Nederland bezit zwemkampioen thans ook een Europees JOHAN BONTEKOE Nederlandse poloploeg kon 't tegen Joegoslavië opeens wel Zeiler De Haas viel na de start in het water, maar won toch Weinig aantrekkelijk cricket bij Free Foresters-Flamingo's Jaap Oudkerk is ongenietbaar «lip HAARLEM - BARONIE VOOR HET EERST SINDS 24 JAAR Oostduitse meisjes waren te sterk voor Nederland mm m Ondanks 4-3-zege toch uitgeschakeld voor eerste plaats Italiaan kon het niet verkroppen Herman Willemse niet te verslaan Roeititelstrijd met 400 deelnemers uit 25 landen Groepswedstrijd voor Hollanders Vijftigste match eindigde in een draw Cricket-ontmoeting op de televisie Trainingskamp Nederlands elftal Tien nummers op zaterdagmiddag J iSipiP VRIJDAG 24 AUGUSTUS 1962 15 Te snel Oorontsteking Zonder strijd m&JÊtm.mm ZONDAG 26 AUGUSTUS BREDA AANVANG 2 UUR Damen en Niesten eerste en tweede in Lommei Voetbal Johan Bontekoe. Wat een knul, wat een zwemmer.Het volgepakte Leip- ziger zwemstadion stond op zijn kop. Johan Bontekoe, een naam die op geen Europese of wereldrecordlijst voorkomt, 19-jarige student in de wis- en natuur kunde uit Heemstede, werd donderda middag Europees kampioen op 400 meter vrije slag in de nieuwe Neder landse recordtijd van 4.25.6. Met deze zege, met deze gouden Euro pese titel, de derde van Nederland na die van Ria van Velsen en Adrie Lasterie, zijn alle voorspellingen belachelijk ge maakt, zijn alle theorieën ondersteboven geschopt tot grote vreugde natuurlijk van alles wat Nederland was, maar het meest van Forbes Carlile, de Australische coach van de ploeg, de verantwoordelijke man voor de laatste voorbereidingen. Met een stralend gezicht stond Carlile na de ere- ceremonie, nadat KNAB-voorzitter Jan de Vries zijn landgenoot het goud had om gehangen en het Wilhelmus over het weer tot rust gekomen water had geklonken,, Bontekoe te masseren. „Ik wist dat Johan het kon, maar ik durfde ook niet aan goud te geloven" en tot de gelukkig glimlachende kampioen: „Je hebt je krachten schitterend verdeeld en je keerpunten waren beter dan ooit, Johan". Johan zelf zei niet veel. Dagen lang had hij naar deze strijd toegeleefd, onder grote spanning had hij zich voorbe reid en nu was de druk van hem afgeval len en was die sfeer van blijdschap, van iets te hebben bereikt waarin hij zelf niet helemaal kon geloven, over hem gekomen. Hij wees alle radio- en televisievraagge sprekken van de hand, hij was blij een maal van de fotografen en filmmensen af te zijn, maar hij wilde wel vertellen hoe hij de dreigende aanval van de Zweed Hans Rosendahl had opgevangen. „Toen wij keerden op 300 meter lag hij pal naast me, maar ik wist dat hij links ademde en dat hij me op de voorlaatste baan dus niet kon zien. Toen heb ik het tempo verhoogd om een voorsprong te nemen. Op de laat ste baan kon ik hem niet zien, maar ik verwachtte zijn eindspurt en onder water zag ik hem toen komen". En zo hadden wij het ook gezien. De Oostduitser Frank Wiegand, die de fout beging veel te snel te vertrekken met een honderd meter tijd van 60,9 sec., voor Bontekoe in 1.01.7, was snel naar de ach tergrond verdwenen, al kwam hij op de laatste 100 meter nog zo goed terug, dat hij in een nieuwe Oostduitse recordtijd, in 4.26.8, derde werd. Wiegand had voor eigen publiek even mogen laten zien wat hij mans was, maar toen begon pas het duel tussen de allergrootsten van het acht tal finalisten, het duel tussen Bontekoe en Rosendahl. De bijna 8.000 toeschouwers leefden hartstochtelijk mee. In 2.09.8 ruim een jaar geleden nog goed voor