Cor Schuuring start vandaag inplaats van zieke Wesseling Theo Messidor z'n 101ste zege Hans Vollaard reed een goede „generale" voor de titelstrijd Die competitie zoe zo PLOEGENTIJDRIT VOOR AMATEURS Nederland lootte zevende plaats Voorzitter van NAC begraven Amazone landde op oren van paard Tan kwam naast de leider Czerniak Njord overwon ook de ZV „Dreseren" Japan superieur op Aziatische Spelen Rustige hengelaar DONDERDAG 30 AUGUSTUS 1962 15 Bejaard echtpaar won een half miljoen in de toto „Wolves" speelden gelijk Vriendschappelijk voetbal Kersten derde in Roulers Klasse opnieuw ingesteld Nieuwenhuijzen Kruseman chef afdeling lichamelijke vorming en sport Schaken in Amsterdam Aanvullend krediet van 200.000 voor Deventer kunstijsbaan Uitgeweken Oostduitser beschuldigt zijn ex-landgenoten Zweden beheerste volledig de militaire vijfkamp 'yéfós. Het is een moeilijk besluit geweest. Gerard Wesseling, die aangewezen was voor de ploegentijdrit op de weg, zal vandaag niet in het wereldkampioen schap starten. De beslissing is genomen op verzoek van de oud-kampioen van Nederland zelf, die zich na aankomst in het paradijselijke Maderno aan het Gardameer niet lekker voelde. Er waren trouwens in de ploeg, die op 10 augustus onder leiding van coach Joop Midde- link aan de laatste voorbereidingen is begonnen, nog meer zieken, namelijk Jan Schroeder en Cees Snepvangers. Maar zij zijn al heel snel over de in zinking heengekomen. Zo ging het echter niet met Wesseling. Hij probeerde een paar dagen mee te trainen, maar toen hij dinsdag nog steeds niet met de anderen kon meekomen, stapte hij zelf op chef d'equipe J. H. Martin af en verzocht deze voor hem een plaatsvervanger te zoeken. De leiders van de ploeg hebben Wesseling tot woensdagochtend bedenktijd gegeven, maar toen er op dat tijdstip nog niets in de situatie was veranderd, werd de Neder landse kampioen Cor Schuuring, die in een bijzonder goede vorm steekt, gepolst of hij behalve in de individuele wedstrijd ook in de tijdrit wilde rijden. De sterke Amsterdammer stemde on middellijk toe. Zodoende zal vandaag het volgende kwartet de Nederlandse kleuren verdedigen: Cor Schuuring (Amsterdam), Cees Snepvangers (Zundert), Cees van Espen (Arnhem) en Jan Schroeder (Ko ningsbosch). De vermoedelijke ploeg voor de individuele wegwedstrijd bestaat dan uit Cor Schuuring, Gerben Karstens (Lei den), Arie den Hartog (Zuidland), Ad van Kemenade (Eindhoven), Coen Visser (Sant poort) en Henk Cornelisse (Amsterdam). De tien renners hebben sinds hun aan komst al enkele malen de koersen ver kend. De ploeg voor de tijdrit heeft tot tweemaal toe onder toezicht van Joop Middelink de route gereden, die op een uur rijden van Maderno ligt. Het is een prach tig parkoers over brede, vlakke wegen maar nergens is ook maar een greintje schaduw te vinden. De Nederlanders heb ben de zevende plaats geloot achter onder meer de Duitsers en de Britten. Vlak ach ter de Nederlanders, dus met een verschil van drie minuten, starten de Belgen. In totaal zijn er negen ploegen van wie de Fransen als laatsten vertrekken. Bij de training heeft men bemerkt dat het par koers niet 50 kilometer, maar 56 kilo meter lang is, zodat er twaalf kilometer meer moet worden gereden dan de bedoe