De Haagse Comedie met „Don Gil" briljante opvoering in het nieuwe seizoen De Neéen Muzeo m Nieuwe Lord Chamberlain, toneelcensor, in Engeland Alleen het weer was goed in het Openluchttheater Jeugdorganisatie van ICCC bijeen Duitse ministers naar „Katholieken dag" in Hannover I.C.C.C.-resolutie over katholieke kerk Dispuut in Duitse pers over plannen tot verkoop van het Fischer Verlag Orgelconcert Gezelschap voor Nenni a a nkond/g/ngen ^beschouwingen De jongens in Nieuw-Guinea amuseren 4 H0DEI1 MAANDAG 2 0 AUGUSTUS 19 62 Graaf van Scarborough liet niet met zich sollen Beelden vernield in St. Paul de Vence N.Ph.O. geeft concert in hervormde kerk Zandvoort Winnetou in Ruurlo in het strijdgewoel De radio geeft dinsdag Flamingo gevlogen mmÊÊÉ i. 7 elevisieprogramma DE HAAGSE COMEDIE heeft zater dagavond voor een bijzonder feestelijke opening van het toneelseizoen 1962-1963 gezorgd. In de Koninklijke Schouwburg in Den Haag werd de première gegeven van één van de driehonderd blijspelen van 7 irso de Molina. Deze schrijver een iets oudere tijdgenoot van onze Von del is de litteratuurgeschiedenis inge gaan niet alleen om de ongewone pro- duktiviteit (die hij overigens deelde met zijn landgenoot Lope de Vega) maar ook als schepper van de sindsdien onsterfe- lijke Don Juan-figuur in zijn „El bur- lador di Sevilla In het onderhavige stuk .Don Gil met de Groene Broek heeft nij het genre van de verwikkelingen- :omedie, zoals we dat met al zijn ver- deedpartijen, persoonsverwisselingen, naamsveranderingen etc., ook uit Shake- speareaanse blijspelen kennen, bijna ad absurdum gevoerd. ER IS SPRAKE VAN een in de steek gelaten jongedame die haar bedriegelijke minnaar, via een eindeloze reeks gecom pliceerde bedriegerijen van haar kant, de loef weet af te steken. Het aardige daarbij is dat ze hem voortdurend bestrijdt met overdadig aandoen, maar meestal leiden zijn eigen wapens, onder andere door zich een tijdlang dezelfde schuilnaam aan te meten als waarvan hij zich bij zijn lief tot een óorstrelende en lachspieren-prik kelende demonstratie van taalvirtuositeit ep versvernuft. Met zijn zonder meer ver- desavonturen bedient. Het spreekt vanzelf rukkelijke en toch ook heel praktische de dat deze amourettes zodoende hopeloos in cors en ziin zeldzaam smaakvolle kos het honderd lopen, waardoor zijn eigen luums betoonde Harry Wich zich opnieuw wandaden zich op het laatst zo sterk tegen de jonge edelman keren, dat hij spontqan van de dwalingen zijn weegs terugkeert en uiteindelijk dankbaar is dat hij weer door zijn oorspronkelijke geliefde in gena de geaccepteerd wordt. HET FIJNE van dit gegeven is dat het zeker openstaat voor een iets dieper gaan de interpretatie: „Het kwaad van de on trouw straft zichzelf", maar ook zonder dat is de intrige een grandioos vernuftig steekspel van zet en tegenzet dat een bij zonder vrolijke avond toneel oplevert. In -en nawoord bij de tekstuitgave van Dolf Verspoors vertaling noemt prof. Van Praag, de grootste autoriteit op het ge bied van de Spaanse litteratuur in ons land. het stuk dan ook zonder meer ge niaal. Hoe dit zij, meesterlijk is het in ieder geval dat „Don Gil", als de verwik kelingen tot een climax geraken, soms bijna een parodie op het eigen genre wordt, zoals in de scène met het balkon, wanneer maar liefst vier Don Gils hetzelf de meisje met een serenade het hof ko-i men maken, en iedereen