SPORT IN DE IJMOND KERKDIENSTEN IN DE VISHAL+ÉN OP ZEE i CHR. VISMAN HAGED00RN Zeer grote aanvoer op groenteveiling in Beverwijk IJmondverenigingen vandaag en morgen VSV komt in het veld tegen RCH Verse haring uit Denemarken Nederlandse successen in „Int. Seaweek" Wolkbreuk teistert Terschelling Brand in boerderij Fluoridering wordt niet wettelijk geregeld LM WERELD ZATERDAG 18 AUGUSTUS 1962 7 Vrij veel bloemen op Beverwijkse veiling Beverwijks jeugd houdt de stad schoon DAMES, DAMESKAPSALON kU U ZITAtUBELEN wJt piacMi: fiaatrocrfctmriiMili Oogst in Flevopolder is groter dan vorig jaar i5r schrijf- tel- reken machines kantoormeubelen \k„k Ir Li jLc.ï Jl Kerkelijk nieuws Het gebeurt in vakantietijd nog wel eens, dat kleine zeilschepen op de Noordzee in moeilijkheden raken. Dit scheepje, naast de reddingboot Neeltje Jacoba, in IJmuiden, had geluk: er be vond zich een goed vissersvaartuig in de buurt toen het te moeilijk werd voor de amateurzeilers. Zoals men ziet, ligt het zeilscheepje nu veilig in rustig water. Het was deze week weer vrij druk aan de Beverwijkse bloemenveiling, vooral om dat de aanvoer van gladiolen groter gaat worden. Door het koele weer gingen de bloemen vlot weg en werden er goede prij zen betaald. Voor de gladiolen werd voor een zware bos nog tot 80 cent betaald. Lelies gingen vlot van de hand en donderdag noteer de de rubrums nog 79 cent per tak, een prijs die men vrijdag niet kon halen. Ro zen en anjers werden deze week niet zo duur, maar dit is een verschijnsel dat zich altijd in augustus voordoet. De aanvoer van zomerbloemen is niet groot; hierdoor waren de prijzen dan ook goed te noemen. Een bos Statice ging tot 75 cent. De Chrysanten zijn dan ook weer aan de veiling gekomen; men betaalde rond de 25 cent per stuk. De aanvoer van potplanten is matig, hoofdzakelijk cyclames die voor een rede lijke prijs van de hand gingen. In de komende maanden zullen tien, in witte overalls geklede Beverwijkse school jongens van 14 en 15 jaar oud, elke woens dagmiddag met twee witgeschilderde vuilniswagentjes, papierprikkers en be zems de losse papieren en het vuil in de Berwijkse plantsoenen opruimen. De mobiele colonne vertrok vrijdagmid dag voor het eerst van de gemeentegara ge. Het is de bedoeling van het Beverwijk se comité van de actie „Opgeruimd staat netjes" de inwoners van de stad op deze manier op te wekken de stad schoon te houden. Vooral in de nieuwe stadsgedeel ten valt er wel het een en ander op te ruimen. Advertentie Dank zij onze perfekte haarbe- handeling kunnen wij u een vlot en modern kapsel garanderen REGGESTRAAT 86 hoek Rijnstr Bushalte Scheldestr. - Tel. 4546 Vanaf 1 sept dinsdags de gehele dag GESLOTEN Ondanks het feit, dat de bonen dit jaar wel op zich laten wachten, was de aan voer op de groenteveiling in Beverwijk de ze week zeer groot. Sla van goede kwali teit ging grif weg; de prijs liep op tot 22 cent per krop. Andijvie is schaars en duur en noteerde van 22 tot 46 cent per kilo. Minder vlot ging het met de bloemkool, waarvan de aanvoer heel groot was; boven de 30 cent per stuk gingen er heel weinig weg. Bospeen daarentegen was heel goed te verkopen en kwam tot 40 