,ESSO Lybia" gedoopt en daarna overgedragen Verolme leverde grootste in Europa gebouwde schip Hifif vêigêim SUNIL HALEN! Rotterdam vaart financieel in dikke mist, zegt wethouder Snup, Swop en Sijpie gaan op vacantie! Drie ministers jubileren SCHOOLKLEDING AGENDA nieuwe collectie bankstellen 't binnenhuis en Pmö© Burgemeester H. Witte in Philadelphia Mr. Cals, mrhuns en profZijlstra op 2 september 10 jaar in functie Opklaringen GRETHA DE BRUIJN „voor beter wonen" VRIJDAG 24 AUGUSTUS 1962 met 10% KORTING Grote dijk overgedragen NEDERLANDS MEEST GEBRUIKTE WASMIDDEL Kort nieuws Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk Heemskerk t 26. „Je bent altijd zo trots op je grote kracht, Pingo, nu kun je eens tonen wat je waard bentEééen trek.... II Treèeek.Treèeek. Boem.Peng!!! „Er bestaat toch geen tweede zo als jij, lieve Folie, altijd heb je verrassingen en grapjes voor onsl" Burger-wieders s Op Verolme's werf op Rozenburg is het grootste schip, dat ooit in Europa is gebouwd, gedoopt. De 90.000 tons supertanker „Esso Libya" gaat de vloot van de Standard Oil Company (New Jersey) versterken. Wel brak de 6/2 liter champagne bevattende fles de eerste maal niet maar de tweede maal maakte de doopster, de Amerikaanse mevrouw M. J. Rathbone (echtgenote van de pre sident-directeur van de Standard Oil Company) geen fout. Het feest kreeg extra luister door de aanwezigheid van het Noorse opleidings schip „Sörlandet", een van de deelnemers aan de „Tall ships-race". De doop ge schiedde van de boeg van het krachtige zeilschip. Met de „Esso Libya" levert Verolme het tweede schip af van de order van 150 miljoen gulden. Het eerste schip, de 78.000 tons „Esso Hampshire", is al enige tijd geleden aan de Esso afgeleverd. Nummer drie, de „Esso Den Haag", is in aanbouw. De heer C. Verolme zei een onwrikbaar vertrouwen te hebben in de toekomst van de scheepsbouw: „Er zullen steeds meer en steeds grotere schepen worden ge bouwd". De verheugde scheepsbouwer me moreerde dat het precies tien jaar gele den was dat hij zijn eerste schip afleverde: een vrachtvaarder van 1500 ton. De „Es so Libya" is zestig keer zo groot De president-directeur van de vloot van de Standard Oil Company, de heer J. M. B. Howard, wees er op dat de „Esso Libya" onder andere olietransporten gaat verzorgen van de Perzische golf naar Westeuropese havens en daarbij geregeld Rotterdam gal aandoen. Aan het feest rondom de „Esso Libya" was een bijzondere gebeurtenis verbon den: een telexgesprek via telstar, waar door een bericht over de Nederlandse scheepsbouw zelfs door de ruimte ging. Vanuit hotel Wittebrug in Den Haag wer den groeten en felicitaties gezonden onder Advertentie VERPLICHT VOORGESCHREVEN (uitgezonderd schoenen) SPORTMAGAZIJN Twgnderslaan 7 - Haarlem - Tel. 15116 Ruime parkeergelegenheid anderen aan de president-directeur van de Standard Oil Company, de heer Rathbone, die door ziekte verhinderd was de doop en overdracht van het superschip bij te wo nen. Aan de Wilhelminakade te Rotterdam heeft de Rotterdamse Droogdok Maat schappij het ruim 10.000 ton metende m.s. „Grotedijk" overgedragen aan de directie van de Holland-Amerikalijn. De heer J. W. Brand, directielid van de H.A.L., zei dat de verdere nieuwbouwplan- nen in verband met de ongunstige positie, waarin de scheepvaart op het ogenblik verkeert, nog geen vaste vormen hebben aangenomen. Hij geloofde echter wel dat „het eeuwige optimisme van de reder" gerechtvaardigd is. De „Grotedijk" is het derde schip in de