Deen Jensen verrassend naar goud bij amateurachtervolgers, Oudkerk brons Henk Nijdam na razendsnelle rit opeens de grote favoriet Belgen beschouwden „mixed" als grapje en verloren zodoende HHC -ers mogen in hoofdklasse blijven WVHEDW degradeert na de dubbele nederlaag tegen OVVO f EERSTE MEDAILLE VOOR NEDERLANDSE WIELRENNER „Good old" Derksen in halve finale Kampioen ging heen Peter Post echter ook van de partij s wêm Tom Okker ligt in een ziekenhuis Koersen Mereveld Nederlandse zege van 20 tegen 14 weinig imponerend Honkbaluitslagen Ploeg van Sagitta uitgeschakeld na diskwalificatie MAANDAG 27 AUGUSTUS 1962 12 Kleuter Geen twijfel Savina snelste sprintster Vijftigste Tour de France start mogelijk in Parijs Wandelmars over 150 km Van Eysden gaat trouwen Tennistoernooi voor de veelbelovende jeugd Scarfiotti is kampioen Niet in vorm Eerste klasse Atletiek Gregory-Henderson won 32ste Army Tankard Jaap Oudkerk heeft voor de eerste medaille gezorgd bij de wereldkam pioenschappen wielrennen in Milaan. Het werd echter geen goud, zoals velen hadden gehoopt, maar een eervolle der de plaats op de individuele achtervol ging, waarin de 20-jarige Deense winkel bediende Kaj Jensen zijn land voor het eerst sinds dertien jaar weer een wereld titel schonk. Een sterk drietal besteeg het schavotje voor de ceremonie proto- colaire: Jensen voor het goud, de pas 17-jarige Belg Herman van Loo voor het zilver en Jaap Oudkerk als een overtuigende winnaar van de bronzen plak. Drie knapen uit de lage landen langs de Noordzee hadden opnieuw het bewijs geleverd, dat het uit is met de vroegere Italiaanse hegemonie op de achtervolging, zelfs op het eigen terrein van de Azzuri. De enige overgebleven Italiaan, de weg renner Belloni, vormde geen werkelijke be dreiging voor het noordelijke drieman schap. Zowel in de halve finale tegen Jen sen als in de strijd om de derde plaats tegen Oudkerk was Belloni kansloos. De Nederlandse kampioen Oudkerk heeft bij deze titelwedstrjjd geen moment de vorm kunnen bereiken, die hem het vorig jaar in Zürich met Nijdam in de finale bracht. Toen Oudkerk echter na de huldiging, bevrijd van de spanningen van de laatste dagen, loskwam, stond zijn besluit vast. „De komende winder ga ik niet zo vaak meer in Antwerpen rijden, maar ga lekker een paar maanden schaatsenrijden op de Jaap Eden-baan. En dan volgend jaar kalm aan beginnen. Ik ben overigens blij dat het er nu opzit". Oudkerk was weer dezelfde prettige kameraad van voorheen. Hij had zich erbij neergelegd, dat de reve laties van deze kampioenschappen Van Loo en Jensen, ditmaal sterker waren dan hijzelf. In de halve finale tegen de Belg had zich een klein incident voorgedaan. Direct na de start had Van Loo de hand opge stoken. Had de Belg meteen al pech ge kregen? De starter op het middenterrein was resoluut en schoot de wedstrijd af. Als hij even langer zou hebben gewacht, was Oudkerk wellicht via een protest in de finale gekomen. Want Van Loo had geen defect opgelopen. Zijn voet was uit de toeclip geschoten en dat is geen regle mentaire reden de wedstrijd voortijdig te beëindigen. Twee jaar geleden in Leipzig was de Italiaan Testa door een dergelijk voorval gediskwalificeerd. Nu kwam echter het protest van Arie van Vliet te laat. Er werd opnieuw gestart en Oudkerk was bijzonder snel weg. Hij nam in de eerste ronde zeker 25 meter voorsprong, maar al drie ronden verder had Van Loo zijn achterstand weggewerkt en begon de Belg aan de opmars naar de