cent per bos; waspeen was niet zo vlot te verkopen. De bonen zijn en blijven duur: de sper ziebonen liepen in prijs weer op tot 1,10 per kilo. De eerste snijbonen van de koude grond werden aangevoerd en brachten f 1,90 per kilo op. Kassnijbonen gingen tot f 3 per kilo. Spinazie (er was vrijdag 6000 kilo) bracht het tot 45 cent per kilo. Er is een aardig sortiment bessen, dat bestaat uit rode en zwarte bessen en de echte Wijker klapbessen. Ook hier toonde de markt zich heel graag. De noteringen waren vrijdag: sla 5-21, spinazie 18-43, postelein 22-39, bloemkool 16-41, sperziebonen 57-110, snijbonen 160- 300, tuinbonen 16-28, tomaten 27-92. kom kommer 14-22. bospeen 20-40. waspeen 10- 20, doperwten 57-102. rodekool 9-14, groe- nekool 8-16, aardappelen 12-15. Advertentie Marktplein MAANDAG 20 AUGUSTUS Openbare leeszaal, Plein 19.45, IJmuiden- Oost, 14 30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur. Filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord, 14 tot 17 uur. R.-K. leeszaal, Willemsbeekweg 96, IJmuiden-Oost, 14.30 tot 17.30, 1617.30 (jeugd) en 19 tot 21 uur. Jozefhuis, Velsen- Noord, 14 tot 17 en 19 tot 21 uur. Raadhuis, Velsen, 11-12 u.: spreekuur burgemeester. Raadhuis, Beverwijk, 9.30 uur: spreek uur burgemeester. Zoals we reeds mededeelden, speelt VSV zaterdag a.s. op „Schoonenberg" tegen RCH. Ten opzichte van het Haarlemse team wezen we erop dat de Racing tal van nieuwe spelers aankocht. Van hen kan zeker worden verwacht, dat ze alles op alles zullen zetten om voor een definitieve bezetting van de hun tegen VSV toever trouwde plaats in aanmerking te komen En daar VSV op haar beurt natuurlijk alles in het werk zal stellen de zware ne derlaag tegen KFC uit te wissen, kan een aardige partij voetbal worden verwacht, vooral daar de bijna „verloren zonen", André en Versluis, hun oude plaats in het VSV-team weer zullen innemen, hetgeen ongetwijfeld de kracht van de voorhoede ten goede zal komen. Het VSV-team ziet er als volgt uit: Stuy; Belfroid en Jager; Hendriksen, Kort en Brom; Dikstaal, Versluis, André, Lang broek en Farenhorst. Zondag a.s. speelt het eerste elftal van DEM op eigen terrein tegen Zaandijk met het volgende elftal: W. Aardenburg; Dek ker en Beentjes; Willems, J. Aardenburg en Van Lieshout, Storms, Zonjee, Stelder, De Boer en Diemeer. Het tweede elftal brengt diezelfde dag in de 'huiswedstrijd tegen Alcm. Victrix 2 de volgende ploeg in het veld: Kaasen brood, Nooy en Swart; Stuifbergen, Star mans en Pels; Oorthuyzen. Lindhout, Kuys, Scheerman en De Boer. Zaterdag a.s. spelen twee DEM-elftallen op eigen veld tegen twee teams van IEV. In het sportpark Adrichem eindigde de finale in het voetbaltoernooi om de zil veren steen, tussen Plaatwellerij en Kén- nemer Boys in 51. Voor het Holland I voetbaltoernooi zijn vrijdagavond zes wedstrijden gespeeld, waarvan de uitslagen luiden: ETABuha Centrale boekhouding 42, Lijntrekkers Brasil 60, VTHBlokwalsers 50. Ce ment BoysBlue Stars 61, IMCTStop stangen 11, Walserij WestIJzeren Paard 21. De voetbalvereniging Beverwijk organi seert zondag een veteranentoernooi op haar sportvelden aan de St. Aagtendijk, waar aan acht verenigingen