J.Schimmelpenninck's schiettent zesde keer op LJmuider Kermis SPORT IN DE IJMOND Geslaagde zeeprestatietocht van Bloemendaalse Reddingsbrigade Kermisvreugde Raadsleden maakten oriëntatietocht door oud- en nieuw Beverwijk Hoge zee lastig voor zwemmers Havenberichten MAANDAG 2 7 AUGUSTUS 1962 5 Uitbreiden Vernieuwing Storey* s -r> Meer publiek Fotoschieten Aanzien vergroot Atletiek 47 kleurstaten kwaliteitsverf 10ct In de winkel De strijd in Zuid-Vietnam Wisseltrofee Hoogovens Of hij zelf ook graag schiet? De blonde Amsterdammer Joop Schimmelpen- ninck, die met een schiettent op de IJmuidense kermis staat, zegt: „Ik zal je ver tellen, zelf schiet ik hooguit honderd keer per seizoen. En dan alleen nog maar om te controleren. Een behoorlijk resultaat behaal ik natuurlijk wel. Ik was vier, vijf jaar toen ik al in de roos schoot. Mijn dochtertje Roeli (8 jaar) doet nu het zelfde'. De 33-jarige Joop Schimmelpenninck staat voor het zesde seizoen in IJmuiden. Hij is nu tien jaar voor zichzelf bezig. „Daarvoor reisde ik mee met mijn oudelui, die ook een schiettent hadden", zegt hij. „Mijn vader heeft vijfen- dertig jaar zo n spulletje gehad". Joops actieve deelneming aan het kermiswezen stamt van twee maanden na de oorlog, toen de kermissen in ons land weer op gang kwamen. Hij reisde het hele land door. Dat hij in Amsterdam werd geboren is een toevalligheid. Er was kermis in de hoofdstad en de ouderlijke wagen stond er. Zodoende. „Ik werk het liefst in de randstad", zegt Joop. „Het publiek ligt me er beter. Men is rustiger. In Brabant is het ook wel gezellig, maar daar is het vooral het laatste uurtje zo lawaaierig, als men wat op heeft. Je kent dat wel. Toch ben ik er in enkele plaatsen al goed ingeburgerd. Op de vaste kermis van Bergeijk kom ik al tien jaar, op die van Etten een jaar of zeven. Iets anders zou ik nooit willen doen. Het is een vrij leven. Je staat ergens een week en dan ben je blij dat je weer verder kan. Mijn vrouw denkt er net zo over". 's Winters staat Joop met zijn wagen op het Veemarktterrein in Amsterdam. Eind oktober is het afgelopen met het kermisseizoen. „De eerste wintermaand, november, doen we eigenlijk niks", ver telt Joop. „Maar na de feestdagen in de cember gaat het hurry up om de boel voor het nieuwe seizoen in orde te maken. En dan komt de inschrijfdrukte ook weer. Je maakt je planning voor het komende jaar. Het begin van het kermisseizoen ligt om streeks Pasen. Joop heeft in die tien jaar zijn tent aar dig kunnen uitbreiden. Hij begon met een van zes meter. Nu heeft hij een nieuwe van twaalf meter. Dat is wel de grens. Er blijft anders zo weinig ruimte over voor de andere. De tent biedt vijf attrac ties: roosschieten, hartenschieten, punten- schieten, fotoschieten en flessenschieten. Achter de tent staat een donkere kamer, waarin Joop de foto's zelf ontwikkelt en afdrukt. Er staan voor vast vier man in de schiettent. Is het buitengewoon druk, dan hoeft Joop maar enkele adressen in Amsterdam op te bellen en de hulpkrach ten komen. Behalve een nieuwe tent heeft Joop ook sinds een jaar een nieuwe, zeer comfortabele woonwagen. „Ik hoop hier nog een jaar of tien mee door te scharre len", zegt hij. „Daarna wil ik een spul zon der personeel zien te krijgen. Nu is het heel hard werken om behoorlijk te ver dienen. Als ik vijfenveertig ben ga ik het wat kalmer aan doen." Joop hoopt dat ook zijn