Premies voor goede ideeën van personeel bij Hoogovens „Kijk Uit" organiseert toernooi voor snelschaken in IJmuiden IN DE VISHAL+EN OP ZEE SPORT IN DE IJMOND Jacht in moeilijkheden door Katwijker binnengebracht Opwekking van voorzitter om financiële bijstand SPORTRIJWIELEN COR 0LY STOFZUIGERS Suède en Lederkleding Teruggehaalde bromfietsen COR 0LY Bijna 2.5 mille voor zes man Voor behoud van Stadskern Beverwijk Maandag 17 sept, in Cultureel Centrum IJmondverenigingen vandaag en morgen „Veen"-beker ging naar Chris Duyker Havenberichten P. ONRUST ZOON DONDERDAG A 6 AUGUSTUS 1962 7 RALEIGH MAGNEET VESTING reeds vanaf ƒ109.— Breestraat 108 - Beverwijk Sigarettenautomaat opengebroken Brandje door omgevallen schijnwerper Munitie in nettenboeterij Auto ontvreemd Vrouw gewond na val van bromfiets Koperdieven gevat Kind fietste tegen auto BURGERLIJKE STAND VAN HEEMSKERK heerlijk voor de soep, p. p. 2.25 Soep-Braadkippen, p p. Braadkuikens, per pond Poulardes, per pond Piepkuikens, per pond Alles vers geslacht geen diepvries 2 00 2.50 2.50 2.50 DE SPECIAALZAAK VELDHUIS BREESTRAAT 12 - BEVERWIJK - TELEFOON 5629 Zeeuwse visserijschool begint in september met nieuwe cursus tegen aantrekkelijke prijzen verkopen wij onder garantie Breestraat 108 - Beverwijk STORMVOGELS HIELD JAARVERGADERING In de afgelopen week ontvingen zes per soneelsleden van de Koninklijke Neder- landsche Hoogovens en Staalfabrieken N.V. voor de door hen ingediende zeer goede ideeën premies tot een totaal be drag van 2440.- De heer J. C. v a n d e r E s t uit Vel- sen Noord, baas in de Buizengieterij ont ving 215 uit handen van zijn bedrijfs- chef de heer ir. J. M. Nijhoff. De heer Van der Est had voorgesteld de vaste wateropvangbak van cie koepel ovens losneembaar te maken om daar door bij reparatie aan de oven, tijd en materiaal te sparen. Bij de Elektrotechnische Afdeling ont vingen de heren S. E. M. Vis uit Sant poort, elektricien, en A. A. B o n t e k o e uit Velsen Noord, voorman, uit handen van de chef Technische Dienst IJzer en Staal Divisie, de heer I. van Ees een be loning van resp. 75 en 400. De heer Vis verbeterde de maximale stroom- beveiliging van de elektrofilters van de fijngasreiniging van de hoogovens I en II. De heer Bontekoe wijzigde de opstelling van de eindschakelaars voor de kleppen van de kooksweeghoppers van de hoog ovens I, II en III. Hierdoor is het aantal storingen verminderd, terwijl de veilig heid wordt verhoogd. De heer W. A. d e K o r t e uit Bever wijk, weegWerktuigmonteur bij de Buiten dienst Werktuigkundige Afdeling stelde voor de tachtig Van Berkel weegschalen in de bliksorteerderij aan davits op te hangen, waardoor beschadiging wordt voorkomen en zuiver wegen gewaarborgd. De heer De Korte ontving hiervoor 380 uit handen van de heer ir. J. de Vries, chef van de Werktuigkundige Afdeling. Aan de heer H. S j o e r d s m a uit Heemskerk, werkzaam^ als algemeen re serve bij de Sinterfabriek werd door zijn bedrijfschef de heer J. Maes een beloning Advertentie Een delegatie van het bestuur van de onlangs in Beverwijk opgerichte „Stich ting tot behoud en sanering van de be staande Stadskern", heeft deze week een bezoek gebracht aan de gemeente Hilver sum, waar het gezelschap hartelijk werd ontvangen door de burgemeester, de heer J. J. G. Boot. Aanleiding tot dit bezoek was het ver schijnen van een structuurplan voor de re constructie van de stadskern te Hilver sum. Dit plan is ontworpen door Jhr. ir. J. de Ranitz, stadsbouwkundige te Rotter dam', die ook als supervisor in stedebouw- kundige