Nieuw notariskantoorgebouw gaat „Meershoefvervangen VELO SPORT IN DE IJMOND Zij heeft Ilmuiden lief E °orra,!2 AUTOMAAT Circus Bas Reclamezender in Gary VIJFTIG JAAR SAMEN DIEREN MET VAKANTIE PH. DE KONING Eerste steen werd vanmorgen gelegd UTS in Santpoort voorgesteld Medische verzorging tijdens het weekeinde VRIJDAG 24 AUGUSTUS 1962 15.90 en 19.75 KENNEMERLAAN 24 en tèch THUIS 100% SERVICE Stichting Nutsspaarbank de gemeente Velsen Kerkelijk nieuws BURGERLIJKE STAND HEEMSKERK WEEKABONNEMENTEN - - Hedenmorgen heeft Patrick William Boerlage, jongste zoon van notaris W. Boerlage in IJmuiden, de eerste steen ge legd voor een nieuw Notariskantoorgebouw en twee woonhuizen, ter vervanging van „Meershoef" aan de Meervlietstraat 4, dat in verband met de verbreding van het Noordzeeknalaal waarschijnlijk al vol gend jaar zal worden gesloopt. Het nieuwe notariskantoorgebouw en de woonhuizen, die bij het nieuwe pontplein komen, zijn ontworpen door de architect A. Brandt. De uitvoering geschiedt door het Bouwbedrijf P. Zwart te IJmuiden. In de geschiedenis van het notariaat in Velsen komt de naam Boerlage voor het eerst in 1870 voor. Notariaat in Velsen Als eerste notaris in Velsen werd in 1625 benoemd de heer J. H. van Deven ter. Deze fungeerde tot 1643. Eerst in 1719 werd weer een notaris in Velsen aange steld; dit was A. van Kalker, die het no tariaat tot 1759 uitoefende. Na een nieuwe notariaatloze periode werd in 1812 M. H. Ogelwight benoemd, die tot 1836 in func tie was. In 1819 werd een tweede notaris aangesteld, namelijk C. Schreuder. Tot 1870 bleef deze in functie. Als diens opvolger werd de eerste Boer lage benoemd. Deze was in, 1867 notaris geworden in Leimuiden en verkreeg in 1871 overplaatsing naar Velsen. Hij betrok het oude notarishuis aan de Meervlietstraat no. 58, waarin thans een fouragehandel gevestigd is en waarin jarenlang de druk kerij en boekhandel van J. P. Nauta werd uitgeoefend. Meerzicht en Meershoef In de tachtiger jaren liet notaris W. Boerlage het huis „Meerzicht" bouwen, ge legen aan de Wijkerstraatweg te Wijker- oog. Hij oefende daar zijn notariaat uit tot 1903, in welk jaar hij zich terugtrok en zijn zoon G. D. Boerlage, die hem als notaris opvolgde, zich met zijn gezin en kantoor in het pand „Meerzicht" ves tigde. In 1908 liet deze op de fundamenten van het afgebrande hotel „Appeldoorn" het tegenwoordige „Meershoef" bouwen, ge legen aan de Meervlietstraat 4, toen nog gescheiden van het Noordzeekanaal door de Stationsweg en het ten Noorden daar van gelegen postkantoor. Het in die tijd bestaande postkantoor werd omstreeks 1910 afgebroken en vervangen door een geheel nieuw gebouw. Dit viel in de eerste na oorlogse jaren, als eerste offer van de beoogde verbredingen van het Noordzee kanaal, in slopershanden. De kanaaloever werd dreigend voor het notariskantoor in zuidelijke richting verlegd. Inmiddels was in 1940 notaris G. D. Boer lage overleden en werd in 1941 diens zoon W. Boerlage als zijn opvolger aan- 'Advertent ie gesteld. Deze handhaafde de plaats van het kantoor, doch ging het pand „Meers hoef" niet zelf bewonen. In oorlogstijd moest het kantoor eerst tijdelijk worden overgebracht naar een pand in de Hoofd straat te Santpoort en daarna nog weer naar de Laurillardlaan aldaar. In juni 1945 diende het pand Meervliet straat tijdelijk als onderdak voor de P.O.D. Enige maanden daarna kon het