Ronnie Kroon en Jan Jiskoot kwamen als snelsten van allen uit de series Ria van Velsen had geen angst voor de touwen Nederlandse renners weerden zich met succes in Duitsland Nederland bleef lang overeind tegen Russisch waterpoloteam Quicksilver S is kampioen Hagenaar Jan Huberts snelste in wedstrijd van 50 cc-klasse EUROPESE TITELSTRIJD IN LEIPZIG BEGONNEN Zwemkroniekbeker voor Judith de Nijs Geen inreis-visa voor Oostduitsers Gerben Karstens de snelste militair Derde plaats voor Buis in Zürich Koordje Van der Borgh als vierde geëindigd in Zwitserland Wereldrecord ging verloren door diskwalificatie Tien amateurs voor Salo aangewezen Taveri, Redman en Hailwood werden wereldkampioenen Zweedse Grand Prix voor Brit Smith Êm iAANDAG 2 0 AUGUSTUS 1962 12 Zelfvertrouwen Verbetering Opmars Weer een remise bij de tweekamp Keres-Geller Tie Silk verrassend snel Forbes Carlile, de Australische coach, toonde zondag zijn breedste lach. Hij was het gelukkige middelpunt van de enthousiaste Nederlandse zwemploeg, die haar kracht tot eigen stomme ver bazing nu eens van een heel andere zijde had getoond en die daarmee het prop volle Leipziger zwemstadion en alle verzamelde internationale experts ver rast had laten toekijken. Dat Ria van Velsen en Korrie Winkel zich zonder veel moeite in de finale van de 100 m. mgslag zonden zwemmen, lag voor de hand Maar dat twee Nederlandse jon gens, Ronnie Kroon op de 100m vrije slag en Jan Jiskoot op de 400m wisselslag, als snelsten van allen uit de series zouden komen met ieder een tijd van wereldfor maat. prestaties waarmee de bestaande Nederlandse records met grote sprongen zijn verbeterd, was een surprise op de eer ste ochtend van de Europese kampioen schappen, die duizenden handen in geest driftige ovaties op elkaar brachten en die in het Nederlandse kamp een juichende stemming deed ontstaan. Carlile was de laatste tijd een nogal sterk bekritiseerd man in de Nederlandse zwemwereld. Zijn methoden waren hier en daar met wantrouwen bekeken en de wij ze waarop hij de voorbereiding van de ploeg sedert vorige week zondag leidde, had door de opmerkelijke verschillen met de training die men was gewend, zelfs bij enkele deelnemers wat onzekerheid doen ontstaan. De Australiër heeft zijn pupillen, die in <^e clubtraining in vorm waren ge komen, veel minder kilometers laten zwemmen dan men altijd tot vlak voor het begin van grote wedstrijden als deze had gedaan. „We zwemmen zo weinig de laatste da gen, ik heb het gevoel dat ik er uit raak", was een vrij algemene opmerking in de ploeg Zondag, onder de grauwe hemel van Leipzig, hebben tenminste vijf leden van die oranjeploeg aangetoond, dat de vorm er niet alleen nog was. doch dat men zelfs in blakende conditie verkeerde. De triomf van Ronnie Kroon, van Jan Jiskoot, van Ria van Velsen, Korrie Win kel en Erica Terpstra was voorlopig ook de triomf van Forbes Carlile. Wonderen mogen er de komende dagen niet worden verwacht al konden de verrichtingen van Kroon en Jiskoot welhaast wonderen worden genoemd maar wel staat vast dat Nederland zich nog enkele malen zal laten horen tijdens deze schitterende titel- wedstrijden. Met dat zelfvertrouwen heeft Oranje zondagavond Europa's zwemarena verlaten zonder dat. de zeer matige tot een 4-0 nederlaag leidende wedstrijd van de Nederlandse waterpoloploeg tegen Rus land daaraan iets kon veranderen. Heerlijk vinden wij het om nu eindelijk eens-in internationaal verband de loftrom pet over onze