Ontwerp drank- en horecawet kent geen verlof meer, maar alleen vergunning Inrichtingseisen nu verruimd AGE en Volksverzekering tegen zware geneeskundige risico's Snup, Swop en Sijpie gaan op vacantie! Polle EINDE MAXIMUM VERGUNNINGSTELSEL Antieke meubelen houden waarde Jaren strijd tegen alcoholisme N.V S LAVENBURG'S BANK Prof. Wester veld overleden Slachtoffers van het water Twee doden in het verkeer Eerste kwartaal 1962 was ongunstig voor de bouw Vijzelflat winkeliers weigeren noodwinkels Minister Veldkamp vraagt S.E.R advies over sociale zekerheidsbeleid Onregelmatigheden in Huissen Fraai weer ZATERDAG 1 SEPTEMBER 1962 „Valbijl" afgeschaft Zedelijkheid Inrichting Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk Andere voorschriften Heemskerk Oude raad blijft zitten il 33. „Ik wil je graag helpen, Polle", zegt Slokop, „ik ben zelf ook ver schrikkelijk benieuwd, maar ik kom niet tot aan het waterf" „Pelli, mag de kapitein een van de manschappen aan de benen vasthouden, om daar beneden te kijken, anders ben ik bang dat we allebei knappen van nieuws gierigheid!?" „Natuurlijk mag dat, Polle, als je Slokop maar heel goed vasthoudt, hij heeft namelijk watervrees!" Bij de Tweede Kamer is een ontwerp „drank- en horecawet" ingediend, ter vervanging van de drankwet-1931, het vestigingsbesluit kleinhandel sterke drank en het vestigingsbesluit horecabedrijven 1958. In de naam van het wetsontwerp komt reeds tot uiting, dat het niet alleen over de drankverstrekking gaat, maar dat het ook de overige werkzaamheden van drankverstrekkende horecabedrijven regelt. Een vier jaar geleden ingediend wetsontwerp tot wijziging van de oude drankwet wordt ingetrokken. Hoewel het drankmisbruik in vroeger jaren een maatschappelijk kwaad min der ernstig is, kan een wettelijke regeling zeker nog niet worden gemist, zo schrij ven minister Veldkamp (Sociale Zaken) en staatssecretaris Gijzeis (Economische Za ken) in de toelichting bij het wetsontwerp. Zij vestigen de aandacht op de bedrijfs voering en op de verzwaring van de ver antwoordelijkheid der betrokken onderne mers. Ook moet krachtens de wet kunnen worden ingegrepen, als ergens zó ver van het gemiddelde drankgebruik wordt afge weken, dat er schade dreigt voor de volks gezondheid. Het tot dusver geldende maximum-ver gunningstelsel heeft vroeger zijn dienst bewezen (vermindering verkoopgelegen heden van sterke drank), maar het past niet meer in de tegenwoordige tijd. Op het gebied van de vergunningen zijn wan toestanden ontstaan. Vaak moeten op grond van de drankwet vergunningen worden verleend aan perso nen die niet aan de vestigingseisen vol doen, terwijl zij, die hieraan wel voldoen vaak geen drankwetvergunning kunnen krijgen. De vergunningen kregen vermogenswaar de, waardoor zij aan vele houders een on gemotiveerd arbeidsloos inkomen gingen opbrengen. Dit is te wijten aan het be staan van twee vergunningverlenende in stanties. De vestigingseisen en de drank wet zullen beter op elkaar moeten worden afgestemd. Het maximumstelsel, met het Advertentie Secretaires, chiffonnières, stoelen, ronde ta fels, ook uitschuifbaar. Alles van mahonie hout. Ook kleinmeubelen. Canapé's. Voor restaureren en inkoop antieke meubelen. Te lefoon 12223. Groot Heiligland 64, A. Mudde. Gasthuisvest 45. zogenaamde valbijleffect, zal worden af geschaft. Het wetsontwerp maakt geen onder scheid meer tussen vergunningen en ver loven, maar kent alleen vergunningen. Hier