Dierenbescherming is actief, meent voorzitter S. Hofstra Orderontvangst van de industrie bleef stabiel Horlogediefstal bleef duister door ontkenning verdachten AGENDA Aanvaring op Waterweg voor Raad voor de Scheepvaart Polle Kort en bondig Handel in honden en katten Antieke meubelen houden waarde Eén dode in het verkeer Conjunctuurtest juli 1962 Jager schiet een rood konijn Engels motorjacht gezonken Droog weer ZATERDAG 18 AUGUSTUS 1962 2 sta Haarlem V elsen-IJ muiden Heemskerk Santpoort Opvarenden gered Arka wenst waarborgen voor Nederlanders op Nieuw-Guinea .5 Sé SB 1 Is De Nederlandsehe Vereeniging tot Bescherming van Dieren heeft in de af gelopen maanden verscheidene stappen ondernomen om gedaan te krijgen dat aan de ongeregelde handel in honden, katten en andere kleinere dieren een einde wordt gemaakt of dat in elk geval door doeltreffende maatregelen een be perking en regulering er van tot stand komt. In het maandblad van de vereni ging wijst prof. dr. H. Hofstra, voorzitter van de Nederlandsehe Vereeniging tot Bescherming van Dieren, er op, dat men verscheidene adressen aan de betrokken ministeries heeft gericht. „Bij alle rumoer die rondom de handel in honden en katten is ontstaan, is de aan dacht eenzijdig op ons land komen te val len. Gemakkelijk wordt daarbij uit het oog verloren, dat het tweede gedeelte van de handel in de naburige landen plaats heeft," zo schrijft hij. „Indien met name in Duitsland strenge re bepalingen zouden bestaan tegen de vrije invoer der betrokken dieren en te gen de ongecontroleerde handel in dieren in dat land, dan zou alleen reeds daardoor de markthandel in Nederland aanzienlijk beperkt worden." Het hoofdbestuur heeft tot de directeur van de veeartsenij kundige dienst, tevens veterinair hoofdinspekteur van de volks gezondheid, dr. J. M. van den Bron, het verzoek gericht er bij de bevoegde Duitse regeringsinstanties op aan te willen drin gen om voor invoer van dieren (speciaal honden) in Duitsland een inentingsbewijs tegen hondsdolheid vereist te stellen, zo als zulks omgekeerd voor invoer van hon den naar Nederland het geval is. Invoe ring van een dergelijke maatregel en van eventuele andere stringente bepalingen zal ongetwijfeld op de terecht gewraakte han del een remmende werking hebben, meent professor Hofstra. Hij wijst er ook op dat de inspektie van de vereniging in de afgelopen jaren reeds vele malen proces-verbaal heeft opge maakt, hetgeen verschillende keren tot een veroordeling van een der meest beruchte Nederlandse handelaars heeft geleid. Enkele dagen geleden heeft men nog maals een dringend beroep gedaan op de afdelingen die een asiel hebben om de Advertentie Secretaires, chiffonnières, stoelen, ronde ta fels, ook uitschuifbaar. Alles van mahonie hout. Ook kleinmeubelen. Canapé's. Voor restaureren en inkoop antieke meubelen. Te lefoon 12223. Groot Heiligland 64, A. Mudde, Gasthuisvest 45. uiterste voorzichtigheid te betrachten bij het afgeven van dieren en om er zich door na-controle zoveel mogelijk van te vergewissen dat de afgestane dieren in goede handen terecht zijn gekomen. Wat verder de kwestie van diefstal van dieren betreft, acht professor Hofstra het merkwaardig dat er, volgens de informa ties van de vereniging, bij de politie over het algemeen weinig klachten binnenko men. Dit zou er op kunnen wijzen dat deze diefstal geen grote omvang heeft. Het kan echter ook betekenen dat velen die een hond missen geen nasporingen of aangifte doen. „Helaas speelt slordigheid en on verschilligheid bij een zeker deel van het publiek een rol," schrijft professor Hof stra, die niet wil ingaan of aanvallen, door een actiecomité op de vereniging ge daan. Laat ieder op zijn eigen wijze en met de middelen, die hem ten dienste staan en die volgens wet en fatsoen geoorloofd zijn, naar vermogen zijn best doen. Kun nen anderen vlugger iets bereiken dan on ze vereniging dit kan, des te beter. De resultaten zullen het moeten leren. Laat men echter trachten die resultaten op waardige en met de waarheid overeenko mende wijze te bereiken, zo besluit hij zijn artikel. Advertentie N.V. MIJ. „HOLSTER" - OVERVEEN Tel. K 2500 - 60002. 