Stormvogels leed grote nederlaag tegen HVC Twee atletiekrecords jeugdwedstrijden verbeterd bij Beverwijk VSV-ers en RCH speelden goede oefenwedstrijd Stormvogels won van SVIJ in veteranentoernooi Jan van Gemerden toernooi door Ripperda gewonnen IEDERE STAND KOLEN CONTANT in topscorer eredivisie 1962 maakte alle doelpunten op Quick voetbal- schoenen Havenberichten IJmondverenigingen vandaag en morgen QUICK VOETBALSCHOENEN MAANDAG 20 AUGUSTUS 1962 10 CENTRIFUGES LOENDERSLOOT HSV Velsen viste weer voor Schillingbeker Fauna Felisena gaat grote vogelexpositie organiseren DE GEZAMENLIJKE BRANDSTOFFENHANDEL Terrasvogels won 1QCO - :S ...- J '5- I d v J ■- y. - DAMESKAPSALON JAN SUYK Stormvogels eerste in Ben van Schaik- juniorentoernooi 'T SPORTHUIS STOFZUIGERS Ledenvergadering van VSV Suomi-leden deden mee in Rhenen RFC won veteranen- toernooi van Beverwijk HOTEL ROYAL - Kennemerlaan - IJmuiden - Tel. 7452 SFEER EN GEZELLIGHEID TWEE DINGEN - ÉÉN BEGRIP •fe Voor uw recepties en partijen Het begin van de wedstrijd Stormvo gelsHVC was voor HVC dat ogenblikke lijk doelman De Graaf aan het werk zette, maar de eerste overrijpe doelkans kreeg Stormvogels in de vijfde minuut, toen Nieuwenhuis spil Sleeking in een lange spurt voorbij ging. Hoe de bal na het schot van eerstgenoemde niet in het HVC-doel verdween, is ons nog een raadsel. Voorlopig had de Stormvogelsvoorhoede hiermede haar kruit verschoten, deels een gevolg van het feit, dat men de linkervleu gel te weinig in het spel betrok, hetgeen de taak van de HVC-defensie vergemak kelijkte. De Amersfoortse aanvallen wa ren in deze periode al gevaarlijker en een maal moest De Graaf zich ver buiten het strafschopgebied begeven, om onheil te voorkomen. In de 18de minuut werd hij ge passeerd. Toen gaf de snelle midvoor Hout veen linksbuiten Sürstedt zo'n eenvoudige kans, dat missen er van eenvoudig niet mogelijk was (01). Drie minuten later kogelde Houtveen van grote afstand tegen de lat, waarna de toelopende Marcus opnieuw scoorde (01). De Stormvogels-aanvallen waren heel wat minder goed van opzet en men bleef in de fout vervallen Weerke te weinig in het spel te betrekken. Toch slaagde men er in de achterstand te verkleinen, toen doelman Heitman na een schot van Bakker dacht, dat de bal naast zou gaan (12). Een minuut later profiteerde de rappe Houtveen van een zwak ingrijpen der de ze middag falende Stormvogels-defensie (1—3). In het laatste kwartier van de eerste helft was Stormvogels in het veld niet di rect de mindere van HVC, maar de «Amers foortse aanvallen werden in een sneller tempo uitgevoerd en daardoor waren en bleven ze veel gevaarlijker. En wanneer doelman De Graaf niet zo in vorm was geweest zouden de openingen, die herhaal delijk in de IJmuider defensie vielen te constateren, zeker tot nog meer dan één doelpunt van de voet van Nederhand hebben geleid (14). Vlak voor de rust werd een prachtige kopbal van Van Kampen door de lat ge stuit, maar de terugspringende bal werd prompt door Weerlee ingeschoten. Rust 24. Na de rust zat Stormvogels aanvanke lijk stevig voor de HVC-veste en eenmaal kon doelman Heitman een schot van Nieu wenhuis maar net onschadelijk maken. Maar al spoedig zou wederom blijken, dat snelheid voor een voetballer een goede ei genschap is, want nadat rechtsbuiten Maas