Jiskoot zwom naar zilver, Ronnie Kroon en Ineke Tigelaar grepen het brons De Vries verrassend eerste bij Valken in de Sneekweek Tennis staat bij Tom niet nummer één ORANJE TELDE MEE OP TWEEDE DAG IN LEIPZIG Figurantstond op ereschavotje Nederlandse zege van 5-2 op Polen Schoonspringster met achterhoofd op zwiepende plank Engeland won ook vijfde testmatch Woensdag begint de training van het Nederlands elftal Lute behoudt zijn vijfde plaats in Oost-Duitsland Bondselftal kreeg weinig kans Marseille krijgt 't hard te verduren DINSDAG 21 AUGUSTUS 1962 11 Wel reden? Gelijk Diskwalificatie Maliepaard vierde Vijfde Niet vreemd Maar dan? Kan niet 'T*?' m M'mmmtm Voetbalprogramma HFG Voetballen in Engeland tt „Je ziet het jongens, figuranten kun nen ook op het ereschavotje belanden". Het was het antwoord van Jan Jiskoot op de toejuichingen van zijn ploegge noten op de tribune, toen hij aangetre den stond voor de ereceremonie van de 400 meter wisselslag met de Rus Gen nadi Androssov, de eerste Europese kam pioen op dit nummer en de Oostduitser Jürgen Bachmann, die derde werd. De goedlachse 22-,iarige Dordtse onder wijzer had gezorgd voor de apotheose van de Europese kampioenschappen in Leipzig door op het zware wisselslagnum mer voor zilver te zorgen in de nieuwe Nederlandse recordtijd van 5 min 5.5 se conden. Tevoren had nog tweemaal het oranje in de felle zonnestralen de aan dacht naar het erepodium getrokken. Ronnie Kroon en Ineke Tigelaar waren als derde op de 100 meter vrjje slag door hun bondsvoorzitter Jan de Vries gehul digd. De Amsterdammer stond daarbij naast de Parijzenaar Alain Gottvalles, die in 55.0 seconden de titel won en daarmee zijn Europees record evenaarde en Per Ola Lindberg. de Zweed die in 55,5, dezelf de tijd als Kroon, aantikte, maar door de jury (terecht), als tweede werd geklas seerd. De 16-jarige Hilversumse lyceum- leerlinge stond naast kampioene Heidi Pechstein (Oost-Duitsland) en Diana Wil kinson (Groot-Britannië) allen met een tijd van 1.03.3. De fantastische 55.5 seconden van Ron nie Kroon, een tijd die men toch voor lopig van een Nederlandse zwemmer niet had mogen verwachten, was weer een tiende seconde sneller dan het Neder landse record van zondag en met het Nederlandse record dat de 17-jarige Klenie Himolt in de ochtenduren op de 200 me ter schoolslag verbeterde(2.51,2) later ge volgd doof eenzelfde prestatie van Jan Weteling (Nereus) als eerste zwemmer van de 4 x 100 m wisselslag estafette, op de 100 m rugslag (1 min. 4,7 sec), was er al met al door de Nederlandse ploeg weer behoorlijk huisgehouden in de Leipziger grabbelton van topprestaties. Men zou zich kunnen afvragen of er wel reden was voor zo'n uitgelaten stemming, (die er natuurlijk na afloop heerste) nu Kroon, die in de voorronden met 55,6 se conden de snelste tijd van allen had ge maakt, derde werd, nu Jiskoot, die met 5.08.4 als snelste in de finale was geko men door Androssov werd gektfdpf 'én mi Ineke Tigelaar derde werd, nadat "Erica- Terpstra (nu vierde) in de series de op een na snelste tijd had gemaakt. Waren de op zichzelf fraaie verrichtingen toch eigenlijk niet wat beneden de verwachtin gen gebleven? Het antwoord op deze laatste vraag moet dan ontkennend luiden. En wel omdat tevo ren vaststond dat men vooral in de top geen houvast kon hebben aan de serietij den. Het duidelijkst is dit gebleken bij de