Plaat 's morgens opgenomen, 's middags in de winkel Prehistorici zeer sceptisch inzake de ijstijdvondsten van prof. Matthes DANSSCHOOL T. GRIEK Nigerianen bezoeken IJmuiden De Neöee Muzen Alphenaar Bovema boordevol platen en plannen Prof. dr. Geyl pleit voor de „geschiedenisles" De oudste cultuurvoorwerpen ter wereld Meer eerbied voor Almelo! Nieuw-Guineadebat wellicht op televisie PTT'er wegens diefstal aangehouden BANDRECORDERS PLATENSPELERS EN BANDEN DONDERDAG 30 AUGUSTUS 1962 IVondermachine in Heemsteedse fabriek Nieuw Merk T oneelherinneringen Homerus met drums Eén schilderij terecht uit Haagse diefstal FOAMBACK REGENJASSEN 59.50 Kerkelijk nieuws VERLOVINGSRINGEN Gaat u met vakantie? Zijlweg 49 - Haarlem - Telefoon 14441 WÊêêËmËm Schrijversconferentie in Edinburgh Kort nieuws De radio geeft vrijdag T elevisieprogramma (Van onze reportageredacteur Wim Sonneveld en Godfried Bomans zuilen de toptrekkers zjjn van het premie plaatje dat in oktober ter gelegenheid van de „Maand van de grammofoonplaat" wordt uitgegeven. Wim Sonneveld confereert en zingt op de ene kant over zijn discotheek en interviewt Godfried Bomans op de andere. De propagandacommissie voor de grammofoonplatenbranche zet daarmee het genre van het vorige jaar voort, toen Wim Kan en Toon Hermans het premie plaatje vulden met bespiegelingen over „de pattefoon". Overigens was dit nu niet het nieuws dat de van de grammofoon bezeten Bove- ma-directeur, de heer G. M. Oord jr., woensdagmiddag aan een grote schare journalisten in zijn Heemsteedse studio en fabriek kwijt wilde. Met gepaste trots toonde hij de laatste aanwinsten van zijn outillage: in de studio een volautomatische overschrijf-apparatuur om de opgenomen werken over te brengen van de band op de lakplaat als eerste faze van de ver vaardiging van de grammofoonplaat, in de fabriek een eveneens volautomatische galvano-installatie, waardoor de lakplaat op haar beurt het leven schenkt aan de metalen matrijs waarmee uiteindelijk de platen uit vinyl worden geperst. Met die twee wonderwerktuigen „De machines denken hier beter dan de men sen", fluisterde onze recensent Piet Zwaans- wijk kan de Bovema het klaarspelen een 's morgens opgenomen plaat reeds dezelfde middag op de markt te werpen. Men kan het de heer Oord wel toever trouwen van die stuntmogelijkheid ook gebruik te maken. Voorlopig is de Heem steedse fabriek een der allereerste die zo'n apparatuur (kosten: drie ton voor de twee machines samen) bezit. Overigens ging het er de Bovema na tuurlijk ook om ruchtbaarheid te geven aan de platen welke zij dit seizoen aan de man wil brengen. Vandaag komen de eersten van de vierhonderd dealers in Heemstede horen en zien naar wat op de door Bovema vertegenwoordigde merkenreeks te ver schijnen staat. De heer Oord heeft een elfde label op zijn zegekar geplakt, dat van het Amerikaanse merk Stateside. Het is op het gebied van de lichte en de teen- agermuziek, de top van de top, zo werd ons verzekerd. Enige maanden geleden werd door Bovema in overeenkomstige termen het merk Liberty verwelkomd. Van de meer serieuze Bovema-produktie trekken een serie „Toneeltóen" op His Master's Voice en een nieuwe plaat met oude Italiaanse muziek van het strijk orkest Benedetto Marcello op Columbia het meest de aandacht. Op de 45-toeren toneelplaatjes zijn stemmen met historische betekenis vastgelegd, zoals die van Jacque line en Ben Royaards, Alexander Moïssi, Albert Vogel, Louis Bouwmeester en Esther de Boer-van Rijk, de laatste na tuurlijk in Kniertje en Bouwmeester in Shylock. De plaat van „Benedetto Marcello" is in een fraai hoes gestoken, een reproductie van een door Cécile Dreesmann met de hand geborduurde voorstelling. De reeks „Gramophonehouse-klassieken" kreeg Advertentie KRUISWEG 47-49 HAARLEM eveneens nieuwe hoezen, reprodukties van oude meesters. „We hebben er zelfs een écht schilderij voor gekocht", zei een van de Bovemalingen geestdriftig, op een ko pie van Ruysdaels „Molen bij Wijk bij Duurstede" te midden van de hoezen wijzende. Een andere merkwaardigheid vormt een 45-toeren plaatje waarop Annie Kockel- koeren een hoofdstuk uit Homerus leest met aan de andere kant een door drs. Pe ter H. M. Shepherd gezongen en door J. M. L. van den Eerenbeemt met drums bege leide tekst „Ik lees Homerus". De heer Oord verwacht van dit initiatief veel voor de bevordering van de kennis der klas sieke talen. Ten slotte gaat men het Duitse merk Imperial een Nederlandse injectie geven. Een curiosum vormt daarbij Simon van Collem's „Uit de oude draaidoos", waarop de explicatie bij Benno's fameuze eerste ling „Mijntje en Trijntje" en bij een film van Rudolf Valentino. Een langspeler van Henk Elsink met liedjes van Louis Davids is de belangrijkste bijdrage in het lichte genre. Voor de uitbreiding van het kin- der répertoire onder supervisie van Adri van Oorschot en van de zogenoemde gees telijke muziek iS men dicht bij huis ge bleven. In beide gevallen is Paul Chr. van Westering er nauw bij betrokken. Voor de eerste groep als dirigent van het kin derkoor „De Bloemendalertjes" en voor de tweede als cantor-organist van het Heem steedse kerkkoor, dat fragmenten uit de Hervormde liturgie zingt. Het onderzoek naar de schilderijendief stal in de Laan van Roos en Doorn te Den Haag heeft tot dusver nog maar één lichtpunt opgeleverd: er is één schilderij minder weg dan aanvankelijk werd ge dacht. Het paneeltje „Jongen met kat op schoot" van een onbekende meester en ge schat op een waarde van 150 is in het restauratie-atelier van de heer N. van Bo- hemen teruggevonden. De inbrekers heb ben het verplaatst, maar het kennelijk niet de moeite gevonden het mee te nemen. Woensdag zijn op grote schaal nog foto's verspreid van enkele van de vermiste stuk ken. De recherche heeft opnamen te pak ken kunnen krijgen van het zeegezicht van Reinier Nooms, een doek van 30 bij 41 centimeter waarvan de waarde op 5.000 wordt geschat, van de „Verstoting van Ha- gar" het 23 bij 35 centimeter grote pa neeltje van Henri met de Bles dat op 10.000 is getaxeerd en ten slotte van één van de op koper geschilderde portret jes, 17 bij 15 centimeter groot, uit het be zit van het Fries Museum te Leeuwarden en voorstellende een jonge vrouw geschil derd door J. W. de Wilde. De waarde Van deze koperschilderingen is 500 per stuk. Zoals gemeld zijn er vijf verdwenen. Professor dr. P. Geyl heeft op de Pieters berg in Oosterbeek voor leden van de ver eniging van leraren aan Rijks HBS'en een krachtig pleidooi gehouden voor het vak geschiedenis. Zijn voordracht was getiteld „De waarde van het geschiedenisonderwijs" De spreker viel de adviezen van hoogge- geplaatste ambtenaren aan inzake de mammoetwet „die vaak voorkomen uit op pervlakkigheid en culturele impotentie" Vooral de klassieke talen en geschiedenis moeten het ontgelden. Professor Geyl erkende volledig dat het onderwijs aangepast moet worden aan de geweldige opbloei van de natuurweten schappen. Dit wil echter niet zeggen, zo meende hij, dat de geesteswetenschappen jninder hoog aangeslagen moeten worden. Historisch besef is onmisbaar om de con- tinuiteit van de cultuur te behouden, daar bij behoeft van onderwerping aan het ver leden geen sprake te zijn. Sprekende over de Sovjet-Unie weer pro fessor Geyl er op, dat de communicatie met Russische historici onmogelijk is zo lang zij de geschiedenis misbruiken en dienstbaar maken aan hun meesters. Het gebied