dankzij deze eigenschap doelman De Graaf al eens ernstig had belaagd, spurtte Mar cus op De Graaf af, alsof er geen Pirovano en Van Kampen bestonden endoelpunt te (2—5). Ondanks deze achterstand gaf Stormvo gels de moed niet op en Van Kampen, Weerlee en Nieuwenhuis kwamen zelfs tot iets betere prestaties dan voor de rust, ofschoon laatstgenoemde het ook toen nog te veel in het individuele zocht. Veel over- rompelender bleven de HVC-aanvallen. Vooral Pirovano en Visser zagen geen kans hun snelle tegenstanders te houden. Meesterlijk stopte De Graaf een schot van Advertentie Miele, AEG, Edy, Bico, DRU. Erres Scharpf, Electrolux, Sema, Principal Hoover, Zanker. Reeds vanaf f 149.50 met garantie. Gem. betaling en 100 service. Lange Nieuwstraat 433 - 435 Maas, maar een kogel van Marcus was hem te machtig (26). Toch zou er ook nog een Stormvogels- doelpunt komen: Het was Van Kampen, die z'n herhaald stevig doorzetten be loond zag (36). Kort voor het einde kopte invaller Heyerman schitterend na een prachtige voorzet van Maas de bal ten zevende male in de touwen (37) en had Stormvogels van HVC een lesje gehad in pure snelheid, positiespel en snelle bal behandeling. Zesentwintig leden van de Hengelsport vereniging Velsen wierpen zondag hun geaasde haken" uit om gezamenlijk te strijden voor de Schillingbeker. Het was de vierde competitiewedstrijd die voor velen zeer belangrijk was. In de vroege ochtenduren „liep" de vis goed en werden totaal 152 bovenmaatse vissen gevangen. De op 15 juli gevestigde records werden niet geëvenaard, zodat de Konings- tevens inhaalwedstrijd nog een record brasem of voorn kan opleveren. De einduitslag luidde: A-klasse: 1. A. E. Jensen, 26 vissen; 2. Schenk, 23 vissen; 3. R. Bosma, 14 vis sen; 4. C. Ooms, 12 vissen; 5. P. Postma, 11 vissen; 6. H. van Roon, 7 vissen; 7. G. Schilling, 6 vissen; 8. P. Wennis, 4 vissen; J. Noortman, 4 vissen; 10. Ph. Krab, 3 vissen; 11. P. Woord, 3 vissen; 121. H. van Deyck, 2 vissen. B-klasse: 1. J. Glas. 8 vissen; 2. L. Roth, vissen; 3. W. Woldering, 6 vissen; 4. W. C. van Leusden, 5 vissen; 5. P. Vlot, 4 vis sen; 6. J. de Graaf, 3 vissen; 7. J. de Vis ser, 2 vissen; 8. A. J. Hopman, 2 vissen; H. Breggeman, 1 vis. Zaterdag kwamen In IJmuiden aan: Jackonia van Whitestable, ledig IJmuiden; Rhein, Leningrad; Tiberto, Leningrad; Re- ma, Teignemouth; Gunny, Oxelösund, erts IJmuiden; Hinde, Londen; Heluan, Otter- baecken, erts, IJmuiden; Julia Mary, Lon den; Ardenence, Poole, schroot IJmuiden; Zaanstroom, Dagenham; Yywarch, Huil, ledig IJmuiden; Gronitas, Swansea; Start pint, Boston, ledig IJmuiden; Aralizz, Nor folk, kolen IJmuiden; Amigo, Portsmouth, ledig IJmuiden; Vechtstroom, Poole, Heli con, Georgetown; Grampian Coast, Lon den. Zondag kwamen in IJmuiden aan: Tha- letas van Hamburg; Egbert S, Great Yar mouth, bijlegger IJmuiden; Marivia, Ant werpen; Friesland, Swansea, kolen IJmui den; Draka, Gefle, hout Zaandam; Lutetia, Gent, ledig Wormerveer; Energie, Par, bij legger IJmuiden; Willem Barendsz, Swan sea, Rynsgroom, Londen; David, Par; Texelstroom, Portsmouth; Cotes du Nord, Le Havre; Nierderrhein, Kristinehamn; Neth Coast, Newcastle; Gerd, Londen; Grebbestroom, Hull; Rudolf Schepers, Ala; Hemland, Le Havre; Midas, Gothenburg; Harrogate, Goole; Democraat, Londen; Soeren Rask, Koege; Neree, Sunderland; Montferland, Recife; Clachas, Kopenhagen; Gniezo, Stettin; Taurus, Swansea; Heriot, Leith; Trito, Dublin; Wielbold Boehmer, Bremen; Rige, Kotka. Maandag kwamen in IJmuiden aan: Mentor van Bremen; Maria Nibbe, Ala; Elsa, Skutskaer, hout Zaandam; Dido, Aar- hus; Etly Danielsen, Riga. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden; Ma rathon naar Paramaribo; Hildegaard Doemekamp, Genua; Alacrity, Leith; Am- rum, Hamburg; Temar, Boston, stijfsel Zaandam; Bonafide, Odense; Swallow, Wicklow; Jans, Londen; Jean E, Londen; Waverstroom, Plymouth; Adelheid Sibum, Flensburg, walsmateriaal IJmuiden; Atlan tici, Hamburg; Bern, Hamina; Sylvia, Stockvik, bijlegger IJmuiden; Embla, Stockholm; Eemstroom, Leith; Fram, Great Yarmouth, kunstmest IJmuiden; Martens' hoek, Malmoe; Roelof Holwerda, Rotter dam; Genca, Rotterdam; Patria, Gothen burg; Libertas, Kopenhagen; Verseau et Saggitaire, Noordzee, bijleggers IJmuiden; Canopus, Staanger; Palamedese Sto Do mingo. Zondag vertrokken uit IJmuiden; Bou logne Sur Mer naar Bremen; Hontestroom, Hull; Lingestroom, Londen; Maaskerk Antwerpen; Antje, Colchester; Mihalos Angelos, Archangel; Energie, Kopenhagen Indus, Gargena, bijgeladen Buitenhuizen, (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkormst of bestemming geen nadere aanduiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is ge gaan). De Velser volière vereniging Fauna Fe lisena hield vrijdagavond in het Cultureel Centrum met 160 leden een grote algemene vergadering welke zeer belangrijk was. Deze vergadering was belegd om tot het organiseren van een Districts (Prov. Noord- Holland) of een Nationale vogeltentoon- stelling in 1963 te IJmuiden te komen. Het bestuur wil deze tentoonstelling groter doen opzetten dan zij voorgaande jaren is geweest. Men wil niet op de zaak vooruit lopen, maar rekent erop dat minstens 1000 tropische, sub-tropische, wild- en zang vogels worden ingeschreven. Tevens werd een voorstel aangenomen om contact te zoeken met de culturele verenigingen ter plaatse, zoals de Bij en vereniging, de Aqua riumvereniging, de Birds Fanclub en de Landbouwstudieclub om aan deze tentoon stelling mee te werken. Men is, opdat deze opzet zal slagen wegens het enorme werk daaraan verbonden, nu reeds begonnen aan de organisatie. Advertentie In de laatste competitiewedstrijd heeft Terrasvogels een honkbaloverwinning ge boekt op ex-concurrent TYBB uit Haar lem. TYBB heeft alles op alles gezet om Terrasvogels een nederlaag toe te brengen en gezien het spel van de Vogels waar tot de zesde innings aan toe een zekere mat heid over lag was deze mogelijkheid zeker aanwezig. Toen daarop 4 punten werden gescoord was het met het verzet gedaan en konden de Vogels deze als oefenwed strijd voor hun promotiecompetitie be schouwde ontmoeting rustig uitspelen. De meest belangrijke gebeurtenissen tij dens de nationale jeugdatletiekwedstrijden van de afdeling Kennemerland van de Ko- ningiijke Nederlandse Atletiek-Unie, door de Kennemerstaten Atletiekvereniging SUOMI uit Velsen op het fraaie sportpark VSV en RCH hebben zaterdag op „Schoo- nenberg" het publiek een spelletje voorge zet, dat het beste voor de toekomst doet verwachten. Vooral in de eerste helft werd er zó vlot en met overleg gevoetbald en lag het tempo meermalen zó hoog, dat het zeker niet voor het beste spel van een club uit de ere-divisie onderdeed. Het spel verplaatste zich uiterst snel van doel tot doel en kon meermalen aanspraak maken op het predikaat „intelligent". Bij RCH blonk in de voorhoede rechts binnen Van den Berg uit, viel linksbuiten Advertentie 3 f *"V. I - .