De hoofdstad wil voor 250 miljoen gulden bouwen HENSEN AGE ft Snup, Swop en Sijpie gaan op vacantie! en bondig Polle Pelli en Fa. B. ENGELENBERG B. en Wklagen over de traagheid bij de rijks goedkeuring Briefkaart uit 1931 terug aan afzender Halswervel van een mammoet gevonden Verzending van zeepost Huurcompensatie voor rijkspersoneel Bioscoopbelasting lager in Amsterdam Rij-instructeur krijgt een maand detentie Oranje neemt passagiers over van de „Rijndam" Nieuw studentenhuis in de hoofdstad Verdeling wethouders zetels nog een probleem Het blijft droog li buivDERDAG 30 AUGUSTUS 1962 2 PANTALONS meisjes en dames HELANC A 16.50-23.50 PAARLAARSTEEG I Amsterdam leent twee miljoen Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk Victoria Regia in bloei 31. „Dat is een geweldig scherp medicijn, Slokop, dat je daar bij je hebt, zowel het gat als de broek zijn verdwenen!" „Als je nu toch hier bent, Slokop, ga dan eens kijken wie de bezitter van die mooie staart is!" Opeens duikt Langhals op en zegt: „Goeden dag, kleine vrienden, ik haal alleen maar een beetje water voor mijn bloemetjes, ik ben zo verschrikkelijk bijziende!!" OFFICIëLE VERKOOP SIKKENS LAKKEN Voor schuur en schutting „TENCOLINEUM" GROEN WEERRAPPORTEN lI i r (Van onze Amsterdamse redacteur) In Amsterdam ligt voor een totale bouw som van 250 miljoen gulden aan bouw plannen te wachten op uitvoering. Voor de ze plannen is rijksgoedkeuring aange vraagd, maar nog niet verkregen. Sinds 1 januari is het aantal nog niet goed gekeurde aanvragen om rijksgoedkeuring tot het viervoudige gestegen. Het betreft hier uitsluitend burgerlijke en utiliteits bouw, buiten de sector woningbouw. Op het ogenblik beloopt de totale bouwsom van in uitvoering zijnde bouwwerken in de hoofdstad (uitgezonderd woningbouw, gemeentelijke werken en universiteitsuit breiding) meer dan 200 miljoen. B. en W. spreken in de toelichting op de vandaag verschenen ontwerp-begroting 1963 hun grote bezorgdheid uit over deze ontwikkeling. „Tegenover de betrekkelij ke geringe groei van de bouwproduktie staat een zeer sterke groei van het aantal bouwplannen, zodat de kloof tussen de bouwbehoefte en de door de beperkte bouwcapaciteit gelimiteerde bouwmoge- Advertentie diverse tinten vanaf Voor een goede keus natuurlijk De Amsterdamse gemeenteraad heeft besloten bij het Burgerweeshuis te Am sterdam een geldlening aan te gaan van twee miljoen gulden. Op 7 februari 1962 besloot de raad het Burgerweeshuis te kopen voor drie miljoen. Het zal worden ingericht als Amsterdams historisch mu seum. Het bestuur van het Burgerwees huis heeft zich nu bereid verklaard een gedeelte van de koopsom (twee miljoen) aan de gemeente als geldlening voor de duur van 20 jaar te verstrekken. Het res tant van de koopsom zal contant worden betaald. lijkheden steeds groter wordt. Door de sterke beperking van het aantal rijksgoed keuringen worden grote belangen geschaad en de economische ontwikkeling van Am sterdam geremd." B. en W. zien het rijks- goedkeuringsbeleid typisch als een beleid op korte termijn. Het omvangrijke bouw programma van Amsterdam zal echter ge realiseerd kunnen worden als een inpas sing van dit programma in een landelijk bouwbeleid op langere termijn tot stand kan worden gebracht. Op de nieuwe gemeentebegroting zijn de bruto-kapitaalsuitgaven gesteld op 265 miljoen. De begroting is sluitend, als de uitkering uit het gemeentefonds overeen komstig de verwachting zal zijn. Onder het hoofdstuk bouw- en woning toezicht wordt gewezen op de problemen met het flatgebouw in de Vijzelstraat, die bewijzen dat Amsterdam niet alleen geconfronteerd wordt met het bouwvallig worden van de oudste percelen, maar ook van panden uit het jongste verleden. Ge vreesd wordt dat meer bouwwerken, ge bouwd in de jaren