Critici in militaire VS eisen voorrang voor ruimtevaart-projecten Duitsers hebben bezwaar tegen exportprijs van bloembollen Internationale organisaties staan teeltbeheersing voor Tal van uitbreidingen bij PTT in Noord-Holland ÈD L Volgende bemande ruimtevlucht in sept. verwacht Pentagon ontevreden In de vishal en op zee „Maanprogramma" In 1970 hebben twee miljoen Nederlanders telefoon V eter anentoernooi In dit dagblad Ferdinands belevenissen ,k'\ <3®, WOENSDAG 29 AUGUSTUS 1962 8 Neeltje Jacoba nam lijk aan boord Angst voor overproduktie van bloembollen Kind stak plotseling over DONDERDAG, VRIJDAG en ZATERDAG Voor alle aanbiedingen geldt: zolang voorradig ,«ËPfe Juwelen, Goud en Zilver inkoop H. W. DAMES 5?jh:ï:ï WASHINGTON Het Nationale Bureau voor Lucht- en Ruimtevaart (NASA) in de Verenigde Staten heeft plannen voor drie belangrijke lanceringen in de komende vijf weken en voor nog vijf lanceringen voor het einde van het jaar. De lanceringen vóór 1 oktober zouden zijn de vlucht zes maal om de aarde van de kosmonaut Walter M. Schirra eind sep tember, de lancering van een volgende Telstar (gefinancierd door de American Telephone and Telegraph Company) en de lancering van een 68 kg wegende commu nicatiesatelliet, ditmaal gebouwd door de Radio Corporation of America. De verder dit jaar nog te verwachten satellieten zouden zijn: een Ranger die de maan zal filmen en er een pakket instru menten zal deponeren, een Tiros-weersa- telliet, twee Telstars en een communicatie satelliet van de R.C.A. Bovendien zal er wederom een proef worden genomen met het op grote hoogte opblazen van een Echo-ballon. In de Verenigde Staten gaan de laatste tijd intussen gezaghebbende stemmen op die eisen, dat het land het ruimte-onder zoek op militaire basis meer op de voor grond zal plaatsen en wat minder de na druk zal leggen op het ruimteonderzoek voor vreedzame doeleinden. De Republi keinse senator Barry Goldwater en de De mocraat Howard Cannon (beiden lucht- machtgeneraals-buiten-dienst) hebben ver klaard, dat de civiele functionarissen in het Witte Huis de militaire betekenis van de Russische ruimtesuccessen veel te lichtvaardig van zich afschuiven. Met name James E. Webb, de directeur van het regeringsorgaan dat met de lucht en ruimtevaart is belast, wordt gecriti- seerd. De militaire leiders zouden niet de kans krijgen vooruitgang te maken met hun militaire ruimteprojecten. De critici van het regeringsprogramma dringen er op aan, dat de militaire deskundigen min der worden gedwarsboomd door de civiele autoriteiten. Zij wijzen erop, dat de ruim tevaart in de Sovjet-Unie geheel onder lei ding staat van militairen. Deze aanval op karakter en richting van het Amerikaanse ruimte-onderzoek weer spiegelt de ontevredenheid die vooral bij Dinsdag In IJmuiden werden dinsdag aangevoerd 4980 kisten verse zeevis, waarvan 100 kis ten tong en tarbot, 1 heilbot, 102 tongschar en schartong, 185 schol, 8 schar, 1890 ha ring, 1630 makreel, 400 schelvis, 470 wij ting, 285 kabeljauw en gul, 1 haai en 10 di versen. De prijzen, per 1 kilogram, in guldens: heilbot 4,90, grote tong 5,805,40, groot- middel tong 4,904,40, kleinmiddel tong 4,404,20, kleine tong I 4,103,70, kleine tong II 3,90—2,30, tarbot I 5,50—4,80. Per 50 kilogram: grote schol 39, groot- middel schol 42, kleinmiddel schol 4338, kleine schol I 4537, kleine schol II 43 16, schar 3831, verse haring 3420, ma kreel 22,209, kleinmiddel schelvis 61, kleine schelvis I 7054, kleine schelvis II 5614, wijting 2714, grote gul 4636, middel gul 4027, kleine gul 3518, kleine haai 44. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 260 90. Besommingen, in guldens: KW 55 1.970, KW 99 2.800, KW 70 f 4.280, KW 161 7.230, KW 81 f 6.110, KW 190 5.440, KW 101 3.710, KW 149 6.200, KW 141 2.870, KW 93 4.590, KW 49 2.340, KW 159 22.500, KW 33 7.000, KW 140 740, KW 126 3.520. In Scheveningen bedroeg de aanvoer van vis vanmorgen 40 kisten schol, 20 kisten varia, 1000 kilogram tong. Er worden nog enkele schuiten verwacht. Aanvoer van woensdag Achtv aartuigen kwamen vanmorgen in IJmuiden aan de markt met 305 kisten schelvis, 30 wijting, 30 gul en kabeljauw, 5 haring, 300 makreel, 65 schol, 3 tarbot, 30 varia, 65 toters, 25 radio, 305 stuks stijve kabeljauw, 2000 kilogram tong, totaal 898 kisten. Prjjzen van dinsdag In guldens per kilogram: tarbot 5,40 5, grote tong 65,70, grootmiddel tong 4,604,30, kleinmiddel tong 4,504,20, tong 1 43,60, tong 2 3,402,70. Per 50 kilogram: grote gul 5460, mid del gul 48, kleine gul 4135, grote en grootmiddel schol 5146, kleinmiddel schol en schol 1 3446, schol 2 4836, schol 3 35—20, wijting dicht 20, wijting gestript 363, schar 41, poon 1813, bot 2115, grote schelvis 82, grootmiddel schelvis 7765, kleinmiddel schelvis 6459, schel vis 1 645, schelvis 2 5131, radio 2522, tarbot 180—100, tongschar 52—77, haring 39, makreel 2915,20, toters 2925. Per 125 kilogram: grote en middel kabel jauw 140, koolvis 150, wolf 125. Regels kabeljauw: grote 200150, middel 75—96. Besommingen van woensdag SCH 5 23800, KW 26 2600, KW 109 1460, KW 61 480. Haringvangsten KW 175 45 kantjes, met nog 45 netten te halen, KW 110 13 kantjes met nog 25 netten te halen. Alle overige schepen vin gen niets. Gemiddelden: Scheveningen 5 kantjes, Katwijk 5 kantjes en Vlaardingen 10 kantjes. Op zee Dinsdagavond lag de IJm 15 Emma te drijven omdat de beugel van het bord was gebroken. Eerder op de middag was een trekje scheep gekomen van een goede 20 kantjes, dit was het enige aardige trekje geweest, dat de Emma gisteravond heeft gedaan. Talloze malen waren de beugels van de borden al vastgezet maar toen ze los moesten, waren ze niet los te krijgen. Er ging veel tijd verloren door het ver vangen van de gebroken beugel; de duister nis was al gevallen en nog kon het net niet overboord. De IJm 5 Maria Elizabeth haalde intus sen een trekje van een goede 30 kantjes scheep. Over de dagvangst was de schip per van de Maria Elizabeth best tevre den. De Bellatrix gaf als dagvangst een 35 kantjes op die uit toters en horsma krelen waren gezocht. de luchtmacht al enkele jaren heerst over de regeringspolitiek. De ontevredenheid zou het Pentagon reeds lang hebben beheerst, al is zij tot dusver nog niet aan de dag getreden. De door de beide senatoren in de Senaat geuite kritiek heeft in Washington sterk de aandacht getrokken. In regeringskringen maakt men zich enige zorg, want zij zu naar men vreest, onder druk van de Rus sische prestaties, wel eens kunnen uit groeien tot een politiek twistpunt van de eerste rang. En een dergelijk twistpunt zou de regering aan de vooravond van de na jaarsverkiezingen allerminst welkom zijn. Het Pentagon weigert ieder officieel commentaar op de geuite kritiek. Wel wordt er de aandacht op gevestigd, dat het budget voor militaire ruimte-experimenten door de regering-Kennedy in elk geval is verdubbeld tot anderhalf miljard dollar. Tegelijkertijd kwam het Pentagon met het bericht, dat de bouw van de nieuwe, ge weldige raket Titan II is uitbesteed ten be hoeve van militaire ruimte-experimenten. Een versneld en uitgebreid militair ruim teprogramma zou echter verscheidene miljarden dollars kosten en het zou on vermijdelijk een ernstige vertraging ver oorzaken in het ambitieuze „maanpro gramma". dat de regering nu zo na aan het hart ligt. Het is juist dit „vreedzame" ruimteon derzoek waarover de NASA na de jongste Russische successen zulke zelfverzekerde geluiden heeft laten horen. Hoewel de Sovjet-Unie op het ogenblik nog over veel krachtiger raketten beschikt, zouden de Amerikanen niettemin als eersten op de maan landen en bovendien door hun supe rieure instrumenten die ze in kunstmanen omhoog sturen, wetenschappelijk veel meer resultaten bereiken dan de Russen. Met enige trots werd bovendien op de Telstarsatellieten gewezen. De reddingboot Neeltje Jacoba uit IJmuiden is dinsdagmorgen uitgevaren om te zoeken naar het lichaam van een verdronken man dat in zee, ten noorden van de noordpier, zou zijn waargenomen. In de loop van de ochtend keerde de Neeltje Jacoba onverrichterzake terug, 's Middags voer de reddingboot opnieuw uit omdat het stoffelijk overschot door de bemanning van een baggervaartuig was aangetroffen. De identiteit van het slachtoffer is nog niet bekend. Aan de hand van merken in de kleding zal wor den geprobeerd deze vast te stellen. Het bestuur van het Produktschap voor Siergewassen leek dinsdagmiddag een gemakkelijke agenda te verwerken te krijgen. Het stond al vast, dat de boomkwekers eindelijk van de teeltbeheersing verlost zouden worden. Zo'n teeltbeheersing is be doeld om vraag en aanbod zoveel mogelijk bij elkaar aan te passen. Aangezien de boomkwekers nauwelijks aan de vraag kunnen voldoen is het dus niet meer nodig het aanbod aan banden te leggen. Alleen de rozenonderlagenzaailingen veroorzaken nog moeilijkheden. Deze vallen buiten de opheffing. Verder zal men de kwekers niet zo maar vergeten, want zij zullen toch geld op tafel moeten brengen voor weten schappelijk onderzoek en reclame. Dit geschiedt door een areaalheffing. De Algemene Inspectie Dienst zal steekproefsgewijze controle hierop uitoefenen. De kwekers wor den geregistreerd en hoe alles tenslotte terecht zal komen is een kwestie van opbouw. (Van onze medewerker voor bloembollencultuur) Nederlanders hebben de gewoonte om te klagen over de knellende banden van vestiging, uitbreiding, kortom alle maatregelen, die trachten het bedrijfsleven te reguleren. Zeer vele ondernemers zouden ze maar wat graag kwijt zijn. En wat antwoordden de vertegenwoordigers van de buitenlandse organisaties in de werkgroep bloembollen van de E.E.G.? Wij zouden ook wel een teeltbeheersing wensen zoals die in Nederland bestaat. Dr. Mansholt stelde in mei van dit jaar de vraag en in augustus hebben de heren geantwoord. Een totale ommezwaai in drie, hooguit vier jaar tijd. De secretaris van de werkgroep bloem bollen, waarin vertegenwoordigers van nationale organisaties van de zes landen zitting hebben, mr. F. B. M. Nederveen vertelde, dat hij nog enigszins verbaasd was over deze uitspraak, die na heel wat praten tot stand is gekomen. En met hem zullen vele Nederlanders verbaasd zijn, vooral in de bloembollensector, want niemand gelooft er in, dat zulke maatre gelen, waarin zo ongeveer iedere bol we] ergens verantwoord moet worden, ooit in het buitenland doorgevoerd kunnen wor den. Trouwens, de ja-zeggers moeten ook nog een oplossing vinden en wel in september of oktober, want dan wil de Europese Commissie het probleem van de tuinbouw aanpakken. De tuinbouworganisaties in de zes landen hebben twee jaar geleden hun denkbeelden over de handelspolitiek in de E.E.G. in een memorandum opgesteld. Ze verwierven daarmede de dank van alle E.E.G.