Van Eysden kreeg geen kans tegen groots spelende Okker Mekka van de wielersport Nieuwe wereldrecordtijd van de Australiër Murray Rose SENSATIE BIJ STRIJD OM TENNIS TITELS Haarlemse scholier komt in de finale tegen Willem Maris Ook Ginnie Duenkel verbeterde record Kouprianoff traint waarschijnlijk op Deventerse ijsbaan Nederland krijgt organisatie voor titelstrijd in 1966 Toch nog interland voor honkbalploeg Herman Willemse snelste in Canada Opstellingen Meike de Vlas over naar herkansingen Quicksilver S is favoriet voor het kampioenschap IHiéH ZATERDAG 18 AUGUSTUS 1962 15 De Vries president LEN UITSLAGEN m Tweekamp Geller-Keres BETAALD VOETBAL AM A TEURVOETBAL CRICKET 99 Ondankbaarder '-O- Y Aangereden Volgend jaar Jan Dassen Strijd om de Europese roeititels ontbrand Het spel van de 18-jarige Haarlemse scholier Tom Okker is de sensatie geworden van de nationale tenniskam pioenschappen 1962. De tengere han- delsdagschoolleerling versloeg in een stijl die de ouderen onder de toe schouwers herinnerde aan die van Henk Timmer, Nederlands grootste tennisser uit het verleden, zijn tegen stander Piet van Eysden in straight sets6-2, 6-3, 6-3. De andere halve finale van vrijdag tussen Willem Maris Evert Schneider werd in vier sets (6-4, 2-6, 8-6, 6-0) gewonnen door eerstgenoemde, zodat de finale van zondag zal gaan tussen de gerenomm- meerde Willem Maris en de coming man Tom Okker. Het is met geen mogelijkheid te voor spellen wie dat gaat winnen. Willem Maris, vrijdag iets minder op dreef dan de dagen daarvoor, kan als service en back- handvoiley even lukken tot scherp afma kend spel komen en hetzelfde kan van Tom Okker worden gezegd. Maar zelfs al zou de Haarlemmer in die eindstrijd geen been aan de grond krijgen, dan heeft hij in de partijen tegen Jan Hajer en Piet van Eysden wel zoveel gepresteerd dat hij zon der twijfel de grote figuur van de Neder landse kampioenschappen 1962 mag wor den genoemd. Het is nu alleen maar de vraag of hij zich van het nationale tot het internationale niveau zal kunnen opwer ken. Van Eysden, de kampioen 1961, betrad de baan als een gewaarschuwd man. Tegen het trieste decor van kletsnatte tribunes begon hij meteen voluit. Tom Okker, nog wat nerveus, had enkele malen moeite zijn service te behouden, maar btf 32 door brak hij de opslag van zijn tegenstander en van dat moment af is hjj eigenlijk geen moment meer in gevaar geweest. Drop shots en stopvolleys lukten steeds beter en uit de lucht smashend passeerde hjj Van Eysden keer op keer. De partij tussen Maris en Schneider was veel monotoner van karakter. Beide ten nissers spelen in dezelfde club, trainen vrij wel dagelijks tegen elkaar en kennen el- kaars spel door en door. Uit angst te wor den gepasseerd, bleven ze zoveel mogelijk achter in het veld hangen en pas toen Maris na een op het nippertje gewonnen De Australiër Murray Rose heeft vrijdag in een speciale wedstrijd tegen Alan So- mers van de universiteit van Indiana de 400 meter vrije slag in de nieuwe wereld recordtijd van 4.13.4 gezwommen. De 23- jarige Olympische kampioen, had even te voren tijdens de normale wedstrijden, het Amerikaanse record op dezelfde afstand op 4.17.5 gebracht. Het oude record 4.15.9 werd in 1960 in Sydney gevestigd door de Australiër John Konrads. De tijd van Somers, die Zwemmen Rosé in het begin van de wedstrijd in hét 50 meter lange „Portage"-bad goed partij gaf, was 4.23.5. Ginnie Duenkel, een 15-jarig meisje uit New Jersey heeft het bestaande wereld record op de 200 meter rugslag verbeterd door een tijd te maken van 2.32.1. Zij ver sloeg Donna de Verona uit Santa