zogenaamde G-klasse van de H.A.L. Al in de vaart zijn de „Gaasterdijk" en de „Grebbedijk", die in oktober 1960 en in juli van dit jaar werden overgedragen. Men verwacht dat het vierdq schip in de ze serie, de „Gorredijk", die in aanbouw is bij Wilton Fyenoord, aan het eind van dit jaar opgeleverd zal worden. De „Grotedijk" heeft een lengte van 162,88 meter, een breedte van 20.55 me ter en een holte van 12,35 meter. Het schip kan onder meer consumptieolie en andere vloeibare lading in vier tanks van ieder 686 m3 vervoeren. Tevens is de ruimte ingericht voor het vervoer van koel- en vrieslading. Burgemeester H. B. J. Witte van Eind- hoeven heeft tijdens de reünie van de 101ste airborne division in Philadelphia de veteranen van het Amerikaanse leger zijn dankbetuigd. De burgemeester sprak vanaf een groot beeld van een muilezel dat in de hal van het Benjamin Franklin-hotel staat opge steld ter gelegenheid van de reünie. Bernie Palitz, voorzitter van de afde ling New York van de reunistenvereni- ging zei: „Van alle volkeren, die wij in Europa hebben bevrijd, houd ik het meest van de Nederlanders. De Nederlanders hebben ons nooit vergeten. Zij zijn al die jaren in contact gebleven met honderden mannen van onze divisie". Advertentie De Rotterdamse wethouder van finan ciën, mejuffrouw J. Zeelenberg, heeft als toelichting op een geleidebrief van de begroting 1963, die sluitend is, duide lijke critiek geuit op het beleid van de regering. „Het teken waarin deze overigens slui tende begroting staat is een teken van on wetendheid en voorlopigheid" zei mejuf frouw Zeelenberg. „Het is het tweede jaar na het tot stand komen van de wet voor de financiële verhoudingen, maar er zijn nog zoveel punten niet opgelost en zoveel knopen niet doorgehakt, zoveel vragen niet beantwoord, dat wij in een dikke mist varen waarbij geen radar ons hulp kan bieden". De nieuwe tanker „Esso Lybia" en het bpMdirtdsschip „Bbrttndèï". Val overleefd. De 37-jarige Amster damse dakbedekker L. Berkman heeft een val van zeven meter overleefd, tóen hij door een asbest-cementenplaat van een loods viel. Met een gebroken linkerarm is hij naar het ziekenhuis vervoerd. c Ned. Herv. kerk, Zandvoort, vandaag 20.30 u.: Concert door N.Ph.O. m.m.v. Ed. Biele. Openluchttheater Bloemendaal, zaterdag 20.15 u.: Nederlands Dans Theater. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Mar co Polo", 18 j. Frans Hals, 14, 19 en 21.15 u.: „De snert- ïinlHflflf" a 1 Lido, 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Mr. Vlub- ber", a.l. Zaterdag 23.30 u.: „Hier is Lemmy Caution", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Bathing Beau ty", 14 j. Minerva, 14.30 u.: „Tarzan in New York", a.l.; vandaag 20.15 en zaterdag 19 en 21.15 u.: „Afspraakje in september", a.l. Rembrandt, 10.30 u.: „De wereld der dieren", a.l.; 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „La belle Américaine", a.l. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „De prairie- duivel met het litteken", 14 j. Studio, 10.30 u.: „Dik Trom", a.l.; 14.15, 19 en 21.15 u.: „Tout l'or du monde", a.l. Monopole (Zandvoort), 14.30 u.: „Robur de veroveraar", a.l.; 19 en 21.30 u.: „Die Fledermaus", a.l. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Groot Heiligland 62), Frans Halstentoonstelling, 10-17 en 20.30- 22.30 u.; zondag 13-17 u. Tot 30 september. Vishal (Grote Markt): Expositie van een keuze uit het moderne kunstbezit van de gemeente Haarlem, 10-17 u.; zondag 13-17 u. Tot 30 september. Museum „Het Huis Van Looy" (Kleine Houtweg): Expositie van een keuzé uit het oude bezit van het Frans Halsmuseum, 10-17 u.; zondag 13-17 u. Tot 30 september. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Tentoonstelling van schilderijen en tekeningen van Marie Noothoven van Goor, 9-17 en 18-20 u., tot 18 september. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein): Gedurende de maand augus tus expositie van tekeningen en aquarellen van Poppe Damave, 10-22 u. Dagelijks klassiek grammofoonplatenconcert van 21- 22 u.: Haydn en Mozart. Teylers Museum (Spaarne 16): Tekenin gen Hollandse, Italiaanse en Franse school. Dagelijks van 11-17 u., eerste zondag van de maand 13-17 u. DIVERSEN Muziektent Raadhuisplein (Zandvoort), zaterdag 20.30 u.: Concert. Vleeshal, iedere dag 14.30 u.: Poppen theater Merlijn. Waaggebouw (hoek Spaame-Damstraat) Taveerne met zang door Cobi Schreyer en poppenspel door „Merlijn". Iedere avond van 20-1 u. (behalve maandag). Café-chantant „Adam en Eva" (Raam- vest 5): Iedere avond van 20 u. af: Cabaret. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vandaag). VRIJDAG 24 AUGUSTUS City, 20 u.: „Eén voor allen, allen voor één". Rex, 20 u.: „Mr. Vlubber, de vliegende schoolmeester". ZATERDA- 25 AUGUSTUS City, 19 en 21.15 u.: „Eén voor allen, allen voor één". Rex, 20 u.: „Mr. Vlubber, de vliegende schoolmeester". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. VRIJDAG 24 AUGUSTUS „En Kennemer Theater, 19 en 21.15 eeuwig zingen de bossen". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Maciste contra Maciste". W.B. Theater, 20 u.: „Zorro". ZATERDAG 25 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „En eeuwig zingen de bossen"; 23.30 u.: „Mai- tresse". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Maciste contra Maciste". W.B. Theater, 20 u.: „Zorro". VRIJDAG 24 AUGUSTUS Marquette-theater: Geen voorstelling. ZATERDAG 25 AUGUSTUS Marquette-theater, 20 u.: „Eddy op leven en dood". ,rtst Advertentie zojuist ontvangen diverse uitvoering en prijsklasse ziet de etalages en onze toonzalen 1e en 2e etage julianapark 58 - 62, bij Soenda- plein - haarlem-n. tel. 54530 57713 Zij meende dat door het ontbreken van duidelijke richtlijnen uit Den Haag een groot stuk voorlopigheid met veel onzeker heid bestaat. Men is er in geslaagd beneden de vier honderd miljoen te blijven voor de gewo ne dienst. De kapitaalsuitgaven zijn terug gelopen tot ver beneden de drie honderd miljoen. Dit komt doordat enkele grote werken zijn voltooid en enkele nieuwe grote werken nog niet „op stoom" zijn ge komen. Ook de afnemende woningwet- bouw remt de kapitaaluitgaven. De lopende schuld is echter weer aan het stijgen want de regering maakt de mogelijkheid van het opnemen van leningen op de kapitaalmarkt niet goedkoper. Relatief is de positie van de gemeente dan ook achteruit gegaan. De kraan bij het rijk laat de geldstroom niet zo vlot meer door, noch voor de gewone noch voor de kapitaaldienst, zo meent mejuf frouw Zeelenbéerg. Sluitende begroting De begroting voor Rotterdam voor 1963 sluit wat betreft de gewone inkomsten en uitgaven met een totaal van f 396.718.873,- welk resultaat met meer moeite dan vori ge jaren is bereikt omdat na de interne voorzieningen aanvankelijk een nadelig saldo van ruim 22 miljoen gulden werd genoteerd. Dit vond voornamelijk zijn oor zaak in de getroffen salarismaatregelen die een verhoging van zeker 1514 mil joen gulden voor 1963 aan personeelsuit gaven deden ramen. De Verhoging