finale. Wringend en stampend probeerde Oudkerk wel het naderende onheil te voor komen, maar toen Van Loo drie ronden voor het einde meer dan veertig meter winst had geboekt, kreeg Oudkerk het sein om het kalmer aan te doen: hij had ver loren. Jensen speelde in de andere halve finale met Belloni. De finale werd een groots duel. Jensen kwam tien meter voor, maar halverwege lag het tweetal weer gelijk. Met een tus- senspurt liep de Deen opnieuw weg en nu bleek, dat de krachtsinspanningen van dit zware toernooi te groot waren geweest voor de jeugdige Belg. Hij miste de ener gie een tweede maal terug te komen en verloor met twintig meter. Tevoren was Jaap Oudkerk onweerstaanbaar naar het brons gereden. Belloni had geen kans en zelfs het feit, dat er een ronde te vroeg werd afgeschoten veranderde niets aan de zekerheid: Jaap Oudkerk was derde. Jan Derksen reed zich zondagavond in twee ritten tegen ex-wereldkampioen Rcusseau naar de halve finales voor prof sprinters. Derksen heeft er alles voor ge daan om juist hier in Milaan, waar hjj in 1939 de regenboogtrui bij de amateursprin ters veroverde, nog eens extra goed voor de dag te komen. En nu, 23 jaar later, klopte hy de jongeman, die nog een kleu ter was, toen Jan reeds tot de hoogste treden van de wielersport was doorgedron gen. De Nederlandse kampioen was zater dagmorgen zonder moeite door zijn serie gekomen, terwijl Joop Captein zowel in de serie als in de herkansing verloor en uitgeschakeld werd. In de eerste rit van de kwartfinale moest Rousseau de kop nemen. Als slakken kroop het tweetal in de eerste ronde over de baan. Toen versnelde de Fransman het tempo en werd door de gelanceerd ko mende Derksen kansloos geklopt. Een fi- nishfoto was nodig, om uit te maken wie de tweede rit had gewonnen. Derksen nam resoluut de kop en leek in de laatste hon derd meter te bezwijken voor de krachts explosie van Rousseau, maar de foto liet duidelijk zien, dat Derksen met een paar centimeter verschil had gewonnen Met de Nederlandse kampioen kwamen bij de laatste vier titelhouder Maspes (Ita lië) die onder meer tegen de Zwitser Pfen- ninger over de laatste tweehonderd meter 10,6 sec. reed, de 40-jarige Oscar Plattner en de oud-Olympische kampioen, Santé Gaiardoni. Deze had de eerste rit tegen de Belg De Bakker verloren, maar in de twee- De Nederlandse ploeg op het nummer ploegenachtervolging voor amateurs (v.l.n.r. Van der Lans, Koel, Nikkessen en Oudkerk), die in de eerste rit het Italiaanse team voor bleef. de rit was De Bakker in de laatste bocht geklopt. Toen kwam de Belg ten val en sloeg over de kop. Zijn rechterbeen was zo ernstig gekwetst, dat hij niet meer aan de start kon komen en dus was Gaiardoni geplaatst. De Nederlandse achtervolgingsploeg be staande uit Piet van der Lans, Jaap Oud kerk, Gerard Koel en Theo Nikkissen reed een prachtige wedstrijd tegen de Italianen die voortdurend een voorsprong van vijf tot vijftien meter hadden. In de laatste drie ronden echter kwam het Nederlandse kwartet geducht opzetten en bevocht een minimale zege in de eindspurt, waarbij Oudkerk. Van der Lans en Nikkissen vrij wel gelijktijdig over de streep gingen. Bij de Italianen daarentegen was de derde man en die telt bijna een lengte achtergeraakt op zijn makkers De amateursprint is weer geheel een Italiaanse aangelegenheid geworden. Even als het vorig jaar werd de eindstrijd uit gevochten tussen Sergio Bianchetto en Giuseppe Beghetto, van wie de eerste in de halve finales