Clara tijdens een duel op de laatste 50 meter. Donna maakte een tijd van 2.33.1. Het be staande record was 2.33.2. Het stond op naam van Satako Tanaka die het verleden jaar in Tokio vestigde. In juli van dit jaar in Osaka maakte Tanaka echter aen tijd van 2.31.6. Het is voorgedragen als nieuw wereldrecord. De Deventerse kunstijsbaan, die in oktober wordt geopend, heeft nu reeds de belang stelling in het buitenland getrokken. De Italiaanse hardrijders, die hun eerste ijs- training van het seizoen de laatste jaren in Zweden begonnen, zullen naar alle waarschijnlijkheid ditmaal niet hun trai- ningsbivak in Zweden opslaan, maar in Deventer. Als de onderhandelingen, die reeds in een vergevorderd stadium zijn, slagen, zal de Italiaanse ploeg, bestaande uit Renate de Riva, Mario Gios, Locatelli en Musso- lino, van 25 november tot 8 december in Deventer komen trainen om daarna naar Italië terug te keren, waar de training op de bergmeren wordt voortgezet. De kans is niet uitgesloten dat ook de Fransen (o.a. André Kouprianoff), die gewoonlijk met de Italianen trainen, gedurende deze periode in Deventer komen. Het congres van de Europese zwemliga, dat vrijdagmorgen in het monumentale raadhuis van Leipzig is gehouden, heeft een dubbel Nederlands succes opgeleverd, want unaniem werd Nederland aangewe zen als het land, dat In 1966 de Europese kampioenschappen zwemmen, schoonsprin- gen en waterpolo zal organiseren. Unaniem ook werd K.N.Z.B.-voorzitter Jan de Vries voor een periode van vier jaar gekozen tot president van de LEN als opvolger van de Hongaar Bela Rajki. Het is voor het eerst in de geschiedenis van de Europese zwemliga dat een president is gekozen, die deze functie reeds eenmaal heeft bekleed. De heer De Vries was reeds president van de LEN in de periode 1954- 1958. Het voorstel van de Schandinavische landen om de Europese kampioenschap pen om de twee jaar in plaats van vier jaar te organiseren, werd verworpen. De 16 jaar oude Sharon Finneran heeft gisteren in de kwalificatie-series van de Amerikaanse nationale zwemkampioen- schappen voor dames het wereldrecord 400 m wisselslag individueel geëvenaard. Het record staat met 5.34.5 op naam van de 15 jaar oude Donna de Verona die tweede werd in 5.37.7. Bij internationale zwemwedstrijden in Chicago is de Westduitser Gerhard Hetz met 4.54.9 beneden het huidige officiële wereldrecord gebleven op het nummer 400 m individuele wisselslag. Wachtend op ho mologatie is er evenwel een nog betere tijd dan die van Hetz, namelijk 4.51.0 gevestigd door de Amerikaan Ted Stickles in juli van dit jaar. Het wereldrecord staat ook op Stickies' naam met 4.55.6, gevestigd in 1961. tweede set na een 51 voorsprong wat meer naar voren kwam, was de strijd toch nog onverwacht snel beslist. De finale van het dames-dubbelspel, die traditiegetrouw vrijdag werd gespeeld, le verde een verdiende overwinning op voor mevrouw De Jong en de jonge Anja Le- poutre. De kampioenen 1961, Jenny Rid derhof en Madeleine Weurman, hadden bij 64 en 41 in de tweede set een uitste kende kans hun titel te prolongeren. Maar juist op dat beslissende moment schudde de 17-jarige Anja Lepoutre, die er tot dan wat onwennig had bijgelopen, alle bleu heid van zich af en ging goed gesteund door E. de Jong fel in de aanval, waarbij al gauw bleek dat looptechniek van Made leine Weurman en vooral Jenny Ridder hof ten enenmale onvoldoende is. Het Haagse tweetal verloor de tweede set met 46 en kreeg in de beslissende set geen schijn van een kans: 60. De uitslagen van de partijen luiden: Herenenkelspel: halve finales: Tom Ok kerPiet van