deelnemen. De wed strijden beginnen 's morgens om 10.30 uur. Deelnemende verenigingen zijn: ADO 20, Heemskerk; De Jagers, Den Haag; ZSGO, Amsterdam; Beverwijk; USVU, Uitgeest; RFC, Rotterdam; BMT, Den Haag; SDW, Amsterdam. De voetbalvereniging Breesaap (VVB) zal de komende drie zondagen besteden aan het deelnemen aan toernooien. Zondag trekt VVB naar het CSV-terrein in Cas- In verband met de toch al zeer geringe aanvoeren van verse haring in de laatste weken, heeft het bestuur van de Neder landse Zeevisgroothandelvereniging te IJmuiden zich de zeer bijzondere aandacht van het Produktschap als marktordenend orgaan ingeroepen voor de positie van de export van verse haring en in niet mindere mate voor die van de haringverwerkende industrie (rokerijen, inleggerijen, conser- venfabrieken enz.). Gelijktijdig is aan de voorzitter van het Produktschap verzocht op zeer korte termijn een bespreking onder zijn leiding te arrangeren tussen vertegen woordigers van het haringrederijbedrijf en de afzet-sector, teneinde de situatie onder ogen te zien en om te trachten tot een zo snel mogelijke regeling van dit vraagstuk te komen. Deeze bespreking heeft inmid dels in Den Haag plaats gehad. Het resul taat is, dat thans vergunningen kunnen worden aangevraagd voor import van verse haring uit Denemarken. Gehoopt wordt, dat deze oplossing enigs zins zal kunnen bijdragen tot voorziening in het nijpend tekort aan verse haring op onze markt. Aangezien Denemarken geen lid is van de E.E.G., moet bij invoer van verse haring uit genoemd land zes percent invoerrecht worden betaald. GEEN SPREEKUUR De wethouder van financiën te Velsen, de heer A. de Jong houdt tijdens deze raadsperiode tot 4 september geen spreek uur meer. tricum om daar uit te komen in het jaar lijkse Wijkertorentoernooi, waaraan onder andere ook Kinheim en CSV deelnemen. Op de zondagen 26 augustus en 2 sep tember gaat VVB met het eerste elftal naar het toernooi van Meteoor in Amster dam-Noord teneinde te proberen opnieuw de zilveren meteoor te bemachtigen. Atletiek In ons blad van vrijdag was vermeld, dat de regionale jeugdatletiekwedstrijden op het Sportpark „Adrichem" van zondag middag, 19 augustus onder auspiciën van de afdeling Kennemerland van de Ko ninklijke Nederlandse Atletiek Unie en georganiseerd door de Kennemerstaten Atletiekvereniging SUOMI op maandag 19 augustus zouden worden gehouden. De op lettende lezer zal hebben begrepen, dat dit dus aanstaande zondag zal zijn. De achtste internationale „Seaweek" welke van 6 tot 12 augustus jl. te Pereas in Griekenland plaats vond, heeft voor de Nederlandse vertegenwoordiging enke le fraaie successen opgeleverd. Zo werd het persoonlijk kampioenschap voor de marine vijf kamp, waaraan door zeven landen, waaronder de Verenigde Staten van Amerika, werd deelgenomen, gewon nen door de sergeant der mariniers W. L. de Wijn uit Rotterdam. Het landen-klas- sement in dit onderdeel kwam op naam van Noorwegen met Nederland op de tweede plaats. Hiervoor zorgden de ser geanten der mariniers W. L. en J. A. de Wijn, alsmede de korporaal der ma riniers C. J. van Tol. Het roeien in de z.g. „Yole de mer", een vaartuig dat met