Huren van de meeste woningen gaan op 1 september omhoog K R E M E R Paarden brachten laatste groet aan Opa Wilke Snup, Swop en Sijpie gaan op vacantie! AGENDA Koffie hee Polle Kort en bondig Compensatie anderhalf pet. van het jaarloonminima 1.25 per week of f9.75 per maand Zware straf geëist voor mishandeling van kind Bioscoopbelasting wordt lager in Amsterdam Elf gulden boete voor voetbaltest Veel verrassingen voor miljoenste Schipholbezoeker Droog maar koel I6 WOENSDAG 22 AUGUSTUS 1962 Keiler Macdonald DE NIEUWE PHILIPS T. Gemeente-indeling Looncompensatie Haarlem Velsen-IJ muiden Heemskerk „Drie keer A" werd „ingefloten" Twintigduizend gulden zijn nog niet terecht Vier mannen aangehouden wegens roofoverval is 24. Hoor eens Pelli", zegt Pingo beneden, „je zei toch boven dat je Polle gehoord had maar hij is weg hopelijk begint hij niet weer te vliegen!" Daar liggen zijn schop en een mysterieuze kabelacht, misschien legt hij licht aan, of telefoon!" „Trek eens aan die kabel, Pingo, kijken wat er gebeurd, misschien ligt er ergens een aanwijzing". De huren van een groot aantal woningen zullen op 1 september worden ver hoogd en wel met 10 percent voor de eerste gemeenteklasse, 11 percent voor de tweede en derde klasse en 12 percent voor de vierde en vijfde gemeenteklasse. Onder deze huurverhogingen vallen vrijwel alle vooroorlogse woningen en de meeste naoorlogse gesubsidieerde woningen. Ter compensatie van de huurver- hoging worden de lonen, de sociale uitkeringen en de ouderdoms- en weduwen- uitkeringen verhoogd. NIET ONDER DE HUURVERHOGING VALLEN: woningen gebouwd zonder overheidssteun, de zg. vrije sector-wonin gen; premiewoningen, gebouwd volgens premieregelingen 1950, 1953, 1957 en 1958 tenzij deze woningen ook al in 1960 in huur omhoog zijn gegaan; Woningen, waarvan de huren op 31 maart 1960 niet hoger waren dan 9.- per week (eerste gemeenteklasse), 8.- (2de klasse), 7.- (3de klasse), 6.- (4de klas se en 5.- (5de klasse). Indien woningen van deze laatste groep voldoen aan de eisen voor onderhoud en bewoonbaarheid kunnen ze wèl in huur worden verhoogd, zulks ter beoordeling van de Huuradvies commissie. Uitgezonderd zijn ook alle overige (dus duurdere) woningen indien zij ernstige gebreken vertonen of als het onderhoud als gevolg van verwaarlozing door de eige naar niet aan redelijke eisen voldoet. In dat geval moet de huurder zich tot de huur adviescommissie wenden om te worden vrijgesteld van de hogere huur. Eveneens zijn van huurverhoging uitge zonderd na-oorlogse woningwetwoningen, die reeds bijzonder hoog van huur zijn, bijvoorbeeld voor de eerste klaase ruim 900.- per jaar. Voor die premiewoningen, die niet auto matisch in huur worden verhoogd, kan bij ministeriële beschikking een verhoging worden toegestaan indien de huur beneden het peil van de andere woningen zou ko men te liggen. Eigenaren moeten hiertoe vóór 1 december 1962 een aanvraag indie nen. Voor bedrijfspanden geldt dat huurder en verhuurder een verhoging overeen mo gen komen, die echter niet meer dan 10, 11 of 12 pet mag bedragen naar gelang van de gemeenteklasse. Huren van onbewoonbaar verklaarde wo ningen en daarmee door een ministeriële beslissing gelijkgestelde woningen mogen evenmin worden verhoogd. In deze geval- Advertentie Zijlstraat 56 Telefoon Ï1828 EJ len mag geen hogere huur gelden dan die van 31 december 1950. Huurders, die voor eigen rekening aller lei voorzieningen hebben getroffen om de woning in goede staat te brengen kunnen aan de Huuradviescommissie verzoeken, van huurverhoging te worden