van het uitkeringspercenta ge van de algemene uitkering van het ge meentefonds tot 103 Vt is zo leest men in de geleidebrief op de begroting 1963 ten enenmale onvoldoende om het norma le accres van uitgaven op te vangen. Aan genomen is dat het rijk 11 miljoen van de 15 '/j miljoen gestegen salariskosten zal compenseren. De rest van het tekort van 22 miljoen is gecompenseerd door opne ming van rente van eigen kapitaal (7,6 miljoen) en opoffering van de zogenaam de drie miljoen post, waaruit kleinere niet direckt rendabele uitgaven ineens plach ten te worden afgeschreven. Inmiddels blijkt uit de cijfers dat de uitgaven en inkomsten ruim 40 miljoen hoger zullen zijn dan in 1962. Het tekort vaii de géWféfehttelIjke bedrijven is ge'Ste- gen tot 14 'lk miljoen. Het aantal vacatures bij gemeentelijke diensten en bedrijven bedraagt thans 2000. De helft hiervan bestreft ongeschoolden. Minder bouwarbeiders Het gemiddelde aantal bouwarbeiders, werkzaam in de gebouwensector te Rot terdam, is met 10 pet. afgenomen, terwijl het gemiddelde in het land juist een stij ging vertoont. De afbrokkeling van het Rotterdamse arbeidspotentieel is een aan gelegenheid van grote zorg. De kostenverdeling voor de bouw van een spoorwegtunnel en een tweede Maas tunnel voor het verkeer, de Willemstunnel, zal aan het eind van het jaar bekend wor den gemaakt. De verwachting is dat in ok tober 1965 het Rotterdams concertgebouw zal kunnen worden geopend, in 1963 hoopt het college van R. en W. in samenwer king met de directie van het Nieuw Rot terdams Toneel weer het kunstfestival voor de werkende jeugd te kunnen doen houden. Havenbedrijf In de geleidebrief wordt onder het hoofd „havenbedrijf" opgemerkt: „het gevaar is allerminst denkbeeldig dat de verdere ontwikkeling van Europoort stagnatie 2829. Toen ze zover waren, dat de tent in orde was, legde Sijpie met 'n meelij wekkend gezicht z'n handen op z'n maag. Oei ik rammel van de honger! klaagde de dikzak. Ik ook wel 'n beetje, lachte Snup. Maar daar is wel wat aan te doen: we hebben brood in dat trommeltje! En even later hapte Sijpie gretig in een lekkere, dikke boterham.. gaat ondervinden, doordat gegadigden voor deze terreinen niet geholpen zullen kunnen worden omdat de terreinen niet op tijd beschikbaar zijn. Wij achten zulk een stagnatie niet in het nationale belang noch in dat van de gemeente. Verwacht mag worden dat de eerste be drijven zich in 1965, of wellicht iets eer der, aan de derde Eemhaven zullen kun nen vestigen". Uit een bijgevoegde grafiek blijkt dat in 1961 door de Duitse havens 72,3 miljoen ton werd behandeld, door de Belgische havens 41,3 miljoen ton, door de Franse havens 76,1 miljoen ton, door de Italiaan se haven 68,8 miljoen ton terwijl de Ne derlandse havens in totaal 106,6 miljoen ton verwerkten, waarvan Rotterdam 90,1 miljoen ton voor zijn rekening nam. Bezoek aan oorlogsgraven. Van 7 tot 11 september zullen 100 familieleden van gesneuvelde Britse militairen de gasten zijn van het Nederlands Oorlogsgraven- comité. Zij zullen logeren bij Nederlandse gezinnen in Nijmegen en Groesbeek. Zon dagmiddag 9 september wordt op de be graafplaats Reichswald een herdenkings dienst gehouden. Kerk in Brazilië. De Nederlandse Protestantse Kerk en de Zwitserse gemeen te in Sao Paulo in Brazilië hebben beslo ten om samen een kleine kerk met 150 tot 200 zitplaatsen te bouwen. De Engelse kerk in Sao Paulo, waar men tien jaar gastvrij heid heeft genoten, is afgebroken. Vreemd gedrag. De politie