ling was. De begrafenis van de voorzitter van de Bredase voetbalvereniging NAC, kolonel L. H. Lefevre de Montigny, heeft gister middag op de begraafplaats de Bieberg in Ginneken zo veel belangstelling getrok ken, dat de politie en de marechaussee speciale verkeersmaatregelen moesten treffen. Kol. Lefevre, die commandant was van het depot artillerie in de leger plaats Ossendrecht, is vorige week overle den. Als slippendragers fungeerde het eerste elftal van NAC. Op verzoek van de over ledene geschiedde de begrafenis zonder militaire eer. Wel waren er zeer vele mili taire autoriteiten aanwezig en uit de sport wereld waren er de voorzitter van de KNVB, de heer A. Schroder, en afgevaar digden van verschillende Nederlandse voetbalclubs. Sprekers waren generaal G. J. Lefevre de Montigny, chef van de Gen. Staf en broer van de kolonel, generaal B. An- dringa namens de Kon. Landmacht en de heer J. J. M Raaymakers namens NAC, waarna een zwager een dankwoord sprak en ds. H. W. Bruinink, legerpredikant van Ossendrecht, de plechtigheid sloot. Een bejaard echtpaar heeft de Engelse voetbalpool met een inzet van een dub beltje 50.000 pond (een half miljoen gul den) gewonnen. De 75 jaar oude Ellis Joines en zijn 70 jaar oude echtgenote Mabel leven van hun ouderdomspensioen; ze waren de enigen die het afgelopen week einde acht gelijke spelen in de Engelse competitie juist voorspeld hadden. Het echtpaar heeft een getrouwde dochter van 32. De uitslagen van de wedstrijden, die woensdag werden gespeeld voor de Engel se League, luidden: Eerste divisie: Birmingham C.Arsenal 22; FulhamSheffield U. 22; Leyton O.West Bromwich A. 23; Liverpool Manchester C. 41Manchester U.Ever- ton 0—1; Sheffield W.—Leicester C. 0—3; Tottenham H.Aston V. 42; Wolver hampton W.West Ham U. 0—0. Tweede divisie: Cardiff C.Norwich C. 24; Huddersfield T.Walsall 40; Luton T.Southampton 32; Newcastle U. Middlesbrough 6—1; Portsmouth—Grims by T. 2—1; Stoke C.—Derby C. 3—3. De Belgische eredivisieclub FC Luik heeft woensdagavond op eigen terrein in een vriendschappelijke wedstrijd Stade Frangais (Frankrijk) met 2-0 (rust 1-0) verslagen. Juventus Turijn hield aan een bezoek bij het Zwitserse Lausanne een 2-0 zege over door zowel voor als na de rust eenmaal te scoren. Een andere Zwitserse club, Young Boys, kon in Bern tegen Man tua (Italië) ook al niet tot winst komen. De Azzuri bleven met 8-4 (rust 5-1) in de meerderheid. Cor Schuuring, kampioen van Neder land, doet vandaag mee in ploegentijdrit. Coach Middelink, die met deze knapen de gemiddelde leeftijd is ongeveer 21 jaar de laatste weken is opgetrok ken en die de kwaliteiten op waarde kan schatten, meent dat dit Oranjekwartet waarschijnlijk niet in de prijzen zal val len. Hij is blij als de Nederlanders bij de eerste acht eindigen. „Maar je kunt het natuurlijk nooit weten. Dit zijn jongens voor de toekomst. Het is een fijne ploeg, die in de komende jaren zeker een grote rol zal gaan spelen". Middelink denkt daarbij dan in de eerste plaats aan de Olimpische Spelen in Tokio. De wegrenners, die zaterdag op het enkele kilometers van het hotel gelegen circuit van Salo om de regenboogtrui der amateurs zullen strijden, hebben hun par koers onder de hoede van de oud-renner Wout Verhoeven