no tariskantoor daarin terugkeren. In novem ber 1960 werd het pand voor onteigening aangewezen en te verwachten is, dat in 1963 de sloping daarvan zal geschieden. Drie notariskantoren Volledigheidshalve dient nog gememo reerd, dat in 1912 wederom een tweede notariële standplaats in de gemeente Vel sen werd ingesteld, die aanvankelijk werd vervuld door W. A. Dolleman, eerder can- didaat-notaris ten kantore van achtereen volgens de notarissen W. Boerlage en G. D. Boerlage en thans, sinds 1956 door mr. O. A. van der Meer, kantoorhoudende aan de Kanaalstraat 244 te IJmuiden. In 1931 werd een derde standplaats ingesteld, sindsdien nog steeds vervuld door J. H. A. M. Anten, kantoorhoudende aan De Genestetlaan 11, te Driehuis. Advertentie Met PHILIPS TELEVISIE gezellige avonden Ook voor het allerlaatste sportnieuws PHILIPS-DEALER Trompstraat 68 - Telefoon 5198 Advertentie Spaarzaamheid is wijs beleid Mobilisatie. Jonge mensen uit de gehele wereld hebben een actie opgezet onder de naam „operatie mobilisatie" met de be doeling het evangelie te brengen onder alle mensen door in 77 landen 25 miljoen fol ders te verspreiden met de boodschap van de bijbel. Van zaterdag 25 tot maandag 27 augustus zal een team met behulp van de jeugd in Amsterdam en Rotterdam 320.000 folders huis aan huis verspreiden. Zaterdagavond zal in de koepelkerk te Amsterdam een grote interkerkelijke jeugdbijeenkomst worden gehouden in het raam van deze actie. Congres. De afdeling Nederland van het Internationaal Reformatorisch Verbond (gereformeerd) houdt van 29 tot 31 augus tus in het conferentieoord „De Blije We- relt" te Lunteren een congres met als thema „De gemeente van Jezus Christus tussen gisteren en morgen". GEBOREN: Anja, d. van J. P. W. Leen hoven en van H. G. Hoogerman te Bever wijk; Matheus, z. van J. Niesten en van J. J. Scheerman te Beverwijk; Jacqueline L., d. van H. Wintger en van C. Bakker, te Wijk aan Zee; Cornelia E. M„ d. van C. Niesten en van M. H. van Egmond; Hen- ricus J. Th., z. van A. A. M. van Balgooy en van C. C. Peiger; Nico R., z. van J. J. Vuur- boom en van H. Kras; Albert, z. van J. W. Bakker en van G. A. Kruize; Dominicus, z. van A. L. A. Eenkhoorn en van G. Stijn- man; Nicolaas A., z. van J. Passchier en van A. Kooistra; Loete M., z. van J. Land man en van J. Laming te Beverwijk; Jaco bus P., z. van P. J. Bruin en van E. M. Durge; Terttu M., d. van E. Tijdeman en van R. M. Rajale te Beverwijk; Joannes, J„ z., en Helma M„ d. van C. L. Groenland en van A. H. Schotvanger; Jacoba G. M., d. van J. van Hooff en van Th. J. Welboren; Karin D., d. van R. van der Molen en van E. Vooren; Jacobus S. z. van A. P. Bakker en van H. C. S. Röser te Wijk aan Zee. ONDERTROUWD: J. Werkman en A. Wolfswinkel. GETROUWD: P. W. den Herder te Be verwijk en B. Bras; P. Heidinga te Amster dam en E. C. Spijker. OVERLEDEN: G. P. van Egmond, oud 80 jaar, geh. met G. H. Pirovano. In april van dit jaar besloot de gemeen teraad van Velsen deel te nemen in de Stichting-in-oprichting, genaamd „Stich ting voor het uitgebreid technisch onder wijs, op basis van samenwerking, in de IJmond en het Haarlemse gebied". Ook de raden der gemeenten Haarlem en Heemskerk hebben in aansluiting hier op besloten in genoemd lichaam te par ticiperen. Het bestuur van de inmiddels gevorm de stichting heeft zich thans schriftelijk tot de gemeenteraad van Velsen gewend met