-<r f - '-h\ l\ '4,- v. v- .V*,v r>-f'V,. v-a;-' -v K- i.-i Sportschoenfabriek N.V. Hengelo Gld. Meyer door zijn snelle rennen op en bleek linksbinnen Maslo over een stevig schot te beschikken. Het was dan ook maar goed, dat de VSV-defensie er aanstonds zo goed in was. Kort, Brom, Jager, Relfroid en Hendriksen spanden zich tot het uiter ste in om het de RCH-ers zo lastig moge lijk te maken. Toch slaagde RCH er in een 20 voorsprong te nemen. Eerst had Meyer na een fraaie pass van Van den Berg met een dito kopbal de stand op 10 gebracht en daarna passeerde Maslo, nadat hij al eens tegen de paal had ge schoten, Stuy voor de tweede maal. VSV's binnentrio had ondanks snelle ren nen van Farenhorst en Dikstaal tot nu toe nog niet zo heel veel gevaar voor Van der Schilden opgeleverd, maar nadat Kort op zeer beheerste wijze de stand uit een strafschop op 21 had gebracht, kwamen André c.s. meermalen gevaarlijk dicht bij het Haarlemse doel, waar Honaut c.s. zich.weliswaar danig weerden, maar ten slotte toch niet konden verhnderen. dat Cor Brom met een hard ver schot de par tijen op gelijke voet bracht. Rust 22. Na rust lag de bal al spoedig weer ach ter Stuy, maar de scheidsrechter had een overtreding geconstateerd. Hierna ging het spel weer snel op en neer. Na 10 mi nuten werd André, wat men pleegt te noe men gelanceerd. Hij was iets eerder bij de bal dan doelman Van der Schilden, plaatste bijtijds de bal naar links en daar bracht Farenhorst de stand op 32. Opgestuwd door de vleugelhalfs Poerwo en Euwes zette de Haarlemse voorhoede nog eens alles op alles, maar het spel van Van den Berg c.s. was niet meer zo inteli- gent als voor de rust, zodat de VSV-defen sie er ook minder moeite mee had. De IJmuider aanval daarentegen kwam er steeds beter in en meermalen hadden de RCH-verdedigers de grootste moeite om zich staande te houden. In de 22ste minuut viel Versluis uit en nam Malesteyn z'n plaats in. Direct na deze wisseling trok de snelle Van den Berg er- tussen uit, omspeelde Stuy, kwam al leen maar in lastige positie voor het lege doel en schoot toen tegen de VSV- spil Kort. Opvallend was het, hoe goed VSV in deze periode het spel van achter naar voren opbouwde. Linksachter yo- nout bracht echter menige aanval tot staan. Een kwartier voor het einde gaf Meyer Euwes de kans voor de gelijkmaker, maar de RCH-er schoot huizenhoog over de lat. Ook Meyer kreeg van Doesselaar een igoede kans, maar deze RCH-er wenste haar ook al niet te accepteren. Tot het einde toe bleef RCH iets meer in de aanval. Toch kwam VSV in de laatste minuut bij een uitval van André via Malesteyn nog 't dichtst bij een doelpunt, maar deze zag z'n schot door Van der Schilden gestopt. Einduitslag dus 32. Advertentie Heeft u ook al zo'n prettige modprne NATUURPERMANENT gehad Of indien u geen permanent wilt, neemt u dan eens een TEENAGER WAVE Wiikerstraatwpp 259 Vplsen N Tel 35P.F Het door Velsen georganiseerde Ben van Schaik juniorentoernooi, is gewonnen door Stormvogels 