Trotse Indiëvaarder met pensioen ■!*Wé«>S2 Johan van Oldenbarnevelt" in februari uit de vaart L. Schaap, eerste afslager in IJmuider vishal, jubileert DCIJ damt tegen Huissen in zesde ronde landskamioenschap Sport in de IJmond Suède en Lederkleding Ideeënprijs voor de Bouwkundige Buitendienst Stichting Rijnmond- Noordzeekanaal Rundvleesmarkt wordt moeilijk Zeer speciale tijdelijke aanbiedingen In de vishal en op zee DONDERDAG 30 AUGUSTUS 1962 9 mmW:^nr éi f 'iw-jg K 'Jf mm mrnm - - Gelukkige vaart Troepentransport O t O Auto rijdt meisje aan op voetpad Fietser kreeg bij val hersenschudding Goederentrein muurvast op spoorwegovergang Afscheid bij Hoogovens Joh. de Veer in nota Burgerlijke Stand van Beverwijk 1 Jongen viel uit zweefmolen Kort nieuws Kerkelijk nieuws Voetbal DE SPECIAALZAAK VELDHUIS BREESTRAAT12 - BEVERWIJK - TELEFOON 5629 •»y\>vy.vyv v»nw\" j »/c« a a x •y-x 99 Het bijna 20.000 ton nietende passagiersschip „Johan van Oldenbarnevelt" zal op 3 februari in Sydney zijn laatste reis beëindigen en daarna uit de vaart worden genomen. Dit heeft de directie van de Stoomvaart Mij Nederland beslist. Daarmee zal de Amsterdamse koopvaardijvloot een trots schip met een beroemde naam en een eervolle historie moeten missen. Een schip dat nog stamde uit het vooroorlogse „koloniale tijdperk", toen het met het zusterschip „Mamix van St. Aldegonde" en de latere „Oranje" tienduizenden Nederlanders naar en van Nederlandsch Indië heeft gevaren in de drukke lijndienst Amsterdam-Java. Na de laatste verbouwing zag de „Johan van Oldenbarnevelt" er weer als nieuw uit. De IJmuidenaren keken dan ook vol bewondering toe, toen het trotse schip in de Noordersluis arri veerde. Links de sleepboot „Simson". De „Johan" is 32 jaar en al is het in wendige diverse malen ingrijpend gewij zigd, nog vindt men in de rijk-gebeeld houwde salons de herinneringen aan die vooroorlogse tijd, toen de toekomst van „de gordel van smaragd" nog vol ver trouwen werd tegemoet gezien. Reeds onmiddellijk na de overdracht van de Nederlandse Scheepsbouwmaatschappij aan de Maatschappij Nederland maakte de „Johan van Oldenbarnevelt" geschiedenis. Het splinternieuwe schip voer op 29 april 1930 met de koninklijke familie aan boord de Noordersluis te IJmuiden binnen, waar mee de grootste sluis ter wereld officieel in gebruik werd gesteld. - Het was een luxe-schip, hetgeen blijkt uit de verdeling van-de-passagiersaccom modatie: 350 eerste klas-passagiers, 280 passagiers in de tweede klas en slechts enkele tientallen derde klas plaatsen. Het schip dat met twee 10-cylinder motoren een snelheid ontwikkelde van 16 knopen heeft altijd gelukkig gevaren. Toen de Duitse troepen op 10 mei 1940 ons land binnenvielen voer de „Johan van Oldenbarnevelt" in de Rode Zee. De pas sagiers werden in Genua afgezet en het schip keerde nog een maal terug naar Tan djong Priok om toeristen via het Panama kanaal naar New York te brengen. In dat zelfde jaar werd het tot troepentransport schip verbouwd en ingebruikgenomen door het Britse ministerie van scheepvaart. De „Johan" heeft talloze malen met on geveer vierduizend militairen aan boord van Canada en de Verenigde Staten naar Engeland gevaren, waarbij vele gevaren getrotseerd werden, maar het schip werd nimmer door bommen of torpedo's van de vijand getroffen. Na 1945 bleef de „Johan van Oldebar nevelt" troepentransportschip, nu voor de Nederlandse militairen, die naar Indone sië werden gebracht en voor het ophalen van repatrianten. Hierop aansluitend kwam een periode van emigrantenver- voer naar Australië. In 1950 werd het Advertentie VOIGTLANDER projectoren Perkeo (half autom.) van 155.00 voor ƒ115.00 Zettomat (vol-autom.) van 365.00 voor 285.00 BRAUN electr. flitser F 60 met N.C.