verkend. Het is niet mee gevallen. De route voor de individuele wedstrijd is zeer geaccidenteerd met in het dorp Salo zelf een weliswaar korte, maar bijzonder steile klim, die op de duur veel van de krachten zal vergen. De Nederlandse profs waren woensdag avond nog niet aan het Gardameer aan gekomen. Door de nieuwe situatie, waar bij de renners van de buitenlandse fabrie ken in staat werden gesteld voor rekening van de stalbaas of op eigen kosten naar het wereldkampioenschap te gaan, is nu de vreemde toestand ontstaan, dat enkele leden van de ploeg men weet het nog niet zeker, maar men vermoedt dat het Maliepaard, Zilverberg en Rentmeester betreft elders onderdak zullen krijgen. Inmiddels heeft de profbond in Nederland aan de president van de U.C.I., de Italiaan Rodoni, een telegram gestuurd met het verzoek om een onderhoud over de gang van zaken in Nederland. Maar de heer Rodoni heeft het zelfs niet in overweging genomen, omdat deze kwestie een interne zaak van de KNWU is. De uitslagen van de woensdag op Duin- digt gehouden draverijen en rennen luid den: Draverijen Operaprijs (2000 m): 1. Acrobaat 1.26.6, 2. Alida W, 3. Aduard's Hanover P. W 4,80, P 2, 2,70, 7,20, K 5,50, C 10,30 La Traviataprijs (2120 m): 1. Anna So- fine 1.26.7, 2. Zita B, 3. Attila. W 6, P 2,50, 3, 2,20, K f 9,10, C 8,20. Jonkerprijs (1400 m): 1. Bento Kitty 1.25.9, 2. Baron Hollandia. 3. Batonnist K. W 1,60, P f 1,40, f 1,80. f 2,70. K f 5,80, C 5,90. Jofferprijs (1400 m): 1. Bernadine 1.29.4, 2. Benjamin, 3. Bergleeuwerik S. W f 2,30, P 1,20, 1.50, 1,30, K 3,40, C f 4.30 La Bohèmeprijs (1600 m)- 1. Theo Messi dor 1.18.6, 2. Tabor, 3. Quicksilver S. W 1,40. P 1,20, f 1,80, K 3,70, C f 3,20. Parelvissersprijs (2500 pi): 1. Xon Messi dor 1.25.1, 2. Zibello Hanover K, 3. Zilver vos. W 2,70, P f 1,30, f 1,50, 1 1.40, K 7,70, C 9,30. Rigoletteprijs (2100 m): 1. Vita Kinley 1.23.7, 2. Kerrwilliams 2, 3 Skaranos. W 2.50, P 1,50, f 2, K t 7,30. C f 6,20 Rennen Toscaprijs (2000 m): eerste afdeling: 1. Turmwacht, 2. Trajan, 3. Mystic Boy. W 3,20, P 1,30, 1.60, K 6,90, C f 4,70. Carmenprijs (1900 m): Cold Water, 2. Seven Sisters S, 3. Agram. W 3,60, P 2, 2,20, K 12,90, C 3,10. Toscaprijs (2000 m): tweede afdeling: 1. Peeier, 2. Solita, 3. State Express. W f 1,70, P f 1,10, 1,20, K f 2,60, C f 3. Totale omzet 120.428. De Nederlandse prof Jaap Kersten is woensdag in Roulers derde geworden in een internationale wegwedstrijd over 155 kilomerer waaraan 53 renners deelna men. De overwinning ging met 3 uur 54 min. naar de Belg Albert van d'Huyn- slaeger. Zijn landgenoot Juli en Schepens werd weede in 3.54.15. Voor Kersten werd dezelfde tijd afgedrukt. De Europese kampioen middengewicht Laszlo Papp (Hongarije) zal op 14 oktober in Wenen uitkomen tegen de Amerikaan Teddy Wright. De inzet van het gevecht is de titel in het junior middengewicht, een klasse met een gewichtsgrens van 70 306 kilo Deze klasse is door de wereld- boksfederatie de vroegere NBA op nieuw ingesteld, zodat er nog geen titel houder bestaat. Naar wij vernemen, is de heer J. Nieuwenhuijzen Kruseman uit Den Haag benoemd tot hoofd van de afdeling licha melijke vorming en sport van het mini sterie van O., K. en W. De heer Nieuwen huijzen Kruseman volgt