een oefengiek vergeleken kan wor den, werd een overwinning voor Grieken land. De Nederlandse adelborsten werden in hun serie vierde en daardoor voor de finale uitgeschakeld. Tenslotte werd er door vertegenwoordi gers van negen landen gezeild in „Finn- jollen". In een sterk bezet veld met on dermeer de op een na beste Finnjol- zeilers van Frankrijk en Griekenland, wist de Nederlandse marinezeiler, luite nant ter zee van speciale diensten der derde klasse KMR P. H. Hommes 50 punten te behalen en daardoor als twee de te eindigen. Griekenland werd win naar met 52 punten; de Verenigde Staten van Amerika derde met 49 punten. Volgend jaar zal de internationale „Sea week" waarschijnlijk te Karlskrona (Zwe den) worden gehouden. Een oppervlakte van 12.750 ha. is be bouwd met koolzaad en granen. Geschat wordt dat dit gebied tussen de 40 en 50 duizend ton zaad zal opleveren. Van het 3500 ha. grote koolzaadareaal denkt men tussen de 8 en 9 duizend ton te oogsten. Vorig jaar heeft de directie in de Flevo polder ruim 30.000 ton graan en bijna 9000 ton koolzaad geoogst. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Bennekom (vac. C. Vos) C. van Bart te Ter Aa. Aangenomen naar Wons (Fr.) (toez.) G. J. de Vries, kand te Amsterdam. Bedankt voor Papendrecht (vac. H. C. Bultman) P. J. Bos te Sprang. Zondag 19 augustus IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Nieuwe Kerk, 10 u.: ds. H. van Niel; 19 u.: ds. H. van Niel; De Rank, geen jongerendienst; Bethle- hemkerk, 10 u.: ds. J. C. Jansen, 19 u.: ds. D. C. van Wijngaarden; Jeugdkapel, 10 u.: Th. Mooy. Geref. Kerk, Ichthuskerk, 9.30 u.: ds. W. Diepersloot (bevestiging van ds. J. M. van der Brink); 19 u.: ds. J. M. van der Brink (intrede); Petrakerk, 9.30 u.: ds. J. A. Tiemens; 17 u.: ds. G. Assies; Strand Zeeloods, 11 u.: ds. J. A. Tiemens. Geref. Kerk (Vrijgemaakt), Rambonnet- laan, 9.30 en 17 u.: ds. J. van der Haagen. Chr. Geref. Kerk, 10 en 17 u.: ds. W. R. Zijlema, em. pred. R.-K. Kerk, Gregoriuskerk, 8.30 en 10.30 u.: Petruskerk, 7, 8, 9.30, 11.30 en 17 u. Oud-Katholieke Kerk, 8 u.: vroegmis; 10 u.: hoogmis; 19 u.: vespers. Baptistengemeente IJmond, Cultureel Centrum, 10 u.: Jac. Schouten. Duitse dienst, Strand Zeeloods, geen opgave ontvangen. Pinkstergemeente, Cultureel Centrum; 19.30 u.: B. Cristensen. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herder Kerk. 10 u.: ds. Van Schuppen. Geref. Kerk, Betheikerk, 9.30 u.: ds. G. Assies; 17 u.: ds. J. A. Tiemens. R.-K. Kerk, H. Laurentius van Brindisië, Willemsbeekweg, heilige mis 6, 8, 9.15 (Hoogmis); 11 en 12.15 u.; 18 u.: avond mis. Leger des Heils, Edisonstraat 14, 10 u.: heiligingsdienst; 19.15 u.: openlucht bijeenkomsten; 20 u.: openbare samen komst (Edisonstr. 14). Doopsgez. Gem., Helmstraat, 10 u.: ds. P. J. van Schayck. Gemeente Gods, Cultureel Centrum, 10 u.: bijeenkomst. Geref. Gemeente, Cultureel Centrum, 10 en 17 u.: leesdienst. Jehovah's Getuigen, Koninkrijkzaal, Vel- serduinweg 248, 19 u.: wachttorenstudie. Verg. v. Gelovigen, De Ruyterstraat 73, 10 u.: verkondiging van de dood des Heren: woensdag 20 u.: bijbelbespreking. Ver. Vrijz. Herv., Abeelenstr. 