4, dat met 7 punten on bedreigd de kop wist te bereiken. Met 5 punten bezette Kennemers 4 een eervolle tweede plaats. Alleen was het jammer, dat een jeugdige vertegenwoordiger van Ken- nemers een enkelblessure moest oplopen, zodat hij voor een nader onderzoek naar het Antoniusziekenhuis werd vervoerd. Bij het uitreiken der prijzen, werd nog even herinnerd aan het ontstaan van de naam van dit toernooi. Ben van Schaik werd namelijk geboren op de dag, dat Vel sen het kampioenschap veroverde, uit wel ke titel later de promotie volgde. De volledige uitslagen luidden: Beverwijk—Velsen 0—7, Kennemers— Stormvogels 01, VelsenVSV 30, Stormvogels—VSV 0—0. Beverwijk—Ken nemers 00, VelsenStormvogels 03, VelsenKennemers 01, Kennemers VSV 51, VSVBeverwijk 20, Storm vogelsBeverwijk 40. 1. Stormvogels 47; 2. Kennemers 4—5; 3. Velsen 4—4; 4. VSV 4—2; 5. Beverwijk 4—1. Advertentie verkrijgbaar bij KENNEMERLAAN 94 - TELEF. 4071 De wedstrijden voor Velsens vateranen- toemooi zijn zaterdag voortgezet. Begon nen werd met de wedstrijden VSVTer rasvogels en StormvogelsSVIJ. Eerstge noemde wedstrijd eindigde in een 1-1 ge lijk spel en deze stand gaf de verhou ding aardig weer. Om beurten toch waren beide partijen de aanval geweest, maar zowel bij VSV als bij Terrasvogels toonde de ver dediging zich paraat. Toch zag de rappe rechtsbinnen der Vogels eenmaal kans Chris Kunst en z'n medeverdedigers te verrassen en doelman Demmers kon de bal uit het net halen (1-0). Nog voor de rust maaktek De Weers, nadat Niek Michel eerst al eens tegen de paal had gescho ten, de gelijkmaker (1-1). Na de rust werd niet meer gedoelpunt, hoewel VSV wel enige keren de kansen heeft gehad. Eenmaal schoot de roodwit te linksbuiten na iedereen gepasseerd te zijn hoog over de lat en toen daarop de rechtsbinnen een doelrijpe kans kreeg, schoot hij eerst tegen de uitgelopen doel man en daarna tegen één dei backs. De wedstrijd StormvogelsSVIJ werd alleszins verdiend door Stormvogels met 3-0 gewonnen. Bij de blauwwitten zagen we onder meer Rechsteiner. Arie Glas, Heilig, Van der Steen, Van Opbergen, Zwemmer, Van Vliet en Effern, allen spe lers, die voorheen in het eerste elftal uit kwamen, in actie. Voor de rust gaf middenvoor Zwem mer de Vogels een 2-0 voorsprong. Na de thee heeft SVIJ geprobeerd de kansen nog te doen keren, maar over het geheel heb ben de Whites het doelman Rechsteiner niet moeilijk kunnen maken. Jan v. d. Steen voegde nog één doelpunt toe aan de 2-0, zodat Stormvogels met 3-0 won. Bij KinheimIJmuiden nam Kinheim al spoedig de leiding, maar bij de rust had IJmuiden een 2-1 voorsprong. Eerst maakte De Boer uit een penalty de gelijk maker en daarna bracht dezelfde midden voor zijn club aan de leiding (2-1). Na de rust heeft Kinheim er alles op gezet om de nederlaag te ontgaan. Fel za ten de Velsenaren op de bal en zelfs na dat Reyer de Boer de stand op 3-1 had gebracht, bleven ze verbeten volhouden. Uit een corner brachten ze 3-2 op het sco- ringbord en had de paal niet eenmaal de IJmuidenaren terzijde gestaan, dan zou den de Kinheimers zowaar nog gelijk met de IJmuidenaren zijn gekomen. Nu bleef het 3-2. EHSTweede Jeugd gaf een aardige partij voetbal te zien. Tweede Jeugd bracht niet zo'n sterk elftal in het veld als in haar eerste wedstrijd voor dit toernooi Perukel