dochtertje Roeli, een zeer bijde hand kind. dat de rijdende kermisschool bezoekt (zij kan er uitstekend meeko- liteit is beter. En dat ligt hem zeker ook aan de marktmeester. Hij let er scherp op dat er alleen bonafide zaken een stand plaats krijgen. Het Marktplein is als ker misterrein ideaal: het is vierkant, bestraat en ligt in het centrum. Uitbreiding is niet nodig. Het publiek vraagt er niet naar. Dit is een grote kermis. Er zijn veel gro tere plaatsen die een kleinere kermis heb ben. Als deze kermis groter zou worden betekent dat voor ons een dunnere spoe ling. Er is nu voor elk wat wils. De vernieuwing van de kermisattracties is het werk van de jongere generatie. Van de mensen van rond de 32 jaar. Die durven meer dan de ouderen. Zij nemen grote ri sico's, doen belangrijke investeringen, ko pen spullen die tonnen kosten en het pakt altijd goed uit. Flink aanpakken is het wel. Want duurt een kermis in het buiten land vaak meerdere weken, in ons land altijd hoogstens één week. Je moet je spul in ijltempo afbreken en weer opbou wen in een andere plaats. Tien jaar ge leden had ik een dag nodig om mijn zes meter tent op te bouwen. Later werd het zogenaamde haak-en-pik-werk inge voerd. waarbij je een stuk hout zo in een ander kan hangen, zonder dat er een bout of moer bij te pas komt. Dat bespaart je een hoop tijd en het zit toch allemaal even muurvast en veilig." Joop vindt de kermis in IJmuiden zon der reclame de gezelligste. „Ik heb hier in hoofdzaak m'n vaste klantjes. Zij kennen mij, noemen me Joop, en ik ken hen. Dat geeft een goede verstandhou ding." In IJmuiden is zaterdagmiddag de kermisvreugde losgebarsten met een grote drukte en gezelligheid, een vreug de die deze hele week, als de weer goden meewerken, zal aanhouden. De IJmuider kermis is de laatste jaren steeds beter geworden. Zij is volwassen, de attracties zijn groter, moderner en beter. Dit is het bewijs dat de kermis exploitanten graag in IJmuiden staan. Dat zij het publiek waarderen en dat deze waardering wederkerig is. Joop Schimmelpenninck, een Amsterdam mer die al zes jaar lang met een schiet tent op de IJmuider kermis staat, heb ben we gevraagd naar zijn kermiserva- ringen, zowel als schiettenhouder als in algemene zin. Zijn relaas treft men hierbij aan. komen), in het kermisvak zal blijven. „De uiteindelijke beslissing daarvan ligt natuurlijk bij haar zelf", meent hij. Joop kan met hulp van vier man zijn spul in vijf tot zes uur opzetten. Waarvoor hij, net als alle kermisklanten, zeer be ducht is, is slecht weer. Voor storm, die je handen vol werk geeft om je boeltje over eind te houden, en voor regen, die het pu bliek het kermisterrein doet mijden. „We hebben de laatste seizoenen veel slecht weer gehad", zegt Joop. „Deson danks ben ik tevreden. Er komen steeds meer mensen naar de kermis. En dat niet alleen. Men geeft per man ook meer uit. De mensen willen een kermis. Je kan er je uitleven op een wijze die anderen, deed .je het buiten kermisverband, naar het voorhoofd doet wijzen. Volgens mij bete kent de kermis in deze nuchtere, harde tijd een tegenwicht. Het sportieve element is eveneens belangrijk, en niet te verge ten de Hollandse zin voor een gokkie. Wij kermismensen merken het eerste, eer der dan bioscopen en andere vermakelijk heden, dat er hoogconjunctuur heerst. Slaat die echter om dan zijn wij ook de eersten die voor de bijl gaan". Joop