Groen van bestaat Prinstererschool in IJmuiden dit jaar een halve eeuw Generale synode van Chr. Geref. kerken in Santpoort begonnen voof werkende jonge meisjes in Velsen Iïoe de duiven vlogen KINDERMANTELS en JACKS BK •4' He Bidstond in kerk in Haarlem-Noord Lezers IJmuider Courant kunnen maandagavond schaken Druivenweek in de IJmond: 1-6 oktober Loodgieters- en Electriciteitswerkzaamheden P E R E M WISKER WOENSDAG 29 AUGUSTUS 1962 Nieuwe aanwinsten van Gemeentebibliotheek Velsen Voor het komende seizoen reeds ontvangen: een grote sortering ÜW modehuis PLEIN 1945 pijIIPP5 '^®fr OLD CLOTHES NEW DRY CLEANING ONLY Maatkonfektie JOH. MEIJER Zoon Sport in de IJ mond Handhal Wasmachines - Centrifuges Het eerste schoolbestuur in 1909. Nederlandse romans en novellen: Bruyn, De vuistslag; Da urn, Uit de suiker in de tabak; Kortooms, De zwarte plak; Beauvoir, Niemand is onsterfelijk. Olivier, Met de hemel voor ogen; Simenon, Maigret en de blauwe avondjapon; Brakman, De weg naar huis; Hermans, Paranoia, Koolhaas, Een schot in de lucht; Moderne Ame rikaanse verhalen. Buitenlandse romans en novellen: von Cramer, Die Konzessionen des Himmels; Simmel, Mich wundert das ich so fröhlich bin; Narayan, The Man-eater of Maigudi; Lawrence, Love among the haystacks; Lartéguy, Les centurions; Dijkstra, De Fryske Thyl Ulespegel. Studieboeken: von Schweinitz, Boeddhisme en Christendom!; van de Pol, Het getuigenis van de reformatie; Leidraad voor godsdienstonderwijs op kweekscholen; van Minnen, Geloven?; Ge meenschappen in beweging; Engels, De socialis tische vakbeweging, Vanwaar? - Waarheen?; Groot, Het overleg; van Poelje, Sexaginta anni; Burrard, The identification of firearms and fo rensic ballistics; Snijders-Oomen, Kleine kinde ren worden groot; Stel'lwag en van de Griend, De leraarsopleiding; Alles over uw Moby lette SI - S2 - S3; de Savornin Lohman, Spiegel der zee vaart; Seghers, Schepen op de Schelde; Elektri citeitsleer, dl. VIII; Theiler, Moleculen voor de welvaart; Lips, Metaalkunde en constructie; Rot terdams accent 196.1Manet, Schilderijen en te keningen; Borrebach, Het zelf afwerken van uw kleuropnamen; Nijsse en Kok, Horen, zien., ver staan!; Menno ter Braak, Demedts; Ernest Claes; Lannpo, Felix Timmermans, 1386'1047; de Gene- stet, Komen en gaan; Bartstra, Handboek tot de staatkundige geschiedenis van de landen van on ze beschaving tot heden, dl. V; de Jong, De dui vel op de lijkwagen; Matz, Kreta, Mycene, Troje; Den vaderland getrouwe; Reeves, Bloedbad in Sharpeville; Gunther, Europa in de branding - nu; Bourcet, Redt eerst de anderen! 'Advertentie Advertentie Gas- en Waterfitter KENNEMERLAAN 9 TEL. 5271 Installateur P.E.N. De Koninginnedag van het jaar 1912, heeft destijds voor de gereformeerde gemeen schap in IJmuiden wel een zeer bijzondere betekenis verkregen. Dit is namelijk tevens de openingsdatum geweest van de Groen van Prinstererschool aan het Ko ningsplein; de eerste onderwijsinrichting ter plaatse, voor lager en meer uitgebreid lager schoolonderwijs op gereformeerde grondslag. Strikt genomen heeft deze school haar ontstaan te danken gehad aan het feit, dat de hervormde school in de Keizer Wilhelmstraat waar ook de kinderen van gereformeerde ouders het onderwijs volgden al enige tijd te klein