Voetbalclubs uit de IJmond speelden oefenwedstrijden SPORT IN DE IJMOND IN DE VISHAL+EN OP ZEE Hoe de duiven vlogen "vfldep Havenberichten IJmondverenigingen vandaag en morgen IJmuider Harmonie huldigt dirigent Zesde congres I.C.C.C. in 1965 in Genève Oesterseizoen begint op 14 september Kort IJmondnieuws Openluchtconcert door „Wilhelmina" Onderzoek naar Gulfconference Hoogoven Harmonie en IJmuider Harmonie deden het uitstekend DINSDAG 21 AUGUSTUS 1962 Beverwijk De Kennemers Wasmachines - Centrifuges DEM ADO '20 WINTERSPORT VAKANTIE PER TOURINGCAR, TREIN en VLIEGTUIG Reis- en Passagebureau JOH. VELLEKOOP Brandweer in actie In de winter naar de Canarische Eilanden MET VOLOP ZOMERZON Reis- en Passagebureau JOH. VELLEKOOP „Hartjesdag" weer druk voor politie Regering-Guido bedreigd Officiële uitslagen wereldmuziekconcours WEEKABONNEMENTEN De r.k. sportvereniging IEV heeft zon dag in het sportpark Roos wijk een zeer goede vriendschappelijke wedstrijd ge speeld tegen Van Nispen om alvast te wennen aan de nieuwe status in de vierde klasse KNVB. Reeds direct moest de thuisclub met een invaller voor Kaandorp in het veld ko men. De gasten waren aanvankelijk iets sterker, maar toch zorgde na zeven minu ten Piet Beentjes voor de scoreopening (1-0). Nog geen drie minuten later zette Bos uitstekend voor en was het opnieuw Beentjes, die de stand voor IEV op 2-0 bracht. Wel probeerde Van Nispen het spel te verplaatsen, waarin de ploeg aardig slaagde, zodat de aanvallen nu meer ver deeld werden. De beide doelen kwamen vaker voor gevaarlijke momenten, maar gedoelpunt werd er voor de rust niet meer. Na vier minuten maakte B. Kramer ge bruik van de kans om de stand voor IEV op 3-0 te brengen. De gasten vielen nu verwoed aan en na zes minuten bracht de rechtsbinnen de stand op 3-1. Vlak hier na moest B. Kramer met een enkelble sure het veld verlaten. En doordat Vink al voor de rust eenzelfde lot onderging, verzwakte de IEV-aanval danig. Van Nis pen kwam daardoor herhaaldelijk voor het Velsense doel, waar spil Buur c.s. enige tijd stand hielden maar na 20 minuten ook Jansen voor de overmacht moest zwich ten (3-2). De Roos schoot bij een Van Nispennaanval in eigen doel (3-3). Deze stand bleef zo. Het Beverwijk-elftal dat zondag de strijd aanbond tegen de tweede klasser Aalsmeer gaf goed partij, wat tot een klei ne Beverwijkse overwinning resulteerde. Het jonge Wijker elftal voldeed over alle linies goed en als het zo ^doorgaat dan kan men de nieuwe competitie hoopvol te gemoet zien. Al direct ontketende Bever wijk verscheidene aanvallen, waardoor Aalsmeer alle zeilen bij moest zetten om doelpunten te voorkomen. Ab Kluft open de de score voor rust met een hard schot in de hoek dat onbereikbaar voor de doel man was (0-1). Jammer dat deze speler later wegens een blessure uit viel, wat te vens een kleine verzwakking betekende. Arenthals bracht in de tweede helft de stand op 0-2 voor de Wijkers. Toen Bever wijk tegen het einde meende het wel even rustiger aan te kunnen gaan doen kwam de thuisclub meer in de aanval en uit een misverstand tussen de Beverwijk-doel man en zijn spil kon de Aalsmeer rechts binnen de eindstand op 1-2 brengen. De Kennemers heeft zondag een vriend schappelijke wedstrijd in Dordrecht ge speeld tegen de tweede klasser Fluks. De ze wedstrijd was tevens een slotwedstrijd van de spelers die het vorige seizoen heb ben mee gedaan in het competitie-elftal. In Dordrecht werden de Beverwijkers op hartelijke wijze ontvangen en vriendelijke woorden werden over en weer gesproken. De eerste helft van de wedstrijd gaf een veldmeerderheid van de thuisclub te zien, Advertentie VERKOOP - REPARATIE De grootste keuze en de beste service Het aloude en bekende adres Velserduinweg 173 - Telefoon 4402 KOOPT BIJ DE VAKMAN 1 waardoor doelman Dijks het al direct zwaar te verduren kreeg. Toch werd er niet gedoelpunt want ook De Kennemers- voorhoede kon het niet vinden. In de twee de helft liep het even beter bij de Ken nemers en al direct ging een hard schot van Grapendaal hard over het Dordse doel. De aanvalsleider van de thuisclub die ook al voor rust van zich had doen spreken werd in de tweede helft