een Neder lands record op de 200 meter keerde Bontekoe halverwege de afstand met een halve lengte voorsprong op Rosendahl. En zo bleef de positie gedurende de daarop volgende 50 meter. Bontekoe gleed schijn baar zonder moeite naar het keerpunt, Ro sendahl vocht voor elke centimeter winst. Na het keerpunt kwam dan die winst en bij het voorlaatste keerpunt leek de Zweed iets eerder aan te tikken. De keerpunten van Rosendahl waren echter beduidend minder goed dan die van de Heemstede- naar en toen Johan zich van de tegelwand had afgezet, lag hij weer voor om nu met verhoogd tempo door te gaan en opnieuw een duidelijke voorsprong te nemen. Tenslotte kwam dan de laatste aanval van de Zweed, die werd opgejaagd door de fel terugkomende Wiegand. Maar de Nederlander zag het gevaar onder water en dankzij de reserves, die hu had ge spaard door de taktische verdeling van zijn krachten was hij in staat die aanval af te slaan en de gouden medaille te ver- Deze overwinning was niet belangrijker dan de successen van de meisjes, maar anders, om de eenvoudige reden, dat over winningen van Nederlandse zwemsters in internationaal verband reeds sedert bijna 40 jaar regelmatig voorkomen en dat een Europese titel voor een Nederlandse zwemmer nog maar eenmaal Kees Ho ving in 1938 op de 100 meter vrije slag vermeld is kunnen worden. Op overtuigende en volkomen verwachte wijze hebben de Oostduitse meisjes In grid Schmidt, Baerbel Göbel, Ute Noack en Heidi Pechstein de gouden medailles op de wisselslag estafette veroverd En de 4 40 1 waarmee dat gebeurde, betekende een nieuw wereld- en Europees record. Eén seconde sneller dan de onaantastbaai geachte tijd van de Amerikaanse zwem sters. Ria van Velsen en Ingrid Schmidt gaven elkaar op de rugslagbanen geen centime ter toe en nog is men het er niet over eens wie als eerste de taak aan de schoo - slagzwemster overgaf. De supersnelle Oostduitse schoolslagsprmtser en wereld recordhoudster Barbara Göbel trok onmid dellijk weg van Klenie Bimolt, die met een opkomende oorontsteking aan de start kwam; maar die zoals wij van de harde felle Groningse zijn gewend, toch een voortreffelijke race zwom met 1.21.1 als tussentijd. Ada Kok startte tegen de Oost duitse vlinderslag-favoriete Ute Noack dus met een flinke achterstand. Op dat mo ment stond de zege van de Duitse meisjes al vast, hoewel Ada met haar lange, machtige slag iets op de stijlzwemster Noack inliep. Op dat moment werd het ons eveneens duidelijk, dat Ada Kok in de vlinderslagfinale van vandaag een reële kans heeft de Europese recordhoudster te kloppen. Klenie Bimolt had het hem geleverd, Anita Lonsbrough van Groot-Brittannië schoolslag in het gevecht om het goud niet meer mee. Toen Heidi Pechstein voor de borstcrawl startte, deed Nederland eigen lijk ook al niet meer mee, want voor Ineke Tigelaar, die zich halverwege de eerste baan verslikte, was het een onmogelijke opgave om de achterstand op te halen te gen de zwemster met wie zij in de per soonlijke finale gelijk was geëindigd. Zo moest Nederland de titel, die in Boedapest in de toenmalige recordtijd van 4.52.9 was veroverd, aan Oost-Duitsland afstaan. De tijd van Nederland was zeer fraai: 4.42.9; precies tien seconden sneller dus dan in Boedapest. De tussentijden van de gouden en zilveren ploegen waren: Oost- Duitsland: Ingrid Schmidt 1.10.7; Barbara Göbbel 1.18.3; Ute Noack 1.08.6; Heidi Pechstein 1.02.6; Nederland: Ria van Vel sen 1.10.7; Kleinie Bimolt 1.21.1.; Ada Kok L.07.8; Ineke Tigelaar 1.03.3. Rob van Empel, de atletisch gebouwde