vrijgesteld. Als de huiseigenaar of verhuurder echter alsnog bereid blijkt, de door de huurder gemaakte kosten van de verbeteringen voor zijn rekening te nemen, kan wèl huurverhoging worden toegestaan. Onderhuurders moeten een deel van de huurverhoging betalen naar verhouding van het gedeelte dat zij van het gehele huis in gebruik hebben. Als de eigenaar of verhuurder zelf hoofdbewoner van het huis is, mag hij de onderhuur met 20 pet. verhogen als vergoeding voor het ongerief dat hij door deze onderverhuur onder vindt. Huurverhogingen moeten worden bere kend over de zuivere huur, dus na aftrek van eventuele periodieke vergoedingen voor het gebruik van water, gas, elek triciteit, centrale verwarming, lift, boilers of geysers, onderhoud van tuinen, het schoonhouden van trappen en portieken en de verlichting daarvan, alsmede de kosten van glasverzekering. Het percentage van de huurverhoging is afhankelijk van de klasse der gemeente, waarin men woont. De klasse-indeling voor Haarlem en omliggende gemeenten is: Haarlem 1, Heemstede 1, Bennebroek 2, Hillegom 3, Lisse 3, Bloemendaal 1, (Vogelenzang 3), Zandvoort 2, Beverwijk 1, Velsen 1, Heemskerk 2, Castricum 3, Haarlemmermeer: Badhoevedorp, Schip hol en Zwanenburg 2, overig noordelijk deel 3, verdere deel 4, Haarlemmerliede en Spaarnwoude: Halfweg 4, overige ge deelte 4, Aalsmeer 3. Verzoeken om vrijstelling van huurver hoging, die gebaseerd zijn op onvoldoende onderhoud of gebreken, moeten bij de Huuradviescommissie, Dreef 32 Haarlem, worden ingediend, met gelijktijdige beta ling van 2,50. Ter edmpetisatie van de huurverhoging geldt een loonsverhoging van 1,5 percent van het jaarloon, met een minimum van 2,25 per week of 9,75 per maand. Deze verhoging is verplicht voor alle lonen en c MUZIEK Grote Kerk, donderdag 16-17 u.: Orgel concert door Albert de Klerk. Concertgebouw, donderdag 20 u.: Concert door N.Ph.O. m.m.v. George van Renesse. BIOSCOPEN Cinema Palace, 10, 11 en 12 u,: „De reis van de prinsessen Irene en Margriet naar de West", a.l.; 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Eén voor allen, allen voor één", a.l. Frans Hals, 14, 19 en 21.15 u.„Flower drum song", a.l. Lido, 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Mr. Vlub- ber", a.l. Luxor. 14, 19 en 21.15 u.: „Ontsnapt uit Chiku Shan", 14 j. Minerva, 14.30 u.: „Zeven jaren pech", a.l.; vandaag en donderdag 20.15 u.: „Gra- fin Mariza", a.l. Rembrandt, 10.30 u.: „De wereld der die ren", a.l.; 14, 16.15, 19 en 21.15 u. „La belle Américaine", a.l. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „De slag in de Bismarckzee", 14 j. Studio, 10.30 u.: „Dik Trom", a.l.; 14.30 u.: „Gullivers reizen", a.l.; 19 en 21.15 u.: „Zij was 13 jaar1", 18 j. Monopole (Zandvoort), 14.30 u.: „Und du mein Schatz bleibst hier", a.l.; vandaag en donderdag 19 en 21.30 u.: „Hartstocht van een 17-jarige", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Groot Heiligland 62), Frans Halstentoonstelling. 10-17 en 20.30- 22.30 u.; zondag 13-17 u. Tot 30 september. Vishal (Grote Markt): Expositie van een keuze uit het moderne kunstbezit van de gemeente Haarlem, 10-17 u.; zondag 13-17 u. Tot 30 september. Museum „Het Huis Van Looy" (Kleine Houtweg): Expositie van een keuze uit het oude bezit van het Frans Halsmuseum, 10- 17 u.; zondag 13-17 u. Tot 30 september. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Tentoonstelling van schilderijen en tekeningen van Marie Noothoven van Goor, 9-17 en 18-20 u., tot 18 september. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein): Gedurende de maand augus tus expositie van tekeningen en aauarellen van Poppe Damave, 10-22 u. Dagelijks klassiek grammofoonplatenconcert van 21- 22 u.: Haydn en Mozart. Teylers Museum (Spaarne 16): Tekenin gen Hollandse, Italiaanse en Franse school. Dagelijks van 11-17 u„ eerste zondag van de maand 13-17 u. DIVERSEN Strand voor Rotonde (Zandvoort), van daag 22 u.: Vuurwerk (slot). Muziektent Raadhuisplein (Zandvoort), donderdag 20.30 u.: Concert. Vleeshal, iedere dag 14.30 u.: Poppen theater Merlijn. Waaggebouw (hoek Spaarne-Damstraat) Taveerne, met zang door Cobi Schreyer en poppenspel door „Merlijn". Tedere avond van 20-1 u. (behalve maandag). Café-chantant „Adam en Eva" (Raam- vest 5): Iedere avond van 20 u. af: Cabaret. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 17 augustus). WOENSDAG 22 AUGUSTUS City, 20 u.: „Kindertranen". Rex, 20 u.: „Hier is Lemmy Caution". DONDERDAG 23 AUGUSTUS City, 20 u.: „Nachtclub "Zum Silber- mond". Rex, 20 u.: „Hier is Lemmy Caution". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. WOENSDAG 22 AUGUSTUS Marquette-theater, 15 u.: „Popeye's avon turen"; 20 u.: „De dolle generaal". DONDERDAG 23 AUGUSTUS Marquette-theater, geen voorstelling. Veertig fabrieksfluiten hebben in En schede gezorgd voor de „begeleiding" van de openingsplechtigheid van de ten toonstelling „Drie keer A" (Activiteit) die elf dagen zal duren De tentoonstel ling, die een beeld geeft van de Twentse activiteiten, wordt "gehouden ter gelegen heid van het feit dat het 100 jaar gele den is dat Enschede in de as werd ge legd. Op 7 mei 1862 gingen alle kerken, een twintigtal fabrieken en bedrijven, alle scholen, het raadhuis en 660 woningen in vlammen op. De expositie werd geopend door de commissaris der koningin in Overijsel, ir. J. A. G. M. ridder de van der Schueren. Mevrouw H. B. Jannink- Thorbecke, kleindochter van minister Thorbecke. die indertijd honderden leger tenten alsmede 4000 dekens aan de ge troffen bevolking van Enschede stuurde, wenste de tentoonstelling veel succes toe. salarissen benenden 13.000.-. Boven deze grens is de compensatie verplicht wanneer het loon is vastgelegd in een c.a.o. of bin dende loonregeling. Zij geldt voor alle werk nemers van 23 jaar en ouder, (met uit zondering van gehuwde vrouwen, die geen kostwinster zijn) en voor werknemers be neden 23 jaar, voorzover zij kostwinner zijn. De kinderbijslag wordt verhoogd met 1 cent per dag voor het eerste tot en met het derde kind en met 2 cent voor het vierde en volgende kinderen. Deze bedragen wor den nu respectievelijk 0,76, 0,83 (2de kind en 3e kind), 1,13 (4e en 5e kind) en f 1,27 (6e en volgende kinderen) per dag. Voor de kleine zelfstandigen worden de ze bedragen: derde kind 54 cent, vierde en volgende kinderen 75 cent per dag. De. A.O.W. (gehuwden) en A.W.W. (voor weduwen met kinderen) wordt met 84 per jaar verhoogd. De A.O.W. (ongehuw den) en A.W.W. (voor weduwen zonder kin deren) met 78 per jaar. Ongevalsrenten gaan omhoog met Vit percent. De totale bijslag op de invalidi- teitsrente zal worden gebracht van 290 op 320 percent. De uitkeringen van de aan vullende sociale voorzieningen gaan met ten hoogste 2,25 per week omhoog, de toeslagen op de buitengewone pensioenen 1940'45 en die van de zeelieden-oorlogs slachtoffers met 3 percent. Voor de ge meentelijke sociale werkvoorzieningsre geling voor handarbeiders en de sociale werkvoorzieningsregeling voor hoofdar beiders wordt de anticumulatieregeling in verband met invaliditeitsuitkeringen (loon plus 10,- per week) gehandhaafd. Voor