Sparta Wit, maar zegevierde met 4-1 over Blauw produceerde vijf doelpunten Schutterij van EDO was nog niet op dreef in Tilburg Sporttoto startte met veel hogere inzet dan vorig jaar y y W x West Ham United ondervond de kracht van Tottenham: 1-6 Haarlem kreeg na rust kansen genoeg tegen De Baronie Nieuwe ploeg van Racing zorgde voor 2-0 X X X Start van Ajax was niet overtuigend Uitslagen en programma Breitner miste zelfs een penalty Piet Kruiver over trappen X. X X X X Twee motorrenners dodelijk gewond Kampioen Ipswich stelde weer teleur Gelijkspel van 1-1 toch wel 't beste „Bewering van de scheidsrechter is onjuist" Paul Keres beste in de tweekamp Tan bereikte eerste meesterresultaat 1 6 11 16 21 26 2 7 3 8 13 18 23 28 14 19 24 29 5 10 15 20 30 X MAANDAG 27 AUGUSTUS 1962 10 Fortuinlijk Excuus 1 2 3 t 2 3 4 5 7 8 9 10 11 12 13 Nutt (ex-PSV) naar Hereford United Kwestie-HVV Suriname met 2-0 de baas over Nederlandse Antillen Sparta, vorig seizoen matig geëindigd, eiste gisteren in de kersverse voetbal competitie de eer op van de grootste overwinning in de eredivisie. Wilson, de Engelse midvoor, zorgde tegen Blauw Wit voor het doelpunt van de dag: een voorzet van Tony van Ede, die ineens werd ingeknald. Twintigduizend toe schouwers juichten de schutter uitbun dig toe. Bodnar, de Hongaarse aankoop, maakte twee doelpunten, niet zo specta culair, doch daarom niet minder fraai. Het vierde kwam van de schoen van Piet de Vries. In feite scoorde Sparta alle doelpunten, want Blauw Wits enige tegenpunt werd veroorzaakt door Ter Horst. Is Feijenoord zijn inzinking van het vo rig seizoen nog niet te boven.De wed strijd tegen Enschede doet het vermoeden. Het spel van de lanskampioenen kon wei nig imponeren en de overwinning kwam min of meer fortuinlijk tot stand. Het was eerst Bennaars, die een 1-0 voorsprong van Enschede (doelpunt van Zweers) ega liseerde en ten slotte maakte Piet Krui- ver een kwartier voor het einde het win nende doelpunt. Door hetgeen hieraan voor af ging een botsing had zowel Ter Beek als Van der Gijp uitgeschakeld was Enschede futloos om nog terug te slaan. De voetbalcompetitie Ook de start van Ajax was niet dave rend en Heracles, dat in het propvolle stadion in De Meer een uitstekend debuut maakte, kreeg met de 1-0 nederlaag be slist minder dan het toekwam. De Alme- lo'ers hielden de balans steeds prachtig in evenwicht en pas in de slotfase kwa men de Ajacieden opzetten, zonder even wel de reeds na 20 minuten door Swart verkregen voorsprong te kunnen vergro ten. Daar zorgde Van der Wint wel voor. Bepaald teleurstellend deed ook het spel van PSV aan en alleen omdat ADO er nog minder van terecht bracht, konden de Eindhovenaren met de winst naar huis gaan. Met de rust stond het 0-1 door een doelpunt van Kerkhoffs. Nadat dezelf de speler kort na rust zijn tweede doel punt had gemaakt, veerde ADO plotse ling op. Pas na veel moeite gelukte het de Haagse club 1-2 te scoren. Het offen sief eiste echter zoveel van de krachten, dat PSV met een 3-1 overwinning naar huis kon gaan. MVV won nogal fortuinlijk van een door pech achtervolgd De Volewijckers. Van krachtsverschil was hoegenaamd geen sprake en het doelpunt dat Brinkhuis na twintig minuten scoorde, werd a la minu te met een doelpunt van Bogaert beant woord. Binnen acht minuten na de rust bouwden De Vries en Willems een com fortabele 3-1 voorsprong op. Bogaert mis te de kans in deze stand nog verandering