rond 1930, het lot van de Vijzelstraatflat zullen delen. Voor de bouw van de IJtunnel is voor 1963 f 20 miljoen uitgetrokken. Ondanks de tariefsverhogingen van tram en bus blijft het tekort van het ge meentevervoerbedrijf stijgen: een verlies post van 14,8 miljoen in 1963 tegen f 13,7 miljoen in dit lopende jaar. Omdat de minister van Economische Zaken ern stige bezwaren heeft tegen de voorgeno men nieuwe tariefsverhoging, zal binnen kort een nieuw tarief worden voorgesteld dat aan deze bezwaren tegemoet komt. De ontwerp-begroting voor 1963 sluit zonder tekort, ditmaal in inkomsten en uitgaven op 592.964.013 (vorig jaar 548.966.865). B. en W. rekenen op een hogere algemene uitkering uit het Ge meentefonds ad tien miljoen gulden bo ven de toezegging voor 1962 en op een matige stijging van de bijdrage in de kosten van sociale zorg ad twee miljoen gulden. Tevens zijn B. en W. ervan uit gegaan dat de jaarlijkse hogere kosten van de nieuwe salarisregeling per 1 ja nuari 1962, begroot op 12.865.000.- vol ledig zal worden gecompenseerd door een uitkering uit het Gemeentefonds. De landbouwer P. Kennis in het Bra bantse plaatsje Vessem heeft een brief kaart terugbezorgd gekregen, die hij op 8 februari 1931 had laten posten. De kaart was nooit besteld. Ze bleek tus sen de achterkant van de brievenbus en de muur te hebben gezeten. Het poststuk kwam te voorschijn toen de brievenbus door de, PTT wer^,, ver plaatst. De briefkaart, die nog in vrij goede staat verkeert, werd als curiosi teit aangeboden. De PTT zou er ebhtef geen prijs op stellen, omdat het stuk in feite nooit is gepost. Kinderen van de afzender hebben de briefkaart namelijk indertijd niet in, doch achter de brie venbus gestopt. c Grote Kerk, vandaag 16-17 u.: Orgelcon cert door Albert de Klerk. Concertgebouw, vandaag 20.15 u.: Con cert door N.H.Ph.O. m.m.v. Herman Kreb- bers BIOSCOPEN Cinema Palace, vandaag 19 en 21.15 u.: „Marco Polo", 18 j.; Van vrijdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Blue Hawaii", a.l. Frans Hals, vandaag 19 en 21.15 u.: „De snertsoldaat", a.l. Van vrijdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Hercules", 14 j. Lido, 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Mr. Vlub- ber", a.l. Luxor, gesloten. Minerva, vandaag 20.15 u.: „Aimez-vous Brahms?", 18 j. Van vrijdag af 14, 19 en 21.15 u.: „G.I. Blues", a.l. Rembrandt, vandaag 16.15, 19 en 21.15 u. en vanaf vrijdag 14, 19 en 21.15 u.: „La belle Américaine", a.l. Roxy, vandaag 19 en 21.15 u.: „Tot de laatste kogel", 14 j. Van vrijdag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „Planeet der gedoemden", 14 j. Studio, vandaag 19 en 21.15 u.: „Tout l'or du monde", 18 j. Van vrijdag af 14.15, 19 en 21.15 u.: „De kreet", 18 j. Monopole (Zandvoort), vandaag 19 en 21.30 u.: „De drie waarheden", 18 j. Van vrijdag af 20 u.: „Het offer der maagden' 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Groot Heiligland 62), Frans Halstentoonstelling, 10-17 en 20.30 22.30 u.; zondag 13-17 u. Tot 30 september. Vlshal (Grote Markt): Expositie van een keuze uit het moderne kunstbezit van de gemeente Haarlem, 10-17 u.: zondag 13-17 uur. Tot 30 september. Museum „Het Huis Van Looy" (Kleine Houtweg): Expositie van een keuze uit het oude bezit van het Frans Halsmuseum, 10-17 u.; zondag 13-17 u. Tot 30 september, Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Tentoonstelling van schilderijen en tekeningen van Marie Noothoven van Goor, 9-17 en 18-20 u„ tot 18 september. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein)Gedurende de maand augus tus expositie van tekeningen en aquarellen van Poppe Damave, 10-12 u. Dagelijks klassiek grammofoonplatenconcert van 21- 22 u.: Brahms. Teylers Museum (Spaarne 16): Tekenin gen Hollandse, Italiaanse en Franse school. Dagelijks van 11-17 u., eerste zondag van de maand 13-17 u. DIVERSEN Waaggebouw (hoek Spaame-Damstraat) Taveerne met zang door Cobi Schreyer en poppenspel door „Merlijn". Iedere avond van 20-21 u. (behalve maandag). Café-chantant „Adam en Eva" (Raam- vest 5): Iedere avond van 20 u. af: Cabaret. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 24 augustus). DONDERDAG 30 AUGUSTUS City, 20 u.: „From here to eternity". Rex, 20 u.: „Maar niet met zijn dochter!" Marktplein, 14 tot 24 u.: Kermisverma kelijkheden. VRIJDAG 31 AUGUSTUS City, 20 u.: „Maciste en de tirannen". Rex, 20 u.: „Gevaarlijke verhoudingen". Marktplein, 14 tot 24 u.: Kermisverma kelijkheden. Pieter Vermeulenmuseum. Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. DONDERDAG 30 AUGUSTUS Kennemer Theater: Géén voorstelling. Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Dieven hebben het ook moeilijk". VRIJDAG 31 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „My Geisha". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Oorlogs held zonder genade". W.B. Theater, 20 u.: „De pelsjagers van de slangenrivier". Advertentie MEER mogelijkheden MINDER knoppen Dat zijn kenmerken van de Zwitserse ELNA ENGEL - Grote Houtstraat 181, Haarlem Prinses Beatrix heeft gisteren een be zoek gebracht aan de tentoonstelling „3 x A" in het volkspark te Enschede, die reeds 250.000 bezoekers trok. De prinses bezocht een groot aantal af delingen. Haar belangstelling ging o.m. uit naar textiel en chemie, maar ook naar de levende have op deze ten toonstelling. Dit paard toonde op zijn beurt grote interesse voor het boeket bloemen van de prinses, maar een handvol hooi bleek voldoende te zijn voor een afleidingsmanoeuvre. Een halswervel, die bij de graafwerk zaamheden voor de nieuwe sluizen in Ter- neuzen is gevonden, blijkt afkomstig te zijn van een mammoet. Onlangs is bij dit graafwerk ook een mammoetkies gevon den. De halswervel heeft een doorsnede van ongeveer 35 centimeter en weegt on geveer drie kilogram. De mammoet moet hebben geleefd in het laatste ijstijdperk, tenminste 20.000 jaar geleden. Er zijn ook grote hoeveelheden boomwortels en gedeel ten van stammen voor de dag gekomen, waarvan de ouderdom wordt geschat op tenminste 4000 jaar. Een Belgische deskun dige heeft een uitgebreid onderzoek inge steld en het 4000 jaren oude bos gekar teerd. Ruim een halve eeuw geleden, toen het kanaal van Gent naar Terneuzen werd ver breed, zijn grote hoeveelheden boomstam men opgegraven. Toen zijn ook een vuur steen en een bijl uit het stenen tijdperk gevonden. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het (schip vermeld. Verenigde Staten ss „Statendam" 2 aug. 'en ms „Westerdam" 5 aüg:; Argentinië: ms „Coracero" 5 aug. Australië: ms „Cymric" 4 aug.; Brazilië: ms „Cap Norte" 6 aug.; Brits-Oost-Afrika: ms „Yang-Tsé" 5 aug.; Canada: ss „Statendam" 2 aug. en ms „Pr. Willem van Oranje" 5 aug.; Chili: ms .Wiesbaden" 6 aug. Ned. Antillen: ms .He licon" 4 aug.; Suriname: ms „Chiron" 5 aug.; Rep. van Zuid-Afrika en Zuidwest- Afrika: ms „Capetown Castle" 2 aug. en ms „Steenkerk" 5 aug. Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpakketten geven de postkan toren. Heden, donderdagavond en morgenavond bloeit in de kassen van de Hortus Botani cus te Amsterdam de Victoria Regia voor de laatste keer in dit jaar. De verlichte kassen, zullen van acht tot tien uur voor belangstellenden toegankelijk zijn. Op 1 september gaat de huurverhoging met 10, 11 of 12 percent naar gelang van de gemeenteklasse in. Ter compensatie wordt aan loontrekkenden een compensatie van 1 l/i percent van het jaarloon met een minimum van 2,25 per week gegeven. Deze compensatie is verplicht voor alle loon- en salaristrekkenden, wier salaris niet meer bedraagt dan f 13.000 per