-accu, van (225.00 voor ƒ149.50 MANSFIELD filmcamera, 3 objectieven, ingeb. bel.meter, van ƒ255.00 voor ƒ195.00 ,1 '|ï/Y- ',v,- Kennemerlaan 5 (bij de brug) Een zeventienjarig meisje uit Beverwijk is woensdagmiddag vrij ernstig aan het linkeronderbeen gewond en overgebracht naar het Rode Kruisziekenhuis in Bever wijk. Zij was in de Antillenstraat aange reden door een auto, bestuurd door een inwoonster van Beverwijk. De wagen reed door onbekende oorzaak het trottoir op schepte de voetgangster en sleurde haar enkele meters mee. Ten slotte kwam de auto tegen een in de tuin van een per ceel aan de Antillenstraat geparkeerde wagen tot stilstand. schip grondig verbouwd, waarbij de gro te slaapzalen weer in twee-, vier- en zes- persoonshutten werden veranderd. De voornaamste taak bleef echter het bren gen van emigranten naar een nieuw va derland. Drie jaar geleden werd de laatste ver bouwing uitgevoerd. De hutten werden luxueuzer ingericht en de gehele accomo- datie werd verbeterd. De „Johan" heeft sindsdien vele reizen-om-de-wereld ge maakt met vakantiegangers. Deze reizen trokken grote belangstel ling, maar de inkomsten konden tenslotte de hoge kosten niet meer dekken. Wat het lot van de „Johan" na 3 februari zal zijn, staat ndg niet vast. Er is een' mogelijkheid dat het niet onmiddellijk naar de sloper gaat, maar eén rustiger bestaan gaat leiden als hotelschip. In de kantine van de timmerwerkplaats van de Koninklijke Nederlandsche Hoog ovens en Staalfabrieken N.V. is woens dagmiddag tijdens een feestelijke bijeen komst de wisseltrofee van de bedrijfs- ideeënbus uitgereikt. De heer J. G. Nolst Trénité heette de aanwezigen welkom en legde in het kort de bedoeling van de wedstrijd uit. De werknemers bij de Hoogovens kunnen in de loop van een half jaar hun ideeën die betrekking hebben op het werk in hun afdeling storten in een bedrijfsideeënbus. De plannen die bruik baar zijn en opvallen door toewijding, vindingrijkheid en oorspronkelijkheid wor den beoordeeld en krijgen punten voor de genoemde kwaliteitsaspecten. De af deling waar het gemiddeld aantal pun ten per goed idee over de berekenings periode van een half jaar het hoogst is wint de wisseltrofee. De trofee, een van matchroom en roest vrij staal vervaardigde spiraal, kwam deze keer in het bezit van de afdeling bouwkundige buitendienst. Ir. H. C. Pa toir overhandigde de trofee namens de directie en de adjunct-directeur produk tie, ir. J. van der Woude, aan de chef van de Bouwkundige Buitendierjst, de heer F. Meyers Deze reikte daarna aan 23 personeelsleden de persoonlijke prijzen uit. De winnaars konden kiezen uit boe ken, gereedschappen en huishoudelijke artikelen. De namen van de prijswinnaars luiden: W. A. Baars, Fr. Basstra, L. J. J. van Dijke, H. Dijkhuizen, P. A. de Graaf, A. G. Huipen, J. Kleyn, J. N. Koster, D Lemstra, H. F. Minneboo, W. Mulder, K. Nicolai, W. Peeters, G. H. Rekveld, H. A. Smeets, J. A. Steenvoorden, J. W. Stet, J. R. M. Tielen, T. Vries, G. de