Tom Okker dominerende figuur in kwartfinales herenenkelspel ALS 1 "JONGE" jAffiW 'W; m Gerard Wesseling finishte als tweede achter Belg Sweefeld Landskampioenschap cricket is de inzet bij R. en W.-HCC II Zwemploeg trainde voor de titelstrijd R.C.H.-comb.-F.C. LAERBERG C NATIONALE TENNISKAMPIOENSCHAPPEN Jetty Baars voerde kleine comedie op aiUïirm Nederland is in 1966 kandidaat voor titelstrijd Ajax-spelers toch nog onder contract Jan Klaassens doet zondag weer mee Igor Netto nu chef van sportafdeling Stolker verspeelde leidende positie Mexicanen kijken ver vooruit Engeland scoort 406 voor 2 tegen Pakistan Haarlemmers hebben aan draw genoeg Televisie besteedt veel aandacht aan sportevenementen DRAFDAG op baan Duindigt X VRIJDAG 17 AUGUSTUS 1962 15 Krampachtiger MÊÊÊÊÊÊË BMHC speelt zijn eerste wedstrijd in Delft MORGEN ZATERDAG 18 AUGUSTUS aanvang 4 uur Zondag 19 augustus: Zilveren Molentournooi voor amateurs Piet van Est Het toernooi om de nationale tennis- titels 1962 heeft op de vierde dag een metamorfose ondergaan en is geworden van een gezellig onderonsje tot een grimmige kamp, waarbij om elke punt hard wordt gestreden. Het „experimen teren van de geplaatste spelers en speel sters is definitief afgelopen. Met het dunnen van de gelederen zijn de krachts verschillen tussen de overgeblevenen geringer geworden en met geen mo gelijkheid is te voorspellen wie de natio nale titels van dit jaar zullen inpalmen. In de kwartfinales van donderdag was naast Willem Maris, die korte metten maakte met Hans Biesheuvel, de tengere 18-jarige Tom Okker uit Haarlem een do minerende figuur. Hij kwam uit tegen de breedgeschouderde wildeman Jan Hajer, wiens spel eenzijdig is gebaseerd op service en smash. Wie Hajer wil verslaan moet de bal lang in het spel houden. Maar ga daar maar eens aan staan, als de eerste en ook de twee ser vice als een bliksemschicht langs je heen- schiet en bovendien je eigen sterkste wa pen een snelle forchandvolley is. Okker koos dan ook de moeilijkste weg en bestreed de Rotterdammer met diens eigen wapens: jagend achter elke bal en oplopend zodra er een mogelijkheid toe was. Hij speelde dit moderne spel zo bril jant dat Hajer twee sets lang geen beerr aan de^grond kreeg (6-3, 6-2) en pas in de derde weer aan tennissen toekwam (6-4). Wellicht was Okker wat vermoeid geraakt, maar na de tien minuten pauze was daar in ieder geval niets meer van te merken en maakte hij na 5-3 met 6-4 de partij uit. In de halve eindstrijd moet de Haarlemmer aantreden tegen Piet van Eysden, die Rob Kuypers in drie sets de baas bleef. De andere demifinale gaat tus sen Willem Maris en Evert Schneider. De laatste stak donderdag lang niet in zijn beste vorm, miste veel en zegevierde na veel ups en downs in vijf sets over Peter Scholtz. Het wordt langzamerhand een slechte gewoonte van de dames om als de eind strijd nadert steeds krampachtiger te gaan spelen. De enige, die fris en onbevangen ten aanval trok, was de Groningse teen ager Trudi Groenman. In beide sets te gen de Nederlands/Australische mevrouw De Jong nam ze een voorsprong, maar op ae beslissende momenten won de routine het dan het enthousiasme en zo stapte Eva de Jong na twee ziyaarbevochte/i sets 4fe halve eindstrijd binnen waarin zij uitkomt tegen Madeleine Weurman, die zich met moeite handhaafde tegen de 17-jarige Bet ty Stoeve (7-5, 6-8, 6-3). In de partij tussen Patricia van der Heu vel en mevr. Baars had eerstgenoemde Advertentie Claim kv.