de nieuwe Italiaanse kampioen Giovanni Pettenella in drie rit ten had uitgeschakeld. Pettenella verloor in de strijd om de bronzen medaille ver rassend in twee ritten van de 18-jarige Gérardin. Parijzenaar Pierre Trentin, een pupil van De finale vergde drie ritten. Titelhou der Bianchetto won de eerste op pure snelheid, in de tweede verraste Beghetto zijn landgenoot. Datzelfde spelletje pro beerde hij ook in de „belle" te spelen, maar ditmaal was zijn jump niet snel genoeg en op het laatste rechte eind kwam Bianchetto, die zijn titel dus pro longeerde, hem nog juist voorbij. Nederland zal in de stayersfinale der amateurs door Bert Romjjn en Henk Buis zijn vertegenwoordigd. Buis liet er in de tweede serie geen twijfel over bestaan, dat hij waarschijnlijk de enige werkelijke con curred ir. voor de Belg Deloof, die vrijdag avond met veel vertoon van macht de eer ste serie had gewonnen. De Nederlandse kampioen startte zaterdagavond als tweede achter de Zwitser Laeutti, nam na twintig kilometer de kop over en reed onbedreigd naar de overwinning. In de slotperiode dubbelde hij, kundig geleid door gang maker De Graaf, ook nog de laatste tegen standers. Met Van Campen ging bet minder goed. Toen hij vanuit vijfde positie de Duitser Staudacker wilde aanvallen, raakte de Amsterdammer los van de rol en kwam een tijdlang te „zwemmen". Hij probeerde zich wel te herstellen, maar faalde. Zon dagmorgen in de herkansingsrit volgde de bittere ontknoping. Al na vijf minuten verdween Van Campen uit de strijd. Steu nend op de verzorgers zocht hij de cabine weer op. ..Ik ben helemaal leeg", was alles wat hij nog kon uitbrengen. Leen van der Meulen zal nu wel ge dwongen zijn, zijn stayers-fiets te verko pen. Dagenlang is hij het zorgenkind ge weest van dr. Rolink, die veel aandacht aan de Amsterdammer heeft moeten besteden. Tegen beter weten in hoopte men echter, dat Van der Meulen in de tweede serie van de prof-stayers de pessimisten zou be schamen. Maar zij hebben gelijk gekre gen. Van der Meulen kan beter ophouden. Hij is fysiek niet opgewassen tegen dit zware werk en de professoren, die hem nog een kans hadden gegeven de wieler sport te kunnen blijven beoefenen als hij een zuurstofkuur onderging, zullen nu wel op hun besluit terugkomen. In de tweede helft van de serie stapte Van der Meulen, die inmiddels al drie ron den achterstand had, als een wrak van zijn fiets. Zelfs de wetenschap, dat hij na het uitvallen van de Italiaanse kampioen Pizzali zeker was van de herkansing, kon Van der Meulen niet meer op de fiets hou den. „Van mij krijgt hij geen contract meer. Ik neem geen riciso," zei stadion directeur Bessem en dit was het vonnis over de wielerloopbaan van Van der Meu len. De rit werd gewonnen door de Spaanse favoriet Guillermo Timoner, die als een sneltrein langs alle andere deelnemers da verde. De Spanjaard was oppermachtig, maar zijn demonstratie in de laatste tien minuten, toen hij ook nog Depaepe en Raynal als figuranten behandelde, was on nodig en schaadt de stayersport. De Russin Valentina Savina heeft het wereldkampioenschap sprint bij de dames gewonnen. Zij versloeg in de finale in twee ritten haar landgenote Irini Kiritchenko in resp. 13 en 12.6 sec. over de laatste 200 meter. De Britse Jane Dunn veroverde de bronzen medaille. Zij versloeg in twee rit ten in de strijd om de derde en vierde plaats de Russische oud-wereldkampioene Galina Ermolaeva in resp. 13.1 en 12.8 sec. De organisatoren van de Tour