was gebleken. Het is begrijpelijk dat het school bestuur, ten gevolge van dit nijpend gebrek aan ruimte, bij het inschrijven van nieuwe leerlingen uiteindelijk de voorkeur moest geven aan kinderen van hervormde huize. Vandaar, dat in gereformeerde kringen het gemis van een eigen schoolgebouw steeds sterker werd gevoeld. Men vroeg bij dit probleem de mening van de destijds zo vermaarde dr. Abraham Kuyper, die onmiddellijk adviseerde tot stichting van een gereformeerde school over te gaan. Gestimuleerd door de adhesie van een dergelijk gezaghebbende autoriteit, was het oprichten van een schoolvereniging de volgende stap en het waren diverse, in die dagen bekende IJmuidenaren, die zich aanstonds schaarden onder de pioniers van het plaatselijk gereformeerd onderwijs. Vele oudere stadgenoten, zullen zich ongetwijfeld de namen nog herinneren van mannen als Pieter de Raadt, Hendrik Lustig sr., Arie de Koning, G. van Rhijn, G. Blijdorp en P. Verwoerd. Van hen zijn alleen de drie laatstgenoemden nog in leven; de heer Van Rhijn is thans tweeënnegentig jaar en de beide andere heren tweeëntachtig. De heer Verwoerd is nog altijd ere-voorzitter. Ook wijlen ds. J. H. Koers, eveneens een bekend gereformeerd predikant uit die dagen, heeft bij de oprichting der schoolvereni ging een buitengewone activiteit betoond. Toen de stichting eenmaal een feit was geworden, mocht het schoolbestuur uit gereformeerde kringen een ruime finan ciële steun ontvangen. Soms waren het aanzienlijke bedragen, waarbij de milde gevers absoluut onbekend wilden blijven. Maar „de gewone man" wenste zich voor dit doel evenmin onbetuigd te laten, zo dat betrekkelijk snel tweeëntwintig dui zend gulden voor het bouwfonds was bij- egpgebracht. De schoolvereniging start te met drieënveertigleden en een der eerste taken van het bestuur was gele gen in het omzien naar een geschikt bouw terrein. Een perceel grond aan de Wil- helminakade bleek te kostbaar, zodat ten slotte werd besloten tot aankoop van een nog open terrein aan het Koningsplein. Voor vierduizend!gulden kwam het be stuur hiervan in het bezit. Als architect werd de heer P. J. de Ruiter aangezocht de in IJmuiden bijna legendarisch gewor den figuur van de heer T. van Popta, die vele jaren hoofd van de jubilerende school is geweest. Het gemeentebestuur heeft zijn nagedachtenis reeds geëerd, door het Van Poptaplantsoen zijn naam te verlenen. Voorts werd in 1950 in de Groen van Prin stererschool, door zijn weduwe een mar meren gedenksteen onthuld, met als in scriptie: .Ter herinnering aan Taeke van Popta, die als eerste hoofd dezer school 30 jaar, van 1912 tot 1942, zeer toegewijd heeft ge diend; onwrikbaar in zijn geloof en trouw aan zijn beginsel, stierf hij in 1945 als ge vangene in Duitsland." Tijdens de Duitse bezetting, werd name lijk bij een inval ten huize van de heer Van Popta, een afschrift gevonden van een manuscript over het schoolverzet. Of schoon de politie de schrijver hiervan eveneens reeds had gearresteerd, nam de heer Van Popta vrijwillig de inhoud der brochure voor zijn verantwoording. Hij wist, dat wanneer het onderzoek in de richting van de schrijver zou worden voortgezet, wellicht het gehele verzet Man de protestants-christelijke scholen zöu zijn opgerold. Hetgeen