jaar, alsmede voor diegenen wier salaris meer bedraagt, als dit is geregeld in een C.A.O. of bindend vastgesteld door een loonrege ling. De regering zal de compensatiemaat regel voor het rijkspersoneel op overeen komstige manier toepassen. Voor de amb tenaren zal geen loongrens gelden. De huurcompensatie voor de ambtenaar wordt samengevoegd met de huurverhoging van 1 april 1960 en als één afzonderlijke toe slag uitbetaald. Deze toeslag wordt dan in gaande 1 september vier percent van het geldende loon met de volgende minima: 27,20 per maand 6,25 per week) voor een standplaats eerste klasse; 26,10 per maand 6 per week) gemeenteklasse twee en drie; 25 per maand 5,75 per week) gemeenteklasse vier (alleen voor de bij lagen E en F van het B.B.R. 1948). Aan de huurcompensatie wordt geen maximum ge bonden. Aan gepensioneerd rijkspersoneel wordt een compensatie toegekend van twee per cent van het totaal van pensioen en toeslag voor degenen die een bodempensioen (A.O.W. en A.W.W.) genieten en drie per cent voor degenen die dit niet ontvangen. Het verschil in percentage tussen deze beide groepen vloeit hieruit voort dat aan degenen, die een bodempensioen ont vangen, reeds daarop een compensatie zal worden verleend. Zonder hoofdelijke stemming heeft de Amsterdamse gemeenteraad de vermake lijksheidsbelasting op enkele punten ge wijzigd. Het bioscooptarief wordt terug gebracht van 25 op 20 °/o. 't Tarief voor ver. makelijkheidsgelegenheden met 'n opper vlakte niet groter dan 50 vierk. meter zal echter een geringe verhoging ondergaan waardoor de totale opbrengst van de ver makelijkheidsbelasting per maand vermoe delijk zal stijgen van f 28 000 tot 1 32.000. Een militair rij-instructeur is door de krijgsraad te velde west in Den Haag ver oordeeld tot een maand militaire detentie en voorwaardelijke verlaging tot de stand van soldaat laagste klasse. Hij had tegen een leerling, die in Amersfoort een lichte aanrijding met een geparkeerde auto ver oorzaakte. gezegd: „Trek maar snel op. Als er navraag wordt gedaan zijn we hier niet geweest." 3839. Toen kreeg Snup het beest te zien: een doodgewone duizendpoot, die tussen de kleren van Sijpie was gekropen. Ik heb 'm! zei hij. Met 'n zwaai van z'n hand sloeg hij het dier van Sijpie's rug. Ziezo het monster is weg, hoor.' lachte hij. Pfff! zuchtte Sijpie. Wat ben ik ge schrokken! Snup en Swop begrepen wel, dat het 'n griezelig gevoel moest zijn, zo'n insect op je rug. Maar toch lachten ze Sijpie harte lijk uit, omdat die zo'n drukte gemaakt had De Stoomvaartmaatschappij Nederland/ heeft de Holland-Amerikalijn spontaan ge holpen, toen deze maatschappij in moei lijkheden was gekomen door een defect in de machinekamer van de „Rijndam". Dit schip moest naar Canada vertrekken, maar toen dit na een dag vertraging nog niet lukte werd de situatie toch wel moei lijk. De „Nederland" schafte raad. De „Oranje" lag op het punt uit Amsterdam te vertrekken, en er was ruimte genoeg aan boord om een deel van de gestrande ,Rijndam"-passagiers op te nemen. Door de spontane medewerking van Rijkswaterstaat, sluisstaf en andere auto riteiten kon in enkele uren tijds terwijl op de Rijndam de lunch werd geserveerd en de Oranje reeds het Noordzeekanaal af voer worden geregeld dat 160 van de ongeveer achthonderd gestrande passa giers met hun bagage per autobus naar IJmuiden zouden worden gebracht en dat de Oranje binnen de pieren op hen zou wachten. De vier bussen werden bij de tunnel opgewacht door met vlaggen uit gerust S.M.N.