Vries J. van Zon, Z. Zych, P. Zwaan. Een 42-jarige kraandrijver uit Bever wijk kreeg een hersenschudding en won den in het gezicht, toen hij woensdag op het Rooswijklaantje in Velsen-Noord van zijn fiets viel, omdat hij vermoedelijk was aangereden doör een bromfietser. De man is, na behandeld te zijn in de verband kamers van Hoogovens, naar het Rode Kruisziekenhuis in Beverwijk overge bracht. Eventuele getuigen van het onge val wordt verzocht zich te melden bij het hoofdbureau van de Velser politie. Omdat een goederentrein tijdens het rangeren niet meer voor- of achteruit kon. was woensdagmiddag de spoorwegover gang bij de Wijkerstraatweg in Velsen- Noord van één tot twee uur volledig ge blokkeerd. Aan beide zijden van de spoor baan vormden zich grote files, waarna om twee uur het verkeer weer normaal doorgang kon vinden. De heren N. Grapendaal uit Beverwijk en G. Schouten uit Driehuis, respectie velijk werkzaam bij de Kernploeg en de afdeling Bedrijfsadministratie Kooksovens van de Koninklijke Nederlandsche Hoog ovens en Staalfabrieken N.V. zullen de maatschappij wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd verlaten. De heer Grapendaal neemt woensdag 5 september afscheid. Hij is ruim 38 jaar bij het bedrijf in dienst geweest. De heer Schouten neemt, na ruim 41 dienstjaren, afscheid op donderdag 6 sep tember. De stichting Rijnmond-Noordzeekanaal zal binnen enkele dagen haar werkzaam heden beginnen. Haar voorzitter is burge meester Van Hall van Amsterdam. De stichting is in het leven geroepen door de gemeentebesturen van Amsterdam, Haar lem, Velsen en Zaandam, die, tezamen met het bedrijfsleven, voor de financiering van de werkzaamheden der stichting zorg dra gen. De stichting beoogt: „bekendheid te geven in de ruimste zin van het woord aan de omvangrijke werken ter verbetering van de havenmond van IJmuiden en de huidige en toekomstige belangen in het licht te stellen, die voor het gehele gebied langs het Noordzeekanaal aan de totstand koming van deze werken zijn verbonden". De stichting meent dat ontplooiing van de bevolkingsgroepen en het bedrijfsleven in het territoir van deze vier gemeenten min of meer afhankelijk is van de activiteiten van de stichting. De naam „IJmond" is verdwenen omdat de haven een uitloper is van de rivier de Rijn en ten tweede in ver band met de werkzaamheden in het bui tenland. Niemand in het buitenland kent het IJ, maar iedereen de Rijn. De stichting heeft in het Havengebouw te Amsterdam een bureau ingericht. In IJmuiden zal het voorlichtingscentrum der stichting in een grote directiekeet worden gehuisvest. De burgemeester van Velsen, mr. J. C. Bührmann, is plaatsvervangend voorzitter. In het bestuur hebben voorts onder meer zitting de heer B. F. Enschedé, voorzitter van de Haarlemse Kamer van Koophandel, de heer H. Tichelman, voorzitter van de vereniging IJmuider Haven, en mr. O. P. F. M. Cremers, burgemeester van Haarlem. De rundvleesmarkt kenmerkt zich mo menteel door dalende prijzen. Het prijs niveau per kilogram geslacht gewicht ligt gemiddeld 15 tot 25 cent onder dat van verleden jaar. Door de weersomstandighe den en de voederpositie kan de komende najaarsuitstoot groter worden dan normaaL In een nota aan het bestuur van het Pro- duktschap voor Vee en Vlees zegt de