de France zijn voornemens van de vijftigste ronde, die zoals vrjjdag werd bekendgemaakt van 23 juni tot en met 14 juli van 't vol gend jaar zal worden gehouden, iets zeer bijzonders te maken. Z\j overwegen onder andere de start, in tegenstelling tot de ge woonte van de laatste jaren in Parijs te laten plaats hebben. Voor de zeventiende maal konden tippe laars dit weekeinde de lange afstands wandeltocht van Amsterdam naar Leeuw arden afleggen. De vereniging „De lange afstandtippelaars" droeg zorg voor deze 150 km lange tocht. Het startsein viel zaterdagmorgen om 11 uur, zondagmiddag om 2 uur arriveerden er 52 wandelaars in Leeuwarden. L. Schol (Velsen-Noord) vol bracht deze mars voor de vijftiende maal, A. Kluyskens (Haarlem) voor de veertien de keer. De Italianen stonden verbaasd te kjjken, hand op het blad, zodat de Azzuri geen kans kregen achter het geheim te komen. De Luxemburger Gillen, die in het ver leden tweemaal de zilveren medaille op dit zware nummer heeft veroverd, vormde alleen maar de haas, waarop Nijdam joeg. Twee ronden voor het einde ging toen Henk Nijdam na zijn kwalificatierit Nijdam de Luxemburger, die als kam- tegen de Luxemburger Gillen van de fiets stapte, naar het hekje rond het ren nerskwartier liep en er met een spronge tje overheen ging. De landgenoten van Leandro Faggin konden hun ogen niet ge loven bij deze demonstratie van de ster ke Nederlandse kampioen, die zojuist de beste tijd van de voorritten had laten af drukken: 6 min. 02,1 sec., gemiddeld 49,712 km/uur. Hun oren zouden hebben ge tuit als zij hadden kunnen verstaan, wat de blonde boerenzoon uit Eelderwolde de Nederlandse kolonie op het middenterrein toevertrouwde: „Ach, ik heb me niet ge forceerd", en terwijl hij naar de cabine liep „ik reed toch nog niet zo best". Met dat laatste was niemand het eens, want Nijdam was in voortreffelijke stijl rondgeraasd. De Italianen probeerden er achter te komen, welk verzet de Neder lander had gereden, maar iedereen hield zich van de domme en toen de fiets van onze kampioen werd weggedragen, legde Gerrit Schulte beschermend een grote pioen van zijn land eveneens in het rood- wit-en blauw reed, voorbij. Het was alsof Gillen stilstond. Toen de klokken stopten bleek dat Nijdam de tijd van Leandro Gaffin met tweetiende seconde had ver beterd. Op slag werd hij de grote favoriet voor de regenboogtrui. Als derde op de lijst staat Peter Post, die in de rit tegen Fag gin in de laatste twee ronden zijn voor sprong prijs moest geven, maar deson danks met een tijd van 6 min. 05,4 sec goed moet zijn voor de laatste vier. In de kwartfinales krijgen de Nederlanders het niet al te moeilijk. Nijdam start maan dagavond tegen de Belg Gillard (6.13.1.;. Post tegen de Italiaan Fornoni (6.12.0). Faggin ontmoet de Duitser Kemper (6.09.9) De spannendste rit zou weieens kunnen zijn tussen de Zwitser Fredy Ruegg (6.08.7), die binnekort op deze baan een aanval op het werelduurrecord wil doen, en de Franse ex-wereldkampioen bij de amateurs Delattre (6.08.9). m». V.