in deze functie dr. J. Miedema op. De nieuwe functionaris, die 47 jaar is, was tot nu toe verbonden aan het mini sterie van Economische zaken, laatstelijk als redacteur van het weekblad „Econo mische Voorlichting". De heer Nieuwen huijzen Kruseman is een in sportkringen bekende en algemeen gewaardeerde fi guur, die zich vooral op organisatorisch gebied heeft onderscheiden. De laatste vijf jaren maakt hij deel uit van het bestuur van de Haagse voetbal vereniging HVV, waarbij hij in het bijzon der is belast met de leiding van de jeugd. De Kon. Ned. Cricketbond bezit in hem een goed umpire. Dit seizoen is de heer Nieuwenhuijzen Kruseman umpire ge weest bij de interlandwedstrijd Nederland- Free Foresters. De meest bijzondere verschijning onder de paarden was gisteren tijdens het C.H.I.O in Rotterdam de kleine Dundrum, gereden door de Ier Tommy Wade, wel ke combinatie in het internationale con cours hippique in Oostende vorige week grote successen boekte. Dundrum gaf in dit springconcours waarbij de maximale hoogte van de hindernissen 1,40 meter bedroeg, reeds bljjk van z'n grote spring- capaciteiten. Door het minder goed ge reden parkoers met Kilrush (8 stafpun- ten) kwam Wade echter slechts op de tiende plaats, de mooie prestatie van Dundrum, die geen fout maakte, ten spijt. De deelnemers die slechts met één paard aan het concours hippique deelne men, sprongen eveneens het parkoers en van hen leverde de beste prestatie de Duitse chef d' equipe G. R. Pfordte op Felix. De combinatie bleef zonder straf- punten en overtrof in tijd de Engelse combinatie Ann Drummond-Hay met 's werelds duurste paard Merely a Monarch, waarvoor de Amerikanen tevergeefs overigens 250.000 gulden hebben gebo den. Deze combinatie maakte ook geen fout. De beste Nederlandse prestatie kwam hier op naam van San van Spaendonck met prins Ajax, een vijfde plaats met vier strafpunten. Het parkoers met zijn 15 hindernissen, waarbij drie dubbelsprongen, had enke le schier onoverkomelijke moeilijkheden, zoals het roodwitte hek op nummer 9 en de uilj boomstammen opgebouwde ciïcét op nummer 13, beide aan het begin van een dubbelsprong. Dertien bleek met recht ditmaal een ongeluksgetal, waar van onder andere Tonny Timmer en Proetske Arts kunnen verhalen. Timmers Source Blue sprong midden in de hinder nis en Teresa wierp haar berijdster, Proetske Arts, zover omhoog dat de ama zone landde op.de oren van het paard om vervolgens langs de hals weer in het zadel te laten glijden. Het was meer cir cus dan hogeschool.... De jeugd, die vandaag om het natio nale kampioenschap strijdt, had woensdag „generale". Hans Vollaard met Anoushka vormde een sterke combinatie en behaal de een alleszins verdiende overwinning, die schone perspectieven inhoudt voor de titelwedstrijd. Met respectievelijk Phaffy en Danseuse eiste Hans Brugman de tweede en derde plaats voor zich op. Woensdag zijn in Amsterdam de afge broken partijen uit de tiende ronde van het internationale meestertoernooi uitge speeld. In de partij DonnerTan kwamen beide spelers, zonder in actie te zijn ge weest, remise overeen. De Duitser Kienin- ger won voorts een dubbel lopereindspel van Kool. Na de tiende en voorlaatste ronde luidt de stand: 1. Czerniak (Isr.) en Tan (Ind.) beiden 7 pnt.; 3. Donner (Ned.) 6Va pnt.; 4. Kieninger (W.