schoolslagcrack uit Eist, zwom 's mor gens in de series een schitterende race. Zonder strijd ging hij in volmaakte stijl over de baan met tussentijden van 35 se conden en 1 minuut 14.0 sec. en een eind tijd van 2.35.5. precies twee seconden sneller dan het Nederlandse record van Mensonides, in Soestduinen tijdens de na tionale kampioenschappen gemaakt, een tijd die toen door Van Empel werd ge ëvenaard, en 1,9 seconde onder de tijd, waarmee de Amerikaan Mulligan in 1960 de olympische titel won. Georgi Prokopen- ko liet zich in de vierde serie door Wie- ger Mensonides kloppen in 2.37.8 tegen even goed. Marian Heemskerk plaatste 2.37.9 met tussentijden voor beide zwem- zich met 1.10.8 haar beste seizoentijd als mers van 35.2 en 1.15.2. Waarschijnlijk winnares van haar serie en als tweede weer een toepassing van de koude oorlog, achter de prachtig zwemmende Ute No- want ook Karetnikov, houder van het ack (1.10.5) in de finale. Ada Kok, die Europees record, bleef onder de tijd van zonder moeite de derde serie won in Van Empel (2.37.9). 1.11.1, gaf zich niet voor honderd procent. Mé Roffelend, door het water brengen Bontekoe's sterke armen de zege op de 400 meter vrije slag steeds dichter bij huis. Voor het eerst sedert 24 jaar bezit Nederland weer een Europees zwemkampioen. Ook de vlinderslagmeisjes deden het al Weliswaar geen gouden, maar toch weer een zilveren medaille veroverden deze vier meisjes op de 4 x 100 meter wisselslagestafette voor Nederland. Het zijn v.l.n.r.: Klenie Bimolt, Ineke Tige laar, Ria van Velsen en Ada Kok. De 4 x 100 meter vrije slag herenploeg kwam als zevende uit de series. De tijd was 3.50.8, een goede prestatie, die was opgebouwd uit de volgende tussentijden: Bert Sitters 57.9, Jan Jiskoot 57.0, Peter Vroegop 59.6 en Ronnie Kroon 56.3 Na de triomf van Johan Bontekoe is men zich in het Nederlandse kamp gaan voorbereiden op een zware nederlaag voor de waterpoloploeg tegen Joegoslavië. Het was immers onmogelijk, dat onze ploeg ook maar een schijn van kans had tegen de Joegoslaven die als favorieten voor de titel naar Leipzig waren gekomen. Maar deze donderdag was weer zo'n dag dat alles kon en in stomme verbazing hebben de duizenden zitten toekijken hoe dit zelfs schotloze Nederland van de vorige dagen als een getergde leeuw ten strijde trok om na een 4-1 voorsprong in de eerste periode ten slotte met 4-3 te winnen. Ere wie ere toekomt, de rehabilitatie was nagenoeg volledig, hoeveel fouten er ook nu weer zijn gemaakt. Het eerste speelkwart was niet minder dan een sen satie. Nog geen minuut was er gespeeld of Aalberts had al hard tussen de vertwij feld reikende doelman en de paal door geschoten. Het betekende nog niets en de Joegoslaven lachten erom. Maar die lach bestierf op hun gezicht toen de ten gere Gerrit Wormgoor ineens en zwaar ge hinderd een boogbal in de verste hoek deed ploffen. Toen Wormgoor door de Spaanse referee even later naar de kant werd verwezen en Jankovic daardoor de stand op 2-1 kon brengen, leek het keer punt te zijn gekomen. Maar nog voor de eerste periode om was had Hans Aalberts met schitterende scho ten na goed plaatsen uit het achterveld nog eens tweemaal raak geschoten. Met een tegenstander buiten het veld slaagden de Nederlanders erin de tweede periode niet in de numerieke meerderheid tot uiting te brengen. De Joegoslaven kregen zelfs een strafworp te nemen, maar Simenc zag zijn schot door Rolf Wagenaar gestopt. Wim Waalewijn twijfelde te lang toen hij alleen voor doelman Muskatirovic kwam en daarna gingen de Joegoslaven er