voor zitter van het produktschap, de heer Joh. de Veer, dat het met het oog op deze moeilijke situatie gewenst is, importbeper- kende maatregelen te treffen. Hij stelt het bestuur daarom voor, de afschrijving van de invoertoewijzing bij in voer van slachtvee op grond van geëx porteerd rundvlees, te verhogen van 350 kilogram per dier tot 560 kilo. Tevens wil hij de heffing op de invoer van rundvlees van 30 cent per kilo op 60 cent brengen en de afschrijving van invoertoewijzing, verworven bij uitvoer van vers vlees, van één op twee kilo. Een van de meest berMnde figuren in de IJmuidense vishallen, een man die bekend is om zijn bescheidenheid en strikte rechtvaardigheid is op zondag september veertig jaren in dienst van het Staatsvissershavenbedrijf. Dit is de heer Leen Schaap, eerste afslager. De heer Schaap is 54- jaar oud en werd ge boren in Katwijk. In 1915 verhuisde hij met zijn ouders van Katwijk naar IJmui den, waar het gezin Schaap kwam te wonen in de Breesaap, waar thans het sluizencomplex is. Acht jaar later betrok de familie een huis in de Mahustraat, deze straat werd in de oorlog afgebroken en was gesitueerd waar tegenwoordig de Van Leeuwenstraat is. In de jaren daar na konden de Torricellistraat en het Tas manplein de familie Schaap tot hun be woners rekenen. Leen Schaap viert vol gende maand zijn zilveren huwelijks feest en al die 25 jaren heeft hij gewoond in het huis Oosterduinweg 27. Hij heeft een dochter en drie zoons. Nu over de carrière van Leen Schaap. Op 1 september 1922 kwam hij als jong ste bediende bij de telefooncentrale van de havendienst, die stond waarnu hal A zich bevindt. Leen had daarvoor een jaar de ambachtsschool bezocht, maar voelde wei nig voor het beroep van machine-bank werker. Gedurende vijf jaren voerde hij ook de administratie van de havenmees ter Carst, die toen zijn baas was. Van 1927 tot 1929 werkte hij als klerk bij de administratie van het Staatsvissershaven bedrijf onder de heer P. L. Koster. Op 1 januari begon zijn loopbaan als afsla ger; Leen Schaap werd leerling-afslager op arbeids-overeenkomst. Zijn benoeming tot afslager in vaste dienst kwam eerst in 1936. Vanaf 1 februari van dat jaar mocht hij de pet met de band dragen. Op 1 juni 1946 werd hij bevorderd tot eerste af slager, een functie welke hij nu nog be kleed. „Ik heb het altijd fijn werk ge vonden", zegt de heer Schaap. „Daarom was mijn ziekteperiode het ergste wat ik heb meegemaakt". In de vooroorlogse jaren heeft Leen Schaap lange tijd met, de destijds zeer bekwame afslager Reijer Visser samen de z.g.n. onderkantploeg gevormd. Deze ploeg bestond uit een afslager, leerling afslager en een naschrijver. Grote par tijen kleine schelvis, kleine schol, schar, wijting, bot en pieterman werden er op geruimd in de korst mogelijke tijd. Een minder prettige ervaring voor de heer Schaap was de periode van 14 jaar die hij moest lopen alvorens een vaste aan stelling te krijgen. „Maar ik was toen niet de enige die zolang moest wachten", zegt hij. Het werken in de vishallen vind hij niet minder prettig dan voorheert. Er kwam voor de oorlog een ander slag men sen. Toen brachten de Joden zoveel va riatie en gezelligheid in de markt. De aan voer van vis is nu veel groter dan toen. Ik heb nog nimmer gezegd: nou moet ik alweer naar die markt toe". In de vooroorlogse periode