Steeds meer mechanisatie bij de bodemverbetering Wegenbouwers uitten felle kritiek op de overheid Snup, Swop en Sijpie gaan op vacantie! AGENDA DAcru SCHOOLKLEDING Pof le Jaarverslag Heidemaatschappij Bromfietser moet leren brommen Utrechtse raad praat weer over demping van de singels REVAKO wil een eigen recreatiesector Verdacht sterfgeval in Boxmeer Gestolen tabletten in Zweden verkocht Bovenwoning verbrand in Groningen Postduif komt na maanden terug Indonesische visser gaat spoedig weer naar huis Aanhoudend droog Afgestemd op het hedendaagse verkeer bougies GRETHA DE BROUN NAAIMACHINES VRIJDAG 31 AUGUSTUS 1962 2 Waterbeheersing Vnnr alleenwonenden en ook als BIJ VERWARMING voor zomerhuisjes een Coleman oliehaard. Reeds voor f 208.-. In het buitenland Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk DvdVll fÊMBrrno e/astïC Christelijke leraren in Doorn bijeen Huurbijslag cursisten vakopleiding met 10% KORTING Onverschilligheid Verdragen met Duits land ondertekend Kerkelijk nieuws Nederlander gewond in Oostenrijk Kohier, Regina, Carson, Adler, Adlerette, Turissa WEERRAPPORTEN si 32. „Kijk eens Petti, wat zwemt daar op het water, houdt vlug mijn benen vast, dan vis ik het op!" „Neen, Potte, je bent de kapitein, je hebt je man netjes, die zulke dingen voor je doen!" „Slokop, ik knap van nieuwsgierig heid, je moet dadelijk opvissen wat daar rondzwemt!" Er wordt wel eens verondersteld, dat op het gebied van verbetering van de bodem in Nederland langzamerhand het punt van „verzadiging" is bereikt. Droogleggingen en inpolderingen vormen een der markantste aspecten in de geschiedenis van ons volk. Maar deze ontwikkeling staat niet stil; integendeel: de statistieken wijzen uit, dat de bevolkingsaanwas steeds sneller gaat, waardoor niet slechts ontsluiting en verbetering van cultuurgronden een nog steeds actuele aangelegenheid is, maar ook voorziening in de recreatieve behoeften van urgent belang geacht mag worden. Daarnaast dient men bedacht te zijn, op de conse quenties die voortvloeien uit de groeiende Europese economische bindingen. Dit alles wordt weer eens indringend aan de orde gesteld in het jaarverslag van de Nederlandsche Heidemaatschappij over 1961. Onmiddellijk springt naar voren welk een grote omvang en betekenis de cultuurtechnische werken van de laatste jaren hebben. Zij strekken zich uit over het gehele land en geven ook een beeld van aanzienlijke verscheidenheid. Het treft bovenal van welk een ingrijpende beteke nis zij zijn voor de economische en sociale vooruitzichten van de streek waar zij wor den uitgevoerd, maar óók voor die van ons gehele volk. Bijzondere aandacht wordt gevraagd voor het grote belang van een goede water beheersing. De jaren 1960 en 1961 hebben geleerd, dat de strijd tegen het binnen water zeker niet naar de achtergrond mag worden verdrongen. Niet alleen in de gebieden als het stroomgebied van de Berkel, het stroom gebied van de Overijselse Vecht, de streek om Meppel, maar ook in Noord-Holland, Groningen, Drente, Brabant en op zoveel andere plaatsen in het land is waterover last opgetreden, waartegen op korte ter mijn maatregelen zullen moeten worden genomen. Daarnaast blijkt hoe langer hoe meer, dat door een doelmatige drainage het produktievermogen van de grond nog belangrijk kan worden vergroot. Het verslag vermeldt, dat bij de werken in het binnenland vrijwel geheel werd overgegaan tot machinale uitvoering. In het voorjaar waren op de zogenoemde aan vullende werken nog vrij belangrijke aan tallen arbeiders uit de arbeidsreserve te werkgesteld, maar in de loop van het jaar zijn deze werkkrachten verdwenen. De Nederlandsche Heidemaatschappij is daar om steeds verder gegaan met de rationali satie en mechanisatie van het werk, dat zich nog steeds uitbreidt. De voornaamste plaats hebben de „an dere