te brengen door tot tweemaal toe een strafschop te zacht in te schieten. NAC en Willem 2 hadden beide geen re den tot klagen. Twee fouten in de Bredase verdediging betekenden 2 Tilburgse doel punten, van Senders en Keresztes. Vis- schers zorgde voor een puntenverdeling. Voor de wedstrijd was een minuut stilte in acht genomen door het onlangs overlij den van NAC's voorzitter, de heer Lefevre de Montigny. Teleurgesteld verlieten elf Volendammer het veld, want een groot overwicht op Fortuna '54 had toch niet meer opgele verd dan een 1-1 score. Kohn en Veer man maakten de doelpunten. Trainer Schlangen van Fortuna verklaarde na af loop: „We hadden in deze wedstrijd meer geluk dan in het gehele vorige seizoen". De forsheid, waarmee de verdediging van DOS de aanval van GVAV het sco ren trachtte te beletten, kwam de Utrech ters duur te staan. Rechtsback Liptak dreef namelijk vijf minuten voor rust het De resultaten in de eredivisie waren: EnschedeFeijendord 1-2; SpartaBlauw Wit 4-1; MVV—Volewijckers 3-1; GVAV— DOS 3-1; NAC—Willem 2 2-2; ADO—PSV 1-3; VolendamFortuna 1-1; Ajax Heracles 1-0. Het programma voor de volgende week luidt: Blauw WitEnschede; Volewijckers —Sparta; DOS—MVV; Willem II—GVAV; PSVNAC; FortunaADO; Heracles Volendam; FeijenoordAjax. De resultaten in de eerste divisie waren: Go AheadFortuna (VI.) 2-1; Excelsior VVV 0-6; Sittardia—DHC 2-1; Eindhoven SHS 2-3; LimburgiaRBC 1-2; Elinkwijk Veendam 4-2; VeloxRODA J. C. 2-2; DWSEnschedese Boys 2-1. Voor volgende week zijn vastgesteld: VVVGo Ahead; DHCExcelsior; SHS Sittardia; RBCEindhoven; Veendam Limburgia; Roda J. C.Elinkwijk; En schedese BoysVelox; Fortuna (VI.) DWS. De resultaten in de tweede divisie A luiden: Zwolse Boys—Heerenveen 2-1; ZwartemeerAlkmaar 0-4; VSVVitesse 1-1; RFC—Be Quick 0-3; NEC—ZFC 2-2; WageningenStormvogels 2-0; de Graaf schapOldenzaal 2-0; AGOVVTuban- tia 1-1. Voor zondag zijn vastgesteld: Alkmaar Zwolse Boys; VitesseLeeuwarden; Be Quick—VSV; ZFC—RFC; Stormvogels— NEC; Oldenzaal—Wageningen; Tubantia Graafschap; HeerenveenAGOVV. De uitslagen in de tweede divisie B wa ren: HelmondiaBW 3-1; Wilhelmina DFC 0-3; 't GooiHVC 2-0; Haarlem Baronie 1-1; SVVXerxes 1-5; NO AD EDO 4-0; LONGA—Hilversum 1-2; RCH PEC 2-0. Het programma voor volgende week luidt: DFCHelmondia; HVCWilhel mina; Hermes DVS't Gooi; EDOHaar lem; XerxesNOAD; HilversumSVV; PEC—LONGA; BW—RCH. rauwe spel zo ver door dat hij natrapte. Dat kon scheidsrechter Van Leeuwen niet meer tolereren en Liptak verdween naar de kleedkamer. De Groningers hadden toen al een 2-0 voorsprong door Weering en Alma. Van der Linden maakte voor rust nog wel 2-1, doch Alma bracht de eindstand op 3-1. De 6-0 nederlaag van Excelsior tegen VVV trekt ongetwijfeld in de eerste divisie de meeste aandacht. Vooral omdat de Rot terdammers het vorige seizoen praktisch niet waren te kloppen. Er is wel een ex cuus. Brouwer die in 't doel behoorde te staan, liep vorige week tegen Feijenoord een lichte hersenschudding op. Zijn plaats vervanger Janssen had nogal last van plankenkoorts. Zeker 4 doelpunten leken houdbaar. Voorts schoten Lagerwaard en Visser in eigen doel. Elinkwijk had in zijn eerste wedstrijd veel plezier van de uit Wageningen over gekomen Geutjes, die na de rust (1-1) voor een hattrick zorgde. De andere Utrechtse ploeg, het gepromoveerde Velox, startte niet onverdienstelijk met het re sultaat van 2-2 tegen Roda Sport JC. Tot kort voor