Peter Post - zelf derde - werkte mee aan verovering van Nijdams regenboogtrui Maspes behaalde zijn zesde titel bij de profsprinters Voetballers uit de West naar Nederland Het liep gelukkig nog vrij goed af TITELSTRIJD OP WIELERBAAN IN MILAAN AFGELOPEN Zwemploeg voor de „Waterig" incident bij voetbalmatch Partij Donner-Tan mogelijk remise Martin Wierstra op achttien ronden Derksen net niet op ereschavotje Revanches van de titelstrijd in het Olympisch stadion Zware straffen in Limburg zeslandenmatch Wim de Jong in het kandidatentoernooi WOENSDAG 29 AUGUSTUS 1962 13 Het zou allemaal nog wel goed af lopen voor deze coureur. Enkele tellen na het nemen van deze foto geraakte hij onder de wagendoch werd gelukkig alleen maar aan het oog gewond. Toch viel er nog een dode tijdens deze race, die in de staat Minnesota werd verreden. Hetgeen echter gebeurde bij een ander ongeluk. Aziatische Spelen De Engelse League Schaken in Amsterdam Fout Damen finishte als tweede Inschrijving voor nummer gestuurde vier bleef gehandhaafd Nederlandse tennisploeg tegen West-Duitsland Wedstrijdwandelaar overleden Nederland zesde in strijd om de militaire vijfkamp is door .de Internationale Dambond in handen ge geven van de Belgische dambond. De win naar van dit toernooi zal in het voorjaar 196 de huidige wereldkampioen Iser Koe- perman in een titelgevecht van 20 partijen mogen uitdagen. Deze match wordt in Rus land gespeeld. Nationale zeilwedstrijden Het internationale sporttoernooi in Dja karta maandag werd besloten de naam „Aziatische Spelen" dit jaar niet te ge bruiken wordt bepaald niet onder een gunstig gesternte gehouden. Dinsdag kwam het bij de voetbalwedstrijd Japan-Indo- nesië tot een „waterig" incident. Een Indonesiër en een Japanse speler raakten in gevecht en rolden al vechtend de sloot in die om het terrein loopt. De arbiter die het duo trachtte te scheiden trof, dank zij het optreden van een verhitte supporter, hetzelfde lot. Japan won met 10. Het was helemaal een goede dag voor Japan, dat dinsdag drie gouden medailles veroverde en het „totaal" op 19 bracht. De prestaties van de andere landen zijn aanmerkelijk bescheidener, want de twee de plaats op de ranglijst wordt gedeeld door India en Indonesië met vijf gouden medailles. De uitslagen van de dinsdag voor de Engelse League gespeelde wedstrijden luidden: Eerste divisie: BurnleyBolton Wande rers 21; Ipswich TownBlackpool 52; Nottingham ForestBlackburn Rovers 2—0. Tweede divisie: Charlton AthleticSun derland 22; Preston North EndPly mouth Argyle 00; Rotherham United Leeds United 21 Scunthorpe United Chelsea 30. Nederland heeft ook dit jaar een wereldkampioen. De 26-jarige Henk Nij- dam, die het vorige jaar in Zürich in een enerverende finale de titel bij de ama teurs behaalde, bevocht nu op de snelle Vigorellibaan in Milaan zijn tweede triomf. Met groot machtsvertoon ver sloeg de Nederlandse kampioen in de finale de Italiaan Leandro Faggin. On danks het feit, dat Nijdam door een lekke band van Faggin na zes ronden opnieuw moest, starten, liet hij een tijd afdrukken van 6.04.9: een prestatie van wereld formaat. Zonder die extra start, die hem vele se conden kostte, moest Nijdam in staat zijn geweest de 5 km binnen de zes minuten af te leggen. In Henk Nijdam bezit Ne derland een achtervolger van het formaat van Roger Rivière, die zo ontijdig zijn wielerloopbaan moest beëindigen. Nijdam vond het niet zo erg, dat hij niet beneden de zes minuten was gekomen. „Die trui is veel belangrijker", zei de overgelukki ge coureur na de huldiging op de massa getafel. Wat hij had gedacht toen Faggin die lekke band kreeg? „Niet veel. Het was gunstig voor mij omdat ik sneller vertrek. En bovendien was Faggin op dat moment met een ach terstand van 35 meter