Rus Androssov op de 400 meter wisselslag. Androssov had als snelste seizoenstijd 5.07.2 gemaakt en hij zwom zijn serie in 5.13.3. Ook Gottvalles en Lindberg hadden zich in de series en halve finales van de vrije slag niet volledig gegeven. Slechts precies zoveel als nodig was om zeker te zijn van klassering, hoe riskant dit ook mag zijn. Nee, wij hadden wel reden tot teleurstel ling gehad, wanneer de tijden slechter wa ren geweest dan in de series en dat was niet het geval. Kroon zwom 0,1 seconde sneller, Jiskoot bijna drie seconden, Ineke Tigelaar haalde 0.8 seconde van haar se- rietijd af en Erica Terpstra bleef eraan gelijk. Voor de kleine Diana Wilkinson liep het anders af. Zij was naar Leipzig gekomen om twee maanden na haar Europese re cordverbetering (1.02.4) de Europese titel in de wacht te slepen. De 1.02.5 van haar serie was veelbelovend en met het volste vertrouwen hebben de Engelsen in Leipzig zich opgemaakt om de eerste Britse vrije slagzege in de geschiedenis van de Euro pese kampioenschappen te kunnen begroe ten. Op de eerste baan trok Diana dadelijk iets van haar rivalen weg. Erica Terpstra, Ineke Tigelaar en Heidi Pechstein volgden in een lijn in tweede positie. Zo ging het de eerste veertig meter. Toen begon de merkwaardige armslag van de kleine Brit se wat onregelmatiger te draaien en al bij het keerpunt lagen Ineke en Heidi pal naast haar. In het waterpolotoernooi plaatste Ne derland zich gisteren reeds praktisch voor de halve finalegroepen door met 5-2 van Polen te winnen. Het was geen fraaie wedstrijd van de Nederlandse ploeg, maar het spel was toch aanzien lijk beter dan dat van maandagavond tegen Rusland. Nadat Alberts in de eer ste speeltijd een numerieke meerderheid had uitgebuit (1-0) bracht de tweede pe riode de beste Nederlandse combinaties. Steeds werd er beter geplaatst, met meer overtuiging gezwommen en zuiverder ge schoten. Walewijn moest het water wegens een overtreding voor eigen doel verlaten en de Polen hadden toen dus een man meer. Leenards kreeg een kans, maar het schot werd door de Poolse doelman gekeerd. Nadat Domagal had naastgeschoten, maakte Van Springelen zich echter goed vrij en toen hij de bal snel kreeg toe gespeeld, was doelman Kaliga kansloos op de boogbal van de Hagenaar. Nederland had zowaar tegen de verdrukking in een doelpunt gemaakt. Uit een aangooi van Aalberts maakte Stam er 3-0 van. In de derde speeltijd verviel het Nederlandse spel in de oude fouten met slordigheden en weifelend op treden in de aanval. Een doelpunt van Domagal (3-1) bleek echter de prikkel tot herstel en in de laatste periode konden Aalberts met een onverwacht scherp schot en Van Dorp uit een strafworp de stand op 5-1 brengen alvorens de Polen ten slotte het voordeel van 6 tegen 5 spelers na het uitsluiten van Walvijn en Aalberts tegen één pool, uitbuitten door een treffer van Jarworski: 5-2. De tweede baan werd een gevecht om milimeters zonder dat iemand van de bijna 7000 toeschouwers ook maar kon zeggen wie de leiding had. Toch leek Diana Wilkinson in de laatste meters iets voor te liggen, maar het werd een zaak van wie het beste zou uitkomen bij de laatste armslag en dat bleek volgens de jury Heidi Pechstein te zijn. Het feilloos werkende elektrische tijdwaarnemingsap paraat weigerde een keuze te maken. Heidi Pechstein, Diana Wilkinson en Ine ke Tigelaar kregen alle