aangelegenheden optreedt voor de gemeente Beverwijk. Het structuurplan voor Hilversum, dat beoogst het behoud en de sanering van de bestaande stadskern, is gepubliceerd in „Publieke werken" het orgaan van de ver eniging van directeuren van gemeente werken. Het gesprek met burgemeester Boot heeft de bezoekers ervan overtuigd dat de Be- verwijkse Stichting de goede weg heeft ge kozen om te ijveren voor het behoud van de binnenstad. „Laat onze binnensteden niet sterven", zegt burgemeester Boot. In een onlangs gehouden persconferentie heeft hij een be roep gedaan op de overheid om de kernen van de Nederlandse steden niet door „bloedarmoede" te laten afsterven. Wij hebben, aldus burgemeester Boot, een plicht tegenover onze eigen bevolking en de forensen pit de grote steden. Zij willen in Hilversum kunnen wonen en winkelen. Na een rondgang door de bestaande stadskern, waarbij werd geconstateerd, dat Hilversum prachtige winkelbedrijven heeft, vertrok de delegatie van het bestuur weer naar Beverwijk. Zeer voldaan over de wijze, waarop zij in Hilversum was ontvangen en onder de indruk van de plannen, welke men daar heeft voor de reconstructie van de kern en van de voortvarendheid waarvan rpen bezield is om de uitvoering van deze plan nen te bevorderen. Een sigarenhandelaar aan de Zeeweg in IJmuiden deelde aan de politie mee dat men dinsdagavond zijn sigarettenauto maat had opengebroken. De daders, drie jongens allen van 16 jaar en afkomstig uit IJifiuiden Oost zijn door de Velser politie aangehouden. In het in aanbouw zijnde paviljoen van het provinciaal Ziekenhuis aan de Bre- derodelaan in Santpoort viël dinsdagmid dag een schijnwerper om waardoor een hoeveelheid bekistingshout begon te smeu len. De brandweer zorgde ervoor dat het vuur werd gedoofd. Toen de Velser politie dinsdagmorgen een onderzoek instelde in een IJmuidense nettenboeterij vond zij daar een voorraad granaatkoppen en hulzen en tevens onder delen van een vliegtuig. Tegen de eige naar van het bedrijf is proces verbaal opgemaakt. van f 570 overhandigd voor zijn uitste kend idee, betreffende een wijziging in het transportbanden-systeem voor kolen. Op een snellere wijze kan nu de gebro ken bries voor de leemmengerij verladen worden. Hierdoor treedt minder stagnatie op bij de aanvoer naar de bunkers van de Sinterfabriek De heer C. v a n E s uit Beverwijk, rou tine-bankwerker bij de Technische Dienst Sector IJzer, ontving nadat hem in augus tus 1961 een voorlopige premie van 50 was toegekend een aanvullende beloning van 650 uit handen van de heer J. P Waagmeester, chef onderhoudsdienst bij deze afdeling. Zijn voorstel behelsde het inkorten van de rollen, waarmee de kleppen van de ertsbunkers van de hoogovens door de mullerwagen worden opengetrokken. De kleppen kunnen nu niet meer blijven han gen door scheeftrekken waardoor storing in de erstaanvoer wordt vermeden. Dit idee bleek in de praktijk bijzonder goed te voldoen. Een auto die gisteravond op de Creutz- berglaan in Beverwijk geparkeerd stond is spoorloos. De eigenaar heeft bij de politie aangifte gedaan van deze verdwij ning. Tot hedenmiddag bleken nasporin gen vergeefs. Woensdagavond omstreeks elf uur had op het kruispunt Breestraat Stations plein in Beverwijk een aanrijding plaats waarbij twee bromfietsen betrokken wa ren. De heer W. S. werd geen voorrang verleend door mejuffrouw A. G. S., die zodanig kwam te vallen dat zij met een kaakfractuur en een bloeduitstorting bo ven een der ogen in het Rode Kruis zie kenhuis moest worden opgenomen. Advertentie Alle goede merken 