-Dld.) en Van den Berg (Ned.) beiden 6 pnt.; 6. Langeweg (Ned.) 5 punten; 7. Dunkelblum (Belg.) en Rell- stab (W.-Dld.) beiden 4'/a pnt.; 9. Henne- berke (Ned.) 4 punten: 10. Hartoch (Ned.) en Heidenfeld (Z.-Afr.) beiden 3'/j pnt.; 12. Kool (Ned.) 2Va pnt. De partijen voor de laatste ronde wor den vandaag gespeeld. Njord '59 heeft in Joegoslavië ook haar tweede wedstrijd gewonnen. Ditmaal delf de ~®:V> i&Dreseren'tche* onderspit. De zege was, vooral,te, danken aap het goede zwem men van Henk ftookhtïïzen, die als eerste (in 1.21,7) op de 100 meter schoolslag aan tikte. De uitslagen luidden: 100 m. schoolslag dames: 3. R. Roskam 1.42,7; 100 m. schoolslag heren: 1. H. Rook- huizen 1.21,7 4. G. Behrends 1.31,9; 100 m. vlinderslag dames: 2. N. Koster 1.44,1; 100 m. rugslag dames: 1. L. Schuit 1.31,2; 2. R. Roskam 138.-; 100 m. rugslag heren: 2. H. Man in 't Veld 1.18,1; 3 G. Wildschut I.20,7; 100 m. rugslag dames: 1. N. Koster 1.17,6; 4 x 50 m. wisselslag pers.: 1. W. Kroonsberg 2.49,5; 2. H. Rookhuizen 2.53,5. Het begint dikwijls met een vluch tige blik in het aankondigingsblaadje. Daar staat dan zoietsvan: opgesteld in het vierde, uit tegen het derde elftal van de voetbalclub X, zondagmiddag om 12 uur. De betreffende voetballer weet weer voldoende. Alleen het spelen van een wedstrijd trekt immers zijn belangstelling. Het waarom nu juist tegen dat elftal en op die datum laat hem koud. Dat verzint immers iemand anders wel voor hem. Hetgeen inderdaad gebeurt, want die iemand anders bestaat natuurlijk. Hier in Haarlem heet hij de heer W. G. J. Roozen, waarschijnlijk beter bekend als de vroegere midvoor van „Haarlem". De ze oud-voetballer bezit naast zijn „echte" werktaak tevens nog de functie van se cretaris-administrateur van de Haarlemse Voetbal Bond; 'n functie die veel avond uren voor zich opeist. In die uren doktert hij, alvorens de competitie van start gaat, een voetbalprogramma uit voor de elftal len. uitkomende in het district Haarlem. Gemakkelijk gaat zoiets echter niet. Bekijk maar eens het volgende.. Het rayon telt 72 voetbalclubs. In feite een betrekkelijk laag getal, want het district strekt zich uit van De Zilk (zuidelijke begrenzing) langs Hoofddorp en Halfweg naar Heemskerk (noordelijke begren zing) en via de kuststrook weer terug richting De Zilk. In deze uitgestrekte con treien liggen evenwel talloze agrarische polders, die tezamen minder inwoners i"'svesten dan bijvoorbeeld een kleine stad. Met gevolg- nagenoeg geen voet balclubs in deze polders. Voor de samenstelling van een goed lopende competitie volgt de heer Roozen een schema, dat hii evenwel weer niet Hier werken iivee van de drie meisjes in het kantoor van het hondsbureau. Het zijn (zittend) Ria Hennevelt en verdiende vakantie. (staand) Fredy Kaestner. Lies Wijk huizen genoot op het moment dat de foto werd gemaakt van een-wei- gebruikt voor de derde en volgende klas sen. „Die zoek ik wel zo uit," zegt de lange secretaris alsof het de gewoonste zaak van de wereld betreft. Misschien is het voor hem wel gewoon, voor een leek bepaald niet Immers, voor ieder week einde worden er zo'n 300 wedstrijden vastgesteld. Dat maakt dus 600 elftallen, hetgeen