het verzoek, de oprichting en in standhouding van een u.t.s., op basis van samenwerking, te Santpoort nodig te ver klaren. Op grond van het genoemde artikel is omtrent de oprichting van deze school het oordeel gevraagd van een vijftal or ganisaties van werkgevers en werkne mers. Vier van deze instanties zijn van gevoelen, dat de stichting van de u.t.s. aanbeveling verdient en één acht de op richting van een dergelijke school niet no dig. Uit de uitvoerige besprekingen, welke in de raad van Velsen aan deze materie is gewijd, is reeds voldoende het grote onderwijsbelang, dat aan het in het le ven roepen van de onderhavige school ten grondslag ligt, naar voren gekomen, zo menen B. en W., die de raad thans voorstellen de oprichting en instandhou ding van bedoelde onderwijsinrichting no dig te verklaren, zulks door vaststelling van het besluit, dat in ontwerp wordt aan geboden. Voetbal VSV-bestuur. Het bestuur van VSV heeft zich als volgt geconstitueerd: W. A. de Bruyn, voorzitter; W. F. Veldmeyer, secre taris; P. H. Kockx, penningmeester; W. J. Riesenkamp, tweede voorzitter; P. A. de Nijs, tweede secretaris; T. v. Niftrick, tweede penningmeester; J. Warmenhoven (amateurs); J. P. v. d. Gragt (jeugd) en W. van Gelder (clubblad), commissarissen. Veteranen. Zondag speelt een Velsen- veteranenelftal vóór de aanvang van de wedstrijd VelsenVIOS tegen een HBC- veteranenteam. De Velsenaren komen als volgt uit: De Graaf; Kees Tromp en Nijs- sen; Zuurbier, Arie Schoorl en Wijker; Gerrits, T. Tromp, Jan Bakkum, Kalden- bach en Donker. Kennemers naar Aalsmeer. Zondag gaan de Kennemers naar Aalsmeer om daar hun beker te verdedigen die zij vorig jaar ge wonnen hebben. Er zullen twee wedstrijden worden gespeeld. De roodzwarten gaan met twee proefelftallen naar Aalsmeer, naast de oude getrouwen zullen we ook enige nieuwe gezichten aantreffen. Zo staat op de linksbackplaats de oud-VSV-speler A. Minks, terwijl zijn clubgenoot N. van Ger- ven de spilplaats gaat innemen. Voorts staat de oud-DEM-speler, die dit jaar de roodzwarte gelederen gaat versterken, VJ. Noordemeer, als rechtsbuiten opgesteld. Elftal A is als volgt samengesteld: J. Groot; S. van Leeuwen en A. Minks; J. Tielrooy, N. van Gerven en J. Tervoort; J. Noordemeer, L. Jonker, H. Bouvre, H. Minneboo en T. Huisman. Elftal B: H. Dijks; S. van Leeuwen en A. Minks; J. Tielrooy, N. van Gerven en J. Tervoort; J. Noordemeer, L. Jonker, H. Bouvre, C. Asbeek-Brusse en T. Huis man. BeverwijkZilvermeeuwen. De sport vereniging Beverwijk zal zondag haar oefenprogramma vervolgen met een vriend schappelijke wedstrijd tegen de pas naar de tweede klas gepromoveerde Zilvermeeu wen. Ook de tweede elftallen van beide ver enigingen zullen elkaar, op het sportveld aan de St. Aagtendijk, ontmoeten. Handbal De handbalvereniging IJmond. die zon dag 9 september de nieuwe competitie gaat beginnen, zal de voorlaatste vrije zondag gaan benutten voor een vriendschappelijke ontmoeting van een IJmond-herencombi- natie met een herenteam van „de Jagers" dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE oooajooooom uit Rotterdam. Deze wedstrijd wordt zon dagmiddag gespeeld op het bijterrein van het sportpark Schoonenberg om 16.20 uur. Deze wedstrijd geschiedt in het kader van het grote toernooi van de dameshandbal vereniging Full Speed te IJmuiden, waarbij ook een damesteam van „de Jagers" deel neemt. Van