met iedereen in duels verwikkeld raakt! De kracht van de voorstelling onder ré gie van Joris Diels kwam op deze momen ten ook het best tot uiting. De realistische speeltrant werd dan ver laten en de regisseur hield zijn op en af rennende en met degens zwaaiende batal jon spelers vast in de hand en de hele scène werd zo ondersteund door de be koorlijke muziek van (Üirfiaan Andries- sen bijna tot een gracieus ballet van ih het halfduister orrf "elkaar heensluipen- de figuren. Ook in de meeste andere scè nes had Diels kahs gezien door een uit zonderlijk zorgvuldige „choreografie" de indruk van langdradigheid, bijvoorbeeld in de wel wat breedsprakige expositie, nog nèt te vermijden. IN HET PROGRAMMA leest men niet zoals gewoonlijk: Vertaling-Dolf Verspoor, maar: Nederlandse tekst-Dolf Verspoor. En inderdaad van een gewone vertaling is hier nauwelijks sprake. Verspoor heeft Tirso's intrige aangehouden, maar de tekst opgepoetst, bijgewerkt, gemoderni seerd en versierd met duizend rijmvond- sten, woordspelingen en nieuwe vaak ge peperde grapjes, die een enkele maal wat De 66-jarige graaf van Scarborough heeft gisteravond aangekondigd dat hij ontslag neemt als Lord Chamberlain. De voor naamste taak van de Lord Chamberlain aan enkele nummers van het thans gebo- bestaat uit censuur op alle openbare to- dene nog wel enig genoegen hebben be een van onze allerbeste toneelontwerpers. DE HOOFDROL was in handen van Myra Ward die haar hele fenomenale techniek inzette om de dubbelrol die zij te spelen had met fijne middelen uit te beelden, terwijl daar telkens kleine ver makelijke accentjes en mimiekjes door heen flitsten die haar „school"-tijd in het blijspel bij Cor Ruys in herinnering rie pen. Voortreffelijke rollen zagen we ver der van Jules Croiset als de bijna tot waanzin gedreven minnaar van Do van Stek als een nu weer van liefde dan weer van wraakzucht blakende Dona Inez. Jan van der Linden en Jules Royaards brach ten hun kleinere rollen van „de vader van de bruid" en „de knecht van vele mees ters" met zoveel prachtige details dat hun rollen vër boven de beschieden proporties uitstegen. Ook de overige rollen werden op hoog niveau vervuld met uitzondering van een slungelige moorse bediende, kleurloos gebracht door Manfred de Graaf. ZELFS DE HANDIG aangebrachte cou pures en het hoge speeltempo konden zo nu en dan niet verbloemen dat Tirso de Molina zelden op een paar honderd vers regels meer of minder keek. Dat dit blij spel desondanks, hoewel het nergens kan bogen op originele situaties of een hoge gedachtenvlucht, de hele avond is blijven boeien en zelfs verrukken, is de niet gerin ge verdienste van deze Haagse opvoering en van de stijlvolle samenwerking van re gisseur. decorontwerper en componist, die dan ook stormachtige bijval voor alle me dewerkenden heeft uitgelokt. Hans van den Bergh Zaterdagavond had in Blbemendaals Openluchttheater een uitgestelde voorstel ling plaats. Deze werd gegeven door het Centro Cultural de Santiago, welke groep uit Barcelona blijkens een mededeling in het programma op uitnodiging van de Commissie Culturele Contacten te Amster dam en onder auspiciën van de ambassa deur van Spanje in ons land verblijft. Ware hier sprake gewgest van eèn gra tis toegankelijke demonstratie van nog al tijd in ere gehouden folklore, aan hoffe lijk geformuleerde erkentelijkheid voor de betoonde moeite zou het