van het veld ge stuurd, nadat hij even te voren nog met een hard schot tegen de lat had geschoten. Doelman Dijks raakte bij deze strubbe lingen geblesseerd, maar kon de strijd uit spelen. Na een half uur spelen gaf Schel vis een pracht pass aan Jonker, die met een in schoot (0-1). Drie minuten later bracht Schelvis de stand op 0-2. DEM heeft de juiste samenstelling in haar voorhoede nog niet kunnen vinden en Zaandijk won dan ook verdiend, waar bij de 46-jarige Kok nog een prima partij speelde en een struikelblok voor de DEM- voorhoede was. Het eerste doelpunt kwam na 30 minuten spelen toen Post de bal langs Aardenburg schoot (0-1). In de twee de helft kwam Zaandijk goedkoop aan een doelpunt toen doelman Aardenburg een bal niet onder controle had en broer Jaap de bal in eigen doel schoot (0-2). Kort voor het einde plaatste Van Voorn de bal voor de derde maal in het DEM-doel (0-3). DEM kreeg wel verscheidene scoringskan sen, maar het duurde allemaal te lang. Haarlem 2 dat met enkele eerste elftal spelers naar Heemskerk kwam vergiste zich in de sterkte van zijn tegenstander en ging nadat het steeds voor had gestaan nog ten onder tegen een hard werkend ADO. Het begin was niet zo daverend voor de thuisclub, die al na 10 minuten spelen tegen een 0-2 achterstand opkeek, zodat men vreesde voor een dabacle. Maar toen Haarlem meende het wel kalmer aan te kunnen doen en ADO er beter in kwam maakte Gerard Beentjes er 1-2 van, kort voor rust. In de tweede helft schoot de rechtsbin nen van Haarlem de bal onhoudbaar langs Burger 1-3. Toen kwam ADO los. Duinen- veld en Van Oevelen brachten de stand op 3-3 en kort voor het einde maakte Been tjes aan alle Haarlemse illusies een ein de, 4-3. Maandag kwamen in IJmuiden aan: Leo van Mantyluoto; Bewa, Norresundett; Franciska Sartori, Antwerpen; ^Jrabo, Kopenhagen; Va nessa, Brunsbuttel, IJmuiden; Duiveland, Man tyluoto; Vliestroom, Liverpool; Herro, Kotka; Dorine, Vaasa Velsen; Pladda, Liverpool; Ebro, Noordzee, IJmuiden; Melrose, Grangemouth, JJmuiden: North Marchiones, Bremen; feirka, Gefle; Pulp Trader, Kotka, Velsen; Vesta, Stock holm, IJmuiden; Timca, Hamina; Gruno, Barry; Rote, Sundsvall; Bomma. Skiën; Yewcroft, Bar ry; Mosel, Kotka. Dinsdag kwamen in IJmuiden aan: Christina van Bornholm; Lena, Mariehamn; Hera, Rotter dam; Atland Lulea, IJmuiden; Ketendrecht, Rotterdam; Basbek, Mantyluoto; Land Handeln, Vaesteraes, Zaandam; Lucas Bols I, Hamina; Burgwall, Dordrecht, IJmuiden; Alexander, Rendsburg; Margaretha, Helsinki. Maandag vertrokken uit IJmuiden: Vanessa, naar Londen; Alphacca, Hamburg, IJmuiden; Willem Barendsz, Bremen; Jackonia, Ports mouth, IJmuiden;Vesta, Rouaan, IJmuiden; Dol- lard, Honfleur; Mercurius, Belfast, Spaarndam; Neree, Rotterdam; Fransiska Sartori, Bremen; Gronitas, Londen; Rema. Schiedam; Turus, Rot terdam; David. Rotterdam; Elke Frese, Rotter dam; Foxfield, Londen; Wexford, Boston, Koog aan de Zaan; Tubo, Aberdeen; Ebro, Noordzee, IJmuiden; Melrose, Grangemouth, IJmuiden; Neth. Coast, Rotterdam; Anne Marie, Onega; Lubox, Aarhuus; Helicon, Rotterdam; Wartena Emden. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Gniezno naar Stettin; Duiveland, Grongemouth; Hohen- horn, Karlstadt; Gruno, Rotterdam; Ordinence, Colchester, IJmuiden. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit, dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). GROENTEVEILING BEVERWIJK De noteringen op de Beverwijkse groen teveiling waren maandag: sla 520, an dijvie 2242, bloemkool 16—34, bospeen 1438, waspeen 1020, tomaten 3492, sperziebonen 78104, snijbonen 175255, prei 4462. DINSDAG 21 AUGUSTUS Openbare leeszaal, Plein 1945, IJmuiden- Oost; 14.30 tot 17 30 u.; filiaal Wijkerstraat- weg 77, Velsen-Noord, 19 tot 21 u „De Duinpan", Santpoort, 16 tot 18 en 19 tot 21 u. WOENSDAG 22 AUGUSTUS Openbare leeszaal, 10 tot 12.30; 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; filiaal Wij kerstraat- weg, 14 tot 17 u. R.-k. leeszaal, Willemsbeekweg 96. IJ- muiden-Oost, 14.30 tot 17.30 u.; Petruszaal, Venusstraat. IJmuiden. 