zwemmers te kunnen ste ken, om te kunnen juichen over de 55,6 van Kroon en de 5.08.4 van Jiskoot.. Zeker, het zijn nog maar de series en de halve finales geweest, de anderen kunnen zich wat gespaard hebben en er komen mis schien geen topplaatsen uit als het op de finales aankomt. Ronnie Kroon ondervond al een voorproefje van die mogelijkheid toen vier zwemmers, die in de series ach ter hem waren gebleven, hem in de halve •"•W* selslag, het nieuwe nummer op de kam pioenschappen, het nationale record op 5.09,4 gebracht. Het liet hem tevens koud, dat hij op baan drie naast de Rus Andro- sov (met 5.07.2 als beste seizoentijd, de favoriet van het gezelschap) zou vertrek ken. Ria van Velsen Ronnie Kroon Met 1.04.4 keerde hij na twee vlinder- slagbanen met grote voorsprong op zijn naaste concurrenten voor de rugslag. Dat werd het rustpunt 1.19.1, maar de voor sprong was nog altijd aanzienlijk^ toen de 100 meter schoolslag aan de beurt kwam. Jiskoots slottijd werd 5.08.4, een verbete ring van het Nederlands record met maar even 8,9 sec. Ria van Velsen en Corrie Winkel pres teerden op de rugslag hetgeen van hen mocht worden verwacht. Zij bezetten bei den de topplaatsen van de Europese rang lijst met 1.10,2 en 1.10,9. en zij kwamen nu ook als snelsten uit de series met res pectievelijk 1.10,7 en 1.11,4. De naaste con currente was de winnares van de derde serie, de Oostduitse Veronika Holletz met 1.12,1. Zelden is Ria van Velsen met zo veel vertrouwen in eigen kracht, met zo veel kalmte aan een race begonnen. De zekerheid van Ria was te danken aan de technische installateurs van het stadion. Midden over de baan, is in een lange rij bakken de verlichting aange bracht. Op deze lijn in de lengterichting van het bassin kan de Haagse zwemster zich richten zonder angst in de touwen te zullen zwemmen. Precies in het midden van haar baan zwom Ria nu haar 100 me ter. zonder twijfeling, zonder opzij te kij ken. v •I1ËW: Ineke Tigelaan finales voorbij gingen, maar de 55.6 bleef de snelste tijd van de dag en voor de eind strijd van maandagavond blijven de kan sen fraai. Bert Sitters, die met 57,6 als vierde uit de tweede serie kwam en zich als vijftien de in de halve finales van de middag plaatste, is niet tot, de laatste acht kun nen doordringen. Hij werd met 58.2 laatste en kan zich nu verder concentreren op zijn taak in de estafetteploeg, De sensatie van de 100 meter-series was de eliminatie van de Fransman Gropaiz. Nog geen tien dagen terug had hij als tweede zwemmer in de Franse ploeg, die in Thionville het wereldrecord op de 4 x 100 ra. verbeterde, '55 fee. rond op het horloge gebracht, dezelfde tijd dus als waarmee de eerste zwemmer, Gottvalles, het Europese record op zijn naam bracht. Nu zwom de Fransman de afstand in 57.7 sec, moest voor de 16e plaats in de halve eindstrijden een „barrage" zwemmen met de Rus Burikin en de Hongaar Szlanka en werd daarin tweede achter de Rus, die zich later nota bene voor de eindstrijd plaatste. Gottvalles, de nieuwbakken Europese recordhouder, behoorde in de se ries eveneens tot de mannen die boven de tijd van Kroon bleven, al won de Frans man zijn (derde) serie gemakkelijk in 56.3 sec. Terwijl wij op de perstribune de naam van Ronnie Kroon nog in alle toonaarden door telefoons en microfoons om ons heen hoorden noemen, kwam een tweede verte genwoordigd- van ons land de aandacht om- eisen. Jan Jiskoot, de roodharige, keihar de sportjongen, uit Dordrecht, trok zich niets aan