Ook Adrie Lasterie en Ineke Tigelaar waren oppermachtig: goud en zilver r Flamingo's stelden 135 voor 3 naast 164 voor 6 op eerste dag tegen Free Foresters Nederland kon tegen België geen revanche nemen (6-6) Van der Meulen „rijdt op NEDERLAND BLIJFT SUCCESSEN BEHALEN IN LEIPZIG „Ik was niet leeg", zei Jan Weeteling Nederlandse dames met 61 pnt eerste Spel van Oranje: traag en slordig Sjoukje stuurt een telegram naar Ria Monsterzeges van DOS en Tubantia Sneekweek had zijn „hardzeildag" Gelukwensen van wereldkampioene Centrale training Nederlands elftal in Zeist begonnen Marseille kreeg 't té hard te verduren Henneberke won van Dunkelblum DONDERDAG 23 AUGUSTUS 1962 15 A mM mmfm Op akkertje Ontevreden Manchester United verloor Schaken in A msterdam Er kwam woensdagavond in het zwemstadion van Leipzig een breed lachende Hongaar op de Nederlandse ploegleider Siep Bohnan af. Het was dr. Istvahn Barani. de man die in 1926 de eerste Europese vrije-slagkampioen werd en die nu als trainer van de Hon gaarse zwemploeg optreedt. „Zeker diep teleurgesteld, dat Nederland vandaag tweemaal niet op het erepodium ver tegenwoordigd was?", klonk het met goed gespeelde ernst in vloeiend Duits. Even keek de Nederlander de spreker stomverbaasd aan. Toen barstten beiden in lachen uit. Het was een onbetekenend grapje van de Boedapester advocaat, maar het was toch typerend voor de stemming, die hier in Leipzig ror.d de Nederlandse jongens en meisjes hangt. Want het was gisteren weer volop feest, met als stralende, dol gelukkige middelpunten twee meisjes: de 18-jarige kostuumnaaister Adrie Lasterie van de zwemclub Naarden en de 16-jarige lyceum leerlinge Ineke Tigelaar van Jan Stender (Robben). Met een voorsprong van bijna vijf volle seconden, in 4.52.4 ver overde Adrie de Europese titel op de 400 meter vrije slag, ondanks het feit dat zij deze belangrijke race, op een voor haar niet erg gelukkig tijdstip moest zwem men. En Ineke Tigelaar mocht het zilver in ontvangst nemen na een hard gevecht met de beide Zweedse meisjes Elisheth Ljunngren en Margereta Ryxlander. Het verhaal wordt langzamerhand een tonig, maar weer waren de duizenden op de tribune getuige van de enthousiaste zoen-, handenschud- en schouderkloppar- tijen in de Nederlandse kolonie, weer be stormde men de ruimte in de catacomben van het zwemstabion, waar interviews konden worden afgenomen en weer moes ten alle Nederlanders antwoorden op vra gen over de leeftijden, de hobby's, de trainingsmethoden en wat al niet meer van beide Gooise meisjes. „Ik was gelukkig niet zo zenuwachtig als voor mijn serie," vertelde Adrie. „Toen ik hoorde dat ik het Nederlandse record van Korrie Schimmel had geëven aard, dacht ik: wat ben ik stom geweest. Ik heb de 15 laatste meters eigenlijk op mijn akkertje gezwommen, toen ik een maal had gezien dat ik heel goed lag. Was ik nou maar wat harder doorgegaan, dan had ik misschien wel 4.50.- gemaakt". Ineke Tigelaar had het minder gemakke lijk gehad. „Mijnheer Carlile had gezegd, op de eerste banen niet te snel te begin nen, maar toen ik Adrie ineens zo'n stuk voor zag liggen, dacht ik: nu moet ik toch harder". Voor de titelwinnares was het dus een geheel normale race geweest, eigenlijk zonder bedreiging voor de zege. Adrie zwom de 100 meter in 1.08.1 en keerde na 200 meter in 2.22.2. Op dat moment la gen Ineke Tigelaar, Margareta Rylander, Elisabeth Ljunngren en Elizabeth Long met geringe onderlinge verschilen in tweede polsitie met een achterstand van ruim twee lengten. De Zweedse meisjes