-'A. duidelijk de sympathie, maar dat belette de Nederlandse kampioene niet om bij de stand 0-4 en 40-40 in de tweede set een kleine comedie op te voeren. Ze bleef na de mislukte eerste service zo tergend lang wachten, dat Patricia van der Heuvel ge heel uit haar doen raakte. Ze produceer de op de tweede service een loeiende mis ser en raakte in de zes volgende games geen bal behoorlijk meer. Jetty Baars had de halve finales bereikt. Dit optreden wek te duidelijk het misnoegen van het publiek, dat terecht verontwaardiging toonde over het niet reageren van de piepjonge scheidsrechter op de vele voetfouten van mevr. Baars. De halve finales van het heren dubbel spel, die op deze trieste vertoning volg den, deden de toeschouwers snel hun er gernis vergeten. Vooral de partij tussen de gelegenheidscombinatie Jan Hajer/ Evert Scheider en Ron van Gelder/Tom Okker was het aanzien dubbel en dwars waard. Hier stonden voor het eerst sinds jaren vier jonge spelers tegen over el kaar, die een dubbel speelden, zoals dat behoort; met keihard serveren en afma kend volleren. Herenenkelspel, kwartfinales: Piet van EysdenRob Kuypers 62, 86, 62, Tom OkkerJan Hajer 63, 62, 46, 64, Willem MarisHans Biesheuvel 64, 60, 62, Evert SchneiderPeter Scholtz 3—6, 6—2, 7—5, 4—6, 7—5. Damesenkelspel, kwartfinales: Mevr. De JongTrudi Groenman 86, 63, Made leine WeurmanBetty Stoeve 75, 68, 63, mevr. BaarsPatricia van der Heu vel 61, 62, mevr. RidderhofHenny van Rijn 75, 16, 63. Damesdubbelspel, halve finales: Mevr. Ridderhof en Madeleine WeurmanJoyce Sluyter en Els Spruyt 64, 64, mevr. De Jong en Anja LepoutreFredy Marinkelle en Henny van Rijn 63, 61. Herendubbelspel, halve finales: Piet van Eysden en Willem MarisRob Kuypers en Peter Scholtz 63, 64, 62, Jan Hajer en Evert SchneiderRob van Gelder en Tom Okker 9—7, 2—6, 6J4, 6—2 Tijdens de vergadering van het bestuur van de Europese Zwemliga, de LEN., die donderdag in Leipzig is gehouden, heeft Nederland zijn kandidatuur gesteld voor de organisatie van de Europese kampioen schappen 1966. Ons land bleek daarbij geen tegenkandidaat te hebben, hoewel Groot-Brittannië heeft verklaard de orga nisatie op zich te willen nemen indien Nederland zich mocht terugtrekken. Het staat nog niet vast welke accommo datie ons land voor dit grote toernooi kan aanbieden. De heer Jan de Vries, voorzit ter van de KNZB, die in het LEN-bestuur de functie van vice-president bekleedt deelde echter mee dat de gemeente Utrecht heeft toegezegd naast het bestaande over dekte bad „Den Hommel" een open bad met een tien-meter-springtoren te zullen gaan bouwen. Dit zwembad, dat technisch aan alle eisen voor grote internationale wedstrijden zal voldoen, zou in 1965 kun nen worden geopend. Bovendien zal Utrecht in staat zijn voor voldoende hotelaccom modatie zorg te dragen. De mogelijkheid is echter niet uitgesloten dat een ander centrum in Nederland voor de Europese kampioenschappen zal worden gekozen. Er bestaat voorts goede hoop dat bin nen afzienbare tijd een einde zal komen aan de maatregel waarbij het Oostduit se sportlieden onmogelijk wordt gemaakt NATO-landen als Nederland te bezoeken -~~™ pi Voaibml Henk Groot, Sjaak Swart en Ben Mul ler hebben donderdagavond hun handte keningen geplaatst onder de hun door Ajax voor het komende seizoen aangebo den contracten. Zoals bekend hadden de Ajacieden tot nu toe wegens de door hen gestelde eisen nog geen