van het donderend applaus, dat van de tribunes was gerold na de aankon diging dat de Oostduitser Dieter Pfeiffer in de tweede serie van de 400 meter wis- Erika Terpstra liet op de vrije slag sprint zien. dat zij nog steeds in opmars is. Met sprongen zijn haar prestaties de laatste weken na haar examens vooruitge gaan en van 1.04.5 sprong zij in de serie ineens naar 1.03.6 waarmee zij de Oost duitse Heidi Pechstein (1.03.9) en de Hon gaarse Maria Frank (1.04.4) overtuigend klopte en zich als tweede achter de Euro peso recordhoudster, Diana Wilkinson (met 1.02.5 slechts 0,1 sec langzamer dan '-aar recordtijd, in de finale plaatste. Ine ke Tigelaar werd in de laatste serie twee de achter de kleine Britse in 1.04.1 en kwam als vierde in de finale van maan dag. Jan Jiskoot Zaterdag zijn in Franeker twee kilo meterwedstrijden voor de Zwemkroniek beker gehouden. Winnares bij de dames werd de Robbenzwemster Judith de Nijs die de acht banen van 250 meter aflegde in 29 min. 15,2 sec. De uitslag was verder: 2. Margriet Schimmel (Naarden) 31.53.0; 3. Inneke Heemskerk (Robben) 33.06.0. Heren: 1. Jim Richards (Dolfijn, Amster dam) 29.47.0; 2. J. van Schijndel (SNA, Den Haag) 30.40.14; 3. Harry Both (Dolfijn) 33.50.0. 1000 meter schoolslag: dames: 1. Rita Kroon (Robben) 17.03.0. De Oostduitse wielerploeg, met onder meer tweevoudig oud-wereldkampioen op de weg Gustav Adolf Schur in haar gele deren, zal niet kunnen deelnemen aan de wereldkampioenschappen 1962 die volgen de week in Italië heginnen. De Oostduitse wielerbond heeft zaterdag uit Rome bericht ontvangen, dat de aangevraagde inreis visa zjjn geweigerd. De Leidse notariszoon Gerben Karstens is zaterdag op het heuvelachtige terrein van het artillerie-schietkamp van de leger plaats Oldenbroek militair wegkampioen van Nederland geworden. Karstens toonde zich duidelijk sterker dan zijn concurren ten, van wie Rudi Liebregts op de tweede plaats beslag legde met een grote achter stand op de winnaar. De uitslag was: 1. Gerben Karstens (Leiden) 125 km in 3.06.04; 2. Rudi Liebregts (Vlaardingen); 3. A. Drop (Vlaardingen); 4. T. Barten (Zeven bergen; 5. M. Kloosterman (Leiden). Tijdens internationele wedstrijden, die zaterdagavond in Zürich werden gehou den ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van de Oerlikonbaan, is onze land genoot Henk Buis achter de Belg Deloof en de Fransman Giscos als derde geëin digd bij de amateurstayers. Deloof maak te een tijd van 16 minuten en 59 secon den over de 20 km. Een anderï Neder lander, Bert Romijn, werd vierde. Bij de professionals zegevierde Guiller- mo Timoner (Spanje) met een tijd van 28 min. 01,8 sec. over de 100 ronden voor Jean Rpynal (Frankrijk) en Pol de Paepe (België). De sprint voor professionals le verde een overwinning op voor de Italiaan Antonio Maspes, die de Zwitser Oscar Plattner in de finale versloeg met een tijd van 11,1 sec. over de laatste 200 meter. De Nederlander Jan Derksen werd in de series uitgeschakeld. Ronnie Kroon zou in de vierde serie van de 100 meter starten. Hij had ech ter moeilijkheden met het koordje van zijn zwembroek en was daardoor met de voorbereiding voor zijn start later dan de anderen. Hij stond nog recht overeind toen de starter de trekker van het pistool overhaalde. Gelukkig ketste het pistool, anders was de Amsterdam mer waarschijnlijk blijven staan en het was dan nog maar de vraag geweest of de voorzitter-kamprechter de start on geldig had verklaard. Toen het