18.30 tot 19 30 u.; Jozefhuis, Velsen-Noord, 10 tot 12 en 14 tot 17 u. Hervormd Jeugdhuis, Rembrandtlaan, 20 u.: Jaarvergadering V.V. „IJmuiden". Beverwijk, Meidoornstraat 1, 14 tot 15 u.: Spreekuur wethouder van onderwijs. Advertentie IJMUIDEN Kennemerlaan 25 - Telefoon 8306 BEVERWIJK C. H. Moensstraat 13 - Telefoon 4029 Het bestuur van de IJmuider Harmo nie heeft gemeend, dirigent Groot met de behaalde successen in Kerkrade niet beter te kunnen huldigen, dan hem door zijn eigen orkest een serenade te laten brengen. Dit zal geschieden woensdag 22 augus tus, des avonds om acht uur, voor het repetitielokaal aan de Abeelenstraat. Na afloop volgt nog een gezellig sa menzijn. Het zesde plenaire congres van de In ternationale Raad van Christelijke Ker ken (I.C.C.C.) zal van 12 tot 21 augustus 1965 in Genève worden gehouden. De pre sident van de I.C.C.C., de Amerikaan dr. Carl Mcintyre, die deze functie van de oprichting van de raad in 1948 af vervult, werd in de slotzitting opnieuw gekozen. Eveneens herkozen werden prof. J. J. van der Schuit (Utrecht) als een der vice- presidenten, de algemeen secretaris de heer A. Warnaar jzn. (Amsterdam), oud burgemeester van Waddirixveen en de se cretaris voor Europa, ds. J. C. Maris (Amsterdam). Voorts heeft het congres besloten dat de I.C.C.C. in Montreal van 24 tot 26 juli 1963 een internationale conferentie over de bewaring van de kerk zal houden. Gelijktijdig wordt in deze stad (12 tot 26 juli 1963) een studieconferentie gehouden van de commissie voor geloof en kerkorde van de wereldraad van kerken, waarvoor 500 theologen uit alle kerken, ook die niet aangesloten zijn bij de wereldraad, wor den verwacht. j Voetbal Receptie. Ter gelegenheid van het 40- jarig bestaan der vereniging recipieert het bestuur van de R.K. S.V. „Velsen" zater dag 1 september in „Zomerlust" van 16 tot 18 uur. StormvogelsODIZ. In de senioren ontmoeting tussen Stormvogels B en ODIZ was de thuisclub verreweg het sterkst. De aanvallen der Noordhollanders werden in de regel al vroegtijdig door de nieuwe spil Schenk c.s. tot staan gebracht, zodat doel man Weiland van de Vogels geen al te las tige problemen kreeg op te lossen. Anders was dit met de doelman der gasten. Hij moest voortdurend in actie komen, weerde zich goed, maar kon niet voorkomen, dat zijn doel vijfmaal doorboord werd. En dit aantal zou nog groter zijn ge weest, als de Stormvogels-aanval, waar in middenvoor Ketting en linksbinnen Wortel de beste spelers waren niet meer dan eens met doelrijpe kansen nonchalant waren omgesprongen. De Noordhollanders slaagden er niet in de eer te redden, zodat de eindstand 50 was. VSV 2Wijk aan Zee. Een met op z'n sterkst uitkomend VSV 2-elftal speelde zondag in Wijk aan Zee tegen de club van die naam. Ondanks het feit, dat de rood- witten nog tot in de tweede helft tegen een 20 achterstand aankeken, slaagden ze er toch nog in een gelijk spel (22) uit het vuur te slepen. Overschrijving. Naar we vernemen, heeft Uniken overschrijving gevraagd naar Vitesse (Castricum) en Van Gerven en Minks naar De Kennemers. Deze drie spelers maakten deel uit van het reserve elftal van VSV, maar kwamen ook meer dere malen uit voor VSV's hoofdploeg. Stormvogels CSpaarndam. Een Storm vogels C-elftal speelde zondag in Spaarn dam tegen de gelijknamige club. De Vogels wonnen met 42. Veteranentoernooi. Voor het veteranen- toernooi worden hedenavond op de Water- loo-terreinen gespeeld WaterlooVSV en PSVStormvogels. DEM. DEM zal dit seizoen, wat de senioren betreft, met niet minder dan 10 elftallen vorige seizoen acht aan de verschillende competities deelnemen, t.w. twee aan de KNVB-competitie, zes aan de afdelingscompetities (zondag) en twee aan de afdelingscompetities (zaterdag). Voor de zaterdagcompetitie was door de bond de eis gesteld, dat alleen dan met meer elftallen ingeschreven kon worden, wanneer tevens over meer velden kon worden beschikt. Aan die eis kon DEM niet voldoen, maar in plaats daarvan heeft het DEM-bestuur voorgesteld één van de twee zaterdagelftallen in de zaterdagmor genuren te laten spelen in plaats van des middags. Holland I-bekertoernooi De maandag avond gespeelde wedstrijden om de Hol land I-beker luidden: ETA-Buha—Dynamo 07; VTH—BG 50; Cement BoysStop stangen 13; IMCT—Blue