heeft Leen Schaap in samenwerking met Hendrik Strijker ook nog tongen gewogen. Ook de verkoop van levende garnalen in de vroe ge morgen, n.l. om 5 uur al, heeft hij gedaan. Slechts éénmaal is het voorge komen dat hij de wêkker niet hoorde; een garnalen-auto stond al gauw voor de deur Zaterdag om drie uur zal in het DCIJ- clublokaal Hotel Kennemerhof te IJmui den de wedstrijd aanvangen tussen DCIJ en de Damclub Huissen, voor de zesde ronde van de eindstrijd om het clubkam pioenschap van Nederland, welk toernooi door de vakantiemaanden juli en augustus was onderbroken. De stand van het toernooi is alsvolgt: D C IJ 5 5 Gezellig Samenzijn 4 4 Damclub Huissen 4 2 R D G 5 3 Groningen 5 2 Het Oosten 5 1 Utrecht 5 0 Treebeek 5 0 0 0 10 62—58 8 49—31 6 43—37 6 50—50 4 50—50 3 45—55 1 41—59 0 35—65 Indien DCIJ zaterdag wint, is de kans zeer groot dat de IJmuider-dammers voor de tweede keer het landskampioenschap winnen. Gezellig Samenzijn moet in deze zesde ronde in haar clublokaal beslist winnen van het sterke Residentie Damge- nootschap, om de kansen te behouden. Zelfs bij een nederlaag blijft DCIJ de kans in eigen handen houden omdat men 15 september te Utrecht Gezellig Samenzijn ontmoet. Voor de zesde ronde spelen ook nog UDGTreebeek en Groningen—Het Oosten welke uitslagen alleen van belang zijn voor het eindklassement. Het is jammer dat DCIJ a.s. zaterdag niet op zijn sterkst aan de start zal ver- GEBOREN: Annemarie, d. van J. W. Te gel en E. M. Prins; Freddy, z. van H. Bies- brouck en N. M. Sluiter; Wilma, d. van K. C. Steijn en N. Stroo; Johannes E. M., z. van J. M. Breed en J. E. M. Koelman; Mar- cellianus, z. van T. H. Valk en H. M. C. Kropff; Rianne A., d. van W. Dorst en J. v. Hillo; Paula T., d. van B. Roelofs en T. G. de Koninck; Cornelis, z. van C. vap Bodegom en C. C. de Gelder; Franciscus C., z. van A. v. Arenthals en M. J. A. de Jong; Michiel W., z. van C. W. J. Visser en E. van der Meij; John, z. van H. D. Weenk en A. V. v. Gerven; Cornelis, z. van C. Kooij en J. van Weering; Astrid A. M„ d. van F. P. de Cock en A. A. Goedhart; Romina F., d. van P. W. Hutzezon en A. A. Rampangiled. GETROUWD: J. G. de Ruijter en E. L. Cappelle; R. van Lente en A. M. van Noort; J. Th. Homringhausen en G. C. van der Kolk; H. T. L. Wilms Floet en G. W. M. van Niekerk; J. O. Birringer en A. J. Cor- nelisse; N. J. van Bakel en M. Apeldoorn. ONDERTROUWD: P. Verswijveren en G. C. Scheerman; A. M. Wilkens en A. J. Visser; J. B. Lind en H. J. Doets; C. N. Beentjes en O. D. S. Wormsbecher; C. van Bedaf en J. M. Assendelft; W. H. Pompert en P. J. de Bie. OVERLEDEN: M. Kemper, 69 j., geh. met L. M. Wichmann; S. Aarsen, 64 j., geh. met H. Steijn; J. de Graaf, 81 j., geh. met G. Duijn; D. de Page, 4 mnd.; J. J. G. Vellema, 56 j., geh. met F. de Haan. De heer Schaap tijdens zijn werk in de markt. en enkele minuten later dan de bedoeling was werden de garanalen toch verkocht. „Het verkopen van vis is het mooiste wat er is, in de oorlog moest er aan de hand van lijsten vis verdeeld worden. Door het in het leven roepen van vaste Maximumprijzen, was verkopen niet meer mogelijk. Er kwamen drie lijsten, n.l. een fijnvislijst, platvislijst en een rondvislijst. De afslager werd toen tot verdeler van vis aangesteld. Alleen de knorhanen moch ten nog verkocht worden. Het verdelen van vis begon in 