wordt een drieledig onderscheid ge maakt: a. horecabedrijven met alcoholhoudende drank voor gebruik ter plaatse, b. het slijtersbedrijf, c. sociëteiten en kantines. Het slijten van zwak-alcoholische drank valt buiten het vergunningstelsel. Evenals krachtens de oude drankwet zullen ook in de toekomst zedelijkheids eisen gelden. De uitgebreide lijst van feiten die kun nen leiden tot weigering of intrekking van de vergunning komt te vervallen. Hiervoor in de plaats worden alleen de belangrijkste eisen in de wet vastge legd. Als beheerder of bedrijfsleider mag men niet onder curatele staan, niet uit de ouderlijke macht zijn ontzet en niet „van slecht levensgedrag" zijn. Men moet ten minste 25 jaar oud zijn (thans 21 jaar). Nadere eisen worden overgelaten aan re geling bij algemene maatregel van be stuur. Inrichtingseisen krijgen in het ontwerp een ruimere strekking dan tot dusverre. Deze eisen zullen voortaan kunnen worden gesteld voor de hele inrichting, dus ook voor andere delen van het bedrijf dan al leen de lokaliteit waar sterke drank wordt getapt. Men heeft tevens het oog op de hygiëne (toiletten en dergelijke). Deze eisen zullen ook voor het slijters bedrijf kunnen worden gesteld. Ook hier is de nadere uitwerking aan een algemene maatregel van bestuur overgelaten. Ont heffing is mogelijk. Voor bestaande zaken geldt een over- c Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: Haag se Comedie met „Don Gil met de groene broek". Stadsschouwburg, zondag 20 u.: Haagse Comedie met „Pas op de verf". Teylers Museum, zondag 15 u.: Bespeling speeltafels door Wim Daim en Anton de Beer. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u. en zon dag ook 16.15 u.: „Blue Hawaii", a.l. Frans Hals, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Hercules", 14 j. Lido, 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Mr. Vlub- ber", a.l. Vandaag 23.30 u.: „Satan lokt met liefde", 18 j. Zondag 11 u.: „Avontuur per ballon", a.l. Luxor, gesloten. Minerva, vandaag 19 en 21.15 u en zon dag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „G.I. Blues", a.l. Maandag 20.15 u.: „Zo zal je er een hebben", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „La belle Américaine", a.l. Zondag 11 u.: „Canada, land der zwarte beren", a.l. Roxy, vandaag 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Planeet der ge- doemden", 14 j. Van maandag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „Bajonetten tegen tanks", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „De kreet", 18 j. Zondag 11 u.: „Faja Lobbi", a.l. Monopole (Zandvoort), vandaag en zon dag 20 u.: „Het offer der maagden", 18 j. Zondag 14.30 u.: „Kluchtig en luchtig", a.l. Maandag 20 u.: „Het web van de spin", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Groot Heiligland 62), Frans Halstentoonstelling, 10-17 en 20.30- 22.30 u.; zondag 13-17 en 20.30-22.30 u. Tot 30 september. Vishal (Grote Markt): Expositie van een keuze uit het moderne kunstbezit van de gemeente Haarlem, 10-17 u.: zondag 13-17 uur. Tot 30 september. Museum „Het Huis Van Looy" (Kleine Houtweg): Expositie van een keuze uit het oude bezit van het Frans Halsmuseum, 10-17 u.; zondag 13-17 u. Tot 30 september. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Tentoonstelling van schilderijen en tekeningen van Marie Noothoven van Goor, 9-17 en 18-20 u., tot 18 september. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein): Gedurende de maand septem ber expositie van grafiek van J. H. Veld hoen, 10-12 u. Dagelijks klassiek grammo- foonplatenconcert van 21-22 u.: Brahms. Teylers Museum (Spaarne 16): Tekenin gen Hollandse, Italiaanse en Franse school. Dagelijks van 11-17 u., eerste zondag van de maand 13-17 u. DIVERSEN Waaggebouw (hoek Spaarne-Damstraat) Taveerne met zang door Cobi Schreyer en optreden poppentheater Baartmans. Iedere avond van 20 tot 1 uur (behalve maandag). Café-chantant „Adam en Eva" (Raam- vest 5): Iedere avond van 20 u. af: Cabaret. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 31 augustus). ZATERDAG 1 SEPTEMBER City, 19 en 21.15 u.: „Maciste en de tirannen". Rex, 20 u.: „Gevaarlijke verhoudingen" Marktplein, 14 tot 24 u.: Kermisverma- kelij heden. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag) ge opend van 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. ZONDAG 2 SEPTEMBER City, 14.30 u.: „Het zwaard van Robin Hood"; 19 en 21.15 u.: „Maciste en de tirannen". Rex, 15 u.: „Spionagecomplot Hong kong"; 20 u.: „Gevaarlijke verhoudingen". MAANDAG 3 SEPTEMBER City, 20 u.: „De wilde deserteur". Rex, 20 u.: „Gevaarlijke verhoudingen". Pieter Vermeulenmuseum, als zaterdag. Opgeheven. Het Overijssels Dagblad zal per 1 oktober zijn verschijning staken. Het blad is een onderdeel van de combi natie van rooms-katholieke dagbladen de „Noorderpers". ZATERDAG 1 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „My Geisha"; 23.30 u.: „Eens spreekt het ge weten". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Oorlogs held zonder genade". W.B. Theater, 20 u.: „De pelsjagers van de Slangenrivier". ZONDAG 2 SEPTEMBER Kennemer Theater, 14.30 u „De beul"; 16.30 en 21.15 u.: „Helden sterven jong". Luxor Theater, 14.30 u.: „Caballero cha- cha-cha"; 14.30, 19 en 21.15 u.: „Oorlogs held zonder genade". W.B. Theater, 14.30 u.: „Zeven bandieten van Silversprings"; 16.30 en 20 u.: „Stoot troepen in de aanval". MAANDAG 3 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Hel den sterven jong". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Voetstap pen zonder spoor". W.B. Theater, 20 u.: „Stoottroepen in de aanval". De eerste drankwet (van 1881) was in het bijzonder gericht op verminde ring van het aantal gelegenheden tot drankverkoop. Dit doel is in belangrijke mate verwezenlijkt. In 1904 en 1931 kwamen nieuwe wetten tot stand. Het aantal vergunningen, dat in 1883 ruim 32.000 bedroeg, was in 1960 terug gelopen tot circa 17.000, dat wil zeggen van 78 per 10.000 inwoners tot 166, dus met circa 80 procent. Bovendien is de openbare dronken schap uitzondering geworden. Wat het uiteindelijke doel (terugdrij ving van het alcoholisme) betreft, ligt de conclusie minder voor het grijpen, omdat het alcoholisme zich niet alleen voordoet bij openbare dronkenschap. De regering waarschuwt tegen de illusie als zou er in Nederland geen alcoholgevaar meer bestaan. Ons hui dige cultuurpatroon vertoont een aan tal ontbindende krachten, waarvan de gevaarlijke invloed niet mag worden onderschat. Ook kunnen milieu-facto ren, die tot navolging nopen, of juist het streven zich te bevrijden van de vele maatschappelijke bindingen, een schadelijke werking uitoefenenTen slotte zou ook de gestegen welvaart en het nauwere contact met landen waar het alcoholgebruik groter is, tot ver groting van het gebruik in Nederland kunnen leiden. gangsregeling tot 1970. Wat de vestigings eisen