tijd hadden de Utrechters zelfs Uit deze voorzet van Piet Kruiver zal Bennaars (niet op de foto) het eerste doelpunt voor Feijenoord maken. Dat kunnen Lagarde en Kalter van Enschede niet meer voorkomen. de leiding, doch Kusters behoedde de Lim burgers nog juist voor de nederlaag. Dat Fortuna VI. het in Deventer tegen Go Ahead niet gemakkelijk zou krij gen, stond bij voorbaat vast. De Vlaar- dingers konden echter een 21 nederlaag niet ontlopen. Een score, die ook bereikt werd in Sittard, waar DHC er niet in slaagde de hardnekkige tegenstand van Sittardia te breken. Teleurstellend was ook het resultaat van Eindhoven, dat zich op eigen veld in een spannende, maar niet altijd even fraaie wedstrijd met 3-2 door SHS zag worden geklopt. Limburgia dat zeker niet de mindere was, moest beide punten aan het bezoekende RBC af staan en het gedegradeerde DWS was juist sterk genoeg om de Enschedese Boys met 2-1 te kloppen. Xerxes kan zich er in de tweede divi sie op beroemen de meeste doelpunten te hebben gescoord. En dat nog wel tegen SVV, dat voor de benjamins in het betaal de voetba1 als een geduchte tegenstander werd beschouwd. Het werd evenwel een 51 overwinning. Wanneer een club de eerste wedstrijd met 4-0 verliest, dan moet men natuur lijk spreken van een slechte competitie start, maar toch behoeft men bij EDO niet al te somber te kijken. De Haar lemmers hebben NOAD namelijk gedu rende lange tijd in de tweede helft te ruggedrongen. De stand was toen 1-0, waarbij nog opgemerkt moet worden dat Breitner de kans op een gelijkspel via een gemiste strafschop verspeelde. Heel lang zat een Haarlems doelpunt na de pauze in de lucht. Gebrek aan schotvaar digheid en tegen het einde gebrek aan conditie bij EDO enkele spelers kre gen last van kramp beslisten het duel tenslotte in het voordeel van de Tilburg- gers, die met nog drie doelpunten voor een ruime marge zorgden (4-0). NOAD begon wel overtuigend en EDO moest voorlopig dit geweld met gebogen hoofd over zich heen laten gaan. Tot over maat van ramp werd Spiers geblesseerd; hij huppelde nog wel even mee op de linksbuitenplaats, maar hij stond toch vlug zijn plaats af aan Van Beekum, die direct meer vaart in de Haarlemse ploeg bracht. NOAD had intussen niet stil gezeten en had in de achtste minuut via een schui ver van Netten de leiding genomen(l-O). De Tilburgers bleven gevaarlijker, maar dankzij het voortreffelijke keeperswerk van Amama hij stopte onder andere tweemaal een rush van Netten en het opzetten van de buitenspelval, bleef het bij één doelpunt. Langzamerhand kwam EDO beter op dreef en de gelijkmaker scheen in de 29ste minuut een feit te zullen worden. Van Dusschoten zag zijn voorzet van links wegens een hands van Rutten op een strafschop uitlopen. Breitner kwam naar voren, mikte, maar het leer ketste tegen de paal. In de tweede helft ging EDO in het offensief met de wind in de rug. Peters kopte net over en Breitner tikte de bal na een schermutseling vlak langs de verkeerde kant van de paal De tweede treffer van NOAD kwam dan ook als een ver rassing. Van der Velde verschalkte Be rends met een hakje, de bal werd voor gezet en Netten knalde in. Zes minuten later was het door Van der Luytgaar- den al 3-0. Nog bleven de roodwarten doorzwoegen, maar tevergeefs. De Bra banders konden door Van der Velde zelfs tot 4-0 uitlopen. Piet Kruiver vindt dat in Italië de spe lers geniepiger, gemener zijn dan in Ne derland. „Ik