Ï Henk Nijdam, favoriet voor de titel bij de achtervolging bij de professionals. Tennis De 18-jarige Haarlemse tennisser Tom Okker, die een week geleden de aan dacht op zich vestigde door bij verras sing de eindstrijd van de nationale ten niskampioenschappen te bereiken, heeft het afgelopen weekeinde niet kunnen mee doen in de wedstrijd Nederland-België in Den Haag. Okker, die enige dagen in Den Haag trainde o.l.v. bondscoach Joop de Mos, kreeg vrijdag een acute blin dedarmontsteking en werd in het Rode- Kruis-ziekenhuis in Den Haag geopereerd. De oud-tenniskampioen van Nederland, Piet van Eysden, zal vrijdag 7 september op het raadhuis in Naarden in het huwe lijk treden met mej. Nel de Ruiter. Van half vier tot vijf uur is er gelegenheid tot gelukwensen in hotel „Jan Tabak" in Bus- sum. Van Ï7 augustus tot 2 september zal op Klein-Zwitserland in Den Haag voor de veertiende maal het tennistoernooi voor de veelbelovende jeugd om de Scheurleer- wisselbeker worden gehouden. Het door de vereniging Leimonias georganiseerde toer nooi werd in het verleden o.a. gewonnen door Piet van Eysden, Willem Maris, Hans van Dalsum en Evert Schneider. Dit jaar behoren o.a. tot de deelnemers Philip van der Kwast en bij de dames Trudy Groen man, Els Spruyt en Joyce Sluiters1. De uitslagen van de zondag gehouden drave rijen op Mereveld luiden: Oost- en West-Souburgprijs (2140 m.): 1. Zoon Erebus 1.29.9; 2. Azalea B: 3. Annie Norma. Winn. 6.10; pi. 1.90. 3.60, 2.80; kopp. 19.90; cov. 11.00. Ritthemprijs (2140 m.) met autostart; 1. Ana conda 1.28.-; 2. Zeloma Spencer: 3. Zephyrus B. Winn, 2 20: pi. 1.40, 2.90. 1.90; kopp. 7.10; cov. 13.70. Schoondijkeprijs 1200 m.): 1. Baron Hollandia 1.34.3; 2. Boerin van Vredenhof; 3. Baronet. Winn. 2.80; pi. 1.20. 1.20, 1 40; kopp. 5.90; cov. 4.60. Mereveld's Mijlercordprijs '1610 m.) lste heat: 1. Mitchouka 1.21.5; 2. Marseille: 3. Tabor Winn. 4.40; pi. 1.80, 1.40. 2.00; kopp. 7.10; cov. 5.80. Sas van Gentprijs (2140 m.) met autostart: 1. Zilo 1.25.7; 2. Yeasty Hanover; 3. Zombro. Winn. 4.20; pi. 1 90. 3.00, 1.90; kopp 7.90; cov. 1-1.80. Mereveld's Mijlrecordprijs 11610 m.) 2de heat: 1. Mgoldman K 1.23.1: 2. Mitchouka: 3. Tabor. Winn, 23.30: pi. 2.90, 1.40, 1.40; kopp. 23.40; cov 3.80 Definitieve uitslag Meeveld's Mijlrecord na op telling der totaaltijden: 1. Mitchouka 4.24.9; 2 Ugoldman K 4.26.3; 3. Tabor 4.27.1; 4. Marseille 4.27.9 Sprintersprijs (1610 m.): 1. Aleid Williams 1.25 1; 2. Annemieke Hollandia; 3. buiten weddenschap pen: Querhen S. Winn. 17.20; pl. 5.50, 2.00, 3.00: kopp. 7.70; cov. 5.50 Serooskerkeprijs (2200 m.) voor amateurrijders: 1. Zalorine G 1.27 2. 2. Willy's Lieveling; 3. Yper- moron. Winn. 3.20; pl. 1.70 5.60 3.70; kopp. 19 20; cov. 18.00 St. Laurensprijs (2100 m.) lste afdeling: 1. Taky Erebus 1.24.3; 2. Xylander V; 3. Yewel Boy. Winn. 3.30; pl. 1.40. 1.50, 1.70; kopp, 3.80: cov. 4.50. St. Laurensprijs (2100 m.» 2de aid.: 1. Y Y V 1.23.6; 2. Wise Guy; 3. V Paula's Zoon. Winn. 2.80;pl 1.40. 1.90, 5.50; kopp. 16.90; cov 7.60. Totalisator-omzet: 221.362.50. D.e Italiaanse Ferrari-rijder Scarfiotti heeft zondag voor ruim 50.000 toeschouwers het Europese kampioenschap bergklim 1962 veilig gesteld. In de wedstrijd in Vil- lard werd hij tweede achter de Duitser Gregor, die met een Porsche reed. In de competitie om de Europese titel heeft Scarfiotti thans 42 punten, een aantal dat geen van zijn concurrenten meer kan be halen. De Nederlandse tennisploeg heeft dit weekeinde op het „eigen" Hanenburg in Den Haag de 41ste interland tegen België met 20-14 gewonnen en daarmee revanche genomen voor de 16-18 nederlaag, welke ons land verleden jaar in Antwerpen leed. Overtuigend is het er echter niet toege gaan, al zouden de cijfers dat wel doen vermoeden. In de enkelspelen had België zelfs een klein overwicht: 13-11. maar Ne derland was duidelijk beter in de dubbel spelen, vooral in het gemengd dubbelspel, dat