toch al verloren. Hij was in elkaar gezakt. Maar het was toch een mooi gezicht toen ik hem voor me uit zag rijden. Toen hoefde ik niet meer te fietsen". Nijdam, die in de catacomben van een Italiaanse bewonderaar nog een regenboogtrui cadeau kreeg, was gereed om de buitenlandse managers te ontvan gen, die voor de deur stonden te dringen. Om te beginnen start hij maandagavond bij de revanches van de wereldkampioen schappen in het Olympisch stadion in Am sterdam tegen Faggin. Daarna zijn Keu len, de Grand Prix des Nations en met de ploeg van Rik van Looy de race om de wereldbeker aan de beurt. Nijdam reed na zijn overwinning op Faggin linea recta naar zijn charmante vrouw, die over de draadafzetting heen van de tribune af haar beroemde echtgenoot minutenlang op beide wangen bleef zoe nen. Toen volgde de huldiging met Nij dam op de hoogste treden, geflankeerd door Faggin en Peter Post, die het brons voor Oranje had veroverd. In de halve finale had Nijdam de ex-we reldkampioen der amateurs, de Fransman Delattre, een even verpletterende neder laag toegebracht. Delattre, die in 1960 in Leipzig Nijdam in de finale der amateurs had verslagen, was nu een speelbal in handen van de Nederlander. Nijdam trok zich niets van de Fransman aan, die na twee en een halve ronde al een achter stand van 25 meter had. Slechts drie ron den verder zag Nijdam zijn tegenstander op het lange rechte eind nog juist in de 'bocht verdwijnen en toen behoefde hij zich niet meer in te spannen om met groot ver schil te winnen. De tijd van Nijdam (6.13.8) zei niets, omdat hij de laatste helft Van de wedstrijd niet voluit had ge reden. De illusies van Peter Post op een re genboogtrui werden door Faggin vernie tigd. De Amstelvener trachtte door een snelle start zijn tegenstander te overrom pelen, maar dat mislukte. Misschien zou het wel gelukt zijn als hij een tandje min der had opgezet. Want de winst van Post bedroeg na die krachtsexplosie slechts lut tele meters. Na vier en een halve ronde kwam de ommekeer. Faggin bracht zijn achter stand terug tot één meter, kwam in de volgende ronde gelijk en begon toen aan zijn winst te werken. In twee ronden raak te Post 15 meter achter en toen Faggin daar nog eens 25 meter aan toevoegde, verweerde de Nederlanders zich niet meer om zijn krachten te sparen voor de strijd om de derde plaats. Ook Faggin had hier door een matige tijd: 6.10.2. Toch had Fag gin zich voor de volle honderd percent moe ten geven en begon zodoende nog enigs zins vermoeid aan de finale. Post bewees hiermee, zonder dat hij het eigenlijk zelf besefte, zijn landgenoot Nijdam een grote dienst en werkte in feite mee aan de ver overing van de regenboogtrui. De rit om de derde plaats werd met ruim verschil door Peter Post gewonnen, die al na vier en een halve ronde zijn tegenstander in de rug zag. Peter deed niet echt moeite Delattre in te lopen. Hij bleef op een veertigtal meters hangen, tot de laatste ronde inging. Toen spurtte de Amstelvener nog even en ging de Frans man precies op de eindstreep voorbij. De fout, die de Nederlandse achtervol- gingsploeg maandagavond maakte, is zeer kostbaar geworden. Zonder die blunder zou het kwartet in de finale zijn gekomen en in ieder geval met de zilveren plakken naar huis zijn gegaan. Het heeft trouwens weinig gescheeld of Oranje zou toch nog het brons hebben veroverd. Want bij de Russen, de tegenstanders in de strijd om de derde plaats, moest de derde man in de laatste halve ronde lossen. Maar on danks de verwoede eindspurt van Oud- kerk, Van der Lans en Nikkesen (Koel had nu bijtijds gelost) wonnen de Russen met slechts tweetiende seconde verschil: Rus land 4.33.7, Nederland 4.33.9. De gouden medailles werden veroverd door de zeer homogene Duitse ploeg, die