Schimmelpenninck is met ons van mening dat de IJmuider kermis volwas sen is geworden. Er komen steeds grote re en modernere attracties. Dat eist de tijd. „Na de oorlog hebben we een jaar of twee, drie op een voetbalterrein ge staan. Toen was hier nog niets. Daarna was er een jaar of wat helemaal geen ker mis in IJmuiden. Homijierson heeft de zaak weer op poten gezet en sinds twee jaar heeft de gemeente het zelf in han den. „Joop heeft alle lof voor marktmees ter De Jager en diens assistent Brouwer die de standplaatsen zo hebben uitgezocht dat de spullenbazen zo weinig mogelijk last van elkaar hebben. „De man heeft er feeling voor", vindt Joop. „Er zijn meer nieuwe en jongere zaken. De kwa- Mag de Paratrooper een nieuwe attractie zijn op de kermis, de dood gewone zweefmolen is een van de oud ste en daarbij een van de sensatio neelste. Toch lokte het, terecht, menig een aan met grote snelheid een lucht- tochtje te maken in een stoeltje aan een paar kettingen. Er zijn 127 schiettenten in Nederland. De hoogste bieder krijgt een standplaats. „De rivaliteit van de standhouders op een kermis onder elkaar is slechts toe te jui chen", zegt Joop. „Hoe beter een tent wordt verzorgd hoe gunstiger uitwerking dat heeft op het publiek". Joop beschikt over 35 buksen, waarvan er steeds 20 in gebruik zijn. De overige worden in reser ve gehouden. „In tegenstelling van wat de mensen wel denken worden er tegen woordig alleen goede buksen gebruikt", zegt Joop. „Vroeger, voor de oorlog, werd er nog al eens mee geknoeid. De buks is voor ons alles. Geef je iemand een slechte buks en hij raakt niks dan be zweert hij iedereen die luisteren wil, voor al niet naar jouw tent te gaan. Twee keer per seizoen gaat het binnenwerk van de buks eruit om grondig te worden na gekeken. De winkelprijs van zo'n buks, die speciaal voor het kermiswerk in Oost-Duitsland wordt vervaardigd, is on geveer 120 gulden. Een buks gaat hoog uit twee jaar mee. Omdat de dingen ach ter het IJzeren Gordijen worden gemaakt is het wel eens moeilijk aan onderdelen te komen. Dit is wel de beste buks voor ons werk. Hij heeft een magazijn voor twaalf schoten, zodat je niet na ieder schot opnieuw hoeft te laden. De kogeltjes komen uit Oost-Duitsland en sinds kort ook uit een Zweedse fabriek, die ze voor lagere prijzen op de markt zette. De Oostduitsers moesten zich daarbij aan passen. Ik denk dat er per seizoen in Ne derland wel een miljard kogeltjes op ker missen worden verschoten. Op een door de weekse dag worden er zo'n honderd foto's geschoten, 's zater dags wel drie- tot vierhonderd. Na afloop van de kermis, om middernacht, moet ik ze nog afwerken. En als je rekent dat ik er tachtig per uur doe kan je nagaan jioelang ik er 's nachts nog mee bezig ben. Maar ik vind het leuk werk. Iedere foto is weer anders",In zijn vakantie gaat Joop meestal naar de drie grootste kermissen in Duitsland, die in Hamburg, Bremen en München. Daar worden de nieuwigheden op kermisgebied voor het eerst gepresenteerd. Dat Joop schiettenthouder is gewor den is niet verwonderlijk. Zijn vader had een schiettent, zijn zwager, broer en zus ter hebben er een. Zijn broer en hij zijn getrouwd met twee zusters, dochters van 'n schiettenthouder. Zijn grootvader reisde destijds de kermissen af met een koek kraam, zijn overgrootvader ging met een koekkraam langs de jaarmarkten. Ook zijn vrouw is afkomstig