Wethouder Maas bij afscheid door velen hartelijk toegesproken Bergmeubelen en bankstellen VERS PUY Onteigening van gronden in Santpoort Eerste openbare zitting nieuwe gemeenteraad van Velsen Kom kijken Vrije C20 Zeer speciale tijdelijke aanbiedingen grote bankstellenshow Bergisch Gladbach was door burgemeester vertegenwoordigd Kleuter verloor macht over stuur Won i ngi n rich ti ng Drie eigenaren maken bezwaar Huiswerkcursus voor eerste klassers In de vishal en op zee R£3 VRIJDAG 31 AUGUSTUS 1962 7 OPENING BREISEIZOEN JONGEJANS Openluchtconcert op Poptaplantsoen ha i WASMACHINES LOENDERSLOOT Onze kollektie MEUBELEN is wederom uitge breid met een aparte sortering De zaak voor elke smaak. PLEIN 1945 no. 2 - IJMUIDEN - Telefoon 8089 Zakkenrolster aangehouden Oefenwedstrijden DEM Nieuwe trainer VSV Kennemerlaan 5 (bij de brug) OP ONZE WEKELIJKSE ZATERDAG 1 SEPTEMBER Windsor teak staal queen anne kuipmodellen slaapbanken keuze uit 35 modellen Vrije toegang Alles zichtbaar geprijsd Advies alleen op uw verzoek MARKTPLEIN Zeer hartelijke woorden en tal van geschenken waren donderdagmiddag in het Velsense raadhuis het deel van de heer C. P. J. Maas, die na bijna een halve eeuw te hebben meegeholpen de gemeente Velsen te besturen, afscheid nam. De heer Maas was 39 jaar lang onafgebroken raadslid en sinds 1 september 1953 was hij wethouder van Sociale Zaken en Volkshuisvesting van Velsen. Hij trekt zich nu geheel uit het politieke leven terug, op 68-jarige leeftijd. Burgemeester mr. J. C. Bührmann opende in de raadzaal de zestien personen tellende lijst van sprekers. Hij heette onder de aanwezigen vooral ook welkom de burgemees ter van Bergisch Gladbach, met welke Duitse stad men sedert zes jaar bijzondere banden heeft. Burgemeester Wachendorff van Bergisch Gladbach was vergezeld van de heren Höderath, Kohlgrüber en Scheider, vertegenwoordigers van de gemeenteraad. Burgemeester Bührmann memoreerde na een overzicht van de heer Maas te heb ben gegeven, dat de scheidende wethouder een belangrijk aandeel heeft gehad in het totstandkomen van de binding met Ber gisch Gladbach. De heer Maas was uit hoofde van zijn wethoudersfunctie belast met sociale za ken, woningverdeling en personeelszaken. Buitendien maakte hij deel uit van vele commissies en besturen. Vanwege zijn diensten aan de gemeenschap benoemde de Koningin hem tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. „Het zal vreemd zijn dat U geen deel meer zal uitmaken van het publieke leven en dat we U niet meer zullen zien op de collegevergaderingen", aldus de heer Bührmann. Hij bood de heer Maas als afscheidsgeschenk een foto aan van het college tijdens een vergadering en een album met foto's van Velsen, waarbij zich ook verscheidene bevinden die hoogte punten en ogenblikken uit het leven van de wethouder markeren. „Een heel aardig album", vond mr. Bührmann, die tenslotte mevrouw Maas dankte voor de bijstand aan haar man en de afstand die zij van hem deed als zijn plicht hem riep. Hij bood het echtpaar Maas de beste wensen aan namens het gemeentebestuur. De tweede spreker was burgemeester Wachendorff van Bergisch Gladbach. Hij sprak over de goede verhouding tussen zijn stad en Velsen, wat in d e eerste plaats te danken is aan wethouder Maas, die in 1956 met