van de geesteswetenschappen in Rusland is hermetisch voor ons afgeslo ten. Tenslotte wees hij nog op het gevaar dat door eenzijdige verheerlijking van de na tuurwetenschappen en een verwaarlozing van in 't bijzonder geschiedenis de geeste lijke weerstand zwak wordt tegen de naar expansie strevende opvattingen van het communisme. Door beknopping van 't vak geschiedenis wordt ons geestelijk leven verarmd, zo besloot professor Geyl zijn strijdbare voordracht. Advertentie op schuimrubberbasis, in brons en groen. Winddicht, waterafstotend, toch maar Gen. Cronjéstraat 40 - 44 Haarlem - Telefoon 54679 Ned. Herv. Kerk Aangenomen naar Sint Philipsland B. A. van Donkersgoed, kand. te Den Hulst, die bedankte voor Goudswaard (toez.). Beroe pen te Broek in Waterland (toez.) J. J. Bus- kes te Etten. Geref. Kerken Beroepen te Driebergen R. Akkerman te Diever. Aangenomen naar Schoonhoven- Willige-Langerak E. Dijkstra te Heinen- oord. Advertentie GROTE MODERNE COLLECTIE HAARLEM Grote Houtstraat 49 - Tel. 20049 STUKJES ROTS welke een Duitse professor uit tie oevers van de Elbe op gegraven heeft, hebben op een internationaal wetenschappelijk congres tot tegen stellingen geleid. De vraag is zijn dit de oudste kunstvoorwerpen welke ter wereld bekend zijn en derhalve een revolutionaire vondst voor de studie van de vroegste geschiedenis der mensheid of zijn het slechts grillen der natuur? PROF. WALTER MATTHES, voorzitter van het Instituut van Pre- en Protohisto rie aan de universiteit van Hamburg, heeft drie dagen geleden in de Duitse stad be kendgemaakt dat hij beeldhouwwerk uit het IJstijdperk had gevonden dat meer dan 100.000 jaar oud is. Matthes gaf zijn eerste openbare lezing over de vondst na de opening van het zesde internationale congres van prehistorische en protohisto- rische wetenschappen in de universiteit van Rome. VAN DE DUIZEND deskundigen en stu denten die het zesdaagse congres bijwo nen, waren er slechts 40 aanwezig toen prof. Matthes zijn lezing met lichtbeelden gaf. Van de aanwezigen waren velen sceptisch en zij deden geen moeite' om dit te verbergen. Jarenlang wordt reeds aan genomen dat het oudste bekende kunst werk van de mens 30 a 40 duizend jaar oud is. Maar prof. Matthes betoogt dat de stukken silex (vuursteen), welke hij 12 m. diep in kleibanken van de Elbe gevonden heeft niet slechts uit het tijdperk van de Neanderthaler mens dateren, maar ook insnijdingen vertonen welke aantonen dat de bewerker in de steen iets heeft willen uitbeelden. DE LICHTBEELDEN welke hij liet zien waren foto's waarop in ruwe trekken die ren en menselijke gezichten waren aan gegeven. Matthes zei dat hij op dezelfde diepte ook enige ruwe werktuigen van si lex gevonden had. Hij betoogde dat de pri mitieve beeldhouwers de natuurlijke vor men van de stukken rots hadden gebruikt en deze slechts heel even hadden bijge werkt om ze de vormen van dieren en mensen te geven. Dit bijwerken werd door verschillende geleerden betwijfeld. Prof. E. Schmid van de universiteit van Bazel zei later dat de gevonden stukken rots en wilt u dat wij uw krant naar uw vakantie-adres opzenden 7 Stuurt u ons dan minstens drie dagen voor uw vertrek een briefkaart met vermelding van uw naam. uw vaste adres, uw vakantie-adres, de datum waarop de eerste krant naar uw vakantie-adres gezonden moet worden en de datum waarop de krant voor het laatst moet worden toegezonden. Als u de krant per week betaalt wilt u dan het abonnementsgeld voor de vakantieweken vooruit aan de bezor ger betalen 7 DE ADMINISTRATIE waarschijnlijk alleen maar toevallig een gelijkenis met iets vertoonden. MATTHES ZEI na de lezing in een vraaggesprek met Associated Press dat hij in vijf jaar nu 500 stukken