drie 1.03.3 achter haar naam. Gottvalles onderstreepte op de 100 me ter vrije slag heren zijn kwaliteiten als begenadigd sprinter op waarlijk impone rende wijze. Kroon, Lindberg en McGre gor waren tot halverwege de tweede baan in een enorm opwindende strijd gewikkeld om de verdeling der medailles toen ineens de Fransman zijn overrom pelende spurt inzette. Lindberg, die in de baan naast hem zwom, reageerde met een paar extra harde slagen die pre cies genoeg waren om zich van McGre gor los te maken en Kroon ging ook mee. Dit alles speelde zich af in vijftien meter.' .De aankomst was duidelijk, al is ief.t!nmpgelijk dat er tussen Gottvalles en e finish van de Zweed en de Nederlan der een verschil van een halve seconde lag. Ronnie Kroon had zich geheel leeggezwom- men en het duurde even voordat hij zo ver was, dat hij begreep wat men hem toeriep: „Je bent derde", toeterde men hem in de oren, „derde". Toen brak de lach op zijn gezicht door, overal kwa men ineens oranje badjassen tevoorschijn en bijna de gehele meisjesploeg kwam hem een kus op de wangen drukken. Ron nie wiste zijn gezicht demonstratief af en trok rustig zijn badjas aan in afwachting van de fanfares en de Marseillaise ter ere van de supersnelle Gottvalles. De tweede dag werd dus besloten met de prachtige prestatie van Jan Jiskoot, maar het heeft niet zo erg veel gescheeld of op die Nederlandse vreugde was een zware domper gezet. De kamprechters ble ken namelijk ernstige bedenkingen te heb ben tegen de beenslag van Jiskoots but terfly. Het reglement schrijft voor, dat zo wel de arm- als de beenbewegingen hori- De Nederlandse deelneemsters Ada Kok, Klenie Biemolt, Ineke Tigelaar, Marian Heemskerk en Korrie Winkel in het zwemstadion van Leipzig in een bijzonder goede stemming. En daar was dan ook wel reden voor. Gottvalles (Frankrijk) en Ronnie Kroon (Nederland) op het „erescha votje" na de finale op de 100 meter vrije slag in Leipzig. In de finale van het schoonspringen da mes op de 3-meterplank in Leipzig deed zich een ongeval voor, dat voor hetzelfde geld een dodelijke afloop had kunnen heb ben. Het 18-jarige Zweedse meisje Kirsten Rybrandt maakte haar opsprong bij een anderhalve Auerbach-salto zo steil om hoog, dat zij bij het achteroverdraaien met een harde klap met het achterhoofd op de zwiepende plank terechtkwam. Een kreet van schrik klonk door het vol le stadion en dadelijk sprongen enkele deelnemers in het water om de Zweedse bij te staan. Kirsten klom op eigen kracht op de kant, maar moest toch met een bloeduitstorting en een lichte hersenschud ding per ziekenauto naar haar hotel wor den vervoerd. De Nederlandse ploegarts, de heer Go- defroy, heeft de behandeling van de on gelukkige springster op zich genomen om dat Zweden zonder medische assistentie naar Leipzig was gekomen. De Utrechtse dokter verklaarde later, dat alles nogal meeviel, maar dat het een kwestie van centimeters was geweest. Was de Zweed se iets verder naar achteren met haar hoofd op de plank gekomen, dan was de kans op een gebroken nek niet denkbeel dig geweest. Het incident had duidelijk invloed op de verdere prestaties van de springsters. De enige, die zich niet van de wijs liet brengen, was de tweevoudige olympische kampioene Ingrid Kramer van Oost- Duitsland, die dan ook met hoge cijfers haar voorsprong alsmaar vergrootte en met vlag en wimpel de eerste titel voor haar land behaalde. Christine Lanzke (O.