dus 6600 voetballers op de been brengt. Toch spelen deze niet allen de com petitie uit. Zeven weken vallen er zo al af door het slechte weer. „De voornaam ste reden is echter het tekort aan voet balvelden," verklaart de heer Roozen. Bij het horen van het woord tekort denkt hedentendage vrijwel ieder mens direct aan het scheidsrechtersprobleem En dat blijkt ook in het district Haar lem te bestaan. Talrijke juniorenwedstrij den en bijna alle öspirantenwedstrijden verlopen niet onder het toeziend oog van een bondsscheidsrechter. Zal daar in de toekomst verbetering in komen? „Misschien. In ieder geval stijgt het animo om scheidsrechter te worden. Hoe dat komt? Mogelijk doordat de mensen, die nog echt voor hun plezier voetbal len, hun (betaalde) club als iets ongezel ligs gaan zien. Verschillende wegen staan er dan voor hen open- een andere, klei nere club, er helemaal mee ophouden of., scheidsrechter worden.'' Vorig jaar slaagden er 38 van de 41) cursisten voor het scheidsrechtersdiplo- ma. Die behoorden allemaal tot het man nelijke geslacht, maar binnenkort ko men daar vast en zeker ook vrouwelijke arbiters bij (zoals in Alkmaar of in Zaan dam). Deze referees zullen echter alleen pupillen- en waarschijnlijk ook enkele aspirantenwedstrijden leiden. En zo bestaan er beslist nog wel meer problemen voor het bondsbestuur (negen man sterk) dat eens per week vergadert in het bondsbureau aan de Jansweg in Haarlem. Maandagavond zetelt er boven dien nog een strafcommissie (3 man) die als zwaarste straf een schorsing van vier jaar uitdeelde. De schuldige was nog wel een jeugdleider, die het eens waagde een jongen van de tegenpartij te trappen. Iedere zaterdagmorgen treffen be zoekers er de totocommissie aan, de drie meisjes hebben dan weer vrij. Want in het bondsbureau werken 3 meisjes, 5 dagen lang. Ze heten Lies Wijkhuizen, Ria Hennevelt en Fredy Kaestner, en hun werktaak bestaat o.m. uit het con troleren van wedstrijdformulieren (600), het nakijken van de ledenlijsten (175.000 voetballers staan hier genoteerd), het op stellen van een- officiële mededeling (10 Secretaris!administrateur Roozen. stencils, 800 stuks), enz. enz. Volop werk dus. Ook voor de heer Roozen, 44 jaar en werkzaam bij het bureau voor de uit voering van landbouwmaatregelen. Maar dat „bijwerk" (van de voetbalbond) doet hij grotendeels thuis. „Mijn vrouw heeft mij pas een bureau gegeven. Zodoende kan ik thuis werken." Waarmee me vrouw Roozen dus ook haar zin kreeg. Stijlvol neemt de Westduitser H. Schridde op „Ilona" een hindernis. Dit gebeurde gisteren op de eerste dag van het Internationale concours hip pique in Rotterdam. Ook bij het zwemmen heeft de Japanse afvaardiging naar de internationale spelen in Djakarta zich volkomen superieur ge toond. Woensdag veroverden de Japanners maar liefst zeven gouden, vijf zilveren en één bronzen medaille. Voor de beste pres tatie zorgde Satako Tanaka. Hij won de 100 meter rugslag in de goede tijd van 1 min 11 sec. Japan heeft thans 32 gouden, 22 zilveren en 9 bronzen plakken. India staat met 6 gouden medailles tweede. Nu de bouw van de kunstijsbaan in De venter, waarvan de officiële opening werd bepaald op 13 cktober zover is gevorderd, dat een juist inzicht in de werkelijke kos