heb gezien, dat je hier on- behouwener trappen oploopt dan in de laars van Europa. Het is allebei echter even pijnlijk", vertelt hij er lachend bij. „De trap, die Bouwmeester een poosje uitschakelde, kwam heel openlijk en on behouwen aan", vindt de lange blonde Rotterdamse midvoor, die met zijn tref fer in de tweede helft Feijenoord de overwinning op Sportclub Enschede be zorgde. „En die trap, die Rahn van Piet Krui ver kreeg?", informeerden wij belangstel lend. „Och, ja, ik had er direct spijt van. Toen Bouwmeester echter uitviel en we daarvoor Cor van der Gijp al kwijt waren geraakt, dacht ik dat gaat mis met 9 tegen 11 man. Als ik er nu een uitwerk, dan komen de cijfers weer wat in evenwicht". Gelukkig voor Rahn kwam de botsing met Kruiver niet zo ernstig aan dat de aanvoerder van Sportclub Enschede het veld moest verlaten. Hij aanvaardde zelfs sportief de hand, die Kruiver hem toestak en waarvoor Kruiver een applaus van het Enschedesche publiek kreeg. Het is te hopen dat Kruiver gisteren een les heeft gehad en zijn Italiaanse prof-manieren zo snel mogelijk ter zijde zet. Ook zonder dat alles kreeg de Rot terdammer trouwens wel zijn zin. Bouw meester kwam spoedig weer binnen de lijnen en Ter Beek, die met Cor van der Gijp in botsing was geweest, moest het veld ruimen omdat hij liep te wag gelen in het veld, daar hij een hersen schudding had opgelopen. Toen waren er weer tien tégen tien spelers in de arena. Het aantal deelnemers aan de eerste sporttoto van het nieuwe seizoen bedroeg 482.534, die voor een totale inleg zorgden van 577.231 gulden. Dit is 34 percent meer een bedrag van 135.000 gulden dan de inleg van de eerste toto van het vorige seizoen. Voor de eerste prjjs is beschikbaar 104.765 gulden, voor de tweede prjjs 57.145 gulden en voor de extra-prijs 28.576 gul den. Zondagavond was er één melding Enschede-Feijenoorc Sparta-Blauw Wit G.V.A.V.-D.O.S. N.A.C.-Willem II A.D.O.-P.S.V. Eindhoven-S.H.S. 6 Limburgia-R.B.C. D.W.S.-Ensch. Boys N.E.C.-Z.F.C. Graafschap-Oldenz. 't Gooi-H.V.C. Haarlem-Baronie S.V.V.-Xerxes binnen van 13 goede uitslagen; 20 deel nemers hadden zich gemeld met 12 juiste uitslagen. Het aantal met vjjf gelijke spelen was tien. Twee motorrenners zijn dit weekeinde om het leven gekomen. Tijdens een speed' way-wedstrijd in St. Paul (V.S.) veronge lukte de 28-jarige Don John. De Ame rikaan kwam in botsing met zijn land genoot Harvey Konkel. Johns was op slag dood, Konkel liep ernstige brandwonden op toen zijn motor vlam vatte. Ook in Bollnaes (midden Zweden) ge beurde er een ongeluk met dodelijke af loop. De Zweed Tore Kring probeerde in een zijspanrace een tegenstander te passeren, doch kwam daarbij in botsing met twee renners die achter hem reden. Kring werd ernstig gewond en overleed vrijwel onmiddellijk. Wolverhampton Wanderers, dat In de eerste twee wedstrijden voor de eerste divisie van de Engelse League twaalf doel punten scoorde, heeft zaterdag weer twee treffers aan zjjn totaal toegevoegd, vol doende voor de overwinning op Blackpool. Even. jong als de ploeg van Wolverhamp ton is echter nog het seizoen en zo maakte Tottenham Hotspur (de bekerhoudster) diudelijk, dat het op de lange weg, die de spelers voor zich hebben, ook nog wel van zich zal doen spreken. De Spurs deden dit in feite zaterdag reeds door een grote overwinning (61) op West Ham United. Een andere jong elftal, dat eveneens in „a winning mood" verkeert is dat