ontbrak o.m. en vóór de rust was dan ook EHS de sterkste partij, hoewel ook deze Haarlemmers enkele»goe- de krachten misten. Rust 0-0. Na de hervatting kwam Tweede Jeugd met een enigszins andere opstelling in het veld en nu kwam het betere spel van de zijde van de Haarlemse club. De EHS- defensie liet zich van haar beste zijde zien en dit gevoegd bij het feit, dat de TJ- mensen twee kansen om een doelpunt te maken, misten, nadat ook eenmaal de paal redding bracht, was oorzaak, dat in de 0-0 stand geen verandering kwam. Adrichem te Beverwijk gehouden, waren behalve het verbeteren van bestaande clubrecords en districtsrecords vooral de vestiging van twee nieuwe Nederlandse jeugdrecords. Behalve het zeer grote aan tal deelnemers uit het gehele land, bijna vijfhonderd, heeft het op deze prachtige zomerzondag talrijke publiek genoten van zeer goede wedstrijden op een goede sin- telbaan, die tot het verbeteren van re cords alle aanleiding gaf. Met spanning van vooral de IJmonders werd uitgezien naar de prestaties van de Nederlandse jeugdkampioene Ilja Laman van SUOMI op de 600 meter meisjes A; van haar clubgenoot Anton Blok op de 800 meter jongens A, die een aanval waagde op het nationale record van Jan van Uden uit Schaesberg; van Fred van Herpen van GVAV-Rapiditas uit Groningen op de 200 meter jongens A en van zijn medeclubge noten op de 4 x 300 meter om het eigen nationale record scherper te stellen, waarin zij echter niet slaagden. Een bijzondere verrassing was het deel nemen van de Friese atlete A. Leenstra van Athleta uit Grouw op het hoogsprin gen, die zonder tegenstand van haar ri valen, die niet hoger dan 1.45 meter kwa men. het nieuwe Nederlandse jeugdrecord op fraaie wijze op 1.65 meter bracht. Ilja Laman (SUOMI) presteerde het haar eigen nationale record op de 600 me ter meisje:, A vrijwel zonder noemens waardige tegenstand belangrijk op te voe ren. Met liefst 4.9 seconde verschil bracht zij nu met 1 minuut 33 seconden een veel scherpere tijd op haar naam. De Groninger Fred van Herpen liep een felle race op de 200 meter junioren A, waarin hij in zijn serie een zeer ruime voorsprong in 22 seconden rond behaalde. In de eindstrijd bleek de jacht door de AAC-er De Winter uit Amsterdam niet fel genoeg om de Groningse atleet nog snel ler te laten gaan, zodat ook Van Herpen in de eindstrijd precies 22 seconden nodig had, net onvoldoende voor een nieuw re cord, hoewel zijn tijd met gemiddeld 11 seconden per 100 meter bijzonder was. De SUOMI-man Anton Blok, die wilde pro beren de 800 meter recordgrens te bena deren of te overschrijden, hij bracht het vorige week tijdens de nationale senioren wedstrijden tot 1.53,7, kreeg nu in zijn overigens stijlvolle race van zijn grootste rivaal List van Zaanland weinig steun. Reeds van kop af had Blok de leiding om die niet meer af te staan. Ondanks een felle eindsprint kwam hij ditmaal niet ho ger dan 1.55,6 en bleef hij dus 2,1 séconde boven zijn eigen clubrecord. De Spartaan man Beelen uit Lisse, trachtte ook al Zijm eigen nationale record te verbeteren op de 3000 meter. In deze door hem fraai gelopen race, waarin hij steeds verder uitliep op zijn mededingers kwam hij de laatste ronde weliswaar tot een dikke 200 meter voorsprong, maar zijn tijd van 8.59,4 bleef beneden zijn snelste tijd. Voorts