindisië, Willemsbeekweg, heilige mis 6, 8, 9.15 (Hoogmis); 11 en 12.15 u.; 18 u.: avond mis. Advertentie IMPORTEURS: IMPORT "NEGA" N.V. G.A.M. N.V. NEDESPA Rotterdam Soerweg 25- Roermond Telefoon 176600 Telefoon 4354 Hoofdagent IJMUIDEN en OMSTREKEN MARKTPLEIN 1 - IJMUIDEN FEL V7K< Hoofdagent BEVERWIJK en OMSTREKEN BHKESTH A AT 151 BEVERWIJK l'EI ttï Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Mado 2 van Hamburg; bijlegger IJrmaiden; Colette, Felixtowe, bijlegger IJmuiden; Sylt, Hamburg; Eemstroom. Grangemouth; Nieuwied, Londen; Bern, Par; Peter Frese, Kristinaham ;Burmingham, Grange mouth: Tor, Londen; Scheldeborg, Londen, ledig voor IJmuiden; Gniezno, Stettin; Arabert, Gefle, erts voor IJmuiden; Marco Polo, Southampton Lydia W.. Middelburg; Oosterburgh. Rotterdam Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Cornells Houtman van Londen; Sigrid Reuter, Tuapse; Servaaskerk, Antwerpen; Annemarie, Onega. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Rema naar Swansea, walsmateriaal van IJmuiden, Gronin gen, Basse Indre, walsmateriaal van IJmuiden; Ko-ngsholm, New York; Maina Morasse, Constan- za; Herm. L., Newhaven, kunstmest van IJmui den; Anneliese, Vitoria; Bernd Becker, Aarhus; Startpoint, Clochester, kunstmest van IJmuiden; Marconi, Delfzijl; Irruke, Tripoli; Wormo, Rotter dam; Spaarneborg, Mantyluoto, zout van IJmui den; Wasaland, Marieham, ledig van Velsen; Martha Ahrens, Hamburg; Mado 2, Vlissingen. bijlegger IJmuiden; Mies, Rauma; Camerounkust, Dakar Waldeck, Antwerpen; Midas, Gothenburg; Dido, Kopenhagen; Doha. Banias; Nord'holm, Li verpool; Zuiderkerk, Lissabon; Yewmouth, Lon den, walsmateriaal van IJmuiden; George C.. Igarka: Bomheim, Barbados; Stad Leiden, Genua; Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Gouwe- stroom naar Londen; Greta, Ballina, stijfsel van Zaandam; Tor, Malimö. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). In februari van dit jaar werd door de gemeenteraad van Heemskerk besloten, de tarieven van de straatbelasting te ver hogen van 3 percent tot 6 percent en van 6 tot 8 percent van de belastingopbrengst der ongebouwde, respectievelijk gebouw de eigendommen. Met ingang van 1962 werden de tarieven der rioolbelasting belangrijk verhoogd en de tarieven der reinigingsrechten werden zelfs verdubbeld. Gelet op deze tariefsverhogingen en mede gelet op de belastingdruk in omlig gende gemeenten kon Heemskerk destijds niet de vrijheid vinden de tarieven van de straatbelasting zodanig te verhogen dat aan de suggestie van het college van Ge deputeerde Staten werd beantwoord. Dit college stelde namelijk voor de tarieven van de straatbelasting te verhogen tot 10 en 5 percent v^m de belastbare op brengst der gebouwïè;. respectievelijk on- e eigendommen, volgende redenen werden hiertoe door het college van Gedeputeerde Staten aan gevoerd. Het zou niet juist zijn dat enkel wordt uitgegaan van de vergelijking der be lastingdruk in deze gemeente en een aan tal omliggende gemeenten. Er dient name lijk rekening te worden gehouden met de financiële positie der gemeente, met name met de tekorten, welke de begrotingen over de dienstjaren 1961 en 1962 te zien geven. Deze tekorten zijn van dien aard. dat het vóór alles noodzakelijk is dat de eigen inkomsten worden opgevoerd, in In verband