betreft, deze zullen worden geba seerd op de nu ingediende drank- en ho recawet. Het is hier te doen om slijters en horecabedrijven die alcoholische drank verkopen (cok vallen- onder deze regeling: diploma's, verklaringen van bekwaamheid en ontheffingen). Veel bijzondere voorschriften van de ou de drankwet zijn min of meer gewijzigd overgenomen in de nieuwe regeling. In het algemeen blijft het verboden om in een horeca- of slijtersbedrijf andere dan voor deze bedrijfstak omschreven goede ren te verkopen. Evenmin mag een on derdeel van de zaak gelijktijdig voor horeca en sluitersbedrijf worden gebruikt. Alcoholhoudende drank mag niet buiten de winkel worden verstrekt, behalve op be stelling. Nieuw zijn enkele regelingen waarbij het is verboden alcoholhoudende drank in automaten voorhanden te hebben, of de ze drank te verstrekken als dit leidt tot verstoring van de openbare orde, vei ligheid of zedelijkheid. Automaten mogen wei zwak-alcoholische dranken in kleine Verpakking bevatten. Vergunningen worden verleend door b. en w. van de betrokken gemeente. In plaats van het huidige vergunnings- en verlofs- recht zal een gemeentelijk belasting wor den geheven. Veel onderwerpen zullen ter nadere regeling aan de gemeenten wor den overgelaten, zoals toelating van kin deren in horecabedrijven en de voorwaar den waaronder dansen kan worden toege staan. Belangrijk is ook dat krachtens plaat selijke verordening een gemeente geheel of ten dele kan worden „drooggelegd". Hierover moet wel advies aan de kamer van koophandel worden gevraagd. In zake roulettes kan de gemeente geen regelingen treffen. Het wetsontwerp bevat onder meer de mogelijkheid van uitoefening van het slij tersbedrijf in een rijdende winkel, bijvoor beeld in de nieuwe IJsselmeerpolders. Over het algemeen zullen echter alleen vergun ningen worden verleend *voor „inrichtin gen", dat wil zeggen „besloten ruimten". Advertentie NIEUWE GRACHT 98 SCHOTERWEG 3 Te Amsterdam is onverwacht in de leef tijd van 57 jaar overledén prof. dr. ir. J. Westerveld, hoogleraar in de economi sche geologie en mineralogie. Zijn stoffe lijk overschot wordt maandag, na aan komst van trein 11.31 uur, op Westerveld gecremeerd. Prof. Westerveld werd 25 januari 1905 te Semarang geboren. Na in 1929 te zijn gedoctoreerd in de technische wetenschap is hij tot 1935 werkzaam geweest bij de dienst mijnbouw in het toenmalige Neder lands Indië. In 1936 werd hij benoemd tot conservator van 't geologisch instituut van de universiteit van Amsterdam, waar hij ook privaat-docent werd. In 1946 werd hij buitengewoon en in 1954 gewoon hoogle raar. In Oostknollendam is de tweejarige Ru- di Bas, die voor het eerst uit de box mocht en naast de woning speelde, in een onbewaakt ogenblik in de sloot gevallen. De vader, die zijn woning aan het schil deren was, miste het kind vrijwel meteen, maar het gelukte niet meer de levens geesten op te wekken. In Rotterdam heeft de rivierpolitie hei stoffelijk overschot van de 33-jarige elec- tromonteur C. M. van Putten uit Oud- Beierland uit de Maashaven opgehaald. Men vermoedt dat het slachtoffer tij dens werkzaamheden bij de graanelevator maatschappij is uitgegleden en te water geraakt. In Loenen is de 21-jarige, uit Suriname afkomstige O. D. Koransingh, die als ver pleger werkzaam was bij een inrichting in Apeldoorn, bij het zwemmen verdronken. In Moorhausen (Nedersaksen) is de 39- jarige heer D. Mulder uit Groningen met zijn