overeenstemming met de Amsterdamse club kunnen berei ken. Jan Klaassens, die in maart jl bij een ernstig auto-ongeluk werd gewond, speelt zondag a.s. in het Feyenoordstadion in Rotterdam weer zijn eerste wedstrijd. Feyenoord speelt dan een oefenwedstrijd tegen Excelsior. De aanvoerder van het voetbalelftal van Rusland, Igor Netto, is vanwege zijn verdienste op sportgebied beloond. Netto, die deel uitmaakte van de Russische ploeg tijdens het toernooi om de wereldtitel in Chili en met 59 caps recordhouder in zijn land is, werd benoemd tot chef van de sportafdeling van Radio Moskou. De doelman van het Tsjechische team, William Schroiff, viel, ondanks zijn min der goede spel in de finale in Chili tegen Brazilië, de eer ten deel tot ereburger van de stad Praag te worden uitgeroe pen. Hockey De hockey-competitie begint voor de westelijke eersteklassers al op 2 septem ber. Het programma voor die dag luidt: HDMSCHC; DSHC—BMHC; Hilversum- Arr sterdam; KampongHGC; Leiden Laren. Het programma voor 9 sept. luidt: HGC HDM; AmsterdamKampong; BMHC Leiden; LarenHilversum; SCHCDSHC. Advertentie Mexico hoopt in 1970 met de organisatie can de wereldkampioenschappen voetbal te worden belast en ontwierp daartoe alvast deze maquette van een enorm stadion. Het gcbouw, dat in Mcxico- Citij zal verrijzen, biedt plaats natf 110.000 toeschouwers. Met uitzondering van de grasmat is het gehele stadion overdekt. De parkeerplaatsen worden afgestemd op een onnoemelijk groot aantal auto's. Op de eerste dag van de vijfde en laat ste testmatch tussen Engeland en Pakis tan, die donderdag op de Oval in Londen is begonnen, zorgden de Engelse batsmen voor een enorme score: 406 runs voor het verlies van twee wickets. Colin Cowdrey en Ted Dexter waren de grootste rungetters. Zij zorgden in 165 mi nuten voor een tweede wicketstand van 248. Toch zag het er aanvankelijk lang niet zo gunstig voor Engeland uit. Cow drey had bijvoorbeeld voor zijn eerste 33 runs twee uur nodig. Na de lunch joeg de Engelse openings-batsman zijn totaal om hoog. Vijf kwartier later was zijn elfde century in testcricket een feit. Nog vond Cowdrey het niet voldoende. Pas toen de telegraaf 182 runs voor hem aangaf zijn hoogste score in een testmatch werd hij in de slips gevangen. Cowdrey had 5 uur en 25 min. aan de wickets gestaan en zorgde voor één zes en 23 vieren. Ook Dexter, die in ging toen de stand 117 voor was, kreeg zijn century. Hij had 2 uur 25 minuten nodig voor 144 runs. Zijn innings bevatte één zes en dertien vieren. David Sheppard, de cricketende domi nee, scoorde heel wat minder snel. In 2 l/i uur kwam hij tot 57 runs. De twaalf Nederlandse amateurs die zijn geselecteerd voor het a.s. wereldkam pioenschap op de weg hebben donderdag in Beverlo (België) deelgenomen aan een wedstrijd over 126 km, waar 52 renners aan de start kwamen. Winnaar werd de Wielrem Belg Sweefeld in de tijd van 2 uur 58 minuten en 10 seconden, voor onze land genoten Gerard Wesseling en Bart Solaro, die dezelfde tijd voor zich lieten afdruk ken. De verdere uitslag luidde: 4. Van Geel (België), 5. Van de Perre (België), 8. Cees van Espen, 10. Coen Visser, 11. Arie den Hartog, 14. Jan Schroeder, 18. Gerben Karstens, allen in dezelfde tijd als de winnaar. De Fransman Thielin is donderdag win naar geworden van de zesde etappe van de Bretonse „midden augustus-wedstrijd". Hij legde de 108 km. van Pleine Fougeres naar Rennes af in 3 uur 14 min. 20 