IJmond zijn voor deze wed strijd uitgenodigd R. v. d. Pol (doel); D. Bos, H. Bos, H. Dijkstra, J. van Eyk, S. Grootendorst, F. v. d. Hoff, K. Metzelaar, B. Minnes, E, Spierenburg, F. Stedelaar,' M. Visser en L. Wassenaar. Op de laatste vrije zondag, 2 september, zullen van IJmond zowel een dames- als een herenelftal deelnemen aan een toer nooi van Foresters in Heiloo, waarin de IJmond-dames uitkomen tegen de beker- houdsters De Schutters (Rotterdam), Sa- gitta en Vriendschap, beide uit Amsterdam. De heren van IJmond zullen ontmoeten BHC (Bussum), Operatie '55 (Den Haag), De Schutters (Rotterdam) en Tonegido (Wieringen). Wegens het deelnemen aan dit toernooi in Heiloo heeft IJmond moeten besluiten vriendschappelijke wedstrijden tegen „Aalsmeer" af te gelasten. Zaterdag 25 augustus wordt een drukke dag voor de IJmondleden aangezien zij ge durende de gehele middag hun aandacht zullen besteden aan de jaarlijkse zeven kampen om de clubkampioenschappen. Voor de jeugd beginnen deze onderlinge wedstrijden om twee uur en voor de se nioren om half vier. Deze zevenkampen bestaan uit doelwer- pen, bal vérwerpen, bal inwerpen, bal- dribbelen, balbehendigheid, hardlopen en vèrspringen. Mejuffrouw G. Slatman en de heer E. Jonker zullen hun wisselbekers tijdens deze zevenkamp moeten verdedigen. Full Speed organiseert zondag het jaar lijkse handbaltoernooi. Men verwacht onge veer 500 speelsters op Schoonenberg. De deelnemende verenigingen zijn: Amstel, Amsterdam; Beatrix. Amsterdam; De Blin- kert, Haarlem; DTS, Noord-Scharwoude; DWS, Amsterdam; Foresters, Heiloo; De Jagers, Den Haag; ODIN, Heemskerk; Quick, Amsterdam; Rapiditas, Haarlem; SEW, Nibbixwoud; Swift, Helmond; Uit hoorn, Uithoorn; VZV, 't Veldt en Full Speed, Velsen. De dames en junioren spelen elfhandbal de aspiranten zevenbal. De duur van de wedstrijden is tweemaal 7'/2 minuut zonder rust. De aanvang van het toernooi is om tien uur. IJMUIDEN Artsen: D. J. Boosman, Stationsweg 7, Velsen-Zuid, telefoon 4340 en A. J. G. Wermenbol, Maasstraat 15, telefoon 6388. Apotheek: Apotheek Pleyler, Planeten- weg 52. Wijkverpleging: Zuster Zw. Kuiper, J. P. Coenstraat 145, IJmuiden, telefoon 02550- 6504 en zuster C. Nap, Rembrandtlaan 5, IJmuiden. telefoon 02550-6195 (IJmui den en IJmuiden-Oost); zuster G. Kolk man, Brederodeweg 2, Haarlem (IJmui- den-Oost en Driehuis); zuster G. Lam- merts, Curagaostraat 18, Santpoort, tele foon 02560-8756 (Santpoort-Noord en Santpoort-Zuid); zuster C. Gomes, Leeu weriklaan 39, IJmuiden, telefoon 02550- 8915 (Velsen-Noord en Velsen-Zuid). Verloskundigen: Mej. J. Winter Evert- senstraat 3, tel. 5259; mevr. M. Bakker, Snelliusstraat 53, tel. 5223; mej. E. W. Engelhardt Moerbergplantsoen 143, tel. 7949. SANTPOORT 23, Arts: D. R. Mansholt, Vinkenbaan Santpoort-Station, telefoon 8320. Apotheek: Apotheek De Wilde. Broek- bergenlaan 42, Santpoort-Noord, tele foon 02560-8284. VELSEN (N.)