zich maandenlang serieus op dit moment heeft voorbereid. De Duitsers, die geen regenboogtruien kregen, waren in dit toer nooi een klasse apart. Al vanaf de kwalifi- Onze landgenoot Piet Damen finishte dinsdag als tweede in een wegwedstrijd voor professionals in Merksen (België). De eerste plaats was voor de Belg Jean Lau- wers met een tijd van 5 uur en 6 minu ten over de 224 km. Na Damen werden de Belgen Arthur de Cabooter. Victor van Schil en Alphonse Hellemans respectieve lijk derde, vierde en vijfde, allen in de zelfde tijd als de winnaar. catieritten noteerden zij steeds veruit de snelste tijden en ook nu, in finale tegen de Denen, handhaafden zij deze traditie. De als een perfecte machine marcheren de Westduitsers reden tot slot de 4 km in 4.30.6 met een gemiddelde van 53.215 km per uur. De Spaanse matador Guillermo Timoner heeft zijn collega's in de stayersfinale niet lang hoop gegeven. Als zevende gestart achter Delillo, Meier, Depaepe, Wierstra, Verschueren en Raynal, ontwikkelde Ti moner van het begin af zo'n hoog tempo, dat hij al spoedig op kop lag en toen re gelmatig zijn tegenstanders ging dubbe len. Depaepe hield het nog het langst vol, maar toen gangmaker De Graaf motor- pech kreeg, lag de Belg toch ook al een Overgelukkig wuift Henk Nijdam (met regenboogtrui) naar het Italiaanse pu bliek, dat de nieuwe wereldkampioen op het nummer achtervolging voor profs op zijn beurt uitbundig toe juicht. Nijdam versloeg in de finale de snelle Italiaan Faggin. ronde achter. Timoner, de enige die wer kelijk aanspraak kon maken op de regen boogtrui zijn vierde was onbarmhar tig. Hij spaarde niemand en beëindigde de wedstrijd, die hij met de rol op 50 cm aflegde met een gemiddelde van ruim 79 km, met vier ronden voorsprong op De paepe, acht op Wickihalder, tien op Ver schueren, twaalf op Meier, 13 op Raynal, 17 op Delillo en 18 op Wierstra. Vier wereldkampioenen zullen maan dagavond 3 september in het Olympisch stadion in Amsterdam bij de revanches van de wereldkampioenschappen hun op wachting maken: Henk Nijdam, Antonio Maspes, Guillermo Timoner en de Duitse achtervolgingsploeg. Directeur Bessem gaat de triomf van Henk Nijdam nog eens helemaal opnieuw opvoeren. Hij heeft ook Faggin, Peter Post en Delattre gecontracteerd voor dit nummer. Eveneens in Milaan zal Nijdam in de „halve finales" tegen Delattre uitkomen, waarna Peter Post gelegenheid krijgt te gen Faggin revanche te nemen. Daarna rijden de verliezers en de winnaars te gen elkaar. In de sprint moet Maspes aantreden tegen Oscar Plattner en de Nederlanders Derksen en Captein. De Duitse achter volgingsploeg rijdt natuurlijk tegen het oranjekwartet, dat het in Milaan tot de vierde plaats bracht. Tenslotte zijn de volgende stayers ge- engageerd: Timoner, Depaepe, Wickihal der, Koch, Wierstra en Marinus. (Van onze Haagse redacteur) De Nederlandse Roeibond heeft besloten de inschrijving op het nummer gestuurde vier voor de wereldkampioenschappen in Luzern niet in te trekken, hoewel Triton door ziekte van de slag Goslinga niet naar Luzern zal kunnen gaan. De mogelijkheid blijft hierdoor open, dat de ongestuurde vier van Njord uit Leiden in de gestuurde vier zal kunnen uitkoemn, of misschien zelfs in beide nummers. Dit laatste zal onder meer afhangen van de loting. Antonio Maspes was weer onweer staanbaar. Op de Vigorellibaan waar de Italiaan in 1955 voor de eerste maal we reldkampioen bij de profsprinters werd, veroverde hij nu ook zijn zesde regen boogtrui. Maspes is de enige, die in staat moei worden geacht het trotse record van Jefke Scherefts zeven wereldti tels te breken. "Wan'f'ér is nog steeds geen ware opvolger voor de oppermach tige Italiaan, die in 1955, 1956, 1959, 1960 1961 en nu in 1962 bij de ceremonie