gemeentesecretaris J. Veenstra naar Bergisch Gladbach reisde om contacten te leggen. Namens college en raad bedankte de burgemeester de heer Maas voor diens bemoeiingen. Hij hoop te de wethouder en mevrouw Maas in de toekomst nog dikwijls als gast te kunnen begroeten. Vervolgens las de heer Wachen dorff een aan de heer Maas gerichte brief van Stadtdirektor Kenntenich van Bergisch Gladbach voor. Als geschenk overhandigde hij de wethouder een zilve ren kandelaar. Namens het personeel van de secreta rie, huisvesting, verificatiedienst en de bureau's van de verschillende gemeente lijke ambtenaren sprak gemeentesecreta ris Veenstra, die zich dankbaar toonde voor het begrip dat iedere ambtenaar kon ontmoeten bij de heer Maas. Het gemeentebestuur van Beverwijk was vertegenwoordigd door de wethouders E. Gerritsen en W. J. Vessies. De heer Gerritsen sprak zijn scheidende collega van Sociale Zaken toe en liet zich in gun stige zin uit over hun samenwerking bij de taak als wethouder en in 't IJmond Ad viescollege. Hij onderstreepte zijn woorden met de aanbieding van sigaren. „De portefeuille kan aan inhoud winnen door de persoon die haar beheert", aldus de Heemskerkse wethouder van Sociale Za ken, de heer T. Wentink, die met burge meester H. Nielen gistermiddag zijn ge meente vertegenwoordigde bij het af scheid. „En door Uw beheer heeft zij in derdaad aan waarde gewonnen", zei spre ker tot de heer Maas. Hij prees hem als een rondborstig en rechtschapen mens. Zijn geschenk bestond uit een sigaar en het vaantje van de gemeente Heemskerk. De heer Neuteboom, hoofd van de ge meentelijke dienst voor Sociale Zaken, dankte de heer Maas voor diens werk in het belang van een betere sociale wer- plaats. Hij voltooide het door de heer Veenstra aangeboden geschenk, een ver sterker, met de „onthulling" van een draaitafelkast een een basreflexkast. Mevrouw W. Kroese, directrice van het W. F. Visserhuis voor bejaarden, zei dat de belangstelling van de heer Maas voor het bejaardentehuis zo groot was geweest, dat de wethouder meer op een vaderlijke vriend dan op een wethouder in functie had geleken. Zij gaf de heer Maas een foto-album. Ds. J. A. Tiemens voerde het woord voor de Velser Gemeenschap. Hij noemde de scheidende wethouder een man, die altijd Advertentie Wij bieden u een keurkollektie wol, exclusieve buitenlandse soorten oa.: de moderne tweed- en multi colours dikke Franse snel-breiwol Scheep jes-, Spoeltjes- en Parleywol. Ons showrek toont u de voorgebreide modellen. Bij aankoop van 10.- wol een pracht hreihoek met 60 patronen in kleurendruk gratis. PLEIN 1945 - 49 TELEFOON 6018 Het programma voor het openlucht concert dat hedenavond gehouden zal wor den op het Poptaplantsoen te 8 uur, luidt als volgt: Stad Amersfoort, mars; Newcastle- hymne; Florida, mars; Triomfmars uit Aida: The thin redline, mars; Holy faith, Saint Trifon, mars; Bonne fortune, ouver ture; De Garde, mars; Wilhelmus. zijn hart liet spreken. Een platenbon was het stoffelijk blijk van waardering. Namens de gemeentelijke centrale van de K.V.P. sprak de heer Broekman, die de sociale bewogenheid van wethouder Maas een begrip noemde. Als voorzitter van het Algemeen Zieken fonds Kennemerland prees dr. A. J. van Leusen de heer Maas als de stuwende kracht van het fonds. Wethouder