1., geen dienst. Evang. ver. Elon, Vareniusstraat 1, 10 u.: H. Kleijn-Haneveld; 19.30 u.: Evang. sa- Advertentie Komplete Kantoorinstallaties zowel in staal als in hout Kantoormachinehandel MARKTPLEIN 22 - TEL. 4619 Eigen technische dienst REPARATIE - ONDERHOUD - REBUILT -<r/ cto ueerf jxtnb „Ciske de rat" (C i t y). Ofschoon de Nederlandse speel film „Ciske de rat" nu al weer enige ja ren geleden werd vervaardigd, zijn de kwaliteiten daarvan toch zodanig, dat een reprise nog altijd volkomen is verant woord. Regisseur Wolfgang Staudte is het immers gelukt, Piet Bakker's bekende ro man zodanig tot filmbeelden te herleiden, dat het afgezaagde milieu van de Amster damse volksbuurt ditmaal niet in allerlei clichématige grapjes verzandde. De ver starring, waarin bijvoorbeeld films als „De Jantjes" en „Willem Parel" zeer hopeloos zijn vastgelopen, overwon hij door mee te leven met de mensen, die door hem voor de camera werden gebracht. Aldus werd deze lichtelijk navrante historie in een vorm ge goten, die het publiek bijna permanent boeit en bezighoudt. Destijds speelde de toen nog jeugdige Dick van der Velde de titelrol en men herinnert zich wellicht, dat de lof over zijn Ciske onverdeeld gun stig is geweest. Daarnaast zal men met enige weemoed worden geconfronteerd met wijlen Cees Laseur, die in deze film zo markant de kinderrechter speelt. Dit alles tot en met zondag. Maandag, dinsdag en woensdag een Ita liaanse confrater van Dick van der Vel de; namelijk de ongeveer even oude Mi- guelito Gil. Hij speelt in „Kindertranen" met Amadeo Nazzari en Yvonne Sanson de rol van Luca Martinez, wiens vriend jes hem voortdurend treiteren, omdat hij geen vader heeft. Voorts zondagmiddag „De slavenkaravaan' en woensdagmiddag als vakantiematinee de nog altijd populai re Laurel en Hardy in „Zonen der woestijn". „De korporaal aan de haal" (R e x). Jean-Pierre Cassel, bekend door diverse geestige Franse filmkomedies speelt thans een voortdurend vluchtende korporaal, wien het tenslotte lukt, dank zij een hulpvaardige tandartsassistente - een klein rolletje van Conny Froboes - over de grens te komen. Maar het ge beurt allemaal zonder veel overtuiging en met gebruikmaking van weinig originele situaties. In „La grande illusion" heeft Jean Renoir een levensecht beeld gete kend van Franse krijgsgevangenschap uit de eerste wereldoorlog; met „La caporal épinglé" heeft hij een kwart eeuw later van een soortgelijke situatie, niet meer bereikt dan een uiterst oppervlakkige pa rodie op een thema, waarin alleen de in gelaste authentieke fragmenten uit oorlogs journaals eraan herinneren, dat het alle maal bloedige ernst is geweest. Deze film draait tot met maandag in Rex. Zondag middag „Du bist wunderbar" en woensdag en donderdag „Hier is Lemmy Caution". In Beverwijk (Kennemer theater). Zij, die hun vakantie in het charmante Tirol heb ben doorgebracht, kunnen hier tot en met maandag nog even aan deze periode wor den herinnerd. „So lacht und küsst man in Tirol", speelt zich immers af in de omgeving van Salzburg, welke streek bij uitstek is geschikt, als fleurig illustratie materiaal te dienen voor een vrolijk film verhaal. Dit genre van luchtig zomeramu- sement