hen, die vóór het begin van dit jaar on der die regelingen vielen, is een over gangsregeling ter voorkoming van dubbe le compensatie gemaakt. Voor uitkeringen op grond van de voor ziening voor blinden zijn nieuwe normen gesteld. De compensaties op de comple mentaire sociale voorzieningen, dus in clusief de voorzieningen voor zelfstan digen en beeldende kunstenaars, zijn in nieuwe normbedragen vastgelegd. Als men meer wil weten over huurver hoging, onderhoudskwesties, aanvragen van vrijstelling e.d. kan men voor een kwartje het boekje aanschaffen, dat aan het einde van deze maand bij postkan toren en de boekhandel verkrijgbaar zal zijn en dat is samengesteld door het mi nisterie van Volkhuisvesting en Bouwnij verheid. De officier van justitie in Rotterdam heeft voor mishandeling van een kind te gen een 40-jarige Rotterdammer tien maan den geëist. Op 31 mei werd een vijfjarig jongetje met een gebroken linkerarmpje overge bracht naar een ziekenhuis in Rotterdam, als gevolg van een ernstig geval van mis handeling. ,Een kind werd hier de dupe van de ouders", zei de president, mr. F. J. M. Nivard bij de behandeling van deze zaak. Reeds lange tijd liet de verstandhouding tussen man en vrouw veel te wensen over. Er ontstonden voortdurend conflic ten, waarbij het kind het maar al te vaak moest ontgelden. Op 31 mei kwam het tot een uitbarsting toen het kind, naar het oordeel van de vader, ongepaste antwoorden op vragen gaf. Hij greep zijn kind bij de kleertjes en smeet het tegen de vloer, waarbij het een gebroken linkerampje opliep. De officier van justitie wilde rekening houden met de psychische omstandigheden waarin de man tijdens het plegen van zijn daad verkeerde. Tevens achtte hij de invloed van de vrouw, ook al op grond van een psychiatrisch rapport, bedenke lijk. Hij vroeg een gevangenisstraf van tien maanden met aftrek waarvan drie maanden voorwaardelijk met een proef tijd van drie jaar. Uitspraak op 3 sep tember. Advertentie r rii r.jf v - v V v Burgemeester en wethouders van Am sterdam hebben de raad voorgesteld de verordening op de heffing van de be lasting op vermakelijkheden op enkele punten te wijzigen. Voorgesteld wordt het bioscooptarief terug te brengen van 25 tot 20 percent. Het tarief voor vermakelijk heidsgelegenheden met een oppervlakte niet groter dan vijftig vierkante meter zal een geringe verhoging ondergaan. De to tale opbrengst per maand zal hierdoor vermoedelijk stijgen van 28.000 - tot 32.000,-. Volgens b. en w. zijn er geen princi piële redenen voor de bestaande diffe rentiatie in de tarieven van de belasting op vermakelijkheden naar gelang de aard van de vermakelijkheden. Het algemeen tarief van 20 percent achten B. en W. nog steeds aanvaardbaar, zodat zij het wenselijk achten het tarief van 25 per cent voor bioscoopvoorstellingen terug te brengen tot 20 percent. Hierdoor wordt mede een eind gemaakt aan het bestaan van het bijzondere tarief van 22 percent voor voorstellingen met korte Nederland se films en aan de muziekreductie. Hoe wel het aantal documentaire films dat voor een tarief van 15 percent in aan merking komt, de laatste jaren sterk is ge stegen (het belastingbedrag steeg van 286.112,- in 1957 tot 337.120,- in 1961) stellen b. en w. voor het reductie-tarief te handhaven, omdat niet ontkend kan worden dat van het vertonen van documen taire films een zekere attractie uitgaat. B. en w. merken wel op met enige ver wondering te hebben bemerkt welke films voor het tarief in aanmerking komen. Het tarief van 10 percent voor voorstel lingen