van door om met een man minder de stand op 4-2 te brengen. In de derde speeltijd was er dat harde schot van Geutjens tegen de paal en even later was het Jankovic die uit een straf- voor te blijven en Engeland deed na de worp de achterstand kon verkleinen tot 4- 3. In de laatste speelperiode hebben de Nederlanders bijzonder taktisch gespeeld. De bal ging van hand tot hand en terwijl de minuten verstreken zagen de Joegosla ven geen kans tot doelpunten te komen. Ondanks deze goede overwinning werden onze landgenoten door een slechter doel- gemiddelde uitgeschakeld en zullen zij moeten strijden in het toernooi voor de 5e tot en met de 8e plaats. Advertentie Totoregistratiekaarten kunnen op het terrein ingeleverd worden. Nieuwe registratiekaarten zijn eveneens op het terrein verkrijgbaar. In beide gevallen zijn de kosten 1.50. De Italiaanse zwemmer Fenderico Den- De Nederlandse lange-afstandzwemmer Herman Willemse heeft opnieuw een over winning toegevoegd aan zjjn lange reeks van zegepralen. Ditmaal won hjj de mara thon over tien mjjl in het Canadese plaatsje Trois-Rivières (Quebec). De Nederlander bracht de 5000 toeschou wers in opwinding door de 70 ronden in het stedelijk zwembad af te leggen in de recordtijd van 3 uur 56 minuten 33 secon den. Hij verbeterde daarmee het oude re cord met 13 minuten 59 seconden. De Cana dees Rejean Lacoursière uit Montreal ein digde als tweede op driekwart mijl achter Willemse met een tijd van 4 uur 14 minuten en 15 seconden. De beslissing over de tweede plaats in deze wedstrijd, waaraan door tien zwem mers en zwemsters werd deelgenomen, viel pas in de laatste vijf ronden. Tot dan had den Lacoursière en de Zuidslaviër Tiki Bo- jadze elkaar geen duimbreed toegegeven. Bojade werd derde in 4 uur 15 minuten en 27 seconden. De Nederlandse zwemster Mary Kok legde beslag op de vijfde plaats in 4.25.40, bijna vijf minuten achter de als vier geëindigde Argentijn Carlos Lariera. In totaal zullen 400 deelnemers met 107 boten uit 25 landen deelnemen aan de eer ste wereldkampioenschappen roeien, die van 6 tot en met 9 september op de Rotsee bij Luzern worden gehouden. Tot de landen die voor alle klassen hebben ingeschreven behoren: Nederland, Duitsland, Denemar ken, Zwitserland en Rusland. Italië en Tsjechoslowakije komen in 6, Noorwegen, Polen, Roemenië en de Verenigde Staten in 5. België, Frankrijk, GrooJ Brittannië, Ja pan en Zweden in 4, Australië, Finland, Ca nada en Oostenrijk in 3 en Israel, Joego slavië en Hongarije in 2 klassen uit. De inschrijvingen in de verschillende klassen zien er als volgt uit: Skiff: 16 lan den; twee zonder stuurman: 16 landen; twee met stuurman: 14 landen; dubbeltwee: 13 landen; vier zonder stuurman: 16 lan den; vier met stuurman: 15 landen; achten: 16 landen. Het Friese team had op de laatste dag van de Sneekweek in de groepswedstrijd bjj de Regenbogen de kans een volko men onverwachte eindzege te boeken, maar het geluk was op de hand van nerlein kon wel huilen. Hij, de sterkste de Hollandse ploeg, waarin Leen de Wit zwemmer van Europa op de 200 meter Tol verving. Tijdens de race la- vlinderslag, die door zijn bond niet werd gen vier Friezen aan kop en het pleit afgevaardigd omdat hij verleden maand in een landenwedstrijd waterpolo niet van de partij wilde zijn omdat het water te koud was, hoorde donderdagavond door de radio, dat de Rus Valentin Kusmin de Europese titel had gewonnen in de nieuwe Europese recordtijd van 2 min. 14.2 sec. Het was allemaal teveel voor de arme Italiaan, die ongeveer op dezelfde tijd dat Kusmin