auto uit de bocht gevlogen en tegen twee bomen gebotst. Hij was op slag dood. Drie mede-inzittenden zijn gewond op genomen in het ziekenhuis van Oldenburg. In Brummen is de tienjarige Willie Gar- rits uit Brummen op de niet bewaakte overweg tegenover huize Rhienderstein door een personentrein aangereden. Zij was op slag dood. Hoofdinspecetur. Dr. P. Siderius, apotheker te Wassenaar, is met ingang van 1 september in dienst getreden als hoofd inspecteur belast met het toezicht op de geneesmiddelenvoorziening. Uit gegevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek blijkt, dat in het eer ste halfjaar 1962 aan woningen en andere gebouwen voor 1.373 miljoen werd ge produceerd. Dit is 32 miljoen of percent minder dan in het eerste half jaar van 1961. Dit achterblijven van de produktie komt geheel voor rekening van het ongunstige eerste kwartaal 1962. De produktie in het tweede kwartaal was namelijk 91 miljoen of 12 percent hoger dan in het overeenkomstige kwartaal van 1961. In de sector woningbouw bedroeg de produktie in de eerste zes maanden van dit jaar 668 miljoen. Dit is 60 mil joen of 8 percent minder dan in de over eenkomstige periode van 1961. Voor enkele andere sectoren luiden de produktiebedragen als volgt: bedrijfsge^ bouwen voor de nijverheid 229 miljoen (stijging 10 miljoen of 5 percent); be drijfsgebouwen voor handel en verkeer 121 miljoen (daling 3 miljoen of 2 percent); gebouwen voor gezondheids zorg en hygiène 40 miljoen (daling 3 miljoen of 7 percent) en scholen 126 miljoen (stijging 23 miljoen of 22 per cent). Op werken met een bouwsom van f 10.000 en meer (woningen en andere gebouwen) waren op 1 juli 1962 119.700 arbeiders werkzaam tegen 116.700 op 1 juli 1961. Voor de woningbouw waren de ze aantallen respectievelijk 64.500 en 66.100. Gedurende het eerste halfjaar 1962 wer den 41.710 woningen in uitvoering geno men (eerste halfjaar 1961: 53.265.) Hier van was 53 pet. opgedragen door parti culieren. Het aantal voltooide woningen bedroeg 34,716 (eerste halfjaar 1961 37.890) waaronder 11.059 of 32 pet. niet-gesubsi- dieerde woningen (eerste halfjaar 1961: 19 pet). Aan weg- en waterbouwkundige kapi- taalswerken werd in het eerste halfjaar van 1962 voor 365 miljoen geproduceerd. Dit is f 25 miljoen of 7 pet. meer dan in de overeenkomstige periode van 1961 De winkeliers van het flatgebouw in de Vijzelstraat hebben besloten geen gebruik te maken van de door de N.V. Amstelstein te bouwen noodwinkels, omdat zij daar voor een huurprijs zouden moeten beta len gelijk aan de huurprijs van hun te genwoordige winkels inclusief woning. De winkeliers stellen zich op het standpunt dat niet de N.V. Amstelstein de grond van de gemeente Amsterdam in huur moet verkrijgen doch dat zij zelf als gedupeer de burgers over de benodigde grond de beschikking moeten krijgen. De minister van Sociale Zaken en Volks gezondheid, dr. Veldkamp, is van oordeel dat het vraagstuk van de verzekering te gen zware geneeskundige risico's niet zal zijn afgerond enkel door het tot stand brengen van een nieuwe regeling voor de ziekenfondsverzekering. Dit schrijft de mi nister in een brief aan de Sociaal-Econo mische Raad waarin hij advies vraagt over het sociale zekerheidsbeleid op lan gere termijn. De minister wenst een op lossing voor de zeer zware lasten die door ernstige en langdurige ziekten en ge breken op iedereen kunnen komen te druk ken en die door vrijwel niemand zonder bijstand van de overheid of van anderen ZATERDAG 1 SEPTEMBER Marquette-theater, 20 u.: „Zorro, het teken aan de wand". ZONDAG 2 SEPTEMBER Marquette-theater, 14.15 u.: „Zorro, het teken aan de wand; 16 en 20 u.: „De 1000 ogen van dr. Mabux". 