met het feit, dat in de ge meente Heemskerk momenteel 1500 wo ningen in uitvoering zijn, waaraan dit jaar nog enige honderden zullen worden toege voegd, hebben B. en W. de gemeenteraad voorgesteld krediet te verlenen ad 54.000 voor de aanschaf van een derde (hydrau lische draaitrommel-) vuilniswagen. Heemskerk wil ook op korte termijn overgaan tot aankoop van 500 vuilnis vaten. De kosten van deze aankoop be dragen 4.000. In het najaar 1962 zullen dan opnieuw 1000 vuilnisvaten besteld moeten worden ten behoeve van de wonin gen, welke in 1963 gereedkomen. Hiermede zal een bedrag ad f 8000 gemoeid zijn. Vorig jaar heeft de gemeenteraad van Heemskerk besloten tot de bouw van 160 etagewoningen in het plan „Oosterwijk", hiervoor de nodige kredieten beschikbaar te stellen en bijdragen uit 's Rijks kas te vragen. Deze woningen zullen na gereed koming worden overgedragen aan de r.k. woningbouwvereniging ..Ons Huis". Het ligt in het voornemen om deze etage woningen. evenals dit is geschied met andere complexen etagebouw, te voorzien van centrale tv en fm antenne-installatie en loze leidingen. De kosten hiervan be dragen f 9.616. Bovendien is nog f 24.000 nodig voor de aankoop van warmwaterdoorstroomappa- raten ten behoeve van deze 160 etage woningen. STRANDEXPLOITATIE HEEMSKERK De gemeenteraad van Heemskerk heeft pogingen aangewend om ondanks veel moeilijkheden dit jaar toch een verant woorde strandexploitatie te verkrijgen. Het stadsbestuur is met een en ander in zoverre geslaagd, dat het mogelijk is ge bleken de in het bezit van de gemeente zijnde gebouwtjes van de strandexploita tie door een gegadigde tot het eind van dit zomerseizoen te doen exploiteren. Het bleek in dit verband noodzakelijk de betreffende gebouwtjes provisorisch te repareren. Deze reparatie, alsmede het vervoer van de opslagplaats naar de gemeentelijke werkplaats, het vervoer van deze werk plaats naar het strand, het aldaar ge bruiksklaar monteren en het aanstaande vervoer naar de winteropslag vergt een uitgave van f 3120. elk geval voor wat betreft de tarieven der straatbelasting, tot de respectieve per centages als eerder genoemd en waarop door het kollege van Gedeputeerde Staten wordt aangedrongen. Wanneer deze tariefs verhogingen tot stand komen, zal de be lastingopbrengst stijgen met een bedrag liggende tussen de 8.000 en 9.000. B. en W. van Heemskerk menen de raad thans te moeten voorstellen de wijziging, waartoe in de raadsvergadering van 23 februari 1962 werd besloten, in te trekken en een nieuwe verordening op de heffing van een straatbelasting in de gemeente Heemskerk te willen vaststellen tot de daargenoemde percentages, te weten tot 10 en 5 percent van de belastbare op brengst der gebouwde, respectievelijk on gebouwde eigendommen. Gisteravond zijn tijdens een bijeenkomst op „Scheybeeck" door de P.v.d.A. de kan didaten voor wethouder bekendgemaakt. Het zijn de heren E. Gerritse en Th. Rente naar. Door de K.V.P. zijn voorgedragen de he ren A. J. Hermes en W. J. Vessies. Burgemeester Bruinsma van Beverwijk heeft hedenmorgen aan de heer A. Hoe ben, broodbezorger van de Coöperatieve Vereniging Kennemerland. de eremedaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, uitgereikt. De heer Hoeben is vandaag namelijk 50 iaar in dienst van genoemde vereniging. Bij