vier winstpunten voor ons land ople verde. De Belgei beschouwden het „mixed" kennelijk als een grapje en stuurden dub bels op de baan,n waarvan de partners in het geheel niet op elkaar waren ingespeeld. Daartegenover; staat dat Nederland ger ducht was verzwakt door het ontbreken van Tom Okker. De 18-jarige Haarlemmer, die als tweede was geplaatst, kreeg de zer dagen een acute blindedarmaanval en moest met spoed worden geopereerd. Als nummer acht speelde nu Rob Kuypers. ter wijl de overigen met uitzondering van Wil lem Maris een plaats opschoven. Willem Maris zelf maakte een uitsteken de indruk. Hij zegevierde zaterdag met veel bravour over Eric Drossart (6-2, 6-2) en hield zondag lange tijd goed stand tegen de geroutineerde Jacky Brichant, die pas later op de middag arriveerde omdat hij 's morgens nog een basketbalwedstrijd in Antwerpen had gespeeld. Maris kwam in de eerste set voor met 5-3, maar toen ging de Belg zich ertoe beperken de bal in het spel te houden, waarna er voor de minder vaste Hagenaar weinig eer meer te beha len was: 5-7, 3-6. De meest succesvolle Nederlandse spe ler was Jan Hajer, de enige die twee over winningen behaalde, namelijk op Froment en Claude de Gronckel. Hans Biesheuvel daarentegen verloor zowel van Claude's broer Marcel, als van Valentin, waarmee de stand wat het heren enkelspel betreft in evenwicht werd gehouden. Bij de dames zorgde mevr. Eva de Jong voor de on aangename verrassing na een gewonnen eerste set en een 5-1 en 40-0 voorsprong in de tweede toch nog te verliezen van Christiane Mercelis. Zij zegevierde nu al leen over de Belgische numero twee Elza Bellens, van wie ook Jetty Baars won. Trudy Groenman rechtvaardigde haar I keuze door een zege op Micheline Ruc- qouis, maar aangezien Jenny Ridderhof zonder winst bleef, behaalde Nederland bij de dames slechts drie van de acht te ver overen punten. De winst kwam, zoals ge zegd uit de dubbelspelen, waarvan vooral die tussen Maris-Van Eysden en Brichant- Michel de Gronckel volkomen gelijk op ging. Het Nederlandse Davis Cup-duo stond tegen zonsondergang nog op de baan en zegevierde ten slotte in de derde set met 16-14 omdat Jacky Brichant, voor wie de jaren langzamerhand gaan tellen, de fut miste nog langer door te vechten. Het komende seizoen zal Haarlem we derom met vier teams in de hoofdklasse honkbal vertegenwoordigd zijn, want HHC' slaagde er in tegen Schoten een wedstrijd te winnen, terwijl WVHEDW tweemaal van OVVO verloor. Schoten trad zonder Zijl stra (militaire dienst) en Boudewijn Maat (werkzaamheden) aan in de eerste wed strijd tegen HHC. Munsterman was de Schoten-werper, maar bleek na zijn ziekte nog niet in vorm: dc HHC-ers wonnen met 10-1. Overigens weer een knappe prestatie van Jan Smidt die de altijd gevaarlijke Schoten-slagploeg op drie honkslagen wist te houden. Ook in de tweede wedstrijd leek HHC recht op de overwinning af te gaan, want nu was ook Frans Klooster uit de Scho- ten-ploeg verdwenen. Na drie innings leid de HHC met 6-2 op het werpen van Keule- mans. Maat verscheen echter en hij bleek de grote inspirator. Als werper stond hij HHC nog slechts één run toe en hij was het die zijn ploeg in de negende innings met een homerun naast HHC bracht. Joop Geurts sloeg daarna de winning hit. HHC heeft zich kunnen handhaven in de hoofdklasse. Het Amsterdamse WVHEDW bleek zwakker door van OVVO beide wed strijden te verliezen. Dat HHC de eerste wedstrnd van een onvolledig Schoten (werper Ruud Zijlstra