ongetwijfeld talrijke slachtoffers zou hebben geëist. De heer Van Popta verdween in het concentratie kamp, waar hij zijn heldhaftige houding met het leven bekocht. Nimmer heeft men meer iets van hem mogen vernemen. Waardige herdenking In dit alles heeft het huidige school bestuur een gerede aanleiding gevonden, dit gouden jubileum op een passende wij ze te vieren. Dit zal geschieden met een herdenkingsdienst in de Petrakerk, op dinsdag 4 september, des avonds om acht uur. De feestrede wordt uitgesproken door ds. G. Toornvliet uit Bloemendaal; zelf oud-leerling van de Groen van Prin stererschool. Voorts zorgen daarbij me juffrouw Janny Kramer en de heer G. Fidder, eveneens oud-leerlingen, voor de muzikale omlijsting. Ten slotte wordt het traditioneel historisch overzicht voor re kening genomen door de heer D. Visser, oud-hoofd van de Marnix van St. Alde- gondeschool. Na afloop van deze bijeen komst, recepieert het schoolbestuur nog in de Petrazaal. Daarnaast belooft de in één der nevenzalen in te richte expo- De heer T. van Popta, schoolhoofd verzetsman. en na de gebruikelijke voorbereidingen, kon de Groen van Prinstererschool uit eindelijk op 31 augustus 1912 officieel wor den geopend met een dienst in de ge reformeerde kerk aan de Wilhelmina- kade. Sedert de oprichting van de school vereniging 18 januari 1909 moesten er dus nog ruim drie jaren verlopen al vorens het gestelde doel in steen kon worden gerealiseerd. Voor deze eerste gereformeerde school in IJmuiden waren 176 leerlingen inge schreven; een getal, dat de behoefte aan dit bijzonder onderwijs duidelijk tot uit drukking bracht. Op 2 september 1912 werd hier met het lesgeven begonnen. In de sindsdien verlopen halve eeuw, hebben voor- en tegenspoed .zich afwis selend ook bij de Groen van Prinsterer school gemeld, doch uiteindelijk is hier toch een even krachtige als bloeiende schoolvereniging het resultaat van gewor den. Want behalve de jubilerende school, voert zij immers het bewind over de Mar nix van St. Aldegondeschool, de Calvijn- school en twee kleuterscholen. Dit alles mede dank zij het feit, dat het bestuur er bijna voortdurend in is geslaagd, voor dit bijzonder onderwijs uiterst bekwaam personeel aan te trekken. T. van Popta, legendarisch schoolhoofd Er is geen sprake van bewuste achter stelling van de vele, verdienstelijke me dewerkers, wanneer in dit overzicht op een halve eeuw gereformeerde schoolhistorie, in de eerste plaats wordt herinnerd aan Receptie bij het zilveren- jubileum irt 1937. Op de voorste rjjv v.l.ji.t.^r^R. Jl van der Mêulen, Arie' Koning,' dé heer en mevrouw J. Feitsma, mevrouw en de heer T. van Popta, de heer B. Vla ming; achter hem ds. J. H. Koers. Ge heel links op de tweede rij, het voor malig hoofd van de Marnixschool, de heer D. Visser. sitie, van deze herdenking een buitenge woon interessant onderdeel te worden. Doormiddel van een groot aantal foto's, archiefstukken, portretten en curiosa, zal hier een verhelderend inzicht worden ge geven op de historie van de school en haar vereniging, van 1909 tot heden. De samensteller van dit archief, de heer D. Visser, zal hierbij talrijke complimenten in ontvangst mogen nemen, voor een der gelijk volledig en overzichtelijk verzamel werk. Advertentie KONINGSPLEIN