Kirihio zal Papoea's voor bestuursfuncties aan wij zen AGENDA Rit van spooktrein trekt aandacht van justitie Kort en bondig Husqvama Snup, Swop en Sijpie gaan op vacantie! ENGEL Nicolaas Jouwe beschouwt hem als een landverrader Acht jongelui stalen veertig bromfietsen Door onveilige seinen in Limburg Brand op de Domburgh „Nederlanders moeten het verleden vergeten" Koeler en motregen I LI A AND AG 2 0 AUGUSTUS 196 2 Landverrader Zelfbeschikking Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk Keiler Macdonald FABER CONVECTORS Particulier bezit Wdmsiwor wil nu naar Djakarta Soebandrio: 22. „Hoera! Ik ben bevrijd uit mijn caetusgevangenis, ik ben weer een vrij beertje!!'' „Maarhédaar is ook een gat, wie heeft dat nu wel gegraven? En het is een prachtig gat ook!!" „Och.daar hoor ik Pingo's vriendelijke stem, hij wil me bevrijden, de goeierd. Vlug erin om hem tegen te houden!" Si la (Van onze Amsterdamse redacteur) Frits Kirihio, de in Leiden studerende Papoea-student over wiens contacten met Indonesië veel te doen is geweest, arriveerde zaterdag uit New York op Schiphol. Hij vertrekt donderdag naar Djakarta om de Indonesische regering te adviseren over de bezetting van be stuursposten in Nieuw-Guinea, die op 1 mei 1963 worden overgedragen. De heer Kirihio was tijdens de besprekingen over het Nieuw-Guinea-akkoord als be stuurslid van de Partai Nasional (Pama) adviseur van de Indonesische minister van Buitenlandse Zaken, §oebandrio. Hij was de enige van de dit weekeinde uit de Verenigde Staten teruggekeerde onderhandelaars en adviseurs die met een stralend gezicht kon zeggen, dat hij „zeer verheugd" en „erg gelukkig" was met de overeenkomst. De Papoea-student zei te beschikken over gedetailleerde gegevens over Parna heer Kirihio werd deze door het eveneens uit Amerika teruggekeerde lid van de ieuw-Guinearaad Nicolaas Jouwe een „landverrader" genoemd. De tot voor kort nog rotsvast in het welslagen van de Ne derlandse politiek vertrouwende heer Jou we wenst met Kirihio en de zijnen niets meer te maken te hebben. Kennelijk van vele kwaden het beste kiezende acht hij een samenwerking met de groep van Silas Papare (de van de Indonesische volksver tegenwoordiging deel uitmakende Papoea) niet uitgesloten. „Deze mensen houden tenminste de belangen van hun land in het oog", zei hij. Frits Kirihio zei ons, dat de heer Jouwe hem in Amerika ook ronduit in het gezicht een landverrader had genoemd. „Toch blijf ik van mening dat samenwerking met zijn groep mogelijk is. Ik zou het jammer vinden als Jouwe voor Nieuw-Guinea ver loren ging". En de tot voor kort als een enfant terrible beschouwde Papoea-stu dent, die men in de nieuwe situatie enige invloed niet kan ontzeggen, liet tenslotte weten: „Wij zouden in de toekomst de Ne derlanders graag houden in bepaalde func ties en als adviseurs". De heer Kirihio hoopt zijn studie te zij leden, die in aanmerking komen voor be- ner tijd buiten Nederland voort te zetten. stuursfuncties. „Wij werden in juni reeds Op Schiphol arriveerde de Papoea student Kirihio, die zijn studie in Nederland niet zal voortzetten. Hij gaat naar Djakarta om Papoea's aan te wijzen voor bestuursfuncties in Nieuw-Guinea. door de Indonesische regering uitgenodigd hierin te adviseren. Eenzelfde uitnodiging is ook gedaan aan een twintigtal andere politieke en kerkelijke groeperingen in Nieuw-Guinea. Maar die hebben voor zo ver ik weet niet gereageerd". Het is duidelijk dat de Parna door het afvaardigen van Kirihio binnenkort ge volgd door de Papoea's Wajoi en Tokoro naar Djakarta een stevige positie wil veroveren in de machtsstrijd die in Nieuw- Guinea te verwachten is. Enige uren voor de aankomst van de „Vele studenten hebben het mij kwalijk genomen dat ik in januari een bezoek aan Djakarta heb gebracht. Het plezier om hier te studeren