kreeg geen verlof van zijn militaire commandant en Boude wijn Maat de beste hitter van het seizoen moest zwemles geven in Zandvoort) met 10-1 won, was dus niet meer van belang. Overigens leverde HHC-werper Jan Smidt wederom een prima prestatie door dit ge kortwiekte Schoten slechts één punt toe te staan: hitters als Keulemans, Klooster, De Groot, Van Maren, Kleyn, Ausma en Mun sterman kwamen slechts tot drie honksla gen. Werper Munsterman bleek nog niet in vorm na de gedwongen rust die deze rou tinier heeft moeten nemen. Honkslagen van Talens, Wim Vreenegoor en Jongeling leverden HHC in de eerste innings reeds vier punten op. In de vierde innings sloe gen Wim en Ben Vreenegoor HHC naar een 7-1 voorsprong, nadat Munsterman in de derde Schoten-slagbeurt van een honk- slag van Herman v. d. Brugge had kun nen profiteren. De spanning kwam niet te rug, want Jan Smidt hield goed orde en zelfs slaagden de HHC-ers er in de eind- score op 10-1 te bepalen. Jan Smidt werd winnende werper met 8-3-3, terwijl Munsterman verloor met 5-7-10. HHC maakte twee, Schoten zeven fouten. Wim Vreenegoor gaf drie honksla gen uit vijf beurten, terwijl Jongeling en Talens ieder twee hits voor hun rekening namen. De tweede wedstrijd werd een triomf voor Boudewijn Maat. Deze jeugdige stu dent in de lichamelijke opvoeding heeft zich reeds vele malen onderscheiden in dit seizoen, maar nog niet zo als zondag. Toen Maat het veld opkwam was de stand 6-2 voor HHC dat geen enkele moeite had met de worpen van Henk Keulemans (1-3-9 in drie innings). Boudewijn nam het werpen over, stond de HHC-ers nog slechts één punt toe en zorgde er met een honk- slag mede voor dat Schoten na acht in nings tot 7-5 was ingelopen. In de negende innings sloeg hij met een homerun waardoor de stand op 7-7 kwam. Joop Geurts zorgde hierna met een honk- slag voor 9-7. Maat stond HHC in de ne gende nnings geen run toe, zodat de winst werd gedeeld. Maat werd winnende wer per met 4-2-3 in zes innings, Jongeling, die was ingekomen voor Corpeleyn (7-8-9 in 5 2/3 innings), verloor met 6-1-5 in J3 1/3 innings. Wim Vreenegoor (vier uit zes) en Van Reyssen (vijf uit elf) waren de beste hitters van HHC. De stand in de hoofdklasse is: EHS 21 36 WGA 21 18 Sparta 19 28 EDO 21 17 Schoten 21 22 HHC 21 14 OVVO 19 19 WVHEDW 21 10 In de eerste klasse sloten HCK en SC Haarlem het seizoen af met een bar slechte wedstrijd onder niet al te beste leiding, waarin de Sportclub verdiend met 8-6 zegevierde. Door dit resultaat kwam SC Haarlem, dat twee weken geleden nog in degradatiegevaar verkeerde, op de der de plaats van deze afdeling. De eindstand in de eerste klasse is: UW 14 25 ABC 14 12 Storks 14 17 Volewijckers 14 12 SC Haarlem 14 15 Ajax 14 11 HCK 14 14 Schoten 2 14 6 Het Santpoorte Terrasvogels heeft de promotie-competitie voor een plaats in de overgangsklasse goed ingezet. De eerste wedstrijd van de Vogels ging tegen de Rot terdamse kampioen RFC en deze wed strijd werd in de laatste innings beslist. RFC had na zeven innings met 2-0 de leiding door twee fouten van Terrasvo gels-catcher Herkemey. In de achtste in nings bracht de ingekomen Terrasvogels- coach Wedemeyer de achterstand terug tot 2-1 op een hit van Hoefsmit die \yerd gemist. In de laatste slagbeurt kwamen de Santpoorters door stooslagen met 3-2 voor, waarna Kees Herkemey met een tweehonkslag voor 5-2 zorgde. Nico Dissel- köter werd winnende werper met 7-2-7. Hoofdklasse: WVHEDW—OVVO 6-12, WVH EDW—OVVO 2-5. (WVHEDW