keerden een fractie van een seconde eer der en toen werd het eindgevecht ingezet, zonder de steeds verder uitlopende Adrie Lasterie te bedreigen, zonder concurren tie van de zwemsters op de buitenbanen. Ineke Tigelaar verhoogde het tempo en langzaam trok zij zich eerst naast Elisa beth Ljunngren, die zelf enkele centimeters op Rylander en Long had genomen. Adrie Lasterie zwom haar banen in een stijl, waarvoor de vele zwemexperts rond de are na zich de vingers als het ware aflikten. Zij kon na haar aantikken toezien hoe Ine ke de spurt voor het zilver bp Elisabeth Ljunngren met nog ruim verschil won. Geen medailles dus voor Jan Weeteling op de 200 meter rugslag, geen medailles voor de jongens van de 4 x 200 meter. Maar hoeveel grote verrasingen we ook hebben beleefd, dat was dan toch ook wat al te gek geweest en in geen Nederlands hart heeft deze hoop ook geleefd. Al moet u niet denken, dat Jan Weeteling tevre den was over zichzelf, nadat hij als prach tige vierde achter de Rus Leonid Barbier, de Oostduitser Wolfgang Wagner en de Hongaar Josef Csikany en dus rog voor keien als de Fransman Raffy en de Oost- duitser Kunze was geëindigd. In 2.19.5 verbeterde de Zaandijker voor de tweede maal in Leipzig en voor de vierde maal in enkele weken het Nederlandse record, maar hij had gevoel nog veel harder te hebben kunnen gaan. „Ik was niet leeg, ik had die eerste banen sneller moeten zwemmen." Het was de verzuchting van een zwemmer, die nog wat wedstrijdervaring tekort komt, maar die over de talenten beschikt om nog ve le seconden van zijn recordtijd af te ha len. Uit zesde positie kwam Weeteling na zijn 100 meter keerpunt naar voren met lange, molenwiekende armslagen en een gestadige beenroffel. Barbier was toen al onbereikbaar, maar Scikany had een tus- sensprintje nodig, om de Nederlandse drei ging af te wenden. In een onvergetelijke strijd, vol span ning, vol onverwachte wendingen, heeft de Zweedse ploeg bestaande uit Svennsson, Bengtsson, Rosendahl en Lindberg. de Europese titel op de 4 x 200 meter vrije slag gewonnen. In een nieuwe Europese recordtijd van 8.18.4, maar eventjes 7.4 sec. onder het record dat Frankrijk in de serie maakte, werd de als favoriet ge doodverfde Franse ploeg met ruim ver schil (8.20.4) verslagen. Oostduitsland werd derde in 8.24.5 en Rusland vierde in 8.27.7. Dat na dit geweld het Nederlandse kwartet Bontekoe, Sitters, Korteweg en Kroon de vijf plaats veroverde in 8.33.6 betekende een zoveelste verrassende pres tatie vooral wanneer men daarbij bedenkt dat de beste op papier samengestelde tijd van ons land op 8.51.7 was uitgekomen. De Nederlandse dames wisselslagploeg plaatste zich 's morgens zonder veel in spanning en met de prachtige tijd van 4 min 45,7 sec. in de finale. De meisjes zwommen in de eerste serie in de baan naast Oost-Duitsiand en er was dus alle gelegenheid voor een voorlopige beoorde ling der kansen van de twee viertallen die donderdagmiddag de strijd om goud en zilver zullen moeten gaan uitvechten, waarbij wij het erop wagen de Britse ploeg, die in 4.50.1 de tweede serie won, als outsider te beschouwen. Maar in die afweging van de kansen ligt een gevaar, want het heeft er in de race tussen Nederland en de Oostduitse ploeg verdacht veel naar uitgezien dat de Duit se meisjes uit tactische overwegingen de serie-overwinning met opzet aan Ne derland lieten om straks in de finale ex tra hard terug te slaan. Nederland ver scheen met Ria van Velsen, Klenie Bi- molt, Ada Kok en inplaats van Ineke Ti gelaar die woensdagmiddag de 400 meter vrije slag finale moest zwemmen, met Erica Terpstra. Oost-Duitsland had twee meisjes vervangen; Veronika Holletz door Ingrid Schmidt en Petra Noack door Eli sabeth van Firk. Aan het einde van de vierde dag van de Europese zwemkampioenschappen in Leip zig is de stand voor de Bredius-beker (da mes) en Europa Cup (heren) als volgt: Dames: 1. Nederland 61 pnt; 2. Oost- Duitsland 49 pnt, 3. Groot-Brittannië 27 pnt; 4.