Stars 2—1. Handbal Het prachtig aangelegde nieuwe sport park Koningsveld aan de Grote Hout of Koningsweg, dat in de plaats is gekomen voor het oude en vertrouwde sportpark „Watervliet" van de vereniging Kenne- merstaten, was zondag het strijdperk voor de opening van het handbalseizoen van de handbalvereniging IJmond. Hoewel aanvankelijk het voornemen was om be halve een dames- en een herenteam ook nog junioren in het strijdperk te brengen, werd volstaan met de senioren. Als tegenstandsters fungeerden ploegen van de vereniging Unitas uit Amsterdam, die het evenzeer als de IJmond-leden met het uitgekozen omerweer bijzonder troffen. De dames van IJmond bleken behoorlijk opgewassen tegen de Amsterdamse gasten wat in de einduitslag 22 tot uitdrukking kwam. De herenploegen speelden ook een leuke en sportieve wedstrijd, die met een overtuigende zege voor de gasten met 117 eindigde. Wandelsport De Heemskerkse wandelsportvereniging „D.V.O." heeft met groot succes een wan deltocht georganiseerd waaraan door niet minder dan 300 deelnemers werd deelge nomen. Na afloop heeft de voorzitster van „D.V.O.mevrouw Kossen, in het padvin- dersgroepshuis de prijzen uitgereikt. Zwemmen „Zeemijl". Evenals vorig jaar organi seert de zwemclub „Watervrienden IJmuiden" weer een „Zeemijl". Als het weer mee wil werken, wordt deze zeemijl verzwommen op zondag 2 september te IJmuiden. De deelnemers(sters) die uit vele provincies vertegenwoordigd zullen zijn, zijn allen lid van een Watervrienden vereniging. De IJmuider Watervrienden hebben op deze middag de medewerking van de IJmui der Reddingsbrigade die, de zwemmers (sters) in volgboten nauwkeurig gade^ zul len slaan. De start vindt plaats tussen 12 uur en I uur. Inschrijvingen uit Amsterdam, Haarlem, Delft, Rotterdam en Heerlen zijn reeds binnen. Wisselbeker. De watervrienden IJmuf den boekten in Den Haag hun eerste suo ces in een goed georganiseerd Waterpolo- toernooi van de Haagse Watervrienden. De eerste wedstrijd tegen Den Haag ging fel van start en het was de midvoor die het eerste doelpunt voor zijn rekening nam. Verder brachten Struijs en Zijlstra de ruststand op 41. Na de rust werd Den Haag geheel overspeeld; de uitslag was 91 in het voordeel van IJmuiden. In de tweede wedstrijd om de eerste plaats heeft IJmuiden een zware strijd te gen Den Haag 1 moeten leveren; vooral in de eerste helft ging de strijd gelijk op. Struijs bracht de stand op 10, maar al gauw werd het 11. De IJmuidense mid voor kreeg de kans van de dag maar zijn kogel ging over de lat. Teeken .bracht de stand op 21 en met een prachtige om haal van de midvoor kwam de ruststand met 31. Na de rust kwam Den Haag fel opzetten, zodat het zelfs 32 werd. IJmuiden liet het niet verder komen en bracht de eind stand op 7—3. Een stand waarmede de Wa tervrienden IJmuiden als overwinnaar uit het strijdperk kwamen, met een beker als verjaarscadeau voor de trainer. De brandweer is maandag twee keer voor onbetekenende brandjes in actie ge weest. Eerst des morgens om 10 uur voor een duinbrandje aan de Dokweg en om half een voor een begin van brand in een visrokerij aan de Middenhavenstraat. Het laatste brandje was ontstaan in een vis- hanger. Beide brandjes waren spoedig ge blust. De Oesteradviescommissie adviseert om, gezien de weersomstandigheden, welke de groei van de oesters aanzienlijk hebben vertraagd, het seizoen te beginnen op 14 september aanstaande. Voor wat de soorten, gewichten en prij zen betreft is de commissie gekomen tot het volgende advies: Voor de soort 2/0, minimum gewicht 67 kilogram en maximum gewicht 70 kilo gram, een walprijs van ƒ115 en minimum exportprijs 170; 3/0 77 kg en 80 kg, 170 en f 240; 4/0 87 kg en 90 kg, f 220 en 300; 5/0 97 kg en 100 kg, 265 en ƒ360; 6/0 110 kg, 305 en 420. De commissie heeft ten-aanzien van de gewichten overwogen, dat de voorraad Zeeuwse oesters naar haar indruk aan zienlijk geringer zal zijn dan vorig jaar. Maandag In IJmuiden werden maandag aange voerd 10.780 kisten verse zeevis, waarvan 1113 kisten tong en tarbot, 2805 schol, 22 schar, 2490 haring, 2035 makreel, 430 schel vis, 1030 wijting, 785 kabeljauw en gul, 20 haai, 10 poon en 30 diversen. De prijzen per kilogram, in guldens, waren: grote tong 54,30, grootmiddel tong 4,103,60, klemmiddel tong 3,903,10, kleine tong I 3,603,10, kleine tong II 3,60 2,60, tarbot I 54 en zalm 5,705. Per 50 kilogram: grote schol 5132, grootmiddel schol 46—39, kleinmiddel schol 4134, kleine schol I 4132, kleine schol II 2810, schar 2617, verse haring 3511, makreel 1913, grote schelvis 48, grootmiddel schelvis 5344, kleinmiddel schelvis 5343, kleine schelvis I 7236, kleine schelvis II 508, wijting 2912, grote gul 5038, middel gul 4036, kleine gul 3417, kleine haai 2713 en kleine rode poon II 1714. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 300 96. Aanvoer van dinsdag De aanvoer van vis in IJmuiden werd vanmorgen verzorgd door 34 vaartuigen met 760 kisten schelvis, 530 wijting, 380 gul en kabeljauw, 2900 haring, 280 toters, 3640 makreel, 70 pilchards, 125 schol, 8 tarbot, 260 diversen, 1750 stuks stijve ka beljauw, 3500 kg tong. Prijzen van dinsdag In guldens, per kilogram: heilbot 4,70-4; Van de postduivenhoudersvereniging ,,Het Atoom" te Velsen Noord namen 176 duiven deel aan de wedvlucht van Roosendaal af over een afstand van 104 km. De lossing van de duiven geschiedde tijdens westenwind om 9.30 uur. Een duif van Ph. F. Martinius bereikte als eerste het hok om 10.57.29 uur; de laatste prijs- duif om 11.06.06 uur. De vogels hebben van de westelijke zijwind maar weinig hinder gehad, zodat zij voor jonge wedstrijdvliegers een redelijke tijd nodig had den om de hokken te bereiken. De gemiddelde uursnelheid bedroeg 69,3 kilometer. Voor de heer Martinius was deze vlucht succesvol. Van zijn elf vogels vielen er vijf in de prijzen. Voorts was de meest gelukkige de heer P. Schoone, die vier prijswinnaars had onder de zeven mee gegeven duiven, terwijl de heer H. Winkel, die veertien dieren meegaf slechts één vogel als no. 25 in de prijzen kreeg. De uitslag was als volgt: Ph. F. Martinius (1, 11, 12, 20, 23); D. van der Linde (2, 9, 21); F. Berg huis (3); W. Schopten (4, 15, 32); P. Schoone (5, 10. 18, 22); J. Stijnman (6, 13, 16); P. van der Wiele (7, 8); M. van 't Hof (14); J. Asjes (17, 33); K. Timmer (19); A. F. de Roos (24, 28); H. Winkel (25); D. Stapper (26); A. de Bot Jr. (27,34); Ch. Bart (29); B. Schoo (30); L. Veldt (31, 35). Van de postduivenhoudersvereniging ,,Ons Ge noegen" te Beverwijk namen 260 duiven deel aan een wedvlucht van Roosendaal af over een afstand van 105 km. De lossing van de duiven geschiedde om 9.30 uur. Een duif van S. Slote- maker bereikte als eerste het hok om 10.57 uur; de laatste prijsduif om 11.06 uur. De uitslag was als volgt: S. Slotemaker (1. 4); J. Scheffers (2. 9. 13, 27, 30, 37, 46); G. Weel (3, 5, 16, 29, 31. 32); A. van Leeuwen (6); F. de Roos (7, 38, 44); Gebr. Vergonst (8, 14. 18, 26); A. de Kraker (10. 23, 34, 43); R. Zoontjes (11, 17); J. van Son (12, 28, 51); A. Goderie (15, 35, 48. 52); W. van Wijk (19, 40); J. Kramers (20, 21, 45); J. Nooi (24); S. Bosschaert (25, 41); C. Baltus (33); Th. Kuyer (39); G. Vijzelaar (42). Van de Postduivenhoudersvereniging ,,De Reis duif" te Beverwijk namen 539 duiven deel aan een wedvlucht van Roozendaal af over een af stand van 105 km. De lossing van de duiven ge schiedde om 9.30 uur. Een duif van S. v. d. Kolk bereikte als eerste het hok om 10.57 uur; de laat ste prijsduif om 11.04 uur. De uitslag was als volgt: S. v. d. Kolk (1, 26, 35, 41, 56, 62); C. Westrate (2, 61, 90, 99); C. Cas tricum (3, 7, 10, 12, 14, 18, 21); S. Teeling (4, 16, 63, 77, 91, 102); D. Stiemer (5, 17, 27, 29. 37. 43); E. de Boer (6); P. Dekker (8. 31, 83); A. Six (9, 39, 53, 108); D. Philippi (11, 48, 97); G. Grapendaal (13, 15, 28, 96); B. van Vuuren (19, 24, 25, 40, 46, 57); C. Hoeks (20, 23, 75); P. v. d. Outenaar (22, 58); M. Minnebo (30); R. Westrate (32. 38, 47, 54, 76); M. Koorn (33, 55); K. de Reep (36, 74); H. Gaasenbeek (42); C. Zoet (44); J. Aardenburg (49, 59. 