schot klonk was de ZAR-zwemmer gelukkig weer prachtig snel weg. De achtvoudige wielerkampioen Hans Junkermann heeft zondag in Bad Schwal- bach een wedstrijd over 200 km. op over tuigende wijze op zijn naam gebracht. Hij legde de afstand af in 5 uur en 47 minuten. De Nederlanders hebben zich in deze race met succes geweerd: Jan Janssen werd tweede op 17 seconden. Piet Rentmeester derde op 31 seconden. Ook Dick Groene- weg (zesde) en Kees de Jong (achtste) klasseerden zich onder de eerste tien. Knoops, ten slotte, eindigde op de dertien de plaats. De ronde van Noord West-Zwitserland, waaraan door een groot aantal Nederland se professionals werd deelgenomen, lever de zondag een zege op vttor de Zwitser Rolf Graf. die de 206 km. met start en finish in Olten aflegde in 5 uur 21 minu ten en 55 seconden. Zijn landgenoot Rolf Maurer werd in dezelfde tijd tweede. Als beste Nederlander kwam Martin van der Borgh achter de Belg Robert Lelangue op de vierde plaats. Beiden kregen, even als Jaap Kersten (vijfde) een tijd toege wezen van 5 uur 23 minuten en 1 seconde. De plaatsen van de overige Nederlanders waren: 8 Jan Hugens, 9. Piet Dam.en, 10. Coen Niesten. De waterpoloploeg heeft in de eerste wedstrijd tegen Rusland lange tijd de spanning weten te handhaven. De jongens hadden slechte wedstrijden tegen West- Duitsland en België achter de rug en er was alle reden om het treffen met de Russische poloatleten met weinig vertrou wen tegemoet te zien. Het pleit voor de instelling van het team, dat dit niet is ge beurd en het heeft dan ook bepaald niet aan een gebrek van ploeggeest of vecht lust gelegen, dat Rusland de herinnering van de 4-4 in Rotterdam met een duidelij ke 4-0 zege wegvaagde. Maar die 4-0 kwam pas tot stand in de derde speeltijd, nadat onze landgeno ten door goed verdedigen met vaak voor treffelijk afnemen en handig positiespel elke Russische doorbraak hadden gestuit. Nederland had in de eerste twee perioden zelfs kansen en zowel Van Dorp als Aal- berts hebben gevaarlijke schoten kunnen lossen. Doch het leek alsof er in de voor hoede een angst bestond voor het wagen van een schot. Toen de conditie bovendien nog slechts voldoende bleek voor het spelen van een halve wedstrijd, was er geen sprake meer van dat een goede repliek kon worden verwacht op de doelpunten waarmee No- vikov, Markarov, Shidlovski (bij nume rieke meerderheid nadat Van der Zwan het water l.ad moeten verlaten) en Tsjik- vania (uit een strafworp) in de derde speeltijd in een vloedgolf van overrom pelende combinaties de stand op 4-0 brach ten. Bram Leenaerds scoorde later een fraaie goal maar de wat slap fluitende Span jaard Manquillo had reeds onnodig en veel te vroeg voor een vrije worp voor de Hagenaar gefloten. De verdere uitslagen van de voorronden van het waterpolotoernnoi waren: Honga- rije-Zweden 9-2, België-Groot Brittannië 6-4 en Oost-Duitsland-Italië 3-1. In het bijprogramma van de internatio nale dames zwemkampioenschappen van i de Verenigde Staten in Chicago ontging zaterdagavond een Amerikaanse ploeg door diskwalificatie een wereldrecord. Het team, bestaande uit Dick McDonough, Roy Saari, Ted Twownsend en Don Schollander, kwam op de 4 x 200 m. vrijeslag tot een tijd van 8 min. 05,3 sec., aanzienlijk beter dan de tot dusver beste prestatie, die met 8.10,2 op naam staat van de Verenigde Staten. Roy Saari was echter als tweede zwemmer te vroeg gestart, zodat het vier tal werd uitgesloten. De eerste plaats was nu voor