57290 en 57833 Centrale verwarming Airconditioning Aut. oliestook ,v. v>3 Bij Oostvendam is de 22-jarige chauf feur G. van Ooijen uit Rijsoord op de Oudelandseweg met zijn vrachtauto in de sloot terechtgekomen en verongelukt. Blijkens de „conjunctuurtest" van het seizoensinvloeden) van het niveau dezer CBS over juli 1962 hield, over het geheel genomen, bij de in het onderzoek betrok ken ondernemingen deze maand de licht stijgende tendentie in de arbeidersbezet ting aan. In het gemiddelde aantal per werkdag gewerkte uren der arbeiders (incl. meer of minder overwerk, e.d.) kwam in juli geen verandering. Voor augustus wordt door de ondernemingen een analoge ont wikkeling verwacht. De gemiddelde dag- produktie nam in juli toe, ook voor au gustus wordt een verdere toeneming ver wacht. Dooreengenomen waren de voorraden onverkocht produkt ultimo juli groter dan lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllUlllllllillllllllllllll ultimo juni. Niettemin is in de beoorde- ling (waarbij rekening is gehouden met Gevangenisstraffen van een jaar met aftrek van voorarrest en anderhalf jaar met aftrek heeft de officier van justitie bij de Amsterdamse rechtbank vandaag geëist tegen een 38-jarige koopman van het Amsterdamse Waterlooplein (wegens diefstal in vereniging) en een 46-jarige horlogemaker (wegens uitlokking van deze diefstal), die betrokken waren bij de geruchtmakende diefstal van zeven duizend polshorloges (waarde ruim een c MUZIEK Openluchttheater Bloemendaal, vandaag 20.15 u.: Spaanse Dansgroep Central Cul tural de Santiago. BIOSCOPEN Cinema Palace, 10, 11 en 12 u.: „De reis van de prinsessen Irene en Margriet naar de West", a.l.; 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Eén voot allen, allen voor één," a.l. Frans Hals, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Flower drum song", a.l. Lido, 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Mr. Vlub- ber", a.l.; vandaag 23.30 u.: „Razzia", 18 j.; zondag 11 u.: „Avontuur per ballon", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Ontsnapt uit Chiku Shan", 14 j. Minerva, vandaag en zondag 19 en 21.15 u.: „Daar droomt elk meisje van", a.l.; zon dag 14 en 16.15 u.: „De dansmeesters", a.l. Van maandag af 14.30 u.: „Zeven jaren pech", a.l.; 20.15 u.: „Liefde, dollars en chianti", a.l. Rembrandt, 10.30 u. (behalve zondag): „De wereld der dieren", a.l.; 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „La belle Américaine", a.l.; zon dag 11 u.: „Canada, land der zwarte beren", a.l. Roxy, vandaag 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „De kneusjes van het regiment", a.l. Van maandag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „De slag in de Bismarckzee", 14 j. Studio, 10.30 u.: (behalve zondag): „Dik Trom", aJ.; 14.30 u. en zondag 14 en 16.15 u.: „Gulliver's reizen", a.l.; 19 en 21.15 u.: „Zij was 13 jaar", 18 j. Zondag 11 u. „Faja Lobbi", a.l. Monopole, 14.30 u.: „Und du mein Schatz bleibst hier", a.l.; vandaag en zondag 19 en 21.30 u.: „Ontluikende liefde", 14 j. Van maandag af 19 en 21.30 u.: „Schlager Revue 1962" a.l. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Groot Heiligland 62), Frans Halstentoonstelling, 10-17 en 20.30- 22.30 u.; zondag 13-17 u. Tot 30 september. Vïshal (Grote Markt): Expositie van een keuze uit het moderne kunstbezit van de gemeente Haarlem, 10-17 u.; zondag 13-17 u. Tot 30 september. Museum „Het Huis Van Looy" (Kleine Houtweg): Expositie van een keuze uit het oude bezit van het Frans Halsmuseum, 10- 17 u.; zondag 13-17 u. Tot 30 september. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Tentoonstelling van schilderijen en tekeningen van Marie Noothoven van Goor, 9-17 en 18-20 u., tot 18 september. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein): Gedurende de maand augus tus expositie van tekeningen en aquarellen van Poppe Damave, 10-22 u. Dagelijks klassiek grammofoonplatenconcert van 21- 22 u.: H. Biber en B. Britten. Teylers Museum (Spaame 16): Tekenin gen Hollandse, Italiaanse en Franse school. Dagelijks van 11-17 u„ eerste zondag van de maand 13-17 u. DIVERSEN Muziektent Raadhuisplein (Zandvoort), vandaag 20.30 u.: Jazz-orkest. Vleeshal, iedere dag 14.30 u.: Poppen theater Merlijn; 20.15 u.: Marionettenspe lers Jan Nelissen en Feike Boschma. Waaggebouw (hoek Spaame-Damstraat) Taveerne, met zang door Cobi Schreyer en poppenspel door „Merlijn". Iedere avond van 20-1 u. Café-chantant „Adam en Eva" (Raam- vest 5): Iedere avond van 20 u. af: Cabaret. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de '-rant van vrijdag 17 augustus). ZATERDAG 18 AUGUSTUS City, 19 en 21.15 u.: „Ciske de rat". Rex, 20 u.: „De korporaal gaat aan de haal". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, 14 tot 16.30 u. ZONDAG 19 AUGUSTUS City, 2.30 u.: „De slavenkaravaan"; 19 en 21.15 u.: „Ciske de rat". Rex, 15 u.: „Du bist wunderbar"; 20 u.: „De korporaal gaat aan de haal". MAANDAG 20 AUGUSTUS City, 20 u.: „Kindertranen". Rex, 20 u.: „De korporaal gaat aan de haal". ZATERDAG 18 AUGUSTUS Marquette-theater, 20 u.: „Operatie vals geld". ZONDAG 19 AUGUSTUS Marquette-theater, 14.15 u.: „Popeye's avonturen"; 16 u.: „Operatie vals geld"; 20 u.: „De dolle generaal". Bloemendaalsestraatweg, dagelijks (be halve zondag), 14 en 20 u.: Jeugdcircus Bas. De 68-jarige jager H. Moes in het Brabantse plaatsje hiessel heeft een roodgekleurd konijn neergeschoten. Het is een unicum dat een konijn een rode vacht heeft, zeer zeker als het een wild konijn betreft. Verondersteld wordt dat de kleur is ontstaan door een zeer vreemde kruising. Gezien de zeer slanke bouw van het dier denkt men met name aan een Belgische haas. De heer Moes zal het ongewoon gekleurde konijn laten opzetten. ton) uit het kantoor van een horloge importeur aan de Amstel in Amsterdam. De diefstal werd op 15 juli 1960 ge pleegd, vijftien maanden later werd een aantal arrestaties verricht, maar tijdens de behandeling van de zaak voor de rechtbank werd nog niet duidelijk wie de diefstal heeft gepleegd. De koopman en de horlogemaker ble ven hardnekkig ontkennen. De koopman gaf alleen toe een deel van de gestolen horloges te hebben gekocht van de dief, de horlogemaker ontkende alles. De omvangrijke diefstal werd gepleegd kort nadat de horlogemaker bij de im portfirma als bedrijfsleider was ontsla gen. Hij werd aangehouden, maar moest wegens gebrek aan bewijs weer op vrije voeten worden gesteld. Toen de politie in oktober van het vo rig jaar de dader van een andere hor logediefstal aanhield, kon meteen de vijf tien maanden oude kraak worden opge lost. De horlogemaker weigerde een ver klaring aan de politie af te leggen, maar de koopman was openhartiger. Zijn vol ledige bekenteis klopte tot in de kleinste details met de werkelijkheid. De officier van justitie noemde de hard nekkig ontkennende horlogemaker de hoofddader Hij heeft naar zijn mening het misdrijf uitgelokt door de koopman te vertellen waar hij de horloges kon vinden en door het verschaffen van een valse sleutel. De raadslieden van beide verdachten, mr. J. Mathuisen en mr. E. H. Bakhuys, bepleitten een straf gelijk aan het voorarrest respectievelijk vrij spraak. Een 21-jarige los-arbeider, door wiens arrestatie deze zaak aan het rollen kwam en die nu een gevangenisstraf van een jaar en negen maanden uitzit, hoorde we gens een in deze zaak afgelegde mein eed een gevangenisstraf