degr.); HHC— Schoten 10-1; HHCSchoten 7-9. Eerste klasse: HCK—SC Haarlem 6-8. Over gangsklasse: Sparta 2—Kennemerland 0-11 (K'land kamp.); ADO—PSV 7-5. Tweede klasse: HCK 2Onze Gezellen 1-3; Ajax 2—THOR 3-14; HCAW—Quick 11-0; Rood WitTHB 4-9 (Rood-Wit degr.); UW 2 Pacifico 9-3 (Pacifico degr.); Storks 2CTC 3-13 Prom. overgangsklasse: RFCTerras vogels 2-5. De Nederlandse estafettekampioenschap pen, die zondag op de Nenytosintelbaan in Rotterdam werden gehouden, hebben en kele verrassingen opgeleverd. In de eerste plaats was er de diskwalificatie van het Amsterdamse Sagitta, dat twee keer een wisselpunt overschreed en voor de finale werd uitgeschakeld. Iedereen was het er over eens dat Celebes nu wel de Neder landse titel zou behalen, maar de Ensche- dese dames Ada en Fiep Twente, Ine ter Laak Spijk en Ria Markink dachten daar anders over en kwamen na bijzonder felle strijd als eerste door de finish. Bijzonder spannend was ook de race op de 4 x 100 meter heren, waarin de Trek vogels Frans Luitjes, Bram van Eek, Piet Taminga en Johan van der Wel zegevier den in de snelle tijd van 42,6 sec. Voor AVG uit Groningen, dat met sprinters als Hans Smit en Frits Boss niet verder reikte dan een tweede plaats. De 4 x 1500 meter werd een ruime overwinning vooral door toedoen van Hein Cujé voor Dynamo uit Vlissingen, terwijl de 4 x 100 meter door Minerva met de lopers Brand, Kort- leve. Noordenbos en Houthuis in 3.22.8 ge wonnen werd. De tweede plaats was voor Zaanland met als laatste loper Chris Ko- nings. die machtig terugkwam. Op de 4 x 200 meter dames nam Sagitta revanche voor het slechte resultaat op de 4 x 100 meter en snelde met een straat lengte verschil als eerste naar de eind streep. Vierhonderd meter-loopster Tilly van der Zwaard, in bijzonder goede vorm, was ongenaakbaar. DEM (Beverwijk) werd vierde. Vermelding verdient ongetwijfeld de sterke race die het Groningse viertal van Rapiditas liep op de 4 x 300 meter jon gens. Fokko Visker. Henk Wormmeester, J. Hagenouw gaven het stokje reeds met voorsprong aan Fred van Herpen, die zich niet onbetuigd liet en in 2.26.6 door de finish ging. Geen record De recordpoging van het Amsterdamse AAC op de 4 x 800 meter werd min of meer een teleurstelling. De lopers Ray van Asten (1.54.9) Harry Jansen (1.54.8), Wim Wurster (1.56) en Kees Koppelaar (1.57.8) kampten zonder tegenstand van de ande re clubs tegen de keiharde wind. Voor Ray van Asten, die nog steeds naar zijn vorm loopt te zoeken, was het een pijniijke er varing dat in Nederland het weer nog steeds de grootste handicap vormt om tot topprestaties te komen. Hij begon goed met een 400 meter in 54,8 sec. met op de tweede plaats Henk Heida. Ray van Asten trok zich driehon derd meter voor de finish los en knokte eerst tegen de wind en later met wind in de rug een ruime voorsprong op alle ri valen. Groots en dat kon ook niet onder deze omstandigheden was zijn verrich ting echter niet. De Australische-Schotse combinatie J. F. GregoryA. G. Henderson heeft op de ba nen van de Haagse Golfclub in Wassenaar de 32ste Army Tankard, het officieuze foursome kampioenschap van Nederland, gewonnen. In de eindstrijd versloegen Gre gory en Henderson de Amerikanen col. G. L. Vanway en R. B. Kilgore met 5 en 4. De resultaten van de halve finales zijn: Vanway en Kilgore verslaan Hudig en Van Hoey met 5 en 4. Gregory en Henderson verslaan Ebeling Koning en Rahusen met 2 en 1.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 12