Eysden 62 63 63, Wil lem MarisEvert Schneider 64 26 86 6—0. Damesdubbelspel: mevr. Eva de Jong/ Anja Lepoutremevr. Jenny Ridderhof/ Madeleine Weurman 46 64 60. Gemengd dubbelspel: kwartfinales: Fre- dy Marinkelle/Jan HajerBetty Stoeve/ Philip v^n der Kwast 63 57 63. Els Spruijt/Steffelaarmevr. Ridderhof/Arends 108, 62, mevr. De Jong/BreukinkRia van der Hage/Veentjer 60, 60. Trudy Groenman/Tom OkkerMadeleine Wuer- man/Hans van Gasselt 64 61. Het Nederlandse honkbalteam, dat het dit jaar zonder de bijna traditionele trip naar Amerika moet stellen, zal als slot van het seizoen toch nog een interland wedstrijd spelen. Op 16 september komt het nationale team namelijk in Brasschaat uit tegen België. TENNIS. Mexico heeft in de finale om de Davis-Cup (Amerikakanse zone) in Mexico City een 20 voorsprong genomen op het team van Joego-Slavië. 1» i Herman Willemse heeft gisteren de in ternationale zwemmarathon van de Ca nadese tentoonstelling in een recordtijd ge wonnen. De 28 jaar oude onderwijzer had een voorsprong van 1.690 meter op nr. 2, de 31-jarige Cliff Lumsdon uit Toronto. Willemse's tijd was 6.38.55. Met deze over winning verdiende hjj een bedrag van 6000 dollar. Het oude record, dat eveneens op naam van Willemse stond, bedroeg 6.54.01 en werd verleden jaar gevestigd. De 35 deelnemers aan deze marathon, waarvoor het startschot kort na het mid daguur werd gelost, stond een prijzengeld tot een totaal van 15.000 dollar te wachten. Voor de besten hunner waren negen prij zen beschikbaar. De eerste twee dames kregen eveneens prijzen. De derde plaats werd gedeeld door John Lacoursiere uit Montreal en de Argentijn Alfredo Camarero. Eerder was bekendge maakt, dat Camarero met een gapende voetwonde uit het water was gehaald. De knappe 19-jarige Marty Sinn uit Michi- ga werd vijfde in zeven uur, 31 minuten en 35 seconden. De 22 jaar oude Mary Kok uit Hilversum werd zesde en Tom Park uit Californië zevende. De vierde partij van de tweekamp tussen Gelier en Keres om een plaats in het ko mende kandidatentoernooi is vrijdag in remise geëindigd. Door dit resultaat be houdt Keres de leiding met Vhl'/s punt. Sport tijdens het weekeinde De Haarlemse semi-profclubs EDO en RClf benutten het laatste vrije weekend alvorens de competitie begint met het spe len van oefenwedstrijden. EDO ontvangt zondag in het Noordersportpark de ere divisieclub Blauw Wit waarin de oud- EDO-back Ferry Petterson speelt en RCH trekt zaterdagmiddag naar Velsen om het op te nemen tegen de aloude tegen stander VSV. „Haarlem" heeft inmiddels een punt gezet achter de oefenwedstrijden Blauw Wit komt in de volgende opstel ling uit: Van Reeswijk; Petterson en Ro- yé; Wagemaker, Hughes en Dekker; Fren- kel, Mul, Koeman, Sparendam en Clement. De amateurvoetballers komen dit week einde voornamelijk op de Heemsteedse vel den in actie. Het zestigjarige HBC houdt namelijk zaterdag (aanvang 12.15 uur) en zondag (aanvang 13.00 uur) een interna tionaal seniorentoernooi met deelname van Racing Kiel FC (Antwerpen), Mindener Spielver. 05 (Minden), Woking FC (Woking), Leonidas (Rotterdam), TYBB (Haarlem) en MBC. Door RCH wordt zondag voor de vierde keer het zilveren-Molentoernooi gehouden en daaraan nemen Schoten, Ripperda, Hil- legom en het amateurelftal van RCH deel. Om elf uur wordt begonnen met de wed strijd RCH Hillegom en om twaalf uur speien Schoten en Ripperda tegen elkaar. Om twee uur komen de verliezers weer in het veld en om drie uur spelen de winnaars de finale om de Zilveren Molen. Deze is momenteel nog in het be zit van RCH zelf. Tussen de bedrijven door spelen om 1 uur de