is daardoor wel wat ver gald". Zowel de heer Kirihio als de heer Jou we zei te verwachten, dat er Papoea's zullen zijn, die zich tegen de nieuwe situa tie in Nieuw-Guinea actief zullen verzet ten. President Soekarno heeft vrijdag in zijn rede artikel 18 van het akkoord, waarin het zelfbeschikkingsrecht wordt geregeld geïnterpreteerd op een wijze die verwar ring heeft gesticht en zelfs de vraag heeft doen rijzen of het akkoord wel enige waar de zal hebben. De Indonesische president zei namelijk uitsluitend de interne zelfbe schikking te erkennen, hetgeen in feite neerkomt op de keus voor de Papoea's in Nieuw-Guinea te blijven of 't land te ver laten. In de gehele wereld leefde echter de overtuiging dat het akkoord voorziet in een externe zelfbeschikking, hetgeen de mogelijkheid inhoudt te kiezen voor tota le afscheiding van Indonesië en het pro clameren van een onafhankelijke staat. Toen wij de Nederlandse onderhande laar bij het akkoord, dr. J. H. van Roijen, bij zijn aankomst in Nederland deze uit spraak voorlegden, merkte hij laconiek op: „Ik kan niet geloven dat Soekarno heeft gezegd wat hem door de pers in de mond is gelegd". Een uitspraak die men van een diplomaat mag verwachten, maar die de bezorgdheid nauwelijks ver mag weg te nemen. Soekarno's rede is namelijk via verscheidene persbureaus verspreid en misverstanden zijn dan ook rtiet mogelijk. Dr. Van Roijen zei echter wel „De tekst van de overeenkomst laat slechts ruimte voor één interpretatie: die van de volkomen externe zelfbeschikking". Maar ook: „Alles hangt af van de wijze, waarop het akkoord wordt uitgevoerd. Wij moeten erop vertrouwen dat de Indonesiërs even als de Nederlanders dit op loyale wijze zul len doen". Het vertrouwen in die loyale uitvoering bleek bij Nicolaas Jouwe iets minder. „Ik verwacht dat Indonesië de democratische vrijheid die het akkoord wil waarborgen, c Grote Kerk, dinsdag 20-21 u.: Orgel concert door Albert de Klerk. BIOSCOPEN Cinema Palace, 10, 11 en 12 u.: „De reis van de prinsessen Irene en Margriet naar de West", a.l.; 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Eén voor allen, allen voor één", a.l. Frans Hals, 14, 19 en 21.15 u.: „Flower drum song", a.l. Dinsdag alleen 14 en 20 u. Lido, 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Mr. Vlub- 3i,l. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Ontsnapt uit Chiku Shan", 14 j. Minerva, 14.30 u.: „Zeven jaren pech", a.l.; 20.15 u.: „Liefde, dollars en chianti", a.l. Rembrandt, 10.30 u.: „De wereld der die ren", a.l.; 14, 16.15, 19 en 21.15 u. „La belle Américaine", a.l. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „De slag in de Bismarckzee", 14 j. Studio, 10.30 u.: „Dik Trom", a.l.; 14.30 u.: „Gulliver's reizen", a.l.; 19 en 21.15 u.: „Zij was 13 jaar", 18 j. Monopole (Zandvoort), 14.30 u.: „Und du mein Schatz bleibst hier", a.l.; 19 en 21.30 u.: „Schlager Revue 1962", a.l. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Groot Heiligland 62), Frans Halstentoonstelling, 10-17 en 20.30- 22.30 u.; zondag 13-17 u. Tot 30 september. Vishal (Grote Markt): Expositie van een keuze uit het moderne kunstbezit van de gemeente Haarlem, 10-17 u.; zondag 13-17 u. Tot 30 september. Museum „Het Huis Van Looy" (Kleine Houtweg): Expositie van een keuze uit het oude bezit van het Frans Halsmuseum, 10- 17 u.; zondag 13-17 u. Tot 30 september. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Tentoonstelling van schilderijen en tekeningen van Marie Noothoven van Goor, 9-17 en 18-20 u„ tot 18 september. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein): Gedurende de maand augus tus expositie van tekeningen en aquarellen van Poppe Damave, 10-22 u. Dagelijks klassiek grammofoonplatenconcert van 21- 22 u.: Haydn en Mozart. Teylers Museum (Spaarne 16): Tekenin gen Hollandse, Italiaanse en Franse school. Dagelijks van 11-17 u., eerste zondag van de maand 13-17 u. DIVERSEN Vleeshal, iedere dag 14.30 u.: Poppen theater Merlijn. Waaggebouw (hoek Spaarne-Damstraat) Taveerne, met zang door Cobi Schreyer en poppenspel door „Merlijn". Iedere avond van 20-1 u. (behalve maandag). Café-chantant „Adam en Eva" (Raam- vest 5): Iedere avond van 20 u. af: Cabaret. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 17 augustus). MAANDAG 21 AUGUSTUS City, 20 u.: Rex, 20 u.: haal". .Kindertranen". ,De korporaal gaat aan de DINSDAG 22 AUGUSTUS City, 20 u.: „Kindertranen". Rex, geen voorstelling. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. MAANDAG 20 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: Küsst man in Tirol". Luxor Theater, 19.30 u.: „El Cid". DINSDAG 21 AUGUSTUS t Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: Küsst man in Tirol". Luxor Theater, 19.30 u.: „El Cid". ,So „So Advertentie Zijlstraat 56 Telefoon 11828 De Nederlandse ambassadeur, dr. Van Roijen en Nicolaas Jouwe kwamen samen uit New York op Schiphol aan, waar zij hun mening gaven over de na het met Indonesië gesloten akkoord ontstane situatie. niet kan nakomen, omdat het Indonesische systeem van de geleide democratie de ty pisch westerse democratische vrijheden, die in het akkoord worden genoemd, niet kent". Hij stelde dat Soekarno de over eenkomst, wat betreft de interpretatie van het zelfbeschikkingsrecht, volkomen heeft omgedraaid. „Hij zal dit standpunt niet kunnen volhouden. Als hij het akkoord net zo wil verdraaien als hij dit met de R.T.C.-overeenkomst heeft gedaan, zal hij de Verenigde Naties tegenover zich vin den". Firts Kirihio had uiteraard een andere kijk op Soekarno's rede. „Zijn interpreta ties van het zelfbeschikkingsrecht moet u geheel zien als psychologisch effect", merkte hij wat vaag op en voegde daar aan toe: „Ik geloof trouwens niet in ex terne zelfbeschikking. Ik hoop er ook niet op, omdat een volkomen onafhankelijkheid van Nieuw-Guinea in de praktijk onmoge lijk is. Ik streef naar een grote autono mie van Nieuw-Guinea binnen de repu bliek Indonesië". Hij gaf echter toe, dat artikel 18 van het akkoord de keuze laat tussen de volkomen onafhankelijkheid en een status binnen de Indonesische repu bliek. Tenslotte zei mr. C. W. A. Schürmann, mede-onderhandelaar en permanent verte genwoordiger van Nederland bij de Ver enigde Naties, zondagmiddag bij zijn aan komst op Schiphol eveneens, dat het ak koord uitdrukkelijk het externe zelfbe schikkingsrecht bedoelt. Mr. Schürmann zei ons te verwachten dat de diplomatieke betrekkingen tussen Nederland en Indonesië op zeer-korte ter mijn worden hersteld. „Het initiatief daar toe zal van Indonesië moeten uitgaan, om dat dit land de betrekkingen destijds ver brak." Mr. Schürmann zal op 18 september, wanneer de zittingen van de assemblee der V.N. worden hervat, weer in New York zijn. Hij verwacht dat het Nieuw- Guinea-akkoord een der eerste zaken zal zijn, die in behandeling zullen komen. Over het akkoord zei mr. Schürmann nog: „Wij hebben in het akkoord uitslui tend de juridische grondslag gelegd. Uiter aard gaan de bezittingen van het gouver nement bij de overdracht automatisch in handen van Indonesië over, het particu lier bezit echter niet. Volgens het akkoord kunnen particuliere bedrijven op Nieuw-Guinea in handen van de oude eigenaren blijven. De bestaan de rechten- en verplichtingen voor par ticulieren moeten volgens het akkoord ook na de overdracht worden gehandhaafd. Er kunnen in dit verband alleen wijzi gingen worden aangebracht wanneer die noodzakelijk zijn voor het algemeen be lang van de bevolking. De Nederlandse delegatie had met na druk vermeden te spreken over commer ciële belangen, omdat zij niet de indruk wilde vestigen, dat het Nederland om de commercie