100 service en garantie Wl C U T D MARKTPLEIN I 9 n C l\ TELEFOON 4262 Vorig jaar heeft de IJmuider schaak club „Kijk Uit" een snelschaaktoernooi ge organiseerd voor teams van zes spelers. Men inviteerde verenigingen uit de naaste omtrek, terwijl ook van ver buiten de plaats een zestal aanwezig was. Het was de schaakclub „Zeist", die in IJmuiden kwam proberen beslag te leggen op de bij zonder fraaie wisselbeker, welke de IJmuidenaren hiervoor hadden aange schaft. Weliswaar blijft de „wisselbeker" steeds in de trofeeënkast van de IJmuider schaakclub, maar een getrouwe kopie er van, een verkleinde uitgave, valt de uit eindelijke winnaar ten deel. In de verliezersgroep gaat de winnaar naar huis met een herinneringsvaantje in de geel-blauwe kleuren van de gemeente Velsen. Verder kunnen er diverse per soonlijke prijzen worden gewonnen. Op 17 september wordt dit schaak evenement opnieuw in het Cultureel Cen trum gehouden. „Kijk Uit", dat vorig jaar zelf het toer nooi won, heeft voor deze gelegenheid de volgende verenigingen een uitnodiging ge zonden: „Pat Mat" en „Weenink" (beiden Beverwijk); „Santpoort"; „Aalsmeer"; „V.H.S." en „Het Oosten" (beiden Haar- DONDERDAG 16 AUGUSTUS Heemskerk, Raadhuis, 19.30 u.: Vergade ring gemeenteraad. Driehuis, Clubhuis, Waterloolaan, 20 u.: Ledenvergadering Tuinbouwstudieclub Velsen". VRIJDAG 17 AUGUSTUS Openbare leeszaal. Plein 1945, IJmuiden- Oost, 10 tot 12.30; 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur; bovenzaal „De Brulboei" Ka naalstraat 228c, IJmuidenWest, 16 tot 18 en 19 tot 20.30 uur; filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord, 14 tot 17 en 19 tot 21 uur R.K. Leeszaal. Willemsbeekweg 96, IJmui- den-Oost, 14.30 tot 17.30, 16 tot 17.30 (jeugd) en 19 tot 21 uur. Jozefhuis, Velsen-Noord, 14 tot 17 en 19 tot 21 uur. Raadhuis, Velsen, 11 tot 12 uur, spreek uur wethouder van financiën. De politie van Velsen heeft dinsdag middag in samenwerking met de bewa kingsdienst van de Hoogovens twee Am sterdammers aangehouden, die met de stroom van arbeiders mee, in een oude auto het terrein van de Hoogovens pro beerden te verlaten. Het bleek dat in de auto en onder de motorkap een grote hoeveelheid koperdraad was verborgen, die de mannen de vorige nacht op het terrein hadden weggehaald. Zij zijn door de po litie ingesloten. Op de kruising Lange Nieuwstraat- IJselstraat wilde dinsdagmiddag een zes jarige jongen op zijn fiets linksaf slaan. Hij lette niet op het verkeer en kwam in botsing met een personenauto die werd bestuurd door een inwoonster van IJmui den. Het jongetje liep schaafwonden op aan armen en benen en kon na ter plaatse verbonden te zijn naar huis terugkeren. GEBOREN: Petrus Th. M., z. van A. J. van Lieshout en M. Th. Sijs; Theodora W. A., d. van Th. J. Uljee en A. J. Pennings te Castricum; Willem, z. van W. C. Borst en A. H. Goeman te Castricum; William, z. van J. Pleyt en J. Hoogland te Assendelft; Jacqueline, d. van L. B. de Groot en J. Meester; Rudolph A., z. van E. Berg en R. Th. Zwitser; Wilma, d. van G. Kluft en M. C. A. Stengs; Cornelia C. M., d. van P. C. Bleeker en J. M Duyn te Beverwijk; Ronald, z. van P. B. Luntz en J. C. Koster te Beverwijk; Petronella A. M., d. van J. M. de Groot en K. C. Winder té Castri cum; Geesje, d. van E. Hulzinga en J. Mintjes te Beverwijk; Erwin, z. van W. Peggeman en K Heydeman te Beverwijk; Cornelia M., d. van C. de Ruyter en J. Beentjes; Cornelis G. M., z. van G. C. van der Himst en G. F. van Gijtenbeek te Cas tricum; Marjolein, d van G. N. Spruyt en G. M. Boelee; Wim