uit een kermis- geslacht. „Och, je krijgtwel eens 'n kogeltje in je achterste", zegt hij. „In Zandvoort was er een jongetje dat aan de beugel trok in plaats van aan de haan. Toen ik hem wilde helpen schoot hij. Het kogel tje drong wel twee centimeter in mijn zitvlees. Gelukkig kan dat met deze nieu we buksen niet meer. Die zijn berekend op een afstand van drie meter, zodat de kogeltjes niet zo'n grote kracht hebben". Wat Joop Schimmelpenninck zeer pret tig vindt is, dat de kermisexploitanten tegenwoordig worden beschouwd als gewo ne middenstanders. „Ons aanzien is ver- De kermismensen zijn in het begin bang geweest voor de televisie. „We merken het nu alleen als Toon Hermans optreedt, of bij een voetbalwedstrijd", zegt Joop. „Het is erg meegevallen". Joop Schim melpenninck reist per jaar gemiddeld vijf tien tot zestien kermissen af. „Ik heb per kermis twee weken nodig", vertelt hij. „Ik kom meestal een paar dagen eer der en vertrek enkele dagen later". Zijn laatste kermis is die in Leiden, begin ok tober. Na IJmuiden gaat hij naar Den Haag, waar hij ook al zes jaar een vas te gast is. De houders van schiettenten hebben te kampen met een scherpe concurrentie. Joop Schimmelpenninck kijkt een van zijn 35 buksen na. beterd", zegt hij. „Voor de oorlog en kort erna werden we altijd met reserve behandeld, zoals het geval is met woon wagenkampbewoners. Als dat zo was ge bleven had ik een ander beroep gekozen. Elk van ons werkt er aan mee ons hui dige maatschappelijke aanzien zo te hou den en zo mogelijk te verbeteren. Zo hangt men bijvoorbeeld de was niet meer op vallend op en de gemeente helpt mee door het legen van de w.c.'s en het ophalen van vuilnis. Nu mogen we dan ook in de straten staan, terwijl we vroeger dikwijls naar woonwagenkampen werden verwe zen. Deze vooruitgang acht ik voor ons een van de belangrijkste punten. Het is jammer dat we niet erkend zijn. Dat brengt kaf onder het koren. Dat is eigen lijk onze eigen schuld. In de oorlog had den we een vakgroep. Die is echter uit een gevallen. We zijn nu eenmaal vrije mensen, individualisten, die het niet gauw met elkaar eens zijn. Er zijn nu drie vrije organisaties: de BOVAK met ongeveer 1000 leden, de r.k. organisatie die plus minus 400 leden heeft en de reeds tach tig jaar oude organisatie Ons Belang met 200 leden. Helaas kunnen beunhazen er zo inkomen. Eisen worden niet gesteld. We, streven wel naar een grote vakgroep» Maar zolang ieder naar zijn eigen porte monnee rekent zal die er niet komen Wat de beunhaas kenmerkt is het vefia- ten van een plaats zonder de bakker te hebben betaald en met achterlating van een grote hoop vuilnis. Gelukkig wordt de beunhazerij al wat minder door de hoge re pachten en door de grotere speciali satie die noodzakelijk is". Hengelen De jeugdleden van de Heemskerkse hen gelsportvereniging ,,'t Snoekje" hebben in de Neksloot een wedstrijd gehouden, welke zich in een grote belangstelling mocht ver heugen. Ook de vangst was goed, er wer den niet minder dan vijftig bovenmaatse vissen verschalkt. De grootste vis werd gevangen door S. Durge. De voornaamste uitslag was: 1. J. de Rede; 2. B. Ruigrok; 3. Th. Meiland; 4. S. Durge; 5. J. de Boer. Dammen DCIJ opent damseizoen. Woensdag 29 augustus zal de Damclub IJmuiden in Hotel Kennemerhof weer bijeenkomen. De leden worden bijeengeroepen om zich voor te bereiden op de zware thuiswed strijd