—BEVERWIJK Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur; M. H. A. Melchior, Noorderwijkweg 1, telefoon 3340. Van zondagmorgen tot 's avonds 12 uur: J. G. Lange, Dreef 3, telefoon 4234. VELSEN-NOORD, BEVERWIJK EN HEEMSKERK Apotheek: De zondags- en nachtdiensten wordt waargenomen door apotheek Kroonenberg, v. d. Hoopstraat 123, Be verwijk, telefoon 6851. HEEMSKERK—UITGEEST Arts: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagavond 12 uur: J. H. Schutte, Kerk- laan 9, Heemskerk, tel. 02512-2266. Tandartsendienst Velsen-Beverwijk en Heemskerk: J. L. Henneman, Akeren- damlaan 23, Beverwijk; uitsluitend voor spoedgevallen zaterdag en zondag van 17 tot 17.30. Kraam- en wijkverpleging Witte Kruis Beverwijk en Heemskerk. Wijkverpleging: Zuster P. J. Luiting, Prins Bernhardlaan 3, telefoon 4323. Kraamverzorging: Zuster Dijk, Verleng de Voorstraat 6a6, Wijk aan Zee, tele foon 02517-343. (J V kende verkeerssituatie IJmuiden, ja ik wil van je zingen, Als plaats die mij het liefste is, Waar liggen mijn herinneringen, Als een kost bare gedachtenis. Dit is het eerste couplet van een gedicht dat de 69- jarige oud-onderwijzeres mejuffrouw A. M. Broek, schreef over IJmuiden, de plaats waar zij is geboren. Juffrouw Broek heeft ruim veertig jaar lang op ver schillende lagere scholen in IJmuiden voor de klas ge staan. De langste tijd aan school C in de Breesaap- straat. Zij gaf daar les aan de kinderen in de eerste, tweede of derde klas. Toen zij 60 werd moest juffrouw Broek om gezond heidsredenen ophouden met werken. Nu woont ze in de P. C. Hooftlaan in Driehuis, maór kan niet meer naar IJmuiden om te zien hoe „haar" stad er tegenwoordig uitziet. Daarom verzamelt de oud-onderwijzeres prent briefkaarten van IJmuiden zoals het vroeger was. Die plakt ze in een groot boek en op de eerste bladzijde staat het gedicht waarvan wij een couplet overnamen. Misschien zijn er in IJmui den en omgeving mensen die juffrouw Broek kunnen hel pen bij de uitbreiding van haar verzameling kaarten en foto's. Want het zou jammer zijn wanneer er ergens plaat jes van de oude stad zouden blijven ligraen zonder dat iemand ze bekeek. In Drie huis woont een dame die ze best kan gebruiken. Een nogal verwarring wek kende verkeerssituatie be staat er op het kruispunt ZeewegHeerenduinweg te IJmuiden-oost. Komende van de Heerenduinweg moet men voorrang geven aan het ver keer op de Zeeweg. Dit is echter niet het geval als men van de ventweg ten noorden van de Heerenduin weg komt. Dan heeft men normaal voorrang op het van links komende verkeer op de Zeeweg. In negen van de tien gevallen wijst de van links komende op de Zeeweg naar zijn voorhoofd als men van de ventweg afkomende, terecht, voorrang neemt. De naar zijn voorhoofd wijzende vergeet echter dat de Zee weg als voorrangsweg voor hem pas begint na het kruis punt van de ventweg. Daar staat namelijk op de groen strook een lantaarnpaal met het eerste voorrangsweg- bordje. Op het meteen daar achter volgende kruispunt van de Heerenduinweg heeft hij inderdaad voorrang. In het Russische tijdschrift Rybovodstvo i rybolovstvo. 1962 no. 3 stond onder de ru briek „uit buitenlandse tijd schriften" het volgende be richt: „In de Nederlandse haven IJmuiden is een auto maat geplaatst die vóór één gulden een pakket met 33 le vende regenwormen levert Deze werd geplaatst door een handelaar wie het be gon te vervelen dat de hen gelaars heel vroeg bij hem aankwamen om vers aas". T-Tof Qnnfrvnnrleo Tourf^oir- Het Santpoortse Jeugdcir- cus Bas heeft het seizoen weer afgesloten. Zaterdag j.l. hebben de artiesten per auto een rondgang gemaakt. Het circus heeft in de vier weken dat de tent aan de Bloemendaalsestraatweg stond, zeer veel bezoek ge had. Toch is het batig saldo dit jaar geringer dan in 1961. De onkosten waren name lijk'veeFhoger. Zo kochfcmen een kleine kleedtent voor