1942 en eindigde enige jaren na de bevrijding", aldus de heer Schaap. Eerste afslager Schaap heeft voor mil joenen guldens aan vis verkocht. Toch is dat niet zijn enige bezigheid geweest. Zo was hij vijfentwintigjaar lang bestuurslid van de Voetbal Vereniging IJmuiden, van welke club hij medeoprichter was. Hij heeft zelf maar kort gevoetbald (een voet balknietje) en is nu lid van verdienste. Bij velen is hij bekend van loterijen en als man van het rad van avontuur. Zulks ondermeer in het kader van acties, uit gaande van de doopsgezinde gemeente. Een jaar of zes maakte hij deel uit van de jeugdraad der hervormde Goede Her derkerk. Het feest wordt zaterdag bij de jubi laris thuis gevierd. Op het kermisterrein in IJmuiden viel Woensdagavond een jongen uit de zweef molen, doordat de ketting van het stoeltje brak. Hij brak een arm en is overge bracht naar het Sint Antoniusziekenhuis. Conferentie. In het conferentie-oord „De Horst" te Driebergen wordt, uitgaande van Kerk en Wereld", 13 en 14 oktober een hervormd-gereformeerd j eugdsymposium gehouden over het thema „getuigen van de verzoening". Dit symposium vormt een onderdeel van een in de komende jaren te houden reeks over het thema „knelpunten in het hervormd-gereformeerd gesprek". Sprekers zijn dr. Kr. Strijd, dr. H. M. Kui- tert en ds. H. J. Sillevis Smitt. Symposium. Met als thema „Tussen ja en morgen, apostolaat in de realiteit1 wordt 24 en 25 november in het conferen tieoord „De Horst" te Driebergen een jeugdsymposium gehouden, gewijd aan het apostolaat. Prof. dr. J. C. Hoekendijk uit Utrecht, ds. S. van de Heuvel uit Genève en pater S. Jelsma uit Den Haag zullen in leidingen houden. Chr. Geref. Kerken Bedankt voor Chatham (Ontario, Canada) (Free Chr. Ref. Churches) M. Vlietstra te IJmuiden. schijnen. A. Ligthart moet namelijk voor het bridgekampioenschap zijn nationale titel in Den Haag verdedigen en Theo Tiel- rooy is verhinderd wegens studie. Het DCIJ-tiental ziet er als volgt uit: 1. P. Roozenburg; 2. H. Laros; 3. B. Dukel; 4. V. Morseld; 5. H. v.. Gerrevink; 6. P. v. d. Berg; 7. Leen Vooys; 8. ir. M. Krijgs man; 9. T. Postma; 10. J. van Straten. Reserves: Leo Binkhorst, K. v. d. Steen en voorzitter K. de Jong. Aanvoer van donderdag Hedenmorgen werd de aanvoer in IJmui den verzorgd door 25 vaartuigen met 125 kisten schelvis, 20 wijting, 45 kabeljauw en gul, 485 haring, 330 makreel, 220 schol, 5 tarbot, 50 diversen, 140 stijve kabeljauw, 6500 kg tongen. Prijzen van donderdag Prijzen in guldens, per kilogram: zalm 6, heilbot 5.705.50, tarbot 5.40, gr. tong 6.20 ■5.80, grm. tong 4.904.50, kim. tong 4.40 3.90, tongen I 4.103.60, tongen II 2.90 2.30. Per 125 kilogram: kabeljauw 160144, koolvis 128. Per 50 kilogram: grote gullen 7670, middel gullen 70, kleine gullen 50, gr. en grm. schol 5146, zetschol en schol I 50 41, schol II 4838, schol III 3122, wijting dicht 35, wijting gestript 5034, schar 39 24, tong 13, bot 2112, gr. en grm. schelvis 6669, kim. schelvis 7361, schelvis I 63 60, schelvis II 5536, radio 3230, tarbot 180100, tongschar 7670, haring 4536, makreel 3216, toters 2318, Kabeljauw per regel: groot 112150, middel 80114. Besommingen van donderdag KW 89 ƒ10.900, HD 147 1570, HD 25 2272, HD 224 2520, HD 112 2450, TX 9 2460. Scheveningen De aanvoer in Scheveningen bedroeg vanmorgen: 40 kisten schelvis, 60 