-ers in Brussel, omdat die daardoor alleen maar controlerend konden gaan werken. Wat heel wat gemakkelijker is dan zelf plannen ontwerpen. Maar nu staan de tuinbouworganisaties in inter nationale verband voor de taak om de eigen boontjes te doppen. Tegengestelde stromingen Er lopen heel wat stromingen tegen el kaar in. In alle zes de landen heeft de landbouwer de neiging om toch wat meer tuinbouw te gaan bedrijven. Daarbij wor den bloemen en bollen niet vergeten. Heel wat grote landbouwbedrijven houden er stevige lappen bloembollen op na, buiten onze grenzen dan, omdat het daar zo maar kan. Hier tobt men met teeltvergun ningen en erkenningseisen en diploma's. De regeringen steunen dit streven zelfs, want de vele kleinere landbouwbedrijven vormen een zwakke stee in hun plannen. En die ontwikkeling zou men kunnen af remmen door middel van teeltbeheersende maatregelen? Duitsland moet er zelfs zijn grondwet voor wijzigen, want daar heerst een grond wettelijke vrijheid van grondgebruik. Frankrijk lijkt iets minder moeilijk. Er wordt daar een landbouwbeleid opge bouwd, dat wel past in de plannen van de EEG-tuinbouwers, wat controle betreft uiteraard. Want met de controle staat of valt een programma. Er is wel een grote leegte tussen het ja van de mensen aan de conferentietafel in Brussel en de gedachten van de praktici. In Duitsland bijvoorbeeld was men zich al aardig aan het verzoenen met de ge dachte, dat men een enorme concurrentie strijd zou moeten gaan voeren. Maar ieder zou daar gelijke kansen in moeten heb ben. De Duitse land- en tuinbouwbedrijven zijn, uitzonderingen daargelaten, vrij ge brekkig van opbouw. De ondernemers ne men veel te veel hooi op een bescheiden vorkje. Bloemisten forceren zelf bloemen en planten in een eigen kas of kasje, ver kopen ze in de eigen winkel of op de markt, wat veel tijd kost, hebben in veel gevallen het onderhoud van graven en tui nen, telen soms zelf zaad, kortom, alles wat er te doen is doen ze ook. De laatste jaren horen ze, dat ze veel meer moeten gaan specialiseren en daar schijnen ze wel oren naar te hebben. Ten minste te oordelen naar artikelen in vak bladen. Ze begrijpen ook wel, dat ze nooit kunnen opboksen tegen specialisten als de Nederlanders. Men maakte zich heus wel zorgen en doet dat nog. Deze E.E.G. is voor vele ondernemers een voortdurende bron van zorg. XJitzoek-systeem Voor andere leek het wegvallen van de grenzen het summum van heerlijk heid. Vooral voor die mensen, die al sinds 1932 hebben gevochten tegen die teeltbeneersing van bloembollen. Zij wen sen het systeem van uitzieken. De zwak ken moeten afvallen en hun lang ver wachte ideaal leek in de E.E.G. verwe zenlijkt te worden. Voor hen is de uit spraak van de topmensen van de orga nisaties een bittere teleurstelling. Ze zijn overigens onverbetelijke optimisten, an ders hadden ze geen dertig jaar gevoch ten. Zij zien in gedachten al de contro leurs van een of ander Europees con troleapparaat op het fietsje door Frank rijk sjouwen, om de paar honderd kilo meter een hoekje bollen zoeken en dan gaan kijken of de kweker niet twee cen- timetertjes meer teelt dan op zijn briefje staat. Zij zijn overigens niet de enigen, die in twijfel trekken of het moedige „ja, wij willen teeltbeheersing" zal worden gevolgd door een bruibaar plan. Vermoedelijk krij- zen ze binnen een half jaar gelegenheid al hun argumenten tegen beheersing de vergaderzalen in te werpen. Dr. Mansholt heeft nu tijd om de kwestie van de sier gewassen in de E.E.G. aan te pakken en er is bekend, dat de zaken dan in hoog tempo worden afgewikkeld. Plannen op ta fel, bekijken, doorsturen naar de Minister raad en de regeringen. In april -mei van het volgend jaar kan men al de eerste con cept verordening