driehonderd gulden en moest ëf nog 'n aanzienlijk bedrag voor de grote tent worden afbetaald. Het geld dat over blijft na aftrek van alle on kosten, gaat naar de kliniek „De Ark" in Rotterdam, waar twintig kinderen lig gen, die geheel kunstmatig in leven worden gehouden. De directie van het Jeugd- '■Circus Bas js.vgn plag vol gend jaar het batig saldo af te staan;,jppn. epn alleen staande hulobehoevende. Twaalf jaar geleden sta ken de zakenlieden van Gary de hoofden bijelkaar om een plaatselijke reclamezender te stichten. Zij kwamen over een dat deze commerciële zender tevens het leefklimaat in de „steelcity" zou moeten verbeteren, aldus de journa list R Haak in zijn Ameri kaanse reisbrief. Door vele nationaliteiten, die ii déze stad in ruime mate aan wezig zijn. moesten specials' "- programma's worden uitge zonden. Aldus werd besloten. WWCA zendt nu geregeld programma's uit in de Griek se, Italiaanse. Tsjechische en Spaanse taal. De negerbevol king van Gary heeft op zon dag een eigen programma. De apparatuur en de kleine studio zijn ondergebracht in de kelder van Hotel Gary, dat het hoogste gebouw is in de stad. Dertig mensen wer ken voor WWCA onder lei ding van de dertigjarige Bob Haas. Deze besloot na jour nalistiek te hebben gestudeerd aan de universiteit van In diana en na kennis te heb ben genomen van de magere salarissen in de kranten wereld te solliciteren bij WWCA-Gary. Hij werd aan gesteld als manager, een functie d'ie hem een dikbe- legde boterham bezorgt. De reclamezender heeft een eigen nieuwsdienst be staande uit drie mensen, die elk over een renortagewagen kunnen beschikken. Bij brand of moord (vorig jaar werden er in Gary 26 moor den gepleegd) onderbreekt WWCA het reclamepro gramma en komt met een eigen verslag van het ge beurde. Het aardige voor de jongens van WWCA is, dat zij de kranten altijd voor zijn. De zakenlieden van Gary en omgeving kopen de mi nuutjes voor de somma van tachtig cent. De meeste za ken hebben contracten ge sloten met WWCA, omdat regelmatig adverteren het meeste succes heeft. Per kwartier wordt ^teeds vier minuten geadverteerd voor de goede waar die men in Gary op de markt- brengt. Het Federaal Communicatie Bureau ziet toe dat geen valse of misleidende reclame de ether ingaat. Elke dag gaat er een dik pak copieën van advertenties de deur uit. „Maar wat ze er mee doen, weet ik ook niet", zei mij programmaleider Mike Pe- trovich van WWCA. Het federale bureau heeft de controle over vierduizend radiostations in de Verenig de Staten Een paar jaar geleden nam de heer Haas het initiatief om ten gerieve van de hotel gasten elke dag om twaalf uur een gestencild nieuws bulletin met de belangrijkste plaatselijke nieuwtjes en de weersverwachting te doen verschijnen. Dit werd bij zonder op prijs gesteld. Het resultaat is dat nu iedere dag tienduizend bulletins in de stad worden verspreid. In de auto, op weg naar het fraaie huis van Bob Haas, hoorde ik de stem van Tom Higgins, een van de acht omroepers van WWCA. Hij sprak enthousiast over de gemakkelijke betaling van een type koelkasten. ..Kom binnen wanneer je wilt, ik zit hier altiid", had hij ge zegd toen ik afscheid van hem nam. Wanneer de heer D. Over uit de Esdoornstraat in IJmuiden spreekt over „de 18" dan bedoelt hij daarmee een van de machines uit de papierfabriek in Velsen waar hij 40 jaar lang heeft ge werkt. De 29e augustus vie