sec. Zijn landgenoot Gainche werd op 12 sec. tweede De Nederlander Stolker kwam met 1 min. 40 sec. achterstand als vierde bin nen. Bas Maliepaard werd met dezelfde achterstand achtste. Met meer dan gewone belangstelling splits de aandacht van de cricketers zich op de komende ontmoeting tussen Rood en Wit en HCC II die zondag aan de Spanjaardslaan in Haarlem zal worden gespeeld. Niets meer of minder dan het landskampioenschap vormt de inzet van deze match, waarmee het competitie seizoen in de hoogste afdeling zal wor den besloten. Men kent de situatie: Rood en Wit heeft een voorsprong van drie punten op zijn Haagse tegenstander en dit betekent dat de Haarlemmers reeds bij een draw de kampioensvlag kunnen hijsen. Alleen bij een inningsoverwinning zou HCC zijn titel kunnen prolongeren, maar éen der gelijk resultaat mag niettegenstaande de „uncercainty of the game" vrijwel uitgesloten worden geacht. Rest nog een „normale" zege voor de Haagse ploeg. In dat geval eindigen beide ploegen ge lijk, met als gevolg dat behoudens het spelen van een beslissingswedstrijd het kampioenschap moet worden gedeeld. In het jaar 1915 behaalde Rood en Wit voor de laatste maal de nationale titel en uiteraard zijn de Haarlemmers er dus fel op gebrand om aan de lange reeks van Haagse sucecssen een einde te ma ken. Sinds 1955 is het cricketkampioen schap steeds in handen gekomen van HCC, waarvan vijfmaal bij het eerste en tweemaal bij het tweede elftal. In de geschiedenis van de cricketsport werd de „Grote Haagse" niet minder dan acht endertig maal landskampioen. Rood en Wit heeft in totaal elf kampioenschappen op haar naam staan. De laatste jaren is de Haarlemse ploeg enkele malen in het zich van de haven gestrand, maar nog nooit stonden de kan sen zo gunstig als dit seizoen het geval is. Rood en Wit kreeg slechts twee ne derlagen te incasseren: op 3 juni bij _HCC II en op 15 juli thuis tegen het T^tóte. Rood en Wit vreest zijn aloude tegen stander niet, maar de Rood en Witters weten maar al te goed dat hun Haagse rivalen zich tot het uiterste zullen ver zetten. Dat ook bij HCC de komende strijd met grote ernst tegemoet wordt gezien mag blijken uit het feit, dat de Hagenaars een beroep hebben gedaan op de in Engeland woonachtige Cees Bakker. Deze hardslaande batsman heeft in En geland veel roem geoogst als speler van de Free Foresters. Ook kwam hij uit voor de M.C.C. Aan zijn kwaliteiten als batsman heeft Bakker het te danken dat hij gekozen werd voor het team van de Free Foresters, dat volgende week onder meer in het strijdperk treedt met het Nederlands elftal. De Hagenaars hul len zich overigens omtrent het medespe len van Bakker in een waas van geheim zinnigheid. Verwacht mag worden dat een groot aantal toeschouwers van deze titanen kamp in de Haarlemmerhout getuigen zal zijn. Een grootser „finale" van het cric ketseizoen had men zich niet kunnen wen sen. Het elftal van Rood en Wit is na de inningsoverwinning op VOC ongewijzigd gebleven. Het team bestaat uit de vol gende spelers: C. de Nijs (aanvoerder) P. Engelenberg (wicketkeeper), H. ter Haar, P. Bouwman, H. Wijkhuizen, R. On- stein, C. de Ruig, H. Meyers. M. Ven- ker, H. van Son en L. Luining. Het elf tal van HCC is als volgt samengesteld: P. van Arkel (aanvoerder), R. Colthoff (wicketkeeper), C. Bakker, W. van Ma nen, W. Gallois, M. Schuur, P. Blaisse, C. van Staay, F. Beekman, H. Vermeu len en J. Mekking. Umpires zijn de heren