verwachten. Dat betekent, dat de jazeggers hun theorie ën aan de conferentietafel moeten hebben omgezet in een bruikbaar plan. Compleet met controle mogelijkheden. De buitenlan ders kennen het Nederlandse systeem met de voor- en nadelen, dat ze er kansen in zien, dat wij er nooit meer in kunnen ont dekken. De bloembollenwereld in Europa is heel langzaam zeer nieuwsgierig aan? het worden. Als de export voorbij is dan zullen er wel weer bewogen vergaderin gen worden gehouden. Er was een punt aan de agenda toe gevoegd en wel de verlaging van de hef fing op de uitvoer van bloembollen naar West-Duitsland. De Westduitse forceerders van bloembollen maakten terecht be zwaar tegen de invoer van afgesneden tulpen en narcissen. Zij moeten voor de bloembollenprijzen betalen, die niet be neden een bepaald minimum mogen lig gen. Daarbovenop komen nog -eens in voerrechten en vracht plus andere kos ten, die de broeiers in Nederland niet hebben. De Hollandse broeiers kunnen zelfs tweede kwaliteit bollen kopen, waar overigens beste bloemen uit te trekken zijn. Aan de hand van ingewikkelde bereke ningen heeft men een heffing vastgesteld, die de Nederlandse exporteur van bloem bollen moet betalen om dat verschil weg te werken. In beide landen trekt men natuurlijk aan de hoogte hiervan. Duits land komt met hogere berekeningen uit de bus dan Nederland. Aangezien beide redeneringen niet steunen op exacte cij fers komt men ieder jaar tot een com promis. Dit jaar is dit uitgelopen, in verband met de verhoging van de vrachttarieven van de N.S., op een heffing van afge sneden tulpen van 2.75 per honderd bloemen tot 1 maart en daarna tot 2. Voor beide partijen is dit een kwartje minder dan verleden jaar. De heffing op narcissenbloemen blijft op 3.75 gehand haafd. Bezwaar Ieder jaar stelt Nederland in overleg met vertegenwoordigers van de buiten landse organisaties de minimum export prijzen voor bloembollen vast. Deze bij eenkomsten werden slecht bezocht en le verden toch niet veel stof. Daarom be sloot men de voorstellen aan de buiten landse organisaties te doen toekomen met het verzoek eventuele bezwaren in te die nen. Dat is dit jaar gebeurd. Dinsdag zou het bestuur van het Produktschap de definitieve verordening aannemen. Dr. Verhage, de voorzitter deelde echter mee, dat een bezwaar is binnengekomen van het Verband des Deutschen Samenfach- handels tegen deze prijzen. Dit betekent, dat men toch de buitenlanders bij el kaar zal moeten roepen om overleg te plegen. Men moet zijn positie nog nader bepalen, maar dat was een kwestie, die begrijpelijkerwijze achter gesloten deuren moet worden behandeld. Om gelijke tred te kunnen houden met de snelle ontwikkeling, vooral op technisch gebied, die het bedrijf door maakt heeft PTT in Noord-Holland tal van uitbreidingen op het programma staan. In verscheidene plaatsen van het post- en telefoondistrict Haarlem, dat zich uitstrekt van Texel tot Voorschoten, worden nieuwe gebouwen opgericht of zijn de plannen daarvoor in een ver gevorderd stadium van verwezenlijking. Toen in juli 1960 de automatisering van de telefonie in het district Haarlem werd voltooid waren er 71.600 aansluitingen. Thans bedraagt het aantal aansluitingen 83.500. Ruim 4.000 mensen staan op de wachtlijst. Ons land telt op het ogenblik 1.167.800 telefoonabonnees. Verwacht wordt dat in 1970 twee miljoen Neder landers in het bezit zullen zijn van tele foon. Het aantal telefoonabonnees neemt jaarlijks met ongeveer zes percent toe. Met deze investeringen zijn enorme kapi talen gemoeid. Aan de Raaks in Haarlem wordt hard gewerkt aan de voltooiing van de nieuwe