pro- tocolaire op de hoogste treden heeft ge staan. Ook Santé Gaiardoni die in 1960 als amateur een wereldtitel en twee olym pische kampioenschappen veroverde, kan nog niet aan de kwaliteiten van Maspes tippen. Het duidelijkst kwam dit tot uiting in de eerste finalerit. Bij het ingaan van de laatste ronde demarreerde Gaiardoni zo onverwacht, dat hij 25 meter voorsprong nam. Als een meteoor schoot Maspes echter ach ter de vluchteling aan. In de laatste bocht had hij Gaiardoni te pakken en het was toen nog maar een koud kunst je voor de titelhouder op het laatste rechte einde zijn tegenstander voorbij te gaan. In de tweede rit schoot Maspes bij het uitkomen van de voorlaatste bocht onderdoor, nam een paar lengten voor sprong en leek ruim te gaan winnen. Gaiardoni gaf zich echter nog ten volle, maar kwam een kwart wiel te kort. Mas pes had het weer klaargespeeld, tot grote vreugde van de toeschouwers, die voor het eerst in dit wereldkampioenschap de tribunes vrijwel geheel vulden. Zelfs in dit wielerland bij uitstek is er alleen nog maar belangstelling voor de baan- sport, als er iets heel bijzonders op het programma staat en dat was voor de Italianen dinsdagavond de finale tussen Maspes en Gaiardoni. Jan Derksen zou nog zo graag een keer op het schavotje zijn gekomen, zij het dan als winnaar van de bronzen me daille. Ondanks zijn 43 jaren is Derk sen nog zo eerzuchtig als een beginne ling en een plaats in de ceremonie pro- tocolaire is de grootste wens van de veteraan. Het is hem echter niet gelukt. In de strijd om de derde plaats moest hij in twee ritten het hoofd buigen voor Oscar Plattner die met zijn 40 jaar ook al tot de oudjes behoort. De Zwitser had de eerste rit gemakke lijk in een korte, venijnige spurt gewon nen. De tweede maal moest Plattner van kop vertrekken. De Zwitser deed geen enkele poging om Derksen de leiding op te dringen en liet het aankomen op zijn „eindschot". Bijna was er nog een „belle" nodig geweest, want Derksen kwam zo geducht opzetten, dat de finishfoto moest beslissen: Plattner had gewonnen. Maspes bezit thans zes regenboog truien, want ook gisteren behaalde de Italiaan weer de titel bij de prof sprinters. Ditmaal moest zijn jongere landgenoot Gaiardoni (links) eraan ge loven. Rechts staat Plattner, die na een zege op Jan Derksen de derde plaats bereikte. De KNVB heeft aan de tweede klas voetbalvereniging SVM te Nieuwenhagen (Limburg) bijzonder zware straffen opge legd wegens het opzettelijk afleggen van valse verklaringen voor de commissie van onderzoek van de KNVB. Nadat een ge rezen kwestie werd uitgesproken het ging om het feit of een geschorste speler al of niet had meegespeeld werden vier bestuursleden geschorst voor vijf jaar. Twaalf spelers kregen schorsingen opge legd van 3 maanden tot een jaar. De wedstrijd, waarin de geschorste spe ler zou hebben meegespeeld, was de com petitiewedstrijd SVM-2 tegen Zwart Wit 2 op 11 juni, gespeeld in Eijs-Wittem. Voor de commissie van onderzoek hielden zowel de voorzitter, de secretaris, twee be stuursleden als de spelers vol, dat de ge schorste speler die wedstrijd niet heeft meegespeeld. Een nader onderzoek wees echter uit, dat dit wel het geval was geweest. De voorzitter van SVM kreeg behalve zijn schorsing van 5 jaar nog de bijkomende straf opgelegd, dat hij 10 jaar lang geen enkele functie in de KNVB mag uitoefe nen. Drie spelers van het tweede elftal, die niet waren verschenen voor de commissie van onderzoek, kregen wegens het niet voldoen aan de oproep een straf opgelegd van 3 maanden. De aanvoerder van het elftal werd voor een jaar geschorst; acht andere spelers voor een half jaar. De Nederlandse tennisploeg, die zater dag 15 en zondag 16 september in Wolfs burg tegen West-Duitsland zal spelen, is