op deze plaats zeer zeker niet hebben ontbroken. Maar nu de toeschouwers, niet erg talrijk ove rigens, vrij aanzienlijke toegangsprijzen moesten betalen voor het volgen van deze rommelige aaneenschakeling van amateu ristisch gedoe, vraagt men zich af wie men voor een dergelijke onderneming aan sprakelijk dient te stellen. Op een volksdansfeest in een soortgelij ke rustieke omgeving zou men wellicht V.l.n.r.: Do van Stek, Myra Ward en Maria de Booy. De International Christen Youth (I.C.Y.), de jeugdorganisatie van de I.C.C.C., heeft in het concertgebouw te Amsterdam, de eerste bijeenkomst gehouden. Dr. W. H. Velema, christelijk gerefor meerd predikant te Leiden, heeft op deze bijeenkomst de aanpassing van de inhoud van de Bijbel bij wat men noemt de gees- tesverhouding van de moderne mens ge hekeld. Die moderne mens zou woorden als zonde, opstanding, begrippen als maag delijke geboorte of lichamelijke hemelvaart van Christus ten enen male niet kunnen accepteren. Daarom ontdoet men zich er van via een existentiële interpretatie, waarbij men die begrippen vult met een eigen interpretatie. Hier hebben we te maken met een vorm van afval, die des te gevaarlijker is omdat ze zich in 'n bij bels gewaad hult, en de woorden van de bijbel gebruikt, maar hun inhoud ver werpt", zei ds. Velema. Ds. E. Huser, baï>tistenpredikant te Mulhouse (Fr.) waarschuwde vervolgens tegen populaire afgoden. VXEL MONJE OVERLEDEN De bekende Berlijnse acteur Axel Monje is tijdens een opvoering van „My fair La dy" in Berlijn in elkaar gezakt en tijdens het vervoer naar een ziekenhuis gestorven. De 52-jarige Monje vervulde voor de eerste maal de rol van kblonel Pickering in het stuk dat reeds lange tijd draait in het Theater des Westens. De voorstelling werd afgelast. (Van onze correspondent) BONN. In de Westduitse pers is de laatste weken een merkwaardig dispuut aan de gang over de eventuele verkoop van de wereldberoemde uitgeverij S. Fischer- Verlag. Deze firma, die vorig jaar zgn 75-jarig bestaan vierde met de uitgave van een speciale almanak met bijdragen van een hele rjj beroemde schrijvers, zou volgens geruchten op het punt staan door de huidige directeur, dr. Gottfried Bermann-Fischer verkocht te worden. Als koper wordt genoemd de Keulse uitgever van kunstwerken, Dumont Schauberg. n eelvoorstellingen. In Buckingham Palace is bekend ge maakt dat hij zal worden opgevolgd door I ord Cobbold. de 57-jarige gewezen gou verneur van de Bank of England. Cobbold ■eemt de functie in januari 1963 over. Lord Scarborough heeft de post tien jaar be leefd. Doorgaans bekende dansen uit al lerlei streken van het Iberisch schiereiland passeerden voortdurend in willekeurige af wijkingen van het gedrukte programma, ongenuanceerd de revue. Voor de inter mezzo's en ter begeleiding wisselden ter zijde de twee ongenoemde dames efkaar af als pianisten en op het middenveld twee kleed en heeft de bestaande regelingen an(jere ajs zangeressen. De aangekondig- sterk verzacht. In^ b e£ïn ^e gitarist ontbrak. Het weer was vrij hierover te eind aan het verbod van stukken die over -mosexualiteit gingen, mits de kwestie ernstig wordt benaderd. Tot die tijd moch ten stukken zohls „Thee en Sympathie" en ..Van de brug af gezien" alleen in beslo ten voorstellingen worden getoond. De re gel dat naakte vrouwen alleen stilstaand n het toneel mochten staan of zitten, •"•d opgeheven