vleugel van het PTT-gebouw. Met deze uitbreiding hoopt men de telefoondienst, die momenteel in een negental gebouwen in Haarlem is ondergebracht, onder één dak te kunnen brengen. Oorspronkelijk was het de bedoeling op het dak van het PTT-kantoor een hoge mast voor een straalzender te bouwen. Uit stedebouw- kuhdig oogpunt is echter besloten deze straalzendertoren mettertijd op een nieuw gebouw in de Waarderpolder op te richten. Schalkwijk krijgt de beschikking o /er een eigen telefooncentrale. Over het ter rein waar deze centrale zal moeten komen zijn nog onderhandelingen met de ge meente Haarlem gaande. Binnenkort hoopt men in Schalkwijk ook eerfpostagentschap te openen in afwachting van de bouw van een postkantoor. Heemstede heeft een nieuwe telefoon centrale eveneens hard nodig. De huidige uit 1924 daterende centrale zal echter nog niet worden opgeruimd omdat deze voor lopig nog goede diensten bewijst als cen trale voor de in Schalkwijk wonende abonnees. Zo spoedig mogelijk zal met de bouw van een nieuwe centrale in Heemstede met een capaciteit van 7000 nummers worden begonnen. Men wil deze eind 1963 in ge bruik nemen. IJmuiden en Beverwijk Aan de Vechtstraat in IJmuiden zal ook een nieuwe centrale verrijzen waarop 10.000 abonnees aangesloten kunnen wor den. Over de bouw van een postkantoor in IJmuiden ter vervanging van het hui dige sterk verouderde gebouw wordt nog steeds met de gemeente Velsen onderhan deld. In Beverwijk aan de Anthónlé Fok-" kerlaan zal een centrale met een capaciteit van 4000 aansluitingen worden gebouwd. Deze centrale kan evenwel uitgebreid worden waardoor tienduizenden nummers aangesloten kunnen worden. Op 11 september a.s. zal in Heiloo de nieuwe wijkcentrale met 560 aansluitingen in dienst worden gesteld. Andere uitbreidingen van de telefonische apparatuur worden of zullen worden door gevoerd in Alkmaar, Den Helder, Schagen, Een tweejarig jongetje uit IJmuiden stak dinsdagmiddag plotseling de IJmui- derstraatweg over en werd geraakt door een personenauto. Het kind werd enkele meters weggeslingerd, liep schaafwonden op en is, na in het Antoniusziekenhuis behandeld te zijn, naar huis gebracht. Hoorn en Enkhuizen. Voorts is de vernieu wing van de centrale in de Bollenstreek rondom Lisse en Sassenheim dringend noodzakelijk. Personeelsproblemen Ondanks de automatisering bij PTT vormt de personeelsvoorziening een groot probleem. Was in het verleden voor de jongen die bij de telefoondienst wilde het diploma ambachtschool vereist, de laatste tijd is men er toe overgegaan jongelui met een goede handvaardigheid in twee jaar op te leiden. Dit jaar zuilen deze cursisten voor het eerst examen afleggen. Men heeft goede verwachtingen van deze nieuwe op leidingen. Gunstige resultaten verwacht men ook van de cursussen ter opleiding tot postbode. Op deze wijze hoopt men het nijpend tekort aan postbestellers met alle gevolgen van dien te kunen opvangen. De belangstelling van vrouwen voor een werkkring in de postbestelling is nog niet groot. Wel neemt men op het ogenblik proeven met het tewerkstellen van vrou wen in de expeditiesector. Onder zeer onprettige weersomstandig heden werd gisteren het veteranen-toer nooi voortgezet. De wedstrijd SVIJPSV was van geen belang meer en dat was waarschijnlijk de oorzaak van het feit, dat de politie-mensen met slechts acht man aan de start verschenen. Het had er dan ook aanvankelijk de schijn van, dat SVIJ een gemakkelijke overwinning tegemoet zou gaan, want na dat uit een hoekschop het eerste SVIJ- doelpunt was geboren, was een foutje van de PSV-doelman, die zich overigens zeer verdienstelijk