als volgt samengesteld: Heren: Evert Schneider, Jan Hajer, Peter Scholtz en E. Knol. Reserve i^® Kuypers. Nederland heeft niet de beschikking over Willem Maris, Tom Okker en Piet van Eysden. Dames: mevr. De Jong, mevr. J. Baars en voor het dubbelspel mevr. Ridder hof. Een bekende wedstrijdwandelaar, de heer A. Ottema. is in de leeftijd van 88 jaar in Almelo overleden. Toen hij de 80 reeds was gepasseerd nam hij nog deel aan de vierdaagse in Nijmegen. Sinds 1933 heeft „Opa Ottema" meer dan 25.000 wed- strijdkilometers afgelegd en daarbij bij na 400 medailles vergaard. De strijd om het internationale militai re vijfkamp-kampioenschap is dinsdagmid dag in Brussel vocytgezet met het num mer hindernis-zwemmen. De Braziliaanse ploeg won dit onderdeel met 2610 punten, Zweden was met 2516 punten tweede, Ne derland, dat 2140 punten behaalde, werd negende. In de rangschikking na vier on derdelen staat Zweden met 10.394 punten eerste. Brazilië is met 10.322 punten twee de. Nederland bezet met 9.389 punten de zesde plaats. Voor de zeslanden-zwemwedstrijd tussen Frankrijk, Italië, Groot-Brittannië, West- Duitsland, Zweden en Nederland, die za terdag en zondag 8 en 9 september in Rot terdam wordt gehouden, is de ploeg van ons land als volgt samengesteld: Dames: 100 meter vrije slag: Ineke Ti- gelaar (De Robben), 400 meter vrije slag: Adrie Lasterie (Naarden), 100 meter rug slag: Ria van Velsen (ZIAN), 100 meter vlinderslag: Ada Kok (HDZ), 200 meter schoolslag: Klenie Bimolt (GZPC), 4 x 100 meter wisselslag: Ria van Velsen, Klenie Bimolt, Ada Kok en Ineke Tigelaar, 4 x 100 meter vrije slag: Ineke Tigelaar, Erica Terpstra (HZPC), Adrie Lasterie (Naar den), Jopie Troost (HDZ) en Cocky Gaste laars (ESCA), één van deze zwemsters zal als reserve fungeren. Heren: 100 meter vrije slag: Ronnie Kroon (ZAR), 400 meter vrije slag: Johan Bontekoe (HPC), 200 meter rugslag: Jan Weeteling (Nereus), 200 meter vlinderslag: Jan Jiskoot (Merwede), 200 meter school slag: Rob van Empel (EZPC), 4 x 100 meter wisselslag: Jan Weeteling. Wieger Mensonides (ZIAN), Jan Jiskoot en Ron nie Kroon, 4 x 200 meter vrije slag: Ron nie Kroon, Bert Sitters (IJ), Johan Bonte koe en Gerrit Korteweg (DZV). De schoonspringploeg zal nog worden aangewezen. Anita Lonsbrough, de Europese kam pioene op de 200 meter schoolslag, zal geen deel uitmaken van de Britse ploeg die zaterdag 8 en zondag 9 september in Rot terdam uitkomt) in de z.g. zeslandenwed- strijd. De Britse heeft zich om redenen van zakelijke aard niet beschikbaar ge steld. Het Britse team is als volgt samenge steld Heren: 100 meter vrije slag: McGregor; 400 meter vrije slag: Campion; 200 meter rugslag: Clayden; 200 meter schoolslag: Wilkinson; 200 meter vlinderslag: Glen- ville; 4 x 200 meter: Campion, Martin Dye, Boyes en Frame. Dames: 100 meter vrije slag: Diana Wil kinson; 400 meter vrije slag: Elisabeth Long; 100 meter rugslag: Linda Ludgrove; 200 meter schoolslag: Jacky Enfield; 100 meter vlinderslag: Anne Cotterill; 4 x 100 meter: Janny Thompson, Linda Amos, Adrienne Brenner en Diana Wilkinson. Dammen Volgende week maandag begint in Luik de wedstrijdenreeks om de Challenge- Mondial. De volgende spelers nemen deel: Wim de Jong (Nederland), A. Agliardi (Mo naco), Baba-Sy (Senegal), W. Blonck (Duitsland), A. de Descaller (Marokko), Korchow (Rusland), F. Laporta (Italië), dr. L. Reimann (Tsjechoslowakije), R. Saint- Fort (Haiti), M. Verleene (België), benevens de kampioenen van Frankrijk en Suri name. Er worden twee partijen per dag ge speeld met een speeltempo van* 50 zetten De twaalf deelnemers zijn wat de kansen betreft in twee groepen onder te brengen. In de bovenste helft Korchow, De Jong, Baba-Sy, Hissard, Saint-Fort en de Suri namer; de overige spelers