A-welpen van RCH en Schoten om de kampioenstitel. Zandvoortmeeuwen tenslotte speelt zon dagavond om zes uur een vriendschappelij ke wedstrijd tegen een combinatie van de eredivisieclub AJOZ. Zoals wij gisteren al meldden wordt morgen aan de Spanjaardslaan in Haar lem de match gespeeld tussen Rood en Wit en HCC II een match waarvoor het landskampioenschap van de hoogste klasse de inzet is. In de eerste klasse B kan „Haarlem" nog geen kampioen wor den.Winnen de Haarlemmers evenwel mor gen van Excelsior in een uitwedstrijd, dan ligt het kampioenschap wel in het ver schiet. Bij winst namelijk zou Haarlem een voorsprong hebben op HDVS van drie punten, waarna gesteld dat Hermes DVS in de laatste wedstrijd .gewoon' of zelfs met innings wint een draw tegen de alsnog ingelaste wedstrijd tegen Rood en Wit II op zaterdag 25 augustus voldoende zou zijn voor het kampioenschap. In de eerste klasse B speelt Rood en Wit II zondag uit tegen Sparta. W v -SN>N^ r—.-- c 13 '>d "8^*? M.I üh h „Winnaar van deze afvalrace: de Australische renner S ommer". Het klinkt fors uit de luidsprekers over de kleine sfeervolle Hilversumse wieler baan. Als Jackie zijn ereronde rijdt, begeleidt een gul applaus de in oranje trui gestoken coureur. „Weer een paar dagen te eten", zegt hij lachend in accentloos Nederlands. „Tien jaar geleden met mijn ouders naar Australië geëmigreerd. We woon den vroeger in Almelo. Tien jaar lang geen woord Nederlands gesproken, ook thuis niet. 'k Heb die atleet Ray van Asten op de televisie gehoord. Die knaap moet zich niet zo aanstellen, met z'n Amerikaans accent. Hoe lang is hij dan wel helemaal weggeweest? Toen wij mijn Australische vriend en collega-renner Teter Lafferty en ik hier op 11 juni aankwamen had ik in het begin soms even moeite het juiste Hollandse woord te vinden, maar na een paar dagengeen greintje last meer". „Waarom wij hier zijn? Wereldkam pioenschappen in Milaan? Zeg dat maar heel zachtjes. Ja, wij hadden in ons achterhoofd, die wereldkampioenschap pen als.alles ons hier was meege vallen. Maar dat is het niet, persé niet, Ik kan dat het beste zo stellen: Voor een Nederlandse tennisspeler is Austra lië het „Mekka", omdat daar de grote tennissterren vandaan komen. Wel, voor eer. Australische wielrenner is Europa het „Mekka" van de wielersport. Peter en ik wilden naar dat „Mekka" toe om er te leren. Wij fietsen nu al van 1953-'54 af. Wij willen verder". „Toen we hier aankwamen, merkten we in de eerste plaats dat de Holland se renners al maandenlang bezig wa ren, dat ze allemaal al een goed stuk vorm te pakken hadden. Peter, die zich vooral concentreert op wegwed strijden had toen we van de boot stapten in geen half jaar op een racefiets gezeten. Het wegseizoen is na melijk bij ons in de winter van juni tot eind oktober (wat jullie hier „zomer" noemen). Het baanseizoen is in onze zomer (van november tot april). Ik had dus omdat ik me op baanwedstrijden concentreer net een seizoen achter de rug. We vielen er hier dus heel on gunstig in. Bovendien is alles hier zo anders". „Vooral de wegwedstrijden", neemt Peter Lafferty, een stoere Australische knaap van 23 jaar over. „Wij kennen in Australië geen criteria. Wij fietsen, omdat ons land zo groot is 220 keer zo groot als Nederland van de ene plaats naar de andere. Wegrennen is bij ons een veel ondankbaarder werk dan hier. Hier staan vele toeschouwers langs de kant. Wij fietsen soms honderd kilo meter tussen twee steden zonder dat we een kijker zien, eenvoudig omdat er geen levende ziel op zo'n stuk prairie woont. Alleen aan de start en aan de finish hebben we