Maas was directeur van het ziekenfonds. De heer K. Tijssen, die het woord voerde uit naam van de commissie van advies van de Volks kredietbank, overhandigde de heer Maas een platenbon. De KAB liet zich op het spreekgestoelte vertegenwoordigen door secretaris G. Ol- gers. De voorzitter van de contactcommissie van de Algemene Bond van Bejaarden, de heer Van Nieuwkoop, liet zijn hartelijke woorden vergezeld gaan met de aanbieding van een enveloppe met inhoud en een plant voor mevrouw Maas. De heer J. Stuurman, voorzitter van de federatie van woningbouwverenigingen, gaf een paraplu standaard. Mevrouw Snoek-Gabel voerde het woord voor de Stichting Huishoudelijke en Ge zinsvoorlichting. De heer Buys, directeur van het Gewes telijk Arbeidsbureau IJmond prees het vermogen van de heer Maas, die zijn so ciale bewogenheid op anderen wist over te dragen. Hij hoopte dat de wethouder de in gebruikneming van de nieuwe gemeente lijke sociale werkplaats zal mogen mee maken. De sprekersrij werd gesloten door de heer N. Kloosterhuis, die de Velsende on- gevallendienst vertegenwoordigde en de heer Maas een Big-Ben bel voor diens nieuwe huis aanbood. Tot slot dankte de heer Maas alle spre kers uitvoerig. Tijdens de afscheidsplech- tigheid moest burgemeester Bührmann onverwacht naar het ziekenhuis omdat zijn 14-jarige zoon uit een boom was ge vallen en daarbijt lich was gewond aan zijn rechterelleboog. Later keerde de burge meester terug en stelde de aanwezigen gerust. Na het ledigen van een glaasje drukten velen de heer Maas de hand ten afscheid. Burgemeester Bührmann en de schei dende wethouder bekijken het geschenk van het gemeentebestuur, een foto-album. Een inwoner van Velsen-Noord deed bij de politie aangifte dat zijn bestelauto uit de Smidt van Gelderstraat was ver dwenen en in de bosjes aan de Van Die penstraat, ongeveer 50 meter verder, was teruggevonden. De politie stelde een on derzoek in. Het bleek dat een vierjarig jongetje kans had gezien de wagen, zon der gebruik te maken van het kontakt- sleuteltje, in beweging te krijgen. Het politierapport meldt onder andere „Vermoedelijk is de kleuter de macht over het stuur kwijtgeraakt, waardoor de auto via het troittoir in de bosjes aan de Van Diepenstraat tot stilstand kwam. Er deden zich geen persoonlijke ongeluk ken voor. De wagen bleef onbeschadigd". Advertentie Miele, AEG, Edy, Bico, Siwa, Velo, DRU Erres, Electrolux, Sema, Principal, reeds vanaf 129.50 met tijdklok. Gemakkelijke betaling en 100 service. LANGE N1EUWSTRAAT 433 - 435 Advertentie De gemeenteraad van Velsen heeft on langs voorlopig goedgekeurd het plan tot onteigening in het belang van de volks huisvesting, ten name van deze gemeen te, van een aantal gronden met de daar op staande opstallen ter gezamenlijke grootte van ongeveer 8657 m2. Deze gronden zijn gelegen ter weerszij den van en nabij het zuidelijke gedeelte van de Hagelingerweg te Santpoort (noord) en zijn bestemd voor wegverbe- tering, de aanleg van wegen, de bouw van winkels en verzorgende bedrijven met bo venwoningen en de bouw van een bijzon der gebouw. Deze bestemmingen zijn vast gelegd in het geldende plan van uitbrei ding. Ingevolge de besluiten van de raad zijn de percelen, met de daarop staande pan den Hagelingerweg no. 11 en Voorplaats no. 