van vier maan den eisen. In deze zaak deed de recht bank meteen uitspraak: drie maanden. De koopman en de horlogemaker horen hun vonnissen over veertien dagen. voorraden ten opzichte van de vorige maand geen wijziging opgetreden, zij worden door 70 pet der ondernemingen normaal, door 15 pet der ondernemingen te groot en door eveneens 15 pet der ondernemingen te klein genoemd. De meldingen omtrent de ontwikkeling van de orderontvangst waren uiteenlopend; voor de industrie in haar geheel trad daar bij per saldo een stijgende noch een da lende tendentie op. De ontvangst van or ders uit het binnenland nam per saldo af, die van orders uit het buitenland nam per saldo nog toe. De beoordeling van het niveau der or derontvangst (waarbij rekening is gehou den met seizoensinvloeden) had de nei ging enigszins gunstiger te zijn dan vo rige maand, daar het over juli door 25 pet der fabrikanten klein voor de tijd van het jaar werd genoemd tegen 30 pet der fabrikanten in de vorige maand. Bij 55 pet der ondernemingen was de order ontvangst normaal voor de tijd van het jaar. Voor augustus zijn de verwachtingen van de ondernemingen ten aanzien van de ontwikkeling van het niveau der or derontvangst uiteenlopend. Bij de in het onderzoek betrokken industriële onderne mingen (excl. de chemische industrie) wordt de orderpositie uitgedrukt in aan tal maanden werk; de ook vorige maand gesignaleerde dalende tendentie in deze grootheid zette zich voort, vooral veroor zaakt in de sector „investeringsgoederen". Indexcijfers van de orderpositie, uitge drukt in aantal maanden werk., uit. janu ari 1961 - 100. totaal industrie (excl. chemie) 1961 1962 Ultimo januari 100 99 Ultimo februari100 96 Ultiipa majrt 96 95 Ultiihb^«flpnt-*.ï.-f.4-ï-.'.03 Ultimo mei 103 94 Ultimo juni 100 92 Ultimo juli 102 91 Voor augustus wordt door de fabrikan ten in de sectoren „consumptiegoederen" De laatste stalhouderij van Amster dam in de Nieuwe Kerkstraat heeft zijn deuren moeten sluiten. Reeds geruime tijd geleden had de eigenaar van het bedrijf de aanzegging gekre gen, dat hij het pand, waarin de stal houderij was gevestigd moest ontrui men. Hij verkreeg echter uitstel om onderdak voor zijn materieel en dieren te zoeken. Het zoeken mocht echter niet baten: er werd geen ruimte ge vonden om het bedrijf voort te zetten. Nu is het materieel overgebracht naar een garage van het gemeentelijk ver voerbedrijf en de paarden zijn voor lopig in de stal van een brouwerij ondergebracht. De ontruiming vond onder 'toezicht van een deurwaarder plaats. Op de foto: Stalknecht Van Arum leidde „zijn" zes paarden weg In het ruwe water van de Noordzee is voor de monding van de Westerschelde een Engels motorjacht genaamd „Cor nelia" gezonken. De vissersboot Breskens 22 van schipper A. de Rooy, die toeval lig in de nabijheid was, snelde toe toen de bemanning rooksignalen waarnam. Na een vergeefse poging het jacht op sleep touw te nemen nam het de uit twee vrou wen en vijf mannen bestaande beman ning over. Het jacht zonk spoedig daar na. De noodsignalen zijn niet opgemerkt door de kustwacht die anders een red dingboot uitgezonden zou hebben. De vissersboot bracht de Engelsen naar Breskens, waar de schipbreukelingen aan boord van één der twee ter gelegenheid van de visserijdagen in de haven liggen de marineschepen van droge kleding en warme dranken werden voorzien. De En gelsen zijn daarna per auto naar het Brit se consulaat in Rotterdam overgebracht. XKXXJOOOOooortyinftnorTOoooooociQooooooooexxMonooooooooooooi WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE xooKouiwjwwxwQQtmxxnwmin en „investeringsgoederen" per saldo met een verdere daling der orderpositie re kening gehouden. De beoordeling van de orderpositie was ultimo juli vrijwel gelijk aan die ultimo juni; zij werd door l0 pet der ondernemingen groot, door 15 pet. der