cultuurtechnische werken" inge nomen, zoals verhoging van de bodempro- duktiviteit, ontsluiting van gebieden, schepping van recreatieterreinen, maar ook ontgraving ten dienste van het oudheid kundig bodemonderzoek, met name de legerplaats van het tiende Romeinse le gioen in Nijmegen. Op de tweede plaats komen waterbe- heersingsobjecten, en dan ruilverkave- Advertentie 'n Volmaakt begrip in oliestoolc Verkrijgbaar bij de erkende handel lingen. Van de „andere cultuurtechnische werken" kwamen er 318 tot stand, men verwezenlijkte 433 ruilverkavelingen. In het buitenland is de Heidemaat schappij in tal van landen actief. De werkzaamheden komen met enkele uit zonderingen tot stand binnen het ver band van een aantal werkmaatschap pijen. Het jaarverslag over 1961 deelt tal van bijzonderheden mede over deze activiteiten, waaruit blijkt dat de Maatschappij bij steeds meer belangrijke objecten wordt ingeschakeld en deze export van technische kennis en diensten op een stevig funda ment is gebaseerd. Dank zij een voorzich tig beleid wordt voorkomen dat bij tegen slagen, als gevolg van de labiele toestanden in bepaalde gebieden, grote verliezen wor den geleden. Onder Surinaamse leiding is door Lareco de doorsteek van het Saramaccakanaal tot stand gebracht. Daardoor ontstond een nieuwe, verkorte verbinding van dit ka naal met de Suriname-rivier aan de zuid zijde van Paramaribo. De oude verbinding liep door de stad heen. Aan het kanaal en de doorsteek zijn industrieterreinen ge ëgaliseerd en de eerste industrieën zijn hier reeds gevestigd. Belangrijke cultuurtechnische werken werden ook uitgevoerd in de Magenta polder (900 ha) en in de Eoma- en Tawa- jari-polder (2900 ha). De Santo-polder, die een grootte heeft van 800 ha, is vrijwel gereedgekomen; er is een kernbedrijf gesticht, waar bananen worden verbouwd. Het voor het Santo Bomaproject gebouwde pompgemaal kan de polders ontlasten van het overtollige regenwater en irrigatiewater inmalen bij droogte. Door de „operatie Sprinkhaan" wordt beoogd het ontoegankelijke achterland, met behulp van een net van vliegvelden te ontsluiten. In het verslagjaar is Lareco daarbij met de volgende vliegvelden ge reedgekomen: Tafelberg, Kaysergebergte, Kabalebo, Coeroeni, Paloemeu en Oele- mari. De kantonrechter te Delft heeft voor de eerste maal gebruik gemaakt va(n de hem door de justitiële autoriteiten in het Vader van ..Delft.Drnefstad veilig ver keer" verleende machtiging óm 'aan 'een voorwaardelijke straf een bijzondere voor waarde te verbinden. Een negentienjarige bromfietser, die blijk had gegeven niets van de verkeers regels te begrijpen, kreeg een boete van negentig gulden, waarvan dertig gulden voorwaardelijk. Die dertig gulden behoeft hij niet te betalen als hij binnen een half jaar de speciale bromfietscursus van de vereniging voor veilig verkeer in Delft gaat volgen. c Stadsschouwburg, zaterdag 20 u.: Haag se Comedie met ,Don Gil met de groene broek". BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Blue Hawaii", a.l. Frans Hals, 14, 19 en 21.15 u.: „Hercu- Igs", 14 j. Lido, 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Mr. Vlub- ber", a.l. Zaterdag 23.30 u.: „Satan lokt met liefde", 18 j. Luxor, gesloten. Minerva, vandaag 20.15 u. en zaterdag 14.30, 19 en 21.15 u.: „G. I. Blues", a.l Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „La belle Américaine", a.l. Roxy 14.30, 19 en 21.15 u.: „Planeet der gedoemden", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „De kreet", 18 j. Monopole (Zandvoort), 20.15 u.: „Het offer der maagden", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Groot Heiligland 62), ""rans Halstentoonstelling. 