W. Amons en G. Stallmann. VOETBAL. De nieuwe combinatie Roda J. C. ontstaan uit de verenigingen Roda Sport en Rapid J. C. heeft woens dagavond in Kerkrade met 21 gewonnen van de Turkse club Galatarasay. Bij de rust was de stand gelijk 11. Tal van belangrijke internationale sport evenementen staan voor de komende we ken op het programma. Gebeurtenissen die zich echter buiten ons land afspelen. Doch dank zij de televisie behoeven de geïnteresseerden deze niet te missen. Het internationale concours hippique in Kopenhagen bijt de spits af. In samenwer king met de Eurovisie brengt de N.T.S. hiervan beelden op vrijdag 17 augustus van 5 tot 7 uur en op zondag 19 augustus Van 3 tot 6 uur. Als commentator treedt op Hans Eysvogél. Eveneens zondag 19 augustus, maar dan van 2 tot 3 uur vermeldt het televisie programma een rechtstreekse reporta ge van de nationale tenniskampioenschap pen, die op de Metsbanen in Scheveningen worden gehouden. Commentatoren zijn hier A. van Swol en Willem Duys. En dan natuurlijk de Europese zwem-, waterpolo- en schoonspringkampioen schappen in Leipzig. Maandag 20 augustus begint de eerste uitzending en wel van 7 tot 8 uur. Dinsdag '21 augustus, eveneens van 7 tot 8 uur volgt de tweede. Voorts komen de Europese kampioen schappen op het scherm: woensdag 22 augustus van 4 tot 5 uur en van 5.45 tot 6 uur; donderdag 23 augustus van 5 tot 6 uur; vrijdag 24 aug. van 5 tot 6 uur en za terdag 25 augustus van 4 tot 5 uur. Piet Duinker en Piet Mulder verzorgen hier het commentaar. Ook de wereldkampioenschappen wiel rennen worden niet vergeten. Allereerst de baankampioenschappen, verreden in Mi laan. Hier kan naar worden gekeken op zaterdag 25 augustus van 6.30 tot 7.30 uur;- zondag 26 augustus van 6.30 tot 7.30 uur en van 10.20 tot 11.30 uur maandag 27 augustus van 10.25 tot ongeveer 11.30 uur en dinsdag 28 augustus van 10.20 tot tegen half een. De ploegentijdrit voor amateurs in Bres cia krijgt een uitzending op donderdag 30 augustus van 2.45 tot 4.30 uur. En tot slot de wegkampioenschappen, die zich gaan afspelen in Salo. De amateurs komen het eerst aan de beurt; hun verrichtingen zijn te zien zaterdag 2 september van 12.00 tot 12.30 uur en van 3.30 tot 4.30 uur. De volgende dag rijden de profs. Uitzendingen van 1.00 tot 1.40 uur en van 3.30 tot 4.30 uur. Het commentaar van al deze wed strijden wordt gegeven door Barend Ba- rendse. Even nadat donderdagmorgen een zomerse sproeiregen het broeierige Leip zig een verfrissende douche had ge geven, werd in het imponerende zwem- stadion van de Oostduitse Messestad aangekondigd dat vier banen van het hoofdbassin vrij gemaakt moesten wor den voor de training van de Nederlandse ploeg. De Russische, Italiaanse en Poolse zwemmers verlieten het water en in groepjes verzameld rond hun trainers en trainsters zochten zij een plaats op de tribunes en perrons. „Die Hollanderin- nen.klonk het hier en daar. De training van de Nederlandse meisjes onder de supervisie van Forbes Carlile, dat was voor de kenners in het inter nationale gezelschap, dat zich voorbe reidt op de strijd om de Europese zwem- titels, waarvoor zondag het eerste start schot wordt gegeven, toch altijd nog een bezienswaardigheid. En terwijl de met een zuurstof cilinder uitgeruste cameraman zich bij het keer punt naar de bodem van het kristalhelde re 50 meter-bassin liet zakken om de tech niek van de Nederlandse topzwemsters onder water op het celluloid vast