2, inmiddels van gemeentewege aan gekocht. Het bovenbedoelde voorlopig goedge keurde plan tot onteigening is gedurende dertig dagen voor een ieder ter inzage ge legd. Van de geboden gelegenheid om bezwa ren tegen het plan in te dienen heeft een drietal eigenaren gebruik gemaakt. De bezwaren van de adressanten P. Schoorl en G. Lam zijn voornamelijk van financiële aard. De belangen van adres santen worden naar de mening van B. en W. en die van de inspecteur, belast met het toezicht op de handhaving van de wet telijke bepalingen betreffende de volks huisvesting wiens advies mede bij de stukken is gevoegd op voldoende wijze door de onteigeningswet beschermd, zodat hun bezwaren als ongegrond dienen te worden aangemerkt. Op de Beverwijkse weekmarkt is woens dag een 43-jarige inwoonster van Bever wijk aangehouden, die aan de politie heeft bekend verscheidene malen uit tassen van winkelende vrouwen portemonnaies te hebben gestolen. TIMMERMAN BRAK BEEN Op het terrein van een papierfabriek in Velsen dreigde een 30-jarige timmerman uit Den Helder, die op een zes meter hoge stelling aan het werk was, zijn evenwicht te verliezen. De man sprong naar beneden en brak zijn linkeronderbeen. Hij is opge nomen in het Rode-Kruisziekenhuis in Beverwijk. WIELRIJDSTER TEGEN AANHANG WAGEN Een 54-jarige wielrijdster uit IJmuiden- Oost wilde donderdagmiddag op de Zeeweg in IJmuiden bij de splitsing Tussenbeek- weg linksaf slaan. Zij botste tegen een, achter een personenauto bevestigde aan hangwagen. De vrouw viel en is met rug letsel opgenomen in het Antoniuszieken- huis in IJmuiden. Het eerste elftal van DEM speelt zondag een oefenwedstrijd tegen WSV in Wor- mer. Het team ziet er als volgt uit: Aar denburg; Storms en Beentjes; Willems, J. Aardenburg en Van Lieshout; Zonjee, De Boer, Kuys, Diemeer en Kleef. Het tweede elftal speelt die dag in Uit geest tegen USVU in de volgende opstel ling: A. Kaasenbrood; Nooy en Swart; Oorthuyzen, Starmans en Kiebert; Van Bakkum. Lindhout, Stelder, Scheerman en Van der Laan. VSV heeft een nieuwe trainer Het is de heer A. v. d. Enden, die voorheen oefen- meester is geweest bij Sparta, Enschede en DWS. Frans fregat. Het Franse fregat „Bis- son" komt op 6 september naar Rotterdam voor een niet-officieel bezoek van vier da gen. Het schip heeft een bemanning van 8 officieren, 15 onderofficieren en 54 man schappen. De nieuwe gemeenteraad van Velsen zal op 4 september te 20 uur ten raadhuize bijeenkomen. De agenda vermeldt de volgende pun ten. Installatie van de leden. Benoeming van vier wethouders; aftredend zijn de heren H. de Boer. C. P. J. Maas, R. Verbeek en A. de Jong. Benoeming van a. zeven leden van de commissie van bijstand in het beheer der openbare werken; aftredenden: de heren J. de Groot, J. Nuijens, J. van Os van den Abeelen, M. van Dongen, ir. N. van der Kolk en W. N. Koopman, b. Zeven leden van de commissie van bijstand voor de financiën en de reinigings- en ontsmet- tingsdienst; aftredenden: de heren J. Nuijens, J. van Os van den Abeelen, P. M. Pleijler, A. M. Disselköter, J. A. An- driesma en K. Tijssen. c. Zeven leden van de commissie van bijstand voor gas en water; aftredenden: de heren J. Visser, A. M. Disselköter, K. H. Marks, J. van Leeuwen, T. Kruisman, A. J. Schotman en P. H. van