- Dld.) eindigde op de tweede plaats. zontaal en symetrisch moeten worden uit gevoerd. Volgens enkele kamprechters was dat met de voeten in de dolfijnbewe ging van de Nederlander niet het geval. Een moment rolde het woord diskwalifica tie over de jurytafel, maar zover wenste men toch niet te gaan. De Merwedezwemmer nam op de vlinder slag onmiddellijk de leiding met meer dan anderhalve lengte, maar op de rugslag kwamen Androssow en de Oostduitsers Bachmann en Pfeiffer al dichterbij en toen de fel zwemmende Rus met bijzonder kor te armslagen op de schoolslag de eerste positie innam, was het voor Jiskoot alleen nog maar zaak het Oostduitse tweetal achter zich te houden. En dat lukte pas definitief op de laatste 100 meter, op de crawl. De tussentijden van de Nederlan der waren 1.04.0, 1.18, 1.34.2 en 1.09.3. Aan de totaaltijd (5.05.5) kwam Bachmann 0,4 sec tekort. Cricket Engeland heeft ook de vijfde testmatch tegen Pakistan, die maandag al op „Lords" in Londen werd beëindigd, ge wonnen. De Pakistani kwamen in hun tweede innings tot 323 all out. Aangezien Pakistan in de eerste innings slechts 183 runs had gescoord tegen Engeland 480 voor vijf, hadden de Engelsen in hun twee de innings aan 27 runs voldoende voor de overwinning. De gasten scoorden dit aan tal zonder een wicket te verliezen. Voetbal De volgende spelers zijn door bonds coach Elek Schwartz uitgekozen voor de centrale training, waarmee woensdag a.s. in het sportcentrum van de KNVB in Zeist een begin wordt gemaakt. Doel: Van de Merwe (NAC); achter: Wiersma (PSV), Pronk (Ajax), Renders (PSV), Petterson (Blauw Wit); midden: Van Wissen (PSV) en Schrijvers (NAC); voor Swart, Henk Groot, Prins en Keizer (Ajax), Krui ver (Feijenoord), Van der Linden (DOS) en Van der Kuil (PSV). Eén tweede doelverdediger zal nog wor den aangewezen. Nieuwe gezichten in dit gezelschap zijn de NAC-er Schrijvers, Piet Keizer (Ajax) en de uit Italië teruggekeerde Piet Kruiver van Feijenoord. Andere Feijenoord-spelers komen dus kennelijk nog niet in aan merking. Voor het Nederlands elftal zullen dit seizoen geen oefenwedstrijden worden ge speeld in verband met het overladen inter land-programma. Dit heeft het bestuur van de KNVB gedaan om de clubbelangen niet te schacjen. Wielrennen De Oostduitsers Kettman en Frank zijn maandag resp. als eerste en tweede geëin digd in de zevende etappe van de Ronde van Oost-Duitsland. Beiden maakten over de 138 km van Goerlitz naar Finsterwald een tijd van 3 uur 21 minuten en 51 secon den. Het peloton, met onze landgenoten Dieperink (10e), Lute (26e) en Rutte (60e) finishte in 3.22.06. Lute behield zijn vijfde plaats in het algemeen klassement, dat door Ampler (O.-Dld.) wordt aangevoerd. De negende en laatste etappe van de midden-augustuswedstrijd door Bretagne werd gewonnen door de Fransman Ges- traud, die de 110 km aflegde in 3 uur 16 min. 2 sec. De wedstrijd zelf leverde een zege op voor de Fransman Gainche. die in de laatste etappe met het peloton binnen kwam. Stolker finishte in de laatste etappe als vierde, Maliepaard als ex aequo tiende. Het eindklassement luidt: 1. Gainche (Fr.) 28.10.48; 2. Anglade (Fr.) op 1.47; 3. Ruby (Fr.) op 2.41; 4. Maliepaard (Ned.) op 2.47; 5. Stolker (Ned.) op 2.56. De deelnemers zowel als de toeschou wers konden maandag tijdens de Sneek week genieten van een