zijn vorig jubileum, tien jaar geleden, werd hem reeds de bronzen medaille toe gekend. De plechtigheid had hedenmorgen plaats ten huize van de heer Hoeben. aan de Alkmaarder weg. Advertentie Dank zij onze perfekte haarbe- handeling kunnen wij u een vlot en modern kapsel garanderen REGGESTRAAT 86 hoek Rijnstr. Bushalte Scheldestr, - Tel. 4546 (R e x) Onder de krachtige leiding van Anthony Mann die enige ervaring heeft in het maken van heldensagen (Ci marron, The man of the West) is de geschiedenis van de mid deleeuwse Spaanse edelman Rodrigo Diaz de Bivar in de gedaante van Charlton Heston op het super technirama- doek gebracht, in alle kleur en bonte afwisseling die bij dit soort historische filmfresco's behoren. Met spannende ge vechten en grootscheepse be legeringen, en een kleurige stoet van medewerkers onder wie Sophia Loren en Raf Val- lone, is El Cid het spektakel stuk van het jaar geworden. „El Cid" is de hele week in Rex te zien. Zondagmiddag „Daar droomt elk meisje van". Matrozen in nylons (City) In „Matrozen in nylons", de film die tot en met zondag in City draait, zijn hondervijftig Britse marva's het beu ge worden alleen maar theoretische oefe ningen te-krijgen. Zij willen met alle ge weld ook op een oorlogsschip varen. Met het argument „een oorlogsschip is al leen voor mannen" wordt een verzoek daartoe afgewezen. Onder leiding van hun officier overvallen de meisjes echter een oorlogsbodem die klaar ligt om uit te varen. Listen van een bemanningslid om met de anderen te kunnen ontsnappen mis lukken. De admiraliteit zendt een ander schip uit om het vaartuig met de marva's terug te halen. Het eerste salvo, afge vuurd door de marva's, is echter voldoen de om dat schip op de vlucht te doen slaan. In een Nato-oefening brengen de Marva's zelfs het Amerikaanse vlaggeschip tot zin ken. Een verschrikkelijke storm is de domper op de vrouwelijke vreugde. Alle marva's worden zeeziek en moeten toch de hulp van de mannen inroepen. Deze zeer amusante geschiedenis werd door David Macdonald zeer aanvaardbaar ver filmd. „Matrozen in nylons" is een van de betere lachfilms. Maandag-, dinsdag-, en woensdagavond „Een vrouw voor het leven" met Ruth Leeuwerik in de hoofdrol. Ruth speelt de dochter van de dirigent van een militai re muziekkapel, als moeder en als oma. We zien hoe zij met veel getrompet en nogal rumoerig gezin gelukkig maakt. Wie houdt van Duitse vrolijkheid moet deze film maar gaan zien. Zondagmiddag „De held van Marathon", woensdagmiddag in een vakantiematinee „De spoorzoekers" en donderdagavond in de cyclusvoorstelling de muziekfilm „das Dreimaderlhaus", met onder anderen Ru- dolf Schock. Karlheinz Böhm, Hannerl Matz en Magda Schneider. In Beverwijk (Kennemer Theater). De kleu renfilm „Sappho, de Venus van Lesbos" gaat over een opstandelingenleider en de priesteres Sappho die met elkaar willen huwen. De opstandeling wil de tiran Me- lanchrus van de troon stoten. Sappho wil Met het beschrijven en illustreren van de harddraverij voor boerenpaarden, welke vrijdagavond in de Hoofdstraat te Santpoort werd gehouden, zouden Kie vit en Braakensiek gemakkelijk enige pagina's van een boek als „Dik Trom" hebben gevuld. Want de vele honderden enthousiaste toeschouwers, die zich aan beide zijden onder de bomen van deze dorpsstraat hadden