-5. Rusland en Zweden 8 pnt; 6. Oos tenrijk 3 pnt; 7. Hongarije 2 pnt; 8.-9. Frankrijk en Italië 1 pnt. Heren: 1. Oost-Duitsland 66 pnt; 2. Rus land 56 pnt; 3. Frankrijk 37 pnt; 4. Zwe den 34 pnt; 5. Nederland 30 pnt; 6. Oosten rijk 13 pnt; 7. Hongarije 9 pnt; 8. Finland 6 pnt; 9. Groot-Brittannië 3 pnt; 10. Tsje- choslowakije 2 pnt. De Nederlandse zwemploeg die deelneemt aan de Europese kampioenschappen in Leipzig, zal zondagavond in het Utrecht se Jaarbeursrestaurant officieel worden gehuldigd. Het team wordt rond half tien op het station verwacht, direct daarna volgt de huldiging. Op het terrein van Rood en Wit in Haar lem is woensdag onder voor cricket niet ideale weersomstandigheden de tweedaag se match tussen de Flamingo's en de Free Foresters begonnen. Een dag overigens waarop niet zo heel veel te genieten is geweest voor een weinig talrijk publiek. De Engelsen sloten hun innings op 164 voor 6, waarna de Flamingo's aan het einde van de dag op 135 voor het verlies van drie wickets kwamen. In zo'n Engels toeringteam ook al is het dan de „zoveelste keus" zijn altijd wel wat cricketers te vinden zoals men ze in de Nederlandse competitie weinig of niet tegenkomt. Wel, die maakten ook gis teren voornamelijk de runs: Fetherston- haugh (26), Doggart (17), Ainsworth (36). Een zeer goede innings speelde ook de in Engeland woonachtige HCC-speler Bakker (39 not out). In de aanval van de Flamingo's waren eigenaardig genoeg vrijwel alleen snelle bowlers ingedeeld. De beste van hen was ongetwijfeld de PW-er Baak, die Durden Smith achter het wicket .gevangen kreeg door Slingenberg en daarna kort achter elkaar Ainsworth en Manners bowlde. Dat zijn drie wickets desondanks nog 48 runs kostten was slechts te wijten aan het feit dat aanvoerder Gallois hem veel te lang liet bowlen, Baak had weliswaar de wind in de rug, maar anderhalf uur bowlen achtereen is toch wel duidelijk te veel van het goede voor een speler als Baak. De overige wickets werden genomen door Max Maas (2-3-4). Geen succes had den Trijzelaar (0-44), en Terwiel (0-34). Het einde van de woensdagochtend bracht weer een ergerlijk waterpolo-drama, opge voerd door twee ploegen, die tot de slecht ste van het toernooi behoren: Nederland en België. De doelpunten die in deze drie kwartier van missers, fouten, slechte scho ten en tientallen overtredingen werden ge maakt, werden gedeeld: 6-6 (1-2, 1-1, 2-2. 2-1). Van een revanche voor de nederlaag van het Nederlandse team van enkele we ken geleden in Gent is niets gekomen En wanneer ooit een achteruitgang van het Nederlandse top-waterpolo is komen vast te staan, dan was het wel in dit onaan trekkelijke treffen met de zo mogelijk nog slechter spelende Belgen. De enige spelers die kwaliteiten en con ditie toonden zijn de beide doelverdedigers Hermsen en Wagenaar en de HZPC-er van Spingelen, de andere jongens blijven dit seizoen ver beneden de maat. Zij spelen traag, slordig en dom en het ergste van alles is nog dat zij zichzelf spelers van formaat vinden, die zich bij elke beslissing van de scheidsrechter in het voordeel van de