waren er verschillende nieuwe clubrecords, die zowel van DEM als SUO MI en andere verenigingen tot een be hoorlijke verbetering leidden. Zo zorgde de DEM-man P. Kropman ondanks een derde plaats bij de 600 m. jongens C voor een verbetering tot 1.34,3 en in dezelfde strijd was het Rob Sligting van SUOMI die het nieuwe clubrecord op 1.30.8 bracht met een eerste plaats. Opmerkelijk was verder het resultaat van de jeugdige Wim v.d. Werff (SUOMI), die een paar we ken geleden het verspringen samen met zijn clubgenoot Sligting tot 4,98 meter bracht en nu met een vijfde plaats dit record voor zijn club op 5,06 stelde. Dank zij het prachtige weer verliepen de wedstrijden uitstekend en kon ook de organisatie met voldoening op deze zeer geslaagde atletiekdag terugzien. Slechts jammer was het dat, ondanks herhaalde waarschuwing van de wed strijdleiding niet op het middenveld te ko men tijdens de strijd in de technische Advertentie Electrolux, Excelsior, Erres, Hollend Electro, Ruton, AEG, Philips ei VERKOOP - REPARATIE Betaling in overleg VFLSERDUINWKG 173 TELEFOON 44*2 In de vrijdag gehouden ledenvergadering van VSV zijn de volgende heren tot be stuursleden gekozen: W. A. de Bruin; W. F. Veldmeyer; P. H Kochx; W. van Gelder; F. van Niftrick; P. A. de Nijs; W. J. Riesenkamp; J. P. v; der Gragt; J. Warmenhoven. De functies moeten nog onderling worden verdeeld. nummers, de heer J. Vink, jurylid van DEM. Beverwijk, zich tijdens het oefenen voor speerwerpen even afwendde en ge troffen werd door een geworpen speer. De heer Vink werd door de speer juist op het linkerborstbeen geraakt zodat een nogal gevaarlijk uitziende verwonding ont stond Dokter Zijlmans adviseerde na eer ste hulpverlening op het terrein vervoer naar een ziekenhuis in Haarlem. Gelukkig echter bleek daar dat de verwonding nog al meeviel, zodat de heer Vink naar huis kon worden vervoerd. Enige dagen rust werden hen voorgeschreven. Aan de regionale Grebbe-wedstrijden, gehouden door de Rhenense Atletiekver eniging in de gelijknamige plaats hebben zaterdag ook enige leden van de Kenne merstaten Atletiekvereniging SUOMI deel genomen. Er was voor de deelnemers in deze wedstrijden op een zeer oncomfortabele grasbaan waarvan de dekking in weken niet was gemaaid en die bovendien erg hobbelig was, niet veel eer te behalen. Toch wisten bij de heren B op de 100 meter H. Witvoet en K. Lieuwen met res pectievelijk 11,6 seconden en 11,7 secon den een derde en een vierde plaats te be zetten. A. Langendoen behaalde op de 100 meter heren C wel een derde plaats, maar zijn tijd kon beter. Nu deed hij er 12,5 seconden over. Op verspringen heren C kwam dezelfde SUOMI-atleet tot 5,56 meter. Het veteranentoernooi van Beverwijk is zondag een welverdiende overwinning ge worden voor het Rotterdamse RFC, dat voor een jaar in het bezit van de Zilveren Molen kwam. In de finale sloegen de Rot terdammers het Heemskerkse ADO met 5-0, dat beslag legde op de tweede prijs. In de strijd om de derde en vierde plaats wist Beverwijk met 11-0 van SDW te winnen. De uitslagen waren: Beverwijk de Jagers 6-0; ADO—ZSGO 1-0; RFC—BMT 3-0; USVU—SDW 1-0; Beverwijk ADO 0-0; ZSGO—de Jagers 8-0; USVU—BMT 0-0; RFC—SDW 0-3; de Jagers—ADO 0-1; Be verwijk—ZSGO l-l; SDW—BMT 2-0; USVU—RFC 2-4. Na afloop reikte de heer C. Nieman de prijzen uit. Wist vorig jaar USVU uit Uit geest de wisselprijs te winnen nu ging deze prijs naar Rotterdam. De heer Nieman hoopte dat de ploegen elkaar volgend jaar weer op sportieve wijze zullen bestrijden. MAANDAG 20 AUGUSTUS Openbare leeszaal, Plein 1945, IJmuiden- Oost, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord, 14 tot 17 u. R.