toeschouwers. Zelfs bij de grote Australische klassieker Warr- nambool-Melbourne is dat het geval. Jack Sommer (links) en Peter Lalferty, die hier hun verhaal over de wieler sport in Australië en Europa vertellen. Verder rijden wij op veel minder mooie wegen dan hier. Het grootste ver schil is echter wel, dat het bij ons bijna allemaal handicapraces zijn". „Aan zulke races doen de meest zwak ke renners mee, die dan tevens nog een goede kans hebben te winnen. Hoe zwak ker je namelijk te boek staat, des te meer voorsprong krijg je. Je kunt bij ons de coureurs verdelen in „frontmar kers" en „back-markers". De laatsten starten van de eigenlijke startlijn af, de eersten krijgen voorgiften. Ben je nu een back-marker, dan moet je geduren de de hele race trachten een zwakkere broeder in te halen. Dat een aanko mende wegrenner in een wedstrijd over 125 miles (ongeveer 200 kilometer) drie kwartier voorsprong krijgt, is geen uit zondering. Door de slechte wegen en door het hoge tempo waarin wij in zulke wedstrijden moeten rijden, zijn wij harder, kunnen meer afzien dan de Europese renners, hoewel ik als ik die verhalen hoor over de Tour de France aan die stelling ga twijfelen". „Een van de grote nadelen van zo'n handicaprace is, dat het voor de plaat selijke politie heel moeilijk is de wegen schoon te houden. Hier behoeven ze dat maar even te doen. Als de renners, die vaak allemaal bij elkaar zitten, ge passeerd zijn, kan de weg weer voor normaal verkeer worden vrijgegeven. Doordat het passeren van alle renners bij ons in zo'n race soms uren vergt, kan de politie er echt niet aan begin nen de wegen vrij van verkeer te hou den. Het gevolg is, dat er wel eens ongelukken gebeuren. Een van de bes te renners, die Australië ooit heeft ge had, de sprinter Russell Mockridge. bij voorbeeld is tijdens zo'n race veronge lukt, aangereden door een auto", zo ver telt Peter Lafferty. „De baanwedstrijden zijn bij ons ook meestal handicapraces", vervolgt Jack Sommer weer. „Een handicaprace be sluit altijd als hoofdnummer een wieier- programma. Zowel op de weg als op de baan is in die races het meeste pre miegeld te verdienen. Over verdienen gesproken. Er bestaan bij ons twee bon den. Een amateurbond en een profbond. Echt professional, zoals jullie dat hier kennen bestaat bij ons niet. Je kunt de Australische profs het beste verge lijken met de onafhankelijken hier in Europa. Peter bijvoorbeeld werkt 's zo mers als timmerman om dan zoveel geld te verdienen, dat hij 's winters aan weg wedstrijden kan meedoen. Rijdt hij suc cesvol. dan levert die winter hem ook nog een klein zakgeldje op. Dat is ech ter nogal moeilijk, omdat je je reis kosten veelal zelf moet betalen, je hebt nog materiaalkosten en bovendien wat voor Europese wielrenners iets geks is voor elke rit waar je aan mee doet startgeld moet betalen. Niet krijgt, zoals hier, maar zelf moet betalen. Van dat inleggeld der -enners worden de premies betaald. Win je een race, dan win je dus in feite het geld van je collega's." „Zo'n baanprogramma is ook heel an ders dan hier. Meestal duurt het een hele dag en is het een combinatie van atletiek en wielerwedstrijden. De groot ste attractie voor de duizenden toeschou wers is dat zij zowel op de atleten als op de coureurs weddenschappen kun nen afsluiten. Een Australiër houdt nu eenmaal van gokken. Bij zo'n program ma wemelt het van bookmakers. Als het goed is, kunnen de toeschouwers ook nog op paardenraces wedden tij dens zo'n programma. De uitslagen van die races horen ze dan uit hun draag bare radio of via de luidsprekerinstal latie op de wielerbaan. Populair