tegenpartij te kort gedaan voelen. Wij hebben nog twee jaar voor de boeg, maai er zullen wonderen moeten gebeuren wil Nederland in 1964 aanspraak unnen ma ken op uitzending naar het olympisch polo- toernooi van Tokio. Leenaards opende de score toen de Belg Dumont door de Russische scheidsrechter Blumenthal naar de kant was verwezen, maar een minuut later moest Leenaards zelf het water uit en toen kon De Vis gelijkmaken. Onze landgenoten kregen een nieuwe kans de leiding te nemen. Van de Zwan mocht een strafworp nemen tegen De Wilde maar het slappe schot werd door Van Reybroeck gestopt. Als straf voor deze misser namen de Belgen daarop een 1-2 voorsprong door De Vis. Zwaar gehinderd maakte Van Spingelen in de tweede speeltijd met een afgemeten boogballetje gelijk. Een strafworp tegen Aalberts werd daarop door De Wilde benut en toen Dumont werd uitgesloten kon Lee naards pas in het begin van de derde periode die numerieke meerderheid uit buiten (3-3). De Belg Noeninckx was het volgende slachtoffer van de arbiter die wat vreemd zijn beslissingen rond strooi de. Nederland had dus weer een man meer, maar men was niet bij machte er gebruik van te maken en toen leverde Dumont het huzarenstukje om tegen de verdrukking in langs de inmiddels voor Hermsen in de plaats gekomen Wagenaar te schieten. (3-4). Van Dorp maakte gelijk, Noeninckx scoorde daarna voor België en pas in de vierde speeltijd kwam er even een korte periode vap Nederlands overwicht met twee goede 'en onhoudbarè séhoten van Van Dorp als resultaat: 6-5. Nederland slaagde er niet in deze voorsprong met beheerst spel zonder zware overtredingen te handhaven. Leenaards bezondigde zich aan zo'n zware fout en dat gaf d'Ooster- linck de gelegenheid er nog 6-6 van te maken voor de tijdwaarnemer een einde aan de tragedie maakte. Nederland moet in de halve finale-groep nu nog tegen Zuid Slavië spelen, waarmee het dus wel zeker is geworden dat de eindgroep niet zal wor den bereikt en dat de ploeg met de Belgen in de poule voor de vijfde tot en met de achtste plaats tegen vermoedelijk Italië en Roemenië zal moeten uitkomen. De waterpolowedstrijd tussen Rusland en Zuid-Slavië eindigde in een 3-3 gelijk spel. Hongarije won met 4-3 van Oost- Duitsland. Elke avond tijdens de maaltijd van onze zwemploeg in hotel Astoria is er het grote festijn van de uitdeling van post. Stapels brieven worden er dan door chef d'equipe Bolman uitgedeeld en de laatste dagen re gende het ook weer telegrammen. Tele grammen voor Klenie Bimolt. voor Ria van Velsen, voor Ineke Tigelaar, voor Korrie Winkel, voor Jiskoot, Bontekoe, Weeteling, Mensonides, ja eigenlijk voor de gehele ploeg, want ook de leiding van deze kranige Oranje-delegatie wordt door het „thuisfront" niet vergeten. De verenigingen en de kringen van de zwembond. het Nederlands Olympisch Co mité, de Nederlandse sportfederatie, fami lieleden, vrienden en bekenden, maar ook totaal onbekende enthousiasten hebben op de meest hartelijke wijze uiting aan hun bewondering en geestdrift gegeven. Ria van Velsen, die het gewoon druk heeft met poseren voor karikaturisten en het geven van interviews toonde verheugd het tele gram, dat zij van een Nederlandse sport- zuster had ontvangen. Deze gelukwens was ondertekend door Sjoukje Dijkstra. Doodstil luisteren Ineke Tigelaar (tweede), Adrie Lasterie (eerste) en de Zweedse Elisabeth Ljungrenn (derde) naar het Nederlanlse volsklied, na een succesvolle race op de 400 meter vrije slag dames. (Foto boven) Een overgelukkige Adrie Lasterie (rechts) en