me' een Nederlandse hoofdfilm, willen zij handhaven, om vertoning van Nederlandse films te bevorderen. De kantonrechter te Zaandam heeft de hoofdredacteur van een daar verschijnend dagblad veroordeeld tot een boete van elf gulden wegens overtreding van de loterij- wet. Het dagblad begon vijftien jaar ge leden met een voetbaltoto genaamd „voet baltest", overeenkomend met de veel la ter gekomen toto van de KNVB. Door arti kel 1 van de loterij wet is het voortgaan met deze „voetbaltest" strafbaar gewor den. De subsituut officier van justitie advi seerde de hoofdredacteur evenals de KNVB dit eerder deed ontheffing te vra gen opdat het dagblad met deze als prijs vraag geschetste „voetbaltest" kan door gaan. Hij zei geen vrijspraak te kunnen eisen. De kantonrechter wenste de laagst mogelijke geldboete op te leggen, doch op verzoek van de beklaagde stelde hij dezè op elf gulden, zodat eventueel hoger beroep kan worden aangetekend. De 20.000 gulden die een 26-jarige Nij- megenaar bij het vleeswarenbedrijf, waar hij werkzaam was, zou hebben verduis terd, zijn nog niet terecht. Vermoed wordt dat de man het geld in het buitenland heeft opgemaakt. Bij zijn aanhouding, die we al meldden, werd althans niets van het bedrag bij hem aangetroffen. In februari ontstonden er moeilijkheden tussen de vertegenwoordiger en zijn werk gever, toen de eerste de opbrengst van goederen die hij had verkocht niet kon afdragen. Kort daarop was hij plotseling verdwenen, maar tenslotte werd hij in het huis van zijn ouders te Hengelo aan gehouden. In de tussenliggende periode schijnt hij in Duitsland geweest te zijn. Tot nu toe heeft hij geen bekentenis af gelegd. Twintig paarden hebben gisteren voor de poort van circus Boltini te Amster dam front gemaakt naar de auto, die de bekende circusman en paardenkenner William Conrad („Opa Wilke") naar zijn laatste rustplaats zou brengen Dit was de afscheidsgroet van het circus aan deze grote dresseur, die als zoon van een Amerikaanse circusdirecteur opgroeide in de wereld van zand en zaagsel en destijds de paardendressuren leidde in grote ondernemingen als Sarrasani, Gleich en Strassburger. De afgelopen twee jaar was hij verbonden aan het circus JKoltim, waar hij eveneens de paardennummers presenteerde. William Wilke is 72 jaar geworden. Op de nieuwe Ooster-begraaflaats waren behalve directie, artiesten en personeel van het circus Boltini ook aanwezig de circusdirectrices Elly Belli—Strassburger en Regina Strassburger, oud-circusdirëc- De recherche van het politiebureau Sin gel in Amsterdam heeft vier Amster dammers aangehouden die 's nachts op het Frederiksplein een 24-jarige Ameri kaanse toerist en zijn 29-jarige Amster damse metgezel hebben overvallen en be roofd. De Amerikaan incasseerde enkele klap pen op zijn hoofd en een oog en stond daarop vijftig gulden af, zijn metgezel werd tot afgifte van honderd gulden ge dwongen. De aangehoudenen zijn goede bekenden van de Amsterdamse politie. Behalve de oudste hebben alle verdachten vanavond een bekentenis afgelegd. Zij gaven toe dat het hun om geld te doen was ge weest en dat ze daarvoor twee willekeu rige wandelaars hadden uitgekozen. Na de overval verdween het viertal in een taxi. Beide slachtoffers van de over val liepen lichte verwondingen op. 2425. Daar zat Sijpie nou... helemaal verward in het tentdoek, dat natuurlijk van de lijn gerukt was. Zo, zei Swop. Dat heb je keurig voor elkaar gekregen. Nou kunnen we weer helemaal opnieuw beginnen! Sijpie keek bedremmeld naar zijn vriendjes. Het spijt me, zei hij schuldbewust. Ik