67); G. v. d. Winden (72, 92); G. P. Mulder (78), H. v. d. Kommer (79); B. Tuin (84, 107); H. Zillig (85); M. Riebeek (86); J. Penning (98); J. Schoo (101); N. Dekker (103); S. Zoet (104). Van de postduivenhoudervereniging ,,De Vre desduif" te Heemskerk namen 244 duiven deel aan een wedvlucht van Roosendaal af over een afstand van 107 km. De lossing van de duiven geschiedde 7 uur. Een duif van B. van Hooff bereikte als eerste het hok. om 8.45 uur; de laatste prijsduif om 8.52 uur. De uitslag was als volgt: B. van Hooff (1, 21, 43); A. Bruins (2, 12. 27, 36); J. Winter (34); G. Lotterman (5, 9, 13, 16, 30); J. Knap (6, 7, 11, 18, 31); J. Velthuis (8); A. Cassee (14): A. Durge (19); Th. Half (15, 32); G. de Boer (17, 20, 34); P. Lotterman (22, 26, 29, 35); J. Peekei (23); G. Velthuis (24); C. Schellekens (25, 39); H. Tromp (28); A. v. d. Kolk (33, 40. 41); J. Unkel ,42); H. Gooyer (44); C. Winter (46). Gemeenschappelijk hebben de Beverwijkse postduivenhoudersverenigingen ,,De Reisduif", „Ons Genoegen" en „De Atoom" uit Velsen (N.) een vlucht gehouden uit Orleans, over een af stand van 545 km. In concours waren 166 duiven. De lossing van de duivep geschiedde om 7 uur. Een duif van C. Castricum bereikte als eerste het hok om 14.01 uur; de laatste prijsduif om 15.19 uur. De uitslag van als volgt: C. Castri cum (1, 3, 5, 9, 11, 13, 24, 33); D. Stapper (2, 19, 26, 27); A. Stijnman (4); A. Snijders (6, 10); P. v. d. Wiele (7); H. Winkel (8, 15. 23, 25); C. Smit (12. 18); P. v. d. Outenaar (14, 32); G v. d. Winden (16); J. Schoo (17); J. Aardenburg (20, 22); L. Kleyn (21, 26); P. van Dessel (29); C. Zoet (30). Advertentie IN 320 MINUTEN PER CARAVELLE 15 DAGEN VAKANTIE vanaf 593.— (logies/ontbijt) 713.— (vol pension) IJMUIDEN Kennemerlaan 25 Telefoon 8306 BEVERWIJK C. H. Moensstraal 13 - Telefoon 4029 Pensioen. Donderdag 23 augustus zal de heer F. Pletting uit Beverwijk, werk zaam bij de afdeling Havens van de Koninklijke Nederlandsche Hoogovens en Staalfabrieken n.v., wegens het bet-eiken van de pensioengerechtigde leeftijd, na ruim 35 dienstjaren de maatschappij ver laten. Uit. De afdelingen Beverwijk, Heems kerk en Velsen-Noord van de Algemene Nederlandse Bedrijfsbond voor de Metaal nijverheid en de Elektrotechnische Indus trie organiseren op zondag 26 augustus een uitgangsdag voor de kinderen der leden van 6 tot en met 12 jaar. Per autobus gaat men naar Hilversum. Naast sport en spel staat voorts een boottocht over de Loos- drechtse plassen op het programma. Op vrijdag 31 augustus zal de Chris telijke Muziekvereniging Wilhelmina in de verplaatsbare muziektent van de gemeen te Velsen een openluchtconcert geven aan het Poptaplantsoen te IJmuiden. De aan vang is gesteld op 8 uur 's avonds. Vanaf het hoofdbureau van politie en de wijkposten Velsen-noord, Santpoort en IJmuiden-west zal op de dag van het openluchtconcert een Velsense vlag wor den uitgestoken Indien dit concert, in verband met slecht weer of om andere redenen niet door kon gaan, zal de vlag tijdig worden ingehaald, hetgeen voor pu bliek en spelers een teken is, dat het concert is afgelast. Bonte Duif Van de Postduivenhoudersvereniging „Bonte Duif'' te IJmuiden namen dit weekeinde 25J dui ven deel aan een wedvlucht van Roosendaal af over een afstand van 105 kilometer. De lossing van de duiven geschiedde om 9.30 uur. Een duif van E. Klinge bereikte als eerste het hok om 10.57 8 uur; de laatste prijsduif om 11.5 uur. De uitslag was als volgt: E. Klinge 1, 3, 45; Sj. Heis 2 13 14 26 31 50; Joh. Swart 4 11 12 19 30; J. Minneboo 5 8 9; J. van Loon 6 18 29 30; J. Kaldenboek 7 20 35 37 38 48 49; P. Griekspoor 10 24 25 47; A. Verduin 15 51; R. Middelkoop 16; P. Verschuren 17; W Wilms Floet 21 36; R Wielart 23 33 34 46; A. Ulehake 22 42; R. Schaper 27 41; G. van Zutphen 32; W. Opbergen 43 44; N. Zwart 40. Oranje Nassau Van de Postduivenhoudersvereniging „Oranje Nassau" te IJmuiden namen dit weekeinde 146 duiven deel aan een wedvlucht van Roosendaal af over een afstand van 104 kilometer. De los sing van de duiven geschiedde o-m 9.30 uur. Een duif van E. Schreuder bereikte als eerste het hok om 10.56.45; de laatste prijsduif om 10.6.14 uur. De uitslag was als volgt: E. Schreuder 1 6; P. Martens 2 13; Wassernaar 3 12 24; A. de Waard 4 7 11 28; Bruisschaart 5 9 10 27 29; J Ulehake 8 17 18 21 25, A. Broek 14 19: J. Plok- ker 15; J Kraaynoord 16 22; J. Dorp 23; J. Sik kelerus 