van Bur gos (Spanje) heeft twee Nederlanders aan gehouden toen zij een onderzoek instelde naar hun vreemde gedrag in de vroege ochtenduren. Zij drongen een gesloten park binnen, reden met hun auto een politie man en een andere man omver en weiger den zich te laten onderwerpen aan de bloedproef. Duo. De rijkspolitie te Vries (Dr.) heeft een 47-jarige Zwollenaar gearres teerd, die heeft bekend samen met zijn nog voortvluchtige zoon tal van inbraken in Drente te hebben gepleegd. De vader ver telde het buitgemaakte geld met zijn zoon in vermaakcentra in Amsterdam te hebben opgemaakt. (Van onze parlementaire redacteur) De ministers Luns, Cals en Zijlstra vieren 2 september een niet-alledaags jubileum. Zij zullen dan tien jaar achter een hun ambt hebben vervuld. Van de jubilarissen heeft alleen mr. Cals al die tfen jaar aan het hoofd van hetzelfde departement gestaan, dat van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen. Mr. Luns stond aanvankelijk niet aan het hoofd van een departement: hij trad op 2 sep tember 1952 toe tot het derde kabinet- Drees als minister zonder portefeuille. Wel zetelde hij op Buitenlandse Zaken, maar de „echte" minister was mr. Beyen. Deze merkwaardige tweeling toestand duurde tot 1956, toen mr. Luns alleen de portefeuille van Buitenlandse Zaken ging beheren, na de vorming van het vierde en laatste kabinet-Drees. Prof. Zijlstra trad in 1952 hij was toen pas 34 jaar als minister van Economische Zaken op. Zeven jaar later, toen het kabinet-De Quay werd £ëfófhYêefd; \>èïWi.«ëld'e hij flézé' j)ö¥fé"' feuille voor die van Financiën. I F-.,nr— Sinds de bevrijding zijn in ons land acht kabinetten opgetreden. De gemiddelde le vensduur per kabinet is dus iets meer dan twee jaar, maar de politieke levensduur van verscheidene bewindslieden afzonderlij- is echter aanzienlijk langer geweest, door dat zij van het ene kabinet in het andere overgingen. Het genoemde drietal is daar een voorbeeld van. Toch spannen zij niet de kroon. In de na-oorlogse periode hield dr. Drees het 13V2 jaar uit, waarvan drie jaar als minister van Sociale Zaken en de overige tijd als minister-president. Dr. Mansholt bracht het destijds tot een 12(4- jarig ministerschap van Landbouw. Niet iedereen vindt zulke langdurige ministerschappen een gelukkig verschijnsel Prof. Oud heeft wel eens de draak gesto ken met „koperen ministersjubilea". Meer variatie op de diverse departementen acht te hij en hi] niet alleen wenselijk. Enkele departementen, met name Justitie, hebben sinds 1945 wel aan deze wens naar afwisseling voldaan. Bij Justitie heeft men in de afgelopen zeventien jaar niet min der dan negen bewindslieden gehad. De gemiddelde ambtsduur was dus nog niet eens twee jaar. Het ministerschap is een wisselvallige en onzekere bezigheid; sommigen zijn van de ene dag op de andere minister geworden, andere zijn van de ene dag op de andere afgetreden. Het is evenwel waarschijnlijk dat de heren Luns, Cals en Zijlstra, de drie jubilarissen hun tijd tot de verkie zingen in 1963 nog wel zullen „uitdienen Of zij zullen terugkeren in een volgend kabinet moet nog worden afgewacht. Mis schien verwisselt mr. Cals het departe ment van O. K. en W. voor het fractie- derschap van de K.V.P. Misschien ver huist prof. Zijlstra van Financiën naar de Kamerbankjes als A.R.