voor Afrikaanse dansgroe- nen waarvan leden met onbloot bovenlijf dansen. Er is dikwijls critiek op hem uit geoefend, onder meer omdat hij eiste dat rcteurs zich aan hun tekst houden. Zij mo gen niet improviseren. Onlangs heeft hij vijf sketches over president Kennedy ge schrapt uit een revue op grond van het feit dat ze een staatshoofd betroffen. De lord Chamberlain heeft ook een be- "^ngrijke taak in het hofceremonieel en be noemt onder meer hofartsen, leveranciers, persoonlijke kappers en andere leden van de hofhouding. Lord Cobbold is onlangs voorzitter geweest van de commissie die een onderzoek heeft ingesteld naar het plan voor een Maleise federatie. In de Grote of St. Bavo Kerk zal mor gen dinsdag 21 augustus des avonds van 89 uur, de organist Albert de Klerk een concert geven op het Müllerorgel. Zijn programma vermeldt van Jacques Ibert f18901962) Trois Pièces: a. Pièce olennelle, b. Musette en c. Fugue; van "ozart (17561791) Ph'antasia f moll K.V. 18 (für ein Orgelwerk in einer Uhr), Alle- ■o, Andante, Allegro; van César Franck (18221890) Prière Op. 20; van Joh. Seb. Bach (16851750) Praeludium und Fuge Es dur (Peters band III nr. 1). goed. Vender heb ik niets schrijven. David Koning REDEN DAT DEZE verkoop onderwerp van discussie is van de pers is gelegen in de unieke traditie van het Fischer Verlag. De schoonvader van de huidige directeur Samuel (Sami) Fischer, af komstig uit een klein Hongaars plaatsje richtte de uitgeverij 76 jaar geleden op en stelde zich ten doel de toenmalige modernen uit te geven. Zijn eerste auteurs waren Gerhart Hauptmann, Thomas Mann, Hugo von Hoffmansthal, Ibsen kortom al die schrijvers die als represen tanten van een ruimere liberalere gees tesgesteldheid golden. Deze traditie heeft het huis weten te bewaren. Na alle moei lijkheden van ballingschap gedurende het Derde Rijk enz. is het de uitgeverij ge lukt terug te keren naar Duitsland en op nieuw een vooraanstaande plaats onder de Duitse uitgevershuizen in te nemen HET IS DEZE traditie, 'die ddöï Gott fried Bermann-Fischer zo vruchtbaar voortgezet na het overlijden van zijn schoonvader in 1934, die het bericht over de verkoop van de firma in Westduitse lezerskringen deed inslaan als een bom Want niemand ontveinst zich dat een Fischer-Verlag met andere directie en andere eigenaars niet meer zal bloeien op de bodem van de oude traditie. Van alle kanten verheffen zich daarom stemmen om Bermann-Fischer te raden tch niet te verkopen en het ziet er naar tiit dat de uitgever naar deze stemmen zal luisteren en niet verder zal gaan dan het verkopen van een deel der aandelen in de firma ter verzekering van de opvolging. Want achtergrond van de wens tot verkopen was onder andere het ontbreken van een waardige opvolger, een volstrekt essentieel punt in een dergelijk bedrijf. EEN ANDERE REDEN, die tot ver koopplannen leidde, is het vertrek uit de firma van de twee eigenlijke intellectuele zuilen van het bedrijf: Rudolf Hirsch en In St. Paul de Vence zijn drie sculptures gestolen uit de kunststichting Maeght. Een ceramiek van Miró wordt vermist. Twee andere beelden, een abstract werk van Miró en een werk van Braque werden in stukken in een bos teruggevonden. De ge broken beelden kunnen misschien hersteld worden. Het derde beeld is niet verhan delbaar. Het is de derde maal in een jaar dat bij Maeght gestolen wordt Verleden jaar zomer werd