26; P. Visser 30. IJmuiden Van de Postduivenhoudersvereniging „IJmui- den'' te IJmuiden namen dit weekeinde 156 dui ven deel aan een wedvlucht van Roosendaal af over een afstand van 103 kilometer.. De lossing van de duiven geschiedde om 9.30 uur. Een duif van A. J. Waal bereikte als eerste het hok om 10 57.51 uur; de laatste prijsduif om 11.04 uur De uitslag was als volgt: A. J. Waal 1 4 8 9 10 13 17 21 23 28 27 29; G. v. d. Struik 2 7; J de Waard 3 24; J. Sloot 5 11 25 31; J. Eelsing 6 19 28 30; J Hovenkamp 12; P. van Dongen 14 F Piers 15 18 22; P. Hoekstra 16 20. De IJmonden Van de Postduivenhoudersvereniging „De IJmonden" (Zaterdagvliegers) te IJmuiden 'na men dit weekeinde 55 duiven deel aan een wed vlucht van Creil af over een afstand van 386 kilometer. De lossing van de duiven geschiedde om 9.00 uur. Een duif van v. d. Scheer bereikte als eerste het hok om 14.00 uur; de laatste prijs duif om 14.22 uur. De laatste vlucht met de jon ge duiven had een snel verloop Kamipioen jonge duiven. 1. Verduin; 2. v. d. Scheer; 3. Mantel De uitslag was als volgt: v. d. Scheer 1 2; Verduin 3 4 9; Knapen; 5 Wijker 6; Mantel 7 10 11; v. Slooten 8. De Snelvlieger van de Postduivenhoudersvereniging „De Snelvlieger" te IJm-uiden-Oost namen dit week einde 353 duiven deel aa-n een wedvlucht van Roosendaal af over een afstand van 103 kilo meter. De lossing van de duiven geschiedde om 9.30 uur Een duif van C Zwanenburg bereikte als eerste het hok om 10.54.30 uur; de laatste prijsduif om 11.3.0 uur. De uitslag was als volgt; C. Zwanenburg 1 12 13 40 41 67; J. Wijker 2 21 37; H. v d. Wiele 3 40 62; A J. Koster 4 22 29 35; J. Koom 5 14 55 S. Voet 6 10 11 23 41 47 Gebr. Boender 7 26 27 60; Joh Broek 8 20; E de Boer 9; J. v. d Kammen 15 25 34 64 66 68; H in 't Veld 16; W Remmers 17 31; W Rolvink 18 45 46; F. ae Boer 19. R Jung 24 52; B. Visser 28 30 33 42 51; Jac Broek 32 56 63; J. de Weers 36 39 A. Schotvanger 38; O Wezelman 48. E Sloot 49 01; K. Klepper 50 58; H J. Broek 53; E Reker 54 59; P Schelvis 57; F Booy 65 69 70: A Ham 71. De kampioen jonge duiven. Hier was weder om de grote winnaar S. Voet Zn., die op zeer goede wijze dit kampioenschap hebben behaald. 1. S Voet 564 pnt.; 2. H. J Broek 560 put.; 3 F de Boer 541 pn-t 4. B Visser 535 pnt.; 5 E Reker 522 pnt 6. E. de Boer 501 pnt 7 O. Wezel-man 469 pnt.; 8 C. Zwanenburg 467 pnt.; 9. J. Koorn 466 pnt.; 10. J. de Weers 43-1 pnt. tarbot 6-4,70; zalm 6-5,50; grote tong 5,20; grootmiddel tong 4,50-4,40; kleinmiddel tong 4,40-4; tong 1 4,20-3.60; tong 2 4-3,50. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 170- 112, middel kabeljauw 116-94; koolvis 136- 94; leng 84; heek 234. Per 50 kilogram; grote gul 56-40; middel gul 40-36; kleine gul 32-21; koolvis 39-35; heek 37-32; grote en grootmiddel schol 44- 40; zetschol 42-39; schol 146-38; schol 2 42- 29; schol 3 18-12; griet en grootmiddel schelvis 54-38; kleinmiddel schelvis 48-42; schelvis 1 52-40; schelvis 2 42-24; radio 13- 18; wijting gestript 29-16; wijting dicht 17- 22; haring 34-20; toters 22-11, makreel 17- 9; tongschar 77-57. Regels kabeljauw groot 134-90; middel 60-38. Haringvangsten KW 22 17, KW 147 6, KW 40 20, KW 41 geen vangst, KW 130 geen vangst. Het ge middelde over drie plaatsen was zes kan tjes. Besommingen In guldens: KW 98 2.220; KW 51 8.350: KW 149 5.870; KW 75 5.100; KW 74 2.010; KW 161 4.420; KW 70 4.620; HD 74 1.907. Besommingen; KW 205 2.040, KW 199 2.000, KW 166 5.710, KW 132 2.760, KW 16 f 2.770, KW 107 4.360, KW 89 f 3.740, KW 126 3.790, KW 191 6.010, KW 139 f 10.400, KW 121 18.300, KW 183 3.580, KW 46 f 5.590, KW 28 f 3.120, KW 49 16.900, KW 77 4.090, KW 158 2.090, KW 19 3.250, KW 114 2.820, KW 64 f 2.730, KW 108 2.340, KW 104 f 1.410, KW 24 3.600, KW 26 2.280, KW 188 1.000, KW 38 f 3.040, KW 57 f 2.640, KW 164 f 6.750, KW 137 3.170, KW 186 4.370, KW 34 5.720, KW 117 f 5.000, KW 118 f 2.270, KW 72 2.720, KW 96 f 3.190, KW 68 f 2.140, KW 79 2.130, KW 113 2.400, KW 103 3.080, KW 30 3.170, KW 165 2.500, KW 133 1.770, IJM 204 2.550, IJM 30 3.210, IJM 45 f 4.780, IJM 73 5.020, IJM 154 9.300, IJM 67 5.010, IJM 60 f 3.260. IJM 4 3.420, IJM 62 3.110, IJM 63 2.090, IJM 