fraaie, zomerse zeildag. Er stond een zwakke, doch vrij constante zuidoosten wind. In alle velden werd veel strijd geleverd en tengevolge daarvan vonden soms grote verschuivin gen in de volgorde plaats. Ulrik Jager moest in de FD-klasse ditmaal genoegen nemen met een tweede plaats. Fred Im- hoff was degene, die zich sneller toonde. Ulbe de Vries, die vierde werd, startte De Free Foresters hebben gisteren in hun eerste cricketmatch van de Neder landse toer in Schiedam het Bondselftal geen kans gegeven om er een „wedstrijd" van te maken. Na twee uur en drie kwar tier aan de wickets te hebben vertoefd, sloten de Engelsen op 197 voor 6. De KNCB-ers kregen nog slechts twee uur aan speeltijd toebedeeld, waardoor zij voor een onmogelijke opgave werden ge plaatst om voor de runs te gaan. Met heel veel moeite gelukte het de gastheren een draw uit het vuur te slepen. Toen de tijd om was stond het scorebord op 131 voor 9. In de battingside van de Foresters viel het uitstekende spel op van captain Ains- worth. Hij bracht een vrijwel kansloze 73 in de boeken. Baskerville Glegg (21), Man ners (28) en de oud-speler van All Eng land G Doggart (29) kwamen met goede scores af. In de Nederlandse aanval boek te alleen H. van Weelde een behoorlijk resultaat. Hij nam 3 voor 35. Het batten van de KNCB-ers was zeker niet onver dienstelijk. Een goede innings liet Van Eek zien, die als openingsbatsman met 33 runs topscorer werd. De Engelsman Risworth van HBS liet zich met 21 runs evenmin onbetuigd. Ram- baldo met 19 runs en de B-klassers Borra- ni en Gouka, met elk een score van 11, namen de overige runs voor hun rekening Met de rug tegen de muur konden de laatste batsmen in deze overigens teleur stellende ontmoeting een nederlaag voor komen. De slowbowler Doggart eiste met 4 voor 49 de meeste wickets op. Douglas Pennart 2-21, Robinson 2-13, Ainsworth 1- 17. Woensdag en donderdag spelen de Free Foresters op het terrein van Rood en Wit een tweédaagse wedstrijd tegen de Fla mingo's. Het begon zo tegen het einde van de vorige week. De naam van Tom Okker kwam opeens in vetgedrukte letters voor op de pagina's van bijna alle Nederlandse kranten. Een sensatie noemden zij hem, een natuurtalent, de opvolger van Timmer (Nederlands beste tennisser aller tijden), een belofte voor de toekomst. Zondag maakte tele- visiebezittend Nederland met hem ken nis. Een groot aantal kijkers zag hem toen verliezen van de zes jaar oudere en dus veel geroutineerder student Willem Maris. Een eervolle nederlaag overigens; Maris kreeg hem er met de grootste moeite onder. „Willem Maris wilde winnen." geeft de achttienjarige Tom Okker als commen taar op dit grootse duel. „Ik dacht er geen moment aan, ik tenniste maar.." voegt hij eraan toe. Waarmee hij beslist niet wil zeggen dat Maris op onverdiende wijze aan zijn overwinning kwam. Inte gendeel. Volgens de Haarlemse scholier behoorde Maris te winnen. Tom, tenger, sportief, niet al te groot van stuk, bezit een nuchtere kijk op het leven. Hij ziet wel hoe het loopt, hij maakt zich er van te voren geen zorgen over. Zo ging het ook tijdens de afge lopen tenniskampioenschappen in Sche- veningen. In de prognoses stond hij als vijfde geklasseerd, zelf hoopte hij de hal ve finales te bereiken. Het werd ten slot te de eindstrijd bij het heren enkelspel, de halve finale bij het „dubbel", de eer ste plaats samen