tegen Damclub Huissen, voor het toernooi om het clubkampioenschap van Nederland. Deze wedstrijd wordt aanstaande zater dagmiddag om drie uur in het DCIJ-club- lokaal gespeeld. Verder zal aanstaande woensdag in een vóór-vergadering van de algemene leden vergadering worden voorgesteld om de wekelijkse speelavond op vrijdagavond te houden. Tevens zal DCIJ een nieuwe voorzitter moeten kiezen. Bij het vertrek van de heer P. Rozenburg naar elders, heeft de waar nemend-voorzitter. de heer K de Jong te kennen gegeven niet meer als voorzitter in aanmerking te willen komen. Waterpolo VZV WINT WATERPOLOTOERNOOI IN HILLEGOM In de schaduw van de grote zwemsuc- cessen in Leipzig heeft de kampioensploeg van de Velser Zwem Vereniging, de wis selbeker uit de bollenstad veroverd. VZV kwam met 4 punten, door een overwinning op de Snippen uit Amstelveen en 2 gelijke spelen tegen de organiserende vereniging HZV en tegen de oude tegenstander ZC Haarlem, als overwinnaar te voorschijn, Het eerste heren-team van de Velsenaren hoewel danig verzwakt door het ontbreken van zijn aanvoerder Wim Hamers, Cas Blok en Jan Kobus, heeft ondanks deze handicap zich ten volle ingezet. De eerste wedstrijd werd volkomen ver diend gewonen door doelpunten van Jelle Oortwijn (3) en Piet Hauers (1) en waarin vooral doelverdediger Meindert Vellinger en invallers Jan Stapper en Johan Bellin ger uitstekend speelden De tweede wedstrijd tegen de harde ploeg van HZV bracht een omzetting in de verdediging te weeg. Midvoor Piet Ha mers ging midachter spelen en Henny Vel linger naar voren. Reeds in de beginne waren er minder prettige opmerkingen ge plaatst. De talentvolle jonge speler Jelle Oortwijn moest voor enige minuten naar de kant wegens een oogblessure. Midachter Piet Hauers werd onjuist geattaqueerd door de iets al te felle midachter en de Velsense speler op zijn beurt verrekende deze felle attack afdoende hoewel mis schien niet al te elegant. Gelukkig werden de teugels door scheidsrechter de Bric straker aangehaald en de wedstrijd ver liep daarna zonder stoornissen. Resultaat was een blanke stand aan het eind. De strijd in de finale bracht Haar lem en VZV tegen elkaar. De VZV-ers had den aan een gelijkspel al voldoende doch moesten tegen een volledig nieuw Haar lem-team (de Haarlemmers hadden nieuwe verse krachten laten aanrukken) te water. Haarlem kwam met 10 voor te staan, Jelle Oortwijn maakte op kundige wijze 11. De stand werd tot de rust gehand haafd. Na rust kwamen de Velsenaren nog voor te staan ook al weer door een doel punt van Jelle Oortwijn 21. Haarlem scoorde 22. Meindert Vellinger stopte zowaar nog een strafschop en dit inspi reerde zijn verdediging zo, dat er aan doel punten een halt toegeroepen werd en Haarlem zich gelukkig moest prijzen dat een vlotte combinatie tussen Jelle Oortwijn en Johan Vellinger met een fel schot door Johan Fellinger de verkeerde kant van de doelpaal beukte. Spoedig hierna kwam het einde en VZV was een prachtige beker reiker! CLUBKAMPIOENSCHAP SUOMI De Kennemerstaten Atletiekvereniging SUOMI heeft ondanks de terreinmoeilijk heden wegens het missen van de eertijds fraaie sintelbaan van het voormalige sport park Watervliet en de overgang naar de nieuwe terreinen van het Koningsveld aan de Grote Hout of Koningsweg, waar (nog) geen sintelbaan ter beschikking is, ge meend haar jaarlijkse „meerkampen" voor de individuele