een even stralende Ineke Tigelaar^mochtenrvan de fotografen nog niet uit het water komen. Eerst moesten er nog enkele plaatjes worden geschoten. (Foto onder) VOETBAL De Hongaarse vereniging Tatabanya heeft zicht woensdag door een 60 overwinning (ruststand 10) op Ser- vette uit Genève geplaatst voor de halve finales van de intertotocompetitie. Tata banya had de eerste wedstrijd tussen beide teams met 10 verloren en plaatste zich dus door betere doelcijfers. Verschillende Nederlandse clubs heb ben nog juist voor het begin van het nieu we seizoen een aantal vriendschappelij ke wedstrijden gespeeld. Zo zegevierde DOS woensdagavond in Utrecht met 120 over de Tunesische club Union Mo- nasterienne (ruststand 70) en won de Deventerse eerste-divisieclub Go Ahead in de buurtschap Wissel met 32 (rust 2—0) van AGOVV uit Apeldoorn. Tubantia (Hengelo) won verder op ei gen terrein met 100 van de Duitse amateursclub Vorwaerts Nordhorn. De ruststand van dit eenzijdige treffen was 2—0. De woensdag van de Sneekweek is de traditionele „hardzeildag" en in groten ge tale waren ondanks het slechte weer de Snekers naar het starteiland gekomen om getuige te zijn van dit zeilfestijn. Begonnen werd met de tweede teamont moeting in de Regenbogen Holland-Fries land. Nu werd het een daverende zege voor Holland, want Hans van der Velde en F. P. Bos werden resp. eerste en tweede, terwijl Bakker (Holland) zelf nog als derde eindigde. Holland behaalde 32,1 pnt tegen Friesland 17, zodat de stand nu is 59.2 pnt voor Holland tegen Friesland 45,0 pnt. De eerste groepswedstrijd in de Pam- pusklasse werd ongeldig verklaard omdat de finish door een aantal deelnemers niet juist werd doorgevaren. In de groepswed strijd in de Vrijheidsklasse behaalde Hol land een zege op het Friese team, maar in de Valkenklasse had Holland twee uit vallers, waardoor zij in punten tekort kwa men. De open Regenboogklasse had een sensa tioneel verloop, want er werd nogal wat averij opgelopen. Verschillende deelnemers moesten de wedstrijd verlaten, zo ooi; C. de Jong, die op het moment dat zijn want brëk in een goede eerste positie lag. De achter hem varende H. de Vries en F. T. Bos hadden toen vrij spel en werden resp. eerste en tweede. Voor Joop Helder en Huib Ozinga, die resp. in de 16m2 klasse en de Flying Ju niors alle races wonnen, is er geen twij fel meer mogelijk. De hoofdprijs is reeds in hun bezit. Een opmerkelijke prestatie tenslotte leverde de Friese zeiler U. de Vries, die in twee klassen start. Hij be haalde de overwinning in de Flying Dutchmanklasse met een zeer grote voor sprong op D. Bellinga en werd vierde in de Valkenklasse. Wereldkampioene Sjoukje Dijkstra biedt haar gelukwensen aan wereld kampioen Henk van der Grift aan. Henk trad gisteren namelijk in het huwelijk met Reyka van Zijtveld, hetgeen in Breukelen gebeurde. Hij lag daar als mummie. Een hel derwit laken was van het uiterste punt je van zijn tenen tot aan de neus strak rond het lichaam van de coureur getrok ken. Over zijn hoofd, zodat de ogen nog net vrij bleven, was een handdoek ge drapeerd. „Hij lijkt wel een mummie", was het commentaar van een der nieuws gierigen, die even om het hoekje van de deur kwam kijken. De „mummie" lach te en leverde daarmee het bewijs, dat er een springlevend mens in de vermom ming stak. De renner om wie het hier gaat, is Leen van der Meulen. een van onze gegadig den voor de were'd'itH bi.i de profstayers waarom aan het eind van deze week op de Vigorellibaan in Milaan zal worden gestreden. De nieuwsgierigen