ondernemingen klein en door 75 pet der ondernemingen normaal genoemd voor de tijd van het jaar, aldus de „Con junctuur Test". De aanvaring tussen het m.s. „Hollands Duin" (K.P.M.) en de Engelse kustvaar der m.s. „Plover" tijdens een dichte mist bank op de Nieuwe Waterweg op dinsdag ochtend 7 november 1961 is door de inspec teur-generaal voor de scheepvaart gekwa lificeerd als: een trieste aanvaring, die bij de attentie welke men van de rijks- ioodsen en de zeevarenden mag verwach ten, niet had mogen voorkomen. De 13875 ton metende „Hollands Duin", juist van de werf gekomen, was die och tend begonnen aan zijn tweedaagse proef vaart toen de aanvaring ter hoogte van de tweede petroleumhaven zich voordeed met de van zee komende „Plover", welke 1819. Wat de plannen waren van Snup en z'n vriendjes? Wel ...ze hadden een karretje en een tent, en daarmee mochten ze twee weken lang naar buiten trekken! De volgende dag stonden ze al héél vroeg op; ze laadden alles in het karretje, wat ze nodig konden hebben. En toen het vol was en ze niets meer hadden vergeten, begon de reis na de aanvaring zwaar slagzij maakte en later gezonken is. De inspecteur-generaal, de heer C. Moo- lenburgh, zie tijdens de behandeling voor de Raad voor de Scheepvaart in Amster dam dat bij deze aanvaring een serie van grote en kleine onachtzaamheden begaan is. Het had volgens hem op de weg van de loods van de „Plover" gelegen om bij het aan boord gaan zijn portofoon voor het contact met de radarposten langs de wal voor gebruil gereed te maken. De loods zag de mistbank maar vergat bij het in varen daarvan en daarna mistsignalen te geven. Aan boord van de „Hollands Duin", (de loods daarvan stond in contact met de radarpost) liet men ook na mistsignalen te geven. De loods zeide dat hij dit had nagelaten omdat hij anders de radarpost, waarmede hij juist een spannend gesprek voerde, niet zou hebben kunnen verstaan Daarna, aldus de loods, had hij mist signalen willen geven, doch dadelijk daar op was de aanvaring gevolgd met het Britse scheepje, waarvoor de radarwaar nemer de „Hollands Duin" een paar keer had gewaarschuwd. De inspecteur-generaal constateerde dat in deze zaak het oude probleem: „moet men mistsignalen geven ja of nee?" aan de orde is gekomen. Men mag de voor schriften niet terzijde stellen en hier was volgens hem weer de hand gelicht met de voorschriften voor mistsignalen. De inspec teur-generaal was van mening dat de grootste schuld bij de leider van de navi gatie op de „Plover" ligt, omdat deze er niet voor gezorgd heeft tijdig met ,de ra dar aan de wal in verbinding te staan. Als getuigen werden gehoord de kapi tein. tweede stuurman en loods van de „Hollands Duin" alsmede de loods van de Britse coaster en de radarwaarnemer van het walstation. 21. Pingo gaal nu met Pelli mee.... Kijk Pingo, midden in dat cactus park is Polle aan het graven, als jij nu hier begint, ontmoet jullie elkaar halverwege H^la, vriend", zegt Pelli, „kun je het met je zelf niet eens worden, waar je de aarde neergooitF' Inmiddels hoort men Polle zingen. tra-la-la, tra-la-la, er is eigenlijk niets zo leuk als tunnels graven, tra-la-la, tra-la-lal" Bedankt. Drs. R. H. Neuberg, die bij de jongste verkiezingen is herkozen als lid voor de V.V.D. van de Amsterdamse ge meenteraad, heeft besloten zijn zetel in de nieuwe raad ter beschikking te stellen. Bijeenkomst. Aan de binnenkort te houden bijeenkomst van de koninkrijks- raad voor culturele aangelegenheden in Suriname zullen onder meer deelnemen mr. J. Cals, de Nederlandse minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, mr. I. C. Debrot, minister van Cultuur en Opvoeding in de Nederlandse Antillen, prof. W. de Gaay Fortman, hoogleraar te Amsterdam, mr. J. Schelfhout, inspecteur bij het onderwijs in Nederland en de heer Reelinck, voorzitter van de stichting Cul