81 1.550, MO I 2.340, HD 125 2.430, IJM 61 3.260. De viering van de traditionele „hartjes dag" in Amsterdam heeft de politie en brandweer handen vol werk bezorgd. De jeugd in de Amsterdamse volkswijken stookte talrijke „straat-fikkies" met ve lerlei brandbaar materiaal tot autoban den toe. Om circa kwart over tien was de brandweer reeds 23 maal uitgerukt. De politie ontving verscheidene verzoe ken om de baldadige jeugd tot bedaren te brengen. De Van Swindenbuurt in Amsterdam oost gaf de politie het meeste werk. De jeugd belemmerde hier de stadsreiniging die de klaargelegde attributen voor straat- straatbrandjes moest opruimen. Uit de Blasiusstraat kwamen bij de brandweer de meeste meldingen binnen: zeven maal moest de waterspuit uitgerold worden om het vuur te doven. BUENOS AIRES (AP) Opstandige officieren in Argentinië hebben tegen bui tenlandse journalisten verklaard, dat zij van plan zijn president Guido te ver vangen door een militair bewind. Twee weken geleden hebben de rebellen, geleid door generaal Montero, het land aan de rand van een burgeroorlog gebracht en tweemaal een minister van Defensie tot aftreden gedwongen. WASHINGTON (Reuter) De Ameri kaanse Federale Scheepvaart Commissie (Federal Maritime Commission) heeft be kendgemaakt, dat zij het ministerie van Justitie verzocht heeft een onderzoek in te stellen naar een mogelijke overtreding van een Amerikaanse scheepvaartwet door de Continental U.S. Gulf Westbound Freight Conference. De vorige week werd, als be kend. uit Rotterdam gemeld, dat deze con ference besloten had uit één te gaan uit protest tegen de politiek van de Ameri kaanse scheepvaart commissie. Nu wij aan het einde van het te Kerkra de gehouden Wereldmuziekconcours 1962, in het bezit kwamen van de officiële uit slagen, kan aan de hand van deze cijfers pas goed worden vastgesteld, welk een waarlijk uitstekend resultaat hier zowel door de Hoogoven Harmonie, als door de IJmuider Harmonie is behaald. Zo eindig de eerstgenoemde vereniging in de hoog ste divisie met niet minder dan 428 pun ten op de vijftiende plaats, hetgeen bete kent, dat het korps in deze superieure af deling nog achttien andere deelnemende muziekverenigingen is voorbijgestreefd. Weliswaar bedroeg het verschil met het Nationaal Jeugdorkest Israël dat zoals bekend, de wereldtitel en* de „Gouden Lier" verwierf 110 punten, doch daar staat tegenover, dat de Hoogoven Harmo nie slechts twintig punten minder behaal de dan de Koninklijke Harmonie van Heer, dat in deze afdeling de achtste plaats be zette. Van de drieëndertig muziekkorpsen in de hoogste divisie, waren er achttien uit Nederland afkomstig. Wanneer deze or kesten afzonderlijk zouden zijn gerang schikt, dan had de Hoogoven Harmonie hier de zesde plaats ingenomen. Met hetzelfde respect kunnen de succes sen van de IJmuider Harmonie worden vermeld. Het zal wellicht overbodig zijn eraan te herinneren, dat deze vereniging in de ere-afdeling (tweede divisie) bij de concertwedstrijd de eerste prijs behaalde met 439 punten. Daarnaast werd bij de marswedstrijd het tamboerkorps nog een tweede prijs toegekend. De betekenis van deze eerste prijs neemt nog toe, wanneer men weet, dat de bei de voornaamste concurrenten van de IJmuider Harmonie, namelijk de Eisen- bahn und Stadtkapelle uit Linz en de So- ciedade Filarmoniea Recrechiva uit Por tugal, de tweede en derde prijs verwier ven, respectievelijk met dertig en zeven enveertig punten verschil. Met deze eerste prijs heeft de IJmuider Harmonie tevens het recht verworven, op het Wereldmuziekconcours 1966 eveneens in de superieure afdeling uit te komen. Onnodig hieraan toe te voegen, dat be stuur en dirigent het streven hier voorlo pig op houden gericht! Voor de beide plaatselijke verenigingen geldt dan nog de onderscheiding, dat de prijzen kunnen worden beschouwd als de hoogste onderscheidingen op internationaal formaat, terwijl algemeen nog werd ge constateerd, dat de jury met haar maat staven in 1962 strenger is geweest, dan bij vorige concoursen. xmwjfmmrwmmxmionooonoeotm^ mww.^ dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE J

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 5