zijn bij ons ook de Zesdaagsen. Dat zijn net zulke kermissenals hier in Europa. Ook voor baanwedstrijden moet een cou reur startgeld betalen om mee te kun nen rijden. Voor elk onderdeel. Doe je bijvoorbeeld aan vier wedstrijden mee, dan kost je dat een aardig centje. „Ik zei zoëven, dat ik door het win nen van die afvalrace weer een paar dagen te eten had. Dat was natuur lijk een grap, hoewel elke cent die we hier met fietsen verdienen kunnen ons welkom is. Peter en ik zijn met onze fietsen hier naar toegekomen om te le ren. We zijn op eigen risico, zonder enige vergoeding van onze bond, die er echter geen bezwaar tegen zou hebben als wij inschreven voor de wereldkam pioenschappen. Daar denken we echter geen moment meer aan, tenminste niet aan Milaan. Wij staan stukken achter op de Europese renners, we hebben alle moeite om hier te acclimatiseren, voor al wat het weer betreft bij ons rij den we 's zomers soms bij een tem peratuur van 35-40 graden Celsius en wat de sfeer onder de renners be treft. Peter zorgde bijvoorbeeld op de baan in Hilversum bijna voor een bot sing, toen hij een Nederlandse renner „hoog"! hoorde roepen en snel naar de onderkant van de baan wilde gaan om hem te laten passeren. Later vertelde iemand ons dat een renner „hoog" roept als hij onder je door wil. Voor Peter, die geen woord Nederlands ver staat, is het natuurlijk helemaal moei lijk om zich snel aan te passen". „Waarom wij speciaal naar Nederland zijn gekomen? Moet u dat nog vragen aan iemand die hier geboren is en. die in Australië jarenlang een training ontving van de Nederlandse renner Jan Buis (3e op de wereldkampioenschappen in Kopenhagen in 1956). Wij dachten hem hier terug te vinden, maar wij hoorden dat hij nu in Odense trainer is. Gelukkig ontfermde wielersportjour nalist Charles Ruys zich over ons. We mogen over onze gastheer niet klagen. Hij kent elke renner, elke baan en. elke manager. Dit seizoen doen we mee aan elke wedstrijd, die we kunnen rij den. Van 't winter zoeken we ergens een baan om volgend voorjaar tegelijk met de Nederlandse jongens weer op de fiets te springen. Misschien dat u tegen die tijd het woord wereldkam pioenschappen wat harder mag uitspre ken", zo besluit Jack Sommer, de 25- jarige sympathieke Nederlandse Austra liër, die al enkele keren Nederlandse amateurs zijn achterwiel liet zien. RCH (uit tegen VSV): Van der Schil den; Nanai en Honout; Poerwo, Koning en Eeuwes; Hendriks Van de Berg, Bruynzeel, Maslo en Doesselaar. EDO (thuis tegen Blauw Wit): Van den Berg; Leonhard en Berends; Nij- man, Hak en Spiers; Van Dusschoten, De Kieijn, Peters, Breitner en Breeuwer. Zandvoortmeeuwen (thuis tegen Ajax- com.): Vlug; Koper en Water; Jansen, Stobbelaar en Kerkman; Nijkamp, Schilpzand, Kraayenoord, Gooijers en Paap. Thomas Keiler, de president van de in ternationale roeifederatie (F.I.S.A.), heeft vrijdagmiddag de 9de Europese kampioen schappen voor dames, die vrijdag, zater dag en zondag in Oost-Berlijn worden ge houden, officieel geopend. Tien landen, waaronder Nederland, zorgden voor een record-deelneming. De Nederlandse skiffeuse Meike de Vlas zag in de middag geen kans direct de fina le te bereiken. In de eerste serie van de skiffs werd zij derde achter de Tsjechi sche Alena Postlova en de Franqaise Renee Camu, die beiden de eindstrijd bereikten. Het Groningse meisje gaat nu over naar de herkansingen, die voor zaterdag op het programma staan. De uitslag van de tweede voorwedstrijd van de skiffs luidde: 1. Galina Samorodowa (Rusland) 3.57.9; 2. Ann Chuter (G.B.) 4.20.0. Deze beide skiffeuses komen eveneens