van As ton Villa. Het versloeg Manchester City met 20. In de hoogste regionen handhaafde zich eveneens Everton door een niet mis te verstane zege met 41 op een der titel- In een matige en tegen het einde zelfs slechte wedstrijd kwam „Haarlem" zon dag tegen de Baronie niet verder dan een I1 score. Beide elftallen maakten hun doelpunt al voor de rust, en hoewel de club van het terrein aan de Planetenlaan na de hervatting kansen genoeg had, bleef de stand tot het einde toe ongewijzigd. Iets over tweeën mochten de geheel in het wit gestoken Baronie-spelers van scheidsrechter De Lugt aftrappen. Direct draaide de Bredase voorhoede op een hoog toerental en de Haarlemse verdediging kreeg handen vol werk bij de pogingen de stortvloed van gevaarlijke aanvallen met succes te keren. In de 12de minuut bleef evenwel dat succes voor Haarlem uit. Mid voor Groeneveld van De Baronie rende door op een bal van linkshalf Sins. Haar lem-goalie Van 't Kruys liep nog wel uit, doch Groeneveld plaatste de bal keurig langs hem heen het doel in (01). Daar kon zelfs een vertwijfeld trappende links back Maas niets meer aan veranderen. Haarlem was even aangeslagen en voor al de achterhoede verviel in een wat pa niekerig voetbal. Baronie-rechtshalf Van Knijff trachtte dit met een enorm hard schot uit te buiten, doch keeper Van 't Kruys gaf niet thuis. Toch werkte Haar lem zich langzaam maar zeker gevaarlijk in de richting van De Baronie-veste. Zo verdween een verre voorzet van Jaski via de handen van Bastiaansen naar de cor- nerstip en uit deze hoekschop zou dan het tegendoelpunt van Haarlem komen. De kleine Ramkema zette zich in die 32ste mi nuut achter de bal en lanceerde deze goed in de richting van De Baronie-goal. Keeper Bastiaansen stompte de bal weg, juist voor de schietgrage voeten van linksbuiten Jon ker. Zonder zich een moment te bedenken knalde hij de bal tegen de touwen (11). Even voor de rust kopte dezelfde Jonker nog hard tegen de lat, doch daarmee wij zigde zich de score niet. Na de hervatting leek het alsof Haarlem de zege zou gaan grijpen. Voortdurend hielden Angenent (niet bijster goed op dreef) c.s zich op bij het Bredase doel, maar zelfs vrij staande voor keeper Bastiaansen gelukte het hen niet het overwicht in een doelpunt uit te drukken. Geleidelijk zakte toen het tempo. De Baronie scheen tevreden, Haarlem evenwel niet, doch de matig opererende voorhoede (waarin de teruggetroken midvoor Ramke ma teleurstelde) kon niets produktiefs meer voortbrengen. Een gelijkspel dus, en gezien de verhoudingen leek dat ook wel het beste. De Eindhovense ere-divisieclub PSV is tot overeenstemming gekomen met de En gelse non-league-club Hereford City over de transfer van Gordon Nutt. Zaterdag is Nutt reeds voor zijn nieuwe club uitge komen. kandidaten van het vorige seizoen, Shef field Wednesday. Twee tot zaterdag nog ongeslagen clubs, Arsenal en Nottingham Forest, moesten hun eerste verlies incas seren: Arsenal, met zijn bijna een half miljoen waard zijnde linksbinnen George Eastham, verloor met 13 van Manchester United (met Denis Law) en Nottingham Forest moest met 12 de eer en de punten aan Leicester laten. Kampioen Ipswich Town blijft teleurstellen. Het verloor nu Voetbal in Engeland weer van Sheffield United (2lj en heeft uit drie wedstrijden nog slechts één punt. Eerste divisie: ArsenalManchester U. 1—3; Birmingham C.Leyton O. 22; Blackburn R.Liverpool 10; Blackpool