O TELEFOON MM In de Pnielkerk in Santpoort is dins dag de gewone driejaarlijkse generale synode begonnen van de Christelijk Ge reformeerden kerken in Nederland, sa mengeroepen door de kerk van Haarlem noord. Der traditiegetrouw ging gisteravond aan de synode in de Bethelkerk in Haarlem-Noord een bidstond vooraf, waar in' ds. I. de Bruyne te Rotterdam-cen trum, praeses van de in 1959 in Rot terdam gehouden synode, voorging. Ds. De Bruyne bepaalde zijn gehoor bij Joh. 17:17 en 19: „Heilig ze in uw waarheid, uw woord is de waarheid. En ik heilig mijzelf voor hen, opdat ook zij geheiligd mogen zijn in waarheid". De relatiering van de waarheid en het ondergraven van het gezag van Gods Woord vragen van de kerk ernstige bezinning op en onver zwakt handhaven van het Woord van God, waarvoor echter meer nodig is dan een strak rechtzinnig belijden van de waar heid. Nodig is, aldus ds. De Bruyne, dat het leven van Gods kerk naar binnen wordt geheiligd in de waarheid door een levende geloofsrelatie met en leven uit Christus. De synode werd dinsdag geopend door ds. J. J. Rebel in Haarlem-Noord. Hij herinnerde na een begroetingswoord aan het optreden van de Chr. Geref. kerken naar buiten sedert de vorige gene rale synode, waarbij hij met name het zendingswerk in Transvaal noemde. Drie zendelingen en een artsenechtpaar wer den uitgezonden. Ook voor het thuisfront is een predikant speciaal werkzaam. Naar Palestina is een missionair predikant uit gezonden. De actie uitbouw theologische school gaf een verblijdend resultaat. Voor het eerst in de geschiedenis van het reformatorisch kerkelijk leven in Ne derland ontvangt een Haarlemse kerk een synode, zo vervolgde ds. Rebel zijn ope ningswoord. Wel werd er in 1582 een sy node gehouden. Dat was echter een pro vinciale synode, die de zaak-Coolhaes be handelde. Hoewel Haarlem op cultureel gebied zeer van zich doet spreken, heeft het op kerkelijk gebied altijd een be scheiden plaats ingenomen, aldus ds. Re bel. Het prille begin van de reformatie is echter te zoeken in een van de eerste hagepreken in ons land, die in 1566 op een landgoed in Overveen werd gehou den. De synode vergadert tussen twee na tionale herdenkingen, namelijk die van de Nederlandse Geloofsbelijdenis en de viering van het vierhonderdjarig bestaan van de Heidelbergse Catechismus. „De synode vergadert hier voor het oog van God. Zij hoede zich voor invi- dualisme, dat zich openbaart in traditio nalistische starheid, die de kerk breekt en haar werfkracht remt" aldus ds. Re bel in zijn openingsrede. Daarna koos de synode het modera- men. Dat zal bestaan uit ds. J. H. Ve- nema te Apeldoorn, praeses, ds. I. de Bruyne te Rotterdam, assessor, ds. M. Drayer te Drachten, eerste scriba en ds. J. J. Rebel, tweede scriba. ÏNTERDATA. In ons blad van maandag werd in het artikel over de lichtgevende postzegels op pagina 7 abusievelijk van de de „Inter- kama-tentoonstelling" gewaagd. Dit moest zijn: INTERDATA-tentoonstelling. Om het 17-jarige werkende meisje in de gemeente Velsen de komende winter maanden in de gelegenheid te stellen het probleem van de vrijetijdsbesteding tot oplossing te brengen, willen de beide stichtingen „Zonnebloem-Klimop en Mater Amabilisschool gaarne de helpen de hand bieden. Maar al te vaak