met teenager Trudy Groenman bij het gemengd dubbelspel. Voorwaar een prachtig resultaat voor een achttienjarige jongeman, die pas in begin juli de training weer serieus aan pakte. Waarom zo laat? Omdat toen het eindexamen voor hbs-b op het Kennemer lyceum tot het verleden behoorde. Dus ook voor leerling Tom, die helaas echter op het nippertje straalde. Ergens is het niet zo vreemd dat Tom tennist. Pa en ma Okker deden het vroe ger ook. Kea, de wat oudere zus van Tom, hanteert eveneens het racket. Haar spel verdient bovendien het predikaat „bijzonder goed". Op 11-jarige leeftijd kreeg het tennis pas goed vat op Tom, ernstig trachtte hij toen het spel onder de knie te krij gen. Enkele bekende trainers hielpen hem daarbij. Zo oefent Tom sedert het vori ge jaar onder leiding van bondscoach Joop de Mos. 's Winters in Amsterdam, 's zomers in Den Haag. Tijdens zijn zestiende jaar (Tom zette toen definitief een punt achter zijn loop baan als voetballer. Hij vond het bij „Haarlem" niet meer zo gezellig) kwa men de eerste sprekende successen: kam pioen bij de jongere tennisjeugd (tot 18 jaar), achter Coebergh tweede bij de oudere jeugd (tot 20 jaar). Vorig jaar verbleef Tom zeven weken in Amerika en in die weken vielen precies de ver schillende kampioenschappen. Overigens ging dat reisje uit van de Nederlandse tennisbond. Dit jaar bracht hem weer titels: sterk ste bij de oudere tennisjeugd, kampioen van Haarlem (opvolger van Cees Nie- land) en zojuist de resultaten van het afgelopen weekeinde in Scheveningen. Zondag staat hem het duel tegen België te wachten. En dan nadert weer het nieuwe school- seizoen met rasse schreden. Geen reis dus naar Perzië (wegens studieredenen), maar ook geen trip naar Forest Hills (wegens vriendjespo litiek van twee top- tennissers). Een trip, die juist voor het ein de van de vakantie valt. In ieder geval moet het schoolsei- zoen ditmaal met goed gevolg worden afgesloten. Maar dan? „Hogere Textiel school in Enschede", antwoordt Tom. Waaruit blijkt dat de voor vreemden wat verlegen aandoende Tom Okker met zijn beide benen goed en stevig op de grond staat. Want leren, en daarmee een toe komst op te bouwen, blijft voor hem num mer één. „Ik zou wel alles voor tennis opzij willen zetten, maar dat kan niet in Ne derland. Hier begin je nu eenmaal niets zonder diploma's". Moeder Okker stelt het nog iets duidelij ker door te verklaren: „Een behoorlijke baan is het belangrijkste. Een leven met alleen maar tennis is een leven zonder inhoud." Tom bereikt beslist nog veel. Daar zor gen zijn ouders en hijzelf wel voor. Zo liep Tom Okker samen met Willem Maris zondag na afloop van de strijd om de nationale tennistitel in Scheveningen terug naar de kleedkamer. Maris ziet er dodelijk vermoeid uit, Okker schijnt nog even fris als vóór het duel, dat vijf sets in beslag nam. daarna in de Valkenklasse en zorgde daar voor een verrassing door als eerste te eindigen voor Rolf v. d. Baumen. Slechts twee zeilers bleven hierdoor in Joop Helder in de 16 m2 Streepklasse Al en Huib Ozinga in de Flying Juniors. Hel der voer wederom een zeer sterke race en had op een gegeven moment een gro te voorsprong. Toen het einde moest hij echter nog alle krachten aanwenden om de sterk opgedrongen Vissser achter zich te houden. De strijd in de Regenbogen vormt zoals altijd de hoofdschotel van de Sneker zeil- dagen. De