10-17 en 20.30- 22.30 u.; zondag 13-17 en 20.30-22.30 u. Tot 30 september. Vishal (Grote Markt): Expositie van een keuze uit het moderne kunstbezit van de gemeente Haarlem, 10-17 u.: zondag 13-17 uur. Tot 30 september. Museum „Het Huis Van Looy" (Kleine Houtweg): Expositie van een keuze uit het oude bezit van het Frans Halsmuseum, 10-17 u.; zondag 13-17 u. Tot 30 september. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Tentoonstelling van schilderijen en tekeningen van Marie Noothoven van Goor, 9-17 en 18-20 u., tot 18 september. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein)Gedurende de maand augus tus expositie van tekeningen en aquarellen van Poppe Damave, 10-12 u. Dagelijks klassiek grammofoonplatenconcert van 21- 22 u.: Brahms. Teylers Museum (Spaame 16): Tekenin gen Hollandse, Italiaanse en Franse school. Dagelijks van 11-17 u., eerste zondag van de maand 13-17 u. DIVERSEN Waaggebouw (hoek Spaame-Damstraat) Taveerne met zang door Cobi Schreyer en poppenspel door „Merlijn". Iedere avond van 20-21 u. (behalve maandag). Café-chantant „Adam en Eva" (Raam- vest 5): Iedere avond van 20 u. af: Cabaret. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vandaag). VRIJDAG 31 AUGUSTUS City, 20 u.: „Maciste en de tirannen". Rex, 20 u.: „Gevaarlijke verhoudingen". Marktplein, 14 tot 24 u.: Kermisverma kelijkheden. ZATERDAG 1 SEPTEMBER City, 19 en 21.15 u.: „Maciste en de tirannen". Rex, 20 u.: „Gevaarlijke verhoudingen". Marktplein: 14 tot 24 u.: Kermisverma kelijkheden. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag) ge opend van 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. „My VRIJDAG 31 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 u. Geisha". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Oorlogs held zonder genade". W.B. Theater, 20 u.: „De pelsjagers van de Slangenrivier". ZATERDAG 1 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „My Geisha"; 23.30 u.: „Eens spreekt het ge weten". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Oorlogs held zonder genade". W.B. Theater, 20 u.: „De pelsjagers van de Slangenrivier". Advertentie De gemeenteraad van Utrecht is begon nen met de discussie over een door de Rotterdamse stedebouwkundige ir. J. A. Kuiper uitgebracht rapport over de grond slagen van een structuurplan voor de be bouwde kom van Utrecht en het tracee voor een ringweg om de oude stad. Voor dit laatste acht ir. Kuiper en met hem het college van burgemeester en wethou ders van Utrecht het nodig, dat het grootste gedeelte van de Utrechtse sin gels. tezamen de Stadsbuitengracht vor mende, wordt gedempt. Nadat geruime tijd geleden de totale demping van de singels, zoals voorge steld door de Duitse verkeersdeskundige wijlen prof. ir. Feuchtinger, door de ge meenteraad van de hand was gewezen, werd aan ir. Kuiper opdracht gegeven om op basis van het verkeersplan van Feuchtinger met een nieuw voorstel te komen. De voorzitter van de P. v. d. A.-fractie de heer Hessing, betoogde als eerste spreker dat het wenselijk is het voorstel van ir. Kuiper, om onder meer het fraaie gedeelte van de Catharijnesingel langs het academisch ziekenhuis te dempen, opnieuw in studie te nemen. De belangstelling was zeer groot. De stichting REVAKO, een organisatie van exploitanten van vakantie-, kampeer en conferentieoorden, heeft de minister van Economische Zaken verzocht een apart bedrijfschap en een „eigen" vestigingsbe- sluit voor de recreatie in te stellen. Tot nu toe vallen de vakantie- en kampeerge- legenheden onder het bedrijfschap Horeca. De stichting REVAKO deelt de minister echter mee zich nooit in de horecasec- tor te hebben thuisgevoeld. De stichting verklaart dat een goede verschaffing van recreatiemogelijkheden haars inziens een zaak van preventieve volksgezondheid is. De stichting verklaart „dat zich steeds meer ondernemers op het werk in deze sector storten, waardoor het niveau wordt verlaagd". Daarom zou REVAKO een eind gemaakt willen zien