ging. „Slechts zijn voor deze kwesties juridische grondslagen vastgelegd, maar betrokken maatschappijen en zaken lieden moeten later zelf voor de zakelijke uitwerking zorgen". Het tot voor kort zeer anti-Indonesische lid van de Nieuw-Guinea-raad de heer H. Womsiwor zal al zijn krachten geven om aan de opbouw van zijn land mee te werken. Hoewel hij twee weken geleden nog sprak van een Papoea-regering in bal lingschap popelt hij nu zelfs om naar Djakarta te gaan om in contact te treden met de Indonesische regering. Dit bleek vanmorgen toen de heer Womsiwor, sa men met zijn mederaadslid Tanggahma, op Schiphol aankwam uit de Verenigde Staten. Zij waren door de Nieuw-Guinea- raad als adviseurs bij de onderhandelin gen daarheen gezonden. „Toen wij in Amerika aankwamen was het akkoord al gesloten", zie de heer Womsiwor. „Nu Nederland door interna tionale politici is gedwongen het akkoord te tekenen, zijn de Papoea's het slacht offer geworden en moeten deze er het beste van zien te maken". Over de volks stemming in 1969 wilde de heer Womsi wor nog geen oordeel geven. „Dat is nog te ver weg. Wij hopen dat Indonesië zich loyaal aan de uitvoering van het akkoord zal houden." De Amsterdamse politie heeft in het af gelopen weekeinde acht jongelui uit Am sterdam-Noord in de leeftijd van 16 tot en met 19 jaar, gearresteerd, ondér verden king van het stelen van naar schatting 30 a 40 bromfietsen. Enkelen van de jongens hebben hup aandeel in de diefstallen toe gegeven. Zij zijn bekenden van de politie. Een hunner is reeds een keer veroordeeld. De reeks arrestaties begon zaterdagoch tend, toen een agent één der knapen aan hield, die in het bezit was van een ander half jaar geleden in Purmerend gestolen bromfiets. De knapen, die nu eens met die, dan weer met een ander op stap gin gen, namen de bromfietsen weg, reden er mee en zetten ze ergens aan de kant van de weg neer. Ook zijn er bromfietsen in het water gegooid en aan andere jonge lui verkocht. Mr. Messchaert, officier van Justitie en hoofd van het parket van de arrondis sementsrechtbank te Roermond, is voor nemens een diepgaand onderzoek te doen instellen naar de omstandigheden, waaronder vorige week maandagavond een „spooktrein" door Midden-Limburg zou zijn geraasd. Op de avond van maandag 13 augus tus zou een goederentrein, die omstreeks negen uur uit Eindhoven naar Maas tricht was vertrokken, alle onveilige sei nen en noodsignalen ten spijt, het gehele baanvak van Eindhoven tot Baexem in gevaar hebben gebracht. Pas even voor hij het station in Baexem bracht de be stuurder de trein tot stilstand. Men neemt aan, dat hij óf geslapen heeft óf door persoonlijke moeilijkheden aan een hoge psychische druk heeft blootgestaan en min of meer versuft is geraakt. De mededelingen van de voorlichtings functionaris van de N.S. en van ooggetui gen leveren de volgende reconstructie op. Ter hoogte van Budel reed de goederen trein in tomeloze vaart voor de eerste maal door een onveilig sein. Aan de op lettendheid van een baanvakwachter.is het te danken, dat onmiddellijk hierna alle posten en stations langs het baanvak kon den worden gealarmeerd. Een gelukkige omstandigheid was nog, dat het baanvak tussen Budel en Weert vrij was. Er dreigde echter nog een ramp, toen ook in Weert de trein niet stopte voor drie achter ejkaar geplaatste onveilige signalen. De treindienstleider van het sta tion te Weert waarschuwde de 10 km. verderop gelegen post Keipen. Daar had men intussen reeds verschillende nood maatregelen getroffen. Een groot aantal N.S.