4243. De eerste zonnestralen vielen over het bos, toen Snup en Swop wakker wer den. Ze kwamen overeind en keken elkaar aan. Goeiemorgen! zeiden ze. Toen keken ze naar Sijpie, die nog stevig lag te snur ken. Hela, Sijpie wakker worden.' rie pen ze, en schudden aan de armen van de dikzak. Toen ontwaakte Sijpie, geeuwde ver vaarlijk en zwaaide z'n armen uit pre cies op de neuzen van Snup en Swop. kunnen worden gedragen. De minister denkt hierbij in de eerste plaats aan mensen met ernstige aange boren gebreken van lichamelijke en gees telijke aard. De bewindsman acht de tegen woordige toestand onbevredigend. Maat schappelijke solidariteit en persoonlijke verantwoordelijkheid eisen zijn inziens dat voor deze gevallen een sociale verzeke ring in het leven wordt geroepen die de he le bevolking omvat. Deze volksverzekering, zonder loon- of inkomengrens, zou wat be treft de premieregeling kunnen aansluiten bij de A.O.W. en andere volksverzekeringen. De minister wil ruimte laten voor aan vullende vrijwillige verzekeringen. Een wet telijke regeling zou eên minimumkarak ter moeten dragen. Hij wil bij dit alles ook de revalidatie betrekken. Als een ziekte is ontstaan tijdens het arbeidsleven van iemand in loondienst kan de in voorbereiding zijnde Wet op de Ar beidsongeschiktheidsverzekering uitkomst bieden. Anders ligt de zaak voor zelfstan digen en degenen die van hun jeugd af ge handicapt zijn geweest zodat zij nooit aan het arbeidsproces konden deelnemen. De zelfstandigen zouden volgens de minister kunnen worden ondergebracht in de ko mende Arbeidsongeschiktheidswet wegens langdurige ziekte. Ook voor de gehandi capten-van-kindsbeen-af denkt minister Veldkamp aan een regeling in de arbeids ongeschiktheidsverzekering. Deze regeling zou daartoe tot een volksverzekering moe ten worden uitgebreid. Voor de laatste groep raamt de minister de kosten van uitbreiding van de verzekering op 70 miljoen per jaar. Voor dekking van de kosten der hele verzekering wordt gedacht aan een premie van 3,75 a 4,25 percent. De kosten van een volksverzekering voor zwa re geneeskundige risico's worden geschat op f 200 miljoen per jaar. De regering heeft niet de bedoeling, bestaande lasten naar het bedrijfsleven over te hevelen bij invoering van de nieuwe regeling. Wapens en munitie gevonden. In een oude zinkput aan de Noorderstraat in Hoogkerk (Gr.) is een aanzienlijke hoe veelheid wapehs en munitie gevonden. Het vermoeden bestaat, dat een Hoogkerker verzetsman, die in 1943 is gefusilleerd, wapens en munitie in de put heeft ver borgen. Vla. In de week van 15 tot 20 oktober krijgen alle gezinnen in Delft gratis een flesje vla. Het is een proef van de alge mene vereniging voor melkvoorziening in Den Haag, die zo de vlaconsumptie wil be vorderen. Als de Delftenaren na dat gratis flesje genoeg vla gaan kopen, wordt mis schien het hele land wel met gratis vla verblijd. Lectoren. Tot lector aan de rijks universiteit te Leiden is benoemd dr. C. Romers (organische scheikunde) en tot buitengewoon lector (farmaceutische tech nologie) drs. J. Polderman. Tot lector aan de landbouwhogeschool te Wageningen is benoemd ir. L. J. P. Kupers (teelt der akkerbouwgewassen), tot lector in Utrecht