turele Samenwerking Suriname Neder landse Antillen. Eerste paal. Burgemeester P. J. Bliek van Spijkenisse heeft de eerste paal voor het depot voor de Borak N.V. in de grond van het Botlek-gebied geheid. KLM. Ter gelegenheid van de jaar beurs te Leipzig zal de KLM in de periode van 1 tot en met 10 september dagelijks een retourvlucht maken tussen Amsterdam en Leipzig. Inbraak. Tussen elf en zestien augus tus is, naar nu is ontdekt, ingebroken in de ambassade van Luxemburg aan de Tol weg in Den Haag. Men weet nog niet of er iets wordt vermist. Het hoofdbestuur van de Arka (Alge mene Roomskatholieke Ambtenaren Ver eniging) heeft zich beraden over de be tekenis van het beroep, dat de minister president, prof dr. J E. de Quay, via radio en televisie heeft gedaan op de Ne derlanders die thans nog in Nieuw-Guinea werken. Het hoofdbestuur van de Arka is van oordeel dat het beroep op de Nederlan ders om waar mogelijk op hun post te blijven op verschillende punten nadere verduidelijking behoeft. Met name meent het dat dit beroep alleen dan kan worden gedaan indien de nodige waarborgen om trent de veiligheid van personen en goe deren kunnen worden gegeven. Men acht het wenselijk dat onverwijld een nadere verklaring volgt omtrent de aard van die waarborgen. Bovendien dient op de kortst mogelijke termijn te worden vastgesteld onder wel ke voorwaarden de bedoelde ambtenaren onder de V.N. werkzaam zullen kunnen zijn. Het hoofdbestuur van de Arka heeft in middels een uitnodiging van de staats secretaris van binnenlandse zaken ont vangen om op dinsdag 21 augustus nader overleg over deze aangelegenheid te ple gen. De depressie, die vrijdag in ons land veel regen bracht, trok in noordoostelijke riching verder en lag zaterdagmorgen boven Noord-Denemarken. Inmiddels nam een rug van hoge luchtdruk, welke het debressiegebied volgt, belangrijk in bete kenis toe. Deze rug van hoge luchtdruk zal zich zondag uitstrekken van het noor delijk deel van de Noordzee over onze omgeving naar het Alpengebied, waardoor het droog weer zal zijn met flinke zon nige perioden en minder wind, echter in hoofdzaak nog uit west tot zuidwest en iets hogere middagtemperaturen. WERKRAPPORTEN Maxlmum-tempsratursn binnen- en buitenland. -a n a BS Neerslag: laatste 2* uur. MS Den Helder zwaar bew W 18 6 Ypenburg half bew. WZW 18 7 Vlissingen licht bew. W 17 8 Eelde half bew. zw 17 8 De Bilt licht bew. WZW 18 8 Twente half bew. zw 15 3 Eindhoven regenbui zw 17 9 Zd-Limburg half bew. zw 17 25 Helsinki half bew. O 16 0 Stockholm geheel bew. O 17 0 Oslo regen nno 16 12 Kopenhagen regen zw 18 15 Aberdeen geheel bew. nw 13 0 Londen onbewolkt w 20 0 Amsterdam licht bew. w 18 6 Brussel zwaar oew. zw 15 27 Luxemburg geheel oew. w 20 14 Parijs onbewolkt windst. 21 7 Bordeaux zwaar bew. windst. 24 0 Grenoble zwaar bew. nnw 29 0 Nice onbewolkt n 30 0 Berlijn zwaar bew. WZW 23 8 Frankfort onbewolkt zzw 24 8 München half bew. wnw 21 3 Zurich licht bew. windst. 24 6 Genève zwaar bew. nno 26 1 Locarno onbewolkt ono 25 0 Wenen zwaar bew. wnw 24 9 Innsbruck regen windst. 23 11 Athene onbewolkt windst. 38 0 Rome onbewolkt windst. 32 0 Ajaccio onbewolkt no 28 0 Madrid onbewolkt windst. 33 0 Mallorca onbewolkt nno 32 0 Lissabon onbewolkt nnw 27 0 Zondag 19 augustus Zon op 5.29 uur, onder 19.58 uur. Maan op 22.00 uur onder 10.02 uur. Maandag 20 augustus Zon op 5.30 uur, onder 19.55 uur. Maan op 22.26 uur, onder 11.23 uur. Maanstanden 22 augustus 11.27 uur laatste kwartier. 30 augustus 4.09 uur nieuwe maan. Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 18 augustus Hoog water 5.14 en 17.45 uur. Laag water 1.04 en 13.24 uur Zondag 19 augustus Hoog water 6.00 en 18.30 uur. Laag water 1.52 en 14.09 uur. Maandag 20 augustus Hoog water 6.46 en 19.15 uur. Laag water 2.36 en 14.56 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 2