bij hem voor 4,3 miljoen gulden aan schilderijen gesto len, maar de dieven werden een half uur later gegrepen. In oktober had een nieuwe diefstal plaats van doeken ter waarde van 122.000 gulden. Deze worden nog steeds vermist. Schilderijendiefstal. De schilder Char les Melons in New York heeft bij de New Yorkse politie aangifte gedaan van de dief stal van zes van zijn doeken, waarvan één bestemd was voor het Witte Huis. Dit schilderij is volgens Meions 50.000 dollar waard (180.000 gulden). De andere zijn samen de helft waard, aldus de schilder. Volgens de politie zochten de dieven naar geld. Toen ze dat niet konden vinden, namen ze de schilderijen mee, die tegen de wand van het atelier stonden. Albert Neuhuys. In één der beneden zalen van de Kurzaal te Oostende is zater dagmiddag een tentoonstelling geopend van tekeningen en etsen van de Rotterdamse kunstenaar Albert Neuhuys. De wethouder van Financiën en Schone Kunsten van de stad, de heer De Kinder, heeft in aan wezigheid van de directeur van het mu seum van Oostende en van een groot aan tal belangstellenden, in een korte toespraak de kunstenaar te Oostende verwelkomd. Doelend op diens Belgische nationaliteit en op zijn jeugd te Antwerpen heeft hij gesproken van de terugkeer van de ver loren zoon en de hoop uitgesproken dat Neuhuys van nu af vaak in Oostende zal terugkeren en méér in zijn oorspronkelijke vaderland zal exposeren. Edith Piaf. De Franse zangeres Edith Piaf heeft het ziekenhuis verlaten waar zij sinds vrijdag verpleegd werd voor een maagaandoening. Zij kwam het ziekenhuis uit hand in hand met haar jonge verloofde Theo Sarapo. Zij gaat haar tournee door Frankrijk afmaken. Vocalistenconcours. Aan het negende Internationale Vocalistenconcours dat 51 augustus te 's-Hertogenboseh begint wordt deelgenomèn door vijftig zangeres sen en zangers uit negentien landen. Ver geleken bij het vorige jaar betekent dit een daling van het aantal deelnemers met twintig. De daling wordt toegeschreven aan concurrentie van concoursen te Brus sel (in mei) en Luik (september) terwijl in nagenoeg dezelfde periode wedstrijden worden gehouden in Genève ,München en Toulouse. De jury bestaat dit jaar uit Ma- nus Willemsen (voorzitter),- Frans van Amelsvoort (Den Bosch), Kim Borg (Hel sinki), Helene Bouvier (Parijs), Ettore Campogalliani (Mantua), Lode de Vos (Brussel), Clara Ebers (Hamburg), Roy Henderson (Londen), Rosl Schwaiger (We nen) en Frans Vroons (Amsterdam). Muziekweek in Bilthoven. De Stich ting Gaudeamus organiseert van 10 tot 16 september weer een internationale mu ziekweek. Het voorlopig programma ver meldt een analysecursus voor componisten en een aantal concerten, lezingen en excur sies. Yvo Frenzel. Het lijkt erop dat de Fischer- uitgeverij in zijn huidige vorm zal blijven bestaan, ook al zal jong bloed worden toegevoegd. Dat is echter ook wel nodig, want de firma heeft door allerlei oorza ken geen kans gezien de voorhoede der hedendaagse beste schrijvers naar zich toe te trekken. De grote binnen- en buiten landse auteurs van de laatste twee gene raties gaven merendeels hun boeken bij andere huizen uit, met uitzondering overi gens van Pasternak, wiens „Dr. Zjivago" wèl bij Fischer verscheen. Maar Böll, Dürrenmatt, Enzensberger, Frisch, Grass, Johnson, Koppen, Walser en Lenz gingen allen aan Fischer's deur voorbij. in sènienwerking tnet de stichting „Tou ring