aan de ongelimiteerde vesti gingen. Naar aanleiding van een verdacht sterf geval in het Heilig Hartziekenhuis te Boxmeer is de rijkspolitie begonnen met een diepgaand onderzoek. Hei betreft het plotseling en onder vreemde omstandigheden overlijden van een ongehuwde en 23 jaar oude timmer man uit Sint Agatha bij Gennep. Deze lag 's nachts in een straat te Boxmeer versuft op de grond. Aanvankelijk wist men niet of de man dronken of ziek was, doch gezien het braaksel besloot men hem naar het politiebureau over te bren gen. Na het aanbreken van de dag bleek de gezondheidstoestand van de ter ontnuch tering ingesloten man van zodanige aard te zijn dat een gealarmeerde arts zijn overbrenging naar het plaatselijke zieken huis noodzakelijk achtte. Enige tijd na opneming overleed hij. De overledene blijkt de kermis te Sambeek te hebben bezocht. Hij was er aangetroffen zonder fiets. Tijdens het kermisbezoek heeft hij menig glaasje bier gedronken. In zijn woonplaats stond de overledene zeer gunstig bekend Op verzoek van Interpol heeft de Utrecht se politie 'n 24-jarige kunstschilder aange houden, verdacht van heling van ongeveer 2000 tabletten, die bij een groothandel in Utrecht waren ontvreemd. De tabletten waren door een andere Nederlander in Zweden verkocht. In Zweden worden deze tabletten als een verdovend middel be schouwd. De Utrechtse politie arresteerde een 23- jarige magazijnbediende, die de tabletten bij de groothandel had gestolen. In Ne derland is het gebruik van dergelijke ta bletten geen strafbaar feit. De vereniging van leraren aan christe lijke gymnasia en lycea heeft de jaarlijk se zomerconferentie gehouden op Hyde- park in Doorn. Dr. Berghuis, burgemees ter van Kampen sprak over „opvoeding tot Europees staatsburgerschap", waarbij hij achtereenvolgens het militaire, het eco nomische en het politieke aspect van de Europese eenwording belichtte. De vraag werd hierbij gesteld of niet juist het culturele aspect van primair belang is. Als tweede spreker trad op prof. dr. J. R. van de Fliert, hoogleraar aan de vrije universiteit te Amsterdam, die refe reerde over „bijbel en geologisch wereld beeld". Vanuit de onderscheiding tussen woordopenbaring en scheppingsopenbaring ontwikkelde hij de gedachte dat er in fei te geen conflict kan bestaan tussen de bijbelse openbaring en de resultaten van enig wetenschappelijk onderzoek van wel ke aard ook. In Groningen is de bovenwoning Viole- straat 23a geheel uitgebrand. De brandweer bluste met drie grote stra len en vier miststralen. De benedenwoning liep ernstige water schade op. Naar de oorzaak wordt een on derzoek ingesteld. Het vermoeden bestaat echter, dat een petroleumstel dicht bij een raam was ge plaatst, zodat de gordijnen in brand zijn geraakt. Bij besluit van de staatssecretaris van Sociale Zaken en Volksgezondheid is de huurbijslag voor cursisten van de regio nale werkplaatsen voor vakopleiding van volwassenen verhoogd. Voor cursisten van 23 jaar en ouder en cursisten jonger dan 23 jaar, voor zover zij kostwinner zijn, wordt boven de geldende loonder vingsvergoeding de volgende bijslag uit gekeerd: gemeenteklasse 1: 6,25 per week, klassen 2 en 3: ƒ6,- per week en klassen 4 en 5: 5,75 per week. De ver hoogde bijslag wordt toegekend met in gang van 3 september. Advertentie VERPLICHT VOORGESCHREVEN (uitgezonderd schoenen) SPORTMAGAZIJN Twijnderslaan 7 - Haarlem - Tel. 15116 Ruime parkeergelegenheid „Alom heerst nog de gedachte: er wordt voor gezorgd dat het toenemend verkeer zijn wegen krijgt. Inderdaad er is werk. Er wordt gebouwd aan de wegen. Maar. er wordt volstrekt onvoldoende gebouwd. En dat is juist waar het om gaat. Dit jaar wordt het autopark met minstens een zesde uitgebreid. Het wegennet ech ter slechts met een tachtigste a een hon derdste. Dit moet tot spaningen leiden". Dit