te leg gen, trokken de Nederlandse jongens en meisjes hun banen. Carlile's program be stond uit starts, keerpunten en korte sprints. „Niet meer dan negentig percent geven", adviseerde de enthousiaste Austra liër, die door zijn buitenlandse collega's met argusogen werd gevolgd. De Nederlandse ploeg had woensdag een vermoeiende reis gehad. Het lange wach ten bij de controle aan de zonegrens, waar een bus klaar stond om het gezel schap naar Leipzig te brengen, had de spieren verstijfd. Maar de nachtrust in het grote Astoria-hotel bleek weldadig ge weest te zijn. De meisjes en jongens wa ren in goede conditie, zij voelden zich kip lekker in het 24 graden warme water en de baantijden die door jan-en-alleman aan de kant werden opgenomen, waren ver rassend goed. In de late namiddag was het de beurt van de waterpoloploeg, die onder leiding van Ruud van Feggelen een stevig pro gramma afwerkte. Uit het programma van de Europese kampioenschappen blijkt, dat ruim 600 zwemmers en zwemsters uit 23 landen de komende week zullen gaan uitmaken wie zich de besten van Europa zullen mogen noemen. Het is een record-inschrijving, maar toch zullen alleen op de 100 meter vrije slag heren, waarmee het programma zon dag opent, halve finales worden gezwom men. Op alle nummers gaan de acht snel- sten uit de series rechtstreeks over naar de finale. De baan-indeling toont aan dat de Nederlandse zwemsters op alle onder delen tot de favorieten behoren. Zij zijn bijna zonder uitzondering op de binnen banen ingedeeld. Korrie Winkel is het eerste Nederlandse meisje, dat zondag in het water komt. Zij zwemt in de tweede serie van de 100 me ter rugslag op baan vier naast de snelle Duitse Ingrid Schmidt. In de vierde en laatste serie start Ria van Velsen, met aan weerszijden de Franchise Rose Marie Piacentini en de Russin Larissa Viktoro- va. Voor het toernooi met de Europese wa- terpolotitel als inzet, dat zondag in Leip zig begint, hebben 11 landen ingeschre ven. De eerste vier van de Olympische Spelen in Rome, namelijk Italië, Honga rije, Joegoslavië en Rusland, zijn aan het hoofd van een groep geplaatst en de overi ge ploegen zijn bij loting ingedeeld. De groepsindeling ziet er als volgt uit: groep a: Hongarije, Roemenië en Zwe den; groep b: Italië en Oost-Duitsland; groep c: Rusland, Nederland en Polen; groep D: Joegoslavië, België en Groot Brittannië. De ingedeelde landen ontmoeten elkaar in de verschillende groepen eenmaal (hal ve competitie) en de twee hoogst geëin- digden gaan over naar de halve finale- groepen. Dit betekent dat Italië en Oost- Duitsland reeds zeker zijn van een plaats in de halve finalegroep. Het Nederlandse waterpoloteam speelt I de eerste wedstrijd zondag tegen Rusland. Stolker verspeelde zijn leidende positie in de algemene rangschikking. Gainche nam de eerste plaats over met een tota le tijd van 18 uur 18 min. 27 sec. Stolker staat met 18.18.57 tweede, Maliepaard met 18 uur 21 min. 14 sec. achtste. De' Italiaanse wielerunie heeft de vol gende amateurs ingeschreven voor de we reldkampioenschappen wielrennen. Weg: Renate Bongioni, Amedeo Bettin, Danilo Ferrari, Ginacarlo Ferretti, Danilo Grasso, Franco Lotti, Giampiero Macchi, Mario Maino, Pietro Partesotti, Roberto Poggio- li, Antonio Tagliani en Dino Zandego. Baan, sprint: Sergio Bianchetto, Gio vanni Pettennlo, Giuseppe Beghetto, Bru no Gonzato, Francesco Cotantino en Mario Officio. Achtervolging: Franco Testa, Lui- gi