-klapsignalen waren op de rails ge monteerd. Spoormensen zwaaiden als be zetenen met grote lampen, om de aan- cfacht van de machinist te trekken. Luid knalden de klapbommetjés toen de trein erover heen daverde. Tomeloze vaart Niets vermocht de trein echter in zijn tomeloze vaart te stuiten. Even verderop stonden spoormensen gereed met grote stenen, die zij naar de ruiten van de be stuurderscabine slingerden. Een ruit werd verbrijzeld, maar de bestuurder reageer de ook toen niet. Men kreeg bange ver moedens over hetgeen de bestuurder was overkomen. Angstig vroegen vele spoor- functionarissen zich af, hoe deze spookrit zou aflopen. Wel waren alle voorzorgsmaatregelen genomen en was het baanvak vrijgemaakt maar een dnbemande trein kan op veler lei manier rampen veroorzaken. Even voorbij het kleine stationnetje Baexem denderde de trein weer over een aantal bommetjes. Toen bracht de bestuurder, die inmiddels wakker was geworden, de goederentrein tot stilstand voor het eerst' volgende rode sein. Onmiddellijk kwamen spoormensen bij hem in de wagen om te informeren naar wat hem was overkomen. Hij begreep al deze drukte niet dadelijk. Hij was er zich niet van bewust geslapen te hebben. Ook de klapsignalen had hij niet gehoord. Zo liep het avontuur dat velen twintig minuten lang in angstige spanning hope loos naar het hoofd had doen grijpen, bij zonder gelukkig af. Geheimhouding De leiding van de Nederlandsche Spoor wegen heeft het gebeurde angstvallig ge heim weten te houden, tot de zaak nu toch is uitgelekt. Geen enkele spoorweginstan tie toonde zich bereid nadere inlichtingen te verstrekken. De mensen, die langs het baanvak hun functie uitoefenen hebben hierover een strenge zwijgplicht opgelegd gekregen. Rayonchef-inspecteur Kieverom in Maas tricht onthield zich van elk commentaar. De functionarissen van de voorlichtings dienst van de N.S. te Utrecht, die allen competent blijken te zijn hierover medede ling te doen, zijn nagenoeg allen met va kantie. Ook de justitie was over het ge beurde niet ingelicht. Mr. Bruigom, officier van justitie bij de arrondissementsrechtbank in Den Bosch, en mr. Messchaert, de officier van justitie te Roermond, verklaarden door geen enkele N.S.-instantie op de hoogte te zijn gebracht van het gebeurde De treinbestuurder zal vermoedelijk wel straf rechterlijk worden vervolgd. In artikel 165 van het wetboek van strafrecht is-gere geld, dat spoorwegpersoneel (waarbij met name genoemd worden de stationchefs en machinisten) dat door schuld of nalatig heid gevaar doet ontstaan, zal worden ge straft. Het is dus niet nodig, dat het ont stane gevaar ook in werkelijkheid ongeval len tot gevolgen heeft. N evenbetrekking De treinbestuurder heeft een nevenbe trekking als krantenbezorger in Maas tricht. Was het deze arbeid, die in ruime ma te heeft bijgedragen tot de overver moeidheid van de treinbestuurder? Op de ze vraag zullen de bedrijfsmedici van de N.S. eerst na een uitgebreid onderzoek antwoord kunnen geven. Het aanvaarden van nevenbetrekkingen door personeel van N.S. is niet geoorloofd. Wel wordt dit de laatste tijd oogluikend toegelaten. Een. brand op het Nederlandse schip Domburgh (991 ton) uit Rotterdam, heeft in de haven van Casablanca vrij aanzien lijke schade toegebracht aan de brug en verscheidene installaties. De brand is in een van de hutten ^an de bemanning ontstaan en heeft zich vlug verplaatst Nieuw-Guinea. Rudi Carrell, Marijke Morley, Philippine Aeckerlin en de accor deonist Tonny Eyck zijn voor drie weken naar Nieuw-Guinea vertrokken. Overleden. In de Heilig-Hartkliniek te Neerpelt in België is overleden de in Amsterdam geboren mgr. F. M. Blessing, oud-apostolisch vicaris te Bondo in de Kongo. Hij is 75 jaar geworden. Vermist. Te Echt wordt sinds woens dagavond de 19-jarige J. M. J. op den Kamp vermist. De jongeman is die avond per bromfiets naar de bioscoop ter plaatse gegaan, maar niet naar huis teruggekeerd. Brandschade. In juni verloor ten ge volge van brand één persoon het leven en werden 24 personen gewond, waarvan elf leden van het brandweerpersoneel. Voorts geraakten twee