-fractieleider. Voor mr. Luns kan er ook wel een aan leiding zijn om van Buitenlandse Zaken afscheid te nemen. Het heeft er trouwens even op geleken dat minister Luns zijn tiende ambtelijke verjaardag niet zou vie ren. Hij heeft, zoals hij zelf heeft onthuld, deze maand een ogenblik overwogen af te treden wegens het verloop van de kwestie-Nieuw-Guinea. Ook minister Cals zou zijn jubileum niet gevierd hebben als de Tweede Kamer de Mammoetwet, het wetsontwerp op het voortgezet onderwijs, had verworpen. Maa de bewindsman kwam als overwinnar uit het strijdperk tevoorschijn. Prof. Zijlstra heeft vorig jaar novem ber nog even met de portefeuille moeten zwaaien bij de behandeling van enige be- lastingontwerpen. Maar ook hij kon blij ven zitten, want hij kreeg zijn zin. Alle drie jubilarissen zijn nog jong. Mr. Luns is 51 jaar, mr. Cals is 48 en prof. Zijlstra is 44 jaar. Prof. Zijlstra en mr. Luns zijn één dag na elkaar jarig, namelijk op 27 en 28 augustus. Dat de gemeente Heerjansdam met een tekort aan personeel te kampen heeft, blijkt duidelijk als men de plant soenen ziet, waar de trottoir nog maat nauwelijks van de grasstroken zijn te onderscheiden. Hoewel de gemeente werklieden al het mogelijke doen een vrije zaterdag schiet er voor hen vrijwel nooit over is het hun onmogelijk de snelle onkruidaanwas voor te blijven. De burgemeester van Heerjansdam heeft nu een beroep op de ingezetenen gedaan om woensdag vrijwillig met vereende krachten het onkruid uit de trottoirs en plantsoenen te verwijderen. De vrijwilligers moeten zelf voor gereedschap en werkkleding zorgen, maar na afloop biedt de gemeente hun een consumptie naar keuze aan. Een randstoring van een depressie bij Schotland heeft de afgelopen nacht in onze omgeving stormachtige winden ver oorzaakt. Deze voerden bijzondere zachte lucht aan, zodat de temperatuur in ons land in de afgelopen nacht tijdelijk tot 17 a 19 graden steeg. Vooral in het noor den en midden van het land viel veel regen, op vele plaatsen 10 tot 15 mm. Ondertussen trekt de depressie bij Schot land in oostelijke richting verder. Zij ver oorzaakt in Nederland morgen westelijke wind met opklaringen maar ook enkele buien. Het koele weer houdt aan. WEERRAPPORTEN Maximum -temperaturen M C B binnen- en buitenland. tj t: d P1 C Neerslag laatste 24 uur. S5 g -* t 4) SE C cS Den Helder regen w 18 13 Ypenburg geheel bew wzw 18 12 Vlissingen motregen zw 18 2 Eelde regen wzw 18 14 De Bilt geheel bew wzw 18 12 Twente regen wzw 17 13 Eindhoven regen zw 18 2 Zd-Limburg regen zw 18 2 Helsinki mist windst. 18 0,3 Stockholm half bew. z 17 0 Oslo regen zo 17 9 Kopenhagen regen zzw 17 11 Aberdeen zwaar bew wzw 14 1 Londen regen w 17 3 Amsterdam regen wzw 19 10 Brussel regen zw 18 0,3 Luxemburg zwaar bew wzw 20 0 Parijs onbewolkt zzw 24 0 Bordeaux onbewolkt windst. 24 0 Grenoble licht bew. windst. 26 0 Nice licht bew n 27 0 Berlijn regen zw 18 6 Frankfort zwaar bew zw 23 0 München geheel bew. zzw 24 0 Zürich zwaar bew windst. 23 0 Genève zwaar bew windst. 27 0 Loearno licht bew. windst. 26 0 Wenen zwaar bew zw 25 0 Innsbruck zwaar bew windst. 26 0 Belgrado half bew. windst. 27 0 Athene onbewolkt n 30 0 Rome onbewolkt windst. 32 0 Ajaccio onbewolkl no 27 0 Madrid onbewolkt windst. 35 0 Mallorca onbewolkt windst. 28 0 Lissabon onbewolkt nnw 33 0 Zaterdag 25 augustus Zon op 5.39 uur, onder 19.45 uur. Maan op 0.49 uur, onder 17.10 uur. Maanstanden 30 augustus 4.09 uui nieuwe maan Hoog en I ,v„|pr <n 1 f~Mjiden Vrijdag 24 augustus Hoog water 10.39 en 23.20 uur. Laag water 5.53 en 18.24 uur. Zaterdag 25 augustus Hoog water 12.08 en uur. Laag water 7.17 en 19.55 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 2