opgesteld, vormden een sfeervolle entourage voor een ouder wets-gezellig volksfeest. Voor deze, door de harddraverijvereni ging „Santpoort en Omstreken" georgani seerde wedstrijd, hadden zich achttien ge gadigden voor de geldprijzen gemeld. On der de deelnemers bevonden zich twee jongedames, waarnaast drie jeugdige rui ters zich als rijdier van een pony bedien den. De opgave luidde, dat de deelnemers halverwege moesten afstijgen, om hier een luchtballonnetje in ontvangst te nemen, met welk attribuut de finish dan het eerst diende te worden bereikt. Er werd gereden volgens het systeem van afvallers, zodat tenslotte vier prijswinnaars voor de finales overbleven. Bij deze „hindernis", waar de ruiters van de ballon werden voorzien, hadden zich de meeste toeschouwers geconcen treerd, in de verwachting, dat zij hier van humoristische tafereeltjes getuige konden zijn. En men is hier allerminst in teleur gesteld. Bijna spectaculair was de strijd tussen twee ponyruiters, die hun rijdieren, na het verkrijgen van de ballon met geen mogelijkheid meer in draf konden krijgen. De een kwam tenslotte tergend langzaam in de goede richting, om zich hier toch nog door zijn mededinger, die onverwacht een formidabele spurt had ingezet, met de spreekwoordelijke „neuslengte" juist voor de finish geklopt te zien. Niet minder hi lariteit verwekten de wanhopige pogingen van de ruiters hun paard in toom te hou den, wanneer de ballonnetjes ontploften en de dieren hun schrik met wilde spron gen afreageerden. Uiteindelijk wisten vier deelnemers de finales te bereiken, waar hun een extra moeilijkheid in de weg werd geleg'd door het voorschrift, dat nu twee ballonnetjes moesten worden meegevoerd. En om de spanning te verhogen, viel de beslissing telkens pas in de derde rit. Ten slotte konden de volgende winnaars worden bekendgemaakt: 1. Bram Vrugt; 2. G. Wagemaker; 3. Wijnand van Veen en 4. Henk Tervoort, die respectievelijk vijf tig, vijfentwintig, tien en vijf gulden rijker de geïmproviseerde renbaan konden ver laten. ook al op de troon komen. Twee geharde beroepsmilitairen zijn de tegenstanders. Alles loopt na twee uur goed af. Van zondag tot en met maandag draait „De grote dwaasheid", een rolprent over twee Italiaanse deserteurs. De film is gen mengsel van humor, bloederigheid en 1 melodramatiek en speelt zich af tijdens pie tweede wereldoorlog. In„Therese Etien- ne". die heden m de nachtvoorsteliing draait, zijn vader en zoon verliefd op de zelfde vrouw zondagmiddag „Bloed wraak". (L ux o r) De directie van het Luxor- Theater heeft terecht gemeend „El Cid" waarover wij hierboven reeds schreven, te moeten prolongeren. Voor de middag voorstelling op dinsdag, woensdag en donderdag staat „Walt Disney-festival" op het programma, met tekenfilms en fragmenten uit films van Walt Disney. (W. B. Theater). In de Witte Bio scoop kan men deze week weer terecht als men spanning zoekt. Vanavond „Slaven- karavaan", waarin Kara ben Nemsi in Egypte een bende slavenhalers te lijf gaat. Zondag en maandag „Operatie vals- geld" over het in omloop brengen van mil joenen valse ponden, waardoor Hitier aan het einde van de oorlog meende Groot Brittannië op de knieën te kunnen brengen. Dat lukte natuurlijk niet. Zondagmiddag „Marineduivels", de geschiedenis van een onderzeebootoperatie