Zandvoort" organiseert de stichting „Culturele kring 't Helm" vrijdagavond 24 augustus een concert in Tie Hervormde Kerk te Zandvoort. te verzorgen door het Noordhollands Philharmonisch Orkest on der leiding van Marinus Adam, met als so list Eduard Biele violoncel. Het programma vermeldt drie delen uit de Midzomernachtdroom van Mendelssohn, het concert voor cello en orkest van Saint Saëns, de Holbergsuite van Edv. Grieg en na de pauze de vijfde symphonie van Franz Schubert. In een op het vijfde plenaire congres van de Internationale Raad van Christe lijke Kerken (I.C.C.C.) te Amsterdam aan- HANNOVER (DPA) In de overwe- I genomen resolutie over de rooms katho- gend Lutherse stad Hannover zal van 22 lieke kerk wordt onder meer gezegd dat tot 26 augustus onder de titel „Geloven,* de propaganda van deze kerk over de danken en dienen" de 79ste „Duitse Ka- gehele wereld in kracht toeneemt om haar tholiekendag" worden gehouden, waaraan dogma's, methodes en instellingen te ver- naar schatting ongeveer 200.000 gelovigen spreiden, speciaal in veel protestantse zullen deelnemen. Dr. Lübke, de Westduitse bondspresi- landen. Het voornaamste doel van deze I propaganda is volgens de I.C.C.C. zo snel dent zal op deze bijeenkomst het woord als mogelijk is een eind te maken aan voeren, evenals kanselier Adenauer en de alle niet-roomse activiteiten, speciaal bin- minister voor Woningbouw, Liicke. nen de hervormde wereld. TJ De tragiek van deze tijd is dat deze c: h vT h Val\ Bultenla"bse Zaken, hoogst gevaarlijke pogingen zo geholpen Schroder. de minister van Binnenlandse worden aldus de resolutiei door de zeer Zaken, Hocherl, de minister van Defensie, I doeltreffende samenwerking van verschil- Strauss, de minister voor het gezin, Wur- )ende leiders van de oecumenische bewe- meling en de minister van Arbeid, Blank, ging speciaal in de assemblee van New zullen eveneens aan de bijeenkomst deel- DeIhi en door de recente bez0eken van nemen, alsmede de minister-president van enige officiële protestantse vertegenwoor- Noordnjn-Westfalen en de vice-voorzit- digers aan de paus ter van de Bondsdag, Jager. President Lübke zal zijn toespraak hou den na de uitzending van een verzoenings- dienst uit het voormalige concentratie kamp Bergen-Belsen. Aan deze dienst ne men 90 priesters uit zes landen deel, die tijdens de oorlog in dit concentratiekamp I "u/icuueu ueia? gevangen hebben gezeten. I Ruurl° Êetuiëe ëeweest Enige duizenden belangstellenden zijn in van de première (Van onze correspondent) - vaufitii iu.uuc.il gcz.ctcii. I f De spoorwegen hebben 51 extra treinen e, "Penluchtspel „Winnetou en Old ingelegd. Voor de 25.000 jongeren die ver- n 1 erhand in het Rijkenbargse bos te wacht worden, zijn 75 veldkeukens van het f .}n bo"te kleurenpracht werd de Westduitse leger ingezet. De politie van rV uitgebeeld van Winnetou, het edele Hannover zal met het oog op de verkeers- *ncbaben-opperhoofd, tegen de blanken, die regeling met 500 man worden verstrekt. °'.)r ?anJe,ë van een sP°ordijk de rust 1 in het gebied komen verstoren. Het spel wérd gespeeld door tachtig Ruurlose amateurs onder leiding van het schoolhoofd de heer Gerdes. Ook werkte mee de landelijke rijvereniging, die dank zij maandenlange oefeningen met gedres seerde paarden ten tonele kon komen, .die noch voor het vuur der Indianen noch .voor de lampen der televisie bevreesd Volgens