-personeel dat „loodsdien- sten" verrichtte om zonder hapering de nieuwgeboekte passagiers tot langszij het schip te brengen. De Oranje zal na Southampton de ha ven van Halifax aanlopen teneinde deze reizigers rechtstreeks in Canada te ont schepen. Het tijdverlies zal voor aankomst in Nieuw-Zeeland en Australië volledig zijn ingelopen. De achtergebleven „Rijn- dam"-passagiers zijn nog steeds aan boord van dit schip, in afwachting van het her stel van het mankement. Het grootste studentenhuis van de Stichting Studentenhuisvesting te Amster dam, dat naar het plein waar het aan ligt „Westermarkt" is genoemd, wordt september officieel geopend. Dan gaat namelijk het jaarhuurcontract voor de studenten in. De stichting bezit reeds en kele kleinere studentenhuizen in de hoofd stad. Bovendien komt over enige tijd een studentenhuis voor 250 personen gereed aan de Weesperstraat. De meesten van de 117 studenten die een kamer in het studentenhuis „Westermarkt" hebben ge huurd (voor f 65 per maand inclusief verwarming, water, enz.) zullen pas in oktober, als de colleges beginnen, hun kamers betrekken. Het gebouw staat naast het Anne Frank-huis. In „Westermarkt" komen studenten van alle collegejaren en van alle studenten verenigingen. De bovenste twee bouwla gen zullen bevolkt worden door vrouwe lijke studenten. De Anne Frank-stichting mag jaarlijks gedurende juli en augustus over de ka mers van het studentenhuis beschikken. De directeur van de Anne Frank-stichting, de heer R. Eldering, is benoemd tot be heerder van het studentenhuis. tyi^ster-&W- ziW de moeilijkheden over dé verdeling van de wethouderszetels opgelost. De huidige samenstelling 3 'P'.V.d'.A.; W.'V.P. en 1 C.H.U.-A.R. Op 9 juni werd door de P.v.d.A., de prat. chr. groep en de V.V.D. overeenstemming bereikt over de verdeling 3 P.v.d.A., 1 V.V.D., 1. K.V.P. en 1 prot chr. De K.V.P. heeft echter gesteld: twee of géén wethou derszetel. Drs. J. M. den Uyl, die als voorzitter van de grootste raadsfractie de besprekin gen leidt, heeft medegedeeld dat iedere combinatie zonder de K.V.P. op politieke bezwaren stuit. Bij vermeerdering van het aantal wethouderszetels tot 7 of 8 eist de P.v.d.A., gezien de gemaakte stemmen winst, 4 zetels op, zodat de V.V.D., de K.V.P en de C.H.U.-A.R. ieder één zetel kunnen bezetten. Dit is echter in strijd met het verlangen van de K.V.P., naar twee zetels. De P.v.d.A. is in principe niet tegen het benoemen van acht wethouders. Maar de P.v.d.A. heeft geen behoefte aan acht wet houderszetels. Zij zal daartoe dan ook geen voorstel doen. De fractievoorzitter van de K.V.P., mr. Th. Elsenburg, acht acht wethouderszetels niet bereikbaar. Hij acht de verdeling 3 P.v.d.A., 2 K.V.P., 1 V.V.D. en 1 C.H.U.- A.R. wel aanvaardbaar. In Den Haag In Den Haag vormt de toewijzing van de zesde wethouderszetel, die thans door de V.V.D. wordt bezet, nog een probleem. In Oss De Partij van de Arbeid in Oss, die 19,8 percent van de stemmen verkreeg, maakt aanspraak op een wethouderszetel. De K.V.P. verzet zich daartegen. In zes van de acht grote plaatsen in Noord-Brabant, waar de K.V.P. ook de absolute meerder heid heeft, is wél een wethouderszetel voor de P.v.d.A. vrijgehouden, namelijk in Ber gen op Zoom, Breda, Eindhoven, Tilburg en voor het eerst dit jaar 's-Her- togenbosch en Helmond. is: Naar Amerika. De directeur van Ar- tis, dr. E. F. Jacobi, zal op 12 september voor een studiereis van ruim zes weken naar de Verenigde Staten vertrekken. Het hoofddoel van deze reis is het congres van dierentuin-directeuren, dat van 30 sep tember tot 5 oktober in San Diego zal worden gehouden. Voorts zal dr. Jacobi nationale parken en dierentuinen bezoeken. Hoogleraar. Dr. J. C. van de Kamer is benoemd tot hoogleraar aan de rijks universiteit in Utrecht om onderwijs te geven in de algemene dierkunde. Dr. Van de Kamer is sinds vele jaren verbonden aan het zoölogisch laboratorium van de Utrechtse universiteit. Sinds 1959 is hij lector m de propaedeutische zoölogie en histologie. Zeeuws Dagblad exit. Na 1 septem ber zal het Zeeuws