komen in de onderste helft terecht. De grootste kanspaarden zijn de Rus Korchow, kampioen van Rusland 1960, en Baba-Sy die in 1960 tweede werd in het wereldtoernooi. De Haarlemse Jacht Club en de Haar lemse Zeilvereniging organiseren zaterdag 1 en zondag 2 september nationale zeil wedstrijden op het Noorder Buiten Spaarne en de Mooie Nel in Haarlem. Er zal in dertien klassen worden gestart. Zaterdag begint men om 13.50 uur, zondag om 9.50 uur. Het voetbalgezelschap van de Nederland se Antillen, dat op vijf september in het Olympisch stadion in Amsterdam een offi ciële interland-wedstrijd zal spelen tegen het Nederlands elftal, arriveert op 1 sep tember in alle vroegte (7.00 uur) op het vliegveld Schiphol. Het gezelschap bestaat uit elf spelers van Curacao en vjjf van Aruba. Verwacht wordt, dat de definitieve samenstelling van het Antilliaanse elftal pas kort voor de wedstrijd bekend zal worden gemaakt. Van de Curacaose spelers, die op 23 april 1958 in Rotterdam met 8-1 werden verslagen, maken alleen Adgard Meulens en Carlos Comenencia de reis opnieuw mee. Onder de nieuwe namen bevinden zich enige jonge spelers, van wie zeer veel verwacht wordt. Zo wordt Rudy Came ron, die reeds 9 keer voor de Nederlandse Antillen uitkwam, beschouwd als een van de beste kanthalfs die zij ooit gehad heb ben. In de achterhoede is Juan Pablo het ta lentvolle middelpunt. Hij wordt bijgestaan door Meulens, die vier jaren geleden reeds bewees een waardige opvolger van de be faamde Matrona te zijn. De betrouwbare doelman Paul Diaz (met 14 interlands de meest geroutineerde van de ploeg) en de aalvlugge Augusto Beltrand maken de verdediging compleet. James Richardson zal met Daniel Pa- blo, een jeugdspeler met grote reputatie, moeten wedijveren om naast Cameron de halfplaats te kunnen bezetten. Ook voor de voorhoede hebben de Antil- lianen enkele ijzers in het vuur: de spec taculaire Ruben Brandborg, Edwin Lo- ran reeds twee achtereenvolgende sei zoenen lang topscorer van Curacao en de snelle Jose Bibiana vormen hun sterk ste troeven. Daarnaast wordt de elite groep van de voetballende Antillen ge vormd door doelman Balentien, Johan Bo- dak, Eugene Testing, Donald Gosepa en Briesen. De resultaten van de Antillianen wetti gen de verwachting, dat zij de Nederland se ploeg belangrijk meer tegenstand zul len bieden dan het elftal van Curacao vier jaar geleden deed, maar Oranje zal onge twijfeld belust zijn op een beter resultaat dan het 0-0 gelijke spel, dat in 1960 op Curacao behaald werd. Dat de Nederlandse Antillen, waarvan het tweede elftal zojuist ongeslagen de ti tel bij de Middenamerikaanse Spelen be haalde, een moeilijke tegenstander zal zijn, staat wel vast. Dinsdag zijn in Amsterdam de partijen voor de tiende ronde van het internatio nale meestertoernooi gespeeld. De belang rijke partjj tussen Donner en Tan werd afgebroken in een stelling die het waar schijnlijk maakt dat het treffen een remise zal opleveren. DE INDONESIëR TAN De uitslagen zijn: DonnerTan afge broken; Van den BergHartoch remise; DunkelblumCzerniak 01Rellstab Heidenfeld remise; KieningerKool af gebroken; LangewegHenneberke 10. De stand luidt: 1. Czerniak (Isr.) 7 pnt.; 2. Tan (Ind.) 6Vj pnt. en 1 afgebroken par tij; 3. Donner (Ned.) 6 .>nt. en 1 afg. partij; 4. Van den Berg (Ned.) 6 pnt.; 5. Kienin ger (W.-Dld.) 5 pnt. en 1 afg. partij; 6. Lan geweg (Ned.) 5 pnt.; 7. Dunkelblum (Belg.) en Rellstab (W.-Dld.) beiden iVi pnt.; 9. Henneberke (Ned.) 4 pnt.; 10. Hartoch (Ned.) en Heidenfeld (Z.-Afr.) beiden 31/i pnt.; 12. Kool (Ned.) 2'/j pnt. en 1 afge broken partij. De afgebroken partijen worden vandaag gespeeld. De elfde en laatste ronde staat voor donderdag op het programma.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 13