de laatste berichten, schijnt het waren. Reprises worden gegeven op 25 met de Italiaanse socialistische leider, en 26 augustus Pietro Nenni, zeer goed te gaan. Men vreesde, dat hij behalve verwondingen, die hij bij het hem overkomende ongeluk heeft opgelopen, ook nog een ernstige longontsteking zou krijgen, doch ook dit gevaar is geweken. Het bijzonder sterke gestel van Nenni reageert uitstekend op de geneesmiddelen, die men hem ook voor het gevaar van longontsteking heeft toegediend. Iets eigenaardigs is senator Tibaldi, vice-president van de senaat en een par tijgenoot van Nenni overkomen. Hij kwam I DINSDAG 21 AUGUSTUS 1962 midden in de nacht de ziekenkamer van HILVERSUM I. 402 m. 746 kc/s. 7.00 Nenni binnenhollen en zei: „Ach, beste Nenni, ik ben tenslotte ook een medicus AVRO. 7.50 VPRO. 8.00-24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym- en misschien kan ik wel iets voor je doen. nastiek. 7.20 Ochtendvaria (gr.) VPRO: Ik zal maar hier bij 5e blijven. 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Hij werd toen door de andere medici Rechtdoor naar kantoor (gr.) 9.00 Gym- in een hoekje gezet, tussen allerlei me- nastiek voor de vrouw. 9.10 De groente- dische instrumenten en witte jassen in. man. 9.15 Klassieke muziek (gr.) 9.35 Wa- Tibaldi heeft daar toen de hele nacht ge- terstanden. 9.40 Morgenwijding. 9.55 Een zeten, wachtend op het moment dat hij boek voor het geestelijk leven. 10.00 Ar- Nenni met het één of ander van dienst beidsvitaminen (gr.) 10.50 Voor de kleu- kon zijn. Diep in de nacht begon hij zich ters. 11.00 Radio-Volks-Universiteit: Mu- echter een beetje „vreemd" te voelen en seumbouw in deze tijd, door mr. J. L. F. later bleek, dat hij meer dan 40 graden Wijsenbeek. 11.30 Voor de zieken. 12.00 koorts had. Trompetspel met ritmische begeleiding. Hij is nu in hetzelfde ziekenhuis opgeno- 12.20 Regeringsuitzending: Voor de land men en ligt in de kamer naast die van bouw. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en Nenni. Hij heeft een zware longontsteking tuinbouw. 12.33 Lichte muziek en zangso- opgelopen g listen. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen of grammofoonmuziek. 13.25 Beursberichten. 113,30 Militair orkest. 14.00 Harprecital: Italiaanse werkjes. 14.15 Klarinet en piano: De flamingo, die zich enige tijd heeft I ™0^™e,rnuzi®k- 14-40 Voor de jeugd, opgehouden in Ootmarsum, is weer ge- 15 00 M°derne kamermuziek (gr.) 15.30 De vlogen. Het dier voelde zich blijkbaar yrouw het wit, hoorspel (10). 16.05 Lich- toch niet helemaal thuis in de voor uziek (gr.) 16.30 Voor de jeugd, hem merkwaardige omgeving van de ri- iTnn^1"0 fo >c York Cal- oolwaterzuiveringsinstallatie. Intussen wa- 0° 18 °0 Nieuws. 18.15 Actualiteiten. 18.20 ren in Ootmarsum twee meldingen bin- ,/lal?ospe c 'e I?uzlek' 18;30 Radio- I Volksuniversiteit: Afnka en Wij, door Pa- nengekomen van mensen die een flamin go misten: Eén melding uit Valkenburg en één uit Leersum. Uitgeleide gedaan door een tffroot aantal artiesten en „fans" zijn Rudi Carrell, Phi lippine Aeckerlin, Marijke Morley en ony Eyk (van links naar rechts op de foto) zaterdagavond van Schiphol per KLM-DC 8 naar Biak vertrokken om de komende drie weken amusement te bren gen bij de Nederlandse troepen op Nieuw- Guinea. Zij werden niet, zoals de andere voor de militairen optredende artiesten, ter P. Pubben. 