bleef haken! teur G. van Bever, mevrouw Gleich, di rectrice van het gelijknamige circus, de heer K. Wunnink, directeur van theater Carré, waar de heer Wilke vaak is op getreden, de weduwe van de schoolrijder Otto Schuman, dresseur Hans Stassbur- ger, de heer J. van Doveren, Theo Uden Masman, die onder Wilke's leiding op het gala des artistes de paarden voorbracht, en ruim honderd vrienden en bekenden van de overledene. De hyppoloog H. J. Lijsen liet een boodschap voorlezen, waarin hij stelde dat met Opa Wilke een der laatste grote circusfiguren uit een nabij verleden is heengegaan en waarin hij de hoop uitsprak dat diens dochter, de hogeschoolrijdster Valesca Wilke en Hans Strassburger waardige opvolgers zullen zijn van de voortreffelijke dresseur die Wilke is ge weest. De administrateur van het circus Bolti ni, de heer W. Klijs, dankte Opa Wilke voor de grote vriendschap die de circus gemeenschap altijd van hem had ontvan gen. „Hij was een goed mens en een groot dierenvriend, voor wie de zweep de betekenis had van een dirigeerstrok" Twee weken later dan in 1961 heeft Schiphol zijn miljoenste bezoeker van het jaar ontvangen en uitbundig ingehaald. Het was de 24-jarige Nicolaas Tol uit Volendam, die met zijn in Volendamse costuum geklede verloofde, de 23-jarige Elisabeth de Boer. totaal verbluft en nau welijks gelovend, dat hij niet werd beet genomen, bij de hoofdingang door pers fotografen onder vuur werd genomen. Het paar ontving van de S.A.S., K.L.M., B.O.A.C., C.S.A., Swissair, Lufthansa en El Al tal van cadeaus, zoals een elek trisch scheerapparaat, een wekkerklok met DC-8 model, luchtvaarttassen, vul pennen en potloden en parfum. Boven dien bood de directie van de luchthaven het paar de gelegenheid voor 300 arti kelen te kopen in de winkels van Schip hol. Het feest werd bekroond met een rondvlucht boven Amsterdam en een be zoek aan het luchtvaartmuseum. Dat de miljoenste bezoeker dit jaar later is ge komen dan het vorig jaar ligt aan het weer. Zo deden bijvoorbeeld de maartse buien het bezoek zodanig dalen dat in die maand slechts 27.308 bezoekers wer den geteld tegenover 83.452 in maart 1961. Kostbaas bestolen. Een jaar en drie maanden jeugdgevangenis eiste de officier van Justitie in Utrecht vanmorgen tegen een 20-jarige jongen uit Woudenberg. Hij was als een pupil van een opvoedingsge sticht bij een gezin in Woudenberg ge plaatst. Op zekere dag verdween hij met 600,Dit geld behoorde toe aan de vrij willige brandweer van Woudenberg, waar. van de bewoner penningmeester was. Na een maand zwerven werd de jongen ge arresteerd. Naar Israel. Negen leden, drie meis jes en zes jongens, van een in april opge richte groep van Nederlandse Joden, zijn uit Amsterdam vertrokken naar Israel. De emigranten zijn allen lid van de Joodse Jeugdfederatie „Ichud Haboniem Behol- land". 50.000. Het Tropenmuseum in Amster dam heeft de 50.000ste betalende bezoeker van dit jaar ontvangen, een inwoonster van de hoofdstad. Zij kreeg een platenboek over Suriname, een boeket bloemen en Surinaamse lekkernijen. De 50.000ste be zoeker werd verleden jaar pas in septem ber geregistreerd. Duitse arts veroordeeld. De rechtbank in Arnhem heeft een Duitse arts uit Kleef, die op 31 juli 1960 in Arnhem een auto botsing veroorzaakte waarbij een inwoner van Deventer om het leven kwam tot 750 boete veroordeeld. Burgemeester. Aan de heer H. Schel haas is op zijn verzoek eervol ontslag ver leend als burgemeester der gemeente Langedijk. Brommerdief en gros. Een gevange nisstraf van twee jaar en negen maanden