Westerop. d. Zeven leden van de commissie van bijstand voor onderwijs en culturele zaken; aftredenden: me vrouw G. E. Heykoop-van Reekum, de he ren H J. Lips, J. van Leeuwen, L. van Hameien, A. P. Derriks, mevr. J. Diemer- Jeltema en mevr. A. S. H. Hoek-Feenstra. e. Negen leden der commissie van bij stand voor economische zaken; aftreden den: de heren M. van Dongen, K. H. Marks, ir. N. van der Kolk, T. Kruisman en P. H. van Westerop. f. Vijf leden van de commissie van bijstand voor sociale aangelegenheden; aftredenden: de heren J. A. Andriesma, H. Andrea, G. Dekker, J. G. Kolkman en A. J. Schotman, g. Vijf leden der commissie van bijstand voor de parken en de plantsoenen; aftredenden: mevrouw G. E. Heykoop-van Reekum, de heren L. van Hameien, G. Hoorn, W. N. Koopman en K. Tijssen. h. Zes leden van de commissie van bijstand voor de volks huisvesting; aftredenden: de heren L. van Hameien, H. Andrea, G. Hoorn, J. G. Kolkman, Th. C. Witte en mr. F. W. D. C. A. van Hattum. i. Vijf leden van de com missie van bijstand voor de volksgezond heid; aftredenden: mevrouw J. Diemer- Jeltema, de heren H. J. Lips, A. J. van Advertentie VOIGTLANDER projectoren Perkeo (half autom.) van 155.00 voor ƒ115.00 Zettomat (vol-autom.) van 365.00 voor 285.00 BRAUN eleetr. flitser F 60 met N.C.-accu, van 225.00 voor 149.50 MANSFIELD filmcamera, 3 objectieven, ingeb bel.meter, van (255.00 voor ƒ195.00 Leusen, P. M. Pleijler en A. P. Derriks. j. Vijf leden van de commissie van voor bereiding voor de plaatselijke strafwet geving; aftredenden: mevrouw A. S. H. Hoek-Feenstra, de heren H. J. Lips, P. M. Pleijler, G. Dekker en P. H. van Weste rop. k. Drie leden en twee plaatsvervan gende leden van de reclamecommissie in zake vergunningsrecht Drankwet; aftre denden. leden: de heren J. de Groot, A. P. Derriks en J. G. Kolkman; plv. leden: de heren G. Hoorn en A. J. Schotman. 1. Vier leden van de commissie voor geor ganiseerd overleg voor de ambtenaren; af tredenden: de heren J. de Groot, G. Dek ker, J. Visser en A. P. Derriks. m. Twee leden van het bestuur van de Woningstich ting Velsen; aftredenden: mevrouw J. Diemer-Jeltema en de heer Th. C. Witte, n. Twee gedelegeerden der gemeente in het bestuur der Vereniging voor Nijver heidsonderwijs in Kennemerland; aftre denden: de heren K. H. Marks en K. Tijs sen. o. Twee leden van het bestuur van de Velser sportstichting; aftredenden: de heren M van Dongen en H. Andrea, p. Drie leden van het algemeen bestuur van het „Intercommunaal Lichaam ver vanging tuinbouwgronden"; aftredenden: de heren L. van Hameien, W. N. Koop- men en K. Thijssen. Aanbeveling: de he ren W. N. Koopman, C. Ockeloen en K. Tijssen. q. Twee gedelegeerden in het be stuur van de Onderwijsstichting Hoog ovens; aftredenden: de heeren K. H. Marks en K. Tijssen. r. Een vertegen woordiger in het algemeen bestuur van de „Stichting voor het uitgebreid technisch onderwijs, op basis van samenwerking, in de IJmond en het Haarlemse gebied", s. Een gemachtigde en een plaatsvervangend gemachtigde van de gemeente in de alge mene vergaderingen van aandeelhouders van de aftredenden: gemachtigde: de heer J. van Leeuwen en plaatsvervanger: de heer A. J. Schotman, t. Zes leden en zes plaatsvervangende leden van het Alge meen bestuur van het rechtspersoonlijk