ren de heer en mevrouw Over-Schutte hun gouden huwelijksfeest. Mevrouw Over is 75, meneer 76 jaar oud. Op de tweede paasdag 1911 ontmoeten ze elkaar in Oud- Velsen. Een jaar later trouw den zij. Dan werkt de, oor spronkelijk uit Alkmaar af komstige, heer Ovgr al een paar jaar als metaaldraaier in de papierfabriek. Hij voelt zich tussen de Zaankanters niet altijd even best op zijn gemak maar doet het werk met plezier. In de loop der jaren komen er trouwens mensen werken uit alle delen van Nederland. Tot 1931 woont het echt paar Over in Velsen-Noord, dan verhuizen de echtelieden naar IJmuiden, een hele vooruitgang vinden ze alle twee. De heer Over werkt afwisselend in de dag- en ploegendienst. Hij volgt van zeer nabij de vooruitgang van de techniek en ziet hoe de stoommachines plaats moeten maken voor elektri sche apparaten. Steeds snel ler rolt het papier van de persen. „Ik kan het nu niet meer bijhouden", erkent de heer Over. De twee zoons van de heer en mevrouw Over zijn nu inmiddels 45 en 40 jaar oud en beiden zijn getrouwd. De oudste heeft een zoon, de jongste drie zoons. Een van hen werkt in de metaal branche in IJmuiden, de ander is beambte bij Hoog ovens. Mevrouw Over is de laat ste jaren slecht ter been, daarom doet haar man elke dag de inkopen. Hij zal het druk krijgen voor de negen entwintigste, want een klein beetje feestelijk zal het er die dag aan de Esdoornstraat wel toegaan. Ook het dieren-asyl heeft in deze tijd zijn vakantie problemen. Een mevrouw komt fietsend bij het asyl met haar poes in een mand. „Ik kom mijn kat brengen want we gaan morgen met vakan tie", zegt ze tot de asylbe- heerder. „Mevrouw, we heb ben geen plaats, we zitten vol", zegt deze. „Nou goed, dan neem ik hem wel mee terug en zet hem op straat", antwoordt mevrouw. Deze woorden worden maar al te vaak waargemaakt. Even la ter komt een heer met zijn hond aanwandelen. Ook hij gaat met vakantie. „Geen plaats voor mijn hond? Maar waar hebben we dan een asyl voor?" Hij gaat woedend terug. Een meneer die op belt met de vraag of de asyl- houder zijn hond even kan ophalen ómdat hij naar het buitenland vertrekt, moet ook worden teleurgesteld. Om dergelijke teleurstel lingen te voorkomen doet men er goed aan tijdig een plaatsje in het asyl te be spreken voor hond of kat. bet doel van het asyl is: het halen van zwerfdieren van de straat, hen tijdelijk onderdak verlenen en e^n baas voor hen zoeken. In een beschaaf de maatschappij mag het niet voorkomen dat dieren onver zorgd en hongerig rondzwer ven. Het asyl is er dus voor de zwervers. Zijn de dieren ziek, dan krijgen ze medische verzorging bovendien. Op een dag werd het asiel opgebeld door een inwoon ster van Beverwijk, die ver telde dat er in de nieuwe wijk Oosterwijk al enige tijd een grote hond liep te zwer ven. Zij vroeg of asielbeheer der Dijk het dier wilde komen ophalen. Aangezien de asielauto nog niet inge- bruik is, ging de heer Dijk met de bus naar Beverwijk. Hij bracht de hond mee terug. Een tijd daarna kwam de dochter van een IJmui- dense familie een kijkje nemen in het asiel. Zij was al een paar keer komen zoe ken of haar weggelopen hond zich misschien onder de zwervers bevond. En nu was daar haar hond! Het dier sprong jankend van vreugde tegen haar op. Men vraagt zich nu af hoe het beest in Oosterwijk terecht is gekomen.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 5