gevonden had. De meeste zijn niet groter dan een walnoot. Slechts enige zijn zo groot als een meloen. Hij liet enige van de kleinere stukken zien. „Ik was zelf eerst uiterst sceptisch", zei hij. Hij voegde hieraan toe vijf jaar gewacht te hebben voordat hij zijn ontdekking bekendgemaakt had om dat hij zoveel mogelijk stukjes rots wilde verzamelen en omdat de wetenschappelijke methodiek geduld en voorzichtigheid ver eist. Andere geleerden delen zijn enthousias me. Eén van hen, prof. Herbert Kühn van Amiens, zei: „Deze vondst is in hoge ma te revolutionair en het is slechts natuur lijk dat hij met een zekere mate van twij fel ontvangen is". Het lid van de Almelose gemeenteraad en van de Tweede Kamer der Staten Ge neraal mr. E. G. M. Roolvink heeft zich kennelijk geërgerd aan de schrijver Mar tin Mons, die in een detective-roman de griffie van de rechtbank te Alemlo en de ambtenaar van de Burgerlijke Stand in diezelfde stad minder prettig in het zonnetje zet. Het raadslid heeft zich met de volgen de vragen tot de burgemeester gewend: wil de burgemeester eens aandacht schen ken aan een ook in onze Openbare Leeszaal opgenomen detective-roman, uitgegeven door Sijthoff te Leiden in 1961 en getiteld „Perquin maakt fouten", waarin de schrijver Martin Mons de grif fie van de rechtbank te Almelo en de ambtenaar van de Burgerlijke Stand te Almelo ter sprake brengt? Het verhaal komt hier op neer, dat de speurder de sleutel tot het ontmaskeren van de schuldige vindt door te ontdekken, dat de ambtenaar van de Burgerlijke Stand van onze gemeente op 30 decem ber 1952 een nietige akte van inschrij ving ener echtscheiding heeft opgemaakt. Wat denkt de burgemeester van deze vermenging van fantasie en werkelijk heid? Is het uitgesloten dat lezers, die onze streek niet kennen en bovendien de levendige beschrijving van een misera bele toestand op de griffie van de recht bank toegediend krijgen, gaan geloven dat zoiets in Almelo wel kan gebeuren? Verdient het geen overweging de schrij ver onder het oog te brengen in zulk een geval gefingeerde namen te gebruiken, of zo hij bestaande ambtelijke diensten voor het beschrijven van wetschennis in zijn verhaal niet kan missen, de val se akte dan te laten opmaken door de ambtenaar van de eigen stad en daar voor niet „de provincie" uit te kiezen? Advertentie Het nieuwe seizoen gaat beginnen Zaterdag a.s. gaan wij inschrijven voor de nieuwe danslessen. Clubs voor beginners en gevorderden. Alle leeftijden. Voor inlichtingen en inschrijven de gehele dag geopend. Indien van de griffie van de Tweede Kamer der Staten-generaal toestemming wordt verkregen en aangezien hier over nog niets bekend is, wil de N.T.S. geen definitieve aankondiging doen zal het Tweede Kamerdebat over Nieuw- Guinca, dat op donderdag 6 september begint, rechtstreeks per televisie worden uitgezonden. Indien er in Den Haag dus geen be zwaren tegen de N.T.S.-plannen worden gemaakt, betekent dit, dat in de mid daguren het debat op het t.v.-scherm ge volgd zal kunnen worden. Het al vast gestelde avondprogramma, dat door de K.R.O. wordt verzorgd, zal niet worden veranderd. Wel overweegt men, indien het debat daartoe aanleiding geeft, na afloop van dit programma nogmaals over te schakelen naar Den Haag, hetzij voor een samenvatting, hetzij voor een ver volg op de reportage van 's middags. Vijf Nigerianen, die in de toekomst lei dende functies zullen bezetten in de ver schillende havens van hun land, hebben woensdag een bezoek gebracht aan IJmui den. Het programma voor deze dag was samengesteld door de gemeente Velsen. Onder leiding van de heer W. Kubben- ga van de vereniging „de Amsterdamse Haven" arriveerden de Afrikanen, de he ren J. S. Abdulmumin