dr. C. L. de Ligny (analytische scheikunde). Bezoek. De 21.000 ton metende Ame rikaanse zware kruiser „Newport News" zal van 7 tot 11 september een bezoek brengen aan Amsterdam. Het raadsbesluit van de gemeente Huis sen dat de toelating beoogde van twaalf nieuw benoemde leden van die raad, is bij K.B. vernietigd, omdat bedoeld raads besluit in strijd met de wet geacht wordt. Mede uit een op last van de procureur- generaal van het gerechtshof te Arnhem bevolen onderzoek is komen vast te staan dat bij de op 30 mei 1962 gehouden ver kiezing van leden van de raad voor de gemeente Huissen onregelmatigheden zijn begaan. Deze onregelmatigheden waren van een dergelijke omvang, dat ze, mede gelet op de verschillen tussen de stemcijfers der onderscheiden lijsten en het aantal van de genen die ten onrechte tot de stembus werden toegelaten, van invloed kunnen zijn geweest op de uitslag van de verkiezing, aldus deelt het ministerie van Binnenland se Zaken mede. Nader vernemen wij nog, dat na de vernietiging van dit raadsbesluit de oude gemeenteraad van Huissen (die ingevolge de kieswet nu voorlopig in functie blijft) zal moeten bijeenkomen om opnieuw een beslissing te nemen over de toelating van de op 30 mei gekozen leden. Het K.N,M,.I. deelt mee: Het centrum van een hogedrukgebied, dat in West-Europa droog weer veroor zaakt, is 'vanmórgen op de Noordzee aangekomen. Het hogedrukgebied be weegt langzaam en regelmatig verder naar het oosten. Het zwaartepunt komt mor gen in Duitsland terecht, zodat de wind in Nederland zondag oostelijk zal zijn. De aanvoer van wolkenvelden neemt daardoor af. De komende nacht wordt het koud, maar morgen zal de tempera tuur kunnen oplopen tot dezelfde waar den als vandaag of iets hoger. WEERRAPPORTEN Maximum-temperaturen binnen- en buitenland. Neerslag: laatste 24 uur. Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Zd-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Ajaccio Madrid Mallorca Lissabon zwaar bew. zwaar bew. onbewolkt zwaar bew. zwaar bew. zwaar new. onbewolkt onbewolkt zwaar bew. onbewolkt zwaar bew. half bew. geheel Dew. onbewolkt zwaar bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt licht bew. geheel bew. half bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt half bew. onbewolkt onbewolkt niet ontv. onbewolkt onbewolkt onbewolkt licht bew. onbewolkt 17 18 19 16 n winst, no w windst. 18 windst. 18 windst. 20 o 20 n 15 nnw 17 windst. 19 wnw 17 z n nnw o no no 15 21 18 20 20 24 windst. 34 windst. 30 n nw o nno nnw ono 26 15 21 24 25 28 windst. 29 nnw 25 windst. 26 windst. 26 windst. 33 no 28 windst. 33 windst. 31 nnw 27 0 0 0 0.1 0 0 0 0 2 3 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0.1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 Zondag 2 september Zon op 5.52 uur, onder 19.27 uur. Maan op 9.04 uur, onder 20.59 uur. Maandag 3 september Zon op 5.53 uur, onder 19.25 uur. Maan op 10.08 uur, onder 21.19 uur. Maanstanden 7 sept. 7.45 uur eerste kwartier 14 sept. 5.12 uur volle maan 20 sept. 20.36 uür laatste kwartier 28 sept. 20.40 uur nieuwe maan Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 1 september Hoog water 5.02 uur en 17.24 uur. Laag water 0.56 uur en 13.08 uur. Zondag 2 september Hoog water 5.34 uur en 17.54 uur. Laag water 1.29 uur en 13.38 uur. Maandag 3 september Hoog water 6.04 uur en 18.22 uur. Laag water 1.58 uur en 14.03 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 2