de Europese titel binnenhaalde, in Marseille met een verbeten trek het water indook en met molenwiekende slagen door het water ranselde. Na 2 min. 12.6 sec. tikte hij aan en verbeterde met 1.6 sec. het record waarmee de Rus Europees kampioen werd. Is het niet om te huilen wanneer je op deze manier geen medaille wint? leek beslecht. Maar het fokkebouw van H. de Vries brak en de Friezen moes ten daardoor met een schip minder de strijd voortzetten, terwijl een kostbare derde plaats verloren was gegaan. Het was toen niet meer te verhinderen, dat de Hollanders opdrongen en de derde tot en met de zesde plaats gingen bezetten. In de Valkenklasse won J F. Klazin- ga, maar Egon Rolf v. d. Baumen, de hoofdprijswinnaar, leverde de grootste prestatie door na een te vroege start van de laatste naar de tweede plaats te varen. De laatste Regenboogwedstrijd werd op zeer fraaie wijze gewonnen door Hans v. d. Velde. G. A. Bakker (ze vende) had evenwel voldoende punten voor De vijftigste wedstrijd tussen de Fla mingo's en de Free Foresters woensdag en donderdag op het terrein van Rood en Wit in Haarlem gespeeld heeft bijzonder weinig aantrekkelijke perioden gekend. En de draw die uiteindelijk tot stand kwam (de 25ste in de serie) was eigenlijk even onbevredigend als de match zelf. Na de 164 voor 6 van de Free Foresters antwoordden de Nederlandse cricketers met 184 voor 8, waarna de Engelsen een lead van 208 kregen in de tweede innings toen zij 227 runs in de boeken brachten voor het verlies van vier wickets. Maar dat was nu juist iets te veel van het goede vcor de Flamingo's, die uiteindelijk een draw bewerkstelligden: 140 voor 7. De score Van 135 voor aan het einde van de eerste dag deed veel goeds verwachten voor wat betreft een hoge Nederlandse eerste inningsscore, maar na een uur was het gedaan met de battingside van de Fla mingo's, die niet veel terug hadden van het slowbowlen van Doggart (5 voor 48). Topscorer werd Gallois met 81. Onstein droeg 33 nuttige runs bij voor hij aan de boundary werd gevangen vlak na het slaan van een enorme zes die niet ver van de Spanjaardslaan pas op de begane grond kwam. Op 184 voor 8 vond captain Gallois het welletjes. Wie gedacht had dat de Foresters daarna in de tweede innings zo snel mogelijk een hoge score zouden proberen op te bouwen kwam bedrogen uit. Tergend langzaam ging het veelal en pas toen Wilson zijn 50 vol had ging het sneller. Eerst met Dog gart, later met Ainsworth en Bakker. Maar voor die versnelling van het tempo had eigenlijk Gallois gezorgd door het aan zetten van de Rood en Witspeler De Ruig (145), die in eerste klasse cricket nog nooit aan bowlen is toegekomen, en Trijze- laar (041) die kennelijk op bevel boogjes ging gooien. Hoe dan ook, het ging sneller en op 227 voor 4 kon worden gefloten (IjVU^pu 78, Doggart 45. Ainsworth 61, Bak ker 21 not out) waarbij de Flamingo's twee uuir.-en drie-kwartier restte voor het maken van de 209 voor de overwinning benodigde runs. Dat lukte niet. En dat was al spoedig heel duidelijk, want in de eerste over werd Gallois gebowld en in de tweede over gaf De Ruig een kans die Wilson in de slips dankbaar aanvaardde. Met Van Manen (36), Trijzelaar (16), Maas (18) en Blaisse (22) ging het wel iets beter, maar de wickets bleven toch gestaag vallen en toen Ter Haar inkwam (96 voor 6) met nog vijf kwartier te spelen ging „de deur dicht". Ter Haar en Slingenberg bleven uiteinde lijk not out met respectievelijk 30 en 20. Het totaal was toen 140 voor 7. De klok wees toen tien minuten voor zeven aan en de