Japan in 8.15.1. Op de 200 meter wisselslag persoonlijk voor dames, een nummer waarop geen of ficieel wereldrecord bestaat, leverde de Amerikaanse Donna de Varona met een tijd van 2 min. 33,3 sec. de beste wereld prestatie aller tijden. H&ar landgenote Sharon Finneran werd in 2.36,3 tweede. Carolyn House won met grote voorsprong de 400 meter vrije slag in 4 min. 34,3 sec. en de Westduitse Wiltrud Urselmann was op de 100 meter schoolslag in de goede tijd van 1 min. 20,6 sec. te snel voor al haar tegenstandsters, van wie haar land genote Ingrid Feuerstack in 1.21,0 tweede werd. De Amerikanen waren oppermachtig bij de herennummers. Dick McDonough won de 100 meter vrije slag in 54,6 sec. voor zijn landgenoot Steve Jackman (55.7). Der de werd hier de Westduitser Hans Joa chim Klein in 56,2 sec. Larry Schulhof was in 2.13,6 de sterkste op de 200 meter vlinderslag. Fred Smidt finishte als tweede in 2.14,9, terwijl de Westduitser Gerhard Hetz met 2.19,8 niet verder kwam dan de vierde plaats. De Nederlanders Piet van Est en Huub Zilverberg hebben zich zondag in Heren thals.in een wedstrijd over 202 km- vo.or prof* reap. tw^de en vijfde geklas seerd. Zij maakten ociden dezelfde tijd als de winnaar, de Belg Rik van Looy, nl. 5 uur en 17 min. Van de overige Nederlan ders werd Leon Sebregts elfde, Frans Bal- vert 23e en Geurt Pos 24e, allen op vier minuten. Piet van Est .won zaterdag reeds de ronde van Baarle Hertog voor profs. In deze wedstrijd kwam Jo de Haan ten val, toen een fotograaf plotseling bij de finish overstak. De Haan werd vrij ern stig geblesseerd. Tijdens internationale baanwedstrijden in het Duitse stadje Bamberg heeft onze landgenoot Noppie Koch zaterdag een rit over 50 km. voor profs stayers gewonnen. Koch legde de afstand af in 43 min. en 56 seconden en had een voorsprong van 10 meter op de Westduitser Holz. Rieke (Did.) werd derde op de 580 meter. De Nederlandse amateurs Jos Brunen- berg en Huub Harings zijn zaterdag resp. als tweede en derde geëindigd in de weg wedstrijd Verviers-Comblain. De Belg Bla- vier zegevierde met een tijd van 2 u. 56 m. over de 115 km. Jan Tummers (Ned.) werd zevende. De Fransman Dotto heeft zondag be slag gelegd op de grote prijs van Peyrat le Chateau, die bestond uit een wedstrijd over 96 km. Hij legde de afstand af in de tijd van 2 uur, 7 minuten en 22 seconden De Nederlander Ab Geldermans werd, met een achterstand van 3 minuten en 45 se conden zesde, Dick Enthoven plaatste zich als achtste. De 12 voorlopig geselecteerde amateurs voor de wereldkampioenschappen op de weg in Salo en Brescia in Italië hebben zondag een laatste trainingswedstrijd ge reden in Luxemburg, namelijk de Grand Prix Efrancois Faber. Deze wedstrijd is een der zwaarste in het Groothertogdom. De uitslag van deze 157,7 km. lange wed strijd luidt: 1. Jos Math'y (België) 4 uur 20 min. 7 sec.; 2. Van Rooy (België) op 31 sec.; 3. Cor Schuuring (Nederland) zelfde tijd; 6. A. den Hartog (Ned.) op 1 min. 11 sec.; 7. B. Salaro (Ned.) op 1 min. 27 sec.; 8. Coen Visser (Ned.) zelfde tijd; 9. Henk Cornelisse (Ned.) zelfde tijd; 10. Jan Schroeder (Ned.) zelfde tijd; 11. Arie van Kemenade (Ned.) zelfde tijd; 12. Cornelis Snepvangers (Ned.) zelfde tijd. De bergprijs is gewonnen door Henptges (Luxemburg), tweede werd Coen Visser. De ploegenklas- sementsprijs was voor de Belgen met 13.02.19 uur. Tweede prijs was voor Neder land II met 13.03.30 uur. Derde prijs Neder land I met 12.04.42 uur. Na afloop