Belloni, Carlo Roncati en Luigi Zue- cotti. Achtervolging voor ploegen: Franco Testa, Luigi Belloni, Carli Roncati, Luigi Zuccotti, Francesco Costantino en Mario Officio. Stayers: Oreste Viola, Giacomo Zanetti en Luciano Meneghelli. Onze landgenoot Piet van Est is don derdag in Heusden (B) in een wedstrijd over 148 km. als tweede geëindigd. Hij ging een minuut en vijf seconden na de Belg Gilbert Desmedt over de eindstreep. De tijd van de winnaar was 3 uur en 30 min. De Belg Rik van Looy werd vijf de met een achterstand van vijf secon den op Van Est. De Nederlander Huub Harings is don derdag in een wegwedstrijd voor ama teurs over 100 km. in Ougree (B) als tweede geëindigd. Hij legde de afstand af in 2 uur en 58 min., evenals de win naar, de Belg Carmine Preciozi. Onze landgenoot Jo de Roo zal op 8 september in Longchamps deelnemen aan het criterium der Azen. In deze wedstrijd zullen o.a. ook Anquetil en Van Looy uit komen. Wesseling Voor de eerste keer sinds vele jaren brengt Duindigt zaterdagmiddag een speci fieke drafdag. Negen goed bezette num mers zijn het resultaat. Vooral het inter nationale hoofdnummer is voor de lief hebbers om van te likkebaarden, want op nieuw is er een hard gevecht te verwach ten tussen de Franse hengst Marseille en Theo Messidor. Gelijk af is de Nederlandse crack, die 99 overwinningen in zijn carrière behaalde, iets beter, maar met twintig meter handicap schoot hij nu reeds drie keer achtereen een paard en sulky-lengte te kort. Nu Marseille echter ook een flink veld moet passeren wordt Theo in deze taak toch wat betrouwbaarder geacht, zo dat wij voor de vierde keer in successie misschien uit chauvinisme de voorkeur geven aan onze populaire Theo. Uranus en Vlieger D zijn in deze fraaie koers de out siders. Hoewel Yonker Aster de laatste keer teleurstelde heeft deze kapitale hengst toch wel zoveel capaciteiten, dat hij in de laat ste autostartkoers Zus van Spencer en Yellowbird naar de plaatsen kan verwijzen. Outsider is Zaroline G. Een tweede zege kan stal De Vlieger boeken met Wilfield, die meer „stoom" heeft dan Yberflöte en Ybert D, hetgeen van groot belang is nu Ypermoron weer in staat is hard weg te sprinten. De noordelijke trainer De Jong kan zijn amateur de veelbelovende A Lady H naar de overwinning zien sturen, omdat zij juist iets sneller is dan Yolige Miss en Zion B. Zelf heeft De Jong in de Guitaarprijs een goede kans met de crack Zombro Pluto, die echter rechtsom zoals in Groningen veel beter loopt. Door deze omstandig heid wordt de kans van Zilvervos hoger aangeslagen. Derde wordt vermoedelijk Zégerus Hollandia, die nog maar steeds niet zijn grote vorm kan vinden. De drie jarige Ascure faalde bij zijn laatste op treden, doch hij heeft toch wel zoveel ver trouwen ingeboezemd dat hij als de favo riet mag worden gezien in de Klarinetprijs, vóór Zoon van Hollandia en Alex Norton. Bij de driejarigen is nu echt de beurt ge komen aan A Reine Kiniey. die daartoe Asilverno en Aura van Zelda moet slaan. De Duitser Eddy Freundt, wereldkam pioen 1961 met het grootste aantal over winningen in één jaar behaald, komt over om in een koers voor tweejarigen Balda te rijden. Hoewel deze draver debuteert mag gezien de formidabele rijkwaliteiten van Freundt de overwinning toch wel aan hem worden toegedacht. De tweede af deling van dit nummer kan worden ge wonnen door Balero Prise.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 15