19.00 Operafragmenten (gr.) 20.00 Nieuws. 20.05 Discolaria. 21.05 Mij meringen in een oud stadje. 21.15 Prome nade-orkest, met koor en zangsolisten: operamuziek. 21.55 Moderne kamermuziek. 22.30 Nieuws. 22.40 Actualiteiten. 23.00 Klassieke orkestmuziek (gr.) 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 1007 kc/s. 7.00- 24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Kamermuziek (gr.). 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nieuws. 8.15 Pluk de dag (gr.) 8.50 Voor de huisvrouw. 9.45 Voor de jeugd, 10.15 Lichtbaken, lezing. 10.25 Amuse mentsmuziek (gr.) 11.15 Muziek houdt fit (gr.) 11.50 Volaan vooruit, praatje. 12.00 Middagklok noodklok. 12.04 Lichte orkestmuziek (gr.) 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en' tuinbouw. 12.33 Licht lunchconT eert (gr.) 12.55 Europese zwemkampioen- schappen te Leipzig. 13.00 Nieuws. 13.15 Platennieuws. 13.30 Metropole-orkest en zangsoliste. 14.05 Lichte orkestwerken. 14.35 Voor de plattelandsvrouwen. 14.45 Chansons de France. 15.00 Lichte gram mofoonmuziek. 16.00 Voor de zieken 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.40 Beurs berichten. 17.45 Regeringsuitzending: De Nederlandse Antillen, door Frank Martinus Arion. 18.00 Voor de jeugd. 18.20 Grammo foonmuziek. 18.30 Filmmuziek. 19.00 Nws. 19.10 Actualiteiten. 19.25 Lichte grammo foonmuziek. 20.15 Koorzang: klassieke lie deren (gr.) 20.45 Radio-Filharmonisch or kest. Moderne muziek. 21.30 Zangrecital. 21.45 Orgelspel: klassieke en moderne mu- izek (gr.) 22.20 Europese zwemkampioen- schappen te Leipzig. 22.25 Boekbespreking. 22.40 Operettklanken. 23.20 Klassieke ka mermuziek. 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL. 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Lichte grammofoon muziek. 12.30 Weerberichten. 12.35 Vlaam se lichte muziek. 12.50 Beursberichten. 13.00 Nieuws. 13.15 Oude kamermuziek. 14.00 Klassieke operamuziek. 15.30 Lichte grammofoonmuziek. 16.00 Beursberichten. 16.06 Kamerorkest en solist. Moderne en klassieke muziek. 17.00 Nieuws. 17.15 Lich te grammofoonmuziek. 17.30 Boekbespre king 18.00 Lichte grammofoonmuziek. 18.20 Voor de soldaten. 18.50 Moderne or kestmuziek. 19.00 Nieuws. 19.40 Lichte grammofoonmuziek. 19.50 Beroepsbelangen van de Middenstand. 20.00 Variété-orkest. 20.45 Liedjes. 21.15 Jazzmuziek. 22.00 Nws. 22.15 Lichte muziek. 22.55-23.00 Nieuws. VOOR MAANDAG NTS: 18.00 Eurovisie Leipzig: Europese zwemkampioenschappen. 20.00 Journaal en weeroverzicht. NCRV: 20.20 Memo. 20.30 Alles draait om moeder,. T.V.-feuill. 20.55 Muziek uit Zuid- en Midden-Amerika. 21.10 Voordracht N.T.S.: 21.30 V for Victory, documentaire film over de tweede wereld- uitgezonden door de Dienst Welzijnszorg maar door het Comité Nationaal Thuis- »T~r>,r -- front. Rudi heeft een aantal nummers, die 0 NCR»- 21.55 Avondwijding. op de soldaten zijn afgegstemd; Philippine Aeckerlin en Marijke Morley brengen ieder VOOR DINSDAG NTS: 19.00 Eurovisie: Europese zwem- hun eigen repertoire, terwijl Tony Eyk kampioenschappen te Leipzig. 2Q.00 Jour als accordeonist de begeleiding verzorgt, naai. 20.20 Zendtijd Politieke Partij- PSP Pas na aankomst in Nieuw-Guinea zullen 20.30 The big noise, film van Laurel en de artiesten te horen krijgen langs welke I Hardy. 21.40-23.00 Familiepapieren film plaatsen de toernee zal voeren. komedie.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 4