komt het voor dat het meisje dat de gehele dag heeft gewerkt op de fabriek, kantoor, winkel, atelier of waar dan ook, zich in de avonduren wil ontspannen. En daar heeft zij dan ook het volste recht toe. En als zij dan geen speciale hobby heeft, of niet is aange sloten bij een bepaalde club of cursus, dan wordt het moeilijk. Misschien kan juist voor haar een cur sus van de „Zonnebloem-Klimop" of van de Mater Amabilisschool (voor r.k. meis jes) de oplossing zijn. Juist het program ma van deze cursussen is afgestemd op de wensen en belangstelling van het jon ge meisje. Het cursusprogramma omvat alle mogelijke vakken en daarnaast zorgt het ontspanningsprogramma met zijn ex cursies en uitstapjes voor de gezellig heid. Meestal wordt de cursus dan ook met plezier twee jaar gevolgd en betui gen de cursisten tenslotte hun spijt als het afgelopen is Om degenen die hiervoor belangstelling hebben nog wat nadere inlichtingen te verschaffen, volgen hier enige concrete gegevens (Voor de jongeren (1417 jaar) omvat het cursusprogramma de volgende vak ken: koken, naaien, kinderverzorging, le vensvragen, handenarbeid, vrije expres sie en sport of ritmiek. Voor de ouderen (17 jaar en ouder): alle bovengenoemde vakken, maar nu uitgebreid met: opvoedkunde, medische raad, ziekenverpleging, smaakontwikke- ling, woninginrichting en maatschappelij ke vorming. Een bijzondere omstandigheid is, dat de meeste cursussen in werktijd gegeven worden, waarvoor uiteraard de toestem ming van de werkgever nodig is. Maar elk jaar groeit het aantal werkgevers van fabrieks-, atelier- en kantoorperso- Advertentie Orig. Engelse en Italiaanse -stoffen. Moderne dessins. Voor elk figuur elk gewenst model vanaf 230.— Desgewenst coupeursbezoek aan huis. Maatkleermakers KENNEMERLAAN 36 - TELEF. 4453 neel, dat bereid is medewerking te ge ven vanuit het besef dat men medever antwoordelijk is voor de verdere vorming van de jongeren, die vaak op jeugdige leeftijd hun intrede in het bedrijfsleven doen. In dit geval wordt niet alleen het loon doorbetaald, maar ook een bijdrage aan het cursusgeld gegeven. Voor degenen, die om één of andere reden geen gelegenheid hiertoe kunnen krijgen bestaat echter ook de mogelijk heid om een avondcursus te volgen. De ze wordt twee avonden per week gege ven en is alleen voor meisjes van 17 jaar en ouder. Alle cursussen duren in principe twee jaar (de avondcursus van de Mater Ama bilisschool drie jaar); de lessen vinden grotendeels plaats in de huishoudschool. Wie belangstelling heeft kan zich op geven of nadere inlichtingen inwinnen bij de leidsters: voor de „Zonnebloem- Klimop": Troestraweg 20, IJmuiden. Tel. 7166 (02550), voor de Mater Amabilisschool Kennemerlaan 169, IJmuiden. Tel. 6144 (02550). Spreekuur in beide gevallen: maandagavond 19002100uur. De afdeling handbal van de Heemskerk- se sportvereniging ADO houdt vrijdag 31 augustus haar jaarvergadering. De agenda vermeldt onder meer een bestuurs verkiezing en bespreking van het komende compet itieprogramma. Voor het derde achtereenvolgende jaar zullen onze schakende lezers de gelegen heid krijgen hun krachten op de 64 vel den te meten met clubschakers. In samen werking met de IJmuider schaakclub Kijk Uit organiseert de IJmuider Courant op maandagavond 3 