Dagblad niet meer ver schijnen. Het werd uitgegeven in nauwe samenwerking met het Algemeen Dagblad. De voortdurend stijgende kosten hielden geen gelijke tred met de stijging van de inkomsten. Ook het tekort aan technisch personeel heeft bij de opheffing een rol gespeeld. Kantonrechter. Tot kantonrechter te Amsterdam is benoemd mr. J. Gerretsen, thans kantonrechter te Beestefzwaag en rechter-plaatsvervanger in de rechtbank te Groningen. Gestikt. In Scheemda is tijdens werk zaamheden bij een graanbedrijf de zestien jarige J. Suk uit Winschoten om het leven gekomen. De jongen stapte in een graan silo, gleed weg en verdween onder 't graan. Toen men de jongen na enige tijd boven haalde, bleek hij reeds te zijn gestikt. Ridder. Bij K.B. is benoemd tot rid der in de orde van Oranje-Nassau de heer Ch. A. P. Kip, wethouder der gemeente Hengelo (O.). Miljoenenwerk. Het hoogheemraad schap Delfland te Delft heeft aanbesteed het uitvoeren van grondwerken langs de Rotterdamse Waterweg en de Noordzee voor het verzwaren van de zeewaterkeren- de duinen. Hoogste inschrijver was Steens ma's Aannemings Bedrijf te Utrecht met 4.344.000. 'De firma Kuyper en Leeuwen kamp te Monster was met f 2.787.000 de laagste. Baarnse moordzaak. De rechtbank in Utrecht heeft op vordering van de officier van justitie nog een tweede psychiatrisch onderzoek gelast in de zogenaamde Baarn se moordzaak. Waarschijnlijk zal de open bare behandeling van deze strafzaak eerst begin 1963 geschieden. Advertentie Doelstraat 59 Haarlem Tel. 1525? Hot K.NtM.I. deelt mee: Een omvangrijk hogedrukgebied be heerst thans het weer in een groot deel van West-Europa en op de Britse eilan den. De hoogste barometerstanden wor den aangetroffen in een zone, die zich uitstrekt van Zuid-Duitsland over België en Zuid-Engeland naar Ierland. In ons land kwamen tijdens langdurige opkla ringen lage minimumtemperaturen voor, in het binnenland omstreeks 6 graden. Langs de noordflank van het hogedruk gebied wordt nu echter uit de omgeving van Schotland en Ierland weer wat voch tiger lucht aangevoerd, waarin wolken velden voorkomen, welke voornamelijk in de kustprovincies zullen overdrijven. De kans op regen is, ook op wat langere termijn gezien, gering, daar het hoge drukgebied zich maar zeer langzaam ver plaatst. Maximum-temperaturen binnen- en buitenland. Neerslag: laatste 24 uur. a> c oj - ca Den Helder onbewolkt wzw 17 0 Ypenburg mist windst. 18 0 Vlissingen onbewolkt z 19 0 Eelde zwaar bew. zw 18 0 De Bilt mist windst. 19 0 Twente mist z 19 0 Eindhoven mist windst. 20 0 Zd-Limburg onbewolkt z 21 0.3 Helsinki zwaar bew. nw 17 10 Stockholm onbewolkt w 17 5 Oslo zwaar bew. windst. 19 0 Kopenhagen half bew wnw 0.2 Aberdeen zwaar bew. w 19 0.1 Londen zwaar bew. zzw 21 0 Amsterdam onbewolkt zzw 18 0 Brussel onbewolkt windst. 20 0 Luxemburg onbewolkt no 21 0 Parijs onbewolkt no 22 0 Bordeaux half bew. no 30 0 Grenoble onbewolkt windst. 30 0 Nice licht bew. n 26 0 Berlijn half bew. wnw 20 0.4 Frankfort onbewolkt windst. 24 0 München zwaar bew. n 27 0 Zürich onbewolkt windst. 26 0 Genève licht bew. O 20 0 Locarno onbewolkt nnw 30 0 Wenen licht bew. nnw 28 0 Innsbruck zwaar bew. windst. 27 0 Belgrado onbewolkt wnw 30 0.4 Athene onbewolkt windst. 36 0 Rome licht bew. windst. 30 0 Aiaccio onbewolkt no 27 0 Madrid licht bew. windst. 37 0 Mallorca onbewolkt windst. 32 0 Lissabon onbewolkt nw 34 0 Vrijdag 31 augustus Zon op 5.48 uur, onder 19.32 uur. Maan op 6.55 uur, onder 20.20 uur. Maanstanden 30 augustus 4.09 uur nieuwe maan Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 30 augustus Hoog water 3.56 uur en 16.19 uur. Laag water 12.02 uur. Vrijdag 31 augustus Hoog water 4.30 uur en 16.52 uur. Laag water 0.20 uur en 12.37 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 2