met zijn echtge note, A. O. Ogunnoiki, C. N. Olisemeka, E. A. Oyola en B. M. Tukur, om elf uur uit Amsterdam met een bootje bij de Noordersluis. Het gezelschap bezichtigde eerst de Noordersluis, waarbij adjunct-havenmees- ter G. A. v. d. Wildt voor de nodige uitleg zorgde. Vervolgens dronk men in het Noorder- sluispaviljoen een kopje koffie. In hotel Augusta in Oud-IJmuiden stond de lunch klaar. De heer J. Dooyes, voorlichtings ambtenaar van de gemeente Velsen, heet te de Nigerianen welkom namens de ge meente en gaf een kort overzicht van de wordingsgeschiedenis van Velsen. De heer Abdulmumin dankte uit naam van de bezoekers voor de ontvangst. Nadat de heer W. J. Neehus, chef af deling voorlichting van N.V. Bureau Wijs muller, het gezelschap aan de hand van dia's een beeld had gegeven van het sleep- en bergingswerk, maakte men tot besluit een rondvaart langs het IJmuider haven- en sluizencomplex op de sleep boot „Titan", onder bevel van kapitein Robert Frost in Moskou. De 88-jarige Amerikaanse dichter Robert Frost is in Moskou aangekomen. Hij werd op het vliegveld verwelkomd door de Russische dichters Yevgeny Evtushenko en Alexan der Tvardovsky. Frost, die tot 9 septem ber in de Sovjet-Unie zal blijven, zal ondermeer een bezoek aan Leningrad brengen. Hij gaf de twee Russische dich ters de verzekering dat hij enkele vrij moedige dingen zal zeggen tijdens zijn verblijf hier. „Mensen, hee Mensen" De muzikale comedie „Mensen, hee Mensen" van Wal ter Kous en Mies Bouhuys die aanvanke lijk tot en met 31 augustus door Toneel groep Centrum in de Kleine Comedie zou worden gespeeld, is wegens het grote suc ces geprolongeerd tot en met 14 september a.s. Per 1 september worden enkele rollen overgenomen. Karin Haage en Egbert van Paridon komen in de plaats van Nell Kop pen en Wim van den Brink, die het vol gende seizoen zijn verbonden bij Toneel groep Studio, terwijl Stine Lerou in de plaats komt van Ellen de Thouars. De vijf tigste voorstelling vindt plaats op zaterdag 8 september a.s. New York City Ballet Het New York City Ballet is woensdag met een van de KLM gehuurde DC-8 in Hamburg aange komen Voor een rondreis door West-Duits- land, Zwitserland, Oostenrijk en de Sovjet- Unie, die drie maanden zal duren. De groep telt 86 leden, die worden geleid door Geor ges Balanchine. De tournee begint zater dag in Hamburg. Voorts zal de groep op treden in Berlijn, Zürich, Stuttgart, Keu len, Frankfort-Main, Wenen, Moskou, Le ningrad, Tiflis, Bakoe en Kiev. Gerrie de Groot De sopraan Gerry de Groot, die haar verbintenis met de Neder landse Opera voor enige jaren zal onder breken in verband met het voltooien van haar vorming in internationaal verband, zal als haar laatste optreden in dit seizoen op vrijdag 31 augustus in de Amsterdamse stadsschouwburg de rol van Nedda ver vullen in „I Pagliacci". Het R.Ph.O. Het Rotterdams Philhar- monisch Orkest zal in de komende maan den 130 gewone uitvoeringen en 50 andere speelbeurten (begeleidingen) verzorgen acht meer dan vorig seizoen. Verder zijn er in het najaar nog uitstapjes naar Lon den, Croydon, Leeds en Newcastle alsmede een optreden voor het derde programma van de B.B.C. In de zomer gaat het orkest naar Frankrijk voor een concert in het kader van het „Festival de Strassbourg". Het repertoire omvat 71 werken van 45 componisten. In elk der concertseries zal tenminste één nieuw werk worden ge speeld, in totaal zijn twintig nieuwe wer ken in het repertoire opgenomen. Arie van der Wiele. Ook ging men nog even buitengaats. Tijdens de rondvaart werden de gasten uitvoerig voorgelicht. De Nigerianen, die allen omstreeks 25 jaar zijn, krijgen in Engeland een op leiding van drie jaar in Havenbeheer. Zij