september om 8 uur in het Cultureel Centrum een schaakwedstrijd Lezers IJmuider Courant-Schaakclub Kijk Uit. Wij bieden onze lezers deze gelegenheid ook dit jaar weer omdat beide voorgaande jaren is gebleken dat hiervoor grote be langstelling bestaat. Kosten zijn hieraan niet verbonden. U hoeft slechts een brief kaart te zenden aan ons dagblad of aan de heer Tj. de Jong, Oranjestraat 95, IJmuiden en u bent er zeker van dat maan dagavond een clubschaker uw tegenstan der zal zfjn in een prettige, vredelievende strijd. Daarbij heeft u nog kans één van de beschikbaar gestelde prijzen te winnen. Men behoeft beslist geen geoefend scha ker te zijn om aan deze jaarlijkse strijd te kunnen meedoen. Ook voor beginne lingen is een passende tegenstander aan wezig. Inschrijvingen moeten maandagmorgen 3 september hebben plaats gehad waarbij het aanbeveling verdient op te geven of u beginneling, geoefend of clubschaker bent. In de week van 1 tot en met 6 oktober zal de IJmond in het teken van de drui ven staan. De Bond Westland van de Nederlandse tuinbouwveilingen zal dan een druivenactie in deze streek organiseren. De hoofdschotel van deze druivenweek is een druivenetalagewedstrijd waarvoor zich reeds vijftig deelnemers hebben aan gemeld. Dinsdagavond werd in café Spanjaard aan de Meerstraat te Beverwijk een bijeen komst gehouden voor de deelnemers uit Beverwijk, IJmuiden, Driehuis, Heems kerk, Uitgeest en Castricum. De initiatief nemers voor deze bijeenkomst waren de gezamenlijke organisaties van kleinhande laren in aardappelen, groenten en fruit. De heer C. Kuys zette het doel van de te houden druivenweek uiteen: men wil zoveel mogelijk mensen kennis laten maken met een uitstekend produkt van eigen bodem. Uiteraard geldt dit in de eerste plaats de allerbeste kwaliteit van de verschillende druivensoorten. Daarna heeft de heer J. A. Huyser, namens de Bond Westland iets verteld over „de druif en het afzetgebied". De druiven van eigen bodem zijn gro tendeels bestemd voor directe consump tie en 85 percent van alle druiven die in ons land worden geconsumeerd zijn in Nederland gekweekt. In de eerste jaren na de oorlog had ons land een jaarproduktie van 20.000 ton, maar de kwekers hebben de druiventeelt ten dele laten schieten. Toch komen er jaarlijks negen duizend ton druiven van eigen bodem, waarvan de voornaamste soorten zijn: Franken thalers, Golden Champion. Black Alicante en Muscaat van Alexandrië. Voor de etalagewedstrijd zijn, naast een aantal geldprijzen, ook vijf prachtige bekers beschikbaar gesteld. De uitslag van deze wedstrijd zal tijdens een feestelijke bijeenkomst worden be kendgemaakt, waarbij dan tevens de prij zen zullen worden uitgereikt. Advertentie ALLE GOEDE MERKEN Centrifuge reeds voorf 149. met el. rem 100 'It service en garantie. Betaling ook in overleg. 