omstandigheden waaronder gespeeld moest worden stormachtige wind en aanhoudende regenbuien zouden zelfs voor voetbal uiterst onplezierig zijn ge weest, laat staan voor een zomersport als cricket. Zaterdag en zondag spelen de Foresters tegen het Nederlands elftal. Op beide dagen wordt er om half elf begonnen. De N.T.S. verzorgt zaterdagmiddag 25 augustus van 3 tot 4 uur een recht streekse uitzending van de internationale cricket-ontmoeting op het Haagse HCC- terrein tussen het Nederlands elftal en de Free Foresters. Frans Henrichs zal het bat ten en bowlen commentariëren. Piet Damen en Coen Niesten zorgden donderdag voor een dubbele Nederlandse overwinning in een Wegwedstrijd voor pro fessionals in het Belgische Lommei. Da men werd eerste met een tijd van 3 uur en 45 minuten over de 150 km. Niesten had een achterstand van 15 meter. Het is weer helemaal mis met Jaap Oudkerk. Een jaar geleden in Züricn, toen hij bij de wereldkampioenschappen debuteerde, liep de Oostzaner hyperner veus tot diep in de nacht op straat, bemoeide zich met niemand, 'maar dat werd hem als beginneling vergeven. Maar nu is het nog veel erger. Oudkerk die vandaag als eerste Nederlander in de baan zal komen in de kwalificatie- ritten voor de achtervolging, wordt alge meen als de nieuwe wereldkampioen ge doodverfd en deze last drukt zo zwaar op hem, dat hij nu helemaal ongeniet baar is geworden. Het heeft al enkele malen weinig gescheeld of het was tot een handgemeen met zijn ploeggenoten gekomen. Slechts de tact van Arie van Vliet heeft dit kunnen voorkomen. Maar dohderdagmiddag was ook Van Vliet, die zichzelf schertsend de kunst moeder van de ploeg noemt, op het punt om Oudkerk een draai om zijn oren te geven. Toen namelijk om 1 uur de ploeg aan tafel ging, was Oudkerk er nog niet. Van Vliet telefoneerde naar de kamer, maar kreeg geen gehoor, toen is de oud wereldkampioen zelf naar boven gegaan, waar hij Oudkerk languit op bed vond. Nog bleef Arie kalm. Even later kwam Oudkerk beneden, waar Bert Romijn op Oudkerks stoel zat. De opmerking van Piet van der Lans „Jaap, je stoel ben je kwijt," was ge noeg om Oudkerk woedend te laten uit roepen: „Dan eet ik maar niet," en hij liep weg. Men liet hem gaan en later vond soig- neur Liebrengst de Oostzaner languit lig gen op de stoep van het hotel. Toen had Arie van Vliet, die toch al heel wat heeft meegemaakt in de wielrennerij, wel even moeite om niet uit zijn moederlijke rol te vallen. Het is echter weer met een sisser afgelopen, omdat ook Van Vliet wel weet, dat Oudkerk niet zo'n kwaaie jongen is en dat hem alleen maar de zenuwen parten spelen. „Ik hoop nu maar, dat hij tijdens de wedstrijddagen in de kabine geen rare dingen doet, want dan zijn ook alle anderen op van de ze nuwen en zou Oudkerk wel eens een be hoorlijke opdoffer kunnen krijgen." aldus Van Vliet. de hoofdprijs. Cees de Haas jr. werd door een ze ge in de laatste race van de Vrijheids klasse tevens hoofdprijswinnaar. De Haas had het ongeluk direct na de start over boord te slaan. Hij kwam echter weer snel in zijn schip en vervolgde de wed strijd, die hij na fraaie strijd met Jan Romkes-De Vries won. De groepswedstrij den in de Valkenklasse, Vrijheidsklasse en Pampusklasse werden alle gewonnen door Friese teams. Verschillende Holland se zeilers waren in deze groepswedstrij den niet aan de start gekomen. Met ingang van de wedstrijd tegen Bel gië, die op 14 oktober wordt gespeeld, zal de voorbereiding van het Nederlands voet balelftal voor elke interland worden af gesloten met een verblijf van