clubkampioenschappen toch te moeten houden. Deze traditionele SU- OMI-reünie van alle leden-clubleden om tegen elkaar strijd te leveren voor de hoog ste clubtitel op de verschillende nummers van het jaar, zal nu in gesplitste vorm moeten worden afgewerkt. Daarom zullen in deze en de volgende weken de onderlinge wedstrijden worden gehouden op de gebruikelijke oefenavon den, die voor dinsdag en donderdag telkens om zeven uur 's avonds zijn op het nieuwe Koningsveld en op woensdag op het sport park Adrichem te Beverwijk, waar de mooie sintelbaan kan worden gebruikt voor de loopnummers. Het programma voor deze meerkampen is: dinsdag 28 augustus: hoogspringen he ren en jongens A, kogelstoten meisjes B en C-D klasse; discuswerpen meisjes A en dames. Woensdag 29 augustus: alle sprint nummers en vèrspringen voor heren en alle pnior-atleten. Donderdag 30 augustus: hoogspringen dames en meisjes A, kogel stoten jongens B en C-D klasse, discus werpen heren en jongens A. Dinsdag 4 september: hoogspringen meisjes en junio ren C-D klasse, kogelstoten heren en jon gens A, discuswerpen meisjes en junioren B. Woensdag 5 september: 600 m. junioren B, 800 meter junioren A, 400 meter heren, vèrspringen dames en alle meisjes. Don derdag 6 september: hoogspringen meisjes en junioren B, kogelstoten dames en meis jes A, speerwerpen heren. Woensdag 12 september: 1500 meter heren. De winnaars van de afzonderlijke num mers zullen zich clubkampioen kunnen noemen, waarbij zij met het bestuur ho pen deze meerkampen weer als voorheen het volgend jaar gezamenlijk te kunnen houden, omdat SUOMI nog altijd blijft uitzien naar een nieuwe sintelbaan op het nieuwe sportpark Koningsveld. Advertentie DE SIKKENS GROEP EEN PR0ÖUKT VAR Zaterdagmiddag hebben leden van de huidige en van de aanstaande nieuwe ge meenteraad van Beverwijk een excursie gemaakt door een groot deel van de ge meente en in het bijzonder door de nieuw bouw. Als gastheer trad op burgemeester J. G. S. Bruinsma, die met de wethouders S. Coeling, E. Gerrits en W. Vessies de tocht medemaakten, evenals een aantal hoofden van dienst. De start was bij het stadhuis Schey- beeck, van waar men via de Parallelweg, voorbij het geopende Asta Motel reed en een rondrit maakte langs de pas in ge bruik genomen Pijpkade. Tijdens de tocht gaven ir. J. W. Bruggeman, ir. P. van Nif- Er stond zondagmiddag een harde zui denwind en de zwemmers hadden met De Paratrooper: een van de nieuwste attracties op kermisgebied. Het toestel is slechts een half jaar oud en is ge construeerd in Apeldoorn. Liefhebbers voor een tochtje met de Paratrooper moeten beschikken over een sterke maag, want door de bewegingen van het rad met parachutes, waaronder men zit, heeft men het gevoel gelijktijdig in een lift en op bromtol te zitten. een flinke branding te kampen, toen niet minder dan 129 deelnemers(sters) aan de zeeprestatietocht, uitgeschreven door de Bloemendaalse Reddingsbrigade, kort na een uur bij het Riche bad start ten voor een zwemtocht van 2 kilometer. Degenen die voor de tocht van 1 kilometer hadden ingeschreven, startten enige tijd later bij Bloemendaal aan Zee. Eindpunt voor beide afstanden was de post „De Kentering" van de B.R.B. op het Bloe mendaalse strand. De flotteur met twee roeiers aan boord en de houten vlet met buitenboordmotor hadden ook zee geko zen om zo nodig de helpende hand te bie den. De roeiers