waren de andere leden van de Nederlandse ploeg. Het toneel van de opvoering was een van de comfortabele kamers in het hotel An- dreola. Leen van der Meulen rijdt op zuurstof en vandaar die maskerade onder leiding van dokter Rolink en soigneur Piet Lie- bregts Zoals bekend, is Van der Meulen een aantal jaren geleden in de Olympia's Toer lelijk gevallen, waarbij hij een ernsti ge hersenschudding opliep. Een onderzoek door specialisten in Nederland heeft on langs uitgewezen, dat de Badhoevedor- „ev '^ünlijk daardoor nog al tijd gehandicapt is. Maar de specialis ten vonden het toch niet zo erg, dat zij hem een startverbod moesten opleggen. Het is de afgelopen jaren meermalen gebeurd, dat Van der Meulen midden in een wedstrijd plotseling „kwam te zitten". Dat gebeurde onder meer nog op 10 augustus bij de wedstrijden in hei Olympisch stadion in Rotterdam. En dan is Van der Meulen gewoon niet meer „los te branden", zoals dat in wieier- jargon heet. De specialisten menen nu, dat die in zinkingen kunnen worden voorkomen als Van der Meulen een zuurstof kuur onder gaat. Daarom heeft zijn vader een kost baar zuurstofapparaat gekocht, dat dins dagochtend voor het eerst door dokter Rolink werd gehanteerd. Daarna onder ging Van der Meulen een speciale massa ge en vervolgens moest hij als „mummie" vermomd blijven rusten. „Ik voel, dat het goed doet. Er komt leven in die spieren in mijn knieholte, vertelde Van der Meulen. „Man, we zul len je zo onder handen nemen, dat je hier wereldkampioen wordt", luide het antwoord van Liebregts. „Als we weten, wanneer je moet starten, ga je een paar uur van tevoren weer on het „mes", dan krijg je ook een geprepareerd bad en daarna doe je niets meer, tot de vedstrijd begint. En moet je kijken, dan 'lieg je Van der Meulen ging gerust slapen. Zoals gezegd, op 164 voor 6 sloot captain Ainsworth de innings, die bijna drieënhalf uur geduurd had (61 overs) en waarin het scoringstempo dus bijna 2,7 runs per over bedroeg. In de battingside van de Flamingo's was Gallois de voornaamste gungetter. Zijn innings van 64 not out was welis waar niet van bijzonder hoge kwaliteit maar wel enorm nuttig. In ieder geval wel beter dan die van openingsbatsman Ter Haar (19) en De Ruig (1). Van Ma nen droeg voorts nog 24 runs bij, waar na Onstein aan het einde van de dag not out bleef met een score van 15. Bat ten moesten nog: Blaisse, Trijzelaar, Maas (M), Slingenberg, Terwiel en Baak. Op enigszins officiële wijze is woensdag middag de eerste centrale training van het Nederlands elftal in het nieuwe seizoen op het sportcentrum van de KNVB in Zeist begonnen. Er was ook wel aanleiding voor epig feestelijk vertoon, immers met deze training werd het complex velden dat bij het sportcentrum behoort in gebruik geno men. Bondsvoorzitter A. L. M. Schroder, sprak hierover zijn vreugde uit en alvo rens hij met de aanmoediging tot de spe lers „jongelui en nu aan de arbeid" de uitverkorenen de prachtige grasmat op stuurde, hees hij de bondsvlag. De heer Schroder releveerde in zijn toe spraak tot de spelers en verscheidene bonds-officials dat hiermee de tweede fase van het centrum is ingegaan. Dit is niet alleen een belangrijke dag voor het Neder landse elftal maar voor ons gehele voet bal, aldus de heer Schroder, die wees op het grote belang van een sterk vertegen woordigend elftal, dat tot de Europese middenklasse behoort. De bondsvoorzitter hoopte dan ook dat de voorbereidingen van het Nederlands elftal in het sportcen trum in Zeist, hun vruchten zouden afwer pen