een drietal dagen in een trainingskamp. Het K.N.V.B sportcentrum in Zeist is hiervoor uitge kozen. De technische commissie van de bond heeft, in overleg met bondscoach Elek Schwartz, een schema uitgewerkt dat voorziet in een tweetal centrale trai ningen voor elke interland en een verblijf in Zeist van drie dagen. Uit praktische overwegingen is beslo ten dit nieuwe systeem pas in te voeren vlak voor de wedstrijd tegen de Bel gen. Wel zullen ook voor de ontmoeting Denemarken-Nederland van 26 september twee centrale trainingen in Zeist worden gehouden. Een aantrekkelijk plan is voorts opge zet voor de jeugdspelers van 16 tot 18 jaar. Er zal binnenkort een selectie-groep van 20 a 25 spelers worden gevormd, die dit seizoen intensief zal worden getraind. Elke maand komen de kandidaten twee volle dagen op het sportcentrum bijeen. Elek Schwartz zal zich, geassisteerd door oefenmeester Karei Kaufmann, met de voorbereiding van de jeugd belasten. Niet alleen op voetbaltechnisch gebied zullen de jeugdspelers onderricht ont vangen, er staan ook instructie-films en lessen over diverse met de sport ver bandhoudende onderwerpensport-disci- pline, voedingsleer, kennis van de anato mie op het programma. Het ligt in de bedoeling dat de jeugd tussen Kerstmis en Nieuwjaar op het K.N.V.B.-centrum een aantal dagen teza men zal komen. Koersen op Duindigt De reeks vakantie-meetings op Duindigt, waarvoor een grote belangstelling bestaat, wordt zaterdagmiddag voortgezet met een wederom tien nummers tellend program ma. De eerste koers is voor niet minder dan zeventien 2-jarigen. Favoriet hierin is stal Knijnenburg (Batonnist, Benjamin), gevolgd door Balero Prise en Bastogne. Onder de deelnemers uit de noordelijke stallen kan een verrassing schuilen. Niet minder druk bezet is de Rogge-prijs, waarin Ascure na zijn tweede plaatsen op nieuw het meeste vertrouwen zal genieten. De andere kandidaten znij Aerolite en de opkomende Zoon van Holiandia. In de tweede autostartkoers kan Zcno zich wederom laten gelden, omdat de con currentie van Woelwater en Yolige Miss niet zo bijzonder zwaar is. De snelle, maar wispelturige X Double Six is een mogelijk outsider. De tweede zege kan stal Geersen boeken met Amigo, die aan zijn veertig meter voorgift voldoende heeft om Attila en de keuze Dooyeweerd achter zich te laten. Outsider is Aleid Williams. In het leerlingennummer kan de goede Xon Messidor zijn opkomende klasse be wijzen met een zege over Zibello Hanover K en IJsloper, waarbij de outsidersrol is toebedeeld aan Zus van Spencer. In het nummer voor klassepaarden is een bijzonder hard gevecht te verwachten tussen het trio Uranus, Vlieger D en V'isuil S. Het is te verwachten dat de on fortuinlijke Uranus hierin eindelijk eens een zege zal kunnen boeken. Voor Wilfield, die twee keer achtereen in het gezicht van de haven strandde, ligt nu in de Duiven- prijs een eerste kans, die slechts bedreigd wordt door Ybert D en Wanda v. Gonny. Outsider is Wilster S. Voor de 2-jarige volbloeds staat de semi- klassieke Toekomst-prijs als hoofdmenu op het programma. Dit nummer zal ver moedelijk worden gesplitst in een afdeling voor hengsten en merriën. Bij de hengsten kan Patalon winnen van Mister Wilfred en Ulysses. In de sectie voor het zwakke geslacht heeft Ariadne de beste kans, vóór Georgia Brown. Wordt het nummer niet gesplitst dan zullen de genoemde hengsten de toon aangeven. In de bescheiden slot- handicap kan Crusader als eerste eindigen, vóór Solita en Sorella.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 15