C. H., z. van W. van Lieshout en A. M. Stam; Arnold, z. van L. van de Berg en C. J. de Ruiter; Johannes C. M„ z. van J. P. Castricum en C. G. Apel doorn; Monique A., d. van C. G. J. Koster en G. M. Lomans te Beverwijk; Hendri- cus C„ z. van J. van den Mey en H. C. Ge luk; Luigi E., z. van F. Pima en V. H. M. Weisz te Beverwijk. GETROUWD: J. H. W. M. Liewes te Velsen-Noord en M. A. C. Grapendaal; W. N. Kater en C. C. M. Hoek. OVERLEDEN: C. Smit. 83 j., geh. met P. Jonker te Beverwijk; H. Blom, 65 j., geh. met H. de Vries. lem); „Philidor" (Leiden); „Saende" (Zaan dam); „Zaanstreek-Noord" (Krommenie); „Het Witte Paard" (Koog a. d. Zaan) en „Oppositie" (Heiloo). Mocht één of meer der uitgenodigde verenigingen niet kun nen deelnemen, dan zal men plaatsvervan gende verenigingen inviteren. De bedoeling is namelijk, met twee groepen van zes teams te starten, die later worden gesplitst en opnieuw samengevoegd tot een finale- en verliezersgroep. Chris Duyker heeft zich in de strijd om de „Veen"-beker, woensdagavond door de rennersclub „Kennemerland" over een af stand van tachtig kilometer in het sport park „Adrichem" in Beverwijk verreden, de sterkste rijder getoond bij de A- en B- klassers. Samen met Jan van Rijn, die hij in de laatste ronde met een felle de marrage van zich afschudde, had Duyker 'n volle ronde voorsprong behaald op het sterk geslonken peloton. Toen de twee koplopers hun rondewinst eenmaal te pakken hadden, was er voor een Serpenti, De Ruiter, Dullemans, Bo- beldijk en De Groot weinig aardigheid meer aan en zij stapten dan ook voortijdig van de fiets. Alleen Van Tongeren en Elswijk bleven op het tweede plan dapper volhouden. De uitslag luidde: 1. C. Duyker, 2. J. van Rijn, 3. F. van Tongeren, 4. C. Elswijk. In een rit voor C-klassers bleek Sjaak de Goede duidelijk de snelste. Hij was met Duyker en Van Rijn» meegeglipt en ver overde zodoende een ronde voorsprong op zijn concurrenten. De uitslag was: 1. S. de Goede, 2. P. Slotemaker, 3. J. Bobeldijk, 4. E. Berneveld, 5. J. Boomsma, 6. Th. de Paeze, 7. G. v. d. Winden. Uitslag jeugd- klasse: 1. J. van Hooff, 2. G. Tuyn, 3. G. Stoker. 4. A. Martens, 5. J. Cornelisse, 6. A. Serpenti. Advertentie Kippepoulet GRAHAMSTRAAT 4 - TEL. 8803 ORANJESTRAAT 94 - TEL. 5291 TUINFEEST VOOR KINDEREN De speeltuinvereniging „Poelenburg" te Heemskerk houdt op zaterdag 18 augustus een tuinfeest, 's Morgens wordt een pop penkastvoorstelling gegeven voor de klei nere kinderen, 's Middags zijn de grotere kinderen aan de beurt. Zij zullen worden beziggehouden met spelletjes. Tot en met 25 augustus zal de speeltuin iedere dag geopend zijn: 's morgens van negen tot half twaalf en 's middags van twee tot zes uur. GROENTEVEILING BEVERWIJK De noteringen op de Beverwijkse groen teveiling waren woensdag: Andijvie 22 38, sla 522, postelein 2239, spinazie 19 44, bloemkool 1033, sperziebonen 33 79, snijbonen 150210, tuinbonen 1233, doperwten 2390, tomaten 2370, bospeen 1130, waspeen 1020. Advertentie Zo was het woensdag Woensdag bedroeg de aanvoer van vis in IJmuiden 1655 kisten, waarvan 217 tong en tarbot, 240 schol, 4 schar, 24 bot, 460 haring, 340 makreel, 150 schelvis, 148 wijting, 70 kabeljauw en gul en 2 diversen. Prijzen. In guldens. Per kilogram: grote tong 5,304,80, grootmiddel tong 5,60 4,20, kleinmiddel tong 5,604,40, kleine tong I 3,902,50, kleine tong II 3,102,40, tarbot I 6,204,50, zalm 75. Per 50 kilogram: tarbot IV 76, kleine schol II 4210, schar 19, bot 228, verse haring 4320, makreel 2616, grootmiddel schelvis 48, kleinmiddel schelvis 4642, kleine schelvis I 5846, kleine schelvis II 56—11, wijting 3211, grote gul 6742, middel gul 4829, kleine gul 31—26. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 464 312. Besommingen: KW 33 f 4.360, KW 162 7.080, KW 188 3.320, SCH 135 12.640, IJM 54 8.380. In IJmuiden werden donderdag 3012 kis ten verse zeevis aangevoerd, waarvan 200 kisten schelvis, 200 kisten wijting, 140 ka beljauw en gul, 250 haring, 700 makreel, 710 schol, 15 tarbot, 260 varia, 65 toters, 30 stuks stijve kabeljauwen, een kreeft, 23.200 kg tongen. Besommingen van donderdag KW 32 f 8080, KW 29 f 10.200, KW 119 1300. KW 63 1540, KW 109 760, IJM 55 6040 en IJM 64 2150. Scheveningen In Scheveningen bedroeg de aanvoer van vis donderdagmorgen 30 schelvis, 200 wij ting, 100 kabeljauw en gul, 200 grove ha ring, 50 makreel, 160 schol, 3500 kg tongen, 630 kantjes zoute haring. De prijzen per kilogram, in guldens, wa ren: zalm 7,505,50, heilbot 4,90, tarbot 4,604,50, gr. tong 5,704,50, grm. tong 4,704,10, kl. tong 4,404,00, tong I 4,00 3,40, tong II 3,40—2,70. Per 50 kilogram werd in guldens be taald: tarbot 15080, griet 8350, tong schar 6450, rode poon 27,00, pieterman nen 8272, grote gullen 7847, middelgul len 7541, kl. gullen 3924, gr. en grm. schol 5138, zetschol 4331, schol I 5131, schol II 4029, schol III 2810, grm. schelvis 82, kleine schelvis 7660, schel- BURGERMJKE STAND VAN BEVERWIJK GEBOREN: Johanna M., d. v. L. J. Cas- stricum en T. 'Gerrits; Cornelia F., d. v. C. A. Vessies en A. M. de Wildt; Paulus J„ z. v. S. P. Pels en W. W. Duijvelshof: Ma ria J. E„ d. .v. A. M. Boelen en C. T. G. van den Berg; Jansje. d v. R. Schootstra en W. van Dijk; Jan R., z. v. B. Buursma en E. Hazenberg; Astrid B., d. v. P. J. D Kroder en W. van Reeuwiik; Marianne, d v. J. P. C. Luntz en C. Wijshake; Wouter, z. v. L. Bakker en G. J. Zeegers: Alida D M.. d. v. D. A. Martin en J. C. T. Henne- man: Marcel A., z. v. A. J. vap der Hulst en T. Meijboom; Jolanda, d. v. T. Besse en M. P. Groen. ONDERTROUWD: W. de Wit en H. J. van der Pijl; T. P. van der Laan en G. C Weel; H. Wagter en A. Roos; J. S. Quax en N. P. M. Zonneveld: J. E. de Ruiter en P. C. Vink; T. P. F. Hubrecht en W. E. Puffer. GETROUWD: W. J. C. van der Ham en C. M. Dekker; J. C. L. Mol en M. Mol; A. van der Sluis en J. van der Kolk; G. J. W. van Slooten en A. S. M. Fernée: C. J. de Ruijter en C. M. A. R. Bersee. OVERLEDEN: A. de Bie. oud 73 jaren, geh. m. A. van Amersfoort: M. S. Braun, oud 60 jaren, geh. gew. m. B. C. Waardijk; L. J. A. de Ridder, oud 2 jaren; H. de Weijer, oud 85 jaren, geh. gew. m. M. J. Broekkamp; J. T. Groeneveld, oud 76 ja ren, geh. m. G. M. Boere. GEEN SPREEKUUR WETHOUDER H. DE BOER De wethouder van Onderwijs te Velsen, de heer H. de Boer, houdt tijdens deze raadsperiode tot 4 september aanstaande geen spreekuur meer. Voetbal StormvogelsHVC. In deze ontmoeting komt Stormvogels uit met: N. de Graaf; Th. van Kampen en Visser; Van Wooning, Pirovano en L. de Graaf; W. van Kampen, Bakker, Nieuwenhuis, De Winter en Van Weerlee. Zondag aanstaande speelt een Stormvo gels B-elftal op het hoofdterrein van „Schoonenberg" een voorwedstrijd tegen O.D.I.Z. uit Amsterdam. De opstelling der IJmuider-ploeg is als volgt: Weiland; Van der Stelt en Visser; Kloosterman, Schenk en Gouda; Kiewiet, Nat, Ketting, Wortel en Ramakers. Wijkertorentoernooi: Voor de komende zondag zal het jaarlijkse Wijkertorentoer nooi op d£ wedstrijdvelden van de Cas- tricumse Sportvereniging (CSV) opnieuw de aandacht vragen. Aan dit toernooi zal ook Kinheim uit Velsen-Noord