Wolverhampton W. 02; Bolton W.Ful- ham 10; EvertonSheffield W. 41; Lei- cester C.Nottingham F. 21; Manchester C.Aston V. 02; Sheffield U.Ipswich T. 21; West Bromwich A.Burnley 12; West Ham U.Tottenham H. 16. Tweede divisie: ChelseaCharlton A. 50; Derby C.Cardiff C. 12; Grimsby T.Scunthorpe U. 30; Leeds U.Sun derland 10; Luton T.Rotherham U, 23; MiddlesbroughHuddersfield T. 05; Newcastle U.Portsmo th 11; Norwich C.Plymouth A. 21; Sout hampton—Bury 0—3; Swansea T.Stoke C. 21WalsallPreston North E. 41. RCH's nieuwe midvoor Engelsma scoort het eerste doelpunt voorzijn ver eniging in de nieuwe competitie. Doelman Kerkhof heeft geen schijn van kans. RCH heeft zondagmiddag het eerste di vidend uitgekeerd gekregen van de on langs belegde honderdduizend gulden voor de aankoop van spelers. Dividend in de vorm van twee doelpunten in de wedstrijd tegen PEC uit Zwolle, dat er niet in ver mocht te slagen een doelpunt aan te te- .kenen. Vierduizend mensen hebben de uiterst verdiende overwinning gezien in het met zon overgoten Heemsteedse sport park. De ploeg van de Racing met zeven nieuwe gezichten vond in PEC een ver re van capabele maar wel bijzonder hard nekkige en vooral „bonkige" tegenstan der die heel moeilijk te bestrijden was. Vooral in het eerste kwartier was de thuisclub een klasse beter en dat vond zijn beloning in een fraai doelpunt van mid voor Engelsma, die ook daarvóór al enke le malen de aandacht had getrokken, door hardnekkig volhouden en grote beweeg lijkheid. Nauwelijks was de bal weer afgetrapt, of PEC begon uit een ander vaatje te tap pen. De ploeg ging er, zoals dat in voet baljargon heet, hard tegenaan en dat bracht de ploeg van RCH zeer duidelijk uit balans. Al heel spoedig kreeg midvoor Koopman dé kans om gelijk te maken, maar Van der Schilden redde met een snelle reactie. Veel zijn de Zwollenaren daarna met in het strafschopgebied ge weest, ook al handhaafden zij hun over wicht. Er waren wat verre schoten, maar voor het overige beheersten Nanai, Koning en Honout de situaties met veel machts vertoon. Tien minuten voor de rust kwam RCH verdiend op 2-0 toen Nanai een strafschip inschoot (Van der Berg was gehaakt) maar verder kwam de thuisploeg otch niet. PEC was weliswaar na rust min der „bonkig", maar midvoor Engelsma, linksbuiten Meijer en rechtsbinnen Van der Berg verzuimden van de kansen ge bruik te maken. An de andere kant kreeg alleen midvoor Koopmans nog een kans, maar diens kopbal van twee meter van de doellijn stopte Van der Schilden bijzon der kundig. Tegen ploegen die „het betere voetbal" proberen te spelen zal RCH een waardig tegenpartij zijn in de toekomst, ook al is de ploeg dan nog niet volledig ingespeeld. Duidelijk was in ieder geval al, dat de middenlinie in Wullems en Euwes zeer bruikbare krachten heeft gekregen en dat de binnenspelers Van der Berg en de Duit ser Masio hun mannetje wel staan in spel- opbouw. Midvoor Engelsma evenwel zal zijn produktiviteit nog wat moeten verho gen wil er nog meer en hoger dividend komen van het geïnvesteerde kapitaal. De voetbalvereniging HVV, die door de KNVB voor de komende competitie in de derde klasse is ingedeeld, heeft een ver zoek gericht tot de bond het onderzoek naar aanleiding van een protest van de Haagse vereniging betreffende de wed strijd HVVNeptunus (0-0) te heropenen. HVV beroept zich op de reglementen van de KNVB, waarin staat, dat heropening van een onderzoek alleen kan plaatsvinden