van deze wedstrijd zijn door de heren Martin, lid van de sportcommissie der KNWU en chef d'equipe en de heer Joop Middelink coach van de KNWU (amateurs) daartoe gemachtigd door de sportcommissie de navolgende 10 renners aangewezen voor de wereldkampioen schappen in Salo en Brescia: H. Corne lisse, C. van Espen. A. den Hartog, G. Kar stens (militair kampioen). A. van Keme nade, C. Snepvangers, Jan Schroeder, C. Schuuring, C. Visser en G. Wesseling. Eerste reserve B. Solaro. In Italië zal wor den beslist welke vier renners in de ploe- gen-tijdrace in Brescia zullen uitkomen en worden 6 renners voor het individuele wereldkampioenschap op het parkoers in Salo aangewezen. Soigneur is de heer J. de Haan en mecano W. Verhoeven. Schaken De vijfde partij in de tweekamp tussen Keres en Gelier om één plaats in het komende kandidatentoernooi is geëindigd in remise. De stand is thans 32 in "t voor deel van Keres. De uitslagen van de zaterdagavond op Duin- digt gehouden draverijen luiden: Trompetprijs (le afd*.) (1400 meter) 1. Balda (E. Freund) 2.09 7 1.32.6, 2. Batonnist K 3. Bos- vink's. Winm. 2 60, pl. 1.40, 1.30, 1.90, gek. 5.50, cov 3.30 Trompetprijs (2e afd.) (1400 meter) 1. Barones Spencer K (A C. Groenewegen) 2.10 4 1.33 1 2. Baronet; 3 Balero Prise, Winn, 3 90, pl. 1.30 I 1 30, f 120. gek. f 8.60, cov. f 3.40. Tromboneprijs (2000 meter) 1. A. Reine Kinley (K Witteveen) 2.59.6 1.29.8; 2. Angeline B; 3 Asilver No. winn. 1.80. pl. 1.30, 1 1.50, gek. 3.40, cov 3.— Saxofoonprijs (2100 meter) 1. Yberflote (P M Smit) 2 58.2 1 24 1; 2 Y Bert D: 3. Vanity Ha nover; Winn, f 2.80, pl. 1.60, f 2.20, g 8.50 cov. 3.60. De Hagenaar Jan Huberts heeft zater dag in een sterk internationaal veld op nieuw gezorgd voor een zege in een motor- grand prix, tellend voor de wereldkam pioenschappen renners en merken. Op de Sachsenring bij Karl Marxstadt zegevierde de Nederlander, die ook al de grote prijs van Frankrijk op zijn naam bracht, na verwoede strijd met de Japanse Suzuki's en Honda's in de wedstrjjd van de 50 cc- klasse. Met zjjn Kreidler legde de Hage naar het parkoers in 21 min. 35,1 sec. af, wat neerkomt op een gemiddelde van 121,225 kilometer per uur. De uitslag luidt: 1. Jan Huberts (Ned.) op Kreidler 21 min. 36,1 sec. (gem. 121,225 km/u.). 2. Itoh (Japan) met Suzuki 21.40,2, 3. Anderson (Nw Zeeland) met Suzuki 21.47,2. De stand in de competitie om de wereldtitel in de 50 cc klasse luidt thans: 1. Ernst Degner (O.-Did) 32 pnt., 2. An- scheidt (W.Dld) 27 pnt., 3. Taveri jZwits.) 24 pnt., 4. Huberts (Ned.) 23 pnt. De motorwedstrijden om de grote prijzen van Oost-Duitsland werden zondag op de 8731 meter lange Sachsenring voortgezet. De uitslagen waren: 125 cc-klasse (12 ron den, totaal 104.722 kilometer): 1, Luigi Ta veri (Zwits.) met Honda 43.58,3 (gem. 142.96 km/u„ nw record); 2. Jim Redman (Zd-Rhod.) met» Honda 43.58,6, 3. Hans Fischer (O.-Dld.) met MZ 43.59.-. Stand in het wereldkampioenschap renners: 1. en wereldkampioen Taveri 48 pnt., 2. Redman 34 pnt., 3. Robb 29 pnt. 350 cc-klasse (15 ronden, totaal 130,965 km) 1. Redman (Rhod) met Honda 49.45,7 (gem. 157,910 km/u); 2, Hailwood (G.B.) met MV Augusta 50.32,3; 3. Robb (Ierl.) met Motorspart Honda 50.54,7. Stand wereldkampioen schap: 1. Redman 24 pnt., 2. Hailwood 20 pnt., 3. Stastny (Tsj.sl.) 13 pnt. 250 cc-klasse (14 ronden, totaal 122,234 km): 1. Redman (Rhod.) met Honda 46,21,8 (gem. 158/181 km/), 2. Hailwood (G.B.) met MV Augusta 46.22,1; 3. Musiol (O-Dld.) met MZ 48.000,5. Stand wereldkampioen schap: 1. en wereldkampioen Redman 46 pnt, 2. Mclntyre (G.B.) 32 pnt. 500 cc-klasse (16 ronden, totaal 139,696 km): 1. Hailwood (G.B.) met MV Augusta 51.00.7 (gem. 164,311 km/u)„ 2. Shephard (G.B.) met Norton 52.38,0, 3. Schneider (D.