ten mogelijk is geworden, bleek het nood zakelijk de lening groot 250.000, die reeds door de gemeente van de n.v. „Deventer IJssportcentrum" werd verstrekt, te ver hogen met f 200.000. Op voorstel van B. en W. heeft de raad in zijn vergadering dit aanvullend kre diet toegestaan. Nochtans sprak hij er zijn verwondering over uit, dat het provinci aal bestuur van Overijsel tot dusver zo weinig bereidheid tot medewerking heeft getoond. Evenals met de kunstijsbaan van Amsterdam het geval is, valt te ver wachten, dat de Deventer ijsbaan in een behoefte zal voorzien, die ver uitgaat bo ven plaatselijke betekenis. Eveneens staat bovendien vast, dat het provinciaal be stuur van Friesland een belangrijk be drag garandeerde in de' totstandkoming van de kunstijsbaan, die in Heerenveen zal worden gebouwd. Eric Prince, een 58-jarige mijnwer ker, stond rustig te vissen in het Sheffield-kanaal bij Swinton in Zuid Yorkshire, toen hij plotseling een plons hoorde. De 75-jarige mevrouw Ann Oliver was in het water gevallen en dreef met het gezicht naar beneden in het kanaal. Prince draaide kalm zijn snoer binnen, zwaaide zijn hengel, liet zijn snoer schieten en deponeerde zijn haak in de jurk van mevrouw Oliver. Voorzichtig draaiend trok hij haar naar de kant. Mevrouw Oliver werd naar een ziekenhuis gebracht. Ze maakt het goed. De uitgeweken Oostduitse roeier Han- Joachim Neuling, die onlangs asiel vroeg in West Berlijn, heeft Oostduitse sportlie den ervan beschuldigd dat zij voor hun prestaties bedragen ontvangen tot 1500 mark 1350,-). Neuling, die tweemaal Europees kam pioen werd in de twee zonder stuurman en vierde bij de Olympische Spelen van Ro me, voegde er aan toe, dat Oostduitse atleten worden gevormd en behandeld als professionals. Hijzelf Neuling was stu dent aan de universiteit van Leipzig kreeg te horen, dat hij zijn studie niet al te serieus moest nemen, maar wel stipt op tijd aanwezig diende te zijn bij de training. Tijdens de persconferentie, waarop Neu ling dit alles bekendmaakte, verklaarde hij tevens dat hij van de functionarissen van de Oostduitse communistische partij, die toegevoegd waren aan de atleten, de op dracht kreeg de Westduitse atleten niet te beschouwen als kameraden, „maar als vijanden en vertegenwoordigers van het kapitalisme, dus van een systeem dat ver nietigd moet worden". De Zweedse deelnemers hebben de strijd om het internationale militaire vijfkampkampioenschap, waarvoor woens dag in Brussel ais laatste onderdeel een cross-country van 8 kilometer werd ver werkt, volledig beheerst. Niet alleen won Zweden het landenklassement, ook de eerste drie plaatsen van de individuele eindrangschikking waren voor de Zweden. De Belg Ooms won het laatste onder deel in 25 min. 30,7 sec., de Zweed Schroder werd in 25.35.8 tweede en de Italiaan Tedesco in 26.22.8 derde. Brum- melhuis was met 27 min. 46,3 sec. en een zestiende plaats de beste Nederlander. De eindklasseringen luiden: 1. Chris- tenson (Zweden) 3476,95 pnt, 2. Von Ment- zer (Zw) 3259,10 pnt., 3. Schroder (Zw) 3249,25 pnt., 20. Van Tol (Nederland) 2862,90 pnt. Teams: 1. Zweden 12.932,30., 2. Brazilië 12.141,70., 3. Italië 11.769,30., 7. Nederland 11.163,10.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 15