wordt dan dinsdag en woensdag voortgezet door de populaire Caterina Va- lente, wier film „Hier bin ich, und hier bleibe ich". evenmin een nadere omschrij ving noodzakelijk maakt. Voor de nacht voorstelling van hedenavond staat „A place in the sun" op het programma, een uitermate boeiende historie, met de be roemde Elizabeth Taylor en Montgomery Clift in de hoofdrollen. Zondagmiddag is lachen weer het parool, met als stimu lans Jerry Lewis in het kolderverhaal „Jerry, de ruimtevaarder". (L u x o r). Men blijkt ook in Beverwijk nog lang niet op „El Cid" te zijn uitge keken, zodat Sophia Loren en Charles Heston nogmaals moesten worden gepro longeerd. Zondagmiddag draait „Eddie in vuur en vlam", met de onversaagde Eddie Constantine in de hem „op het lijf ge schreven" hoofdrol. Woensdagmiddag ge volgd door „De zeepkistenrace", waarmee voornamelijk op jeugdige bezoekers is ge rekend. (W. B. Theater). „Tarzans verban ning" is de titel van de zoveelste film, waarin Johnny Weismuller zijn reputatie als held van het oerwoud komt bevesti gen. Vrijdag en zaterdag kan men in dit theater dus weer van zijn huiveringwek kende avonturen getuige zijn. Zondag- en maandagavond komen de liefhebbers van Oosterse sfeer en romantiek volledig aan hun trekken door „De 1001 avonturen van Aladdin". Voor de afwisseling zondagmid dag „Het huis van de zeven havikken", waarin de traditionele diamantenschat de nodige revolvertrekkers weer doet over halen. Een wolkbreuk, zoals men ter plaatse nog nooit heeft meegemaakt, gepaard gaan de met een hevig onweer, hagel en zwa re windstoten, heeft zich gistermiddag boven Terschelling ontlast. West-Terschel ling kreeg het het zwaarst te verduren. Tenten regenden in elkaar of Hepen vol water. Op de kade was het een chaos. De vracht die de passagiersschepen hadden meegeno men, was juist gelost. De zware stortregens vernielden de verpakking en vernietigden de inhoud. Veel kruidenierswaren, onder andere een aantal balen suiker, gingen verloren. Voor vele duizenden guldens is schade aangericht. De Nederlandsche spoorwegen staan nu voor een puzzel. Van vele fietsen, die voor verzending nara de vaste wal op de kade gereed stonden, regende of woei de fiets kaart af. Riolen en duinen konden het water niet verwerken, zodat de straten riviertjes de duinpaden watervallen en de duinkom men meren werden Vele kampeerders, die pas zondag naar huis wilden vertrek ken hebben al opgebroken. In de zeer oude boerderij van de land bouwer J. Allards aan de Broekhuizerweg te Horst heeft een felle brand gewoed die in betrekkelijk korte tijd de schuur en stallen in as legde. De brandweer van Horst slaagde er in het woongedeelte na genoeg geheel te behouden. Vrijdag In IJmuiden werden vrijdag 6100 kisten verse zeevis aangevoerd, waarvan: 923 kisten tong en tarbot, 1 heilbot, 10 tong schar en schartong, 1070 schol, 13 schar, 30 bot, 490 haring, 2050 makreel, 680 schel vis, 390 wijting, 410 kabeljauw en gul, 8 haai, 22 poon en 3 diversen. De prijzen in guldens, per kilogram: heilbot 5.80—4, gr. tong 6.20—5.20, grm. tong 4.80—4.20, kim. tong 3.90—2.90. kl. tong I 3 20—2.60. kl. tong II 3—2.20, tarbot I 5.403.50 en zalm 85. Per 50 kilogram: tongschar 6765, kl. tongschar 57—52, gr. schol 48, grm. schol 47, kim. schol 47, kl. schol I 54—51, kl. schol II 38—11, schar 32—18, bot 11—9.50, verse haring 46—11, makreel 209, gr. schelvis 5647, grm. schelvis 7046, kim. schelvis 5653, kl. schelvis I 55—31, kl. schelvis II 408, wijting 328, gr. gul 58—42, mid. gul 43—32, kl. gul 3021 en kl. haai 25. poontjes 1311, kl. rode poon II 23. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 300— 102. Besommingen: SCH 5 13.400, HD 87 5450, KW 128 f 3090, KW 73 f 8460. KW 152 5820, KW 148 4090, KW 189 6000, KW 116 f 4690, KW 145 1 4450, KW 134 4210, KW 10 2300, KW 193 4430, IJM 65 4930. Op zee De „Egmont" YM 99 haalde gisteravond en kon ruim 90 kisten hoops tellen. Het grootste deel bestond uit makrelen. Ook was er wat schelvis bij, de rest bestond uit allerhande. Over de dagvangst was men aan boord van de „Egmont" niet onte vreden. De HD 79 „Drie Gebroeders" had als dagvangst te melden dat er een goe de 150 manden vis omlaag was gegaan. Er was niet zoveel makreel bij; de vangst had uit „van alles wat" bestaan. Zelfs waren er wat koolvissen bij geko men De IJM 35 „Postboy" haalde uit zijn laatste trek gisteravond een goede 20 kis ten. Makrelen zijn er ook gisteren niet veel opgehaald. Hedenmorgen is er door de SCH 196 „He lena" wel een harinkje gevangen. Werden er uit de eerste trek goed 60 kantjes ge steurd uit de tweede kwamen goed 100 kantjes, de derde trek was weer best raak zodat men genoodzaakt was om de ha ring maar rap vers in de keeën te la ten lopen. De SCH 162 „Clara" die tot de zelfde rederij als de „Helena" behoort, stoomde al vroeg naar haar gelukkige zuster en deelde al gauw in de vreugde, want de eerste trek bij de „Helena" le verde ook al 100 kantjes op. Vele sche pen die van deze successen hoorden, ver legden hun koers. menkomst; zaterdag 16-17 u.: openlucht samenkomst op Martkplein: Th. Dikkers. VELSEN-ZUID: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk, 8.45 u.: ouderling P. J. Bakker; 10 u.: vie. J. B. van Heerde. VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, Noorderkerk, 10 u.: ds. W. Ph. Leenman; 19 u.: ds. H. P. Huis man. Geref. Kerk, 9.30 u.: ds. A. C. van Nood; 17 u.: ds. G. H. Homans. R.-K. Kerk, St. Joseph, heilige mis; 6.45, 8, 9.15 en 11 u.: avondmis. Kerk van Jezus Christus v. d. Heiligen der laatste dagen, Wijckerstraatweg 81, 17 u.: dienst. Evang.: Emanuel, 10 u.: D. Hartendorf en mejuffrouw R Mik. DRIEHUIS: R.-K. Kerk, St. Engelmundus, heilige mis: 7, 8.15, 9.45 en 11.20 u. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, Dorpskerk, 9 en 10 u.: ds. J. C. Remijn; De Hoeksteen, Sant poort-Zuid, 9.30 u.: ds. A. H. Scholten; Adventskerk (ziekenhuisdienst), 11 u.: ds. A. H. Scholten. Chr. Geref. Kerk, Pniëlkapel, 10 u.: ds. J. J. Rebel; 16 u.: ds. R. J. van Pagee. R.-K. Kerk, O.L.V. Kerk, heilige mis te 7, 8.15, 9.30 en 11.30 u. Ger. Kerk, tijdelijk Ger. jeugdgeb., Schipbroekweg, 9 u„ 10.30 u„ 17 u.: ds. H. J. Bavink. BEVERWIJK: Vrjje Evang. Gem„ Koningstr. 117, 9 u. stud. R. Oost. Evang. Lutherse Gem„ 10.30 u.: mej M. E. Mousees. Maranatha, Baanstraat 10, 10 u.: H. J. Kraak. Volle Evang. Gem„ Groenelaan 74, 19.30 u.: H. van Dijk. Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 10 u.: ds. G. W. IJzerman; 19.15 u.: ds. G. van Schuppen; Oosterwijk-Meeresteyn. Chr. L.T.S., 10 u.: ds. J. A. Don; Jeugdkapel „De Opgang" 10 u.: ds. W. Oorthuys. Vrjjz. Herv. Kerk, Prinsesselaan, 19 u.: W. Leerink. Geref. Kerk, Moensplein, 9.30 u.: ds. Homans; 17 u.: ds. Van der Horst; Geref. Kerk, Oosterwijk, Dommelsingel 4a, 8.30 u.: ds. Oegema; 17.15 u.: ds. Joh. Knol. Chr. Geref. Kerk, Pinsesselaan, 15 u.: ds. W. A. Zijlema, em. pred. Leger des Heils, Jan Alsweg 32, 10 u.: Heiligingssamenkomst; 12 u.: Zondag- schooi; 16.30 u.: Kindersamenkomst; 20 u.: Verlossingsamenkomst. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, 9 u.: Duit se dienst; 20 u.: ds. J. A. Don. Geref. Badgastenkerk, Julianaweg. 10 U.: ds. Van der Horst; 19.30 u.: ds. A. C. v;fn Nood. HEEMSKERK: Ned. Herv. Kerk, Kerkplein, 10 u.: ds. M. Wenthe, 19 u.: ds. W. Oorthuys. Geref. Morgensterkerk. Constantijn Huy- gensstraat, 9.30 u.: ds. Joh. Knol; 17 u.: ds. Degema., R.-K. St. Laurentiuskerk, H. Missen 6.30 en 7.45 uur; Hoogmis 9.15 uur; Kinder mis 11 u.; Avondmissen 12 en 17.15 u. O.L. Vrouw van Lourdeskapel, H. Mis sen 3.15 en 10 u. HAARLEM: Church of England, Kinderhuissingel, Evening Service 3 p.m. Bij het overleg met de Tweede-Kamer commissie voor de Volksgezondheid heeft de regering in antwoord op een desbe treffende vraag gezegd, dat de organisa torische en technische kanten van de in voering van fluoridering van drinkwater niet zo omvangrijk en veelzijdig zijn, dat zij aanleiding geven thans een wette lijke regeling te overwegen. Chr. Geref. Kerken Tweetal te Ede (vac. R. Kok) G. de Vries te 's-Gravendeel en M. Vlietstra te IJmui den. Advertentie GARAGE L v. d. LEDEN R. CLAEZENSTR. 1 DAG en NACHT Voor maandag Voor de maandagmarkt is thuisvarend de VL 110 „Michiel Jan" de lading be staat uit 521 kantjes gezouten haring, 325 kisten verse haring, 150 kisten makreel en 25 kisten diversen. Het is niet bekend, waar de lading gelost zal worden. Dit kan zijn IJmuiden, Scheveningen of Vlaardin- gen. Hier gaan de lossingsmogelijkheden een woordje over meespreken, te meer daar er nog we) een enkel schip zijn best doet om aan de maandagmarkt zijn lading kwijt te raken. Van de Ierse Zee De ,,'s-Gravenhage" meldde gisteravond aan zijn patroon dat de thuisreis was aan gevangen. De patroon, de heer Krijger, be vindt zich aan boord van de IJM 82 „Rot terdam Het zout dat aan boord was ge nomen in Ierland, was onaangeroerd ge bleven. Er zijn gisteren slechts 50 kantjes haririg bijgekomen. De vangst van de .,'s-Gravenhage" be staat uit: 530 kisten haring in de keeën, 30 grote kisten met haring. 170 kleine kist jes haring, 60 kisten met pilchards en 20 kisten met diversen. De schipper van de „Dirkje" KW 54 meldde aan de „Maria Theresia" dat er niet meer dan 15 kantjes haring waren buitgemaakt. Op de echometer werd wel veel haring waargenomen, maar deze ha ring zwom veel te hoog. Van de SCH 171 was ook gisteravond niets te vernemen; dit schip vist reeds ge ruime tijd in de Ierse Zee.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 7