179— Marktplein - Tel. 4262 Het Atoom Van de postduivenhoudersvereniging Het Atoom te Velsen-Noord namen 175 duiven deel aan een wedvlucht van Duffel af (154 km.). Gelost tijdens zuidwesten wind om 7 uur. Eerste duif van J Stijnman om 8.42.32 uur, laatste prijsduif 8.52.58 uur. In deze vlucht bereikten de vogels door de droge harde wind een gemiddelde uursnelheid van bijna 88 kilometer, een snelheid die dit sei zoen op geen der Atoomvluchten nog is behaald Voorts was het opmerkelijk, dat de 35 prijsvogels in iets meer dan tien minuten werden „geklokt", hetgeen tevens een snelle vlucht illustreerde. Van de melkers was deze keer de heer D. van der Linde de meest gelukkige „vlieger'', want van zijn vijf meegegeven dieren vielen er vier in de prijzen en bovendien daarbij de uitstekende twee de en achtste plaats. Uitslag: J. Stijnman 1 10; D. van der Linde 2 8 18 19; J. Asjes 3 6 16 26; Ph. F. Martinius 4 17 24 30; L. Veldt 5 7 11 33 34; A de Bot jr. 9 14 35; W Schouten 12 23 32; P Schoone 13 15 20 31; P. van der Wiele 21 25; D. Stapper 22; A. F. de Roos 27 28; K. Timmer 29. De Snelvlieger Van de postduivenhoudersver. De Snelvlieger te IJmuiden-O. namen 313 duiven deel aan een wedvlucht van Duffel af (140 km.). Gelost om 7 uur. Eerste duif van C. Zwanenburg om 8.43 20 uur, laatste prijsduif 8.52.40 uur. Een snel ver loop van deze vlucht en het vroege lossen van de duiven had tot gevolg dat veel duivenliefheb- bers verrast waren. Uitslag; C. Zwanenburg 1 17 19 34 38 48; B Visser 2 5 16 21 25 27 32; gebr Boender 3 8 26 36 41 53; A. J Koster 4 11 44- S Voet 6 13 18 39 47; J. de Weers 7 3'1; J v d Kammen 9 24 45 54; J. Koorn 10 14; H v d Wiele 12 22 28 47 63; J. Wijker 15 33 36 55; jac Broek 20 35; R Jung 23 59; H. in 't Velt 29 52' Joh. Broek 30 37 42 56; A J. Ham 40: E Sloot 43; F. Booy 46 57 62; H J. Broek 49 60: K Klep per 50; W. Remmers 51 58; A. Schotvanger 61. De Reisduif Van de postduivenhoudersver De Reisduif te Beverwijk namen 463 duiven deel aan een wed vlucht van Duffel af (156 km.). Gelost om 7 uur. Eerste duif van G. Grapendaal om 8.44.07 uur, laatste prijsduif 8.52.55 uur. Uitslag: G. Grapen daal 1 10 12 37 56 57 58; G. v. d. Winden 2 52 64 71; C. Westrate 4 7 17 62 74 91; A. Six 6 23 44 60; C. Castricum 9 16 27 33 36 40 42; S. v. d. Kolk 11 14 19 21 28 31 41; C. Smit 13 39 59 88; W. Tuyn 15 32 69; Th. d Winter 22; M, Minneboo 24 65; D. Stiemer 26 43 66; P. v. d. Outenaar 30 77; D Phi- lippi 54; B. v. Vuuren 35 80 93; N. Dekker 38; P Dekker 45 68- H. Zillig 46 47 55 61 72; S. Teeling 49 6 7 76; J. Schipper 53; L. Kneppers 63; G P. Mulder 70 82; J. Penning 48 90; A. Snijders 79; C. Zoet 83; K. de Reep 85; H. Beentjes 87. Ons Genoegen Van de postduivenhoudersver. Ons Genoegen te Beverwijk namen 171 duiven deel aan een wed vlucht van Duffel af (154 km.). Gelost om 7 uur Eerste duif van F. de Roos om 8.43 uur, laatste prijsduif 8.54 uur. Uitslag: F. Üe Roos 1; gebr. Vergonet 2 30; F. Blommaerts 3 5 9 14 27 34; G. Weel 4 11 22 23; A. de Kraker 6 10 16 21 25; J v. Son 7 28; A. v. Leeuwen 8 17; S. Slotemaker 12; A. Goderie 18 24 26; R. Zoontjes 20; J Nooy 23; J. Kramers 32; J. Schefefrs 13 15 19 29 31. De Vredesduif Van de postduivenhoudersver. De Vredesduif te Heemskerk namen 170 duiven deel aan een wed- vlucht van Duffel af (158 km Gelost om 7 uur Eerste duif van G. de Boer om 8.47.28 uur laat ste prijsduif 8.55.43 uur. Uitslag G de Boer 1 4 =°,24i>,J' Knap 2 6 12 30; H Gooyer 3 9: J Winter 5 17 21; P. v. d. Kolk 7 32; Th. Half 8 20 24' A. Durge 11 28 31; C. Limmen 13; G Lotterman 14 19, J. Unkel 15 29. A Bruins 16 22 25 33; P Lot terman 18 26; J. Koper 23. J Peekei 27. t-

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 6