kregen door de hoge zee een flink nat pak, doch dat mocht hen niet deren. Bij de in totaal 129 deelnemers waren er 12 uitvallers. De algehele leiding be rustte bij de altijd actieve hoofdinstruc teur J. van der Pol. Na afloop van de zeeprestatietocht heeft de voorzitter van de BRB, de heer J. G. de Vries, een tweetal oranje vaan tjes uitgereikt, namelijk aan de Heerhu- gowaardse Reddingsbrigade, die met het grootste aantal deelnemers als reddings brigaden aan deze tocht deelnam; en aan de zwemvereniging met het grootste aan tal deelnemers. Dit was de Hillegomse zwemvereniging met 16 deelnemers. Ook de Utrechtse Reddingsbrigade, die de verste reis had ondernomen om aan deze zwemprestatietocht deel te nemen, mocht uit handen van de voorzitter een herin neringsembleem in ontvangst nemen. Al le deelnemers kregen voorts een herin- neringsembleempje uitgereikt. terik en de heer K. M. Breedveld expli catie van hetgeen onderweg te zien was. Het eerste object waar het gezelschap uit stapte was de nieuwe veiling aan de Parallelweg. Men moest hier evenwel ge noegen nemen met een rondwandeling op het terrein, want doordat men niet over de sleutels beschikte kon men de gebou wen niet van binnen bezichtigen. Wel kreeg men een globale indruk van het nieuwe veilingcomplex, dat in het najaar zijn poorten zal openen. De Parallelweg wordt klaargemaakt voor het te verwachten drukkere verkeer; deze weg, die nu nog een breedte heeft van 6 meter, gaat 14 meter breed worden. De deze week in gebruik genomen Jan Ligthartschool aan de Belgiëlaan werd ook met een bezoek vereerd. Het in frisse kleuren geschilderde schoolgebouw viel zeer in de smaak. De dienst van Openbare Werken heeft dit schoolgebouw ontworpen en voor rond vier ton kant en klaar opge leverd. Men reed vervolgens door het „Plan Oosterwijk" en men kreeg ook te zien waar straks het standbeeld van de Stier zal komen te staan. Het volgende bezoek gold de nog onbewoonde woningen van „Pro Omnibus". In een van deze 120 pre miewoningen (die elk 4 kamers bevatten en een gemiddelde huurprijs van 89, per maand doen, inclusief bijkomende kos ten) werd enige ogenblikken vertoefd. Een betere indruk kreeg men in een tweetal woningen aan de Lindbergstraat en Ble- riotlaan. die reeds bewoond zijn en waar van de bewoners van te voren op de hoogte gebracht waren van het bezoek. Onder leiding van burgemeester Bruisma ging de helft van het gezelshap naar een der woonhuizen en de anderen trokken onder leiding van wethouder Vessies het andere huis binnen. De bezoekers vernamen veel grieven van de bewoners, maar ook wer den uitingen van dankbaarheid vernomen. De gastvrouwen kregen een prachtige doos chocolade aangeboden. Na nog even bij de in aanbouw zijnde torenflat geweest te zijn, waar het raad huis in ondergebracht zal worden, werd nog een uur in de recratiezaal van de torenflat aan de Waranda doorgebracht. Onder het genot van verversingen werd hier op gezellige wijze van gedachten ge wisseld over hetgeen men gezien had. PAARDENSPORT. De Nederlandse afvaardiging naar het internationale in door concours hippique, dat op 4 en 5 september in Brussel wordt gehouden, zal bestaan uit mejuffrouw Proetske Arts met de paarden Hella en Weinbrand en Jan Maathuis met Troongravin Anna en Troongraaf. HONGKONG (Reuter) Volgens het persbureau „Nieuw China" hebben com munistische guerrillastrijders in Zuid-Viet