hebben in Nederland langdurige bezoeken gebracht aan Amsterdam en Rotterdam. Hun verblijf in ons land stond onder aus piciën van het Afrika Instituut. De foto toont gasten en gastheren op de brug van de sleepboot „Titan". Samenvallend met de eerste week van het Edinburgh Festival is van 19 tot en met 24 augustus een con ferentie gehouden in de Mc E wan Hall, het auditorium van de medische facul teit ondanks het feit dat niet alle aan gekondigde schrijvers aanwezig waren met name miste men de Franse de legatie die onder meer gevormd zou zijn door J. P. Sartre, Simone de Beau- voir, Frangoise Sagan, Alain Robbe- Grillet was deze conferentie een succes. In de eerste plaats door de op rechte aandacht waarmee de vijf discussiemiddagen gevolgd werden door een publiek van 1500 tot 2000 personen, maar ook door de openhartigheid en de ifwezigheid van iedere pose waarmee beroemdheden als Lawrence Durrell, Angus Wilson, Norman Mailer, Henry Miller (om slechts enkele namen te noemenhun standpunt over de mo derne roman uiteenzetten en daarmee samenhangende vraagstukken bespra ken als: verschil tussen de continentale, de Engelse en de Amerikaanse benade ring, het probleem van de „existentiële" betrokkenheid, de censuur, en de toe komst van de roman. Het publiek nam af en toe een levendig aandeel in de discussies en, ofschoon niet ieder die op papier het woord met meesterschap hanteert, dit mondeling evenzeer bleek te doen, was deze conferentie een waar de volle aanwinst voor het festival. Onder de Nederlandse deelnemers merkte ik op de schrijvers Harry Mulisch, Gerard Kornelis van het Reve, Cees Nooteboom, H. Gomperts en Jacques de Haan. Na 35 jaar. Mevrouw H. Straalman- Kremer zal wegens gezondheidsredenen van Hilversum, waarin zij niet minder dan 35 jaar, achtereenvolgens voor de SDAP en de PvdA, zitting heeft gehad, verlaten. Zij kreeg vooral landelijke bekendheid door haar honderden radiopraatjes. Bij opinie-onderzoeken naar bekendste vrouw kwam zij destijds tweemaal op de tweede plaats na mevrouw Roosevelt. In Enschede heeft de recherche een 37- jarige gehuwde PTT-ambtenaar van zijn bed grlicht, die ervan verdacht wordt in het hoofdpostkantoor van Enschede dui zenden guldens te hebben ontvreemd. Reeds enige tijd waren er tekorten bij geldzendingen, die op het hoofdpostkan toor van de bijkantoren binnenkwamen. Aanvankelijk dacht men aan vergissingen, maar later werd de postale recherche in geschakeld. Deze stelde een zeer uitvoerig onderzoek in, waarbij vooral de gangen van de thans aangehouden ambtenaar, die op tamelijk grote voet leefde, werden nage gaan. Ook werden bankbiljetten in de geldzendingen gemerkt. Deze werden later bij de ambtenaar teruggevonden. Het bleek dat hij geregeld pakjes met geld op ge raffineerde wijze opende en sloot, zonder de verzegeling te verbreken. AAtlKONDIGItlGEN trn BESCHOUWINGEN HILVERSUM I 402 m 746 kc/s. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 16.00 VARA. 19.30 VPRO. 20.00-24.00 NATIONAAL PRO GRAMMA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte ochtendklanken (gr.). (Om 7.30: Van de voorpagina, praatje). 8.00 Nws. 8.18 Muzikale ochtendpost (gr.). 9.00 Gym nastiek voor de vrouw. 9.10 Moderne or kestmuziek (gr.). (9.35-9.40 Waterstanden) VPRO: 10.00 Inzicht en uitzicht, praatje. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Prome nade-orkest en solist. 10.50 Volksmuziek (gr.). 11.00 Voor de kleuters. 11.15 Fluit en piano: klassieke en moderne muziek. 11.43 Holland Festival 1962: Carillonbe speling. AVRO: 12.00 Militaire orkesten (gr). 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Sport en prognose. 12.50 13.15 Reportage van het XVe C.H.I.O. te Rotterdam. 