deelnemen waarvoor het elftal nog nader zal worden geselecteerd. Voor de Kinheim-jeugd zullen er zater dag, 1 augustus in Heemskerk evenzeer wedstrijden pp het programma staan. Met drie aspiranten- en drie pupillen-elftallen wordt een onderlinge wedstrijd gespeeld met evenzoveel elftallen van de vereniging ADO. Holland I-beker: De uitslagen van de woensdagavond gespeelde wedstrijden voor de Holland I-beker zijn: Lijntrekkers- VTH 4—0; Dynamo-Bu Ha-Koha 1—1; BrasilBlokwalsers 02. Handbal De handbalvereniging IJmond, die vori ge week een geslaagde sportuitwisselings- reis naar Houlbjerg in Denemarken heeft gemaakt, zal reeds zondag het nieuwe handbalseizoen gaan beginnen mef vriend schappelijke wedstrijden. De vereniging Unitas uit Amsterdam is dan. de gast van de IJmonders om op het nieuwe Koningsveld aan de Grote Hout- of Koningsweg met waarschijnlijk een da mes een heren en een dames- of he- renjuniorenteam het nieuwe wedstrijdsei zoen in te zetten. Mogelijk zullen ook enige aspirantenwedstrijden worden gespeeld. Wielrennen In het sportpark Adrichem heeft de Rennersclub Kennemerland gisteravond haar onderlinge wedstrijden voortgezet, met als inzet de Veen-wisselbeker Voor de A. en B.-klassers stond er een rit van 80 kilometer op het programma. Chr. Duiker ging als eerste over de eind streep. Een geducht tegenstander was de nieuweling Jan van Rijn, die dan ook op de eervolle tweede plaats eindigde, voor Fr. van Tongeren (3) en E. Elswijk (4). De C-klassers reden 40 kilometer. Hier werd S. de Goede eerste; 2. P Slotemaker; 3. J. Bobeldijk; 4. E. Bernevelt; 5. Booms- ma 6. S. de Pape; 7: G. van der Winden; Junioren, 20 kilometer: 1. J van Hooff; 2. G. Tuyn; 3. Stoker; 4. A. Martens; 5. P. Cornelisse; 6. J. Serpenti. vis I 5880, schelvis II 4730, open wij ting 3041, dichte wijting 3227, haring 4237, makreel 2817, toters 3020, schar 36, bot 118, poontjes 10, kreeft per stuk 13—8. Per 125 kilogram in guldens: middel kabeljauw 240134. Op zee De „Onderneming 4" vermeldde van morgen een trekje van 80 kantjes hoops, waarvan zeker 50 kantjes haring. De „Cornelia Maria" deed een trek van 20 kantjes schone haring. Er zaten zelfs geen toters tussen. De „Torina" had een klein trekje, maar de makrelen lieten zich nog niet in grote spokken vangen. De „Maria Elizabeth" kreeg op de vis serij het net in de schroef waardoor het schip niet meer voor- en achteruit kon slaan. Hulp werd ingeroepen. Deze wordt verleend door de IJM 37, „Delft". Van nacht omstreeks een uur was de „Delft' bij de „Elizabeth". Er werd verbinding ge maakt en thans bevindt de sleep zich op weg naar IJmuiden, waar men vrijdagoch tend vroeg hoopt aan te komen. Haringvangsten Uit Katwijk worden de volgende haring vangsten gemeld: KW 37—30, KW 163—20, KW 175—2, KW 130—5. Gemiddelde vangsten: Katwijk 14, Sche veningen 23 en Vlaardingen 18 De minister van O. K. en W. is ten op zichte van de stichting Zeeuwse Visserij- school te Vlissingen ook dit jaar zeer soe pel geweest in de toepassing van de wet op het nijverheidsonderwijs. Opnieuw zal de school in september een cursus mogen starten, ondanks het feit dat het vereiste minimum van 15 ingeschreven leerlingen voor het nieuwe leerjaar niet werd ge haald. Tot nu toe hebben zich slechts zeven leerlingen laten inschrijven, dit is twee minder dan vorig jaar. Toch ontving het schoolbestuur enkele dagen geleden het ministerieel bericht dat ondanks het tekort weer begonnen kan worden. Het totaal aantal leerlingen van de tweejarige cursus zal dan in het komende schooljaar 16 zijn. In wezen