en de menselijke problemen die daaraan vastzitten. NIEUWE STRAATNAMEN In Heemskerk worden thans twee com plexen van elk 24 woningen gebouwd res pectievelijk gelegen tussen de Rossini- straatVerdistraat en tussen de Verdi- straatBeriozstraat, waarbij nog twee straten moeten worden aangelegd. Daar in de wijk „De Oosterzij" namen van componisten zijn gebruikt voor straat namen. dient dit uiteraard ook in dit geval te geschieden. De keus van B. en W. is hierbij gevallen op de opera-componisten Mascagni en Donizetti. Advertentie ir uitgebreide service door staf van eigen T V -technici: ir enorme ervaring op het gebied van antennebouw; "tr ruime sortering tentoongesteld in een moderne showroom: ft 4 topmerken, n.l. PHILIPS - ARISTONA - ERRES BLAUPUNKT Ook toonaangevend in de VIEUWSTE RADIOTOESTELLEN TRAWLERKADE 64 - TELEFOON 6491 MAANDAG 13 AUGUSTUS Openbare leeszaal, Plein 19.45, IJmuiden- Oost, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur Filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord 14 tot 17 uur. R.-K. leeszaal, Willemsbeekweg 96, IJmuiden-Oost, 14.30 tot 17.30. 16—17.30 (jeugd) en 19 tot 21 uur. Jozefhuis, Velsen- Noord, 14 tot 17 en 19 tot 21 uur. Raadhuis, Velsen, 11-12 u.: spreekuur burgemeester. Raadhuis, Beverwijk, 9.30 uur: spreek uur burgemeester. Leger des Heils, Edisonstraat 14, 10 u.: heiligingsdienst; 19.15 u.: openlucht bijeenkomsten; 20 u.: openbare samen komst (Edisonstr. 14). Doopsgez. Gem., Helmstraat, 10 u.: mej. A. J. Luikinga. Gemeente Gods, Cultureel Centrum, 10 u.: J. Jeninga. Geref. Gemeente, Cultureel Centrum, 10 en 17 u.: leesdienst. Jehovah's Getuigen, Koninkrijkzaal, Vel- serduinweg 248 19 u.: wachttorenstudie. Verg. v. Gelovigen, De Ruyterstraat 73, 10 u.: verkondiging van de dood des Heren: woensdag 20 u.: bijb'elbespreking. Ver. Vrijz. Herv., Abeelenstr. 1, 10.30 u.: ds. G. Nijenhuis. Evang. ver. Elon, Vareniusstraat 1, 10 u.: H. van Gent, 19.30 u.: ds. Zijlstra; 16 17 u.. openluchtsamenkomst op Markt plein: Th. Dikkers. VELSEN-ZUID: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk, 8.45 u.: ir. P. de Vos; 10 u.: ds. W. Ph. Leen man. VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, Noorderkerk, 10 u.: ds. H. P. Huisman; 19 u.: ds. N. Van Eg- mond. Geref. Kerk, 9.30 en 17 u.: ds. Slinger- berg. R.K. Kerk, St. Joseph, heilige mis; 6.45, 8. 9.15 en 11 u.: avondmis. Kerk van Jezus Christus v. d. Heiligen der laatste dagen, Wijckerstraatweg 81, 17 u.: dienst. Evang. Emanuel, 10 u. DRIEHUIS: R.-K. Kerk, St. Engelmundus, heilige mis: 7, 8.15, 9.45 en 11.20 u. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, Dorpskerk, 9 en 10 u.: ds. J. C. Remijn; De Hoeksteen, Sant poort-Zuid, 9.30 u.: ds. J. H. Klein Was- sink; Adventskerk (ziekenhuisdienst), 11 u.: ds. J. H. Klein Wassink. Chr. Geref. Kerk, Pniëlkapel, 10 u.: ds. R. J. van Pagee; 16 u.: ds. J. J. Rebel. R.-K. Kerk, O.L.V. Kerk, heilige mis te 7, 8.15, 9.30 en 11.30 u. Ger. Kerk, tijdelijk Ger. jeugdgeb., Schipbroekweg, 9 u.: 10.30 u., 17 u.: ds. H. J. Bavink. BEVERWIJK: Vrjje Evang. Gem., Koningstr. 117, 9 u. en 17.30 u.: Dienst. Evang. Uutherse Gem., 19 u.: ds. G. Nij enhuis. Maranatha, Baanstraat 10, 10 u.: Th. Polderman. Volle Evang. Gem., Groenelaan 74, 19.30 u.: J. de Graaf. Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 10 u.: ds. G. W. IJzerman; 19.15 u.: ds. W. Oorthuys; Oosterwijk-Meeresteyn, Chr. L.T.S. 10 u.: prof. A. van Selms; Jeugd kapel „De Opgang", 10 u.: Van der Pol. Vrijz. Herv. Kerk, Prinsesselaan, 10 u.: ds. J. Arth Mulder. Geref. Kerk, Moensplein, 9.30 u.: ds. Haaksma; 17 u.: ds. Struis; Geref. Kerk, Oosterwijk, Dommelsingel 4a, 8.30 u.: ds. C. Mak; 17.15 u.: ds. Van Dijk. Chr. Geref. Kerk, Prinsesselaan, 15 u.: ds. D. H. Biesma. Leger des Heils, Jan Alsweg 32, 10 u.: Heiligingssamenkomst; 12 u.: Zondag school; 16.30 u.: Kindersamenkomst; 20 u.: Verlossingsamenkomst. WI.TK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, 9 u.: Duit se dienst; 10 en 20.30 u.: ds, J. Borg- hardt. Geref. Badgastenkerk, Julianaweg, 10 u.: ds. Van Dijk; 19.30 u.: ds. C. Mak. HEEMSKERK: Ned. Herv. Kerk, Kerkplein, 10 u.: ds. W. C. Luuring; 19 u.: ds. G. W. IJzer man. Geref. Morgensterkerk, Constantijn Huy- gensstraat, 9.30 u.: ds. Struis; 17 u.: ds. Haaksma. R.-K. St. Laurentiuskerk, H. Missen 6.30 en 7.45 uur; Hoogmis 9.15 uur; Kinder mis II u.; Avondmissen 12 en 17.15 u. O.L. Vrouw van Lourdeskapel, H. Mis sen 3.15 en 10 u. HAARLEM: Church of England, Kinderhuissingel, Evening Service 3 p.m. Advertentie ■t BESTE ADRES (alle rijbewijzen) LUXE VERHUUR RIJBEWIJS VERNIEUWEN Lange Nieuwstr. 718 - Telef. 4333 BURGERLIJKE STAND VAN VELSEN BEVALLEN: G. Scholte-Schuttrups, z., Schulpweg 6, Velsen (noord); G. G. Been- Wortman, d.. Reggestraat V, IJmuiden; P. J. Hennevanger-van Deudekom, z.. de Noo- straat 110, IJmuiden (oost): J. Aarden burg-van Diessen, d„ Planetenweg 264, IJmuiden; G. M. Bakker-Oud, d., Hoofd straat 101, Santpoort; P. M. van Wetering- Molenaar, d., Velserduinweg 159, IJmuiden (oost); K. van Laar-Zon, d„ Sikenstraat 37, IJmuiden (oost); M. A. Knegjes-Glas, d., Guldewagenplantsoen 14, Velsen (noord); T. N. de Jong-Liem, z., Gijzenveltplantsoen 51, IJmuiden; E. A. Vester-Stam, d., Ken- nemerlaan 156. IJmuiden. OVERLEDEN: R Vogelvang, 69 jr., echt genote van R. Rill. Radarstraat 100. IJmui den; C Hagedoorn. 88 jr., weduwe van W. Schoen. Meeuwenlaan 9. IJmuiden (oost). GEHUWD: S. J. Nanne- C. B. Wubbolts, Zaandam, van Houtenstraat 59: W. Smit- W. M. E. Stevens, IJmuiden, Bloemstraat 17; J. Dol-H. M. Siebenlist, IJmuiden, Lier straat 7. ONDERTROUWD: G. Plug. Kompas straat 54. IJmuiden en M. van Vliet, Pla netenweg 182. IJmuiden; A. P van Oos ten Radarstraat 86, IJmuiden, en J. G. van der Wenst, Trompstraat 86. IJmuiden (oost); A. Aland, Bloemstraat 113, IJmui den en L. A. Binkhorst, J. van Heems kerkstraat 33, IJmuiden; J. Klinge, Acacia straat 40, IJmuiden (oost), en R. J. Duit man, Casembrootstraat 29, IJmuiden (oost), t.a. IJmuiden (oost), Acaciastraat 40; J. F. Bosse. de Lumeijstraat 23. IJmuiden (oost) en J. Ooms. Tuindersstraat 122. IJmuiden (oost): R Spaargaren. Ziilweg 58. Haarlem en A. B. van der Laan. Starrebosrhstraat 3 Velsen (noord); D W. Groeneveld. de Lumevstraat. 14. IJmuiden (oost en I. H. W Blok. Rusburglaan 7. Santpoort (zuid): M. Vertregt, Lindenlaan 19. Beverwijk en M. T. Visser. Stationsweg 65. Velsen (zuid) t.a. 's-Gravenhage, Anthonie Heinsius- straat 65; F. J. Brüggen. Stationsweg 76. Velsen (zuid) en J. A. Al M Samson, Sta tionsweg 76, Velsen (zuid).

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 7