was één van de kernpunten van de rede, die ir. H. D. Prins, voorzitter van de Nederlandse Vereniging van Wegen bouwers, gisteren uitsprak op de leden vergadering van deze vereniging in het Kurhaus te Scheveningen. Ir. Prins kwam in zijn rede tot felle kritiek op de rijksoverheid. Hij herinner de aan het arrest van de Hoge Raad, waarbij de Prijzenbeschikking Bouwbe drijf 1960 (destijds aanleiding tot de bouw- staking) verbindend werd verklaard. De prijzenbeschikking hield in dat indien zich in een onderneming een verliesge vende situatie voordeed de minister van economische zaken alsnog dispensatie kon verlenen van het verbod om de verhoog de lonen per maart 1960 in rekening te brengen. Vele werken uit 1960 komen eerst nu of misschien nog veel later in het stadium van de eindafrekening, aldus ir. Prins. De balansen 1960 en/of 1961 en voor langlopende werken, die van 1962 en vol gende geven eerst aan of er van een verliesgevende positie sprake is en men dus met succes dispensatie kan aanvra gen. Doch nu beslist de minister van economische zaken dat dispensatieaanvra- gen, ingediend na 1 juni 1962, niet meer in behandeling worden genomen aange zien de prijzenbeschikking er niet meer 4041. Dat was dus alweer voorbij. Ze kropen alle drie de tent weer in, sloten de ingang én rolden zich in hun dekens. Nou Sijpie, lachte Snup, ik hoop, dat er vannacht verder geen wilde dieren meer tussen je hesje komen buurten. Wel terusten, hoor! Toen duurde het niet lang meer, oj de vriendjes waren weer in slaap gevallen. Alles was weer rustig, binnen en buiten de tent is. Het royale gebaar, dat de minister destijds maakte om die bedrijven, die door zijn maatregel verliesgevend wer den alsnog de kans te geven met hun contractueel toekomende geld te kunnen krijgen, wordt, nu dat verlies uit de jaar stukken van deze bedrijven blijkt, met één pennesteek weer ingetrokken. AlssQtaltege vön Rijksbemiddelaars be- t,oont de rijksoverheid ook een duidelijke 'onverschilligheid voor C.A.O.'s, aldus ir. Prins De nieuwe regeling voor de pres tatiebeloning is niet aanvaard, de oude regeling is bijna niet te hanteren en nu twee maanden na de afsluiting van de regeling weten partijen nog niet de bezwaren van het college tegen de voorgestelde regeling. Voorts wees ir, Prins erop, dat er helaas sprake is van een gebrek aan samenwerking van werk geversorganisaties in het bouwbedrijf. Willen wij echter iets bereiken dan zullen wij moeten samenwerken. Waarschijnlijk aldus ir. Prins zal de thans be staande Raad van bestuur Bouwbedrijf gereorganiseerd moeten worden. Dit is evenwel voorlopig een interne zaak. In 't ministerie van Buitenlandse Zaken in Den Haag zijn twee verdragen tussen Nederland en de Duitse Bondsrepubliek ondertekend. Het eerste verdrag heeft een verdere vereenvoudiging van 't rechtsverkeer tus sen de beide landen tot doel, volgens het in maart 1954 in Den Haag gesloten ver drag betreffende de burgerlijke rechtsvor dering. Het tweede verdrag betreft de we derzijdse erkenning en tenuitvoerlegging van rechterlijke beslissingen in burgerlijke zaken. De beide verdragen zijn voor Nederland ondertekend door minister Luns en voor de Duitse Bondsrepubliek door ambassa deur dr. J. Löns en prof. dr. A. Bülow, van het bondsministerie van Justitie, in aanwezigheid van de Nederlandse mini ster van Justitie, mr. Beerman, en zijn Duitse ambtgenoot, dr. W. Stamberger. Ned. Herv. Kerk Aangenomen naar Bodegraven (toez.) W. Balke te Langerak. Geref. Kerken Bedankt voor Oosterwolde (Fr.) en voor Schoonebeek G. A. Westerveld te Dussen. Chr. Geref. Kerken Beroepen te Oud-Beijerland R. Slofstra te Harderwijk. Bij de heer A. Smits in het Peel- plaatsje Zeilberg is na een maandenlang afwezigheid een duif teruggekeerd. Aan een der poten was onder de ring een briefje geschoven met de