indien nieuwe feiten naar voren kunnen worden gebracht. Dit nieuwe feit, waar door, volgens HVV, een heropening van het onderzoek zou worden mogelijk gemaakt, is de beslissing van een onderzoekcommis sie naar de juistheid van de door de be trokken scheidsrechter voor de protest commissie afgelegde verklaringen. HVV had in deze wedstrijd een doelpunt gemaakt dat echter door de scheidsrechter werd afgekeurd wegens buitenspel. Voor de door de KNVB ingestelde protestcommis sie verklaarde de scheidsrechter reeds te hebben gefloten voordat de bal de doel lijn was gepasseerd. HVV protesteerde hiertegen. De onderzoekcommissie heeft nu aan het bestuur van de KNVB en aan HVV mee gedeeld tot de conclusie te zijn gekomen dat de bewering van de scheidsrechter on juist is. Na het horen van verscheidene getuigen is, aldus deze commissie, komen vast te staan dat de scheidsrechter pas heeft ge floten nadat de bal de doellijn was gepas seerd. Hieruit zou, aldus het bestuur van HVV, kunnen volgen dat het ingediende protest alsnog geldig wordt verklaard, waardoor de uitslag niet 0-0, maar 1-0 voor HVV zou worden. Mocht het protest succes hebben, dan moet alsnog een beslissings wedstrijd worden gespeeld tussen HVV en Papendrecht. De verliezer degradeert dan naar de derde klasse. Het team van Suriname heeft zondag in Paramaribo het team van de Neder landse Antillen, winnaar van het voetbal toernooi van de Middenamerikaanse spe len, met 2-1 verslagen. Bij de rust leidde Suriname met 1-0. Deze wedstrijd geldt voor het z.g. drie-landentoernooi, waaraan voorts nog het Franse eiland Guadeloupe deelneemt. Het stadion van Suriname was slecht bezet. Aanvankelijk zag het er naar uit dat de wedstrijd bijzonder spannend zou worden. Na een kwartier viel de Antilliaan se ploeg 5 september in Amsterdam tegenstander van Nederland sterk te rug. Het plaatsen werd slecht en het tem po zakte. Na 20 minuten opende Griffith de score. Kort na de rust gracht dezelf de speler de stand op 2-0. Schaken De Rus Paul Keres heeft de tweekamp tegen zijn landgenoot Gelier, die acht par tijen omvatte en waarvan de inzet was de tweede plaats van het onlangs in Willem stad gehouden kandidatentoernooi (ge wonnen door de Rus Petrosjan), zaterdag definitief in zijn voordeel beslist door de laatste partij te winnen. Daarmee is de eindstand geworden 414 tegen 314 in het voordeel van Keres. Behalve de tweede plaats in Willemstad was de inzet van de tweekamp een plaats in het eerstvolgende kandidatentoernooi. Het internationale meestertoernooi In Amsterdam is zaterdag voortgezet met het spelen van de partijen uit de negende ron de. De Indonesiër Tan, die remise speelde tegen Hartoch staat nu met 614 pnt. boven aan en hij bereikte hiermede zjjn eerste meesterresultaat. De uitslagen luiden: Langeweg (Ned.)— Donner (Ned.) remise; Henneberke (Ned.) Kienninger (Did.) remise; Kool (Ned.)— Rellstab (Did.) 0—1; Heidenfeld (Did.)— Dunkelblum (Did.) remise; Czerniak (Isr.)— V. d. Berg (Ned.) 10; Hartoch (Ned.) Tan (Ind.) remise. De stand na de negende ronde ziet er als volgt uit: 1. Tan 6V2 pnt.; 2. en 3. Donner en Czerniak beiden 6 pnt.; 4. Kieninger pnt.; 5. V. d. Berg 414 pnt. en 1 afge broken partij; 6. Dunkelbum 414 pnt.; 7, 8. en 9. Henneberke, Langeweg en Rell stab allen 4 pnt.; 10. Heidenfeld 3 pnt. en 1 afgebroken partij; 11. Hartoch 3 pnt.; 12. Kool 214 pnt.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 10