hoorde een 33-jarige loswerkman tegen zich eisen wegens een groot aantal brom fietsdiefstallen. Op zijn vrije zaterdagen ging de man, die op één van de Zuid-Hol landse eilanden woont, naar Rotterdam, waar hij soms wel vier brommers per dag stal. Per tram werden de vehikels naar zijn woonplaats vervoerd, waar hij een bloeiende handel in gestolen bromfietsen dreef Hij verkocht ze aan arbeiders, die te goeder trouw waren, voor 300 400, Dieven zochten het hogerop. Uit een vitrine op de dertiende verdieping van het Amsterdamse Havengebouw zijn 's nachts twintig polshorloges en stopwatches ge stolen. De waarde ervan bedraagt ongeveer 6.000. De ruit van de vitrine, die gehuurd was door een horlogewinkel uit de Kal ver- straat, was verbrijzeld. Bromfietsdieven. De officier van Justitie bij de rechtbank te Rotterdam heeft tegen een 18-jarige metaaldraaier, een 17-jarige scholier en een 20-jarige tim merman wegens een groot aantal brom fietsdiefstallen een jaar en drie maanden gevangenisstraf geëist. Behalve in Rotter dam, Den Haag en Delft had het drietal ook voortdurend beneden de grote rivieren geopereerd. Tijdens de carnavalsfeesten stalen zij auto's en bromfietsen in Bergen op Zoom en in 's-Hertogenbosch. Het K.N.M.I. deelt mee: Terwijl de luchtdruk op het zuidelijke deel van de oceaan hoog is, wijzen de barometers op het noordelijke deel lage waarden aan. Deze luchtdrukverschillen zijn de oorzaak van een krachtige west circulatie over de gehele breedte van de oceaan. Oceaanstoringen trekken daardoor naar West-Europa en geven aanleiding tot koel en winderig weer. Een weinig aktief regengebied van een der storingen bereik te vanmorgen vroeg onze kust. Een volgen de depressie trekt snel over de oceaan, maar zal Nederland voor morgenavond niet bereiken. Het weer zal donderdag worden bepaald door een zwakke rug van hoge luchtdruk, die tussen de sto ringen aanwezig is. Het zal daarom mor gen overdag op de meeste plaatsen droog weer zijn met zonnige perioden, vooral aan de kust. Tengevolge van een over wegend krachtige westelijke wind blijft het echter koel. WERKRAPPORTEN MaxUnum-temp«raturen J? binnen" en buitenland Neerslag: laatste 24 uur. B u »S Den Helder Ypenburg Vlissingen Eel de De Bilt Twente Eindhoven Zd-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort Münehen Zurich Genève Locarno Wenen rnnsbrnck Belgrado Athene Rome Ajaccio Madrid Mallorca Lissabon zwaar zwaar zwaar zwaar zwaar geheel zwaar zwaar bew. zzw bew. z bew. zzw bew. zzw bew. zzw bew. zzw bew. zzw bew. zw 18 18 18 19 19 20 19 20 onbewolkt geheel oew zwaar bew. onbewolkt regen zwaar bew zwaar bew zwaar bew zwaar bew licht bew. onbewolkt licht bew. onbewolkt zwaar bew zwaar bew zwaar bew zwaar hew onbewolkt licht bew. zwaar bew zwaar bew onbewolkt onbewolkt licht bew. half bew. half bew. licht bew. onbewolkt 21 22 17 18 17 13 19 20 wzw z zzw wzw zzw wzw zzw zzw w w 21 windst. 23 nw 26 nnw 25 wzw 22 zzw 21 windst. 20 windst. 19 windst. 25 o 25 wnw 24 windst. 20 zzw 25 n 33 windst. 30 no 27 n 35 nno 32 nw 24 0,2 0 0 0 0 0,1 0 1 0 0 5 2 17 0 0,1 0 0 0 0 0,1 0 6 0 2 20 0 0,4 0,1 1 0 0 0 0 0 0 0 Donderdag 23 augustus Zon op 5.35 uur, onder 19.49 uur. Maan op uur, onder 15.09 uur. Maanstanden 22 augustus 11.27 uur laatste kwartier. 30 augustus 4.09 uur nieuwe maan. Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 22 augustus Hoog water 8.22 en 20.5r uur. Laag water 4.05 en 16.7uur. Donderdag 23 augustus Hoog water 9.25 en 22.00 uur. Laag water 4.51 en 17.11 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 2