13.25 Beursberichten. 13.30 Promenade orkest van Berlijn (gr.)., amu sementsmuziek. 14.00 Rotterdams Filhar monisch koperensemble: Oude en mo derne muziek. 14.25 Lezing. 14.45 Kin derkoor: Nederlandse volksliedjes. 15.05 Licht ensemble en zangsolisten. 15.30 Ac tualiteiten. VARA: 16.00 Modern jazz po dium. 16.30 Voor de zieken. 17.00 Vra- genbeantwoording voor de jeugd. 17.25 Lichte muziek. 17.50 Actualiteiten. 18.00 Nieuws. 18.15 Italiaans ensemble en zang solist. 18.40 Lichte muziek. 19.00 Voor de kinderen. 19.10 Muziek voor kinderen (gr.) VPRO: 19.30 In gesprek met anderen-V, gesprek. 19.50 Weekend agenda. NATIO NAAL PROGRAMMA: 20.00 Nieuws. 20.05 Toespraak. 20.10 Lichte klanken uit don kere dagen: populaire liedjes. 20.40 Ko ningin Wilhelminafonds, toespraak. 20.45 klankbeeld. 21.00 Nederlandse liedjes en dansen. 21.35 Liedjes. 21.50 Radio-Swing- harmonisch orkest: amusementsmuziek. 22.20 Aubade in de avond-Hoe de West feestviert. 22.30 Nieuws. 22.40 Metro String serenade: romantische muziek. 23.10 Licht ensemble: liedjes van vroeger. 23.25 Lich te orkestmuziek van Nederlandse compo nisten. 23.50 Dagsluiting. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II 298 m 1007 kc/s. 7.00 KRO. 20.00-24.00 NATIONAAL PRO GRAMMA. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Klassieke mu ziek (gr.). 7.45 Morgengebed en overwe ging. 8.00 Nieuws. 8.15 Lichte grammo- foonmuziek. 8.50 Voor de huisvrouw, 9.40 Klassieke kamermuziek (gr.). 10.30 Lich te grammofoonmuziek. 11.00 Voor de zie ken. 11.40 Klassieke clavecimbelmuziek (gr.). 11.50 Als de ziele luistert, lezing. 12.00 Middagklok-noodklok. 12.04 Lichte grammofoonmuziek. 12.30 Mededelingen ten behoeve van land- en tuinbouw. 12.33 Licht ensemble met zangsolisten. 12.50 Lichte grammofoonmuziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Platennieuws. 13.20 Dansorkest en zangsolist. 13.45 Vrouwenvraagbaak. 14.00 Klassieke muziek (gr.). 14.25 Mezzo-so praan en piano: klassieke liederen. 14.50 Lichte grammofoonmuziek. 15.30 Voor de zieken. 16.30 Alt en piano. 17.00 Boekbe spreking. 17.15 Kinderkoren (gr.). 17.40 Beursberichten. 17.45 Licht orkest en zang solisten 18.10 Wereldmuziekconcours Kerk- rade 1962. 18.50 Regeringsuitzending: Ge ven en nemen - VI. Nuttige wenken om met de zebra op goede voet te leven. Een serie uitzendingen voor voetgangers. 19.00 Nieuws. 19.10 Actualiteiten. 19.25 Boekbespreking voor de jeugd. 19.30 Po litieke lezing. 19.40 Lichte grammofoon muziek. NATIONAAL PROGRAMMA: 20.00 Nieuws. 20.05 Toespraak. 20.10 Ra- diophilharmonisch orkest en solist: Mo derne en klassieke muziek. 21.05 Wij ble ven er net buiten, klankbeeld over de jaren 1914-1918. 22.05 Daar is mijn Staar... klankbeeld. 22.30 Nieuws. 22.40 Wijd als de wereld, gesprek. 23.00 Kamerorkest: Klassieke en moderne muziek. 23.50 Dag sluiting 23 55-24.00 Nieuws. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Amusementsmuziek. 12.30 Weerbericht. 12.35 Lichte muziek. 12.50 Beursberichten. 13.00 Nieuws. 13.15 Orgelspel en zang. 14.00 Houtblazerstrio v Brussel: moderne muziek. 14.30 Le Roi David, oratorium. 16.00 Beursberich ten. 16.06 Lichte muziek. 17.00 Nieuws. 17.15 Lichte muziek. 18.00 Omroepkamer- orkest en tenor: Liederen voor Moeder. VOOR DONDERDAG NTS: 14.45-16.30 Eurovisie Brescia: we reldkampioenschappen wielrennen op de weg. 20.00 Journaal. VARA: 20.20 Achter het nieuws 20 35 Filmdocumentaire over Italië. 21.05 De schaduw van Mart. T.V.- spel. VOOR VRIJDAG NTS: 20.00 Journaal en weeroverzicht. KRO: 20.20 Internationaal sportprogram ma. 20.45 Documentaire film over Ra dar. 21.20 Amusementsprogramma. 21.45 Reportage Taptoe Delft 1962.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 4