volgende in het Frans geschreven tekst: „Duif op een zondagmorgen gewond opge raapt. Heb haar verzorgd totdat ze weer genezen was. Ik heb haar zondag 26 augustus losgelaten. Hoop van ganser harte dat ze thuis zal arriveren. Vrien delijke groeten, een duivenmelker." De ondertekening luidde: „Wermaêl Henri Gambetta, Route Warendin, La France." De heer Smits had zijn duif al lang opgegeven, toen deze na een vlucht van Zuid-Frankrijk of nog niet op het plat je was teruggekeerd. De 24-jarige visser Abu Bakar Budi- man die na vier dagen in een boom stam op de Indische oceaan te hebben rondgedreven door de Mersey Lloyd is opgepikt en naar Rotterdam gebracht, kan spoedig naar Atjeh terugkeren. Een rechercheur van de vreemdelingendienst van de Rotterdamse politie is met Budi- man naar de Indonesische ambassade in Brussel geweest, waar men heeft toege zegd de kosten voor de terugreis op zich te zullen nemen. Een familie uit Hendrik Ido Ambacht heeft Budiman van de foto in de krant herkend. Als schooljongen had hij na melijk bij deze familie, die toen in Me- dan woonde, gewerkt. Men is hem in het politiebureau gaan opzoeken waar Bu diman zijn vroegere werkgeefster en haar gezinsleden dadelijk terugkende. Overigens hebben de politie en V.V.V. Budiman al tal van tochtjes aangebo den, zodat hij zich in Rotterdam niet ver veelt. De 34-jarige R. J. Bakker uit Dordrecht is ernstig gewond bij een val in het Schobergruppe-gebergte in Oost-Tirol. Hij Salzburg, waar hij is opgenomen in een ziekenhuis. Volgens de politie heeft hij is per helikopter overgebracht naar bij de val gecompliceerde fracturen op gelopen. Advertentie 32 21 Het K.N.M.I. deelt mee: Het centrum van gebied met hoge baro meterstanden verplaatst zich nu langzaam van Ierland in de richting van de Noord zee, waarbij zich tegelijkertijd een rug van hoge luchtdruk over Scandinavië uitbreidt. Dit zal tot gevolg hebben, dat de wind bij ons ruimt naar het noorden, waardoor de aanvoer van koele lucht, waarin wol kenvelden voorkomen, morgen zal voort duren. Aan de westzijde wordt het hoge- drukgebied aangetast door 'n nog voortdu rend in diepte toenemend groot depressie- gebied, waarvan de kern zich ongeveer halverwege tussen Ierland en Newfound land bevindt. Deze kern trekt met gerin ge snelheid in ongeveer noordoostelijke richtin. Het laat zich daarom aanzien, dat 't hogedrukgebied ook gedurende 't week einde het weer in ons land zal blijven beheersen en het droge weer dus voort duurt. Maximum-temperaturen binnen- en buitenland. Neerslag: laatste 24 uur. Den Helder Ypenburg Vlissingen Eeide De Bilt Twente Eindhoven Zd-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zurich Genève Locarno Wenen Innsbruck Rome Ajaccio Madrid Mallorca Lissabon licht bew. nnw 18 mist windst. 20 onbewolkt nnw 19 zwaar bew. wnw 19 mist windst. 20 mist verand. 19 mist windst. 21 zwaar bew zw 20 onbewolkt zwaar bew halt bew. half bew. geheel bew. mist licht bew. zwaar bew. onbewolkt onbewoikt zwaar bew onbewolkt onbewolkt regenbui mist onbewolkt mist onbewolkt zwaar bew. onbewolkt licht bew. onbewolkt onbewolkt licht bew. half bew. onbewolkt nnw 16 nno 18 windst. 11 wnw 15 windst. 17 wnw 22 windst. 19 windst. 20 nno 22 nno 24 no 33 windst. 29 n 26 wnw 17 windst. 23 z 22 windst. 23 windst. 28 o 30 wzw 26 windst. 26 windst. 30 no 27 z 37 windst. 31 nno 29 3 g <u c 1 c c.S 0 0 0 0 0 0 0 0 0 7 5 2 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0.1 0 0 0 0 0.2 0 0 0 0 0 Zaterdag 1 september Zon op 5.50 uur, onder 19.29 uur Maan op 8.00 uur, onder 20.39 uur. Hoog en laag water in I.Tmuiden Vrijdag 31 augustus Hoog water 4.30 uur en 16.52 uur. Laag water 0.20 uur en 12.37 uur. Zaterdag 1 september Hoog water 5.02 uur en 17.24 uur. Laag water 0.56 uur en 13.08 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 2