heid bezittend lichaam „Vleeskeurings dienst-Slachthuis IJmond"; aftredenden: leden de heren mr. J. C. Bührmann, R. Verbeek, P. H. van Westerop, J. G. Kolk man, K. H. Marks en P. M. Pleijler; plaatsvervangende leden: de heren H. de Boer, A. de Jong, Th. C. Witte, H. J Lips, mevrouw A. S. H. Hoek-Feenstra en de heer T. Kruisman, u. Zeven leden van de commissie uit de Raad tot voorbereiding van zijn besluit tot voorlopige vaststelling c.q. goedkeuring van de gemeentereke ning en die van bedrijven en diensten en de benoeming uit die leden van de voor zitter; aftredenden: de heer K. Tijssen (voorzitter), mevrouw A. S. H. Hoek-Feen stra, A. P. Derriks, A. M. Disselköter, G. Hoorn, H. J. Lips en A. J. Schotman. Loting ter vaststelling van de beide af delingen van de Raad en voor aanwijzing van de voorzitters en plaatsvervangende voorzitters daarvan (artikel 49 van het Reglement van orde) Verstrekken van een geldlening. In het namens de „fa. van Seventer, Arends en Smit" ingediende bezwaarschrift wordt gesteld, dat adressante zijnde een aannemersfirma zeer wel in staat ge acht moet worden om in samenwerking met derden op de haar in eigendom toe behorende grond een bebouwing overeen komstig het uitbreidingsplan te verwezen lijken. Dit standpunt wordt gedeeld door de ge noemde inspecteur, die van mening is, dat kan worden volstaan met de onteigening van dat gedeelte van de grond van adres sante, hetwelk voor de verbreding van de Hagelingerweg noodzakelijk is. Met dit advies kunnen B. en W. zich verenigen, zodat zij de raad voorstellen te besluiten tot onteigening van de vorenbe doelde gronden en opstallen (met uitzon dering van de bovengenoemde percelen en van het niet voor wegverbreding bestemde gedeelte van een der percelen). De overgang van de lagere school naar een of andere vorm van voortgezet on derwijs blijkt elk jaar weer moeilijk voor de kinderen. Dit is niet alleen een kwes tie van de andere omgeving, maar kan het gevolg zijn van vele factoren zoals de onbekendheid met het lerarensysteem, het gebrek aan behoorlijke studeerruimte thuis, een tekort aan studiegewoonten van de leerling zelf én van zijn om geving ofaanvangsmoeilijkheden met de nieuwe leerstof. Zo zouden nog wel enkele punten te noemen zijn. Het ge- njeentgbestuaE heeft, gemeend hier een héipende hand te moeten reiken. Kinderen die nu voor het eerst naar een school voor voortgezet onderwijs gaan (eerste klassers dus) worden in de gelegenheid gesteld onder toezicht van leerkrachten te studeren en wel elke week van maandag tot en met vrijdag van kwart over zes tot kwart voor acht 's avonds. De kosten zijn zo laag moge lijk gehouden en bedragen 2,50 per maand. Ongeveer honderd kinderen hebben reeds de gelegenheid aangegrepen en zich in laten schrijven. Er is echter nog wat plaatsruimte over. De z.g. huiswerkcur sussen zullen worden gegeven in de vol gende schoolgebouwen: Clara Sternschool, Moerbergplantsoen 10, IJmuiden; Prof. v. d. Leeuwschool, Gijzenveltplantsoen 2, IJmuiden; Theo Thijssenschool, Lagers- straat 15, IJmuiden; Jan Campertschool, Driehuizerkerkweg 46, Driehuis; water- vlietschool, van Diepenstraat 1, Velsen- Noord; Brederodeschool, Duinweg of Dui- velslaan 13, Santpoort. Het hoofd van der huiswerkcursus de heer J. A. G. Bonder, (hoofd