-k. leeszaal, Willemsbeekweg 96. IJ- muiden-Oost. 14.30 tot 17.30 u. en 19 tot 21 u.; Sint Jozefhuis, Velsen-Noord, 14 tot 17 en 19 tot 21 u. DINSDAG 21 AUGUSTUS Openbare leeszaal, Plein 1945, IJmuiden- Oost, 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17 u.; filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord, 19 tot 21 u.; „De Duinpan". Santpoort, 16 tot 18 en 19 tot 21 u. R.-k. leeszaal, Willemsbeekweg 96. IJ- muiden-Oost, 10 tot 12 u. Advertentie Zaterdag werd het Jan van Gemerden- voetbaltoernooi op „Schoonènberg" voort gezet. De verenigingen, die zich hadden ge plaatst voor de winnaars- en verliezers- groepen waren verdeeld in 3 poules vooi de ene en drie poules voor de andere groep elk van drie clubs. Voor de verliezersfinaie plaatsten zich RCH met 3 punten, EDO met 3 punten en Zandvoortmeeuwen met 4 punten. In de winnaarsgroep stelden zich kan didaat voor de titel: Ripperda met 4 punten Stormvogels met 4 punten en Halfweg met 4 punten. Bij de verliezers streden RCH en Zand voortmeeuwen fel om de titel. Toen zij voor de beslissende strijd aantraden, had den de Zandvoorters 2 winstpunten en RCH één. Tenslotte legde RCH door een 1-0 zege beslag op de eerste prijs. In de winnaarsfinale kwam Ripperda met het maximum aantal winstpunten uit de strijd. Het sterke Stormvogels werd zelfs met niet minder dan 4-0 geklopt. Op vallend was dat zaterdagmiddag in de vier door Ripperda gespeelde wedstrijden de doelman geen enkele keer gepasseerd werd Aan het slot van het toernooi reikte de voorzitter van de afdeling Haarlem, de heer H. W. van Tuinhout, de prijzen uit. Hij dankte allen, die aan het welslagen van het voetbalfestijn hadden meegewerkt, in het bijzonder dankte hij 't gemeentebe stuur van Velsen voor het beschikbaar stel len van de terreinen en wat daar al zo bij behoort. Minder goed was hij te spreken over de clubs, die op de eerste dag van het toernooi maar zonder meer waren weg gebleven. De gedetailleerde uitslagen luidden: Verliezersgroep, groep A: RCHDEM 0-0, DEMOnze Gezellen 0-2, RCHOnze Gezellen 2-1RCH 3 pnt., OG 2 pnt. en DEM 1 pnt. Groep B: Odin—IEV 0-0. IEV— EDO 0-2. Odin—EDO 1-1; EDO 3 pnt., Odin 2 pnt., IEV 1 pnt. Groep C: Z'meeuwen— DSS 1-0. DSSNw. Vennep 1-2, Z'meeu wenNw. Vennep 4-0; Z'meeuwen 4 pnt., Nw Vennep 2 pnt., DSS 0 pnt. Finale: RCHEDO 0-0, EDOZ'meeuwen 0-1, RCHZ'meeuwen 1-0; RCH 3 pnt., Zand voortmeeuwen 2 pnt., EDO 1 pnt. Winnaarsgroep, groep A: WBADO'20 0-0, ADO'20Ripperda 0-2, VVBRipper da 0-2; Ripperda 4 pnt., ADO'20 1 pnt., VVB 1 pnt. Groep B: DIO—SMS 1-0. SMS Stormvogels 0-4, DIOStormvogels 1-3; Stormvogels 4 pnt.. DIO 2 pnt., SMS 0 pnt. Groep C: HalfwegIJmuiden 1-0, IJmui denTelefonia 2-0. Halfweg Telefonia 5-0; Halfweg 4 pnt., IJmuiden 2 pnt., Telefonia 0 pnt. Finale: RipperdaStormvogels 4-0. StormvogelsHalfweg 2-0. Ripperda— Halfweg 2-0: Ripperda 4 pnt.. Stormvogels 2 pnt., Halfweg 0 punten.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 10