heeft het voortbestaan van de school sinds de aanvang aan een zijden draad gehangen. De minister zou zich daar bij echter voortdurend realiseren dat het réservoir waaruit de Zeeuwse leerlingen moeten komen uiterst klein is. In de laatst gehouden Zevibel-jaarvergadering werden de vissers nog eens nadrukkelijk gewezen op de noodzaak hun kinderen naar de vis serijschool te sturen wanneer deze plan nen voor de visserij hebben. Enkele maanden geleden heeft de school voor de derde maal een groep afgestudeer de cursisten aan de visserij kunnen afle veren. Dat betekent dat aanstaande sep tember het vijfde cursusjaar ingaat sinds het bestaan van de Zeeuwse Visserijschool. En opnieuw gebeurt dat dan met een offi cieel tekort aan leerlingen. Zelfs een tekort dat ten opzichte van het voorgeschreven minimum jaarlijks groter wordt. Het ziet er dan ook niet naar uit dat hierin grote verandering zal komen zo lang een dergelijke opleiding voor de kust visserij niet verplicht wordt gesteld. Met een stijve bries uit het zuidwesten vertrok woensdagmiddag uit de IJmuiden se haven de KW 147 „Wilhelmina 3". Toen het schip ongeveer 20 mijl uit de kust was zagen de opvarenden een zeil jacht, dat kennelijk in moeilijkheden ver keerde. Het bleek een Nederlands scheep je te zijn. Aan boord bevond zich een echtpaar uit Amsterdam. Zij waren met hun schip onderweg van Harwich naar IJmuiden en waren vorige week zater dag vertrokken. De vakantie was ten ein de en de opvarenden hadden maandag al in Amsterdam terug moeten zijn. Di- rekt na het vertrek uit Harwich begon nen de moeilijkheden. De KW. 147 nam het echtpaar aan boord en het jacht op sleeptouw. Via de radio verzocht men het bestuur van de K.N.Z.H.R.M. de „Neeltje Jacoba" uit te sturen om de mensen en het jacht over te nemen. Dit verzoek werd toegestaan. Toen de „Neetlje Jacoba" bij de KW. 147 arriveerde, verkoos de schipper de men sen en het schip zelf binnen te brengen. Als motief werd daarvoor opgegeven, dat de motor van het vissersvaartuig toch niet goed in orde was. De „Neeltje Ja coba" keerde na dit bericht onverrichter- zake terug. Woensdagnacht om half twaalf liep de sleep de IJmuidense ha ven binnen, waar familieleden van de on fortuinlijke zeilers al met een auto ston den te wachten om hen naar Amster dam te brengen. Het zeiljacht bleef in de haven van IJmuiden achter. Advertentie Onder voorzitterschap van de heer H. Zwart hield „Stormvogels" gisteren haar jaarvergadering in „Kennemerhof". van de zijde der leden bestond voor deze bij eenkomst flinke belangstelling. In zijn openingswoord memoreerde de heer Zwart o.m het heengaan van de ere voorzitter der vereniging, de heer Jac. de Nobel, en het lid van verdienste, de heer W. de Krijger. Op zijn verzoek betrachtte de vergadering één minuut stilte. Verder vestigde de voorzitter de aan dacht op de minder gunstige stand der fi nanciën, maar toonde een gematigd opti misme ten aanzien van de verrichtingen van het eerste elftal in het komende sei zoen. Grote dank bracht spreker aan de heer Batenburg voor het vele werk door hem in het belang der vereniging verricht. Tenslotte stelde hij voor de heer Jan Lup- pens te benoemen tot lid van verdienste. Het keurig gestelde jaarverslag gaf een duidelijk beeld van het wel en wee der vereniging in het afgelopen seizoen. Dank werd o.m. gebracht aan de elftalcommis sie, de amateurcommissie (in het bijzon der aan de heer A. Bakker), de totocom missie, die 90923 toto-zegels had geplaatst, de jubileumcommissie (in het bijzonder de heer Pleijt), de welpencommissie