-Dld) met Norton 53.10,1. Stand wereld kampioenschap: 1. en wereldkampioen Hailwood 32 pnt., 2. Shepherd (G.B.'i 21 pnt. De Brit Jeff Smith heeft zondagmiddag met een B.S.A. de grote prijs van Zwe den motocross gewonnen. Het was de laatste wedstrijd tellend voor het wereld kampioenschap 1962. De Zweed Rolf Tib- blin was al zeker van de titel. Quicksilver S (rechts) blijft zijn rivaal Tabor net iets voor en sleept zodoen de het kampioenschap van Neder landse paarden in de wacht. Dat ge beurde zondagmiddag op baan Hilversum. Klarinetprijs (2040 meter) 1. Alex Norton (Th H. Kooyman) 3 02 1 1.30.1:2 Ascure; 3. Zoon van Ju Ju; Winn. 5.70, pl. 2.70, 2.50, 3. gek 5 60. cov. I 5.— Hoboprijs (2120 meter), 1. Zam.pa (G. v d. Wal) 3.04.7 1.26.3: 2. Xandover: 3. Volige Miss: Winn 7.pl. t 2.50, 2.10, gek. 10.50, cov. 2.60 Gitaarprijs (2020 meter), 1 Zegerus Th Hol- landia (W G Franssen) 2.50.3 1 25 2 2 Zombro Pluto; 3 Zilvervos: Winn, 6 60, pl. 1.80 1.30, 140, gek 10.50, cov. I 4,60. Vioolprijs (2120 meter) 1. Theo Messidor iF. J. Herenberg) 2.51.9 1.19.6: 2. Marseille; 3. Vlieger D: Winn. 2 20. pl 1.10, 1.10, f 1.40, gek f 4.60. cov 3 50 Banjoprijs |2000 meter) 1 Zus van Spencer Gay (E de Visser) 2.46.9 1.23.5; 2. Yonker Aster 3. Zaroline G: Winn. 5.40, pl. 1.90, 1.70, 1.40, gek. 7.cov. t 4 60 Totalisator-omzet 98.787.50, De uitslagen van de zondag te Hilversum ge houden draverijen luiden: Theo Messidorprijs (2000 meter) 1. Atlas J. van Leeuwen) 3 00.1 1 29 2 2 A Reine Kinley: 3 Arisien: Winn t 3.50, pl, 1.80, 1.40. gek. 7 40, cov. 3.40. Peterhof prijs (2000 meter) 1 Abdullah Hano ver (J Wagenaar jr 2.51,2 1.25.6; 2, Zizi's Ju weel. 3 Animo; Winn. 8 40. pl. f 2 20. 1 40, 1.50, gek. ƒ7—, cov 5,10. Olga Plutoprijs (2000 meter) 1. Yankee Maid (B de Vries) 2.49 1.23.7; 2. Ypermoron; 3 Zefa; Winn. I 2.—, pl. f 1.60, 3.90. gek., 16.50. cov. 8.50 Nellie Gregorprijs (1500 meter) 1. Boy Scotch (J. van Dooyeweerd) 2,21 132.8; 2 Bravour S: 3. BentopriSe: Wmn, 3.- pl. 150. t 150. 2 10 gek i 6.—. cov V 5.60. Kampioenschap Nederlandse paarden (2440 m.) 1. Quicksilver S. (J. Wagenaar jr.) 3.18.1 1212; 2. Tabor 3 Upper Ten; Winn. i 1.60. pl 120, gek. 1.90, cov. 2 40 Mar Kinleyprijs (2900 meter) 1. Washington; (J Wageoaa; jr.l 4.05.2 1.24 2 Ahiros 2; 3. Vro lijke Frans; Winn. 5.90, pl. f 1.90, I 2.—. gek. 8,40. cov 6.—. Kievit's S. prijs (2000 meter) 1. Zibello Hano ver (A. Th. Knijnonburg! 2.51.5. 1 25 8 2 Ztn- garo; 3. Zamboni. Winn. 5.20. pl 2 30, t 2.10. 4. gek I 7.70, cov 4.60. Legalltyprijs (2420 meter) 1. Zola S. (P. M Smit) 3 30.1 1 26.8: 2 Y. Dunst; 3. Witty Hano ver; Winm 1.60. pl t 1.20. 1.80, gek f 4 10, cov. 3.90 Jiigglerprijs (2000 meter) 1. Wilster S (J Wa genaar jr.) 2.46 8 1,22 6: 2. Veratonka; 3 Wanda van Gonny; Winn. i 3 90, pl. 2 40. 4.10 gek. 16.30. cov 7.70. Totalisator-omzet 165.071. Het Canadese paard Tie Tilk heeft za terdag op verrassende wijze de met 50.000 dollar gedoteerde internationale dra verij op de Roosevelt Raceway in West- bury (New York) gewonnen. Keith Waples op de sulky slaagde erin de grote favo- reit Su Mac Lad (Ver. Staten) achter zich te houden.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 12