geweerd heeft, oorzaak, dat de „Whites" zelfs met 2-0 kwamen voor te staan. Maar het PSV-achttal gaf zich nog lang niet gewonnen en toen scheidsrech ter De Boer de rust aankondigde hadden Dekker c.s. hun achterstand tot één goal verminderd. Ook na de rust hebben de politie-men sen vinnig van zich afgebeten, maar dat belette SVIJ niet haar voorsprong te ver groten (3-1). PSV had echter in de vol gende minuut haar antwoord klaar (3-2). En toen scheidsrechter De Boer reeds op z'n horloge stond te kijken, slaagde het dappere politie-team er in de gelijkmaker te scoren (3-3). Een woord van hulde aan Dekker c.s. is zeker op z'n plaats! De ontmoeting tussen Waterloo en Ter rasvogels was voor beide partijen nog van zeer groot belang, want bij een overwin ning zouden ze kans hebben om de boven ste plaats te bezetten, of het tot een be slissingswedstrijd te brengen. Waterloo bracht niet haar sterkste elf tal in het veld en begon de strijd zelfs met 9 man. Desniettegenstaande duurde het vrij lang, alvorens Gerard Wijnen kans zag doelman Kok te passeren (1-0). De aanvallen van Waterloo waren niet krach tig génoëg, om spil Dortmundt en de zij nen ernstig te verontrusten. Wijnen werd ook toen Waterloo over 10 spelers be schikte nog al veel vrijheid gegund, maar doelman Kok stond voor de rust althans geen doelpunt meer toe. Na de hervatting was Terras vogels ver reweg het meest in de aanval en moesten Meyer c.s. zich goeddeels op verdedigen toeleggen. Een kwartier lang wisten ze nog stand te houden, maar toen kwamen de doelpunten los. Een kopbal van de Sant- poortse rechtsbuiten werd juist achter de doellijn gestopt (2-0). Toen scoorde Hein Röbken het mooiste doelpunt van de wed strijd met een „punter" van zeker 35 me ter afstand (3-0). En alsof dit nog niet genoeg was, scoorde de linksbinnen van de snel doorgebroken rechtsbinnen (4-0). snel doorgebroken rechtsbinnen (4-0). Door deze uitslag behielden de Terras vogels hun aanspraken op de bovenste plaats .4 HUISHOUDDUSTER no iron poplin. Leuk mo del ronde hals; met 2 grote zakken, achterslui ting, in diverse kleuren. Maten s - m - 1. Als D.V. f 7.90 Alleen verkrijgbaar bij onze Textiel Zelfbedie ning, Marktplein 21, IJmuiden. is uw advertentie omkleed met het vertrouwen, dat dit dagblad heeft SMYRNA TAFELKLEDEN Rond en recht, grote en kleine maten, in diverse kleuren en dessins. Alle maal 100wol met prac- tisch onzichtbare foutjes. Als D.V. met 25 V. KORTING Alleen verkrijgbaar bij onze Speciaalzaken Woninginrichting. Marktplein 29. IJmuiden: Plantage 152, Beverwijk. KAPOKMATRASSEN Slaap op kapok, dat is ge zond en nu ook goedkoop. Prima eenpersoons matras met moderne tijk over trokken. Als D.V. f44.50 Alleen verkrijgbaar bij onze Speciaalzaken Woninginrichting Marktplein 29, IJmuiden. Plantage 152, Beverwijk. rastsnten COUPONS GORDIJNSTOF Vele restanten in damast dobby, weefstof, ploeg- stof, cretonne enz. enz. Als D.V. f 2.per meter (Alleen per gehele coupon er wordt niets afgeknipt). Alleen verkrijgbaar bij onze Speciaalzaak Woninginrichting Marktplein 29. IJmuiden ALPINO. Ideaal voor de heren die veel buiten zijn Handig, practisch en spor tief. Met leren band. Als D.V. f 1.95 Alleen verkrijgbaar bij onze Textiel Zelfbedie ning Marktplein 21, IJmuiden. - 'iè'7^- r REGENHOEDJE Beschermt uw kapsel als het giet. staat flatteus en is makkelijk in uw tasje mee te nemen. Compleet met opbergzakje. Als D.V. f 0.39 Alleen verkrijgbaar bij onze Textiel Zelfbedie ning, Marktplein 21, IJmuiden. Kruisstraat 19, Haarlem d Ridderstr Telef 16910 >VN\\ W\\\\w \vWx*

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 8