en de jeugdcommissie. Van laatstgenoemde commissie mocht de heer Karei Effern een extra pluim in ontvangst nemen. Voorts passeerden nog de revue het 50-jarig be staan. de wedstrijden van de oude garde en het Zilveren Trawlertoernooi, het ver scheiden van de heren De Nobel en De Krijger en het aanstellen van trainer Sluijk. Het uitvoerige financiële verslag van penningmeester Mooy was zoals alge meen verwacht werd in mineur gesteld. Later zou de voorzitter naar aanleiding van een bij de rondvraag geuite opwek king om Stormvogels financieel bij te staan de zwakke toestand der kas nog eens duidelijk onderstrepen. De uiterste zuinigheid is geboden, zo zei hij. Het bestuursvoorstel de contributie te verhogen, werd daarop aangenomen. In de kascommissie werden benoemd de heren C. Broek, H. Lugtig en J. v. d. Steen. Bij 't punt bestuursverkiezing bleek, dat alle leden gezien de omstandigheden, waaronder ze het vorige jaar gekozen wa ren, hun zetels ter beschikking stelden. Ze ven van hen, t.w. de heren H. Zwart, W. Mooy, P. W. Nan, J. Groebe, J. Hamers- ma, H. Veldman en G. Visser stelden zich weer herkiesbaar en werden ook inder daad met grote meerderheid herkozen. In plaats van de heren J. Lampers en P. Hei lig, die geen herbenoeming wensten, wer den de heren C. Batenburg en A. Bakker gekozen. Bij de rondvraag vestigde één der leden de aandacht op de gedragingen der jeugd in de rust van de wedstrijden en zondag j.l. zelfs onder de wedstrijd 'tegen Haar lem. De voorzitter verzekerde, dat een en ander de aandacht van het gemeentebe stuur had. Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Julia An na van Waterford; Janega, Belfast; Elke Frese, Kaskö; Mathilda. Antwerpen: Melrose, Rotter dam. ledig van IJmuiden; Bab T„ Mantyluoto, hout voor Zaandam; Jean E., Londen. Amrum, Hamburg; Pallas, Cadiz; Zaanland, Hamburg; Bobrix, Londen; Geert, Rochester, ledig naar Zaandam; Jans, Londen; Brinio, Helsinki Vesta, Newhaven, schroot voor IJmuiden; Bina, Got land; Martha Ahrens, Hamburg; Nordstern Ha- mina; Marie Schwinge, Norrsundet. Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Kaap Falga van Rundvik; Edelgard, Rindell; Rozen- burgh, Rotterdam, bijladen IJmuiden; Brage, Gefle; Berkelstroom, Poole; Papamedes, Rotter dam; Majorca, Leixoes, bijlegger IJmuiden: Swift, Londen; Fram, Londen; Texel. Ipswich, ledig voor IJmuiden; Confid Grimsby; Canopus, Rotterdam, bijladen IJmuiden Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Frans van Seumeren naar Newcastle; Rheinland, Bremen; Ota va, Wismar, ledig van Velsen; Tank Express, Puerto La Cruz; Yewhill, Londen, wals-materiaal van IJmuiden; Hinrich Koppelman, Odessa; Startpoint Boston, kunstmest van IJmuiden; Belgia, Antwerpen; Peregrinee, Harlingen; Cal- vijn, Domsjö, zout van IJmuiden; Anita Adele, Rotterdam. Admiralengracht, Antwerpen Tala- vera, Köping; Oranje Nassau, Hamburg; Fernval- ley, Hamburg; Neder-Eems, Le Havre; Theano, Rotterdam; Grampian Coat, Londen; Alcetas Rotterdam, Amstelstroom, Plymouth; Labotas, Rotterdam; Clothilde M., Stockholm, ruw ijzer van IJmuiden; Zaankerk, Antwerpen; Irax, Gi braltar (Grieks oorloggsschip); Francisville Ham burg; Ustroom, Rouaan; Benguele, Port Said; Julia Anna, Rptterdam; Melrose, Grangemouth walsmateriaal van IJmuiden. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Jason naar Rotterdam; Arran Firth, Londen; Witmar- sum, Bremen; Eduard Schupp, Grangemouth; Wilke, Bremen. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan).

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 7