personen door rook be- dvjelmd. De directe schade wordt door het ministerie van Binnenlandse Zaken ge raamd op 7.558.870 (vorige maand 5.441.240, juni 1961 5.497.787). Advertentie IWIDIN SINDS ISSS Grote Houtstraat 181 HAARLEM De Indonesische minister van Buiten landse Zaken, Soebandrio, gelooft dat de goede betrekkingen tussen Nederland en Indonesië spoedig kunnen worden hersteld, „als men voorzichtig te werk gaat." Dit geldt volgens hem ook voor het handels verkeer. Soebandrio sprak in een televisie-inter view met een Nederlandse journalist in New York, dat zaterdagavond in de VARA rubriek „Achter het Nieuws" werd uitge zonden. „Op het ogenblik is door het conflict over Nieuw-Guinea, waarbij ook slachtof fers zijn gevallen, de verhouding nog ge spannen, maar ik ben over de toekomst niet pessimistisch. Voorwaarde is dat de Nederlanders het verleden vergeten," zei Soebandrio, die herinnerde aan wat presi dent Soekarno reeds enige keren heeft ge zegd, namelijk dat hij na de oplossing van de kwestie Nieuw-Guinea naar Nederland wil om koningin Juliana de hand te rei ken. Soebandrio verzekerde dat president Soekarno dit voornemen nog steeds heeft. j*."r t ypfTi iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimh ik'; t Het K.N.M.I. deelt mee: Gedurende het weekeinde trok een rug van hoge luchtdruk in oostelijke richting van de Britse eilanden over het Noordzee gebied naar het oosten, waardoor het weer droog bij overwegend zonnig was. Inmiddels drong een frontensysteem van een oceaandepressie ten zuiden van IJs land langzaam naar het oosten op. Maan dagmorgen strekte het zich uit van de Shetlands over Midden-Engeland naar Bretagne en vandaar naar Noord-West- Spanje Het zal het komende etmaal ook ons land passeren en plaatselijk wat regen of motregen brengen bij een draaien van de wind naar zuidwest tot west. De middag- temperaturen worden daardoor iets la ger. WEERRAPPORTEN 2021. Toen de drie vriendjes een eind ver het bos in waren, zochten ze een goed plekje om te kamperen. Nou eerst maar de tent opzetten! stelde Swop voor. Dan hebben we van nacht tenminste een dak boven on hoofd. Daarom zochten ze twee bomen uit, die dicht bij elkaar stonden daartussen span den ze een stevig touw. Over dat touw heen moest het tentzeil gehangen worden. - c- - Maximum-temperaturen binnen- en buitenland n S E Neerslag: laatste U uur. 5 5 H C Den Helder licht bew. ZO 19 0 Ypenburg onbewolkt O 22 0 Vlissingen half bew. ozo 21" 0 Eelde half bew. ozo 19 0 De Bilt onbewolkt ozo 21 0 Twente zwaar bew 21 0 Eindhoven licht bew. ozo 22 0 Zd-Limburg licht bew. zo 22 0 Helsinki half bew. nno 16 0,1 Stockholm licht bew. n 14 4 Oslo onbewolkt windst. 21 0 Kopenhagen onbewolkt n 18 0 Aberdren mist zzo 16 0,2 Londen geheel bew. windst. 23 0 Amsterdam licht bew. ozo 21 0 Brussel onbewolkt zzo 23 0 Luxemburg onbpwolkt ono 21 0 Parijs licht bew. O 26 0 Bordeaux geheel oew w 33 0 Grenoble onbewolkt windst. 0 Nice onbewolkt n 26 0 Berlijn geheel bew wnw 18 3 Frankfort licht bew. ono 22 0 München onbewolkt z 21 0 Zürich onbewolkt windst 24 0 Genève onbewolkt windst. 27 0 Locarno zwaar oew. O 28 0 Wenen half bew. wnw 23 0 Innsbruck onbewolkt windst. 24 0 Belgrado onbewolkt zw 25 0 Athene onbewolkt n 37 0 Rome onbewolkt windst. 33 0 Ajaccio onbewolkt ono 27 0 Madrid onbewolkt windst. 37 0 Mallorca onbewolkt windst. 31 0 Lissabon onbewolkt nw 30 0 Dinsdag 21 augustus Zon op 5.32 uur, onder 19.53 uur. Maan op 22.55 uur, onder 12.42 uur. Maanstanden 22 augustus 11.27 uur laatste kwartier. 30 augustus 4.09 uur nieuwe maan. Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 20 augustus Hoog water 6.46 en 19.15 uur. Laag water 2.36 en 14.5." uur. Dinsdag 21 augustus Hoog water 7.32 en 19.59 uur. Laag water 3.25 en 15.39 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 2