van de Jan Lighartschool) P. C. Hooftlaan 71, Driehuis, tel. 5832 verwacht gaarne de inschrijvingen, die dienen te bevatten: naam en voornaam van het kind, geboor tedatum, adres, de inrichting van voort gezet onderwijs die wordt bezocht. Zij, die reeds via de scholen inschreven, be hoeven de inschrijving niet te herhalen. Donderdag bedroeg de aanvoer van vis in IJmuiden 1750 kisten, waarvan 243 tong en tarbot, 1 heilbot, 5 tongschar en schar- tong, 378 schol, 30 schar, 35 bot, 588 ha ring, 246 makreel, 113 schelvis, 32 wijting, 45 kabeljauw en gul, 24 poon en 10 diver sen. Prijzen. In guldens. Per kilogram: heil bot 5,705,50, grote tong 6,206, groot middel tong 4,904,40, kleinmiddel tong 4,403,80, kleine tong I 4,103,60, kleine tong II 3,302,30, tarbot I 5,40, zalm 6. Per 50 kilogram: tongschar 76, kleine tongschar 70, kleinmiddel schol 44, kleine schol I 45, kleine schol II 4819, schar 3924, bot 1912, verse haring 4517,40, makreel 329, grote schelvis 66, groot- middel schelvis 69, kleinmiddel schelvis 71, kleine schelvis I 6160, kleine schelvis II 5530, wfjting 4929, grote gul 7670, middel gul 70, kleine gul 50, poontjes 13. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 300 144. Besommingen: KW 189 11.000, HD 147 1.570, HD 25 2.270, HD 224 f 2.520, HD 112 2.450, TX 9 2.460. Aanvoer van vrijdag Vijfentwintig vaartuigen kwamen van morgen in IJmuiden aan de markt met 125 kisten schelvis, 20 wijting, 45 gul en kabeljauw, 485 haring, 330 makreel, 2 tar bot, 50 varia, 140 stuks kabeljauw. Totaal 1507 kisten. Prijzen van vrijdag In guldens, per kilogram: Heilbot 5.30 4.30, tarbot 5.404.50, grote tong 6.40 5.80, grootmiddel tong 4.804.40, kleinmid del tong 3.803.40, tong 1 3.603.30, tong 2 2.70—2.20. Per 125 kilogram: Kabeljauw 13484. Per 50 kilogram: Grote gul 6240, mid del gul 50.32, kleine gul 4524, grote en grootmiddel schol 5448, zetschol en schol 1 4934, schol 2,3125, schol 3 208. wij ting dicht 2015, wijting gestript 3522, schar 4425, poontjes 15, bot 158, grove schelvis 4944, grootmiddel schelvis 47 43, kleinmiddel schelvis 6043, schelvis 1 6142, schelvis 2 4524, radio 2116, tar bot 19684. tongschar 6260, haring 48 27, makreel 2814, toters 2311, rode poon 4029. Per 40 kilogram: Kleine kreefjes 44, haai 31. Regels kabeljauw: Groot 11282. mid del 64511. Kreeften per stuk 1011. Op zee Hoe slecht het met de haringvisserij is, kwam gisteren duidelijk tot uiting in de gesprekken die de verschillende schippers met hun reders voerden. De meeste sche pen vingen niet meer dan 30 tot 100 kant jes in de drie afgelopen etmalen. De kot ter KW 208. die zaterdagavond uit Dene marken ter visserij vertrok, was heden morgen aan de afslag met onder andere 650 stuks stijve kabeljauw. Deze visjes waren in een trek gevangen. Toch wisten bij deze trek nog verscheidene kabel jauwen door een gat in de kuil te ont komen. Scheveningen In Scheveningen bedroeg de aanvoer van vis vanmorgen 40 kisten schelvis, 60 wijting, 25 gul en kabeljauw. 30 haring, 200 makreel. 150 schol, 10.000 kilogram tong en 900 kantjes zoute haring. Haringvangsten KW 41 17 kantjes, KW 110 17, KW 175 35. KW 22 40 met nog 50 netten te halen, KW 37 geen vangst, KW 117 40. Gemid deld: Katwijk 25. Advertentie

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 7