wijting, 25 gul en kabeljauw, 30 haring, 200 ma kreel, 150 schol, 10.000 kg tong, 900 kantjes gezouten haring. De makreel die vanmorgen in Scheve ningen werd aangevoerd was van zeer slechte kwaliteit. Haringvangsten KW 110—20 kantjes, KW 147—6, KW 175 12, KW 2210. Overige schepen geen vangst. Gemiddelden: Katwijk 8, Scheve ningen 7 en Vlaardingen 1 kantje. Op zee Gisteren was de haringvisserij erg on gelijk. De VL. 112, Bets en Gerda, de nieuwste aanwinst van de vloot van G. Kornaat te Vlaardingen, en de VL. 142 Voorwaarts, hadden gisteren niet veel ge vangen. Daartegenover kon de VL. 16 Voorloper enkele trekjes van een goede 25 kantjes melden. De concentratie van de kleinere krach ten is nu ook verplaatst naar 55 graden nb. De gehele vloot van haringtrekkers is gisteren weer tussen 55 en 56 graden nb. aan het vissen geweest. De haringen die gevangen werden waren kleiner, dan die voor Hartlepool en Whitby. De KW 3 Koraalbank gaf als dagvangst 20 kantjes door aan de KW 8 die juist een trek van 30 kantjes aan boord had gehaald. Kinheim. De voetbalvereniging Kinheim, die tot haar grote teleurstelling het eerste elftal niet in de KNVB heeft kunnen hand haven en na 42 jaar is teruggevallen naar de HVB, eerste klasse, staat komende zondag voor het begin van de nieuwe competitie. Voor het zover is, zal Kinheim in het veteranentoernooi op het Waterloo-terrein hedenavond (donderdag), om half zeven de strijd opnemen tegen de Stormvogels veteranen. Zij leiden momenteel in dit toernooi met 6 punten uit zes wedstrijden, gevolgd door IJmuiden met 5 uit 4 en Kin heim met 4 uit 3. Mocht Kinheim van avond winnen, dan zullen de geelzwarten gelijk komen met de Vogels. Daarom is deze strijd voor de Velsennoorders zo be langrijk. Zondagmiddag zullen de Kinheim-sup- porters hun belangstelling doen uitgaan naar de eerste ontmoeting in nieuwe om geving tussen Kinheim 1 en DCO uit Haar lem. Deze wedstrijd begint om half drie op het Rooswijk-sportpark. De voorbereidingen ten opzichte van vo rige jaren zijn volgens insiders in de af gelopen .rustperiode beter geweest. De training onder leiding van de heer Jansen, de nieuwe oefenmeester, was in elk geval beter bezocht, zodat men hiervan vruchten hoopt te plukken. Als coach zal zondag de heer J. Thijssen fungeren. Kinheim komt uit met een geheel nieuwe samenstelling van het elftal, bestaande uit: C. van Dijke; M. v. d. Tol en C. Mol; R. Haan, H. Mus- kee en N.N.; F. Smit, K. Hatzman, W. Huider, H. van Doorn en D. Weidemann Holland-beker. Voor het Holland 1 beker toernooi werd gisteravond gespeeld Lijn trekkersBG 6-0. Dynamo speelde een be slissingswedstrijd tegen BuHa-Kola en wo met 1-0, zodat Dynamo zich bij de 8 fina listen plaatste. Dammen In een voorvergadering van de afgelopen week, is met slechts een stem tegen be sloten, de DCIJ-clubavonden voortaan op vrijdagavond te houden in het clublokaal hotel Kennemerhof. Tevens werd besloten de algemene jaarvergadering op vrijdag 5 oktober te houden. Er zal een geheel nieuw bestuur worden gekozen. De nieuwe onder linge competitie zal vrijdagavond 7 sep tember aanvangen. Nieuwe leden en lief hebbers van het dammen kunnen zich dan opgeven bij de secretaris wedstrijdleider de heer J. van Straten, J. P. Coenstraat 137, IJmuiden. Advertentie

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 9