derde race was zeer interes sant. Bakker won dankzij een knappe tech niek na in de tweede ronde De Jong te hebben verdrongen van de leiding. Al- berda, die zich in de slotfase naar voren had gewerkt, finishte achter Bakker als tweede. De groepswedstrijd in de 16 m2 klasse eindigde in een Groningse zege. De twee de race leverde de Groningers wel niet de volle winst op (Holland scoorde tien punten meer), maar in de eerste race ge nomen voorsprong was voldoende voor de eerste plaats in het eindklassement. Schaap had in de 22 m2 klasse al snel een comfortable voorsprong op zijn concurren ten, van wie Bonnema eveneens het veld achter zich had gelaten. In deze volgorde finishte het tweetal. De commissaris van de koningin in Friesland, mr. Linthorst Homan. legde beslag op de vijfde plaats. Koersen op Duindigt Woensdagmiddag wordt op de renbaan Duindigt opnieuw een programma met liefst tien nummers afgewerkt. Ondanks dit grote aantal zijn de koersen uitstekend bezet en van zeer goed gehalte. De Franse hengst Marseille, die zijn overwinningen reeks door Theo Messidor onderbroken zag, krijgt het in het internationale nummer hard te verduren tegen zijn landgenote Mitchouka en de sterk opkomende Vlieger D. De voshengst zal kunnen winnen, maar met moeite. In de autostartkoers kan IJsselmonde met zijn grote sprinterskwaliteiten Wilfield en Wendy Hollandia kloppen. De lang op ziekenrapport geweest zijnde Youthful Nora zou kunnen verrassen. Na haar laatste voortreffelijke verdedi ging kan X Lady Hollandia in de Vossen- prijs een zege boeken over Xanthia S en William Hanover. Outsider is Zalkestis. De sterk verbeterde Zampa kan zijn tweede zege boeken in de Eenden-prijs, waarin Avondvogel S en Animo eveneens met goede papieren staan. De sterke Zita H is een mogelijke outsider. Mede door het feit dat zijn ernstige con currenten Zaroiine G en Yellowbird slechte startplaatsen achter de auto moeten bezetten kan Yonker Aster wederom win nen. Outsider is Unique Spencer. Na de vergeefse poging van Ascure hij werd met gering verschil geklopt kan hij dan nu toch de eerste zege boeken over Antoinette en Zombrewer. Een mogelijke outsider is Zany. Ook Alida W staat voor haar eerste sei zoenzege, tenzij Zarak en Axel Hollandia in de afgelopen weken vorderingen zullen hebben gemaakt. De trouwe Angeline B kan het openingsnummer voor haar reke ning nemen, gevolgd door Aerolite en An- tje K, waarin een goed paard schuilt. Een goed bezette ren voor amatrices en amateurs zorgt voor een welkome afwis seling. Als favorieten mogen in deze vol komen open ren worden gezien Sir Carston, Crusader. Buchfink en op zware baan Cold Water. In de snrintersren wordt een zege verwacht van Willibald, vóór Mingal en Rex Mundi. t Het amateurprogramma van de KNVB is bekend gemaakt. Voor de eerste klasser HFC is dat als volgt: 9 september: HFC Hollandia: 16 september: Watergraafsmeer HFC; 23 september: HFCGouda; 30 september: PurmersteynHFC; 7 oktober: HFC—DCG; 21 oktober: AFC—HFC; 28 oktober: HFCUW: 4 november: HRC HFC; 18 november: HFCOSV; 25 novem ber: Spartaan—HFC; 2 december; HFC JOS. De uitslagen van de maandag voor de Engelse League gespeelde wedstrijden luiden: Eerste divisie: Aston V—Tottenham H. 2—1; Blackburn R.—Nottingham F. 2—5; Blackpool—Ipswich T. 1—6; West Ham U. Wolverhampton W. 14.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 11