en dat ons voetbal in aanzien zou stij gen. Bondscoach Elek Schwartz ging vervol gens met zijn discipelen de PSV-ers Roel Wiersma en Jan Renders, de laatste wegens militaire dienst, ontbraken aan de slag, om het trainingsprogramma dat twee uur duurde af te werken. Er werden lichaamsoefeningen gedaan, de ballen kwamen in het veld en tenslotte kregen twee voorhoedes de gelegenheid te opereren tegen een achterhoede met de Ajacied Tonny Pronk als centrale figuur en Van der Merwe in het doel. De eerste voorhoede bestond uit Swart, Henk Groot, Van der Linden, Prins en Keizer, waarna in de tweede opstelling, de rechtervleugel werd gevormd door Piet van der Kuil en Piet Kruyver. De uitslagen van de wedstrijden welke woensdag voor de Eng lse league zijn ge speeld, luidden: Eerste divisie: Bolton W.Burnley 22; EvertonManchester U. 31; Leicester C. Sheffield W. 33; Manchester C. Liverpool 22; Sheffield U.Fulham 20; West Bromwich A.Leyton O. 21. Tweede divisie: ChelseaScunthorpe U. 3—0; Derby C.—Stoke C. 1—1; Leeds U.— Rotherham U. 34; MiddlesbroughNew castle U. 42; Norwich C.Cardiff C. 00; Plymouth A.Preston North E. 71; SouthamptonLuton T. 22; Sunderland Charlton A. 10. Koersen op Duindigt De uitslagen van de op woensdag in Duindigt (avondmeeting) gehouden draverijen luiden: Konijnen-prijs (le afd.) (2040 meter) 1. Axel Hollandia 1.31 6; 2. Y Rosemarijn; 3. Zoon van Ju Ju; Winn 4.— pl. f 1.50 I 1.70 I 2.20 gek. 11.70 cov. 4.50. Konijnen-prijs (2e afd.) (2040 meter) 1. Zany 1.27.7; 2. Ascure: 3. Antoinette van Rehoboth; Winn. I 3.40 pl. 2.40 2.60 gek. 8.80 cov 5.40 Herten-prijs, (2000 meter) 1. Zaroline G 1.26.1; 2. Y Zella. 3 Ydolius; Winn. I 4.30 pl. t 1.70 2.80 2.70 gek 12.60 cov. 7 90 Eenden-prijs (2120 meter) 1. Zita H 1.27.1: 2. Attila; 3. Woelwater; Winn. 4.60 pl. 2. 1 2.30 I 5.80 gek. f 6.C0 cov, 6.30 Snippen-prijs, (2.100 meter) 1. William Z 1.28.8; 2 Vlieger D; 3 Marseille; Winn. 41.20 pl (2 50 1 30 1.10 gek. 13.80 cov. 2 60. Talingen-prijs, (2000 meter) 1. Urdy Mars 1.23.5; 2 Ysseimonde. 3. Wendy Hollandia; Winn. t 14.20 pl. 5.30 1.40 gek. 15.10 cov 3.30. Vossen-prijs, (2120 meter) 1. Wanda 1.25.8; 2. Xanthia S; 3. Wirma O; Winn. f 9.90 pl. f 3 t 2.60 3.50 gek. 13.60 cov. 6.70 Rennen: Hazen-prijs, (1350 meter) 1. Wlllibald I.23.7; 2 Merrioka; 3. Mingal; Winn 3.80 pl. 2.30 2.50 gek. 14.90 cov. 4.20. Voor amatrices en amateurrijders. 1 Easter Monday 2.02.3; 2. Country Girl; 3. Crusader; Winn. 13.— pl. 2.10 1.20 gek 17.60 cov 3.- Totalisatoromzet 106.072,50. Voor het internationale meestertoernooi in Amsterdam zijn woensdag de partijen voor de zevende ronde gespeeld. Tevens werd de afgebroken partij uit de vijfde ronde tussen Henneberke en Tan door eerstgenoemde zonder verder spelen ge wonnen gegeven. De uitslagen van de zevende ronde waren: Kieninger (W.-Dld.)—Donner (Ned.) remise; Langeweg (Ned.)—Rellstab (W.- Dld.) 10; Henneberke (Ned.)Dunkel blum (Belg.) 10; Kool (Ned.)Van der Berg (Ned.) remise; Heidenfeld (Z.-Afr.)— Tan (Indonesië) afgebroken; Czerniak (Is- real)Hartoch (Ned.) afgebroken. De stand is nu: 1. Donner 5 pnt.; 2. Czer niak 4Va pnt. en 1 afgebr. partij; 3. Van der Berg 4 punten en 1 afgebr. partij; 4. Kieninger 4 pnt.; 5. Tan 3 pnt. en 2 afgebr. partijen; 6. en 7. Dunkelblum én Langeweg beiden 3 punten; 8 Henneberke 2Vj punt en 2 afgebr. partijen; 9. en 10. Heidenfeld en Kool beiden 21/a punt en 1 afgebr. partij; II. Rellstab 2Va punt; 12. Hartoch Va pnt. en 2 afgebroken partijen.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 15