nam in de eerste helft van het jaar meer dan 16.700 Zuidvietnamese en Amerikaan se militairen gedood, gewond of gevan gen genomen. Zij hebben elf vliegtuigen neergeschoten en tientallen beschadigd. Het persbureau zegt voorts, dat meer dan 15.000 man van de regeringsstrijdkrachten naar de guerrillastrijders zijn overgelo pen of gedeserteerd zijn om naar huis te rug te keren. In de kantine van de timmerwerkplaats van hoogovens zal ir. H. C. Patoir woens dagmiddag om half vier de wisseltrofee van hoogovens-bedrijfsideeënbus uitrei ken aan de winnende afdeling, de afde ling bouwkundige buitendienst. Aan het eind van ieder halfjaar wordt de wissel trofee, een van matchroom en roestvrij staal vervaardigde spiraal, overhandigd aan de bedrijfsafdeling, waar de kwali teit van de ingezonden goede ideeën ge durende die periode het hoogste is ge weest. Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Kryptos Mynashamn; Aeneas, Rotterdam; Wolanda, Lon den. ledig naar Buitenhuizen; Stad Kampen, Nor folk, kolen voor IJmuiden; Triumph, Par; Roelof Buisman, Fowey; Noorderkroon, Londen, ledig voor IJmuiden; Julia Mary, Londen; Marwick Head, Sunderland; Hinde, Londen; Forel, Vlis- singen, ledig voor IJmuiden; Arkadia, Londen; Gerd, Londen; Imme Oldendorf, Delfzijl, ledig naar Zaandam; Groningen, Stavanger, ledig voor IJmuiden; Startpoint, Londen, ledig voor IJmui den; Damakus, Rotterdam; Vatnajokull, Ham burg; Elvdiek, Leningrad; Kalsina Palm,, Rotter dam; Am 8, Leningrad; Caltex Delfzijl, R'dam. Zondag kwamen in IJmuiden aan: Brinda van Plymouth; Gitana, Par; Magdalena Oldendorf, Wabana. erts voor IJmuiden; Bridgepool, Port Arthur; Oranje, Southampton; Bari, Riga. Texel- stroom. Huil; Wilpo, Stocka, hout voor Zaandam; Rijnstroom, Londen; Lis Frellsen, Ventspils; Hoegh Aurora, St. Nazaire; Edison, Londen, ledig voor IJmuiden; Vliestroom, Dagenham; Harroga te, GoolePlato, Vigo; Minos, Kotka; Amstel- stroom, Le Havre; Zaanstroom, Londen; Neth. Coast, Newcastle, Wasaland, Yxpila, props voor IJmuiden; Roelof Jan, Hudiksval, hout voor Zaan dam; Gazelle, Londen, ledig voor IJmuiden; Joost, Hamina, hout voor Zaandam; Heriot, Leith. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Timberto naar Rotterdam; Aardenburgh, St ock'holm; Ri- nie, Leith, kunstmest van IJmuiden; Loke. Mal- mö; Saint Philippe, Rotterdam; Geestemünde, Bremen; Joseph Frering, Monrovia; Porto Mar- ghera, Hampton Roads; Borelly, Norrköping, ruw ijzer van IJmuiden; Skaugum. Vitoria, ledig van IJmuiden; Cieszyn, Stettin; Waverstroom, Dagen ham; Irene, Hamburg; Saarland, Curasao; Yew- craft, Siarn; Bruce M., Immingham; Parthenon, Fort de France; Jans, Londen; Jean E., Londen; Fin Germa, Bergen; Draka, Karlshamn, walsma- teriaal van IJmuiden; Wexford, Boston, stijfsel van Wormerveer; Eemstroom, Leith; Lohengrin, Vaesteras; Prinsenbeek, Kramfors; Nieuwe Wa terweg, Belfast, meel van Koog aan de Zaan; Edenside, Lerwick, kunstmest van IJmuiden; To- gokust, Antwerpen; Atlas, Odense; Terschelling, Wismar; Elsa. Delfzijl, ledig van Zaandam; Ar kadia, Bremerhaven. Zondag vertrokken uit IJmuiden: Panagiotis Comantaros naar Rotterdam, ledig van IJmuiden; Hontestroom. Huil; Lingestroom, Londen; Tas man, Rotterdam; Despatch, Rochester, stijfsel van Wormerveer; Machin, Rostock, walsmateriaal van IJmuiden; Stordiek, Uddevalla.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 5