in de finale uit. Ook de dubbel vier van Argo kan de finale alleen nog via de herkansingen be reiken. In de tweede serie was de ploeg uit Wageningen kansloos tegen de sterke Roemenen en Hongaren. De uitslagen van de dubbel vier: Eerste voorwedstrijd: 1. Rusland 3.31,0; 2. Oost-Duitsland 3.37,5. Tweede voorwedstrijd: 1. Roemenië 3.30,0; 2. Hongarije 3.30,7; 3. Nederland 3.43,2. Rusland, Oost-Duitsland, Roemenië en Hongarije komen in de finale. Voor de dubbel twee Elsbeth Sprangers- Ineke Brans was er al evenmin een finale plaats weggelegd. De PoseidonWillem III combinatie werd in de eerste serie derde achter de Russinnen Valentina Kalegina en Galina Wetscherkowska en de Oost duitsers Brigitte Muench en Ursula Pan- kraths. In de herkansing op dit onderdeel valt er nog slechts één finaleplaats te ver overen. De boten van Rusland, Oost-Duitsland. Polen en Hongarije zijn reeds zeker van een finaleplaats. Koersen in Hilversum De 13-jarige veteraan Quicksilver S, die in zijn carrière vrijwel alles won, wat er maar te winnen viel en daaardoor tot het indrukwekkende gewonnen bedrag komt van 120.000,heeft tot nu toe nog geen enkel kampioenschap op zijn naam kunnen brengen. Zondagmiddag krijgt hij hiertoe in het sportpark in Hilversum echter de gelegenheid in het Kampioenschap Neder landse Paarden, omdat zijn eeuwige rivaal Theo Messidor in dit nummer niet startge rechtigd is. Zijn grootste concurrent is nu de schimmel Tabor, die eveneens in een voortreffelijke vorm verkeert. Quicksilver S is sneller en sterker en zal ongetwijfeld met een hard en hoog tempo reeds in de eerste 1500 meter zijn slag proberen te slaan. Tabor wordt dan zijn zo gevreesde eindsprint ontnomen. Hij kan zich echter op de tweede plaats handhaven tegen de zich zo voortreffelijk werende Visuil S, die haar grote vorm bewees met een prachtige zege op de Parijse baan Enghien. Outsider is Typhoon. De buitenlandse paarden zoeken hun heil in een stayersnummer, waarin Hairos II ondanks een handicap van honderd me ter eveneens zal starten. Indien de hengst vorm heeft kan hij winnen, daarbij nog gesteund door zijn stalgenoot Jour de Java. Op de plaatsen kunnen eindigen Xavero en Vrolijke Frans. De met minder uithouding begiftigde paarden zijn in de Juggler-prijs te vinden, Hierin is Wanda van Gonny te prefereren boven Vita Kinley, wier vorm weer terug loopt. Een mogelijk outsider is Wilster S. Na zijn voortreffelijke verrichting in het Criterium der 4-jarigen is Zola S de aan gewezen favoriet in het achtste nummer. De opkomende Witty Hanover kan hierin vóór Ydéal Double de tweede plaats gaan bezetten. De vaak tot onmogelijke dingen in staat zijnde Y Dunst is als steeds de outsider. Na twee keer tweede te zijn geweest kan Zeno thans de Kievit-prijs voor zijn rekening nemen, al zal het opnieuw hard tegen hard zal gaan tussen hem en Zibello Hanover. De derde kandidaat in deze open koers is Zingaro. De als 2-jarige haast niet te kloppen Zéfa wacht als 3-jarige nog steeds op haar eerste overwinning. Hoewel zij in de Olga Pluto-prijs een goede kans heeft, zal zij in de eindstrijd toch weer het hoofd moe ten buigen voor Yankee Maid en Yewel Boy, die veel meer reserves hebben dan Zéfa. Bij de 2-jarigen gaat de voorkeur naar Benjamin, gevolgd door Bravour S en Boy Scotch. De sterk verbeterde Zizi's Juweel behoeft haar laatste verrichting slechts te herhalen om gemakkelijk van Astrid Hol- landia en Zoo Doorloper te gaan winnen. Adrie Norton kan het uitgebreide pro gramma openen met een zege over Atlas en Atie v. d. Lente.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 15